Brandpreventie en brandbestrijding in Velsen Vijver voor Cultureel Centrum wordt nu gedempt Sport in de IJmond Gymnasium Feüsenum maakte de beste foto's Blue Bell Girl Leontine Snel trouwt niet In en om de stad Statenverkiezingen IJmonders in Staten Mr. Oyevaar: „Vooruit zichten zeevaart nog zorgelijk" Nieuwe havensleper in IJmuiden IJmondverenigingen vandaag en morgen r DONDERDAG 2 9 MAART 1962 ?vwm v Preventie Brandbestrijding Haven en Kanaal Raad van Velsen komt woensdag bijeen Romance verstoord Studiedagen koopvaardij WEEKABONNEMENTEN Er is in ons hele land geen plekje waar het. dag en nacht, zo brandt als op de noordelijke oever van het Noordzeekanaal, in dat gedeelte van de gemeente Velsen, waar de Hoogovens zjjn. Nergens in Nederland weet men ook zoveel af van vuur. Men weet daar wat er met vuur te verdienen is. Maar ook welke schade, zelfs onher stelbaar verlies erdoor veroorzaakt kan worden. Daarom wordt in dit enorme bedrijf zo n grote aandacht geschonken aan de preventie, aan het voorkomen van brand. Er zijn veel kosten aan verbonden. Maar het is geenszins weggegooid geld. Een verwoest bedrijf of onderdeel van een bedrijf is niet een-twee-drie te vervangen, een verloren mensenleven in het geheel niet. Brandgevaar is iets, waar men uiter aard ook buiten de Hoogoventerreinen in de gemeente terdege rekening moet hou den. Velsen beschikt over een uitstekende be roepsbrandweer. Wie de Velser brandweer mannen met hun modern materieel wel eens in actie heeft gezien, zal dit slechts kunnen beamen. Maar slechts weinigen weten iets af van. wat eigenlijk het belangrijkste werk is dat door deze brandweer wordt verricht. Van het zo genoemde „stille werk", werk dat achter de schrijftafel wordt gedaan, door de afdeling „Preventie". Deze afde ling spreekt uiteraard veel minder tot de verbeelding van het publiek dan de ande re afdeling van de brandweer, de afdeling „Brandbestrijding". Hoe snel ook de brandweer op de „plaats des onheils" is en hoe efficiënt ook het vuur wordt bestreden, het onheil is er Het is in feite dus te laat! En dit is nu precies wat door het werk van de eerste afdeling moet worden voor komen. Hier komen alle aanvragen voor bouw en hinderwetvergunningen binnen. Bouw plannen, tekeningen stromen hier bin nen. Hier wordt nauwkeurig nagegaan of wordt"voldaan aan een reeks voorwaarden. Er valt op het punt van brandveiligheid niet te marchanderen. Er moet, in geval van brand een behoorlijke ontvluchtings mogelijkheid zijn. Voortdurende controle op de naleving van de veiligheidsbepalin gen is geboden. Het is immers de bedoe ling. dat zo weinig mogelijk brand kan ont staan. En is er, ondanks alle preventieve maatregelen, eenmaal brand, dan moet er zo weinig mogelijk kans op uitbreiding van het vuur zijn. Boven alles moeten de men sen die zich eventueel in een brandend gebouw bevinden, zich zo veilig mogelijk daaruit kunnen verwijderen. Er moeten brandwegen zijn. Er moet ten minste één (liefst twee) volkomen veilige vluchtweg aanwezig- zijn, Vooral ten aanzien van hotels, bioscopen, vergader- of feestzalen, kortom plaatsen waar zich veel mensen tegelijk bevinden, worden zeer strenge eisen gesteld. Hierover adviseert de brandweer aan Bouw- en Woningtoezicht. En deze dienst neemt alle voorwaarden en eisen die de brandweer stelt op in de bouwvergunning. Onderzoek ter plaatse naar de omstan digheden met betrekking tot de belenden- 'e gebouwen enzovoort gaan het advies vooraf. Staat het gebouw er eenmaal, dan volgt een grondige inspectie. Voorts wordt «eens n de zes maanden of jaarlijks alles ge controleerd. Dé brandweer houdt verder toezicht up alle openbare vermakelijkheden in gebou wen. Men let op alles wat een rol zou kun nen spelen bij brand. Zoals versièringen, opstelling van zitplaatsen. Al het mogelij ke moet worden gedaan om paniek onder de aanwezigen te voorkomen. Er zijn, ai ders, verschrikkelijke voorbeelden van pa niek geweest, dóórdat de nooduitgangen ie klein waren, de noodverlichting niet in m- de was, de uitgangen door een verkeerde opstelling van meubels etcetera geblok keerd waren. Dit is, gelukkig, in Velsen nog niet voorgekomen. Tijdens voorstellingeen is altijd een brand wacht aanwezig. Een uitgebreid kaartsysteem vertelt al les over zalen in de gemeente. De preventieve zorg van de brandweer strekt zich eveneens uit tot boerderijen. Weinigen zullen weten, dat in de gemeen te Velsen nog een negentigtal boerderijen zijn. Hooibroei is in de hooitijd en ook daarna een groot gevaar waarmee terde ge rekening moet worden gehouden. Daar om is geregelde controle noodzakelijk. Velsen heeft een groot contingent mo derne woningen en gebouwen. Dit brengt het voordeel met zich mee, dat zij ook op 'revende van brand zijn gebouwd. De "randweer is hierdoor weliswaar niet on- uodig geworden, maar de kans op brand :n uitbreiding van het vuur, gepaard gaan de met persoonlijke ongelukken, is hier door zeer verkleind. Het aanbrengen van een reservoir voor 'iestook is iets, dat bepaald niet zo maar ent te geschieden. Bij de woningbouw )or of vanwege de gemeente wordt altijd at advies van de brandweer ingewonnen. i de nieuwe politieverordening, die op apel staat, worden dan ook dwingende ^gelen gesteld voor alle huizen met be- ekking tot de opslag van stookolie. Er is een tijd geweest, dat er in de ge meente Velsen drie brandweren waren: in Santpoort, in de garage Maarschalk aan de Hoofdstraat;.in IJmuiden, op het gas bedrijf aan de Trompstraat; en in Velsen- Noord. aan de Doodweg. Dit heeft tot mei 1959 geduurd. In dat jaar is de beroepsbrandweer gehuisvest in de nieuwe brandweerkazerne aan de Rijksweg te Velsen-Zuid, in werking getre den. Dit punt is centraal gelegen. Zodanig, dat alle uiteinden van gemeenten in de kortst mogelijke tijd zijn te bereiken: de Bloe- mendaalsestraatweg in Santpoort-Zuid, het industriegebied in IJmuiden-West en ge heel Velsen-Noord liggen op vijf tot zes minuten rijden verwijderd van het centra le punt waar dag en nacht de brandweer mannen met hun materieel paraat staan. Dit is dus een alleszins aanvaardbare rij tijd na een brandmelding. Dit centrum ligt op een zodanige plaats, dat bij de eventuele stichting van een IJrhondbrandweer geen beter punt als ba sis voor de brandweer denkbaar is, ten einde een daadwerkelijke bijdrage te kun nen leveren bij de bestrijding van brand in een van de drie IJmondgemeenten. De landelijke Brandweerraad heeft kort geleden ten behoeve van de minister van Binnenlandse Zaken een adviserend rap port uitgebracht, waarin nadrukkelijk ge steld wordt, dat door de tegenwoordige omstandigheden bij omvangrijke branden de meeste gemeentelijke brandweren prak tisch niet meer in staat zullen zijn het alleen af te doen. Een regionale bundeling is noodzakelijk, met name voor de mijnstreek in het zui den des lands, het industriegebied van Twente, de Zaanstreek, het gebied langs de Nieuwe Waterweg en in de ÏJmond (Velsen, Beverwijk en Heemskerk). In Velsen, waar het gemeentebestuur het gloeiend eens is met bovenvermeld advies, wacht men met belangstelling af, wat de minister in deze verder zal doen. Personeel en materieel De Velser brandweer heeft als comman dant de heer De Klerk; onmiddellijk na hem komt hoofdbrandmeester de heer Ver hoef. Er zijn voorts: een brandmeester, twee onderbrandmeesters, vier hoofd- brandwachters en veertien brandwachten. Hierbij komt dan nog een twintig man vrijwillig personeel. Aan materieel beschikt de Velser brand weer over het volgende: een hogedruk- autospuit of nevelspuit, drie lagedrukauto- spuiten, een handbediende autoladder, een vol automatische hydraulische autoladder, een poederwagen (waarbij een bijzonder mengsel van onder andere 250 kilogram dubbelkoolzure soda voor het bestrijden van benzinebranden). Voorts is er een commandowagen. Drie van de voertuigen zijn voorzien van een mobilofoon. Er zijn verder in uitvoering: een gereedschapswagen en een speciale manschappenwagen voor duinbranden. Het vrijwillig personeel bestaat hoofdza kelijk uit gemeentepersoneel, werkzaam bij het Gas- en Waterbedrijf. Zij krijgen een zorgvuldige opleiding en houden regel matig oefeningen. Zij staan klaar als re serve. Moet het brandweerkorps aangevuld worden, dan komt er een oproep van sol licitanten per advertentie in de dagbla den. De vereiste leeftijd is van 20 tot SO jaar. Bezitters van alle rijbewijzen heb ben de meeste kans. Alleen zij die geen bril dragen komen in aanmerking. Uiter aard volgt een (vrij zware) medische keu ring. Zij die worden aangenomen, krijgen een opleiding; dit geschiedt in kleine groep jes. De examens voor de verschillende di ploma's worden afgenomen door perso neel van de Rijksinspectie van het Brand weerwezen. De rangen die achtereenvol gens kunnen worden bereikt zijn: brand wacht tweede klasse, brandwacht eerste klasse, hoofdbrandwacht. Het duurt nog wel enkele jaren voor men hoofdbrand wacht is. Behalve een theoretische oplei ding is een praktische opleiding noodza kelijk. Maar het zijn niet slechts theore tische kennis en praktische vaardigheid die vereist worden. Er wordt scherp gelet op de karaktereigenschappen van de brand weerman in opleiding. Het kan zijn dat mj goed is in theorie en praktijk, maar dat bepaalde karaktereigenschappen aan het licht komen die het raadzamer maken dat hij het in een ander beroep gaat zoeken. De brandweermannen lopen een heel bij zondere dienst, namelijk 24 uur op en 24 uur af. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat ze een vol etmaal in de weer zijn. Het werk in de- kazerne duurt van acht uur 's morgens tot vijf uur in de middag. Nu De basis van de Velser Brandweer. vijf uur zijn de mannen geconsigneerd tot de volgende ochtend acht uur. In de kazerne kunnen zij een bad nemen, zij gebruiken er hun maaltijden, en slapen. Dit geldt natuurlijk, wanneer er niet vöor brand wordt uitgerukt. De Velser brandweer heeft een overeen komst gesloten met Rijkswaterstaat met betrekking tot de Velser tunnel. Tegen een Brandweercommandant de heer De Klerk (zittend) en hoofdbrandmeester de heer Verhoef nemen het bouwplein voor het nieuwe Raadhuis van Velsen onder de loep. vastgestelde vergoeding worden de twee kraanwagens door personeel van de brand weer bediend; zo ook de schoonmaakwa gen. Andere klusjes voor de brandweer: poes uit de boom halen, mevrouw die sleutel heeft vergeten uit verlegenheid helpen, stormschade (provisorisch) herstellen, om gewaaide takken en bomen opruimen, on dergelopen kelders leepompen. Wat doet de brandweer als er een schip in het Velsense deel van het Noordzee kanaal of in IJmuiden in brand vliegt? Er is een overeenkomst met de Vereni ging van Scheepvaartbelangen te Amster dam, die daar twee ijsbrekers. heeft liggen elk met een blusinstallatie van grote capa citeit. Deze twee drijvende brandspuiten kunnen in anderhalf uur Velsen bereiken Anderhalf uur is, naar „brandweemor- men" een hele tijd. Het is duidelijk dat hier iets niet „wa terdicht" is. Maar..een eigen blusboot kost een mil joen gulden of daaromtrent. Dit is veel geld, ook voor Rijkswaterstaat, van wie het kanaal is, evenals de sluizen hem toe behoren. Misschien zou een patrouille-blusboot voor de westelijke sector van het kanaal een oplossing zijn. De gemeente Velsen zou dan haar bijdrage kunnen leveren in de vorm van onderhoudswerkzaamheden door de Velser brandweer. Alle grote industrieën in Velsen hebben een eigen bedrijfsbrandweer. De brand weren van Hoogovens. Papierfabriek, PEN- centrale en Plaatwellerij zijn goed geoutil leerd. Het personeel oefent regelmatig ._n is enthousiast. De samenwerking met de Velser brandweer is uitstekend. Regelma tig wordt contact onderhouden. Bij brand bellen: In de gemeente Velsen is slechts één brandmelder, namelijk in Kennemergaar- de. In geval van brand moet men draaien (02550) 6400. Voor gewone gesprekkên mag men bo venstaand nummer beslist niet bellen: het is uitsluitend voor brandmeldingen be stemd. Voor gewone gesprekken belle men: 7100. „jg&mm De raad van Velsen komt woensdag 4 april om half acht op het raadhuis bijeen. Onder de onderwerpen voor de agenda staat de vaststelling van een verordening regelende de aanleg en exploitatie van volkstuinen. De raad zal zich ook kunnen uitspreken over het toetreden als begun stiger tot de Europese beweging in Neder land. Het aanpassên van de gemeentelijke plannen aan het Streekplan IJmond en de stichting van een regionaal woonwagen kamp in het IJmondgebied zijn andere be langrijke onderwerpen. Voorstellen betref fende verkoop of onteigening van de grond staan op deze agenda, die ook tal van voor drachten op onderwijsgebied bevat. De prijswinnaars van de kerstfotowed strijd van de Fotokring Velsen voor de schooljeugd zijn nu bekend. Het gymna sium Felisenum heeft de schpolprijs ge wonnen, Wim Diepraam van dit gymna sium zegevierde bij de individuele deelne mers. De uitslag was als volgt: Scholen: 1. Gymnasium Felisenum, 2 Groen van Prinsterer-ulo. Individueel: 1. Wim Diepraam (gymna sium Felisenum), 2. Sjoerd Algera (gym nasium Felisenum), 3. Piet van der Zee (Technische School). De prijzen bestonden uit waardebonnen. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Guurtruida Johanna Maria, dochter van A. G. Duin en D. M. Beerse. Christiaan, zoon van Ch. Boon en M. Hin- ricks. Anita Louise, dochter van J C Schootemeijer en C. J. Dop. Hendrikus Adrianus, zoon van J. Th. Zonneveld en D. M. van Velzen. Ronald Julien Louis Marie, zoon van J. A. Klaver en L. M. de Vries. Paulus Joseph Maria, zoon van G. Th. Twisk en P. A. Koens. OVERLEDEN: B. J. Buxtorff, oud 55 jaren, wonende te Castricum, gehuwd met A. A. van Toorn. C. C. F. Wijnands, oud 78 jaren, wonende te Amsterdam. (Van onze Haagse redacteur) De romance tussen het Haagse Blue Bell- danseresje Leontine Snel en de schatrijke Italiaanse makelaar Mario Caldonazzo een geschiedenis' die pas goed in de be langstelling kwam toen bleek, dat de Ita liaan Leontine's contract met de legen darische miss Blue Bell met een bedrag van een halve ton had afgekocht is goeddeels ten einde: Leontine zei ons gis termiddag dat ze weer gaat dansen .en (dus) niet met Mario trouwt. Verleden week kwam Leontine naar Den Haag „om de ondertrouwkwestie te re gelen'', zoals haar moeder zei. Met een be droefd stemmetje zuchtte ze gisteren: „needat zal wel niet meer doorgaan. Zondag was miss Blue Bell al aan de tele foon. Hoogstwaarschijnlijk word ik wèer aangenomen. Maandag vertrek ik al naar Cannes om in een nieuwe show te dansen". „Waarom ik heb besloten om niet te trouwen?* Ik wou blijven dansen, ik moet iets te doen hebben, ik kan niet de hele dag thuis zitten. Ja, dat heeft natuurlijk ook verband met de positie van de Ita liaanse getrouwde vrouw. Ze zijn daar vijftig jaar achter. De vrouwen zitten daar als het ware opgesloten. En ze zijn vol komen ondergeschikt aan de man". Mario's foto hangt nog aan de muur. „Ik ben nog steeds gek op hem", bekent ze heel kleintjes. Haar grote, mooie ogen staren in de verte. „Wat wilt u, zoiets ben je niet ineens vergeten....''. Mocht de bevolking van Velsen bij de aanstaande gémeenteraadsverkiezing haar stemmental op de zelfde wijze verdelen als zij gisteren heeft gedaan bij de ver kiezing voor de provinciale staten, dan zal de samenstelling van de nieuwe Vel ser raad er belangrijk anders uitzien dan de huidige. De grootste fractie, die van de P.v.d.A., zou van dertien op vijftien zetels komen, ge volgd door de K.V.P.. die acht man sterk zou blijven Ook de protestants-christelijken zouden met vijf terugkomen. Maar de V.V.D. zou terugvallen van vijf op drie. De C.P.N. zou het met de helft minder moeten doen en dus slechts met één man zitting hebben in de nieuwe raad. Me vrouw Hoek van de P.S.P. zou niet langer eenzaam zijn maar een fractiege noot naast zich krijgen. Dat de woens dag gehouden verkiezing niet gunstig voor de V.V.D. zou verlopen, was de algemene verwachting; dat de klap zó hard zou aankomen, zullen maar weinigen gedacht hebben. IJmuiden is het bolwerk gebleven van de P.v.d.A.; in dit district stemden de meeste kiezers op deze partij. Ook in Veïsen-n'oord is de P.v.d.A. onbedreigd de sterkste partij gebleven. In Santpoort het klassieke fort van de katholieken, blijft de K.V.P. sterker dan welke andere politieke partij ook. In Drie huis, tweede basis van de K.V.P. in de gemeente Velsen, haalde deze partij slechts 27 stemmen meer dan de P.v.d.A. De V.V.D. heeft haar grootste aanhang in Santpoort en IJmuiden (respectievelijk 1295 en 1281 stemmen). Alle andere partijen haalden hun mees te stemmen uit het district IJmuiden. Uit de gemeente Velsen zijn gekozen tot lid van de Provinciale Staten in Noord- Holland: J. Harmsen (F. v. d A.) en C. Hoek (P.S.P.) Uit Beverwijk: mevrouw A. M. C. V. GroensmitVan der Kallen (K.V.P.). „Wij moeten zorgen dat wij in Neder land niet te veel van ónze koopvaardij - tradities afraken", zei gisteravond mr. J. J. Oyevaar, lid van de raad van beheer van Phs. van Ommeren n.v., op de eer ste dag van de tweedaagse studieconfe rentie over de koopvaardij, die door de stichting Contactcentrum bedrijfsleven-on derwijs in Rotterdam was belegd voor rec toren, directeuren en schooldekanen van het V.H.M.O. Volgens mr. Oyevaar blijven de voor uitzichten voor de zeevaart nog zorgelijk. De tankvloot is sterk toegenomen (van 30 miljoen ton in 1950 tot 69 miljoen ton nu), waardoor de concurrentie scherper werd. De Nederlandse koopvaardij is ondanks een belangrijke absolute vooruit gang qua omvang gedaald tot de ne gende plaats op de wereldranglist. Meer belangstelling in ons land voor de scheepvaart is nodig, ook al omdat de be talingsbalans nog steeds een deficit aan toont, aldus mr. Oyevaar. In de IJmuidense haven Is woensdag avond een nieuwe havensleepboot versche nen Het is de ongeveer 64 ton metende „Willem Cornells" van de n.v. Essem te Krimpen aan de Lek. Het schip heeft de Wijsmullerkleuren zwart, wit en blauw op de schoorsteen. De „Willem Cornelis", die ruim 21 me ter lang is en bijna vijf en een halve me ter breed, is dit jaar gebouwd bij de n.v. Scheepsbouwwerf en Machinefabriek H. de Haas in Maassluis. De sleepboot, die on geveer even groot is als de „Assistent" zal gedurende enige tijd in de havendienst bij N. V. Bureau Wijsmuller op proef varen. Wanneer het schip definitief in de Wijsmuller-vloot wordt opgenomen zal de naam worden gewijzigd. DONDERDAG 29 MAART Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u.: Filmavond stichting commissie voor huishoudelijke en gezins voorlichting. Vertoond wordt „Het Ge rucht" met inleiding van dokter A. J. van Leusen. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, Beverwijk, 20 u.: Lekespelavond zondags- club hervormde gemeente. VRIJDAG 30 MAART Kennemer Theater, Zeestraat, Beverwijk, 20 u.: Uitvoering koor Pius X-college met medewerking van Die Haerlemsche Mu- syck'kamer onder leiding van André Kaart. R.-k. kerk, Santpoort, 20 u.: Concert Haarlemse koorschool. Patronaatsgebouw, Heidestraat, IJmui- den-Oost, zaalfestival muziek Velser Ge meenschap. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 10—12.30, 14.30—17.30 en 19—21.30 u. Filiaal Brulboei, Kanaalstraat, IJmuiden- West, 16—18 en 19—20.30 u. Filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord, 1417 en 19 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ muiden-Oost, 14.3017.30 en 1921 u. Lagere Technische School, Brinioplein, IJmuiden-Oost, 20 u.: Uitreiking diploma's aan leerlingen avondschool. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 19.30 u.: Clubavond post zegelvereniging IJmuiden. De vijver voor het Cultureel Centrum in IJmuiden zal in zijn geheel worden gedempt. Di t delen B. en W. van Velsen mee aan de gemeenteraad. In de nabij heid zal men een betonnen bassin aanbrengen, waarin de fontein zal worden geplaatst. Op de investeringslijst 1961 is een' krediet van 6.900 geplaatst voor het tot 35 centimeter onder het wateroppervlak verhogen van de bodem van de vijver. Bij nader inzien hebben Burgemeester en Wethouders een andere op lossing verkieslijker geacht. Zij geven er nu de voorkeur aan de vijver geheel te dempen. Binnenkort zullen zij de raad hiervoor een krediet vragen. Intussen zullen zij reeds tot demping van de vijver overgaan. (Men zal zich herinne ren, dat de IJmuider Courant al enige jaren heeft aangedrongen op maatregelen om de vij ver veiliger te maken. Hierbij werd voorname lijk aangedrongen op een verandering van het hekwerk om deze vijver, waarin verleden jaar een jongetje is ver dronken. Toen men enkele we ken geleden ineens de vijver begon leeg te pompen, hebben wij bij de gemeente geïnfor meerd naar de reden. Men antwoordde dat er geen sprake was van een gedeeltelijke demping, maar dat de vijver al leen van nieuw asfalt zou worden voorzien. Uit het bovenstaande bericht blijkt, dat deze mededeling, ons door de voorlichtingsambtenaar verstrekt, volstrekt on juist was. Merkwaardig is ook, dat men al tot demping overgaat, voor de raad een krediet heeft verstrekt. Als de raad uit eindelijk niet wil meewerken zou dit een moeilijke situatie scheppen. Het hoe en waarom van het aanstellen van een voorlichtingsambtenaar komt door deze gang van zaken in een vreemd licht te staar. Dit wordt nog geaccentueerd door een ander geval. Spelende kinderen in de nu droge vijver voor het Cultureel Centrum in IJmuiden. In de werkplaats vóór minder validen te IJmuiden zijn moeilijkheden in verband met de veranderde werktijden. In het kader hiervan hebben wij de directeur van Sociale Zaken gevraagd om een repor tage te mogen maken Over het werk in deze werkplaats. Via de voorlichtings ambtenaar werd ons te verstaan gegeven, dat men dit voorlopig niet zou kunnen toestaan. Moeten we uit deze twee gevallen be sluiten, daf de voorlichtingsambtenaar ge bruikt wordt om de voorlichting over ge meentezaken aan de burgerij door de krant te belemmeren? Het lijkt er sterk op. Red.) Waterpolo De VZV-heren hebben gisteravond met 40 van Njord 1 gewonnen. Njord had de trainer van VZV, Jan Vierhout, in het doel. Het was een matige wedstrijd, waarin VZV de voorsprong regelmatig opvoèrde. Jelle Oortwijn scoorde twee maal, Luc Mossel en Piet Hamers zorgden voor één treffer. Een doelpunt van aanvoerder W. Hamers ontstond uit zo'n hard schot, dat de scheids rechter geen juist beeld van het gebeurde kon krijgen en het doelpunt dan ook niet telde. Meindert Vellinga was een geduchte sta-in-de-weg bij de sporadische uitvallen van Njórd. Bridge In de promotie-degradatiewedstrijden van „De Jump" hebben Bakkum—Schade in lijn a gewonnen met 67.86 percent. De verdere uitslag was 2. MamsSnoek 57.74; 3. LamanVan der Vis 55 56; 4. Tol-War- merdam 51.19; 5. Van den BurgKramer sr. 47.62; 6. Hoogenboom—Van Diepen 46.44; 7. Mulder—Woonink 39.29; 8. echt paar Hoeting 36.31. De tweq laatsten degra deren. De paren echtpaar Hannema en echtpaar De Groot promoveren naar de a-lijn. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE A KA «Wc*A.iocXAAXXXXJOOOOOGOOOUOUUOuOU KAAJCXAa

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13