Ook Vultink slachtoffer van „reuzendoder" Beekman in toernooi 71/2 ...hart verpand aan kunstzwemmen De opstellingen Mereveld opent de hekken Noppe leidt nog in Ronde Tunesië Donner gaat niet Auw... BMHC-ers actief tegen Belgen Carel Van der Wai Kops versloeg Sonneville Studeritenelftal ZATERDAG 24 MAART 1962 19 Resultaten mmm Koningstr. 46, Haarlem - Tel. 20719 sl BETAALD VOETBAL AMATEURS 99 99 A ctie Zwaartekracht Groei Semi-projs A mateurs WATERPOLO TAFELTENNIS HOCKEY HANDBAL KORFBAL Beekman, een jolige Amsterdamse kas- telien, heeft zich in het toernooi om 'het Nederlands kampioenschap ereklasse an ker kader 71/2 in Tilburg de bijnaam van reuzendoder verworven. Na Wijnen in de late uren van de eerste dag, maakte hij vrijdagmiddag de tot dan nog ongeslagen Vultink tot zijn slachtoffers. Meedogenloos leidde hij zijn tegenstander naar de neder laag, die zich in de elfde beurt duidelijk begon af te tekenen, toen Beekman tot een serie van 65 kwam en zich daarmee van Vultink distancieerde: 195-77. Wel trachtte Vultink, die vergeefs naar zijn vorm zocht Biljarten het getij te doen keren, maar slaagde daarin niet. Een serie van 25 in de elfde beurt had de springplank kunnen zijn naar een betere score, maar de veerkracht was te gering. Toen Beekman in de twee vol gende beurten nog 69 punten aan zijn to taal toevoegde en daarmee kwam op 264 (tegen Vultink 111; was Vultink een ge slagen man. De serie van 48 in de 7 de beurt ten spijt. In deze serie gaf de biljar ter uit Aalten nog even blijk van zijn kun nen, maar de 48 punten kwamen slechts zijn moyenne ten goede. Flip Beekman, „reuzendoder". Het vuurwerk waarmee Scholte de eerste dag afsloot, overtrof hij vrijdagavond nog ni pracht en kleur. Hij begon reeds met een serie van 12 in de eerste beurt en toen hij voor de tweede maal aan de tafel kwam, produceerde hij 63 punten. Als een geslagen hond zat Jaap Ligthart, die in zijn tweede beurt niet verder dan een schamele elf punten was gekomen, erbij. Voor Scholte schenen geen problemen te bestaan. Hij snelde door de partij, links en rechts winst oogstend. De Utrechtse baan Mereveld opent zon dag de hekken. En zij doet dit met een niet minder dan tien nummers tellend pro gramma, dat zo vroeg in het jaar wel een beetje veel van het goede is. Het sterkste nummer is de Wageningen-prijs, waarin Jour de Java zijn grootse vorm weer kan demonstreren met een zege. Erg gemakke lijk zal dit niet gaan, want zijn stalgenoot Theo Messidor komt in conditie, evenals Vrijdag. De schimmel Tabor, die plotseling in vorm terugviel, is een mogelijk outsider. In de amateurdraverij staan de cracks Winston Hanover en Winston Spencer met een handicap van 60meter. De verwachting is dat dit duo de eindstrijd onder elkaar zal uitvechten, waarbij de zoon van de vermaarde Barones Spencer de voorkeur geniet. Gevaarlijk is nog Xissy Norton; de sterke Troubadour kan dit zijn op een zware baan. In het stayersnummer heeft op de te verwachten zware baan Xirene Hollazidia de beste papieren, gevolgd door Xessidor en Wish you were here, die zich na 2500 m. pas in hun element voelen. De snelle, maar vaak onregelmatige ^Triton Erebus heeft eveneens een eerste kans, doch het zou beter zijn indien dit paard buiten wed denschappen werd geplaatst. Een sterke groep 3-jarigen maakt in de Tiel-prijs de keuze onzeker, maar gelet op de prachtige prestatie van Agfa mag op nieuw op een overwinning van haar wor den gerekend. Anna Scotch zal tweede kunnen worden voor Anna Sofine en de outsider Animo. De goede Xeres krijgt in de Borgharen-prijs de kans deze regelma tigheid met een eerste plaats te belonen, temeer daar de favoriet Zalkestis van E en de derde kanshebber Xylander V aller minst toonbeelden van betrouwbaarheid zijn. Hoewel Zahir B in de tweede afdeling van het achtste nummer haar seizoen debuut maakt, is haar klasse nog wel zo bekend, dat zij haar grootste rivalen Zon nestraaltje en Zigeunerin het nakijken kan geven. In de eerste afdeling van dit num mer kan Zeeadelaar zijn reeks successen voortzetten, zij het dat hij op zware tegen stand zal stuiten van X Double Six en Zephyr Magowan. Meerdere overwinningen kan stal Geer- sen boeken met Zoon van Kievit en Xon Messidor, resp. ten koste van Zwaluw S en Ypsilon. Het openingsnummer is een vol komen open aangelegenheid. Indien Ijdel tuit buiten de fouten gehouden kan wor den. dan heeft zij snelheid genoeg om Zampa naar de tweede plaats te verwijzen. Zeventien punten in de derde beurt brachten zjjn totaal op 202. Nog bjjna 100 caramboles restten hem op zjjn weg naar de overwinning en de evenaring van het Nederlands record particulier gemid delde, dat met 75 op naam staat van Piet van de Pol. Voor velen zou de afstand te groot geweest z\jn, maar de in zijn vole luister opererende Scholte overbrugde haar in één sprong. Met vaste hand leidde lijj het ivoren trio langs de moeilijkste hindernisen. Hij slaagde er in vier beur ten en één van de eersten die hem met zijn succes kwam complimenteren was recordhouder Van de Pol, die tezelfdertijd op het andere biljart tegen Vultink streed. De uitslagen waren: Wijnen 300 19 67 15.78 Ligthart 91 19 16 4.78 Beekman 300 10 65 15.78 Vultink 161 19 48 8.47 Van de Pol 300 19 65 15.78 Jacobs 208 24 30 8.66 Mol 248 23 53 10.78 Scholte 300 23 Hl 13.04 Mol 300 15 81 20.— Wijnen 231 15 65 15.40 Beekman 300 23 40 13.04 Jacobs 177 23 73 7.69 Vultink 300 24 69 12.50 Van de Pol ...290 24 82 12.08 Ligthart 12 4 11 3.— Scholte 300 4 122 74.— De stand na de tweede dag luidt: 1. Scholte 8 125 22.64 2. Beekman 6 65 13.79 3. Van de Pol 6 82 12.39 4. Vultink 6 70 10.82 5. Wijnen 4 80 15.30 6. Mol 2 81 9.14 7. Jacobs 0 73 9.06 8. Ligthart 0 43 7.30 Op de tweede dag van de wielerronde van Tunesië stond een ploegenrit op het programma van La Marsa naar Tunis heen en terug over een lengte van 45 km. De rit werd gewonnen door de Zwitserse ploeg in 54 min. 30 sec. Nederland plaatste zich vierde van de tien deelnemende ploegen. De uitslag was: 1. Zwitserland 54.30; 2. Oost-Duitsland 55.00; 3. Rusland 55.05; 4. Nederland 55.52; 5. Joegoslavië 55.56. Na de tweede etappe luidt het algemeen klassement: 1. Noppe (België) 3.03.36; 2. Lörke (O.Dld) z.t.; 3./4. Lux en Grundzig (beiden Oosi Duitslandf 3.08.58; 5.- Kulrbiiw (Rusland) Sltiff-OS; 6. Bingelli (Zwtts.) 3.09:1 irV.Cznl- nick (D. Did.) 3.09.41; 8. Jaap de Waard (Ned.) 3.09.50; 9. Wim Dieperink (Ned.) 3.09.50; 10. Bayens (België) 3.09.58; 13. Mik Snijder (Ned.) 3.10.33; 19. Jos Linders (Ned.) 3.12.24; 44. Eugene Beckers (Ned.) 3.17.58; 46. Bert Boom (Ned.) 3.23.13. i De Nederlandse grootmeester Jan Hein Donner heeft de uitnodiging om aan het internationale schaaktoernooi in Mar del Plata deel te nemen, niet aangenomen. ?00 Hockey De hockeywedstrijd tussen de militaire elftallen van Nederland en België, die vrij dagmiddag op het BMHC terrein in Eind hoven werd gespeeld, is geëindigd in ^en gelijkspel (0-0). Het spelpeil in deze ont moeting was bijzonder laag. De beide aan- valslinies misten talrijke doelrijpe kansen en men kwam zelden tot een goed schot. Aan Nederlandse zijde was voor rust linksbuiten Heemskerk-Beest (Amster dam) de enige speler, die af en toe een be hoorlijk schot loste. Na de hervatting pro beerde rechtsbinnen Dekker (BMHC) enige malen de score te openen met felle scho ten, maar doelman Thienpont (Ukkel Sport) wist steeds onheil te voorkomen. In de laatste minuten zetten de Belgen nog een slotoffensief in waarbij rechtsback Steurs twee strafhoekslagen goed inschoot-. Eerst' redde 'back Hendrikse (BMHC) fraai op de doellijn en de tweédè ''Kbêr trapte doelman Jansen (BMHC) de bal re soluut het veld weer in. Advertentie iC-CHiuMh-r" CMivHViMc i bt£l\l In het Griekse voetbal gaat het soms warmpjes toe. Een van de vele incidenten die daar de competitie rijk is ziet men op de foto. Een heethoofdige toeschou wer is bij de wedstrijd Panathi- naikosOlympiacos het veld op gestormd om zijn argumenten kracht bij te zetten, maar een van de spelers verkoopt hem om in voetbaltermen te blij ven een dropkick. (Foto Football Monthly) De Deense titelhouder Erland Kops en Charoen Wattanasin uit Thailand hebben zich geplaatst voor de finale van de open Engelse badmintonkampioenschappen op Wembley, die gelden als officieuze wereld kampioenschappen. In de halve finale zegevierde Kops met 1"15, 155, 1510 over de in Nederland studerende Indonesiër Ferry Sonneville en Wattanasin won met 15=-10, 158 van Oon Chong Teik uit Malakka. De uitslagen van de halfe finales van het dames enkelspel waren: mevr. Hash- man (V.S.) versl. mej. Bairstow (G.B.) 11 9, 11—6; mej. Smith (G.B.) versl. mej. O'Sullivan (Ierland) 118, 111. Het Nederlands studentenelftal, dat op 28 maart a.s. in Deize tegen België voet balt, is als volgt samengesteld: Doel: Valstar (Naaldwijk); achter: Van der Weg (HVV) en Sjerp Duson (Quick H.); midden: Thole (HFC), Van Tol (ADO), De Son (Quick H.); voor: Hainje (HBS), Duys (AFC). Peper (RCH), Van Egmond (RCH) en Lentz (HBS). Sport tijdens het weekeinde In de eerste divisie A zijn Stormvogels en Haarlem al het kind van de rekening. En ook zondag behoeven de supporters van deze clubs niet op winstpunten te re kenen. Stormvogels is namelijk de tegen stander van Sittardia in Limburg en Haar lem heeft de zware uitwedstrijd tegen Leeuwarden. VSV krijgt voor de eerste divisie B top club Elinkwijk op bezoek en kan heel wat „vrijer" spelen dan de Utrechters. Maar dat is dan ook het enige wat de Velser ploeg "vóór heeft. De standen in de eer ste divisie zijn: Sittardia 25 37 Elinkwijk 26 37 DHC 26 34 Heracles 25 36 SVV 25 33 Excelsior 26 32 Fortuna (VI.) 24 32 Ensched. Boys 26 31 AGOVV 24 30 RBC 26 31 DFC 26 30 Be Quick 25 29 Go Ahead 26 29 ZFC 26 29 KFC 26 29 SHS 26 28 Eindhoven 24 28 Limburgia 24 27 Veendam 25 28 Wageningen 24 25 Leeuwarden 26 27 NOAD 25 24 Alkmaar 25 24 Hilversum 26 24 Vitesse 24 23 HVC 25 22 't Gooi 25 22 Heerenveen 25 22 BW 24 15 HDVS 26 21 Stormvogels 25 10 VSV 26 18 Haarlem 25 10 Wilhelmina 26 17 Helmond 25. 9. EBOH 25 5 In de tweede divisie staat EDO voor een krachtproef in de thuiswedstrijd tegen Helmondia. Alleen met een overwinning kunnen de Haarlemmers bijblijven, maar een gelijkspel lijkt ons meer waarschijn lijk. RCH krijgt UVS op bezoek, waarvan ruim moet kunnen worden gewonnen, als tenminste tijdig alle blessures verdwenen zijn van een viertal spelers. De stand is hier: Velox 22 29 Graafschap 21 21 Baronie 21 26 LONGA 23 20 RCH 22 26 PEC 21 18 Helmondia 22 26 NEC 22 18 EDO 22 25 UVS 23 18 Roda Sport 21 24 Zwartemeer 21 16 Oldenzaal 22 23 Zwolse Boys 21 13 Tubantia 22 23 Na de overwinning op AFC is HFC's po sitie in de eerste klasse iets beter gewór den en heeft mên de kansen op behoud van het eersteklasserschap weer volledig in eigen hand. De uitwedstrijd tegen Spar taan is niet gemakkelijk, maar met maxi male inspanning zit er toch wel een ge lijkspel in. De stand is:. JOS 16 25 OSV 15 13 HRC 15 20 AFC 16 13 Hollandia 17 19 DCG 16 11 De Spartaan 14 17 HFC 16 11 UW 15 16 OVVO 16 11 In de tweede klasse B van west I wordt zondag dé ontmoeting Schoten-HBC ge speeld. Het eerste treffen werd met 2-1 door de Heemstedenaren gewonnen. Een gelijkspel ligt ditmaal meer in de lijn der verwachtingen. TYBB speelt thuis tegen Amsvorde, waarvan de Haarlemmers des tijds in Amersfoort met 1-0 verloren en Zandvoortmeeuwen heeft een uitwedstrijd tegen Baarn (1-Ij. De Zandvoorters heb ben de punten held hiapd nodig. Ripperda is in'2 A doorgedrongen tot het bovenste deel van de ranglijst en als de oranje-witten de uitwedstrijd tegen WA in een overwinning weten om te zetten, dan kunnen zij het verdere verloop van de competitie met vertrouwen tegemoet zien. Hillegom gaat in 3 A van west II op bezoek bij zijn grote concurrent VIOS (2-2) en zal daarvan moeten winnen om nog een greep te kunnen doen naar de af delingstitel. Plaatsgenoot Concordia doet het in 4 A heel wat minder best en heeft een thuiswedstrijd tegen DOSR. In Roe- lofarendsveen verloren de Hillegommers de eerste ontmoeting met 6-1. Veel kans „Wat kunstzwemmen isr De 22- jarige Hetty Balkenende, vele malen officieus Europees kampioene kunst zwemmen aarzelt even. In haar don kere ogen komt even een blik van hulpeloosheid. „Ik weet het niet. Niemand heeft er nog een goede definitie voor kunnen vinden. Het is sport, officieel erkend door de FINA. Het vergt aanleg, con ditie, lichaamsbeheersing, ademtech- niek en een lange, jarenlange inten sieve training voor je de top bereikt. Je hebt een grote dosis doorzettingsver mogen nodig om alle technische oefe ningen in totaal tachtig! onder de knie te krijgen. Heb je een goede tech nische vaardigheid dan gaat het muzi kaal gevoel, het maatgevoel geducht meespreken, omdat de muziek een essentieel onderdeel is. Bij kunstzwem men ga je net als bij ballet uit van de muziek, is je hele nummer een uit beelding van die muziek". „Als je zes tot acht jaar bent, dan kun je er het beste aan beginnen, om dat je tenminste zes jaar nodig hebt om alle technische oefeningen goed te leren uitvoeren. De laatste tijd is er veel ge sproken over kunstrijden op de schaats. Daar is kunstzwemmen gedeeltelijk mee te vergelijken. Ook wij hebben verplich te figuren en een vrije oefening. Zater dag zullen we voor de nationale kam pioenschappen in het nieuwe bad De Hommel in Utrecht drie verplichte fi guren moeten zwemmen die gekozen zullen worden uit de vijf reeds lang te voren aangewezen figuren t.w. Contra Catalina, Dolfijn ballet been, Contradol fijn gebogen knie, Bruinvis en Peris coop. Die vijf oefeningen hebben we dus voor deze wedstrijden tot in den treu- re kunnen beoefenen. Maar zondag krijg je een half uur voor het begin van de wedstrijd te horen welke overige drie figuren je nog moet zwemmen. De jury kan daarbij een keus doen uit 40 oefe ningen. „Bij de vrije uitvoering let de jury op de gelijktijdigheid van het gezwom- mene en de muziek, de choreografie, de interpretatie van de muziek en de voordracht, de manier waarop je je „rol" speelt, hoe je gekleed bent en in hoeverre je origineel bent. Voor ge lijktijdigheid, choreografie, interpretatie en voordracht samen wordt een cijfer gegeven tussen 0 en 10". „Het heeft dus niets te maken met figuurdrijven. Kunstzwemmen is actie. Ook weer niet zonder meer het verrich ten van kunststukjes in of onder water. Kunstzwemmen is actie die gracieus wordt uitgevoerd. Bij uitstek dus een sport voor meisjes. De oefening moet zó zijn dat je alles met zoveel soepelheid doet dat het publiek niet kan ontdekken hoeveel moeite het je kost en hoe lang je er voor hebt moeten trainen om die oefening stipt volgens die regels uit te voeren." „Het grgle verschil met kunstrijden op de schaats is, dat bij kunstzwemmen muziek het uitgangspunt is. Wij zijn met ZAR (Zwemclub Admiraal de Ruyter uit Amsterdam) nu zover dat we naar een stuk muziek luisteren en daar -zon der dat er water aan te pas komt een nummer van enkele minuten lengte op maken. Bij ons geeft de jury dade lijk strafpunten als je ook maar één se conde uit de maat of achter de muziek aankomt. Bij het schaatsen heb ik ge zien, dat sommige meisjes wel drie se conden later stoppen dan de muziek is opgehouden. Dat zou Voor een kunst zwemster dodelijk zijn. Bij het kunst schaatsen is de muziek minder belang rijk, soms zie je de meisjes gewoon inhouden, als het ware de muziek geheel vergetend, om een sprong te maken. Na de sprong proberen ze dan kalm weer in de maat van de muziek te komen. Vaak springen ze zonder dat de muziek op welke manier dan ook daartoe aanlei ding geeft, zonder dat de muziek tot een climax, die een sprong rechtvaar digt, komt. Bij het kunstzwemmen hoor je aan de muziek wanneer er iets bij zonders komt, leidt de muziek je van een moeilijk naar een minder moeilijk, van een spectaculair naar een wat kal mer onderdeel." „Kunstzwemmen heeft op kunstschaat sen en op ballet het grote voordeel dat in het water de zwaartekracht bijna ge heel is uitgeschakeld. Iemand op schaat sen of op de planken kan moeilijk op haar hoofd gaan staan, kan niet, zoals wij, lange tijd in horizontale of omge keerde houding liggen. Daar staat tegen over dat wij in het water in alle hou dingen een opwaartse druk moeten kun nen uitoefenen en elk moment moet je precies weten hoever je voeten, je li chaam of je hoofd van het wateropper vlak af zijn". Bij ensemble-nummers komt daar nog bij, dat je alle bewegingen precies ge lijk met je teamgenoten moet maken. Elke beweging van je arm, je hoofd of je benen moeten volledig synchroon zijn met de muziek en met de bewegingen van je mede-zwemsters. Dat eist van zelfsprekend trainen, trainen en nog eens trainen". „Het echte kunstzwemmen, zoals dat zaterdag en zondag in Utrécht te zien is heeft niets te maken met de shownum mers, die wij dikwijls op zwemfeesten geven. Show en sport zijn twee verschil lende dingen. Als Sjoukje Dijkstra een demonstratie geeft schaatst ze ook heel anders dan in een wedstrijd". „Bij de eerste officieuze Europese kam pioenschappen (in 1958 in Amsterdam) waaraan werd deelgenomen door meis jes uit West-en Oostduitsland, Oostenrijk, België, Frankrijk, Engeland, Spanje, De nemarken en Nederland, eindigden wij als eerste bij de soli, de duetten en de ensembles. Ook het jaar daarop verover den wij drie eerste plaatsen. Dat was in Rostock in Oost-Duitsland. Ja, dat kunst zwemmen heeft me al heel ver gebracht We zijn met de meisjes van ZAR al in Spanje, Frankrijk. België, West- en Oost- Duitsland en in Oostenrijk geweest". „Het kunstzwemmen vindt gelukkig hoe langer hoe meer supporters en hoe lan ger hoe minder tegenstand. Het aantal beoefenaren van deze sport groeit lang zaam, omdat velen zich laten afschrik ken door de vele jaren van intensieve training voor men iets bereiken kan, maar de groei is er. Ik heb mijn hart volledig aan deze tak van sport ver pand. Vroeger heb ik ook aan hardzwem- men gedaan. Ik zou de 100 meter en 400 meter vrije slag en 4x100 meter estafet te zwemmen op de Olympische Spelen van Melbourne. Nadat dat niet doorge gaan is, heb ik me helemaal op het kunst zwemmen toegelegd en onder leiding van de heer Armbrust en de helaas overle den mevrouw Armbrust de Europese top bereikt". „Dit weekeinde hoop ik mijn nationale titels met succes te verdedigen. Het is jammer dat „De Meeuwen" uit Amster dam niet komen door interne onenig- heid want die „Meeuwen", „De vrije zwemmers" uit Den Haag en ZAR be horen tot de topploegen van ons land. Maar wie weet voor welke verrassingen BZZ uit Zwolle en MZ& PC uit Maas tricht kunnen zorgen. Je bent bij kunst zwemmen niet eerder zeker van je plaats voor de jury de bordjes omhoog heeft gehouden. Daarom is ook kunst zwemmen een sport," zo besluit Europees kampioene Hetty Balkenende. Jan Dassen Haarlem (uit tegen Leeuwarden): Van 't Kruys; Sybrandi en Seppewolde; Boom, Berendregt en Duyster; Jaski, Van Daal, Frie, Vreeken en Jonker. VSV (thuis tegen Elinkwijk): Stuy; Reijnders en Pieterse; Jager, Kort en Brom; Dikstaal, Versluys, André, Langbroek en Van Leeuwen. Stormvogels (uit tegen Sittardia): De Graaf; Smits en Visser; Van Wooning, Pirovano en De Graaf; Noomen, De- genaar, Rijkaard, Van Doómeveld en Maarleveld. EDO (thuis tegen Helmondia): Van der Berg; Van der Oord en Berends; Nijman, Koster en Spiers; Peters, v. d. Putten, Leonhardt, Koek en Breeuwer. RCH (thuis tegen UVS): Van der Schil den; Brouwer en Spaan; Poerwo, Ho- nout en Liefhebber; Hendriks, Van Egmond, Peper, Kroonsberg en Kruyer. HFC (uit tegen Spartaan): Van der Lee; Winter en Van Baasbank; Thole, Molenaar en Drijver; Jasper, Bouw man, Jansen, Honnef en Lindeman. Schoten (thuis tegen HBC): Hooning; Van Veen en Dinkelberg; Kossen, Boekelaar en De Looze; Kops, Van Oosten, Willemse, Smit en Blom. HBC (uit tegen Schoten): Warmerdam; Van der Eem en Joh. Duindam; Draver, Kors en Van Bruggen; N.N., Neeskens, Halderman, De Reus en J. H. Duindam. TYBB (thuis tegen Amsvorde): Bakker; Rietvink en Honsehoten; Van der Vlugt, Veldhuizen en Pebesma; Va- lent, Blom, Jansen, Kroonsberg en Meier. Zandvoortmeeuwen (uit tegen Baam): Vlug; Stokman en Water; Plaizier, Stobbelaar en Kerkman; Nijkamp, Visser, Bruynzeel, Schilpzand en Paap. Ripperda (uit tegen WA): Gerritse; Tiggeloven en Bouman; Kuilboer, Van Kampen en Dreyer; Peters, Hout kamp, Hazeth, Pieterse en Schreuders. op een revanche zit er voor de thuisclub niet in. Niettemin kan Concordia zich geen enkel verliespunt meer veroorloven. Voor 4 C van west I is een klein inhaal programma vastgesteld; Onze Gezellen speelt thuis tegen ETO (0-1) en THB gaat op bezoek bij St. Pancratius (1-2) in Bad hoevedorp. Deze wedstrijden zijn van geen enkel belang meer voor het kampioen schap of degradatie. Het programma dat vanavond (aan vang acht uur) in het Sportfondsenbad in Haarlem wordt afgewerkt begint met de wedstrijd HVGB 3-Haarlem 2, daarna komt Hillegom tegenover de reserves van HVGB. Vervolgens bestrijdt NVA DWR, DWT HPC. In de Rijks hbs in IJmuiden wordt zon dag de afdelingsontmoeting gespeeld tus sen Kennemerland en 't Góoi. De gasthe ren hebben twee maal achtereen klop ge kregen. De wedstrijden beginnen om 12 uur. Het inhaalprogramma vermeldt ook eni ge bekerwedstrijden. Het voor de com petitie uitgespeelde damesteam BDHC komt op eigen terrein voor dé Parnas- siaprijs uit tegen Forward. Op eigen ter rein zullen de gastvrouwen uit de om half een tegen de Tilburgse meisjes be ginnende ontmoeting de volle winst moe ten kunnen behalen. Eersteklasser BMHC treedt in de strijd om de HTCC-beker om half drie op Ael- bertsberg achter Zomerzorg aan tegen Push. Ook hier ligt een zege voor de thuisclub in de lijn der verwachtingen. Om drie uur kan men in Bloemendaal de oud-eersteklasser HHIJC voor de com petitie overgangsklasse zien spelen tegen de reserves van BMHC. Om twee uur speelt HBS op Bleek en Berg de thuiswedstrijd tegen Be Fair, eveneens overgangsklasse. De gasten, oók al oud eersteklassers, hebben de besté kansen op winst. De wedstrijd eerste klasse dames tus sen Kieviten en Be Fair is van zeer groot belang voor het westelijk kampioenschap dames. Als Kieviten wint is voor dit kam pioenschap een beslissingswedstrijd nood zakelijk tegen BDHC. Voor Rapiditas, dat in Groningen Ólym- pia ontmoet en voor IJmond dat in Win terswijk tegen WWV speelt, zijn de winst kansen zondag nihil. De damesploeg van De Blinkert zal in het Noordsportpark om één uur niet struikelen over „Laren" en ook voor de Haarlemse heren is om twee uur tegen deze tegenstander een overwinning weggelegd. De Concordia- reserves zijn aan de Van Oosten de Bruijn- straat in Haarlem niet kansloos tegen het Stichtse SSVU (10.50 uur) hoewel de gas ten wel iets sterker zullen zijn; voor de heren van het eerste team moet een ze ge op het Utrechtse Achilles zeker mo gelijk zijn (aanvang twee uur). De da mesploeg van IJmond ontvangt om twee uur in Velsen-Noord VZV. Nieuw Flora gaat een zeer belangrijke wedstrijd tegemoet, want het brengt een bezoek aan A'dam Zuid, de medegegadig de van de onderste plaats. De Haarlem mers hebben twee winstpunten meer dan de gastheren; een gelijkspel betekent prak tisch het behoud van het tweedeklasser schap. In de derde klasse speelt Animo Ready aan de Kleverlaan tegen Biko, Oosthoek in het Noordersportpark tegen Zaandam- Zuid. De winstpunten zullen wel in Haar lem blijven. Sport Vereent speelt tegen OBZB in Amsterdam; de stand zal wel gelijk blijven.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19