K INFORMATRICES KRIJGEN HET DRUK Aanmeldingsformulier Burgemeester Bührmann 50 jaar Twee predikanten gaan naar Helgoland Stormvogels en VSV tegen topclubs IJmuider Courant SQLEXOTO 375.- S0LEX-0T0 de Luxe 399.- .DAG 24 MAART 1962 5 Voor Nederlandse vissers Gebr. VAN BUGNUM Zoon P v d R i: R G m \t V':-.y "V 41 '\V 1 Vandaag is mr. J. C. Bührmann sedert 1 december 1960 burgemeester van Vel- sen, 50 jaar oud geworden. Burgemeester Bührmann aanvaardde zijn ambt in deze gemeente met de weten schap, dat hij het niet gemakkelijk zou hebben. Hij is er evenwel in geslaagd vele problemen op te lossen op een bewonde renswaardige wijze. Een recent succes: de rijksgoedkeuring voor de bouw van een nieuw raadhuis, waar Velsen 15 jaar op gewacht heeft. Zeer belangrijk is de goede verhouding in het college en met de raadsleden, iets dat toch onmisbaar is voor de goede gang van zaken in deze gemeente. Evenzeer is er een goed contact tussen burgemeester en bevolking ontstaan. Mevrouw Bühr mann heeft hiertoe veel bijgedragen. Onze gelukwensen aan burgemeester Bührmann en zijn gezin! Tussen Pasen en Pinksteren, wanneer veel Nederlandse vissers in de buurt van Helgoland zijn, gaat dr. H. Holtrop, gere formeerde predikant in Scheveningen, sa men met een nog niet aangewezen her vormde collega naar Helgoland om daar een begin te maken met het welzijnszorg- werk voor de Nederlandse vissers. Al enige tijd is het Dieppe-comité bezig met het creëren van een ontmoetingscen trum voor de Nederlandse vissers op Hel goland omdat in deze tijd van het jaar daar vrij veel Nederlandse schepen bin nenlopen. Zoals ook in Dieppe in Frank rijk het geval is wil men deze vissers bezighouden. Voorlopig zullen de twee predikanten in de Lutherse kerk op Helgoland diensten houden voor de Nederlandse vissers. Ook zullen zij proberen de beschikking te krij gen over een douaneloods voor het wel- zijnszorgwerk. Deze douaneloods is vrij wel de enige mogelijkheid om de vissers onder te brengen. Advertentie Acc.: slot, jasbesch., beugel 18. SOLEX-dealers Meervlietstraat 69 Planetenweg 40 Velsen-Z. - Tel. 5701 IJmuiden - Tel. 5290 De IJmuider semi-profclubs moeten het zondag opnemen tegen twee teams, die momenteel in hun divisies de eerste plaats bezetten. Stormvogels reist n.l. naar Sit- tardia, terwijl VSV Elinkwijk op bezoek krijgt. Vooral Sittardia maakt een buiten gewoon goede kans om de eervolle plaats te blijven bezetten, maar Elinkwijk wordt dicht op de hielen gezeten door Heracles. In tegenstelling tot deze kampioenskan didaten heeft Stormvogels noch VSV ook maar enig belang bij het winnen van de voor hen vastgestelde ontmoeting, want de Vogels zijn sinds kondag reeds defini tief gedegradeerd en voor VSV is zulks nog slechts een kwestie van een paar weken. Vooral Stormvogels gaat een zeer zware wedstrijd tegemoet, want Sittardia be schikt over een zeer solide defensie; ten bewijze waarvan diene, dat de Limburgse doelman in 25.wedstrijden slechts 21 keer werd gepasseerd, hetgeen betekent, dat de verdediging van Sittardia op die van DHC na de minst gepasseerde is van alie semi- profclubs in ons land. Op eigen terrein verloren de Limburgers tot nu toe slechts twee wedstrijden, n.l. die tegen Eind hoven (01) en Alkmaar (01). Drie hun ner thuiswedstrijden eindigden in een ge lijkspel, n.l. tegen AGOVV <22), DHC (0—0) en 't Gooi (00). Behalve in de uitwedstrijd tegen Fortuna VI. (52) werd de keeper der Sittardianen nimmer meer gepasseerd dan tweemaal en in 11 van de 25 ontmoetingen behoefde hij zelfs geen enkele keer de bal uit het net te halen.- Het lijdt dan ook geen twijfel, of de Stormvogels gaan hun achttiende nederlaag tegemoet. Ook VSV krijgt tegen Elinkwijk een zware wedstrijd en toch zit er voor de rood witten in de wedstrijd tegen de Utrechtenaren iets meer muziek dan voor Stormvogels tegen Sittardia. De VSV'ers toch kunnen, hoe vreemd dit ook na een 10—1 nederlaag moge klinken, nog wel eens uit hun slof schieten. We denken in dit verband o.m. aan de wedstrijden tegen de Enschede Boys (51) en Hermes DVS (30)., Bovendien zijn de resultaten van de roodwitten in hun thuiswedstrijden nog zo slecht niet: De 13 op eigen terrien gespeelde wedstrijden leverden n.l. 15 punten op tegen de 13 uitwedstrijden slechts 3 punten. En tenslotte werd de verdediging van Elinkwijk (35 tegenpun- ten) heel wat meer gepasseerd dan die van Sittardia (21). Aan de andere kant moet er evenwel natuurlijk op gerekend worden, dat Elink wijk tenminste even fel op de punten ge brand zal zijn als Sittardia,- want al kan met aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid reeds nu gezegd worden, d#t de Utrechtenaren voor de eerste divisid be houden zullen blijven, ten opzichte van het kampioenschap durven we ohs niet zo boud uitdrukken, daar Heracles, zij het dan met één wedstrijd minder gespeeld een verliespunt minder heeft. We mogen dan ook verwachten, dat zondag op het hoofdveld van „Schoonenberg" een pittige wedstrijd zal worden gespeeld, waarvan het o.i. nog niet helemaal bijvoorbaat vaststaat, dat de hoogst geklasseerde club er zonder kleerscheuren zal afkomen. Advertentie Voor een 1e klas verzomd kansel Dameskapsalon HAGEDOORN REGGESTRAAT 86 hk. Rijnstraat Telefoon 4546 Midden in de Rivierenbuurt Bushalte Scheldestraat Zondag 25 maart IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe kerk, 10 u.: ds. H. van Niel; 19 u.: ds. J. J. van Raven- zwaay, jeugddienst: De Rank, 10 u.: mej. G. de Wilde, jongerendienst; Bethlehem- kerk, 10 u.: ds. J. van den Berg; 18.45 u.: dr. A. Dronkers, opendeurdienst; Jeugdkapel, 10 u.: W. J. Mulder. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: ds. J. A. Tiemens; Petrakerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens; 19 u.: ds. G. N. Lammens, bijzondere dienst. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. M. Vlietstra. Gerei'. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. D. Nieuwenhuis. Doopsgez. Gem., Helmstraat, 10 u.ds. P. J. van Schayck. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: Petruskerk, 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: lof met meditatie. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.45 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u.: dienst Edison straat 14. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: J. Schouten; 11.15 u.: zondag school. Pinkstergemeente, Cult. Geb., 19.30 u.: B. Christensen. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: sa menkomst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: Ieesdien9t. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. Dickhout; 19 u.: ds. Wendte. Geref. Kerk, Bethelkerk. 10 u.: ds. G. Assies; 17 u.: ds. W. Diepersloot. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.Wachttorenstudie. Ver. van Vrijz. Herv., Abeelenstraat 1, 19 u.: G. Nijenhuis. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6. 8 9.15 (Hoogmis); 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. VEI SEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u. en 19 u.: ds. L. Brink. VEI.SEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u. en 19 u.: ds. H. P. Huisman. Vrije Evang. Emanuël, Gem. Ontspan ningslokaal, 10 u.: N. van den Berg. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis; 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Gereformeerde Kerk. 9.30 u.: ds. A. C. van Nood; 17 u.: ds. G. Homans. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., Maria Boreel- school, 9.10 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u. en 19 u.: ds. J. C. Remijn; Hoeksteen, 10 u.: J. de Vries; 19 u.: opendeurdienst; Ad- ventskerk (ziekenhuisdienst) 19 u.: ds. P. J van Schayck. Christ. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 u. ds. J. J. Rebel; 16 u.: ds. J. C. Maris. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.ds. N. J. W C. de Kluis. BEVERWIJK: R.-K. Kerk,- St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7 en 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog- Ondergetekende Naam Straat: Plaats wenst zich met ingang van te abonneren op 5 t 7 65 per kwartaal of t 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening Zfi die zich met ingang van 1 april 1962 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1962 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor Omzvttine van week in kwartaalabonnementen mis) en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30, 11.45, 19 u.: avondmis; Regina Coe- li, 7. 8 15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 19 u.: (hoog mis). Maranatha, Baanstraat, 10 u.: Ed. W. Pera. Evang. Luth. Gem., Koningstr. 117, 10.30 u.: kerkdienst. Vrije Evang. Gem., Koningstraat 117, 9 u. en 19 u.: J. Nijkamp. Volle Evang. Gem., geb. Groenelaan 74, 19.30 u.: J. de Graaf. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. W. Oorthuys; Irenekapel, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; De Opgang, 10 u.: ds. J. C. Koppert uit Spaarndam; Oos- terwijk-Meeresteyn, (Chr. L.T.S.) 10 u.: ds. M. Wendte; Jeugdkapel „De Opgang, 10 u.: de heer v. d. Pol; zondagclub „De Schans", 10 u. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. Moensplein, 9, 10.30 en 17 u.: ds. C. Meyer. Geref. Kerk, Ooster wij k, wijkgebouw Dommelsingel 4a, 8.30 en 17.15 u.: ds. C. Homans. Clir. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32; 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondag school: L6.30,_u.: kindersamenkomst;. 20 u.: VerlossmTsamenkomst. WIJK AAN ZF.E: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. G. von Schunpen. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein. 10 u.: ds. J. A. Don: 19 u.: zangdienst; 19.15 u.: Open Deur dienst, ds. H. S. J. Kalf. Oor°f. M"rgensterkerk. Constant.ijn Huy- sens<d-iat. 9.30 en 17 u.: ds. Joh. Knol. r.-K.. St. Laureut'iiskevk. H. M'ssen: 6 30 en 7.45 u.; Hoogmis 9.15 u.: Kindermis 11 u Avondmissen 12 en 17.15 u. O.L. V'onw van Lourdeskapel, H Mis sen 8 15 en 10 u. f: A c;nrT*"TOTTTVf p -K. K»rk. 6 15. 7.45. 9.00. 11, 12 en 18 U. Ned Her'-. Gom.. 10AO ds P Salm, 10.30 li Jmiadkerk. voora. J. Bosch. Ger. Kerk. 10 en 17 u.: ds. IJ. van der Zee. BkKKUM: R.-K. Kerk. 6.45. 8.30 en 10.30 u. el Advertentie ON7.F SPECIALITEIT Blo«*»upnmaga7iin Kwrkerft KFNNFMFRT.AAN 171 TFT.FFCON 466' BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: M. A. van Veen-Schoorl, z., Hagelingerweg 146. Santpoort; M. van Doorn-de Bruine, z., Lange Nieuwstraat 552, I.Tmuiden (oost); T. van Belzen-Bak- ker, d.. IJmuiderstraatweg 77, IJmuiden (oost); M. C. Kuiper-van Niekerken, z., Lindenstraat 33, IJmuiden (oost); J. C. Jon- ker-Rijnders, z., Zwaanstraat 5, IJmuiden; N. Pietersma-van der Ham. d., a/b Lin- quenda. Sluiseiland, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. Kuijpers, Lange Nieuwstraat 374, IJmuiden,-en B. Wegh, Zuidwal 12, Rhenen, t.a. IJmuiden, Lange Nieuwstraat 374; F. A. Schaddelee, Sas- dijk 41, Werkendam en N. de Jong, Lange Nieuwstraat 562, IJmuiden (oost); P. van Hoven. Edisonstraat 48, IJmuiden en A. M. Sanders, Edisonstraat 49, IJmuiden; J. J. van Oevelen, Esdoornstraat 10, IJmui den (oost) en J. Jansen, Frans Naerebout- straat 74, IJmuiden (oost), t.a. IJmuiden, Lekstraat 29 rd.; B. C. van den Broek, Zuiderbuitenspaarne 116, Haarlem en G. Cardol, Vlugthovenstraat 6, Santpoort, t.a. Haarlem, Coomhertstraat 25; J. M. Boon, Trompstraat 26, IJmuiden (oost) en M. A. B. van Buren, Hoofdstraat 92, Santpoort; K. Verloop, Hagedoornweg 19, Amster dam en C. J. den Duik, Goeman Borge- siuslaan 11, Velsen (zuid); J. Malestein, Zandersstraat 8, IJmuiden (oost) en M. J9 Broers, Geelvinckstraat 95, Velsen (noord). GEHUWD: J. van Burgel-N. J. van Weelderen, Beverwijk, Koningsstraat 6; W. T. Eichhorn-M. A. Schippers, IJmui den (oost), Wijk aan Zeeërweg 84; J. de Wolf-A. Koeman, Beverwijk, Arendsweg 187; H. K. van de Scheur-M. Siegers, IJmui den, Van Leeuwenstraat 81; H. de Vries- Y. I. Leeflang, IJmuiden, Koningstraat- 2; D. F. Ypma-P. Hoekstra, Bergen, St. An- thoniusstraat 33. OVERLEDEN; J. Tetenburg. 84 jr., we duwe van C. J. Mulder, P. C. Hooftlaan 41, Driehuis; A. Gorter, 89 jr., weduwe van K. Tiel, Rijnstraat 4, IJmuiden; M. C. de Neef, 82 jr., weduwe van W. van Heus- den, Rijnstraat 4, IJmuiden: C. M. Kraan. 89 jr., weduwe van J. W. de' Graaff, Hoofd straat 95, Santpoort. Nu het vakantieseizoen voor de deur staat krijgen de employés van reisbureaus en V.V.V.-kantoren het zeer druk met het geven van in lichtingen over reisroutes en vakantie-oorden in binnen- en buitenland. We hebben ons oor eens te luisteren ge legd bij twee jonge vrouwen, wier werk het is vakantie gangers voor te lichten. Sinds mei vorig jaar heeft Velsen een echt V.V.V.-kan- toor. Voorheen was er in deze gemeente alleen een correspondentie-adres. De twee eerste maanden was het kantoor ondergebracht in het Cultureel Centrum, „met het gevolg dat er bijna nie mand kwam omdat geen mens er wat van wist", al dus mevrouw M. Jansen. Sinds eind juni vorig jaar zetelt zij als enige V.V.V.- informatrice in Velsen in een houten noodonderkomentje op het Marktplein. Binnen kort gaat zij weer verhuizen en wel naar het nieuwe ver- keersgebouwtje eveneens op het Marktplein dat binnen een maand in gebruik zal worden genomen, maar waaraan men nu nog druk aan het bouwen is. „We hopen er nog voor Pasen in gericht te zijn, zodat we daar de paasdrukte kunnen op vangen", zegt mevrouw Jan sen. Ook in het nieuwe kan toor zal zij voorlopig alleen de V.V.V.-zaken behartigen. Het huidige optrekje ziet er wat onooglijk uit, maar me vrouw Jansen vindt het toch een prettige ruimte om in te werken, omdat het van bin nen gezellig en knus is. „Maar voor het aanzien van de V.V.V. is het nieuwe kan toor veel beter", zegt zij. „Dat vele glas nodigt veel meer tot binnenkomen uit dan zo'n houtfen bouwseltje, dacht ik zo". Mevrouw Jan sen heeft het informatiekan toor in IJmuiden in haar eentje op poten gezet. Daar bij kwam haar zesjarige er varing met dit werk haar zeer van pas. Zij was zestien jaar toen zij in Zwolle haar hbs-opleiding voltooide,, ze ventien toen zij bij de Zwolse V.V.V. in dienst trad. Na vier jaar ging zij vandaar over naar het A,N.W,B.-kan- toor "in Haarlem, "wèar zij een jaar werkte. „Ik kwam hier en-er was niks", zegt—zij-, „Het is enorm leuk werk, vooral omdat het eigenlijk helemaal van je zelf is. Het contact met vakantiegangers is prettig omdat zij vrolijker zijn, in zo'n stemming er eens echt even uit vliegen, dan gewone mensen. Zij zijn ook altijd zo dankbaar als je ze hebt geholpen. De mees ten gooien dan ook wat in het geldbusje dat op de balie staat". De V.V.V. verstrekt voor 95 percent inlichtingen die betrekking hebben op het binnenland. Op het ogenblik heeft mevrouw Jansen het druk met corresponderen met mensen die logies zoeken in Velsen. Sinds 1 januari heeft zij hierover al 750 brie ven ontvangen en beant woord. De helft van deze brieven was van buitenlan ders, voor 95 percent Duit sers, verder van wat Fran sen, Zwitsers en Engelsen. Velsenaren die op reis willen komen pas in het seizoen om inlichtingen. Op haar offi ciële lijst van ingeschrevenen staan acht hotels met 145 bedden en rond 150 particu liere adressen. „Dat is voor een matige zomer voldoen de", zegt zij. „Maar hoe meer Mejuffrouw Emmy Mulder adressen wij krijgen hoe beter. Want als het een goede zomer wordt kan het hier stampvol WoTden. Is het weer slecht, dan blijven de mensen liever in de grote steden". Mevrouw Jansen meent niet, dat het werk aan de pieren veel mensen er van zal weerhouden hun vakan tie in IJmuiden te komen doorbrengen. Zij verwacht in de bollen- tijd een geweldige drukte. Ook omdat Pasen daar mid denin valt en omdat 1 mei in Duitsland en Frankrijk een officiële zondag is die men waarschijnlijk aan het week end na Pasen z al plakken door de maandag te snippe ren. In verband daarmee zal het V.V.V.-kantoor in de paastijd en op topdagen ook 's avonds zijn geopend. In de drukke tijd staan de V.V.V.- kantoren in verbinding met 't kantoor van de A.N.V.V. in Den Haag, zodat een zekere mate van „distributie" van reizigers over de verschil lende plaatsen mogelijk is. „De meeste IJmuidenaren die in hun vakantie binnen- 's lands blijven willen naar de Veluwe of Limburg", ver telt mevrouw Jansen. „Daar na komen Twente en de Gel derse Achterhoek. Over alle plaatsen weten wij alle toe ristische bijzonderheden: of er plaats is in hotels of pen sions en over de beziens waardigheden. Als men de openingstijden van een mu- Mevrouw M. Jansen ,,'t Is net als bij sterke drank. Je raakt eraan ver slaafd, je gaat er alles voor doen en op het laatst wil je niks anders meer". Zo spreekt de charmante mejuf frouw Emmy Mulder over haar werk: het verstrekken van richtlijnen aan vakantie gangers die op reis willen gaan. Dat is haar wel toe vertrouwd, want kortgeleden behaalde zij het diploma van het Instituut voor het Reis- wezen. Vanaf oktober vorig jaar moest zij iedere week een keer naar Den Haag om daar een cursus te volgen, maar nu weet zij dan ook alles af van het boeken van passage, het lezen van time tables, het uitstippelen van reisroutes en van wat zomeer bij het internationale toe risme komt kijken. Op de cursus zat zij als enige vrouw in een groep met drie man nen. Sinds augustus 1960 staat zij in het Reis- en Pas sagebureau Joh. Vellekoop in de Kennemerlaan. „Dat zat zo", vertelt zei, „toen ik in de laatste klas van de Wil lem de Zwijgermulo zat schreef de heer Vellekoop de school aan om meisjes te vinden die dit werk zouden willen doen. Verscheidene gaven zich op en ik was de gelukkige. Nadat ik eind examen had gedaan kwam ik in dit bureau. Mejuffrouw E. P. Mulder telt zeventien lentes. Zij woont in de Mer- wedestraat nummer 30. Des gevraagd verklaart zij, dat het drukker is dan ooit. „We hebben eigenlijk geen stille tijd gehad. Er gaan steeds meer mensen naar de win tersport. Nee, van slappe wintermaanden kunnen we echt niet meer spreken". Voor het examen voor het reisdiploma was zij erg zenuwachtig geweest. Vooral omdat aardrijkskunde, voor een baan als de hare natuur lijk een uiterst belangrijk vak, niet haar sterkste zijde was. Maar het viel allemaal nogal mee. „Al komen de mensen nog wel eens met de gekste gaten aan, waarvan je in de verste verte niet weet waar zij liggen". r *.-■ - SP!?*®: seum in Franeker wil weten kunnen we ze dat ook ver tellen". Men kan zich verder bij de V.V.V.-kantoren op geven voor het lidmaatschap van de jeugdherbergcentrale en er kampkaarten aanvra gen. Alleen voor het verlan gen van laatstgenoemde kaarten moet men als IJmui- denaar naar Haarlem, waar de kaart bij de A.N.W.B. van een nieuw zegeltje kan wor den voorzien. Wil men naar een gebeurtenis in Carré of het RAI-gebouw in Amster dam dan kan men in het IJmuidense V.V.V.-kantoor kaarten kopen. Tevens kan men er de keurige blauw witte bordjes aanschaffen ter vervanging van de ont sierende plakkaten „Zimmer frei". Zoals gezegd doet mevrouw Jansen alles alleen. Als zij, in het voor- of naseizoen, met vakantie gaat komt er vervanging. Klachten van gasten over hun logies krijgt zij vrijwel niet. Zij contro leert elk opgegeven adres en deelt het in een klasse in. „Netheid is het belangrijk ste", zegt zij. „De klasse indeling gaat naar de mate van comfort dat een adres heeft te bieden". Zij geeft advies over de pensionprij- zen. „Bij mijn adressen ko men geen gekke prijzen voor", zegt zij. Het optreden van runners, dat in de vorige zomer wel is voorgekomen, betreurt zij. „De mensen weten dan niet waar zij te rechtkomen. Ik geloof echter dat er wettelijk tegen die runners weinig is te doen". Van mei tot en met decem ber 1961 kreeg mevrouw Jansen in het totaal 4383 verzoeken om inlichtingen. In de eerste twee maanden van dit jaar is dat getal al 1400, zodat mevrouw Jansen het dit jaar wel aanzienlijk drukker zal krijgen. Het telefoonnummer van het V.V.V.-kantoor in IJmuiden is 02550—5611 Het nieuwe VVV-kantoor, in aanbouw op het Marktplein Zoals te verwachten is reist Emmy Mulder zelf ook graag. Zij zou graag eens een reis maken naar Scandina vië. „Dat is voorlopig nog te duur", zegt zij. Voor dit jaar heeft zij voor zichzelf een busreis naar het Gardameer op het programma staan. Italië, en in het bijzonder het Gardameer, is het meest in trek zijnde reisdoel, heeft zij in haar dagelijkse werk gemerkt. „Men reist het meest in groepen", vertelt zij. „En de grootste vraag bestaat naar kant-en-klaar- reizen. Privé-reserveringen in hotels doen we niet zo veel". Vellekoop werkt sa men met drieëntwintig on dernemingen voor busreizen en vijf voor vliegreizen. „Het vliegtoerisme neemt ook erg toe", zegt ze. „Vooral naar Spanje, de Canarische eilan den en de Balearen". Het reisbureau Vellekoop is spe ciaal ingesteld op buiten lands toerisme. Mejuffrouw Mulder denkt dat zij een zeer druk vakantieseizoen tegemoet gaat. Dat vindt zij geen bezwaar want „de meesten die dit werk doen zijn bezeten van het vaft", zegt zij. „Dat heb ik gemerkt tijdens een door de federatie georganiseerd weekend voor de mensen van de reis bureaus. Daar werd al ge zegd dat het een gevaarlijk beroep is voor getrouwden. Het is alles of niets". Dat blijkt ook wel uit haar lief hebberij: het lezen van reis verhalen. LEKENSPEL De zondagsclub van de Hervormde gemeente te Be verwijk zal op donderdag 29 maart een lekenspel opvoe ren van R. Oostra „Mensen onderweg" Deze bijeenkomst vindt plaats in het Hervorm de verenigingsgebouw aan de Schans.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5