V. en D. 30 maart open voor publiek EEN VASTE KOERS PROTESTANTEN! AREND REIJM Stemt ANTI-REVOLUTIONAIR Nieuw orgel voor Sint Antoniusziekenhuis Heemskerk wil lening van 300.000 sluiten Mechanisatie bij de Beverwijkse veiling Kort Umond-nieuws Jeugd-zeereizen nu ook voor meisjes Sport in IJmond HAVENBERICHTEN Betaling abonnementsgeld per giro m ZATERDAG 24 MAART 1962 Plaatwellerij-personeel moet straks omweg maken WEEKABONNEMENTEN Aal wordt al gevangen voor zij „schier" wordt Auto-, Motor- of Scooterles KERKWEG 67 - SANTPOORT Veel nieuwe leden voor „Us Memmetael" Op 28 maart gaat het om verwerping óf aanvaarding van de Christelijke beginselen in de politiek. DOET DE PRINCIPIëLE KEUZE: Mensen willen niet meer overwerken Zeer hoge prijzen aan veiling Beverwijk Op vrijdag 30 maart aanstaande, 's morgens om tien uur, zal een nieuw winkelpand aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden de deuren openen voor de klanten. Het is de vijftigste vestiging van het concern Vroom en Dreesmann, waaraan thans de laatste hand wordt gelegd. Voor de gemeente Velsen, voor IJmuiden, maar vooral voor het winkelcentrum aan de Lange Nieuwstraat betekent dit een belangrijke aanwinst. Rjjna een kwarteeuw geleden dacht V. en D. al aan vestiging in IJmuiden. Onmid dellijk na de tweede wereldoorlog werden de mogelijkheden opnieuw nagegaan. Maar op 8 februari 1961 pas werd een aanvang gemaakt met de bouw. Nog zal volgende week de gehele bouw niet voltooid zijn: het zal september worden voor het zo ver is. Het nieuwe gebouw van V. en D. is een schepping van het Architectenbureau Kraaijvanger te Rotterdam. Het pand is door straten omgeven, een voortreffelijke situatie voor een warenhuis. De totale leng te is 108' meter, de gemiddelde breedte 27 meter. Op de begane grond van het gebouw is een winkelruimte van 2000 vierkante me ter, voorts de nodige dienstruimten voor het warenhuis, alsmede twee trappenhui zen voor de woningen op de verdieping. Langs de gehele gevel van het gebouw aan de Lange Nieuwstraat is een luifel, gedeel telijk doorlopend in de zijstraten. Onder déze luifel zijn grote etalages met een totale lengte van 55 m. In het midden van het gebouw zijn over een lengte van 70 m. géén etalages; dit gedeelte van het warenhuisfront, waarin de twee hoofdin gangen zijn opgenomen, geeft een vrije doorkijk in de winkelparterre. Bovendien zijn aan dit open front de twee trappen naar het souterrain gelegeri, zodat men ook een ruime inkijk heeft in de souter rain-verkoopruimte. Behalve 4 langs deze trappen, wordt het verkeer van en naar het souterrain langs twee roltrappen ge leid, Waarmede in beide richtingen 4000 personen per uur kunnen worden vervoerd. De woningen boven het winkelpand zul len wat later klaarkomen. Naar schatting zal dit juli-augustus worden. Het aantal personeelsleden is ongeveer honderdvijftig. Voor het overgrote deel zijn deze personeelsleden in IJmuiden of om geving woonachtig. De verkoopsters kre gen allen een vooropleiding in Haarlem. De roltrap in V. en D. aan de Lange Nieuwstraat is een primeur voor IJmuiden. Het winkelinterieur is ontworpen op ba sis van de moderne verkoopmethode. Hier bij is uitgegaan van het Amerikaanse ad vies: „Good design is good business". Wat hier te koop is, is op de aantrekkelijkste wijze zichtbaar gemaakt. De klant behoeft niets te vragen: alles wat hij wenst te weten kan hij zien en lezen. Omgeving, klimaat, kleur en verlichting zullen er ongetwijfeld toe bijdragen, dat bij de klant de vermoeidheidsfactor bij het winkelen geen parten gaat spelen. Er is naar «gestreefd de grote ruimte werking, zowel van het souterrain als van de parterre te stimuleren en tot een aan gename sfeer te maken en men is, naar wij menen, hierin goed geslaagd. Snelbuffet De tegels voor het snelbuffet en de af deling zelfbediening zijn apart en werden uit Italië geïmporteerd. De achterwand van het snelbuffet is met mozaïek bekleed. Het bovenste gedeelte hiervan is verlucht met enkele motieven, die op IJmuiden betrek king hebben. In het midden van het buffet prijkt een afbeelding van het Wapen der gemeente Velsen terwijl aan de rechterzij de een kijkje op de entree van de Velser tunnel is geplaatst, waarbij de ventilatie- kolommen een overwegende rol spelen. Al deze motieven zijn ontworpen en uitge voerd door de Hongaarse kunstenaar Sinka Gemessy. Het snelbuffet heeft 15 zitplaatsen en 70 staanplaatsen. - Zondag 1 april zal het nieuwe orgel in de kapel van het Antoniusziekenhuis te IJmuiden-oost worden ingewijd- De plech tigheid begint om half twee. Het orgel is gebouwd door de orgelbouwer D. A. Flen- trop te Zaandam. De inzegening zal geschieden door de rector van het ziekenhuis, pater Bonifacius O. F. M. Cap. De organist H. van Eeuwijk uit Haar lem speelt van Couperin delen uit de Mis voor Kloosters, en uit de Mis voor Paro chies, en van Clèrambault „Grand plein jeu, Fugue, Trio en Caprice". Het zusterkoor zingt onder leiding van P. C. Grimbergen Psalm 150 van Albert de Klerk, en „Omnes Gentes Pleudite Ma- nibus" van Jan Mul. Zuster M. Mauritia zingt „Pange Lingua Gloriosi" van Tite- louze. B. en W. van Heemskerk willen 300.000 lenen bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Men wil het geld gebruiken voor de financiering van de kosten, die zijn gemoeid met de bouw van de tweede open bare school. Men stelt de raad voor tot de lening over te gaan. Men stelt ook voor medewerking te verlenen tot de stichting van een neutrale kleuterschool aan de Pieter Breughelstraat-Van Goyenstraat. Het bestuur van de neutrale kleuter school vereniging „Marquette" heeft tot stichting van deze school besloten. De raad zal vrijdag om half acht bijeen komen op het raadhuis. Er worden ver schillende kredieten voor onderwijsdoel einden gevraagd. Ook stellen B. en W. voor 5000 te voteren voor het vieren van het zilveren huwelijksjubileum van Koningin Juliana en Prins Bernhard. Voorstellen inzake koop en verkoop van grond staan eveneens op de negentien punten tellende agenda vermeld. Als het Velsense "pontveer wordt over gebracht naar de plaats van de oude spoor brug, en dat zal dit jaar nog wel geschie den, levert dat veel bezwaar op voor het Plaatwellerijpersoneel. Speciaal de in Drie huis en Santpoort wonenden zullen worden gedupeerd. De bedrijfsleiding zoekt dan ook naar we gen om tot een gunstige verbinding met de beide delen van de gemeente te komen, want straks zullen ook de terreinen van de papierfabriek Van Gelder Zonen, die over de nog bestaande Wijkerstraatweg bij de'ponten worden doorgetrokken naar het oosten, niet veel armslag voor een oever verbinding laten. Men wil trachten door contact met de gemeente Velsen tot een oplossing te komen. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE uouoouuuouuajcxiy^ Advêrtèntie In het Friese dorp Makkum, dat nog steeds een kleine vissersvloot heeft van 35 vaartuigen, bemand met totaal 80 koppen, maakt men zich ernstig bezorgd over de resultaten van het vissen op schieraal. In de laatste negen jaar is de vangst van schieraal gestaag achteruit gegaan. In 1952 bedroeg de totale vangst nog 311.000 kilogram, thans is deze gedaald tot 66.000 kilogram. Het feit dat nu al negen jaar de vangsten beneden verwachting bleven wettigt de me ning dat deze teruggang van de Makkumer visserij te wijten is aan een te intensieve bevissing met kuil- en hoekwant in de zo mermaanden, waardoor de aal reeds gro tendeels is gevangen voordat zij schier wordt, zo meent men in visserskringen in Makkum. Advertentie VANOUDS HET ADRES De enige rijschool in de gemeente Velsen die gediplomeerd is door KNAC. - ANWB. - K.N.M.V - F.N.O.P. en VAMOR. Het bewijs van vakmanschap. Door onze vakkundige lessen leert u goed en veilig rijden TEVENS RIJBEWIJS CENTRALE Telefoon 8930 en 8947 (02560) Velen namen afscheid van secretaris Post In de raadzaal van stadhuis Scheybeeck is vrijdagmiddag afscheid genomen van gemeentesecretaris de heer A. A. Post, die als zodanig Beverwijk drieën veertig jaar heeft gediend. Ter gelegenheid van dit afscheid, waarbij vele waar derende woorden over de kwaliteiten van de heer Post zijn gesproken, werd hem en zijn vrouw een receptie aangeboden door het gemeentebestuur van Beverwijk. Zeer velen uit de burgerij en van de zijde van instanties bedrijven, verenigingen en organisaties kwamen hem de hand ten afscheid drukken. Q I In de - donderdagavond gehouden jaar vergadering van de Fryske Kryte Us Memmetael" in het veilinggebouw Het Centrum te Beverwijk heeft de voorzitter, de heer F. de Vries, er met voldoening op gewezen dat een aantal jonge Friezen lid zijn geworden van de Kryte. Het was zijn wens dat deze jongeren binnen een paar jaar de taak van enkele bestuurders, die zich te oud gaan voelen, zullen overnemen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. Doeve, viel' flinke ledenwinst te beluisteren. Doch de 122 leden zijn mo gelijk een vierde gedeelte van alle Friezen die lid moeten zijn van de Kryte. Mevrouw A. Bakker-Hoekstra, die de penningen beheerd heeft, deelde mede dat er een klein bedrag in 1961 is overgeble ven, wat een begin kan zijn van de finan ciering van het vijf en twintig jarig feest van de Kryte op 3 maart van het volgend jaar. De aftredende bestuurders, F. de Vries, Th. E. Bouwhuis en mevrouw A Bakker-Hoekstra, werden herkozen en de twee vacante plaatsen werden ingenomen door mevrouw A de Jong-Zantema en de heer A. de Jager. De heer A. A. Post is een kleine man met grote kwaliteiten. Als gemeentesecre taris van Beverwijk heeft hij dat in de af- glopen drieënveertig jaar bewezen. Hij is een gezellig prater. Hij kan iemand lange tijd gezellig onderhouden met verhalen uit het Beverwijk van vroeger. Daarbij valt dan steeds weer op, dat ljij de Gemeente wet op zijn duimpje kent. De heer Post werd geboren op 13 januari 1898 te Maasland. Reeds op zijn zeventien de jaar begon hij als ambtenaar ter secre tarie zijn loopbaan bij de gemeente, te gen een salaris van driehonderd gulden. In 1919 kwam de heer Post naar Velsen, al waar hij na anderhalf jaar het hoofd werd van de afdeling financiën en onderwijs. De heer Post bekent dat hij toen hij in Velsen werkzaam was, altijd graag naar Beverwijk wilde gaan. Nadat hij voor Vel sen de gemeentebegroting in orde had ge maakt, stapte hij inderdaad op de Velser pont en voer naar de overzijde van het Noordzeekanaal, „In Beverwijk was veel meer te beleven", vertelde hij. Hier ont moette hij een jongedame, die zijn vrouw zou worden. Het zal in de loopbaan van een gemeente secretaris maar zelden voorkomen dat hij in één en hetzelfde jaar twee gemeente begrotingen moet tot stand brengen. Maar de heer Post overkwam dit in het jaar 1919. Want vlak na zijn komst kon de heer Post in Beverwijk de begroting voor die ge meente voorbereiden. Zijn voorganger, de kundige secretaris J. W. A. C. van Loenen had er nog niets aan gedaan. Deze had het waarschijnlijk te druk gehad met za ken die de gemeentelijke wetgeving betrof fen, waarom de heer Van Loenen als een groot deskundige bekend stond. Voor 't ondevvijs Als gemeentesecretaris heeft de heer Post veel werk verzet. Veel drukte gaf de kwestie van de samenvoeging Bever wijk en Wij aan Zee en Duin, welke fusie in 1936 tot stand kwam. De heer Post wiens vader onderwijzer was, toonde ?elf ook al tijd grote belangstelling voor het onder wijs in het algemeen en het rooms katho lieke in het bijzonder. Uit hoofde van zijn functie nam hij zitting in besturen van onderwijsinstellingen en bonden. Hij is hoofdbestuurslid van de r.k. LTS in Beverwijk, bestuurslid van de r.k. UTS in oprichting te Beverwijk en regent van het r.k. ziekenhuis in oprichting te Heemskerk. Deze functies zal de heer Post blijven vervullen. „Daar heb ik werk ge noeg aan". De functie van secretaris van het Inter communaal Lichaam ter Vervanging van Tuinbouwgronden heeft hij neergelegd. In die functie heeft de scheidende gemeente secretaris veel belangrijk werk gedaan ten behoeve van de verdreven agrariërs, die aan vervangende grond moesten (en moe ten) worden geholpen. De scheidende gemeentesecretaris viel het ereburgerschap Van Beverwijk ten deel. Het was burgemeester J. G. S. Bruins- ma, die de heer Post de zilveren erepen ning opspeldde, in tegenwoordigheid van vele autoriteiten, onder wie de" Velsense burgemeester mr. Chr. J. Bührmann, wet houder R. Verbeek en gemeentesecretaris J. Veenstra. Aanwezig was ook de Heerps- kerkse burgemeester, de heer J. Nielen, in zijn hoedanigheid van voorzitter van het Intercommunaal Lichaam ter Vervanging van Tuinbouwgronden. De burgemeester had tevoren in een lan ge toespraak de kwaliteiten van de heer Post geschetst. Het ambt van gemeente secretaris noemde hij eervol, maar zwaar. Hij herinnerde aan enkele gebeurtenissen in de loopbaan van de gemeentesecreta ris. De burgemeester noemde onder meer het feit, dat de heer Post veel werk heeft verzet voor de samenvoeging van Bever wijk en Wijk aan Zee en Duin. „Geen ster veling ontkent meer de noodzaak en het nut van de fusie in 1936," aldus de heer Bruinsma, die voorts zei dat ook bij het afscheid van de heer Post voorbereidingen worden getroffen tot een „grotere bestuur lijke eenheid." Mede dank zij de inspanning van de heer Post heeft men kunnen voorkomen dat de „zwarte wolk van een IJmondraad zich bo ven de IJmond heeft ontlast." De burge meester onthulde, dat de heer Post in zijn lange loopbaan te Beverwijk 282 raadsver- De heer A. A. Post gaderingen heeft bijgewoond. Tijdens de ambtsperiode van de gemeentesecretaris zijn 2648 raadsvoordrachten uitgegaan en zijn bijna 4000 pagina's geschreven en ge tikt met raadsnotulen. Ook prees de burgemeester de ijver van de heer Post in verenigingsverband, on der meer ten behoeve van het onderwijs „Het zal u dan ook ongetwijfeld voldoe ning schenken, dat binnenkort met een school voor uitgebreid technisch onderwijs kan worden begonnen" aldus de burge meester. Behalve het ereburgerschap ontving de scheidende gemeentesecretaris van het ge hele gemeentepersoneel een radio met pick-up installatie. Des morgens had hét personeel van de secretarie ook al waar devolle cadeaus gegeven. Burgemeester H. Nielen kon niet nalaten op de opmerking aangaande de bestuur lijke indeling in te gaan. Hij zei, dat ken nelijk met het oog op het vele werk in verband met een eventuele samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk, de heer Post langer op zijn post was gebleven, namelijk twee jaar. De heer Nielen merkte dan ook op, dat de heer Post nu „van de eieren gaat," terwijl die „nog uitgebroed moeten worden." De heer Post zei geestig, dat een haan nooit op eieren zit, waarop de heer Nielen heel schrander repliceerde met: „Het waren duiveneieren." Namens de raad sprak de nestor, de heer W. Niesten, die een bedrag onder couvert overhandigde. Mevrouw Post kreeg bloe men. De heer G. W. P. Stoutenbeek sr. dankte de scheidende voor alles wat hij voor de gemeentenaren heeft gedaan. Na mens de burgerij overhandigde de heer Stoutenbeek ook een bedrag in enveloppe De receptie was zeer druk bezocht. Vele autoriteiten, vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, verenigingen en organisaties drukten de heer Post en diens echtgenote de hand ten afscheid. k Lijst 4 No. 1 Ab de Jong - IJmuiden Verder H. J. Lips - Velsen-Nrd, D. Koger - Beverwijk M. L. Groeneveld - Santpoort Ds. G. H. Homans - Heemskerk Bij de Beverwijkse groenteveilig gaat men over tot mechanisering van de ad ministratie, als gevolg van het gebrek aan personeel. Aan de kopers zal straks een nummer worden verstrekt, omdat de me chanisatie is afgestemd op de nummering van klanten. De nieuwe regeling gaat in met ingang van 1 oktober aanstaande. De personeelsvoorziening is thans een groot zorgenkind geworden bij de groente veiling Kennemerland. Voor het vele werk, waarvoor geen specialisatie vereist is, krijgt men haast niemand meer. Het voor al jeugdige kantoorpersoneel krijgt steeds meer bezwaren tegen veelvuldig en lang durig overwerk, juist in de zomermaanden als de aanvoeren groot zijn. Werkdagen van 12 tot 14 uur zijn dan geen uitzon dering. Het veilingbestuur zit met de handen in het haar. Het verloop onder het personeel is onrustbarend groot. Weliswaar wordt overwerk goed betaald, maar dit voorkomt het verloop niet. Op een drukke veilingdag moeten soms 5000 posten-worden verwerkt in de administratie. Hieraan hebben naar een berekening leert tien mensen een volledige dagtaak. Bij andere veilin gen heeft men het vraagstuk van de per soneelsvoorziening door mechanisatie van de administratie goeddeels kunnen oplos sen. Overwerk behoort dan tot het verle den. Geslaagd. „Plaat wel en wee", het wekelijks .-allerlei van de N,Vj De Plaat wellerij, vermeldt dat van de personeels leden voqr,b.et -examen magazijnmeester P.B.N.A. zijn geslaagd de heer A. Oorthuis en voor het examen elektrisch lasser N.V.L. de heer Chr. van Borre. Voor het gronddiploma booglassen van hét N.V.L. slaagden de heren M. Mertens, D. F. G. Schaap, C. Schellevis, L. J. C. Wassenaar, W. Lettenmeijer, A. Conello en F. van Schoor. Kerkdag. De Oecumenische Raden van Velsen en Beverwijk-Heemskerk gaan op 12 en 13 mei de Oecumenische Kerkdag houden en wel voor de eerste maal in de IJmond-Noord. Men wil dis cussiegroepen vormen inzake het in New Delhi behandelde onderwerp „Jezus Chris tus, het Licht der Wereld". Men wil in de verschillende kerken op zondag 13 mei de oecumenische gedachte in de prediking illustreren. Des avonds zal èr in de Evan gelisch Lutherse kerk aan de Koningsweg een oecumenische dienst zijn met een Ves perdienst van de Oud-Katholieken. Onderwijzer. B. en W. stellen voor de héér G. van den Hoek te benoemen tot onderwijzer in vaste dienst aan de openbare lagere Jan Ligthartschool te IJmuiden-Oost. Rabarber. Op de laatste veilingsdag in Castricum is de eerste ribarber aan de markt gekomen, prijs «0,78 per bosje Spruiten brachten 1.151,88 op. Witlof en peen waren duur, respectievelijk 1,16 en 0,36. Prei: 4252, spruiten 22592 Voorjaarsbeurs. De voorjaarsbeurs in Castricum is al door veel mensen bézocht, Tot en met vrijdagavond had men al 250 bezoekers geteld. De beurs is ook van daag nog geopend van drie tot zes en half acht tot tien in het vzilinggebouw. Nimmer zullen dé prijzen aan de Be verwijkse bloemenveiling voor dè tijd van het jaar zo hoog gêweêst zijn als de af gelopen week. Door het koude weer zijn de aanvoeren niet groot en van buiten komt er in het geheel nog niets. De eerste dagen is er nog geen kijk op een verrui ming van de aanvoer. Bij de tulpen kostten de meest gang bare soorten tussen 1.20 en f 1,80 per bos, voor iets aparts betaalde men grif rond twee gulden per bos en men zag er zelfs geen been in om ook nog tot 2.60 te betalen. Ook de narcissen waren duur Voor gele werd tot f 1,55 per bos betaald De roodcuppen draaiden rond 1,per bos. Blauwe druifjes varieerden van 16 tot 48 cent per bosje. De aanvoer van potplanten bestaat hoofdzakelijk uit be gonia's, primula's en azalea's, waarvoor ook weer hoge prijzen werden betaald. Ook aan de veiling Kennemerland lagen de prijzen vrijdag aan de hoge kant. De spinazie maakte hierop een uitzondering, want deze bladgroente kwam niet hoger dan 78 cent per kilo. Daarentegen betaalde men voor een kropje sla tot ?8 cent per kilo en werd de radijs tot 36 cent per bosje verkocht. Ook de i>abarber liep vlot weg voor prijzen die tot 1,38 per bos gingen. De aanvoer van winterprodukten wordt steeds kleiner. Zo ziet men al geen sprui ten, boerenkool en seldery knollen meer. Prei werd tot f 1,03 per kilo verkocht, witlof varieerde van 75 tot f 1,40 per küo Waspeen, waarvan nog een behoorlijk aanbod is, ging tot 67 cent per kilo. Groot was de vraag naar soepgroenten waarvoor men dan tot 100 c. per bosje betaalde. Het m.s. „Borneo" van de maatschap pij Nederland, dat in de komende zomer maanden de traditie van de vooroorlogse Tarakan-jeugdreizen zal voortzetten, zal xn de week van 8 tot 15 september niet met jongelui naar de Scandinavische landen va ren, maar met mannen, die in de derti ger jaren een kampeerreis met de oude Tarakan" meemaakten. De Tarakan-reizen, die destijds zo'n gro te populariteit verwierven, telden uitslui tend mannelijke passagiers. Ook de „Bor neo" zou deze traditie voortzetten en zich beperken tot jeugdreizen voor jongens van 12 tot en met 17 jaar. De aandrang van vrouwelijke zijde was echter zo groot, dat nu is besloten de reizen van 28 juli tot 4 augustus en van 25 augustus tot 1 sep tember te reserveren voor meisjes van 12 tot 17 jaar met volwassen leidsters. De afvaarten geschieden van Hoek van Holland. De eerste reis zal echter in Am sterdam beginnen, waar ook de laatste reis zal eindigen. Voor de vroegere Tarakan-reizen konden zich uitsluitend groepen opgeven. Bij de Borneo-reizen is er ook een mogelijkheid voor individuele boekingen. Atletiek In Leiden houdt dé atletiekvereniging „De Bataven" zondag de bekénde slêutel- loop, -waaraan ook een groep leden van SUOMI zal deelnemen. De SUOMI-atleten willen proberen de speciale prijs voor de C- en D-klassers in deze wedstrijd de gouden Leidse sleutels te veroveren met de heren C- klassers L. Schol, K. KOk en Hans Keizer en dê D-klassérs J. Glimmerveen, P. Mul der, J. Groen en Hans Martens. In 1956 werden de gouden Leidse sleu tels voor SUOMI veroverd door A. Spek, J. Oosterman, j. F. Smit, W. Kok en L. Schol. Handbal Full Speed Spêêlt zóndagmiddag om half vier voor dê laatste kans tegen Rapi- ditas op Schoonenberg. De opstelling van de ploeg luidt: R. Voogt, J. Krijnen en R. Aarts, W. de Boer, N. Apeldoorn en J. Apeldoorn, J. Orsel, T. Relik, N. Toon, L. Spanjaard en A. Bos. Voetbal SVIJ speelt zondag om twaalf uur een uitwedstrijd tegên Geel Wit waarvóór men óm elf uur op de fiets van het Marktplein vertrékt. De ópstelling luidt: Den Dikken, Verdikt en Spanjaard, Gróén, Van Eérden en Akekrman, Buys, Minneboo, Van Hoóff, Venus, Van Staveren. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: RèelAf Jan van Swansea: A. M. Brodig, Rotterdam; Kleine Beer. Workington, ledig voor IJmuiden; Heiloo, Norwich; Ida D.. Barry; Peperkust, Bremen: Hansi. Dordrecht: Henia. Londen; Schulau, Swan sea: Julia Mary, Londen: Sleipner 1, Norköping; Imke. Rotterdam; Giacinta Fassio, Constantza: Mira. Wigby, props voor Velsen; Lijnbaansgracht, Abö; Venus. Duinkerken. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Urania naar Uddevalla, walsmateriaal van IJmuiden: Aeneas, Gibraltar: Bomma, Oslo. walsmateriaal van IJ muiden; Jarama, Hamburg; Wedlooper. Trond- heim; Favoriet, Karlsham. walsmateriaal van IJmuiden: Christian Stark, Hamburg: Vizeaya, Avilez: Rema, Antwerpen: Idalith, Esbjerg; Her mann Blume, Brunsbüttel. ledig van Haarlem; Temar, Ipswich, kunstmest van IJmuiden; Egret, Liverpool; Loke, Stockholm; Libra. Stockholm; Haldo. MalmB: Hunzestroom, Liverpool; Nevel, Erea, zout van IJmuiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Marathon naar Paramaribo;,Lugano, Bremen: Ida D.. Rot terdam; Roelof Jan, Rotterdam; Hathor, Algiers. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postrekening no. 129288 ten name van Dp IJmuider Courant. U bespaart daarmee incass rkosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is S 7.65, post- abonnees 8.15. U kunt het or s gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van wc juiste naum en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADM1NIS I RATtE

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9