Velsens jeugd hield eigen markt voor de anti-hongeractie SPORT IN DE IJMOND Zes tennisbanen van DEM worden zaterdag op Adrichem geopend In en om de stad Wethouder A. de Jong: „Allen voelen zich één HAVENBERICHTEN Venezuela zit nog op het strand van Cannes Viering van het 20-jarig bestaan Nieuwe jasjes dank zij oud papier IJmondverenigingen vandaag en morgen Kort IJmond-nieuws 5 - K Velser Accordeon vereniging weer hoopvol begonnen Dertien politiemannen kregen gratificatie Ds. J. M. Brink neemt beroep aan Velsen tweede in VGZ- tafeltennistoernooi Glasregen in badhuis Bestelauto reed door winkelruit -»i-x i\IjaU 2 b MAART 19 6 2 Enkele weken geleden verschenen in de autobussen van de N.Z.H.V.M. keurig ge drukte mededelingen over te houden en quêtes onder de passagiers. Een reiziger tussen IJmuiden en Beverwijk had zich vermoedelijk ongerust gemaakt dat het belangrijke verhaal door niet genoeg an deren, die gebruik plegen te maken van de ze onmisbare verbinding, zou worden gelezen. Met zijn balpunt voorzag hij het geen daar zwart op wit door de vervoers maatschappij verklaard werd van een kort maar krachtig commentaar, in he melsblauw. Erkend dient, dat deze blik vanger er velen toe gebracht heeft zich door het stuk over de enquêtes heen te bij ten. Zoals wij hebben mogen constateren, met gemengde gevoelens: verscheidenen staken hun mening over het feit, dat net over andere verbindingen ging dan die welke werd onderhouden door de bus waarin zij zich bevonden (lijn 75) niet on der stoelen of banken. Tot dusver hebben pogingen van kleine groepen inwoners van IJmuiden om bus lijn 75 in dit deel van de gemeente Velsen een andere route te doen volgen, geen re sultaat gehad. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat in dien de N.Z.H.V.M. over gegevens zou De- schikken die een bestudering van een even tuele route-verandering wél zou rechtvaar digen, hiertoe toch niet zou overgaan. Indien alsnog zou worden besloten tot het instellen van een enquête met betrek king tot lijn 75, dan zou het, naar onze mening, nuttig kunnen zijn om eens na e gaan hoe wordt gedacht over de hier vol gende eventuele route: IJmuiden Station N.S. - Halkade - Orionweg - Pleiaden- plantsoen - Planetenweg - Moerbergplant- soen - Kennemerlaan - Houtmanstraat - Wijk aan Zeeërweg - Velser Duinplein - Lange Nieuwstraat - De Noostraat - Brinio- straat - Station Velsen IJmuiden - Oost- Stationsweg en dan verder via de huidige route. Met name de bewoners van Duinwijk (en straks van Zeewijk!) en de Kenne merlaan en omgeving zouden zeer gebaat zijn bij een dergelijke verbinding. In ie praktijk is het overigens toch reeds zo, dat heel veel bussen van lijn 75 van het eindpunt op het Pleiadenplantsoen. (waar geen enkele faciliteit is voor de buschauf feurs) door mogen rijden naar het Station IJmuiden N.S., maar dan zonder passa giers... Ofschoon ook het gemeentepersoneel van Velsen een vrije zaterdag heeft, verhinderde dit een deel van het personeel van Openbare Werken en de plant soenendienst niet zich zaterdag in te spannen voor de anti-hongeractie „10 x 10". Reeds om half negen zaterdagmorgen waren de mannen op het IJmuidense marktplein in de weer met het opstellen van de verplaatsbare muziektent en het in elkaar zetten van twintig marktkramen. Er werden vlaggen geplaatst en toen tegen de middag ook de zon nog ging schijnen, bood het marktplein een vrolijke aanblik. De jeugdmarkt was gereed. Het ging er allemaal plezierig toe. Plezier in Velsen ten behoeve van het lenigen van nood elders in de wereld! Been gebroken. Op de Beverwij kse Breestraat liet een Heemskerker zaterdag avond met zijn vrachtauto de doorgang niet vrij voor een 30-jarige bromfietser uit Beverwijk,, toen hij van de parallelweg de hoofdweg wilde oprijden. De bromfietser werd met een gebroken rechterbeen in het Rode-Kruisziekenhuis opgenomen. Om half twee was er al heel wat publiek bij de kramen. Het was wethouder A. de Jong die de jeugdmarkt officieel opende. De heer De Jong herinnerde aan dr. Albert Schweitzer die destijds ook getroffen werd door het vele leed dat in de wereld bestond. Hij vond een taak in Lambarene. Evenwel, zo zei de wethouder, is er ook nu nog ontstellend veel nood in de wereld, nog veel meer dan vroeger ervaart men dit, omdat de afstanden steeds kleiner worden. De heer De Jong zei dat er elke seconde dertien mensen van de honger om het leven komen. Er sterven meer melaatsen dan de bevolking van heel Nederland. De wethouder prees dan ook het initia tief van de jeugd van Velsen om geld bij een te brengen ten behoeve van de hon gerende medemensen. Spreker hoopte dat het bedrag van tienduizend gulden bereikt zou kunnen worden door de jeugdmarkt. Reeds was door andere acties in Velsen een bedrag van 7.845 ingezameld. „Allen voelen zich één", aldus de heer De Jong doelend op de samenwerking tus sen de jeugdverenigingen van alle rich tingen in de gemeente Velsen ten behoeve van de actie. De wethouder dankte de man nen van Openbare Werken en de plant soenendienst voor hun medewerking. Gezelligheid De jeugd van Velsen exploiteerde de di verse kramen. Jongelui van de vereniging „Xerion" hadden een schiettent ingericht. Hier kon een scherpschutter zijn eigen foto schieten voor een bedrag van vijfendertig cent per schot. Onze fotograaf, de heer Cees de Boer schoot direct in de roos. Hij knipte evenwel zelf ook een plaatje, zoals men hier kan zien. De jongelui van Xerion hadden wel niet zo'n moderne installatie als op een echte kermis, maar het functioneerde tenminste. Iemand had een relais op de kleinbeeld- camera gemonteerd. Weer een ander had de flitslichtinstallatie opgesteld. Door in de roos te schieten drukte men de sluiter in. Op de jeugdmarkt was uiteraard ook een bollengooitent, een poppenkast, een rad van avontuur, waarvan men eveneens een foto ziet. Men ziet hierop onder meer de heer Paap, leider van het jeugddrumkorps „Schulpen-De Meerweiden" uit Velsen- Noord zijn goede waar aanprijzend. Verder kon het publiek op het marktplein in de prijzenton grabbelen, naar een flesje fris drank hengelen en een stuk warme worst kopen. In de loop van de middag gaf een harmonie-orkest nog enkele nummers ten beste. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Hilda Wesch van Delfzijl; Johan van Oldebameveldt, Southampton; Thalassa, Swansea; Annika, Rou- aan; Triton, Gent; Racken, Uddevalla; Kirton- dyke, Londen, laden Binnenhaven IJmuiden: Hanna Dreier, Bremen, laden Binnenhaven U- muiden;Johann Schulte, Murmansk; Baldur, Pe- pel, erts lossen Buitenhaven IJmuiden; Waalborg, Londen; Blummental, Stettin; Maasborg, Londen: Pallas, Rotterdam; Hinde, Londen; Mutua Fides, Swansea; Zwaantiena, Swansea; Energie, Par; Hunter, Londen; Arn 9, Rotterdam; Atlantic, Huil; Luja, Karlshamn; Maron, Rotterdam; Feh- mam, Lissabon. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Drnkel- stroom van Portsmouth; Nordpol, Hernösand; Randfontein, Antwerpen; Startpoint, Londen; Jo- zina, Fowey; Belgia, Gothenburg; Patricia, Ud devalla, hout lossen Haarlem; Baltic, Kotka, cel lulose lossen Velsen; Neth. Coast, Newcastle; Westland, Hamburg; King Fisher, Londen; Schel- destroom, Dagenham; Njandoma, Manchester; Vechtstroom, Hull; Phoenix, Par; Nero, Kopen hagen; Brandaris, Par; Gerd, Londen; Midas, Kopenhagen; Minorca, Koge, bijlegger IJmuiden; Pirola, Par; Argos, Hamburg; Harrogate, Goole; Alme, Teignemouth; Heriot, Grangemouth; Rijn stroom, Londen; Erwin Schroeder, Antwerpen; Daje Böhmer. Hamburg; Ravenstein, Antwerpen; Theano, Dublin. Maandag kwamen in IJmuiden aan: President Emile Marceche van Bayonne; Bielske, Stettin; Atlantide, Fowey. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: A. M. Bo- vig naar Antwerpen; Antares, Houston; Egori, Hamburg; Heiloo, Londen; Dido, Odense; Brage, Rotterdam; Guecho, Avilez; Wolanda, Chatham; Jans, Londen; Jean E., Londen; Congokust, Ham burg; Oceaan, Shoreham; August Thyssen, Oxe- losund; Thetis, Emden; Greta Dan, Baltimore; Eemstroom, Leith; Hansy, Lidköping; Wexford. Boston, stijfsel en stroop van Koog a. d. Zaan; Port Talbot. Kingslynn; Peperkust, Antwerpen; Imke, Gothenburg; Evje, Rotterdam; Kirtondyke, Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden; Mem non, Curagao. Zondag vertrokken uit IJmuiden Baarn naar Curasao; Rhur, Kopenhagen; Hontestroom. Huil; Lingestroom, Londen; Karimun, Londen; Giacin- to Fassio, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Een jaar lang heeft het werk bij de Velser Accordeonvereniging stil gelegen als gevolg van het overlijden van de dirigent, de heer Kofman, die de accordeonisten vele jaren op zeer kundige wijze heeft geleid. Het zou dan ook te betreuren zijn geweest, indien het bestuur er niet in zou zyn ge slaagd een nieuwe dirigent aan te trekken. Het orkest zou immers geruisloos uit het Velsense verenigingsleven zijn verdwenen. Gelukkig heeft het bestuur zich de mede werking weten te verzekeren vah de Haar lemse dirigent, de heer Davids, onder wiens goede leiding zaterdagavond in het Patro naatsgebouw te IJmuiden-Oost een uit voering werd gegeven. De heer Davids heeft echter niet lang met het bestaande orkest van de Velser Accordeonvereniging kunnen repeteren. Vandaar dan ook dat de uitvoering van de nummers niet altijd even vlekkeloos was, maar men had moeilijk anders kunnen verwachten. Dirigent Davids had eenvou- lige nummers op het repertoire geplaatst. Toed werd gespeeld „De vogelkoopman" van C. Zeiler. Zeer in smaak vielen de melodieën van Johann Strauss. De zaal was ammer genoeg voor de helft gevuld, maar le aanwezigen brachten een enthousiast ipplaus. Het orkest van de VAV bestaat uit 11 jongelui, die een A-orkest vormen. De bedoeling is evenwel weer te komen tot splitsing in een A- en een B-orkest. Ho- nenlijk slaagt het bestuur erin nieuwe ;rachten aan te trekken, opdat de Velser \ccordeonvereniging tot grotere bloei komt. Het programma dat in het Patronaatsge- oouw werd uitgevoerd was afwisselend. Medewerking verleenden de accordeonver eniging „Zandvoort" met een A- en een B- orkest en de accordeonvereniging „Alaska" uit Haarlem. Het optreden van de twee goedspelende orkesten werd afgewisseld met zang van de „Arnica's", accordeonsolo s ioor Greetje Paap en Yvonne van Konings- bruggen. Ondanks de wat magere belangstelling was het een plezierige avond. De voorzitter van de VAV, de heer J. H. van Someren, overhandigde na afloop bloemen aan diri gent Davids. Dertien leden van het Velsense politie corps hebben vrijdag een gratificatie ge kregen na een besluit van de burgemeester van Velsen. De politiemannen ontvingen de gratificatie uit waardering voor hun in het vorig jaar betoonde doortastendheid en oplettendheid. Een gratificatie ontvingen de brigadier J L van Woudenberg, de hoofdagenten A. J. Hartman, R. J. Hes, O. K. de Jong, A J van Onselen, H. Slings en N. C. Stet. Ver der kregen een gratificatie de agenten C. L. van Duivenvoc ~de, H. Gerritsen, J. J. Krij- nen, J. van Riessen, L. Sparrius en S. A, Veerdig. Naar wij vernemen heeft ds. J. M. v. d Brink te Nijbeets (Fr.) het beroep voor vierde predikant, uitgebracht door de Ge reformeerde Kerk te IJmuiden, aangenO' men. CANNES (AP) De pogingen om de bij Cannes aan de grond gezette Venezuela vlot te krijgen, worden voortgezet. Zon dag is men begonnen, de olie uit de brand stoftanks van het passagiersschip over te pompen in een tanker. De Venezuela is in de vvoege ochtendt- uren van 17 maart aan de grond gezet nadat de kiel was opengereten door egiji aanvaring met een onderzeese klip. Het schip ligt slechts driehonderd meter van de befaamde Quai de la Croisette, en men vreesde dat wegstromende stookolie het strand van Cannes zou kunnen verontrei nigen. Nu de averij aan de romp voorlopig is hersteld, en met het leegpompen van de brandstoftanks is begonnen, acht men dit gevaar echter geweken. Katina in gevaar Het Griekse stoomschip „Katina" (7.242 brt.) heeft zondag geseind dat het tussen de eilanden los en Santorino in het zui den van de Aegeïsche zee in gevaar ver keert. De bemanning is in de sloepen ge gaan. Schepen in de omgeving is om hulp verzocht. Het water drong de machineka mer binnen. NIEUWE TONEELVERENIGING DEBUTEERT De enige maanden geleden opgerichte toneelclub van de ontspanningsvereniging ,.A O Oosterwijk", geeft zaterdag 31 maart haar eerste toneelvoorstelling in gebouw ,,'t Centrum", aan de Koning straat in Beverwijk. Opgevoerd wordt Lang week-end", blijspel in drie bedrij ven door Ruurd Feenstra. De regie is van de heer J. Jonker. Deze toneelavond wordt met een bal besloten. Dammen Het voortoernooi dammen is, wat de hoofdklasse Kennemerland betreft ten einde. Door een fraaie overwinning van Theo Tielrooy op J. Bus lukte het de DCIJ-er kampioen van Groep A te worden. In de B-groep werd H. v. d. Vossen (Dam club 't Oosten) kampioen. Aan de eind strijd om de damtitel van Kennemerland zullen de volgende spelers deelnemen. T. Tielrooy, B. Dukel, H. v Gerrevink en J. van Straten, allen DCIJ, J. Bs en J. H. Meure (Haarlemse Damclub), Abe de Jong en H. v. Vessem ('t Oosten) en N. van Hal (Hillegom). Dit toernooi zal in April aan vangen In de eerste klasse heeft C. v. Duiven- I bode een uitstekende kans om de kam pioenstitel te winnen. Duivenbode klopte J. Koren. Bosma speelde de laatste ronde met Koren remise. Indien Duivenbode de laatste partij remise schuift is hij kam pioen eerste klasse. In de tweede klasse wist J. v. d. Wereld (Haarlemse Damclub) de titel te winnen. In de jeugdafdeling staan de twee DCIJ'ers Kees Pippel en G. Moleman aan de top. Er moet nog één ronde worden ge speeld. Gymnastiek Als onderdeel van de viering van het 35- jarig bestaan van de Beverwijkse gymnas tiekvereniging SSS werden de jongste leden I zaterdagmiddag onthaald op een,filmmid dag in de kantine van de Leefschool aan de Brink. De jeugd genoot vol op van het van de clubgeest de aandacht vergen. Immers, D.E.M. heeft tot dusverre nooit gebodene en werd vele malen getracteerd Zaterdag 31 dezer des middags half vier zal burgemeester J. G. S. Bruinsma de zes banen van het tennispark „Adrichem" van D.E.M., gelegen in de boomgaard van de voormalige hoeve „Adrichem" aan de Iloflander weg openen. Deze voor de tennisvereniging D.E.M. belangrijke ge beurtenis heeft plaats op de datum dat tevens het twintigjarig bestaan wordt ge vierd. Het oorspronkelijke plan om direct na de opening enkele prominente figuren uit de tennissport de baan de laten „inwij den" is om technische redenen uitgesteld tot een later tijdstip, immers een zware partij op een verse baan in het vroege seizoen is schadelijk. De tennisvereniging D.E.M. zal overigens in de toekomst nog genoeg van zich laten horen. Voorlopig concentreert men zich op de uitbreiding van het ledental de ledenstop is met de beschikking over zes banen opgeheven terwijl een doelmatig gebruik van de banen en het instandhouden en verhogen over een eigen park beschikt zodat de training geen moeilijkheden kan opleveren. Tevens is het een belangrijke vooruitgang ddt de leden van D.E.M. nu niet langer slechts op hun eigen „speelavond" zijn aangewezen, maar kunnen tennissen op el ke avond of middag zonder kostenverho ging. D.E.M. komt dit seizoen met vier teams in de competitie van de K.N.L.T.B. uit, terwijl op zaterdagmiddag een junio ren-team en een seniorenteam aan de competitie zal deelnemen. De viering van het vierde lustrum waar van het middagprogramma onder lei ding staat van de heer P. Beers, voor- groep van de Kennemerstaten Atletiekver- zitter van de propaganda-commissie, zal s avonds in het Kennemertheater worden voortgezet met een klinkende feestavond, waarvan de organisatie in handen is van de heer Jos Schmidt. „The down town jazzband" onder leiding van Roefie Hueting, zal de dansmuziek verzorgen, terwijl de Amsterdam zal optreden. Reeds thans is er een grote vraag naar toegangsbewij zen; in verband hiermede mag elk lid niet meer dan twee genodigden meene men. In verband met het langdurige sneeuw dek zal het tennisséizoen niet op één april I serie 8,4 sec. Trots als pauwen marcheerden de kinderen van het tamboerkorps „Voorwaarts" zater dagmiddag door de straten van IJmuiden- west ter opluistering van de jeugdmarkt voor de anti-hongeractie „10 x 10". De leden van dit tamboerkorps hadden een reden om trots te zijn. Voor het eerst had den zij hun nieuwe jasjes en stropdassen aan. Actieve bestuursleden en leden van de verenigingen hebben kans gezien de nieuwe kleding aan te schaffen uit de op brengst van oud papier. In september vorig jaar was men een oud-papieractie begonnen. De op brnegst was bevredigend. Men kreeg een kring van vaste klanten, waar regel matig oud papier werd opgehaald. Van het geld heeft men 21 nieuwe jasjes kunnen aanschaffen. In de vereniging is men nu bezig nog meer oud papier te vergaren om van de opbrengst nieuwe instrumenten te kopen. Op de foto ziet men het korps Voorwaartsmarcheren. De jasjes zijn fel rood. Voor SSS zal een groot deel van de week nog in het jubileumteken staan want van af dinsdag 27 maart tot en met maandag 2 april zullen er voor verschillende afde lingen onderlinge wedstrijden worden ge houden. Atletiek Voor de eerste maal in de geschiedenis van de Nederlandse atletiek zijn zondag op verschillende plaatsen in ons land z.g. indoorwedstrijden gehouden, waarbij de atletiekbeoefening in een zaal plaats vindt. Zaterdagmiddag was een flinke jeugd- conferencier George van Beeckhoven uit 2e met 1,25 meter. eniging naar het oude RAI-gebouw in Am sterdam gegaan om aan deze wedstrijden deel te nemen. De uitslagen van deze wedstrijden voor de SUOMI-leden was: Meisjes D: Martine Oorthuis 60 m. eerste in serie met 9,2, tweede in eindstrijd met 9,1; hoogspringen Meisjes B: 60 m. Tineke Blok 2e in serie 8,5, 4e halve finale 8,6. Erna de Gelder 5e in serie 9,6; Marga Snijders 5e in serie 9,2. Jongens C: 60 m. Rob Schmitz 2e in se rie 8,4, 6e in finale. 5e op kogelstoten 10.05 meter. 60 m. Wim v. d. Werff 3e in maar op acht april beginnen. Vele tennis parken in het land zijn sinds kort aan het gereedmaken van de banen begonnen. Het is daarom dat ook de DEM-banen nog zeer zacht zijn en geleidelijk ingespeeld moeten worden. Op de openingsmiddag zullen dus enkele leden een lichte oefen partij spelen. De openingshandeling van burgemeester J. G. S. Bruinsma zal be- Jongens B: 1500 meter Ronald-Berg 6e Het jaarlijkse tafeltennistoernooi van personeelsleden, werkzaam bij de Konink staan uit het hijsen van een nieuwe club-1 lijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen vlag, ontworpen door de heer Jos Schmidt n.v., dat zaterdag de gehele dag in beslag genomen heeft, bracht totaal twaalf dames en vierenzestig heren samen als gasten van de tafeltennisvereniging „Gelvandria Op het parkeerplein aan de Beverwijkse] 'n hotel „La Bordelaise" te Apeldoorn. Baanstraat waren jongens zaterdagmid- Hierbij was de vestiging Velsen verte dag tegen de muur' van het badhuis aan genwoordigd door zeven dames en zestien het voetballen. Een bal kwam tegen een heren; Apeldoorn kwam er met 2 dames groot bovenraam en ging er doorheem. De en 17 heren; Amsterdam met 3 dames en bal en stukken glas vielen op een binnen- 12 heren; Wormer met 12 heren; Renkum luchtraam, dat aan duizend scherven in niet 2 heren en Arnhem met 5 heren, de badcellen viel, waarvan er enkele be- De heren speelden bij dit toernooi na zet waren. Met veel moeite kon men de twee ronden wan plaatsingswedstrijden in baders uit de glasscherven halen en het vier groepen; voor de dames waren er duurde geruime tijd voor de badhokjes drie poules van elk vier speelsters weer geheel glasvrij waren. Vorige week De eindstrijd bracht twee Velsense da zijn twee gaten geschopt in de glas-en- nies aan de tafel van wie C. L. J. Scheer' lood-ramen, die bij de opening van het man won van de Apeldoornse J. de Boer badhuis aangeboden waren. en haar clubgenote B. Schipper (Velsen) zodat laatstgenoemde een eervolle derde 1 nrvprdnHerind 't Penfrnm Plaats innam. Toen echter J. de Boer ook jaarvergauerillg I centrum over c L j Scheerman zegevierde moest Velsen met de tweede plaats genoegen ne- Zaterdagmiddag hebben leden van de men en bleef de kampioensprijs in Apel Beverwijkse bloemenveiling het Centrum doorn bij mej. De Boer. -- -x Bij Re herenwedstrijden lag het minder eenvoudig wegens het grote aantal te spe- t tlt-iu I len partijen, die na de plaatsindeling wer Voorzitter de heer B. J. Hilbers zei dat J hun jaarvergadering gehouden in het vei- linggebouw aan de Koningstraat. in serie; Dick Clots 4e in serie 4.58,7; Fred Lenderink 5e in serie 5.05,7; Kees v. d. Oord 3e in serie 4.28,3; Leo Langendoen 6e in serie. Jongens B: 60 m. Dick Clots 5e in serie 8,5; Coen Kooistra 2e in serie 7,7 en 4e in eindstrijd 7,5 sec. Bij de A-meisjes werd Gré Oorthuis 4e in haar serie met 8,9 sec. op de 60 meter en Fer Roemer bezette de zesde serieplaats op hetzelfde nummer bij jongens A. Feest Het was een poos geleden, dat de leden van de handbalvereniging „IJmond" in een feestelijk samenzijn bijeen waren, zo als de heer W. Siebers, voorzitter, zater dagavond in het sportpaviljoen Watervliet opmerkte, maar niettemin verheugde het hem, dat er naast een flink deel van de oude kern van trouwe bezoekers lang zaam ook een jongere kern zich tot deze contactavonden aangetrokken voelde. Hij zag voorts deze feestavond als in leiding tot de komende sportuitwisselingen met de Duitse en Deense gasten, waarbij opnieuw het Watervliet-paviljoen zal wor den ingeschakeld. MAANDAG 26 MAART Petrakerk, Spaarnestraat, IJmuiden- oost, 20 u.: Avcnd voor het Nut. De heer J. G. Witpen bespreekt het werk van de Ko ninklijke Noord- en Zuidhollandse Red dingmaatschappij met films. Hervormde Kerk, Beverwijk, 20 u.: Wij ka vond door kerkeraden. Wijkgebouw, Baanstraat 35, Beverwijk, 20 u.: „Evoudige ziekenverpleging" voor commissie huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Felison, Heidestraat, IJmuiden-oost, 19 21 u.: Expositie H. Bogman en A. Smith. Patronaatsgebouw, IJmuiden-oost, 20 u.': De Klavierschippers spelen voor de be jaarden. Kennemer Theater, Zeestraat, Bever wijk, 20 u.: Verkiezingsbijeenkomst C.P.N. Spreker Fred Schoonenberg. Moerbergschool, IJmuiden, 19.30 u.: Ouderavond. Dokter Van Leusen spreekt over „Mogelijkheden en moeilijkheden in het gezin". Centrum, Beverwijk, 20 u.: Vergadering Partij van de Arbeid. Sprekers: J. Harmsen en ir. H. Vos. R.X. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost, 1921 u. Gemeentelijke Ontspanningslokaal, Vel sen-noord, 20 u.: Prijsuitreiking laswed- strijd N.V. voor Lastechniek. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- oost, 1921.30 u. Filiaal Wijkerstraatweg no. 77, Velsen-noord, open tot 17 uur. DINSDAG 27 MAART Watervlietpaviljoen, Velsen-noord, 20 u.: Klaverjasdrive IJmond. Statenhuis, Beverwijk, 20 u.: „Handwer ken en stofversieren" voor Commissie Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. Sporthal, Bachstraat, Heemskerk, 20 u.: Demonstratie ODIN-gymnastiek. Pleiadenschool, IJmuiden, 20 u.: Ouder avond Pleiadenschool. Centrum, Beverwijkk, 20 u.: Jos. van Dijk voor het NIVON over het nieuwe Israel. Openbare leeszaal. Plein 1945, IJmuiden- oost, 1012.30 en 14.3017.30 uur Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-noord, 1921 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost, 1012 uur. Een bestelauto is zaterdagavond door de grote winkelruit van de firma Pruis aan het Marktplein in IJmuiden gereden, na een aanrijding met een personenauto op het kruispunt Reinier Claeszenstraat-Oos- terduinplein-Marktplein. De bestuurder van de personenauto, die uit de Reinier Claes- zenstraat kwam, verleende geen voorrang aan de chauffeur van de uit de Kenne merlaan komende bestelauto. De wagens werden zwaar beschadigd. Niemand werd gewond. 1961 voor de veiling een zeer druk jaar is den overgebracht naar een afvalsysteem. De Velsense herengroep wist zonder in geweest dat de veillingleiding voor vele K eindstrijd te zijn |eko^en toch door de problemen heeft gesteld. resultaten tot een goed puntentotaal te kO' Met uitzondering van de chrysantencul- men- Doch dit aantal was niet voldoende om de toernooiprijs, de fraaie wisselbeker tuur is alles voor goede prijzen verkocht. Men hoopt in de nazomer ir veilinggebouw te gaan veilen Secretaris de heer B. J. Broeze bracht in Men hoopt in de nazomer in het nieuwe te bemachtigen, die bij Apeldoorn terecht kwam, dat beschikte over de kampioen van vorig jaar, G. Brouwer. De eindstand was: 1. Apeldoorn 230 pun zijn jaarverslag naar voren dat de vereni- ten; 2. Velsen 225 punten; 3. Amsterdam ging nu 298 leden heeft tegen 291 het jaar 210 punten; 4. Wormer 192 punten; 5. Arn> er voor, I hem 113 punten en 6. Renkum 65 punten. Spanje. Henk Du Mee jr. houdt vrij dagavond om 8 uur in het Hervormd Ver enigingsgebouw, Schans, Beverwijk, een lezing over een kampeertocht door Spanje. Hij zal er tal van dia's bij vertonen. Douane. Binnen het kader van de po sitieverbetering van het belastingpersoneel zijn verschillende ambtenaren, ressorte rende onder de diensten „douane", „ont vangkantoor" en „directe belastingen" in de IJmond tot een hogere rang bevorderd.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5