IJmuiden krijgt zijn vierde diepvrieshuis Veel visdagen gingen verloren door slechte januari-weer IX eUce Twee jaar schorsing van kapitein van de „Heron" gevraagd Opstellingen IJmondverenigingen vandaag en morgen WERELD t fif 'n Haarscherp beeld met televisie van RADIO BECKER voor RIJLES MAAK GRATIS PROEFRIT f. 4130,- modellev.7a50f. 4430,- KENNEMER GARAGE ERDAG 24 MAART 1962 Scheepvaartraad RADIO BECKER Tennisvereniging DEM bestaat 40 jaar is „SUCCES" 12. 5 GARAGE G. v. DONGEN NIEUWE AUTOMOBIELMAATSCHAPPI) GOUDA YMU1DEN ZWUNDRECHT IN IJMUIDEN, tussen de Trawlerhaven en de in aanleg zijnde verlengde Haring haven, ter hoogte van het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek en het nieuwe T.N.O.- laboratorium in opbouw, wordt thans de laatste hand gelegd aan een fraai en modern (een half miljoen kostend) wit gebouw, waarop straks „Jenovries n.v." zal prijken. Naast IJsvries, Frigo en Goudvries is Jenovries het vierde diepvrieskoelhuis in IJmui den. Ingewijden zullen geen moeite hebben in de nieuwe naam J. N. Osendarp te ontdekken, een 53-jarige bekende figuur in de visgroothandel en in liet verenigings leven, die in Warmond is geboren maar sedert zijn achtste jaar in IJmuiden woont. Osendarp exporteert Noordzeebanket naar het buitenland, hoofdzakelijk tong en voornamelijk naar Amerika, Frankrijk en Italië. Hij vertelt ons, dat het plan om een eigen diepvrieshuis te bouwen, nog niet zo heel lang geleden geboren werd. Na enkele „tong explosies" stond zijn besluit vast. Perso neelsgebrek en onvoldoende capaciteit wa ren er oorzaak van, dat hij nergens te recht kon en hij had snel uitgerekend, wat er voor hem te verdienen geweest zou zijn indien hij niet van anderen afhankelijk was voor het bewaren van het snel aan bederf onderhevig produkt. De gemeente Velsen heeft niet veel grond meer beschikbaar. Vijfentwintig gulden voor een vierkante meter is heel wat. Hij slaagde voordeliger bij het Staatsvissers- havenbedrijf. Voor 99 jaar is hij verze kerd van een flink stuk terrein. Zijn diep vrieshuis neemt daarvan nauwelijks de helft in beslag: er zit dus een belangrijke uitbreidingsmogelijkheid in. Misschien zal hij die binnen vijf jaar realiseren. Bij de opzet van het nieuwe gebouw en de aanschaf en inbouw van de diepvries- en koel-installaties is gerekend op opbreiding. Het nieuwe diepvrieshuis is uitermate gunstig gelegen: de witte Interfrigo-spoor- wagons kunnen tot voor de deur rijden, profiterend van de nieuwe spoorweg die naar de opslag- en werkemplacementen voor de verlenging van de Zuiderpier leidt; de twee vissershavens liggen om zo te zeggen om de hoek; het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek en het nieuwe la boratorium van T.N.O. zijn buren die uiter mate nuttig kunnen zijn. Advertentie GARAGE U v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, de heer J. Metz, heeft de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam gead viseerd de kapitein van de kustvaarder „Heron" die op 16 september verging, waarbij drie mensen om het leven kwa men, de maximale straf op te leggen door hem voor de tijd van twee jaar zijn be voegdheid als kapitein te ontnemen. De hoofdinspecteur vroeg zich af of er oorza kelijk verband bestaat tussen de scheeps ramp en de dood van stuurman A. van der Zee uit Franeker, diens vrouw en een Spaanse matroos. Als dit het geval is, kan men spreken van dood door schuld. Hij gaf daarom de raad in overweging de zaak ter kennis van de officier van Justi tie te brengen. De 497 ton metende „Heron" was met een lading tomaten onderweg van Jersey naar Portsmouth. De kapitein verklaarde voor de raad dat hij deze route regelma tig voer. Op 16 september volgde hij het Engelse schip „Cranborne". Toen hij even de brug noodzakelijk moest verlaten, droeg hij een Spaanse matroos op de „Cranborne" te volgen. Deze opdracht werd gegeven in gebarentaal. Toen de kapitein op de brug terugkeer de zat het schip op het Paternosterrif bij Jersy. Het maakte snel water. Zes van de opvarenden konden het nog met de red dingboot verlaten. Zij werden opgepikt door de „Cranborne". De Franse tankboot „Port de Bouc" vond later op een vlot de kapitein en zijn vrouw en het stoffelijk overschot an een Spaanse matroos. „De kapitein van de „Cranborne" heeft verklaard dat hij reeds voor het ongeluk heeft getracht de aandacht van de „He ron" te trekken met lichtseinen om het schip te attenderen op zijn verkeerde koers. De kapitein van de „Heron" zei echter van de seinen niets te hebben ge zien. De Spaanse matroos had verklaard dat de kapitein niet van de brug weg is geweest, dat hij geen instructies had ge kregen en dat de radar niet was bijgezet. Dit alles werd door de kapitein betwist. De voorzitter van de raad, de heer G. A. Schreuder. merkte op: „Of u bent veel langer van de brug geweest, of u bent helemaal niet van de brug geweest, maar dan was u incapabel. Anders is het een raadsel hoe uw schip binnen vijf minuten een geheel verkeerde koers kon krijgen." De hoofdinspecteur noemde de scheeps ramp bijzonder tragisch, omdat zij men selijkerwijs onnodig was. Hij prees het optreden van de opvarenden van de „Cranborne", waaraan het te danken is dat nog zes van de opvarenden zijn gered. De hoofdinspecteur was van mening dat het verantwoordelijkheidsgevoel van de kapitein van de „Heron" vooral in dit ge vaarlijke gebied onvoldoende is geweest. De raad zal later uitspraak doen. De heer Osendarp heeft goed rondgeke ken naar wat er op het gebied van de diepvriestechniek in de wereld te koop was, alvorens hij zijn keus deed. Het nieuwe diepvrieshuis is ontworpen door zijn schoonzoon ir. L. Heiderwijk. Het wordt uitgevoerd door de N.V. Nelis. De diepvries- en koelinstallaties werden toevertrouwd aan de firma Zephir te Zoe- termeer en voor de elektrische installaties viel de keus op de firma Roerade in Rot terdam. Door toepassing van de modernste vin dingen zal het aantal personeelsleden slechts klein zijn. De zeer krappe arbeids markt noopt inderdaad hoe langer hoe meer tot automatisering van het bedrijf. Zoals gezegd, specialiseert men zich op tong. De vis komt uit de hallen en wordt ontvangen in een grote zaal om goed af gespoeld te worden. Daarna komt ze in koelcellen waar de temperatuur 0 graden is. Twee grote compressors zorgen voor de diepvries tot 50 graden; twee com pressors zorgen voor een temperatuur van 25 graden in de bewaarcellen. Het waterprobleem ter plaatse deed be sluiten tot de aanschaf van luchtgekoelde motoren. In verband met de watervoorzie ning van de steeds groeiende gemeente mocht slechts op zeer grote diepte water worden gewonnen: men moest 170 meter diep boren.' Maar wat er kwam, was voor Het nieuwe vrieshuis met op de voorgrond de heer J. Osendarp. maken en vriezen van de vis wordt lei dingwater gebruikt. De capaciteit laat toe dat in twee cel len in één keer 3600 kilo tong kan worden ingevroren. De twee diepvries-opslag plaatsen kunne'n elk honderd ton bevat ten. Ook het materiaal waarop de tong in de diverse stadia komt te liggen is zorgvul dig uitgezocht, waarbij vooral hygiëne en duurzaamheid een belangrijke rol hebben het doel ongeschikt water. Voor het schoon- gespeeld. Maar ook aan de verpakking wordt veel zorg besteed. Vooral de Ame rikaanse afnemers zijn hier zeer gevoe lig voor. Kosten worden hierbij niet ge spaard. De ruirrfe werklokalen zijn zodanig ge construeerd, dat het zonlicht ruimschoots binnen kan vallen. Zo zijn de zijwanden van de spoel- en verwerkingszaal geheel van een speciaal soort glas opgetrokken. De vertrekken voor direetie en hejt ad ministratief personeel zijn ruim en fris, evenals zijn kantine, kleed- en waskamers. De weersomstandigheden zijn in januari ongunstig geweest voor de uitoefening van de visserij. Veel visdagen gingen verloren. Het aanbod van platvis was ruim, dat van rondvis viel tegen. De aanvoer van het IJselmeer bleef gering. Vergeleken met december waren de vangsten in de gar- nalcnsector beduidend minder. De ontwik keling in de oester- en mosselsector was bevredigend. De haringdrijfnetvisserij werd niet uitgeoefend. Aan de haringtrawl- visserjj nam een beperkt aantal schepen deel. De haringspanvisserij werd einde ja nuari vrijwel beëindigd. Aan de haringtrawlvisserij werd in de eerste helft van januari nog door een vijf tigtal vaartuigen deelgenomen. De schepen, die omstreeks de jaarwisseling in de Ierse Zee visten, maakten flinke vangsten. De vangstresultaten in het noordelijk deel va* de Noordzee waren matig, zodat later in de maand overgesëhakeld werd op de trawlvisserij" op verse zeevis, eg anmv9 - n 37' j De aanvoer en gemiddelde prijzen van gezouten haring zagen er per plaats als volgt uit (alles, steurharing). Volle IJle kantjes prijs kantjes prijs Katwijk 1.178 30,70 Scheveningen 598 33,03 140 34.73 Vlaardingen 671 30,31 77 29,87 IJmuiden 345 31,33 De aanvoer van gezouten haring bedroeg in januari 1962 3.656 ton voor een waarde van 2,7 miljoen tegen 4.677 ton voor een waarde van 3,3 miljoen in de overeen komstige maand van 1961. Afnemers waren België (1.102 ton), West-Duitsland (1.644 ton), Frankrijk (368 ton), Denemarken (35 ton), Noorwegen (129 ton), Canada (46 ton) en de U.S.A. (17 ton). Door een geringere afname van Grieken land lag de uitvoer van bokking in januari op een aanzienlijk lager niveau dan in de laatste maanden van 1961. Uitgevoerd werd 442 ton voor een waarde van 509.000 tegen 564.000 ton voor een waarde van 570.000 in januari 1961. Verzonden werd onder meer naar België (66 ton), West- Duitsland (97 ton), Griekenland (243 ton), Zwitserland (8 ton) en Egypte (11 ton). Voor verse haring werden veelal hoge prijzen betaald. De aanvoer bedroeg 2.911 ton, waarvoor gemiddeld 0,33 per kilo werd betaald. Ruim 850 ton verse haring werd aangebracht door de trawlers en loggers. Circa 2.000 ton verse haring werd' gevangen door de kotters, welke veelal in span in een vrij uitgestrekt gebied visten. In andere plaatsen dan Breskens werd slechts in geringe mate van de opvang- regeling gebruik gemaakt. De aanvoer van verse haring bedroeg in duizenden kilo's: IJmuiden 1.896 (afgekeurd 9, doorgedraaid 24),' Scheveningen 571 Breskens 466 (doorgedraaid 96), Vlissingen 3 Den Helder 1 Harlingen 1 Totale aan voer 2.911.000 kilo, waarvan 9.000 kilo af gekeurd en 120.000 kilo doorgedraaid. De uitvoer van verse haring bereikte het totaal van 2.207 ton voor een waarde van 1 miljoen tegen 3.225 ton voor 1,4 mil joen in januari 1961. Export vond onder meer plaats naar België (457 ton), West- Duitsland (1.616 ton) en Oostenrijk (100 ton). Zeevis De aanvoer van zeevis vertoonde in grote trekken hetzelfde beeld als in de laatste maanden van 1961, nameljjk een geringe hoeveelheid rondvis en een betrekkelijk ruim aanbod van platvis. Vergeleken met december liep de aan voer van rondvis slechts weinig op, name lijk van 1.588 ton, gemiddelde prijs 0,61 per kilo, tot 1.765 ton, gemiddelde prijs 0,59 per kilo. De lage gemiddelde prijs in januari van rondvis werd veroorzaakt door de lage gemiddelde prijs van 0,34 van wijting, waarvan het aanbod hoog was, namelijk 1.057 ton. Voor de overige rond- vissoorten werden doorgaans hoge prijzen betaald op de afslag. Dank zij betere schol vangsten kon de aanvoer van platvis be langrijk worden opgevoerd. In december 1961 bedroeg de aanvoer 1.910 ton, gemid deld 2,20 per kilo. In januari 1962 was dit kwantum 2.479 ton, met een gemiddelde prijs van 1,86 per kilo. Makreel was slechts in geringe hoeveelheden aan de markt, namelijk 119 ton tegen een gemid delde prijs van 0,49 per kilo. Trawlvisserij Aan de trawlvisserij op zeevis werd door een groot aantal trawlers, loggers en kot ters deelgenomen. De goede tongvangsten niet ver van de kust in de voorgaande maanden trokken een aantal grote schepen, dat anders in het begin van het jaar in de noordelijke Noordzee vist op makreel en rondvis, aan. Vooral de aanvoer van schelvis viel daar door sterk tegen. Deze bedroeg slechts 149 ton voor een gemiddelde prijs van 0,87 per kilo. In de eerste helft van jaT nuari was et; zeer weinig schelvis g^n de markt, later liep het aanbod wat op. Uit gevoerd werd 58 ton. Ook de aanvoer van kabeljauw was met een totaal van 363 ton, gemiddeld 1,07 per kilo, gering. Een gelukkige omstandig heid was evenwel dat de grotere soorten overheersten. De uitvoer bedroeg 242 ton. Aan de visserij op platvis werd door een groot aantal vaartuigen met bevredigend resultaat deelgenomen. In totaal kwam er 1.239 ton schol aan de markt, die gemid deld 0,78 per kilo opbracht. Ruim 630 schol werd geëxporteerd. De aanvoer- prijzen voor tong vertoonden in januari 1962 het voor de laatste maanden gebruike lijke gunstige beeld. Het aanbod van tong bedroeg namelijk 1.012 ton en de gemid delde prijs 3,30 per kilo. Bijna de gehele maandaanvoer werd geëxporteerd. Van die vissoorten, waarvoor een mini- mumaanvoerprijs is vastgesteld, werd 915.639 kilo aangevoerd. Er waren 6.800 kilo schelvis, waarvan alles werd verkocht. Van 579.508 kilo wijting werd 57.285 kilo doorgedraaid. Er waren 226.861 kilo schol III, en 53.470 kilo schar. Van de 41.518 kilo bot werden 2.911 kilo doorgedraaid, van 7.492 kilo zwarte poon 600 kilo. Grote hoeveelheden zeevis konden in ja nuari 1962 tegen goede prijzen op de bui tenlandse markt worden afgezet. De uit voer bedroeg namelijk 2.885 ton voor een waarde van 6,1 miljoen tegen 2.163 ton voor een waarde van 4,3 miljoen in ja nuari 1961. Verzonden werd onder meer naar België (838 ton), West-Duitsland (481 ton), Frankrijk (860 ton), Italië (199 ton), Groot-Bri-ttannië (411 ton), Zwitserland (44 ton) en U.S.A. (52 ton). De importtotalen in januari 1962 waren respectievelijk 1.186 ton en 1,6 miljoen tegen respectievelijk 862 ton en 1 mil joen in januari 1961. Geïmporteerd werd onder meer uit België (274 ton), West- Duitsland (363 ton), Denemarken (243 ton) en IJsland (254 ton). Advertentie uitgebreide service door staf van eigen T.V.-technici; enorme ervaring op het gebied van antennebouw; ruime sortering tentoongesteld in een moderne showroom; 4 topmerken, n.l.: PHILIPS - ARISTONA - ERRES BLAUPUNKT Ook toonaangevend in de NIEUWSTE RADIOTOESTELLEN TRAWLERKADE 64 - TELEFOON 6490 Op 31 maart bestaat de r.^k. tennis vereniging DEM 20 jaar. Op die dag vindt des middags om 3 uur de officiële opening plaats van het nieuwe tennispark met (voorlopig) 6 banen bij de voormalige „Hoeve Adrichem". Des avonds om 8 uur wordt er een feestavond gehouden in het Kennemer Theater in Beverwijk. Advertentie t BESTE ADRES (alle rijbewijzen) LTT*E VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstr. 718 - Telef. 4333 De Kennemers (uit tegen VVB): Groot; Lejeune en Huisman; Tielrooy, Van den Oever en Tervoort; De Vries, Jonker, Gra- pendaal, Minneboo en De Bie. De Kennemers 2 (thuis tegen Vitesse): Dijks; Beentjes en Peggeman; Riethouwer, Hofland en Mosk; Van den Oever, Kops, De Vries, Bouvré en Schelvis. Beverwijk (uit tegen Egmondia): Raap; Van Zon en Plezier; Lindhout, Lorjé en Ketting; Niesten, Gerrits, Arenthals, Nu- man en Slinger. DEM (thuis tegen Meervogels): Aarden burg; Willems en Beentjes; Van Lieshout, Starmans en Niesten; De Boer, Noorder- meer, Bakker, Aardenburg en Kleef. DEM 2 (thuis tegen Stormvogels 3); Hil- bers; Niesten en Swart; Stuifbergen, Lo de wijks en Goderie; Van Lieshout, Stel- der, De Boer, Diemeer en Burger. VSV 2 (uit tegen 't Gooi 2): Van Veen; Schoon en Blomvliet; Malesteyn, Van Gerven en Brederveld; Bosdijk, Belfroid, Farenhorst, Umken en Aardenburg. Velsen (uit tegen QSC); Rutte; Van den Pieterman en Hijnen; Spanjaard, Schoorl en Van Schagen; Nijssen, Graman, Weber, Hoogzaad en Böhm. Stormvogels 2 (uit tegen Wageningen 2) Van der Does; Plug en Jan Visser; Haver kamp, Minneboo en Van der Bor; Glas, Nat, Cleeren, Spruit en Kieviet. VVB (thuis tegen De Kennemers): Van den Boogaard; R. Luitjes en Altena; Van Vuuren, Both en Kersbergen; A. Luitjes Effern, Kooimans, Van der Horst en R. Muskee. IEV (om 2 uur thuis tegen Spaamdam): Jansen; Stals en Fijen; Vink, Buur en B Kramer; F. Kramer, H. de Reus, Beentjes J. de Reus en J. Korver. ADO '20 (uit tegen Alkm. Boys): Burger; Glorie en Welboren; Bakkum, Dam en De Wit; v. Duivenvoorde, Aardenburg, Been tjes. Duin en v. Tunen. Wijk aan Zee (uit tegen Alw. Forward): J. de Blok; Schellevis en De Wit; Bol Scholten en C. de Blok; Seysener, E. Snij ders, Durge, A. Snijders en v. d. Wel. ZATERDAG 24 MAART Marktplein, IJmuiden-oost, 13.3020.30 u. Jeugdmarkt 10 x 10. Felison, Heidestraat, IJmuiden-oost, 14 17 u.: Expositie van werken van N. Bog- man en A. Smith. Patronaatsgeb., Willemsbeekweg, IJmui den-oost, 20 u.: Uitvoering Velser Accor deonvereniging. Centrum, Beverwijk, 20 u.: Jaarvergade ring bloemenveiling Centrum. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- oost, open tot 17.30 u.; Filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord, open tot 17 u. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmui den-oost, open tot 17.30 u. Watervlietpaviljoen, Velsen-Noord, 20 u.: Feestelijke contacavond IJmond. ZONDAG 25 MAART Promenade, Beverwijk, 14 u.: Oriënte- ringsrit Kennemer Motor- en Auoclub. Tentoonstellingszaal, Heidestraat, IJmui den-oost, 1417 u.: Expositie H. Bogman en A. Smith. Sint Jozefhuis, Velsen-Noord, 20 u.: Ken nemer danskampioenschappen K.A.J. Statenhuis, Beverwijk, 10.30 u.: Bijeen komst Humanisisch Verbond, O. Noorden bos spreek over „Geloof en ongeloof". Patronaatsgeb., Wllemsbeekweg, IJmui den-oost, 20 u.: Jubileumrevue „Met vlag en wimpel" van de R.K. Speeltuinvereni ging „Vrij en Blij". MAANDAG 26 MAART Petrakerk Spaarnestraat, IJmuiden-oost, 20 u.: K.N.Z.H.R.M.-avond voor het Nut, Spreker J. G. Witpen. Hervormde Kerk, Beverwijk, 20 u.: Wijk- avond door de kerkeraden. Wijkgebouw, Baanstraat 35, Beverwijk, 20 u.: „Eenvoudige ziekenverpleging" voor Commissie voor Huishoudelijke en Gezins voorlichting. Tentoonstellingszaal, Heidestraat, IJmui den-oost, 1921 u.: Felison exposeert wer ken van H. Bogtman en A. Smih. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-oost, 20 u.: Uitvoering Klavier schippers voor bejaarden. Kennemer Theater, Zeestraat, Beverwijk, 20 u.: Verkiezingsbijeenkomst CPN. Spre ker Fred Schoonenberg. Moerbergschool, IJmuide.i, 19.30 u.: Ouderavond Moerbergschool met alse spre ker dr. A. J. van Leusen. Centrum, Beverwijk, 20 u.: Openbare vergaderng P.v.d.A. Sprekers J. Harmsen en ir. H. Vos. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- oost, 14.30—17.30 en 19—21.30 u. Filiaal Wijkerstraatw. 77, Velsen-Noord, 1417 u. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmui den-oost, 14.3017.30 en 1921 u. Advertentie U gaat 'n auto kopen. Maar welke? Oordeel zelf. Stap bij 'n DAF-dealer binnen en maak vrijblijvend een proef rit. U zult het ondervinden. Volautoma tisch rijden is veilig, prettig en modern. "o mod el-600 af fabriek Z O Cl D O is* W B Tos c •oQ*- »- O »- 3 r- 3 co oiS )- (fi I- <x _i C0 Q_ tu. 1 <0 T'4 Advertentie DAF-service dealer voor IJmuiden - Velsen en Driehuis SCHELDESTRAAT 9 - 11 IJMUIDEN TELEFOON 5565 DAF-DEALER voor Haarlem, Haarlemmerliede, Santpoort, IJmuiden, Velsen, Driehuis, Heemstede, Hillegom, Bennebroek LEIDSEVAART 592 - HAARLEM - TELEFOON 0 2500 - 38924 De gebochelde van Rome (City) Als de Ita lianen films maken, kan men ervan ver zekerd z'jn dat zij alle motieven zullen aanslepen, die ertoe bijdragen dat het een kwestie wordt van bloed en tranen. Dat is volop in deze film het geval, die handelt over een verzetsstrij der, een gebocheld man, die hopeloos verliefd is op de doch- fer van een fascist. Het meisje wijst al spoedig zijn avances af en blijft dat doen, ook als zij tot prosti tutie is vervallen en haar minnaar door roof en geweld Rome terroriseert. Natuur lijk vallen zij toch aan het eind in eikaars armen, maar bepaald vrolijk is dat slot niet. Enfin, men ziet het. Wat er maar kon gebeuren laat de film geschieden. Een draakje dus. Zondagmiddag gaat „Met een bajonet in de rug". Donderdagavond „Giftige lip pen", ofwel „Forever Amber", ook al aan de zelfkant van het leven. De danseres en de vampier (R e x) Tot dinsdag kan men zich ver plaatsen in het fantasiebeeld, dat Holly wood oproept van een danseres en de schurk die haar belaagt, een uitzuiger, een vampier. Zondagmiddag occuperen we ons met „De gevangene der Apachen". Woensdag en donderdag draait „De nacht der vrijgezellen", een onthullende sobere Amerikaanse film. Eddy op leven en dood (L u x o r) Tot en met maandag kunnen we ons uitgebreid verdiepen in de tref kracht van de vuisten, die Eddie Con- stantine immer ter beschikking heeft als het erom gaat zijn belagers te doen we ten, dat er niet met hem te spotten valt. Nu, dat is bepaaldelijk ook in deze filrr\ het geval. Wel wordt alles erop gericht het Eddie moeilijk te maken, maar onze held knapt het wel even op. Men kan er plezier aan beleven. Tot donderdag volgt dan nog „De schaduw", ook al een film, die niet van spanning is ontbloot. Zondag middag is het allemaal lief en aardig met „Schwarzwalder kirch". Het Kennemer-theater vertoont vanavond nog „De sheriff met petticoat", een zotte combinatie, die dan ook tot ge lijksoortige situaties leidt. Daarna gaat tot woensdag „Een nacht van liefde", hetgeen nadere uitleg niet behoeft. Zon dagmiddag wordt vertoond „De Brava dos". Natuurlijk zorgt het W.B. voor de nodige moord en doodslag met „De moordenaar en de brunette" waarvan we vanavond nog kunnen genieten. Zondag en maandag wacht ons allemaal „De drei gende strop". Zondagmiddag hebben we plezier met „Dansmeesters". Advertentie CORN. ZWIER Kennemcrlaan 224-226 IJmnlden Tel. 4324 Voor eerste klas service Huizen in Biddinghuizen. De directie van de IJselmeerpolders heeft aanbesteed het bouwen van 97 woningen en zes ga rages in Biddinghuizen in Oostelijk Flevo land. Er waren dertien inschrijvingen. De laagste was van bouwbedrijf H. Moes n.v. in Kampen met f 1.873.000, de hoogste van J. B. ten Oever's aannemingsbedrijf te Oldenzaal met f 2.235.700. Advertentie E w de In IJmuiden gevestigd KENNEMERLAAN 92 - Telefoon 5072

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7