Watertanks verminderen het slingeren van zeeschenen „Madison Lloyd" met cutterzuiger op dek naar Philippijnen ede/ifaHq, KOM KIJKEN BIJ: Versterking voor Wijsmulle r-vloot KLEUR- SPOELING THUIS ZELF DOEN ui PK. DE KONING IJmuidense sleepboot biedt Nederlands koelschip hulp Spectaculair stuk stuwadoorswerk IJmondverenigingen vandaag en morgen SCHEEPVAARTBERICHTEN UW HAAR: POLY-COLOR V S V-Stormvogels Eindhovense kappers voeren actie tegen beunhazerij Mosselregeling goedgekeurd Kapsalon Lust K 15.90 kennemerlaan 24 Hospitaalschip gaat weer varen Busje over de kop in Velsertunnel I Vragen over schrootexport naar derde landen 7: «H WASMACHINES LOENDEitSLOOT Spreekstalmeester Cor Schuring overleden Glubkampioenschappen badminton tijdens het weekeinde in Haarlem (Speciale berichtgeving) De Amerikaanse marine heeft sinds en kele jaren met succes een systeem toege past. om het slingeren van zeeschepen te gen te gaan, het „flume stabilization sy stem". Het bestaat uit een watertank, er gens in het schip aangebracht. De bijzon dere vorm van de tank heeft een stabili serend effect: het slingeren van het schip wordt tot een minimum gereduceerd. Dr. John J. Mc Muilen uit New York, een des kundige met internationaal gezag (hij is eredoctor aan de technische hogeschool te Zürich) heeft in de zeegangstank van het scheepsbouwkundig proefstation te Wage- ningen gedemonstreerd, dat dit stabilisativ- systeem ook voor commerciële doeleinden bruikbaar is. Het model op laboratorium schaal van het 22.000 ton metende Griekse passagiersschip Lumpia slingerde met een lege tank hevig heen en weer op de kunst matige golven en met volle tank gedroeg het zich uitermate rustig. Het stabiliserend effect berust op een vrij eenvoudig principe. De tank bestaat uit twee of meer kamers, met elkaar ver bonden door nauwe gangen. Het water in de tank wil de slingerende beweging van het schip volgen, doch wordt belemmerd J door de nauwe gangen. Het water loopt 90 graden in een fase achter en dempt 7.0 de slingerende beweging. Deze wordt onder normale omstandigheden met. 85 percent verminderd. Het effect van hoog in het schip geplaatste tanks is groter dan van laag geplaatste tanks. Veel laadver mogen kost de plaatsing van tanks niet. Het verlies aan laadruimte varieert van 0,5 tot 2,5 percent. Het varen op passagiersschepen, met zulke stabilisatietanks uitgerust, wordt een veel groter genoegen (het aantal zeezie ken zal er waarschijnlijk door verminde ren). Nog sprekender is het effect op weerschepen en op schepen, die raketten opsporen, zoals de Verenigde Staten in gebruik hebben. Op een gestabiliseerd schip is sprake van een sterk verhoogde betrouwbaarheid van de radar en over het algemeen van de instrumenten aan boord. Het doen van waarnemingen op weersche- Advertentie I pen en hydrografische schepen kon wor den geperfectioneerd na toepassing van dit stabilisatiesysteem. Behalve de Ameri kanen passen ook de Canadezen het toe, bijvoorbeeld op een ijsbreker en een veer boot. Ten opzichte van het reeds veel toe gepaste vin-stabilisatiesysteem heeft het tanksysteem ook het voordeel, dat het geen onderhoud vereist. Dat de Amerika nen de zeegangstank te Wageningen heb ben uitgekozen voor deze demonstratie be- wijst, dat dit proefstation nog steeds een voorsprong heeft op andere soortgelijke laboratoria in de wereld. Vertegenwoordi gers van rederijen uit de Verenigde Staten en Canada woonden de demonstratie bij en er waren ook vertegenwoordigers van scheepvaartmaatschappijen uit verschil lende Westeuropese landen. De IJmuidense sleepboot Friesland zou in de loop van de middag het nieuwe, 1000 ton metende Nederlandse koelschip Arctic bereiken, dat te kampen heeft met een defecte stuurinstallatie en vanmorgen op 90 mijl zuidwest van Brest om sleep- bootassistentie vroeg. De Friesland, die in de Golf van Bis- caye voer, op weg van de Kaap Verdi- sche eilanden naar IJmuiden, bood assi stentie aan die door de gezagvoerder van de Arctic werd geaccepteerd op basis van Lloyds open form no cure nu pay De sleepboot zal het schip, dat onlangs werd opgeleverd door de n.v. Noordneder landse Scheepswerven in Groningen en eigendom is van het scheepvaartkantoor Groningen te Groningen, naar Dover sle pen. O.- VRIJDAG 30 MAART Kennemer Theater, Zeestraat, Bever wijk,, 20 u.: Uitvoering Pius X-college met Haerlemsche Musyckcamer. R.K. Kerk, Santpoort, 20 u.: Concert Haarlemse koorschool. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-oost, 20 u.: Zaalfestival muziek Velser Gemeenschap. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- oost: 1921.30. Filiaal Brulboei. Kanaal straat, IJmuiden-west: 1618. 1920.30. Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-noord: 1921 uur. R.K. Leeszaal, Willemsbeekweg 176. IJ- muiden-Oost. 1921 uur. LTS, Brinioplein, IJmuiden-oost, §0 u.: Diploma-uitreiking aan leerlingen avond school. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-oost, 19.30 u.: Clubavond post zegelvereniging IJmuiden. ZATERDAG 31 MAART Statenhuis, Beverwijk, 14.3022.30 u.: Tentoonstelling kindertekeningen Sint Lu- casgilde. Kennemer Theater, Zeestraat, Beverwijk, 20 u.: Feestavond' DEM. Kennemer Theater, Zeestraat, Beverwijk, 20 u.: Jaarvergadering coöperatieve tuin dersvereniging Kennemerland. Bellevue, IJmuiden, 20 u.: Kienavond Neptunus. Centrum, Beverwijk, 20 u.: A en O Oos terwij k „Een lang weekend'. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- oost, 10—12.30, 14.30—17.30. Filiaal Wijker straatweg 77, Ve'sen-noord, 10—12 en 1417 u. c R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost, 14.3017.30 u. Adrichem, 15.30 u.: Opening tennispark. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden-oost, 20 u.: Lentebloemen met „De heks van de boshut". In totaal 28 weektochten met chronisch bedlegerige patiënten staan dit jaar op het programma van het Rode Kruis hospitaal- schip „J. Henry Dunant". De eerste tocht, waarmede dus het vaarseizoen van dit schip wordt geopend, vangt maandag 2 april in Leiden aan. Tot de rustperiode van 23 juli t.m. 4 augustus zullen zestien weektochten worden gemaakt. Daarna vol gen de overige twaalf. Aan iedere tocht nemen 70 patiënten deel. Aan boord be vindt zich, naast de vaste staf bestaande uit 12 man, het wekelijks wisselende ver plegend personeel (allen Rode Kruis-vrij willigers en vrijwilligsters onder leiding van een arts) tot een totaal van 26 per sonen. De ,,J. Henry Dunant staat on der commando van kapitein H. J. Maas- bach. De laadbomen kreunden, toen in <le Rotterdamse haven een 168 ton zware cutterzuiger aan boord van de „Madison Lloyd" van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd werd gehesen, die het baggervaar- tuig naar de Philippijnen zal brengen. Het was niet alleen een spectaculair karwei de 12.000 ton dw metende „M dison Lloyd" maakte een slagzij van graden maar vooral ook een knap stukje precisiewerk, dat door de stuwa doors al wekenlang was voorbereid. Want het gewicht van de 26 meter lange cut terzuiger was te groot om het schip zon der meer met het eigen laadgerei ma ximaal hefvermogen: 170 ton. op het dek van de „Madison Lloyd" te plaatsen. Men had dan ook in de ruimen van de grote vrachtvaarder vier stutten aange bracht, die het dek moesten schragen, en voorts een houten „wieg" geconstrueerd, waarin de cutterzuiger een vracht te vergelijken met het gewicht van 250 klei ne auto's nu de reis maakt. Maar dat was nog niet voldoende: ook het dekhuis (9 ton) van het baggervaartuig moest wor den gemonteerd, het 28 ton zware snij apparaat moest los worden vervoerd (aan stuurboordzijde van de „Madison Lloyd en bovendien had men nog de zorg dat tijdens het takelen trouwens: tijdens de hele reis een deel van de brandstof lading van de bakboordtanks naar stuur boord moest worden overgepompt om de stabiliteit van het schip te behouden. Maar dat lukte allemaal en nu staat de cut terzuiger stevig verankerd aan 1000 meter nieuw staaldraad aan bakboord op het dek Van de vrachtvaarder. De „Madison Lloyd' is inmiddels vertrokken. De cutterzuiger, gebouwd bij Verschure en Co's Scheeps werf en Machinefabriek in Amsterdam, is het eerste schip van de nieuwe bag- gervloot, die door de regering van de Philippijnen is besteld bij de IHC-Holland. Er is bij de eilandenreeks van de Philip pijnen een enorme behoefte aan bagger materiaal: de havens moeten verbeterd worden, uitgediept en uitgebreid, maar men beschikte daarvoor alleen over ëen in de tweede wereldoorlog gedeeltelijk ver nielde baggervloot. De IHC-Holland kwam bij de openbare inschrijving over de gehele wereld met de meest aantrekkelijke offer te voor de bouw van drie cutterzuigers met druivende en Walpersleidingen, een 15 m3 sleephopperzuiger, een 382 m3 „dj per hopper, een 40 tons drijvende kraan, twee duwbootjes en een werkboot. Dat al les wordt nu, of zal worden, gebouwd op Nederlandse werven. De cutterzuigers zijn opgebouwd op een ponton van 26 meter lengte, 7,30 meter breedte en 2,30 meter hoogte. De zuiger diepte wordt variabel van 2,44 tot 9,15 me ter. De snijwerktuigen zullen worden ge bruikt om de harde grond los te woelen, waarna de losgekomen stukken via een zuigbuis worden opgepompt en met de drijvende en walpersleidingen naar de wal worden gebracht, wat van betekenis kan zijn voor terreinophogingen voor de bouw van havenkaden, waloutillage e.d. Een 680 pk MAN-dieselmotor zorgt voor de aan drijving van dé zandpomp. staat voor U klaar op onze meubel afdeling. U kunt daar naar hartelust kiezen uit binnen- en buitenlandse modellen, uit vele houtsoorten, uit modern en klassiek. Door gezamenlijke inkoop kunnen de prijzen bijzonder laag worden gehouden. In de westbuis van de Velser tunnel is gis termiddag om vijf uur een personenbusje met acht inzittenden over de kop geslagen. De bestuurder verklaarde dat zijn wagen in een slip geraakte. Twee van de inzit tenden, afkomstig uit Leiden, werden licht gewond. Zij werden door de ongevallen- dienst naar het Antoniusziekenhuis overge bracht en na behandeling vandaar naar hun woning vervoerd. Het zwaar bescha digde busje werd met een kraanwagen naar het hoofdbureau van politie in IJmui- den-Oost gesleept. Het bestuur van het produkt.schap voor vis en visprodukten heeft ondanks telegra- fische verzoeken om uit- of afstel van eni- ge vissersverenigingen in Zeeland, een door de mosseladviescommissie voorge stelde wijziging van de mósselregeling goedgekeurd. De regeling, zoals die tot nu toe gold. hield in dat aan iedere mosselkweker een standaardcapaciteitcijfer werd toegekend, aangevende de hoeveelheid mosselen die hij geacht werd in een seizoen te kunnen leveren. Er werd naar gestreefd dat, over het hele seizoen gezien, alle kwekers het zelfde percentage van hun standaardcapa- citeitscijfer leverden. Daartoe werden door de handel geplaatste bestellingen doorge geven aan die kwekers, die met hun le-1 veringspercentages wat achter lagen, zo dat ze weer op de anderen konden inlopen. Tegen die regeling is het bezwaar gemaakt dat zich de situatie kan voordoen, dat kwe kers die over uitstekende kwaliteit mosse len beschikken, op een gegeven ogenblik niet mogen leveren. Zij moeten dan ande ren, die met hun leveringspercentage ach terliggen maar die mosselen van mindere kwaliteit hebben, laten voorgaan. Om dit bezwaar weg te nemen is nu o.m. beslo ten, voortaan bij het geven van de leve- ringsopdrachten niet meer te kijken hoe het met de leveringspercentages staat, maar wie de beste kwaliteit mosselen van de door de handel bestelde soort in voor raad heeft. Ook werd besloten voor elke soort een maximum aantal stuks mosselen per gewichtseenheid vast te stellen. Nu komt het namelijk volgens de mosselad viescommissie wel eens voor dat te lichte schelpen een misleidende indruk geven van de kwaliteit van de mosselen. De nieuwe regeling zal voor de mossel- soort b-1 slechts ten halve gelden. Bij dit soort blijft men uitgaan van de leverings- percentages, maar wel zal ook hier het maximum aantal mosselen per gewichts- I eenheid gelden. Het Tweede-Kamerlid de heer Neder- horst (soc.) heeft schriftelijk aan de mi- nister van Economische Zaken gevraagd of deze arbeid is mee te delen of hij het eens is met een besluit van de E.G.K.S. om gedurende een tijdvak van drie maan den export van bepaalde soorten schroot naar derde landen toe te staan. Verder vraagt de heer Nederhorst welke reden de minister had om aan het Duitse ver zoek op het bestaand exportverbod voor schroot naar derde landen inbreuk te ma ken, te voldoen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE (xxxxxxxcxioayjooooooonoonoooooccoa *"v f v - «dtë VY:&. 3^:-.- - --Ivf: *4 -"M :-v-, v, v ...ij... Dit is de „Cornelis Willem", die de vloot voor de havendienst van n.v. Bureau Wijsmuller in IJmuiden komt versterken, zoals wij gisteren reeds meldden. Het scheepje, dat ongeveer even groot is als Wijsmullers „Assis tent", is de eerste havensleepboot van het IJmuidense bedrijf die is uitge rust met een sleephaak aan de beting en de eerste die achterin een ruimte heeft voor kabels en bergings materiaal. De uit vier koppen bestaan de bemanning heeft de beschikking over twee ruime tweepersoonshutten. De „Cornelis Willem" vaart enige tijd in IJmuiden óp proef en krijgt een andere naam als hij definitief in de Wijsmuller-vloot wordt opgenomen. Advertentie Advertentie POLY COLOR verkrijgbaar bij LANGE NIEUWSTRAAT 471 Verzekerd van vakkundig advies. De opstellingen van VSV en Stormvogels, die morgen voor de beker van de KNVB tegen elkaar uitkomen, zijn als volgt: VSV: Stuy; Reijnders en Pieterse; Jager, Kort en Brom; Dikstaal, Versluys, André, Langbroek en Van Leeuwen. Stormvogels: De Graaf; Smits en Visser; Van Wooning, Van der Bor en De Graaf; Noomen, Dege- naar, Rijkaard, Haverkamp en Maarleveld. Loos alarm. De Velsense brandweer rukte gisteravond om zes uur uit op een melding van brand in de bovenverdieping van een theemutsenfabriek aan de Bloe- mendaalsestraatweg in Santpoort-Zuid Het bleek dat een assistent plasticzakken in een kachel had gedaan. Dit veroorzaakte een grote rookontwikkeling. Er was echter geen vuur te bekennen. Advertentie Miele, AF.G, Edy, Bico Siwa. Velo DRU Erres, Electrolux, Sema Principal, reeds vanaf 129.50 met tijdklok Gemakkelijke betaling en 100 service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 De twee kapperspatroonsbonden in Eind hoven gaan in samenwerking met de eco nomische politie en de belastingen een actie voeren tegen wat de kappers noe men de zich steeds uitbreidende beunha zerij in het kappersvak. Deze beunhaze rij houdt tevens een ontduiking van de vestigingswet in. De laatste twee jaar is de omzet in de salons voor dames met gemiddeld 30 pet teruggelopen. Er zijn in Eindhoven ook kappers, die in ver houding met twee jaar geleden 70 tot 80 pet minder verdienen. Jonge kappers en kapstertjes gaan in hun vrije tijd op pad of ontvangen thuis in een soort geïm proviseerde salon hun klanten. Zij ont duiken zo de vestigingswet en oefenen het vak dus op onrechtmatige wijze uit. De twee kappersbonden hebben thans een lijst samengesteld met meer dan hon derd namen en adressen van jonge kap pers en kapsters, die naai; men vermoedt de vestigingswet overtreden. In Den Haag is op 82-jarige leeftijd overleden de spreekstalmeester Cor Schu ring. Hij was o.a. verbonden aan het cir cus Strassburger en het circus Sarassani. Tot zijn 74ste jaar kondigde hij, des win ters in theater Carré en zomers in tenten door het gehel land, de circusnummers aan. In 1898 maakte de heer Schuring zijn entree in het amusementsbedrijf met goo chelen en clownerie. Later trad hij op met een jongleernummer, waarmee hij Euro pa, Zuid-Amerika en Noord-Afrika bereis de. Voor het duo Solser en Hesse schreef hij een volksstuk „Heb je het kind nog gezien", dat in het Amsterdamse Flora theater werd gespeeld. Ook schreef hij to neelstukjes voor de jeugd. Hij werkte ook enige tijd als explicateur in de Witte Bioscoop in Amsterdam. In 1928 kwam hij bij het circus als spreek stalmeester. Achilles 29 te Antwerpen. Acmaea 30 te Puerto La Cruz verwacht. Aegis 29 te Maracaibo v. New Orleans. Akkrumdijk 30 te San Francisco. Alaroak 29 te New York verwacht. Alchiba 29 15 m. n.n.w. Zubair eil. n. Suez, Alcör 30 te East-London. Algorab 29 te Antwerpen. Alhena 29 te Santos v. Las Palmas. Alkaid 29 te Antwerpen. Alkmaar 30 v.' Amsterdam n. Rotterdam. Almdijk 29 47 m. n.w. Palma di Majorca n. Cadiz. Alnitak 29 Kp. Verdische eil. gepass. n. Santós. Alphacca 29 v Colombo n. Aden. Alphard 29 te Sint Vincent. Alwaki 29 te Mombasa. 1 Amstelmeer 27 rede Santos. Andijk 29 450 m. n.o Bermuda n. Pt. Everglades. Appingedijk 30 V. Londen n. Rotterdam. Archimedes 30 te Rotterdam. Arnedijk jass. 29 Flores Azoren n. Le Havre. Asterope 30 te Hampton Roads. Attis 28 v. Gonaives n Bareriro. Bali 30 te Penang verwacht. Barendrecht 30 v. Wilhelmshaven n. Tripolis Batjan 29 1500 m. z.w. Balboa n. Cristbbal. Bawean 29 rede Bahrein. Bengalen 29 te Bombay v. Penang. Bennekom 28 v. Antwerpen n. Amsterdam. Blitar 30 te Bèira. Breda 28 920 m. n.o. Barbados n. Emden. Caltex Amsterdam 29 75 m. z.z.w. Ras Al Hadd naar Bahrein. Caltex Arnhem 29 150 m. n.o. Finisterre n. Sidon. Caltex Delfzijl 30 te Rotterdam. Caltex Madrid 29 80 m. v. Kreta n. Sidon. Caltex Pernis 30 te Abadan verwacht. Camerounkust 30 te Freetown. Camitia 29 te Cardon verwacht v. Curasao. Carrillo 29 te Cristobal. Castor pass. 29 Messina n. Patras. Cinulia 29 20 m. z.w. Dungeness n. Curasao. Cities Serv. Valley Forge 28 470 m. z.o. Bermuda naar Landsend Cradle of Lib. 28 150 m. z.z.w. Recife n. Curasao. Crania 30 te Curasao. Dahomeykust 29 v. Amsterdam n. Bordeaux. Daphnis 28 960 m z.w. Azoren n. Amsterdam. Delft 29 te Londen. Dinteldijk 29 dw. Manzanillo n. Los Angeles. Diogenes 30 te Manta. Dongedijk"29 te New Westminster verwacht. Dorestad 28 240 m. n.n.w S. Salvad. n. L. Angeles. Doris 29 v. Amsterdam, 30 te Hamburg. Elizabeth Broere 29 v. Felixtowe n. Antwerpen Eos 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Esso Amsterdam 1/4 te R'dam verw. v. Pt. Said. Esso Rotterdam 30 te Suez. Fina Nederl. 29 220 m. o. Colombo n. Chittagong. Forest Town 29 330 m. n.w. Cocos eil. n. Kwinana. Gaasterland 29 te Buenos Aires. Ganymedes 29 te Port Au Prince. Geeststar 29 v.e Portsmouth n. Preston. Giessenkerk 30 te Kaapstad. Hathor 29 te Algiers. Heelsum 29 v. Constantza n. Bremen. Helena 29 6 m. n Ameland n. Hamburg, ifelicon 29 te Mobile. Hersilia 30 te Rotterdam. Hestia 29 v. Bremen te Antwerpen. Holendrecht 29 te Norfolk. Hoogkerk 29 dwars Alicante n. Marseille. Hydra 29 v. Amsterdam, 30 te Rotterdam. Ivoorkust 29 te Abidjan. Japara 29 v. Aden n. Cochin. Joseph Frering pass. 29 Dakar n. IJmuiden. Kabylia 29 te Durban verwacht. Kara ;29 te Liverpool. Karel Doorman. 29 v. Norfolk n Virginia. Karimata 31 te Port Said verwacht. Katelysia 30 te Curacao verwacht Katsedijk 29 450 m. w. Brest n Le Havre. Keizerswaard 29 te Point a Pierre verwacht. Kenia 3/4 te Curacao verwacht Kerkedijk 29 570 m.t w.n.w L'end n Nw York Kermia 29 v Curacao n. Puerto Miranda. Khasiella 29 120 m. z Sint Vincent n. La Spezia Kopionella 2/4 te Pauillac verwacht. Krebsia 29 te Abadan verwacht Kreeft 29 v. Narvik n. Rotterdam. Laarderkerk 29 v. Kuwait n. Khorramshar. Langkoeas 29 55 m w.z w. Penang n. Djibouti. Lawak 29 v Port Elisabeth n. East-London Lelykerk 29 te Antwerpen. Liberiakust 29 325 m. w.n.w. Kp. Sierra Leone naar Freetown. Loosdrecht 29 450 m. o. Socotra n. Aden. Lutterkerk 29 320 m. w.n.w. Pt Said n. Pt Said Lvcaon pass. 29 Kreta n. Liverpool Maaskerk 29 150 m n.o. Massawah n. Suez Madisonlloyd 29 14 m. z.w Dungeness n. P. Said Marnelloyd 29 te Bremerhaven. Mataram 29 te Bremerhaveij, Medon 30 te Puerto Ordaz. Meerdrecht 29 te Ryeka Memnon 29 250 m n.o. Flores n. Curacao Merseylloyd 29 te Singapore verw. v Hongkong Merwede 30 te Rotterdam. Mississippilloyd 29 8 m. o. Luzon n. Cristobal. Modjokerto 30 v Aden n. Karachi. Initiatief Duinwijck Op initiatief van de badmintonclub Duin wijck wordt, met toestemming van de Nederlandse badmintonbond, zaterdag en zondag in de nieuwe Badmintonhal in Haarlem, om het officieuze clubkampioen schap van Nederland gespeeld. Voor dit eerste clubtoernooi schreven 21 clubs in, die naar sterkte in vijf poules werden ingedeeld. Een wedstrijd bestaat uit een heren- en een damessingle, een heren-, .dames- en gemengddubbel. Een team dat minstens uit vier dames en vier heren bestaat, mag een speler(ster) slechts in één partij per wed strijd opstellen. De wedstrijden beginnen zaterdag om vijf uur en zondag om tien uur. De indeling luidt: Afdeling A: De Korte- naer, P. M. Rijswijk, Vedo en Duinwijck; afdeling B: Badhoevedorp, Hilversum, MVO en Velsen; afdeling C: DVO, Eind hoven, Haarlem en Slotermeer; afdeling D: Excelsior, Haagse badmintonclub, LTF, Shell en US; afdeling E: Achilles, Amstel- stad, SOS en Zwaluwen. Mergelgroeve. In een open mergel groeve bij Margraten is de 38-jarige arbei der E. Gelissen omgekomen door een neer stortend brok mergelsteen. Mohamed Reza Shah 29 dw. Bone n. Port Said. Moordrecht 29 v. Wadi Feiran n. Bari, Musilloyd 30 te Auckland verwacht. Mijdrecht 29 50 m. o.z.o. Mena n. Kawasaki. My lady pass. 29 Philippevilel n. Takoradi. Naess Lion 29 120 m. w. Kreta n. Banias. Nanusa 29 v. Dakar n. Rotterdam. Nashira 28 v. Las Palmas n. Antwerpen. Neder-Ebro 30 v. Plymouth n. Napier. Neder-Elbe 30 te Calcutta. Neder-Waal 30 te Bremerhaven. Nestor 29 23 m. o. Gibraltar n. Rotterdam Noordam 29 900 m.t n.o Kp. Race n. Rotterdam. Noordwijk 29 te IJmuiden v Las Palmas. Ondina 29 168 m z.o. Mallorca n. Tranmere Ootmarsum 28 720 m. n.w. Honolulu n Cristobal. Oranje 29 400 m. o.z.o. Sydney n. Wellington. Oranjefontein 28 v. Teneriffe n. Southampton. Oranje Nassau 30 te Limon. Ossendrecht 29 te Augusta verwacht, Palamades 30 v. Amsterdam n. Rotterdam. Peperkust 29 70 m. n. Villano n. Freetown. Pericles 30 te Curacao. P G Thulin 28 270 m. z.w. B. Ventura n. Balboa. Philidora 30 in Suezkanaal verwacht n. Mena. Philine 29 107 m. o.n.o. Massawa n. Mena. Philippia 29 47 m. o.z.o. Wight n. Laskhirra. Polydorus 29 60 m. z. Colombo n. Singapore. Prins Frederik Hendrik 29 te Rotterdam. Prins Frederik Willem 29 50 m. w.n.w. Tarifa naar Valencia. om,™ Prins Johan Willem Friso 30 te Antw. v. R darn. Prins Maurits pass 29 Kp. De Gata n. Sevüla. Prins Willem George Frederik 29 5 m. z. Kp. De Gata naar Antwerpen. Prins Willem III 29 130 m. z. K. Guardafui naar Mogadiscio. TT Prins Willem IV 29 v. Bremen n. Hamburg. Purmerend 30 v. Gothenburg n. Rotterdam. Pygmaiion 27 v. Tripolis n. Alexandrie. Raki 28 v. Los Angeles n. Balboa Randfontein 29 v. Amsterdam n. Southampton. Rempang 30 v. Stettin n Hamburg. Roepat 30 te Hollandia verwacht. Rondo 29 v. Las Palmas n. Kaapstad. Rotte 29 650 m. z. Bombay n Shanghai. Salatiga 30 v. Beyrouth n. Port Said. Saloum 29 45 m. w. Madeira n. Bordeaux. Sambas 30 te Singapore. Scheldelloyd 29 te Hamburg verwacht Schelpwijk 29 v. Kielerkanala n. Stockholm. Schiedijk 29 600 m. w. BZishoprock n. Antwerp. Senegalkust 30 te Bremen Sepia 29 60 m. z.w. Oporto n Rotterdam. Silindoeng 30 te Suez verwacht. Simonskerk 29 v. Yokohama n Nagoya. Sinon 29 te Port Au Prince verwacht Sirrah 29 110 m. z.w. Brest n. Amsterdam. Slamat 29 726 m. z.z.o. Suez n. Suez. Stad Amsterdam 30 te Rotterdam. Stad Breda 29 500 m. n.n.w. Dakar n. ueira. Stad Delft 30 te Norfolk. Stad Kampen 29 te Rio de Janeiro verwacht. Stad Rotterdam pass. 30 Kp. Bon n. Catania. Steenkerk 29 dwars Straat Messina n. Genua. Stentor 29 v. Genua n. Barcelona Steven 29 t.h.v. Hebriden n. Rotterdam. Straat Bali 29 v. Penang n. Mauritius. Straat Clement 29 400 m. w. Kangaroo eil. naSr Melbourne. Straat Lombok 29 te Dar Es Salaam. Straat Magelhaen 30 te Kaapstad. Straat Mozambique 2/4 te Hongkong verwacht. Straat Rio 29 te Rlo de Janeiro. Straat Singapore 29 130 m. z.z.w. Mozambique naar Lorenco Marques. Straat Soenda 29 in Walvisbay. Straat Torres 29 120 m. z. Hainan n. Singapore. Streefkerk 30 te Singapore Tamara 29 260 m. n.o Ras Fartak n. Landsend. Telamon 30 te St. John. Texel 29 160 m. z.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Theron 30 te La Guaira. Tjimanuk 30 te Kaapstad. Tiipanas 31 te Port Swettenham verwacht. Tjipondok 29 440 m. z.o. Mombasa n Mombasa. Togokust 30 te Abidjan verwacht. Van der Hagen 29 180 m. n.w. Madagaskar naar Mauritius. Van Noort 29 800 m. w. Sydney n Sydney. Van Riebeeck 31 te Kuwait verwacht. Van Spilbergen 30 te Douala. Vasum 29 40 m. n.w. Brothers n. Kharg eiland. Viana 31 in Suezkanaal verwacht na Rotterdam. Vitrea 2/4 te Puerto La Cruz verwacht. Vivipara 30 te Rotterdam. Vlieland 29 te Lagos verwacht. Vlist 30 te Coatzacoalcos Waterland 29 130 m. w. Lissabon n. Amsterdam. Weltevereden 30 te Dubai verwacht. Wieldrecht 29 v. St. Vincent n. Dakar. Will. Ruys 29 240 m. z.o. K. Guardafui n. Penang. Witmarsum 30 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Woensdrecht 29 160 m. w. Cyprus n. Banias. Wonogiri 30 te San Francisco verwacht. Wonosari pass 29 Westhinder n. Antwerpen Zafra 29 180 m. n.n w. Finisterer n. Port Said. Zaria pass 29 Masira n Mena Al Ahmadi. Zonnekerk 29 180 m. n.o. Mombasa n. Suez. Zuiderkerk 29 145 m. n. Benghazi n. Antwerpen. KLEINE VAART Alcetas 29 50 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Ank T 28 v. Goole te Santander. Appingedam 29 te Dungeness n. Antwerpen. Areas 29 50 m. n.o. Algiers n Benghazi. Arnoudspolder 1/4 v R'dam te Lissabon verw. 4udacia 29 dwars Casquets n. Gyon. Bab T. 27 v.t Casablanca n. Barking. Beekbergen 29 v. Le Legue te Fecamp verwacht. Binnenhaven 29 rede Le Havre v. Duinkerken. Cornelis Broere pass. 29 Goeree n. Dordrecht. Diligentia 29 v. Immingham te Truro verwacht. Draco 28 v Sevilla n Rotterdam. Driebergen 29 v. Rouen te Casablanca verwacht. Eemstroom 29 te Middlesbrough n. Amsterdam. Engelina Broere 29 rede Triest. Fiducia-2 29 te Crossand n Maassluis. Flores 29 3 m. w. Lizard n. Southampton. Frans Böhmer pass. 29 Terschell.bank n. A'dam. Geestdijk 29 te Smithknoll n. Antwerpen. Gramsbergen verm. 30 v. Bordeaux n. Ipswich. 1 Heemskerk 28 v. Livorno n. Great Yarmouth. Hontestroom 29 te Smithknoll n. Amsterdam. Huybergen 30 v. Palos te Malaga verwacht. Joost 28 v. Newport te Sharpness. Jupiter 27 te Fowey v. Rouen. Libertas 29 20 m. n. Palermo n. Buriana. Lingestroom 29 25 m. z w. IJmuiden n. A'dam. Lucas Bols-1 26 v Bilbao n Bayonne. Maarsbergen verm, 29 v Valencia n. Barcelona. Manto 28 te Malta v. Tunis. Markah 29 50 m. w. IJmuiden n. Londen. Nashira 29 210 m. n.n.o. L. Palmas n. Antwerpen. Netta 28 v Savona n. Liverpool. Phidias 27'et Haifa v. Tel Aviv. Scheldeborg 29 15 m. w. Texel n. Rotterdam. Spolanda 29 te Sandettie n. Antwerpen. Steenbergen 30 v Bordeaux te Le Havre verw. Strabo 28 te Bilbao. Thaletas 29 v Genua n. Livorno. Twee Gebroeders 28 v. Bari te Palermo. Ubbergen 30 v Amsterdam te Klaipeda verw. Zevenbergen 29 v. Civita Vecchia te Oran verw. SLEEPVAART Barentszee 24 v. Rio de Janeiro n. Las Palmas. Gele Zee 26 v Bilbao Hector 28 v. Adam n IJmuid. en terug te A'dam. Humber 26 v Middlesborough n. Southampton. I Nestor 28 v Adam n IJmuid en terug te A'dam. j Oostzee 27 v. Dakar n Europa met .Zermatt''. Stentor 28 te IJmuiden Titan 28 te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15