Professor Auguste Piccard in Lausanne overleden Coupeerverbod voor paarden zo spoedig mogelijk wijzigen AGENDA Kort en bondig^ V Pionier op ballon- en duikgebied Anti-Lou groep opgericht Meer verkeersongeluk ken, meer doden Man verbrand in slaapkamer Souteneur hield ex-vriendin gevangen Eerste kievitsei voor vorstin Drie doden in het verkeer Depressie op komst fa ROOK MINDER s MAANDAG 2 6 MAART 1962 2 *4 of stop er mee! Bi Den Haag krijgt sporthal „HET NEDERLANDSCHE TREKPAARD" Haarlem V elsen-Umuiden Beverwijk In Amsterdam Prinses Sophia voert aan Jongen op straat overleden Op straat gegooid briefje waarschuwde de politie Christelijke Volkspartij adviseert kiezers te stemmen op C.H.U. Watersport- en kampeer- tentoonstelling kreeg 200.000 bezoekers Dr. Mansholt ereburger van Sappemeer LAUSANNE (AFP-Reuter) De Zwit serse geleerde prof. Auguste Piccard, pio nier op het gebied van het diepzee- en stratosfeeronderzoek, is zaterdagavond op 78-,iarige leeftijd in Lausanne als gevolg van een hartaanval overleden. Professor Auguste Piccard was de eer ste mens, die doordrong tot de geheimen van de stratosfeer. Met zijn zoon Jacques is hij één van de pioniers geweest van het diepzee-onderzoek. In mei 1931 steeg hij in een ballon met een luchtdichte cabine van eigen ontwerp tot een hoogte van 15.281 meter. In augus tus 1932 bereikte hij een hoogte van 16.201 meter. Na de oorlog legde hij zich toe op het diepzee-onderzoek. In 1948 ontwierp hij een bathyscaaf voor dit onderzoek. Vijf jaar later daalde hij op het diepste punt van de Middellandse Zee tot 3150 meter. Later ontwierp hij een bathyscaaf van 75 ton, waarmee zijn zoon en de Ame rikaanse duikbootofficier Don Walsh in ja nuari 1960 bij Guam, het zuidelijkste eiland van de Marianen in de Stille Oceaan, een diepte bereikten van rond 10.900 me ter. Auguste Piccard had een tweelingbroer Jean Felix. De tweeling werd in 1884 te Bazel geboren. Van 1920 tot 1922 was Auguste hoogleraar in de natuurkunde aan de universiteit van Zürich. Van 1922 tot 1954 doceerde hij in Brussel. Advertentie Dat kunt U gemakkelijk met de Deense ZUIBTABLETTEN Een uitvinding von Dr. Rosenberg Prof. Auguste Piccard heeft zes kinde ren. Hij was een man, die maar voor weinig dingen bang was. Een ding vrees de hij echter en dat was publiciteit. Recente publikaties over de sekteleider „Lou de palingboer" hebben de Hage naar J. Meeuws en enkele medestanders bijeengebracht in een anti-Lou organisatie, die de strijd tegen „deze en soortgelijke bewegingen" wil openen. Secretaris J. Meeuws zegt: „er moet een eind komen aan dit soort activiteiten. Wij zullen Lou een halt toeroepen. Met alle wettelijke toegestane middelen gaan we tot bestrijding over. Dit heeft nu lang genoeg geduurd." De heer Meeuws heeft o.m. steun ge kregen van de Hersteld Evangelisch Lu therse geestelijke ds. Bik. Sekte-leider Lou zal worden uitgedaagd voor een openbare debatavond, waarvoor ds. Bik zich al beschikbaar heeft gesteld. De wet beschermt het koninklijk huis tegen majesteitsschennis, aldus de „anti- Lou organisatie", maar de majesteit Gods is in Nederland onbeschermd. Daarom wil len wij ijveren voor een wettelijk ver bod van geestelijke majesteitsschennis. Door heel het land zullen wij op debat avonden Lou en zonodig soortgelijke bewegingen tot een aftocht dwingen, kondigt de anti-Lou organisatie aan. Daar toe wil men binnenkort ook een eigen maandblad gaan uitgeven, geheel gericht op deze bestrijding. De heer Meeuws is subcommander van de „Organisazation Cruisade Defence", die de Islambestrijding propageert en de christelijke beschaving wil verdedigen. Tijdens de begrotingsbehandeling door de gemeenteraad van Den Haag heeft de wedhouder van onderwijs en kunstzaken, de heer J. van Zwijndrecht, zaterdagmor gen meegedeeld, dat voor Den Haag zo snel mogelijk een sporthal zal worden ont worpen. Hiervoor zal nauw overleg wor den gepleegd met de vereniging van Ne derlandse gemeenten en de Nederlandse sportfederatie. De secretaris van de Koninklijke Vereni ging Het Nederlandsche Trekpaard heeft een dringend beroep op overheid en volks vertegenwoordiging gedaan om zo spoedig mogelijk een wijziging van het coupeerver bod te bewerkstelligen. Hij deed dat in het jaarverslag, dat op de in Den Haag ge houden algemene vergadering der vereni ging werd uitgebracht. Het verbod om staarten van paarden te couperen, dat, zoals bekend, door aanne ming van een amendement door de Twee de Kamer in de Dierenwet is gekomen, is volgens de heer Oomen onvolledig gefor muleerd. Hij zei, zonder vreugde of voldoe ning te moeten vaststellen dat de ver wachtingen. die hij in zijn vorige jaar verslag heeft uitgesproken, maar al te zeer bewaarheid zijn geworden: de fokkers.wij ten al bij voorbaat dat een Nederlandse noch een Belgische dierenarts strafbaar is, als hij ih* België eeft paardestfeaVt coupeert, en vele Nederlandse fokkers hebben, ten koste van vrij grote offers, van die weg gebruik gemaakt. Ook zal het, nu alleen de feitelijke handeling van het couperen strafbaar is, wellicht zijn .voorgekomen dat men dat couperen niet pijnloos en on schadelijk door een deskundige liet ver richten, maar het zelf in het donker en ondeskundig deed, en zo dat er later geen bewijs was te leveren. De mogelijkheden zijn tweeërlei. Ofwel men schrapt het coupeerverbod, ofwel men verscherpt de verbodsbepaling. De heer Oomen is zelf een overtuigd voorstander van het eerste, maar zelfs het tweede schept zijns inziens misschien een minder onmogelijke situatie dan waarin men thans is komen te verkeren. Een andere moge lijkheid zou nog zijn dat de verbodsbepa ling gehandhaafd blijft, maar dat couperen door dierenartsen eventueel alleen na Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Susa- na y josé, Flamengodansen. Dinsdag 20 u. Nederlandse Comedie met „Caroline", blij spel van W Somerset Maugham. Minvervatheater, dinsdag 20.15 u.: Con cert door N.Ph.O., o.l.v. Henri Arends m. m.v. Theo Bruins; Beethoven-program ma. Concertgebouw, tuinzaal, dinsdag 20 u.: Liederenavond door Fransesca Heineken; werken van Scarlatti, Vivaldi, Pergolesi, e.a BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Wien wie es weint und lacht", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Gevaar lijke verhoudingen", 18 j. Lido, 19.45 u.: „Der Rosenkavalier" a.l. 14 u.: „De wet der wildernis", a.l. Luxor, 14 19 en 21.15 u.:„De kat", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De nachten van Cabiria", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.:„ Kermis in de regen", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen en spionnen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.„Some like it hot", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag en dins- dag 20 u..Piratenbloed", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Galerie „Uittenhout" (Kleine Houtstr. 41): Tentoonstelling van gouaches, tekenin gen en grafiek van Wim Snitker; 10.30- 17, zondag 14-17 u. Tot 15 april. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafisch werk van Ruth Fischer 10-22 uur. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van werk van zes leer lingen van het Studio-theater Von Frih- ling uit Hamburg, 9-17 u. Tot 31 maart. Museum „Het Huis van Looy" (Kleine Houtweg): Scholieren exposeren beeldende kunst, 9-13, 14-17 en 20-22 u. Tot 26 maart. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: Tentoonstelling van schilderijen en aquarellen van Kees Laan. Tot 29 maart. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 23 maart). MAANDAG 26 MAART City-theater, 20 u.: „De gebochelde van Rome". Rex-theater, 20 u.: „De danseres en de vampier". Fellson, 19—21 u.: Laatste avond exposi tie H. Bogman en A. Smith. DINSDAG 27 MAART City-theater, 20 u.: „De gebochelde van Rome". Eex-theater: Geen voorstelling. Pieter Vermeulcnmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 u. MAANDAG 26 MAART Kennemer Theater, 19 èn 21.15 Uur: „Een nacht van liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eddie op leven en dood". W.B. Theater, 20 u.: „De dreigende strop". DINSDAG 27 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Een nacht van liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De schaduw". W.B. Theater, géén voorstelling. Het aantal verkeersongevallen die de dood, ernstig letsel of zware schade ten gevolge hadden bedroeg in Amsterdam in februari 277, 75 meer dan in februari 1961. Het totaal aantal verkeersongevallen in fe bruari in Amsterdam is 1872, hetgeen vergeleken met februari 1961, toen 1819 ongevallen werden gerapporteerd, een stij ging van 2,9 percent betekent. Het aantal doden en ernstig gewonden bedroeg in februari 163 tegen 127 In februari 1961. verdoving en vóór een bepaalde leeftijd van het paard wel wordt toegestaan. De heer Oomen vertelde, dat circa dui zend eigenaren van trekpaarden in het af gelopen jaar in een opwelling van teleur stelling en verbittering de fokkerij de rug hebben toegekeerd. Hij laakte enkele pers- publikaties en uitlatingen van de kant van de dierenbescherming over de kwestie van het coupeerverbod. De heer Oomen vertelde verder, dat in de praktijk bijzonder gunstige ervaringen zijn opgedaan met de Haflingerpaarden, die in 1961 voor het eerst uit het stamland Tirol in Nederland zijn ingevoerd. De voorzitter der vereniging, de heer J. A. Stols, had in zijn openingsrede gesteld dat er, naast wat men in de Nederlandse trekpaardfokkerij al heeft en vooral ook gal moeten behouden, ook een lichter, klein droog en'sober trekpaard gefokt zal moe ten worden, een trekpaard dat het b'est Omschreven kan worden als een Ardenner en dat in een afzonderlijk register wordt geregistreerd. Hij vond dit nodig gezien de door motorisering en mechanisering ver anderde bedrijfsvoering op de boerderij. In de vergadering werd verder onder meer meegedeeld, dat eind 1961 het aan tal landbouwpaarden 165.156 stuks bedroeg, hetgeen een achteruitgang van zeven per cent ten opzichte van het vorige jaar be tekende. Óp 70 percent van het totale aantal boerenbedrijven werden landbouw paarden gehouden. De Griekse prinses Sophia, die in mei in het huwelijk zal treden met prins Juan Carlos, zoon van de Spaanse troonpretendent, brengt de dagen voor haar bruiloft niet in ledigheid door. Vorige week bezocht zij met Koning Paul, Koningin Frederika en Kroonprinses Contantine Noord-Grie kenland. Deze opname werd gemaakt op een rakettenbasis bij Argyroupolis bij Saloniki, waar de prinses Griekse officieren en manschappen in Ame rikaanse uniformen aanvoerde bij een volksdans. Zaterdagnacht is de 53-jarige portier M. J. van Houten uit Utrecht door verbran ding om het leven gekomen. Familieleden vonden hem zondagmiddag met verbran de kleding :n zijn huis. Zij waren daar heen gegaan op verzoek van de echtenote van de portier, die in een ziekenhuis wordt verpleegd. Zij was ongerust geworden, omdat haar man niet op het bezoekuur was verschenen. De man lag bovenaan de zoldertrap. In de zolderslaapkamer lag een omgevallen petroleumlamp op een ge deeltelijk verbrande tafel. De politie neemt aan, dat het slachtoffer bij het ontsteken van de petroleumlamp in brand is geraakt. Een felle brand heeft zaterdagnacht in Reuver (L) een café en danszaal totaal in de as gelegd. Het gezin van de eige naar kon ternauwernood aan het vuur ont snappen. De schade loopt in de tiendui zenden guldens. Toen zaterdagmiddag in Driebergen de brandweersirene loeide voor een bos- brandje kwamen zoals gewoonlijk veel nieuwsgierigen naar de brandweer- garage toesnellen om te horen waar de brand was uitgebroken. De 11-jarige Adrianus Fransiscus Schriekenberg, die ook kwam aanhollen, zakte plotseling mid den op de straat ineen en overleed ter plaatse, waarschijnlijk als gevolg van een hartafwijking. De woning van de overleden jongen was juist versierd, in ver band met het 12»/i-jarig huwelijksfeest van zijn ouders. Op slinkse wijze heeft een 49-jarige zich kelner noemende Amsterdammer donder dag zijn 38-jarige ex-vriendin ontvoerd en ruim een dag gevangen gehouden in zijn woning aan de Nieuwe Zijds Kolk. Een briefje met „Help ik wordt gevangen ge houden, waarschuw vijf maal acht" bracht de zedenpolitie op de hoogte van deze vrijheidsberoving, waarna de man zater dagochtend werd aangehouden en de vrouw werd bevrijd. De man is onder verdenking van soute neurschap en vrijheidsberoving in verze kerde bewaring gesteld. Hij is een goede bekende van de zedenpolitie. De kelner, die de vrouw enkele jaren geleden in IJmuiden leerde kennen er er onder bedreiging in slaagde dat zij in Amsterdam voor hem als prostituée ging werken, heeft het volgens de politie niet kunnen verkroppen dat de vrouw hem c .n half jaar geleden verliet. Zij had een eer lijke en hardwerkende man leren kennen met wie zij ging samenwonen. Aan de overkant van het IJ bouwde de vrouw' een nieuw bestaan op. Dit werd abrupt ver stoord toen de kelner er met de hulp van een detectivebureau in was geslaagd het adres van de vrouw te bemachtigen. Hij schreef haar eerst 16 dreigbrieven, waar in hij eiste dat zij naar hem zou terug komen, omdat hij haar inkomsten niet kon missen. De vrouw reageerde niet. Donderdag stond de man opeens voor haar huis. Hij begon een scène voor de deur te maken en dreigde haar verleden in de buurt bekend te maken als de vrouw niet naar buiten kwam. Zij bezweek voor deze chantage en kwam naar buiten, waar na de man haar een stomp in haar ge zicht gaf. Hij dreigde haar nieuwe vriend te zullen molesteren als ze niet meeging. Daarna zette hij de vrouw in zijn auto en bracht haar naar de Nieuwezijds Kolk. Vrijdag dwong de man haar een brief te schrijven, waarin zij moest verklaren dat de kelner nooit van haar heeft geprofi teerd. „Als je die brief schrijft ben je weer vrij", beloofde hij. Maar de vrouw kwam niet los. De man eiste dat zij weer voor hem moest gaan tippelen. Hij sloot haar op en verliet het huis om boodschap pen te doen. Van deze afwezigheid heeft de vrouw gebruik gemaakt om een briefje op straat te werpen, dat door voorbijgan gers werd gevonden. Samenwerking C.H.U.-C.V.P met behoud van zelfstandigheid Het hoofdbestuur van de Christelijke Volkspartij (C.V.P.) heeft op een verga dering in Groningen de kiezers opgewekt zoveel mogelijk „sociaal-progressief" te stemmen door hun stem uit te brengen op de „meest sociale persoon" van de christelijke partij van hun keuze. Het hoofdbestuur geeft hierbij de voorkeur aan de lijst van de C.H.U., aldus een commu niqué van de C.V.P., dat werd verstrekt na afloop van de vergadering. Zoals bekend is heeft de kiesraad het verzoek van dr C.V.P. tot inschrijving in het kiesregister afgewezen omdat naams verwarring te duchten valt met de Chris telijke Nationale Volkspartij. Het hoofdbestuur van de C.V.P. heeft in het communiqué verklaart, dat het de kiezers opwekt op de lijst van de C.H.U. te stemmen op grond van een besluit tot samenwerking met behoud van zelfstan digheid tussen C.V.P. en C.H.U. Op paleis Soestdijk is zaterdagmiddag het eerste kievitsei aangeboden aan de Koningin. Het ei was gevonden door Ie 25-jarige F. J. Wijnbergen uit Nijbroek (gemeente Voorst), die het ei vond na dat hij een kiev;t „verdacht had zien doen" in een weilandje. Even later bleek hem, dat de vogel juist een ei had ge legd. Juist toen burgemeester G. W. J. Baron van der Feltz met de heer Wijnbergen naar Soestdijk zou vertrekken, meldde zich in Voorst nog een vinder van een kie vitsei. Zijn gemiste primeur is ook mee gegaan naar Soestdijk. Een 14-jarig meisje uit Barneveld heeft het bijzonder slecht getroffen. Zij vond reeds zaterdagmorgen vroeg een kievits ei, maar door afwezigheid van de burge meester ondervond de procedure zo veel vertraging dat de Voorstenaar haar bij het aanbieden op Soestdijk vóór kwam. Firma verkocht 69 boten De eerste gecombineerde watersport- en kampeertentoonstelling Hiswa-Goed Kamp die zondagavond in het Amsterdamse RAI gebouw is gesloten, is in de afgelopen tien dagen bezocht door 196.876 personen. De verwachtingen van de organisatoren zijn daardoor ver overtroffen. De laatste His- wa-tentoonstelling trok 55.000 belangstel lenden, Goed Kamp in Den Haag bijna 70.000. Op de laatste dag kwamen nog bijna 25.000 mensen een kijkje nemen. Onder hen bevonden zich 21 generaals uit Thai land, leden van de defensiecommissie uit dit land. De ambassadeur van Thailand in ons land begeleidde zijn landgenoten De exposanten zijn over deze eerste ge- coipjpjneprde expositie bijzonder teyreder). vooral in de afdelingen caravans en kam- peerartikelen zijn goede zaken gedaan. Maar ook in de botenafdeling was de ver koop bevredigend. Een exposant heeft 69 zeilboten verkocht. In zijn woonplaats Zwammerdam is de heer G. Honkoop, die met zijn bromfiets de weg over stak, overreden door een auto en om het leven gekomen. Achter op de bromfiets zat zijn kind, dat ernstig gewond naar het academisch ziekenhuis in Leiden is gebracht. In Utrecht is de 39-jarige mevrouw P. Wegter-Buizert onder een stadsbus geval len en overleden. Het ongeluk gebeurde toen de vrouw in de smalle straat ruimte wilde maken voor de naderende bus. Toen zij haar 12-jarige zoon, die naast haar fietste, vóór wilde laten gaan raakte zij de jongen. Hierdoor begon zij te slingeren en viel onder een van de achterwielen van de bus. In Amsterdam is de 54-jarige Amster dammer W. Kuit, die vrijdagmiddag fiet send op de Koninginneweg in botsing kwam met een auto, in het Wilhelminagasthuis aan zijn verwondingen bezweken. Voor de jeugd. De door de Koningin en de Prins ingestelde commissie, die tot taak heeft advies uit te brengen over de realisatie van de gedachte die ten grond slag ligt aan het geschenk van het vorste lijk paar ten behoeve van de Nederlandse jeugd, heeft een bezoek gebracht aan Ud- del. Prinses Beatrix heeft, als lid der commissie, aan dit bezoek deelgenomen. Bij het Uddelermeer ligt een der beide terreinen voor het geschenk aan de jeugd. De commissie heeft het terrein in ogen schouw genomen en zich ter plaatse om trent de mogelijkheden georiënteerd. Weldoeners. Het reisfonds „Wij komen" deelt mede, dat een onbekende weldoener het mogelijk heeft gemaakt dat een invalide Amsterdammer met zijn vrouw naar een jaren geleden geëmigreer de zoon in Canada kan reizen. Dit is de vijfde keer in twee jaar dat weldoeners die onbekend wensen te blijven minder draagkrachtige Nederlanders, in de ge legenheid stellen hun kinderen in het bui tenland te bezoeken. Op 25 april zal de Amsterdammer met zijn vrouw met de „Rijndam" naar Canada vertrekken. Hoog en laag. De ontvanger der directe belastingen te Rotterdam heeft wegens te weinig betaalde inkomstenbe lasting van iemand 81.283,10 ontvangen. De ontvanger der directe belastingen te Amsterdam ontving wegens te weinig be taalde dividendbelasting 3,30. Dit zijn de hoogste en laagste bedragen van een reeks die bij de verschillende ontvangers als „gewetensgeld" zijif binnengekomen. In Sappemeer is zaterdagmiddag de gou den eremedaille, verbonden aan het ere burgerschap van de gemeente Hoogezand- Sappemeer, uitgereikt aan een vooraan staand zoon van dit gewest: dr. S. L. Mansholt, vice-voorzitter van de commis sie der E.E.G. te Brussel. Burgemeester G. Boekhoven gaf uiting aan zijn bewondering voor het werk dat dr. Mansholt verricht voor de Europese zaak. Dr. J. Linthorst Homan, hoofd van de permanente Nederlandse vertegenwoor diging bij de E.E.G. en Euratom te Brus sel, wees op de belangrijke rol die de heer Mansholt speelt bij de Europese in tegratie. In zijn dankwoord zei dr. Mansholt on der meer, dat hij ernstig bezorgd is over het optreden van het „uiterst centralis tisch geregeerde Frankrijk". Hij verklaar de verder dat men algemeen het toetre den van Engeland tot de E.E.G. toejuicht, maar dat men er van verwacht dat het de versterking van de supra-nationale macht moeilijker maakt. „Het is gevaar lijk", aldus dr. Mansholt, „mee te doen aan de schijnvertoning van de zogenaam de politieke unie, die niets met een unie te maken heeft". Het K.N.M.I. deelt mede: Tijdens het weekeinde zijn er belangrij ke veranderingen in de drukverdeling bo ven West-Europa en de oceaan gekomen. Het hogedrukgebied, dat de vorige week enkele dagen nabij IJsland lag, heeft plaats gemaakt voor een depressie. Deze bereikte zondagavond Schotland en trok vandaag in zuidoostelijke richting de Noordzee op. Het oorspronkelijke hoge drukgebied heeft zich verplaatst naar het deel van de oceaan tussen de Azoren en Portugal. Door deze ontwikkeling gaan in Nederland winden uit westelijke richtingen overheersen, maar aanvoer van warme lucht, afkomstig uit subtropische gebieden vindt nog niet plaats. De temperatuur gaat wel iets omhoog waardoor de kans op vorst in de nachtelijke uren kleiner wordt maar zij blijft nog beneden normaal. Van een omvangrijk lagedrukgebied, dat in de buurt van Newfoundland ligt, ma ken zich kleine storingen los, die in de richting van Zuid-Engeland en Bretagne koersen. Ze geven ook het weer bij ons een wat minder standvastig karakter. WEERRAPPORTEN te Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. ts'-J Neerslag: laatste 34 uur. u BS Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon sneeuw motregen regen zwaar bew. z zzw z zzo geheel bew. z zwaar bew. zzw zwaar bew. z half bew. zzw onbewolkt zwaar bew. sneeuw zwaar bew. regen onbewolkt sneeuw zwaar bew. zwaar bew. regen zwaar bew. half bew. half bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. sneeuw onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt half bew. onbewolkt windst. windst. z nw zw z zzw z zzw zw nnw nnw ozo windst. windst. windst. 8 zzo o nnw ozo wnw nw windst. b E 2LS 5 1 5 0,2 5 2 6 0 6 0 5 0 8 0 6 0 1 0,2 4 0 4 0,1 5 0,4 4 7 7 2 6 0 7 0 6 0 9 1 11 0 10 0 14 0 5 0 7 0 4 0 8 0 9 0 11 0 3 0 6 0 0 3 0 11 16 0 9 0 10 0 14 0 Dinsdag 27 maart Zon op 6.28 uur, onder 19.04 uur. Maan op 0.33 uur, onder 9.38 uur. Maanstanden 29 maart 5.11 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 26 maart Hoog water 6.40 en 19.00 uur. Laag water 2.19 en 14.43 uur. Dinsdag 27 maart Hoog water 7.18 en 19.39 uur. Laag water 2.51 en 15.14 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2