NU BETER DAN OOIT! ROXY Ambtenarengerecht hoort voor en tegen in de zaak-V. d. Putten AGENDA Korter wachttijden in post kantoren zijn mogelijk gebleken Kleuter van een jaar verdronken Twee maanden voor man die rijverbod negeerde NAVO-straaljagers gaan oefenen Schoenmaker hamsterde bouwmaterialen Schoenhandelaars lichtten huisvrouwen op Amsterdams jongetje is al een maand zoek Weer lichte vorst KOOT VLEUGELS kantoormachines ZATERDAG 24 MAART 1962 Luchtrecht pakketpost naar Engeland verlaagd UW HAAR CORRECT IN MODEL HAARCRÈME FINE U.SA Omissie in rapport aan minister Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Vader en zoon Stuiveling als politieke rivalen STUDIE IN PTT-KANTOOR ALMELO: Grote investeringen zijn daarvoor nodig Eis: Vijf jaar niet meer in dit beroep Vaarten en sloten in A ms ter damWest worden drooggelegd Kerkelijk nieuws PERFECTE MAATKLEDING A. I VAN DER STEUR N.V. Grote Houtstraat 48 i Ie Gistermiddag is te Alkmaar het éénjarig dochtertje van de familie Veenstra ver dronken. De moeder had het kind met een 15-jarig meisje in de kinderwagen meege geven. Op de Voordam liet dit meisje de kinderwagen op de weg staan, terwijl zij even een boodschap deed. De kinderwagen rolde toen van het hellend wegdek te wa ter. Voorbijgangers sprongen de wagen na en slaagden erin het kind op het droge te brengen. Een dokter, die vergeefs pro beerde met kunstmatige ademhaling de le vensgeesten op te wekken kon slechts de dood constateren. Een 31-jarige koopman uit Den Haag, die één dag nadat hem de rijbevoegdheid voor drie jaar was ontzegd toch in zijn auto reed. is vanmorgen door de politie rechter in Den Haag tot twee maanden ge vangenisstraf veroordeeld. De koopman zei dat hij slechts vijftien meter had gereden, omdat zijn vrouw de auto niet tussen andere geparkeerd staan de wagens uit kon krijgen. De politierechter achtte dit verhaal echter weinig geloof waardig. De officier van Justitie had drie maanden gevangenisstraf gevorderd. De politierechter maakte er twee maanden van. De volgende week zal de luchtmacht van de NAVO een grootscheepse oefening houden, zo is in Bonn bekendgemaakt. Men wil het luchtverdedigingsstelsel van de NAVO in Midden-Europa beproeven. Een woordvoerder van de Britse luchtmacht zei in München Gladbach dat Amerikaan se, Britse, Canadese, Franse, Belgische Westduitse en Nederlandse formaties aan de oefening, die van 27 tot en met 30 maart zal duren, zullen deelnemen. Op 1 april wordt het luchtrecht voor luchtpostpakketten naar Groot-Brittannië verlaagd van 20 cent tot 10 cent per 500 gram, aldus deelt de P.T.T. mee. Advertentie Advertentie AMERICAN CIGARETTES Het Ambtenarengerecht in Arnhem heeft gisteren de zaak-Van der Putten behandeld. Voor- en tegenstanders van de heer Van der Putten hebben ruim schoots de gelegenheid gehad hun visie kenbaar te maken. Objectief conclude rend mag worden geconstateerd dat er sterke argumenten kunnen worden aan gevoerd om de heer Van der Putten ge "jk te geven; er moet wèl een kliek offi cieren zijn geweest die het erom te doen was zich ten koste van het vaderland te verrijken. Maar even sterke argumenten staan tegenover deze conclusie. Mogen we de tegenstanders geloven, dan is de heer Van der Putten een man, die maar raak insinueert en die geen enkel con creet bewijs kan aanvoeren ter onder steuning van de suggestie, dat in het voormalige Nederlands-Indië een groep officieren een bende vormde en in Ne derland voortging met ten eigen bate de militaire gemeenschap te benadelen. In de morgenuren nam de heer Van der Putten een voorsprong op zijn tegenstan ders. De beide ambtenaren van het depar tement, de heer G. H. J. M. Peynenburg en mr. E. E. N. Krans, die met de ont slagen technisch ambtenaar van het de partement van defensie een onderhoud hebben gehad op 6 november, waren ver re van positief in hun verklaringen en spraken elkaar op verscheidene punten te gen. Het criterium van dit onderhoud, dat voorafging aan het besluit van de minis ter de heer Van der Putten op te dragen Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Brieven van een dich ter", van Michael Redgrave. Zondag 20 u.: Toneelgroep Theater met „De advocaat van de duivel", van Dore Schary; regie: Elise Hoomans. Maandag 20 u.: Susana y José, Flamengodansen. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Wien, wie es weint und lacht", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Gevaarlijke verhoudingen", 18 j. Lido, 19.45 u.: „Der Rosenkavalier", a.l. 14 u., zondag ook 16.15 u.: „De wet der wil dernis", a.l. Zondag 11 u.: „Paradijs onder de horizon", a.l. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Eddie knapt 't op", 18 j. Van maandag af 14, 19 en 21.15 u.: „De kat", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Julie la Rousse", 18 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „De gevreesde speurder", a.l. Maandag 20.15 u.: „De nachten van Cabi- ria", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Kermis in de regen", 14 j. Zon dag 11 u.: „Droomreis door Amerika" a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Oorlogsdrums", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen en spionnen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 j. Zondag 11 u.: „Madame Butterfly", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Vrouwen achter het bamboe gordijn", 18 j. Zondag 14.30 u.: „Laurel en Hardy als brokkenpiloten", a.l. Maandag en dinsdag 20 u.: „Piratenbloed", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Galerie „Uittenhout" (Kleine Hout straat 41): Tentoonstelling van gouaches, tekeningen en grafiek van Wim Snitker; 10.3017, zondag 1417 u. Tot 15 april. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafisch werk van Ruth Fischer 10-22 uur. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van werk van zes leer lingen van het Studio-theater Von Frih- ling uit Hamburg, 9-17 u. Tot 31 maart. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Scholieren exposeren beeldende kunst, 9-13, 14-17 en 20-22 u. Tot 26 maart. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: Tentoonstelling van schilde rijen en aquarellen van Kees Laan. Tot 29 maart. DIVERSEN Muziekschool Toonkunst, vandaag 20 u.: „De interpretatie van het lied", instruc tieve zangvoordracht door Laurens Bogt- man, begeleid door de pianist Leendert Huges. (Zie verder „Uitgaan in Haarlemin de krant van 23 maart). VELSEN-IJMUIDEN ZATERDAG 24 MAART City-theater, 19 en 21.15 u.: „De gebochel de van Rome". Rex-theater, 20 u.: „De danseres en de vampier". Felison, 1417 u.: Expositie H. Bogman en A. Smith. Marktplein, tot 20.30 u.: Jeugdmarkt 10 x 10. Patronaatsgebouw, 20 u.: Uitvoering Vel- ser Accordeonvereniging. ZONDAG 25 MAART City-theater, 14.30 u.: „Met een bajonet in de rug", 19 en 21.15 u.: „De gebochelde van Rome". Rex-theater, 15 u.: „De gevangene der Apachen", 20 u.: „De danseres van de vam pier". Felison, 1417 u.: Expositie H. Bogman en A. Smith. MAANDAG 26 MAART City-theater, 20 u.: „De gebochelde van Rome". Rex-theater, 20 u.: „De danseres en de vampier". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, 9.30—12 en 14—16.30 u. Felison, 1921 u.: Expositie H. Bogman en A. Smith (laatste dag). ZATERDAG 24 MAART Kennemer Theater, 19 en 21,15 u.: „De sheriff met de petticoat"; 23.30 u.: „De ver leidster". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddy op leven en dood". W.B. Theater, 20 u.: „De moordenaar en de brunette". ZONDAG 25 MAART Kennemer Theater, 14.30 u.: „De Brava dos"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Een nacht van liefde". Luxor Theater, 14.30 u.: „Sehwarzwalder kirsch"; 16.30, 19 en 21.15 u.; „Eddy op leven en dood". W.B. Theater, 14.30 u.: „Dansmeesters"; 16.30 en 20 u.: „De dreigende strop". MAANDAG 26 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een nacht van liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddy op leven en dood". W.B. Theater, 20 u.: „De dreigende strop". ZATERDAG 24 MAART Marquette-heater: „Tot de revolvers zwegen". ZONDAG 25 MAART Marquctte-theater, 14.15 u.: „We zien ze rennen"; 16 u.: „Tot de revolvers zwegen"; 20 u.: „Slaapkamergeheimpjes". nu eens klaar en duidelijk te zeggen waar, wanneer en door welke officieren was ge knoeid, was, dat klager zich zou moeten conformeren met een artikel van 30 sep tember in het Algemeen Dagblad, volgens hetwelk officieren in Nederlands-Indië zich aan hoogverraad zouden hebben schuldig gemaakt. De heer Van der Putten zei zich uit drukkelijk van dit artikel te willen distan ciëren. Op de uitnodiging van de ambte naren, een verklaring te ondertekenen, dat er van onregelmatigheden geen spra ke was geweest, wilde hij niet ingaan. „Omissie" De ambtenaren rapporteerden aan de minister, dat de ontslagen ambtenaar de beschuldigingen niet nader wilde precise ren. Later voegden zij aan de verklaring toe, dat het alleen maar ging om officie ren, die in Nederlands-Indië hadden ge knoeid en die thans nog ergens vitale func ties bekleedden. „Het was een omissie", aldus de ambte naren. Doordat ze zo haastig hadden moeten werken, hadden zij dat niet ter stond in de verklaring neergelegd. Of er namen zijn genoemd tijdens dit onderhoud, blijft een dubieuze zaak. De heer Peynenburg wist het niet meer pre cies en de heer Krans zei positief van niet, om later zelf enige namen te noe men, die tijdens het gesprek waren geval len. De heer Van der Putten verklaarde, dat hij de opdracht van de minister namen te noemen van collaborateurs aanvankelijk prettig had gevonden. Eindelijk gaat de minister de zaak onderzoeken, meende hij Toch kon hij zich niet aan de gedachte onttrekken, dat men het artikel in het Algemeen Dagblad wilde aangrijpen om hem eruit te zetten. Hij lichtte het ambtena rengerecht in over de tekst van zijn me morandum aan de minister ten aanzien van knoeierijen in Nederlandsch-Indië. Hij releveerde de toeleg van verantwoordelij ke officieren rijksgoederen op voor de be heerders meest voordelige manier te be heren en zei, dat er wel nu en dan een onderzoek was begonnen doch nimmer doorgezet. Ergens was wel een belangheb bende officier die het onderzoek tegen hield. De raadsman van klager, mr. A. L. Ge leijnse, ging nader in op de relatie tus sen de heer Van der Putten en het Alge meen Dagblad. Twee redacteuren van dit blad hadden klager benaderd, maar de heer van der Putten had zich beroepen op een belofte aan minister Staf, destijds ge daan, geen mededelingen aan de pers te verstrekken. Aan de inhoud van het arti kei had volgens pleiter zijn cliënt part noch deel. Hierin werd gesproken van hoogverraad door Nederlandse officieren aan de Ja panners vóór de bezetting en dat is heel wat anders dan wat de heer van der Putten aan bepaalde officieren verwijt, namelijk onregelmatigheden. Er is een es sentieel verschil tussen hoogverraad en knoeierij en het was voor klager onmoge- li.lk te bevestigen dat er helemaal niet was geknoeid. De raadsman noemde het in strijd met alle recht en regel, dat zijn cliënt „tussen twee ambtenaren in de tang was geno men". Later heeft de minister gesproken over een verhoor" door een commissie van hoofdambtenaren over „ter verant woording roepen" en over „een langdurig verhoor". Maar de bespreking was inge leid als een „onderonsje", waarbij geen raadsman aanwezig hoefde te zijn. Aanvankelijk wilde de heer Van der Put ten niet ingaan op de opdracht van de mi nister namen en feiten te noemen. Plei ter had hem overgehaald dit wel te doen. Toen daarna de heer Van der Putten in zijn memorandum feiten en namen had genoemd in het algemeen dus met in begrip van thans nog in Nederland dienen de officieren van het voormalige KNIL sprak minister Visser van een „wonder lijke stunt", om een einde te maken aan de zaak-Van der Putten. Niets bleek toen van „de onderste steen boven" en van het serieuze onderzoek, dat klager mocht ver wachten. Tenslotte noemde mr. Geleijnse het ont slag in strijd met alle recht, rechtvaar digheid en billijkheid. Hij verzocht het ambtenarengerecht het ongedaan te ma ken, ook omdat het ontslagbesluit in strijd is met het ambtenarenreglement. Niet volgens opdracht" De raadsvrouwe van de minister van Defensie, mej. mr. M. Wiggers, nam stel ling tegen de 11 jaar lang gepropageerde overtuiging van de heer Van der Putten dat de krijgsmacht een broeinest van cor ruptie zou zijn. Toen hij eindelijk de kans kreeg zijn verhalen over knoeierijen te bewijzen, kwam hij met uiteenzettingen die niet aan de opdracht voldeden. Cijfers noch namen heeft hij genoemd, maar wel heeft hij zaken aan de orde gesteld ten aanzien van officieren van het KNIL, die in het verleden al zijn onderzocht en die activiteiten memoreren van officieren die niet meer in actieve dienst zijn. Er bleef de minister dan ook slechts één maatre gel over: verwijdering uit het apparaat Een jaar en drie maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest heeft de of ficier van Justitie bij de Rechtbank in Utrecht geëist tegen de 42-jarige schoen maker E. K. uit Amersfoort, wegens dief stal van een grote hoeveelheid bouwmate rialen. In 1958 had de verdachte in Amersfoort een huisje gekocht, dat nodig restauratie en uitbreiding behoefte, in de vorm van een werkplaats-schuurtje. Daar hij niet over de nodige contanten beschikte om de ze uitbreiding te financieren ging hij re gelmatig op zoek naar bouwmaterialen. Op verschillende bouwwerken in Amersfoort en omgeving stal hij wat maar los en vast zat, zodat hij op een gegeven moment twee opslagplaatsen vol materiaal had lig gen. Het was voor hem een ware sport ge worden die hij drie jaar achtereen met wisselend succes had beoefend, totdat het fourageren spaak liep. Uitspraak 6 april. De heer G. W. Stuiveling, zoon van de letterkundige en hoogleraar prof. dr. G. Stuiveling, is lijstaanvoerder van de Paci fistisch Socialistische Partij bij de komen de gemeenteraadsverkiezingen in Hilver sum. Aangezien zijn vader op de P.v.d.A.- kandidatenlijst de vierde plaats inneemt en het aannemelijk is dat beiden worden ge kozen, zullen zij moeten loten wie een ze tel in de raad mag bezetten. De wet ver biedt namelijk een lidmaatschap van de gemeenteraad van bloedverwanten in de eerste en tweede graad. ZIJLWEG 57 - HAARLEM In het nieuwe postkantoor in Almelo heeft een onderzoek van P.T.T.-arbeids- analisten aangetoond, dat het wachten van het publiek voor de loketten aanmerkelijk kan worden bekort, mits men de werk- snelheid van de gemiddelde ambtenaar op voert. Dit is mogelijk door de handelin gen, die hij aan het loket moet uitvoeren, te vereenvoudigen. De "resultaten van het in het Almelose postkantoor verrichte onderzoek zullen ten goede komen aan alle Nederlandse post kantoren, want overal immers kampt men met het probleem van de wachttijden. De ze week bleek het jn Almelo mogelijk de gemiddelde wachttijden voor de loketten De officier van Justitie bij de Dordtse rechtbank heeft tegen de 29-jarige H. J. van der L. en de even oude M. M. J. van der L„ beiden uit Kaatsheuvel, geëist, dat zij vijf jaar het beroep van schoenhande laar niet meer zullen uitoefenen. Boven dien eiste hij tegen H. J. van der L. tien maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en een boete van 50 subsidiair 10 dagen. Beide verdachten hadden in tal van plaatsen in Zuid-Holland en Noord- Brabant voornamelijk in dorpen huisvrouwen opgelicht door hun een „re ductiebon" van 5 aan te bieden ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van een schoenfabriek als zij een paar schoenen zouden kopen. Hun verhaal was verder, dat hun chef later zou komen om hun oude schoenen in te ruilen voor verstrek king aan vluchtelingen en de reductie te verrekenen. Ondertussen ontvingen zij een hoog bedrag voor de schoenen, die zij met deze praatjes aan de man brachten. De rechtbank zal vrijdag 7 april uitspraak doen. Advertentie RUYS dat de heer Van der Putten ten onrechte had beklad. Dat de heer Van der Putten niet verant woordelijk zou zijn voor de publicatie in het Algemeen Dagblad, noemde mej. Wig gers twijfelachtig. Taal en terminologie waren het departement bekend en ook dat klager te pas en vooral te onpas repte over knoeiers bij KNIL en K.L. Dat de heer Van der Putten onrechtvaardig en onbillijk behandeld zou zijn, wees pleitster van de hand. „Het is onrechtvaardig dat een ambtenaar maar voortgaat officieren ongemotiveerd te betichten van wanda den. Een man met een dergelijke menta liteit is ongeschikt een ambt te bekleden," aldus de raadsvrouwe. Over drie weken zal het ambtenarenge recht uitspraak doen. met de helft te vermindereh. Daarvoor was het allereerst noodzakelijk, dat alle moge lijke geldzaken aan één en hetzelfde loket konden worden afgewerkt, zodat het pu bliek niet twee- of driemaal aan een nieuw rij behoefde aan te sluiten. De loketamb tenaar kreeg de beschikking over een nieuw soort stempel, een datum-nummer- stempel, waarmee hij slechts twee in plaats van vijf slagen op de aangeboden papieren behoeft te geven. Voorts behoef de hij niet meer alle bedragen die hij ontving, op grote stagen m te^sgbtfjxen, maar kon hij werken met een speciaal gé- construeerde telmachine. Volgens de leider van de arbeidsanalisten, de heer J. Stolk uit Den Haag, is het voorts belangrijk, dat er grotere eenheid komt in de te gebrui ken formulieren, zodat de loketambtenaar met uniforme handelingen kan volstaan Ten slotte zou het ook aanbevelenswaardig zijn, wanneer er voor het innen van chèques geen adviezen meer op het post kantoor behoefden te liggen. Men zou die chèques, althans tot een bepaald maximum bedrag, in elk willekeurig postkantoor zon der meer moeten kunnen verzilveren Daarvoor wordt momenteel naar een nieuw, waterdicht systeém gezocht. Wil men bovenstaande vernieuwingen en ver eenvoudigingen in het gehele land door voeren, dan zal de P.T.T. zich grote in vesteringen moeten getroosten. Dan moe ten er in grote getale speciaal ontworpen stempels, telmachines en dergelijke wor den gekocht en er zou een zekere reorga nisatie van bij voorbeeld de spaarbank, de girokantoren enzovoort moeten worden doorgevoerd. Daarom mag men nieuwe gunstiger regelingen niet eerder dan over tenminste twee jaar verwachten. (Van onze Amsterdamse redacteur) De Amsterdamse kinderpolitie zet het zoeken naar het nu reeds meer dan een maand lang vermiste 7-jarige jongetje Wim Verrips nog steeds voort. Er is nu een begin gemaakt met het leegmalen van een vaart achter het Surinameplein. De komende weken zullen steeds gedeelten van vaarten en sloten in dit stadsgedeel te worden drooggelegd. Deze kostbare werkzaamheden voert men uit om na te gaan of het lichaam van het jongetje wel licht onder water aan afvalhout of uit steeksels is blijven haken. Voorts zal de politie het aanbod van enige kikvorsman nen aannemen om te zoeken onder de woonschepen. Het weghalen van deze schepen om het dreggen mogelijk te ma ken zou te omslachtig worden. Ook is er contact met de duikerdienst van de Ko ninklijke Marine om de speurtocht in het waterrijke gebied van Amsterdam-West nog intensierver uit te voeren. Het staat echter geenszins vast, dat Wim Verrips is verdronken. Het feit dat het jongetje dikwijls aan de waterkant speelde en op brugleuningen klom, is voor de politie echter aanleiding om ernstig met verdrinking rekening te houden. De afgelopen weken zijn honderden buurtbe woners gehoord, zonder dat hieruit enig houvast voor het verdere onderzoek is verkregen. De ouders van het vermiste kind, die nog een zoontje van 9 en een dochtertje van 1 jaar hebben, hebben onlangs buiten de politie om een paragnost geraadpleegd, maar deze bleek geen raad te kunnen ver schaffen. Een andere paragnost, die door buren was benaderd, was van mening dat het jongetje nog leefde, maar gaf verder geen enkele aanwijzing. De Amsterdamse politie heeft nog nooit advies van parag nosten ingeroepen en is dat ook nu niet van plan. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's-Graven- hage (wijkgem. 33, in wording) dr. L. A. Snijders te Zwolle; te Putten (Geld.) (4de pred.pl.) dr. C. Graafland te Woerden. Aangenomen naar Waverveen (toez.) J. Broekhuis, kand. te Barneveld, die bedank te voor Nieuwpoort en Zuilichem-Nieuwaal. Doopsgezinde Broederschap. Beroepen te Leermens-Loppersum r.iej. H. A. van Win ter, proponente te Groningen. Geref. Kerken. Beroepen te Pernis (vac. J. H. van Halsema) D. van Keulen te Ol- dehove. Aangenomen naar Amsterdam (vac. G. R. Visser) C. W. Thijs te Nieuw-Vennep. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Zaam- slag J. C. van Ravenswaaij te 's-Gravenha- ge-Scheveningen. Geref. Gemeenten. Tweetal te Ridder kerk: A. F. Honkoop te Goes en A. Ver- gunst te Rotterdam-Centrum. Advertentie ER IS EEN STEEDS GROEIENDE BELANGSTELLING VOOR HAARLEM - TELEFOON 10477 maatkledingspecialisten Het K.N.M.I. deelt mede: Boven Schot land en de Noordzee bevindt zich een rug van hoge luchtdruk, die langzaam in zuide lijke richting beweegt. In onze omgeving is daardoor de wind noordoostelijk gewor den. Geleidelijk dringt nu koudere lucht uit Scandinavië binnen. In de komende napht kofht hét hoged'rükgebied dicht in de buurt van ons land. Er zal dan weinig wind zijn, zodat een sterke uitstraling wordt ver- Wacht en op de meeste plaatsen lichte vorst zal voorkomen. Overdag zijn zonni ge perioden te verwachten met ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Boven Noord-Noorwegen ligt een depressie, die in de richting van Finland beweegt. Het frontensysteem hiervan volgt de hoge druk op de voet en zal in de loop van morgen het zuidelijk deel van de Noordzee berei ken. Vooral in de noordelijke provincies is er daarom later kans op weer toenemende bewolking. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. n Neerslag: laatste 24 uur. .5 Z SB Den Helder licht bew. no 5 0 Ypenbprg zwaar bew. n 6 0 Vlissingeq zwaar bew. n 5 0 Eelde onbewolkt n 7 0 De Bilt geheel bew. nnó 7 0 Twente sneeuw no 7 0 Eindhoven half bew. nno 8 0 Zd-Limburg onbewolkt no 6 0 Helsinki onbewolkt nw -2 0 Stockholm onbewolkt windstil 1 0 Oslo onbewolkt w 3 0 Kopenhagen sneeuw ozo 2 1 Aberdeen geheel bew. wnw 5 0.3 Londen geheel bew. nno 6 1 Amsterdam sneeuw nno 7 0 Brussel onbewolkt nno 6 0 Luxemburg onbewolkt no 6 0 Parijs zwaar bew. n 7 0 Bordeaux zwaar bew. n 9 8 0 Grenoble onbewolkt windstil 0 Nice licht bew. nno 13 5 Berlijn half bew. on o 6 0 Frankfort licht bew. O 7 0 München onbewolkt n 3 0 Zurich onbewolkt windstil 4 0 Genève onbewolkt windstil 6 9 0 Locarno zwaar bew. OZO 0 Wenen half bew. w 1 0.1 Innsbruck poolsneeuw O 6 0.1 Belgrado sneeuw no 3 0.4 Athene onbewolkt windst. 20 0 Rome geheel bew. windst. 14 9 Ajaccio zwaar bew. nno 13 0 Madrid half bew. no 12 0 Mallorca geheel bew. no 13 0 Lissabon licht bew. nnw 7 1 Zondag 25 maart lO.yfKJ uui. Maan op 23.27 uur, onder 8.35 uur. Maandag 26 maart Zon op 6.31 uur, onder 19.03 uur. Maan o\> uur, onder 9.03 uur. Maanstanden 29 maart 5.11 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 24 maart Hoog water 5.37 en 17.52 uur. Laag water 1.23 en 13.45 uur. Zondag 25 maart Hoog water 6.10 en 18.24 uur. Laag water 1.50 en 14.12 uur. Maandag 26 maart Hoog water 6.40 en 19.00 uur. Laag water 2.19 en 14.43 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2