PS V-dames behalen kampioenschap eerste klasse NeVoBo-IJmond Sport in de IJmond ICIUIO - Nelly Dobber wil 1000 jaar worden CURSUSSEN GEVONDEN SUBSIDIE Zwanengegluur aparte regenjas SLIJTERIJ SWIER voorjaars-costuums PH. DE KONING Medische verzorging tijdens het weekeinde 4 Kort IJmond-nieuws I 6 VRIJDAG 30 MAART 1962 7 Voor een natuurlijk naar Burgerlijke Stand van Beverwijk Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier Schepen, rederijen en werven Vergadering bejaarden De nieuwe collectie hangt voor u gereed. Prijzen van 158.— tot 238.— KENNEMERLAAN 24 Handbal LUXE VERHUUR RENAULTS DAUPHINE OPELS REKORD H. POST De afgelopen week heeft in de competitie van de afdeling IJmond van de Nederland se Volleybal Bond weer een kampioen op geleverd. Thans was het damesteam van PSV de gelukkige. De voorsprong op de naaste concurrente is dusdanig geworden, dat hg niet meer kan worden ingehaald. De ploeg, die ook vorig jaar kampioen was, heeft zich in de loop van dit seizoen slechts een enkele keer de eerste plaats moeten laten ontgaan, maar is steeds teruggekomen om tenslotte definitief de ranglijst te bljj- ven aanvoeren en haar positie niet meer prys te geven. Dames DEM 1, dat PSV in het Gymnasium ont moette, heeft de kampioensploeg geen stro breed in de weg kunnen leggen, maar heeft ondanks het verlies toch nog de tweede plaats kunnen handhaven, omdat de voor sprong op nummer drie groot genoeg was. Wel heeft deze derde ploeg, VCIJ 1, de volle winst op ODIN 1 veroverd, maar het is de vraag, of in de resterende wedstrijd voldoende kan worden overgehouden om DEM 1 te passeren, dat haar laatste wed strijd moet kunnen winnen. Kennemers 2, dat een overwinning op VGV behaalde, vormt de overbrugging tus sen dit laatste team en de eerste drie, maar bezit nog de kans om door middel van de inhaalwedstrijden, die het nog moet spelen, een of twee plaatsen te stijgen. Kenne mers 3 tenslotte, won van Tyfoon, zodat onder aan de ranglijst niets wijzigde. Het is onwaarschijnlijk, dat zulks in de laatste wedstrijden nog het geval zal zijn. In de tweede klasse slechts één wedstrijd, namelijk die tussen Kennemers 4 en ODIN 2, waarmede het Kennemersteam zich van de onderste plaats afwerkte. Omtrent degradatie uit de eerste klasse en promotie vanuit de tweede klasse is derhalve nog niets bekend, mede omdat het kampioenschap van de tweede klasse nog geen feit is en enkele inhaalwedstrij den moeten worden gespeeld, terwijl daar naast nog een protest van de vereniging De Kennemers moet worden behandeld. Heren In de eerste klasse heren troffen elkaar het standaardteam en de reserves van OS, waarbij OS 1 zoals een kampioen be taamt aan het langste eind trok. Omdat Kennemers 1 van VGV won in de tweede klasse, kon VCIJ 3, dat de meer dere bleef over DEM 2 nog niet de kam- pioensvlag hijsen. De komende wedstrijden zullen hierin uitkomst moeten brengen. Ook bij de heren komt het op de laatste weken aan, wat betreft de promotie en de degradatie. Dames eerste klasse: Kennemers 3Ty foon 2—1; ODIN 1—VCIJ 1 0—3; Kenne mers 2—VGV 3—0; DEM 1—PSV 0—3; Tweede klasse: Kennemers 4ODIN 2 30. Heren eerste klasse: BMDEM 1 (uitgest.); OS 1OS 2 21; Tweede klasse: DEM 2 VCIJ 3 0—3; VGV—Kennemers 1 1—2. Programma Dames eerste klasse: (maandag Margriet- school Beverwijk) Kennemers 3VGV; (Woensdag Gymnasium) Kennemers 2 PSV. Tweede klasse: (maandag Margriet- school) DEM 2Sportbond; (woensdag Gymnasium Velsen) OS 2Kennemers 4. Heren eerste klasse: (maandag Margriet- school) Tyfoon 2ODIN. Tweede klasse (woensdag Gymnasium) VCIJ 3Tyfoon 4. Advertentie Dames- en Herenmodes Confectie Mastkleermalcers Kennemerlaan IA Kennemerlaan 36 IJmuiden Tel. 4453 Advertentie GEBOREN: Wilhelmus J., z. v. J. P. Schouten en E. C. Koemans; Edwin Adria nus, z. v. A. Blokland en N. Boer; Klaas z. v. K. Hoogers en A. H. M. J. Fens; Jozef M, z. v. E. J. van der Meij en M. J. Kun nen; Judith, d. v. J. de Lange en R. J Aletrino- Yvonne M., d. v. R. A. Kraan en E. M. van Wijk; Wilhelmus, z. v. W. Hoo gewerf en M. C. M. Kelder; Maarten C. Z. v. J. P. Vos en M. Borst; Ingrid H. H. H. d, v. H. M J. Stessen en M J. J. Spron- ken; Jolanda, d. v. J. Jongejans en E. G Tolman; Nicolaas P., z. v. J. Kelderman en N. Spaans; Petra, d. v. E. Driesten en S. Koster; Anna A. C.. d. v. P. van den Born en C. E. H. Appel; Ronald L., z. v H. J. de Boer en W. van der Putten; Jacqueline H. M., d. v. C. T. van Veen en J. C. Floris. ONDERTROUWD: B. Luster en C. L. Deijle; P. J. J. Kusters en T. Dijkstra; A. J. T. Kuijl en M. M. E. Tesselaar; L. J. Grapendaal-en H. Rosier. GETROUWD: J. C. Hensen en G. van Ballegoijen; A. M. van Heulen en M. M. van der Zee; G. Korsuize en E. Joffer. OVERLEDEN: H. M. Bordens, oud 88 jaar; P. Blokker, oud 81 jaar weduwnaar van G. Westra; S. J. Sterk, oud 87 jaar, echtgenoten van J. Moorman; J. Schermer, oud 69 jaar, weduwe van J. Mobach; P. L. Kopp, oud 94 jaar, gehuwd geweest met J. W. Hayes; S. Pirovano, oud 90 jaar, we duwnaar van M. Teeling; T. Bulthuis, oud 91 jaar, weduwe van H. Martens; J. M. Sprengers, oud 81 jaar, weduwe van L. de Jong; G. Lijs, oud 79 jaar, weduwe van H. Lucas; T. W. Bruijns, oud 8 jaar J. M. Luijpen, oud 83 jaar; W. Stroo, oud 68 jaar, gehuwd met M. van 't Hof. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Eduardus J., z. van C. G. Stoelinga en J. M. Weyers; Gerhard P., z. van W. G. Aust en A. M. Schillemans te Wijk aan Zee; Juliana L. E., d. van W Boersma en J. Smit; Anthonius W. J„ z. van P. M. de Nijs en A. M. Capelle te Beverwijk; Berendina C. M„ d. van H. A. J. Bruschke en W. H. Verbeek te Castrf cum; Ellen T., d. van J. Gijzen en A. Ver hoef; Maria E. E., d. van J. J. Adrichem en J. C. Vendel; Eveline M„ d. van P. C. van den Kolk en M. A. J. J. Allard; Sonja E., d. van K. M. Schakelaar en A. de Boer te Beverwijk; Agnes C. B„ d. van J. J. Koper en M. J. van Maris, te Velsen-Noord; Roy z. van H. M. C. Geurs en A. M. O. Dekkers LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente De N.V. Rederij en Haringhandel M. Parlevliet is deze week in het bezit ge komen van een nieuwe motortrawler, die tevens geschikt is voor de uitoefening van de haringdrijfnetvisserij. Onder de naam Michiel KW. 167 is het schip maandag in IJmuiden aangekomen. De inhoud be draagt 214 reg. ton bruto, de lengte over alles 34,60 m, lengte tussen de loodlijnen 29,60 m, breedte 6,80 m en de holte 3,40 m. Als hoofdmotor is geïnstalleerd een 2-takt enkelwerkende Bolnes motor van het type 8 VL met een vermogen van 400 pk bij 430 omw/min. De Michiel is gebouwd bij de Scheepsbouwwerf De In dustrie te Alphen aan de Rijn. De Re derij M. Parlevliet telt thans 8 visserij- schepen. De Michiel heeft het nummer gekregen van de motorlogger Nederland VKW 167, die in juni 1956 voor de sloop werd verkocht. Het tweede schip, dat deze week aan de Katwijkse visserij vloot werd toegevoegd is de motorkotter Vrouw Immetje KW 88, die bij de werf K. Hakvoort in Monni kendam is gebouwd voor schippereigenaar H. J. Messemaker. Dit vaartuig meet 131 reg. ton bruto, is 28,70 m lang over al les, 6,50 breed en 3,00 m diep. De hoofd motor is een 6 cil Kromhout van 375 pk. De motorlogger Wilhelmina VL. 132 be horende aan G. Kornaat's Handelmaat schappij Vlaardingen, is voor de sloop verkocht. Het schip is woensdag in IJmui den aangekomen voor het verwijderen van de 200 pk Industrie dieselmotor. De VL. 132 werd in 1914 gebouwd en heeft tot in 1958 onder de naam Flevo I VL. 132 toebehoord aap de Rederij Flevo van P- H. van Abshoven. Na de oorlog werd het schip verlengd en thans meet het 158 ton. Forum. Het Politiek Jongerencontact Velsen houdt, speciaal voor de hoogste klassen van het Gymnasium Paulinum in Driehuis op vrijdag 13 april in het school gebouw aan de Wolff en Dekenlaan een forum. Genoemde klassen konden het on langs door het P.J.C.V. gehouden forum niet bijwonen in verband met een korte vakantie. Eerste kievitsei. De dertigjarige C. Balk uit de Witstraat te Beverwijk heeft donderdagmiddag twee door hem gevonden kievitseieren aangeboden aan de echtge note van Beverwijks burgemeester, me vrouw Bruinsma. Meifeest. De gezamenlijke besturen van de afdelingen van VARA. N.V.V. en Partij van de Arbeid in Velsen-Noord zul len dit jaar de viering van het meifeest weer in eigen plaats houden, hetgeen wil zeggen, dat het centrum van deze viering niet wordt verlegd naar IJmuiden of Be verwijk. Voor de bejaarden zal ook dit jaar weer een bustocht ter gelegenheid van de meiviering worden gehouden. Wijkavond. Uitgaande van de Neder lands hervormde kerk te Heemskerk wordt maandag 2 april in het jeugdgebouw „De Magneet" een wijkavond gehouden. Op deze bijeenkomst zal ds. Norel een lezing houden over de stichting kinderzorg en de heer T. Wentink zal een en ander ver tellen over de historie van Heemskerk. De Algemene Bond van Bejaarden, afde ling Santpoort, Velsen-Noord, IJmuiden organiseert woensdag 4 april in het Pa tronaatsgebouw te IJmuiden-Oost een grote openbare vergadering. Bondssecretaresse mej. M. v. d. Haagen zal spreken over „De gemeente en de bejaarden". De tweede spreker, bondsvoorzitter F. Rippen zal het woord voeren over „De bejaarden in welvarend Nederland in 1962". De ver gadering begint om 14 uur. Advertentie Op zaterdag, 14 april wordt in O verveen het ClOS-zevenhandbal-toernooi gehouden van 's middags 14 tot 18 uur. Bij voldoende belangstelling zal IJmond aan dit toernooi gaan deelnemen met een dames- en een herenteam. De vereniging IJmond klaagt reeds ge ruime tijd over de teruggang van het aan tal damesleden. Thans is dit getal op een kritiek punt" gekomen, zodat versterking van het aantal dames niet alleen gewenst maar zelfs dringend wordt. Wil men het aantal damesteams dus blijven behouden waarmede men nu in competitieverband speelt, dan zal aan het versterken van de damesafdeling gewerkt moeten worden. Judo In het kader van en aangesloten bij de vereniging Kennemerstaten is onlangs een nieuwe judo-club opgericht met de naam ,,Uchi-Mata". Deze vereniging heeft haar clublokaal gevonden in de thans ter be schikking staande en verbouwde kleedka mers van het voormalige kleedhuis op het sportpark „Watervliet", althans wat daar van rest. De offieiële opening van dit nieuwe club lokaal zal zaterdag 14 april des morgens te half elf geschieden. Bridge De bridgeclub „Sans-Atout" te Bever wijk heeft de wintercompetitie voortgezet mét de volgende uitslagen. Groep I: 1. J Bos-Ph. v. Groningen; 2. Ph. Bakker-C Spruit; 3. J. Berlee-C. Hoogeboom; Groep II: 1. D. Hoogeboom-G. de Boer; 2. dames Reymer-Kleijn; 3. mevr. Tabak-H. Ooster veen. Dammen De wintercompetitie van DCIJ loopt ten einde. De koplopers Dukel, Tielrooy en Gerrevink wisten deze week hun partij te winnen. Het staat nu wel vast dat de nieuwe kampioen uit de eerste vijf spelers zal komen. De uitslagen luidden: Leo Bink horst remise met Tommy Postma, Theo Tielrooy wint van H. Swier, B. Dukel wint van Beukema. H. v. Gerrevink vihnt van Leen Vooys, P. v. d. Berg wint van J. v Straten. Stand der spelers: 16 11 5 0 27 17 9 6 2 24 11 8 3 0 19 14 8 3 3 19 8 6 2 0 14 16 3 8 5 14 13 4 4 5 12 14 1 8 5 10 17 1 6 10 8 13 1 5 7 7 10 1 4 5 6 15 0 6 9 6 4 0 1 3 1 kreeg leider J. de 4. H. v. Gerrevink 5. P. Roozenburg 6. P. v. d. Berg 7. Leo Binkhorst 8. A. W. Beukema 9. J. van Straten 10. H. Swier13 11. Ir. M. KrijgsmSn 12. L. Vooys15 13. T. Postma In de eerste kl? Boer een nederlaag van de steeds beter spelende G. Moleman. Bosma welke won van Winter bedreigt J. de Boer. Ott afge broken met Laurens Zaterdagvoetbal SMS 3—VVB: (Nieuw Vennep 16 uur) VVB: Van Wijk; Meijer en Helder; Mor lang, Bruinzeel en Borm; Michel, Van der Linde. Verswijveren, Zand en C. Luntz. PVWAKinheim: (terrein PVWA Am sterdam 15 uur): Kinheim: De Boer; Wol zak en Grevink; W. Louwman, Geerlofs en De Graaf; Bosman, Visscher, Botvliet. L. Nieuwenhuis en Boender. Advertentie zonder chauffeur FRANS HALSSTRAAT 13 - TEL. 7565 IJMUIDEN Artsen: R. J. Hauer, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 4203; P. Brouwer, Koningin Wilhelminakade 79, tel. 4507. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me-r vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no 143, telefoon 7949. SANTPOORT Arts: M. M. C. Trooster, W. Daniëls- laan 14, Santpoort-Station, tel. 8410. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 02560-8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster M. v. Gelder, Lange Nieuwstraat 34, IJmuiden, tel. 02550-4378, IJmuidenIJmuiden-Oost; Zuster C. E. Th. Man,IJselstraat 23, IJmuiden, tel. 02550-8028, IJmuiden— IJmuiden-Oost; Zuster G. Kolkman, Brederodestraat 2, Haarlem, IJmuiden- OostVelsen-Zuid; Zuster A, de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560 6054, DriehuisVelsen-Zuid; Zuster G Lammerts, Curapaostraat 18, Santpoort, tel. 02560-8756, Santpoort-NoordSant poort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra Wijkerstraatweg 194, Velsen-Noord, tel 02510-4987. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: R. W. Fierstra, Zee straat 88, tel. 3737. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK EN HEEMSKERK Apotheek: De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek v. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerk laan 9, Heemskerk, tel. 02512-2266. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk Wijkverpleging: Zuster De Ruiter, Laan van Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409 Kraamverzorging: Zuster Boersma, Witte Kruisgebouw, J, v. Scorelstraat, Heems kerk, tel. 02512-2247. -ï/ '-• ï-f i. mm „Ik heb zoveel plannen, dat ik minstens duizend jaar oud zou moeten worden om ze uit te voeren". Dat is een uitspraak van mejuffrouw Nelly Dobber, illustratrice en wonende in de M. K. Hof stedestraat te IJmuiden. Deze plannen liggen geheel op kunstzinnig vlak. Voorlopig echter zal Nelly Dobber zich alleen op het tekenen wer pen, waarbij het illustreren van kinderboeken wel het belangrijkste is. Zij is aan de Kunstacademie in Haarlem opgeleid voor illustratie- en modetekenen. Vorig jaar ok tober kwam zij van de aca demie. Mejuffrouw Dobber, die werkzaam is in een druk kerij, woont sinds haar vijf de jaar in IJmuiden. Zij werd geboren in Den lip, ergens tussen Purmerend en Amsterdam. Haar opleiding kreeg zij gedurende twee jaar aan de Kunstacademie. „En verder in Oostenrijk", zegt zij. „Want ik ben van twee landen: Holland en Tirol". De bergen van Tirol oefenen op mejuffrouw Dob ber een magnetische kracht uit, waaraan zij zich niet kan onttrekken. „Als klein kind dacht ik al: daar moet ik naar toe", zegt zij. Nelly Dobber is een verwoed berg- beklimster en ook op de skies voelt zij zich best thuis. Minstens eens per jaar klimt zij in haar autootje en rijdt met een gangetje van hooguit negentig kilometer per uur naar het plaatsje Ehrwald. temidden van de bergen. Daar logeert zij dan bij wat zij noemt „een soort pleegouders". Zij tekent er veel en beoefent er ook be paalde vormen van kunst nijverheid, zoals weven. Haar Tiroolse vriendin heeft een eigen weverij. Ook het sier- smed'en heeft Nelly Dobbers liefde. In haar, geheel Tirools ingerichte kamer, staat een dressoir waarvan zij het er op aangebrachte siersmeed- werk zelf ontwierp. „Alles in deze kamer heb ik gekregen. Die geeft een vaasje, die weer wat anders". Als Nelly Dobber in Tirol is krijgt zij van haar vriendin les in het schilderen met olieverf. Zij onderricht haar vriendin in het aquarelleren. „Eerst mocht ik van thuis niet tekenen", vertelt Nelly Dobber. „Mijn vader wilde er de dokter bijhalen. Ze dachten dat het een of andere rare kronkel was". In Beverwijk kreeg zij privéles van mejuffrouw Hoek. Op de middelbare school deed zij er niets meer aan. „Toen ik zelf verdiende dacht ik, nu of nooit: eerst die kamer inrichten. Want ik vind dat je alleen goed kan werken in een omgeving die je aan staat". Zij werkte enige jaren in dienst van Ford bij de Hembrug. Zij moest er alle kentekenen maken. „Maar ik was niet van de bergen af te slaan. Ik trok er dan ook steeds een half jaar tussen uit. Als ik terug kwam en weer aanklopte bij de Ford fabriek kon ik er altijd weer terecht". Bloemen vormen tegen woordig het onderwerp dat mejuffrouw Dobber het liefst tekent. Voor de reclame werkt zij ook, ansichtkaarten tekent zij eveneens. En dat alles in haar eigen tijd. „Ik lig meestal niet voor twaalf uur in bed", zegt zij. In Duitsland begint zij er al aardig in te komen. In ons De Volkshogeschool Ber gen geeft dit jaar de volgen de zomercursussen: 921 juli en 1325 augustus, con tinenten en culturen in op mars; 14—21 juli, beweging klank-kleur; 2330 juli, ge schiedenis van Kennemer- land en Westfriesland; 21 juli4 augustus, Bergense muziekweken; 28 juli4 augustus, meeting the Ne therlands; 4—11 augustus, Noorse handenarbeid; 411 augustus, vormgeving dage lijkse omgeving; 11—18 augustus, beeldend bezig zijn; 1825 augustus, muziek bij de volksdans; 625 augustus, weven; 21 maart 27 juni, driemaandse cursus van èèn dag per week (woensdag); in voor- en na jaar weekeindenseries; elke maand een tweeweekse alge mene cursus. In het Volkshogeschool centrum Chateau de Méridon dicht bij Parijs, worden bijna het hele jaar door cursussen gegeven over de Franse cul tuur. Voor alle cursussen kan men zich opgeven of inlich tingen vragen bij het secre tariaat van de Volkshoge school Bergen, telef. 02208 2743. V srs yx land en in het bijzonder in Kennemerland heeft zij wei nig relaties. „Voor het leggen van contacten moet ik vooral de weekends uitbuiten", ver telt zij. „Interesse voor goed werk is er wel. Voor het illustreren van boeken doe ik alleen voorbereidend werk. Op het ogenblik zijn ansicht kaarten en kalenders wel het belangrijkste. Ik moet er al tijd ver voor weg. Bij het op zenden lijdt het werk te veel en het duurt zolang voor je het terugkrijgt. Ik zou zo graag geestige dingen maken voor kinderboeken. Snel- tekenen doe ik zeker niet. Daarvoor is het werk veel te fijn. Ik denk er eigenlijk aan zelf kinderverhalen te gaan schrijven. Het is lang geleden dat ik dat gedaan heb. De wil is er wel om alle plannetjes te volvoeren, maar ik zei al dat ik daarvoor dui zend jaar nodig heb". Haar plan voor de naaste toekomst is het zoeken naar meer werk in'Nederland. „De con currentie is niet zo zwaar", zegt zij. „Het komt niet vaak voor dat ik bij het zien van een tekening zeg: ik wou dat ik dat gemaakt had. Hoewel ik zeer veel zelfcritiek heb, is mijn moeder mijn beste criticus". Nelly Dobber bewondert het werk van de Duitse An- nemarie Schwartz-Torinus zeer. Zij heeft er een kalen der van, die zij zorgvuldig bewaart. „Ik zoek naar het diepere achter de dingen", zegt zij. „Naar het zuivêre in alles". Het werk van Al- brecht Dürer vindt zij prach tig. „En van Rembrandt, vanzelfsprekend", zegt zij. Zij heeft vijf albums vol met kalenderbladen, met berg landschappen.. „Ik doe alles zelf", vertelt zij. „De vloer beitsen, mijn boekenkast schilderen. Dat houtsnijwerk (knoppen van laden) heb ik ook zelf ge maakt. Maar ik moet er de tijd voor hebben". Nelly Dob ber is in Amsterdam bezig met het vervaardigen van een wandschildering. „Voor een particulier", zegt zij. „Een landschap, een gezicht over de Rijn. In zijn kelder". Nelly Dobber houdt veel van muziek. Zij is lid van het Haarlems Operakoor. In het tijdvak van 10 tot 16 maart werden in Velsen de volgende voorwerpen ge vonden: bril, auto-contact sleuteltje, sigaren-aansteker, glacé-herenhandschoen, "autoped, muntbiljet van 2,50; portemonnee met inn., want, rieten tas, zakdoek, wollen sjaal, wollen kinder handschoen, wollen want, kinderschoentje, klein wit- zwart hondje, rolschaats, sleutel, een pak inhoudende werkkleding, driewielig kin derfietsje, huissleutel, kin derportemonnee met inhoud, 1 pr. glacé-handschoenen, hoofddoek, werphengel, 1 pr. wollen handschoenen, arm bandje, halsketting, blok fluit, actetas met inhoud, damesrijwiel, broche, 1 pr. kinderschoenen, poppenhoed- je, kerkboekje, zilveren gul den, damesarmbandhorloge, vulpen, bruin/zwarte lang harige hond, jongensschoen, plastic-kinderportemonnee, 1 pr. kinderwantjes, 2 kinder schepjes, kindersabel, poes, en een rozenkrans in étui. Van 17 tot 23 maart wer den in Velsen de volgende voorwerpen gevonden: tas inhoudende sportkleding, ak- tentas met inhoud, schep en oude kledingstukken, wollen sjaal, rozenkrans, portemon nee met inhoud, beursje met inhoud, 1 pr. suède wanten, kinderwantje draadtang, muntbiljet van 2,50, gouden zegelring, wollen babyjasje, autoped en een dolkmes. Inlichtingen over deze voorwerpen kan men dage lijks krijgen aan het hoofd bureau van politie in IJmui- den-oost. De daar gedepo neerde voorwerpen kan men elké 'dinsdag én vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur afhalen. Vorige week plaatsten wij in deze rubriek een oproep aan de dierenvrienden in Velsen en omgeving voor het op nemen van in het Kerbert- asiel verblijf houdende zwerfdieren. In het artikel tje is jammer genoeg ge schreven dat de dierenbe scherming het met een zeer lage gemeentelijke subsidie moet stellen. Het bestuur van de afdeling Velsen en omstreken heeft ons nadruk kelijk verzekerd dat de sub sidie van de gemeente Velsen geenszins aan de zeer lage kant is. Het achteruitrijden dient stapvoets te geschieden en is alleen toegestaan aan dezelfde kant van de weg waarover men is ko men aanrijden. Tri het water is een zwaan een prachtig dier, dat zich statig voortbeweegt. Op het land echter is hij onmiddel lijk ridicuul, i Hij kan met zijn lyf moeilijk uit de voe ten komen, gedraagt zich wat onhandig, maar tegelij kertijd ook grappig. Wat nu, doet een zwaan die zich op het land grondig verveelt en zich omririgd weet door een kouten hek, tussen de spijlen waarvan precies een zwane- kop kan? Hij gaat gluren. Elke dag, op welk uur van de dag dan ook, kunt ge de zwanen van de Beverwijkse hertenkamp dat zien doen. Vaak ook steken twee zwa nen, op enige afstand van elkaar, de koppen nieuws gierig door dé spijlen. Als dan de lange nek eventjes de vorm van een vraagteken aanneemt, lijkt het of, de twee elkaar gedag zeggen. Amusant is het tafereeltje steeds. Maar een moeder met haar jongetje van drie waarschuwde het kereltje niet te dicht bij te komen. „Kijk uit", zei ze. Want zwanen kunnen prikkelbare watervogels zijn.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7