„Die ploeg van door vuur u zal gewis en vlam gaan" Met Prins en Petersen tegen SPORT TIJDENS WEEKEINDE Belgisch „keuzeheer" Vandenstock: Premies 11-0 Dameselftal naar Verenigde Staten Belg De Breuker won negende rit in Tunesië Gemerkte kaarten Ook baan Duindigt opent de hekken Z A AG 31 MAART 1962 West-West-Duitsland tegen „Jong Oranje" _23 AMATEURVOETBAL VANDENBERG Ben Pon jr rijdt Grote Prijs in formule 1 Deense overwinning in zuinigheidsrit HOCKEY De basketbaluitslagen Ferry Sonneville won in Montreal m Zelfoverwinning Kortste eind Kans KORFBAL JUDO WA TERPOLO BADMINTON fj* Niet gerust t (Van onze speciale verslaggever) De Rode Duivels zijn op hun hoede. Wij hebben het kunnen opmaken uit de fijne glimlach van de Belgische keuze- heer", Constant Vandenstock toen wij hem bij de laatste training van zijn elftal in Brussel spraken. „Die ploeg van u is misschien op papier niet zo sterk, maar zij zal gewis door vuur en vlam gaan. Uw spelers zullen opkomen met groot moraal", aldus de vriende lijke bierbrouwer uit Brussel in zijn moeilijke Vlaams, waarvoor hij zich vóór alles had verontschuldigd. Constant Vandenstock, die zichzelf tech nisch directeur van het Belgische na tionale elftal noemt, staart door zijn bril over het kale veld van La Forestoise op een van de heuvels aan de westkant van Brussel gelegen. Het is doodstil in dit kleine stadion, maar voor de kleed kamer van de Belgische spelers staan drie politie-agenten en aan de ingang laat een suppoost niemand door zonder dat hij zich heeft gelegitimeerd. De aanmoedigingen van trainer en oud international Ceuleers schallen over het veld, waar-België's beste voetballers in slordige kledij de laatste hand leggen aan het teamverband. „Ik heb me verbaasd over die Feijenoord- spelers", gaat de Belgische selectieheer verder. „Ik was samen met Ceuleers in Amsterdam bij de laatste oefenwedstrijd, maar dat was inderdaad niet te best. Mentaal zal Elek Schwartz er met de nieuwe spelers alleen maar op vooruit gaan. Hij zal die jongens wel op het hart hebben gebonden: „Laat nu eens zien wat ge kunt....!" En Constant Vandenstock kijkt ons veelbetekenend aan. „Een herhaling van de 40 van Amster dam?" „We zijn niet altijd zo best", is het ant woord van Vandenstock, terwijl hij toe kijkt hoe middenvoor Claessen een van de aanvallen uit het oefenpartijtje af sluit met een formidabel schot. „We draaiden in Amsterdam uitzonderlijk, hoewel we daarna met Kerstmis Bulga rije toch ook met 40 aan de laars lap ten en vóór de wedstrijd tegen Neder land Frankrijk met 30. De elf Nederlandse spelers voor de match tegen de Belgen: v.l.n.r.: Brus- selers, Kuys, Swart, Pronk, Prins, Muller, Groot, Petersen Wiersma, Van der Linden en Lagarde. spelers voor het nationale elftal mis schien ook aan het tanen is. Hij ontkent dit en zet zijn woorden kracht bij met te zeggen, dat de prestaties van de na tionale ploeg daarvoor bovendien veel te goed zijn. Hij gelooft, dat het over een jaar of vier moeilijker zal worden, als er spelers vervangen moeten worden. hebben een hij zichzelf Dat is bij elkaar 110! We goede combinatie", zo vult aan, „maar in de vier jaar dat ik nu technisch directeur ben zijn we een an dere conceptie van spel gaan spelen. De techniek heeft de voorkeur gekregen. De spelers van het Belgische elftal ont vangen voor een gewonnen wedstrijd 3.000 franc, hetgeen neerkomt op 220 gulden, maar de heer Vandenstock heeft de vrijheid dit bedrag te verhogen tot 5.000 franc (ca 360) als hij vindt dat er goed gespeeld is. Hetzelfde geldt voor het geval er gelijk gespeeld is en de spe lers hebben goed hun best gedaan. Hij is dan vrij om de winnaarspremie uit te reiken. Ter vergelijking: de spelers van het Nederlands elftal ontvangen 250 gulden bij een gewonnen wedstrijd, 150 voor een gelijk spel en 100 bij verlies. Het viel ons op dat de Belgische spelers na de laatste training, die nog geen uur in beslag had genomen en waarbij zeker niet intensief werd gewerkt, allen ogen blikkelijk huiswaarts gingen. Dus geen gezellig samenzijn, geen drankje en geen etentje We spelen nu collectief en constructief, Voor de wedstrijd van zondag in Deure voetbal, maar eer dat begint te passen hebt ge een tijdje nodig. Plotseling gaat het daii","zegt Vandenstock niet zonder trots. „We verloren in de voorronde voor de wereldkampioenschappen met 20 van Zweden, maar toen begonnen we het al te zien, dat we hadden kunnen winnen. We hebben voor zondag dus hetzelfde elftal als in Amsterdam met uitzondering van linkshalf Lippens, die een blessure aan de hiel heeft". Wij vragen de heer Vandenstock vervol gens of de interesse van de Belgische bestaat grote he!anggtglbnpr Dfi §2,000. plaatsen zijn reeds geruime tTfd uitver kocht. Na de wedstrijd tegen Nederland wacht de Rode Duivels in mei nog een intensief en zwaar programma: 13 mei in Brussel Italië, 17 mei Portugal in Lissabon en 23 mei Polen in Warschau. Het voetbalteam van Westelijk West' Duitsland, dat woensdag 4 april in Aken tegen Jong Oranje, uitkomend onder de naam „Zaluwen" speelt, is als volgt sa mengesteld: Doel: Traska (Rotweiss Oberhausen). Achter: Rehagel (Rotweiss Essen) en Rausch (Heidericher SV). Midden :Sundermann (Rotweiss Oberhau sen). Steinmann (Schwarzweiss Essen) en Luttrop (Westfalia Herne) Voor: Trimhold (Schwarzweiss Essen) Kramer (Meidericher SV), Bergstein (Ale- mannia Aken), Konietzka en Cyliax (bei den Borussia Dortmund) Reserves zijn Eiteljoerge (Preussen Mün- ster), Gratsch (SPVG Herten), Rühl (Vik toria Keulen), Peters (Bayer Leverkusen) Rinas (Hamborn '07) en Toenges (Wup pertaler SV). Van 4 tot 19 september 1963 zal in Tow- son, op enige afstand ten noorden van Bal- timore het achtste toernooi van de wereld- dameshockeyfederatie worden gehouden tegelijkertijd met het congres van de IFWHA. De landen die reeds hebben ingeschreven zijn: Argentinië, Australië, België, Canada Engeland, Frankrijk. West-Duitsland, In- Wales, Nederland en de Verenigde Staten. Het Nederlands elftal zal een week vóór het toernooi, op 29 augustus, naar een hockeykamp buiten New York gaan om daar te acclimatiseren. NEDERLAND LAGARDE (DHC) WIERSMA (PSV) MULLER PRONK (Ajax) (Ajax) SWART GROOT v. d. LINDEN (Ajax) (Ajax) (DOS) Scheidsrechter: CAMPANATI (Italië) CLAESSEN VAN HIMST (Standard) (Anderlecht) STORME HANON (Brugge) (Anderlecht) BARE (FC Luik) KUYS (NAC) BRUSSELERS (PSV) PETERSEN (Ajax) PRINS (Ajax) PAESCHEN (Standard) (Uft. St. GUI.) VERBIST (Anderlecht) RASKIN (Beerschot) JURION (Anderlecht) NICOLAY (Standard) CJOOOOOOÖOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOex: Automobilisme De coureur-rallyerijder Ben Pon jr., zal op 20 mei in de Grote Prijs van Neder land, die als onderdeel van het wereld kampioenschap renners op het circuit van Zandvoort wordt gereden, deelnemen in de formule 1. Ben Pon krijgt daarvoor de beschikking over een fabrieks-Porsche. Het is nog niet zeker of hij als lid van het fabrieksteam of als individueel wordt in geschreven. De Denen A. Guldmark en H. A. Jensen hebben met een Volvo 544 S de interna tionale zuinigheidsrit, waarvan de finish in Kopenhagen lag, gewonnen. De beste Nederlandse prestatie werd geleverd door de heer _n mevrouw Moggré met een Alfa Romeo Guilletta, die in hun klasse (1001 1300 cc) de eerste plaats bezetten en in het algemene klassement als derde klasseerden. Voor het amateurvoetbal is zondag een beperkt inhaalprogramma vastgesteld. Van de Haarlemse clubs komen alleen TYBB, EHS en HBC in het veld. TYBB speelt in 2 B van west I een thuiswedstrijd tegen hekkesluiter JSV, waarvan uit met 4-0 werd gewonnen, en HBC gaat op bezoek bij Baarn. Thuis ze gevierden de Heemstedenaren met 3-2. We houden het ditmaal op een gelijkspel. De opstelling van TYBB is: Bakker, Riet vink en Honschoten; Van der Vlugt, Veld huizen en Pebesma; Van der Klugt, Va- lent, Jansen, Blom en Meier. Van HBC is de opstelling: Warmerdam; Van der Eem en Joh. Duindam; Drayer, Kors en van Bruggen; Duivenvoorde, Nees- kens, Halderman, De Reus en J. H. Duin dam. In de vierde klasse C van west I is alsnog de wedstrijd EHS-St. Pancratius in gelast. Vooral voor de EHS-ers, die nog een kansje op het kampioenschap hebben is deze ontmoeting van veel belang. Voor de bezoekers staat er niets meer op het De Belg De Breuker heeft de negende spel deze competitiewedstrijden begin- etappe van de Ronde van Tunesië, die leid- nen om half drie. BELGIë O0®00000000000000000ö000000000000(xxxx>50000000000000000000000000c)000c50000000000c de van Sfax naar Sousse over een afstand van 160 km, gewopnen in 3 uur 42 min. 55 sec. De Rus Korge behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag van de etappe luidt: 1. De Breuker (Belg.) 160 km in 3 uur 42 min. 55 sec.; 2. Haelterman (Belg.) 3.43.05; 3. Heuvelmans (Belg.) z.t.; 4. Bingelli (Zwits.) z.t.; 5. Bayens (Belg.) z.t.; 6. Loerke (O.-Dld) z.t.; 7. Petterson (Zweden) z.t.; 13. De Waard (Ned.) z.t.; 19. Linders (Ned.) 3 uur Er wordt zondag door de amateurs ook nog vriendschappelijk gevoetbald. Zo speelt Bloemendaal (4de klasse) op eigen veld tegen Schoten (2de klasse) en krijgt Zandvoortmeeuwen (2de klasse) bezoek van KW (3de klasse). Deze vriendschap pelijke wedstrijden beginnen om twaalf uur. Dit weekeinde wordt er van de weste- Bridge Dr. Arthur M. Dye heeft in het voor- jaarstoemooi van de Amerikaanse Brid gebond met kaarten gespeeld die hij zelf had meegebracht en die gemerkt waren. In de hoek van elke kaart waren twee kentekenen in braille om de kleur en de waarde van de kaart aan te geven. Dr. Dye is blind. Zijn handicap heeft na delen. Zo is het voor degenen die aan zijn tafel spelen nodig dat zij elke kaart die zij spelen noemen. Maar het heeft ook voordelen, aldus dr. Dye. Ik word met'afgeleid. De 65-jarige Dye is arts en speelt ge middeld ieder jaar in tien toernooien. Hij brengt steeds zijn eigen gemerkte kaarten mee en die iets dikker zijn dan de nor male speelkaarten. Het algemeen klassement na de negende etappe: 1. Korge (Rusland) 34 uur 11 min. 2 sec.; 2. Petterson (Zweden) 34.11.07; 3 Bingelli (Zwits.) 34.11.12; 4. Loerke (O. Did.) 34.11.27; 5. Vyncke (Belg.) 34.12.29; 6. Lux (O.-Dld.) 34.13.09; 7. De Waard (Ned.) 34.13.21; 8. Skerl (Joegoslavië) 34.15.59; 9. Noppe (Belg.) 34.19.19; 10 Lin ders (Ned.) 34.21.31; 35. Beckers (Ned.) 35.30.34. Het algemeen ploegenklassement: 1. Oost-Duitsland 100 uur 53 min. 3 sec.; 2. België 100.56.31; 3. Rusland 101.09.26; 4. Nederland 101.33.48; 5. Joegoslavië 102.07.57; 6. Zweden 102.18.30. De uitslagen van de vrijdagavond in het Krelagehuis gespeelde basketbalwedstrij- den luiden: Dames: Rapiditas 3Rapiditas 2 2—0 (regl.); HCK—HOC 3 23—43; HCK 3 —Typhoons 7—30. Heren: Flamingo's— Fortuna 67—31; Flamingo's 2—Exercitia 5343; Typhoons 2—Rapiditas 5934. Badminton De Indonesiër Ferry Sonneville heeft in Montreal de herenenkelspelfinale van de open Canadese badmintonkampioenschap pen gewonnen door een 17-16, 17-18, 15-9 zege op de Amerikaan Jim Poole. Onder het nieuwe bewind van de Ko ninklijke Nederlandsche Harddraverij- en I sc/]jgr onuitputtelijk geduld Och je Renvereniging opent Duindigt zondag de Lriiotin -n'n winkel" - hekken, waarmee het seizoen dan volledig wect datJe m nwinKei is begonnen. Van de drie renners is de %aat de Afax-lmksbinnen op de voetbal- Trial Stake de belangrijkste. Zonder reke ning te houden met een verrassing zal de I „Zo grootheid, wat maak je er zon dag van tegen de Belgen?" De zoveel ste keer wordt door de zoveelste bin nenkomende klant die vraag gesteld sigarenwinkelier Co Prins. Met Koersen op Duindigt strijd gaan tussen Happy Time en Paturion. Daar Paturion zich nog wel eens moeilijk toont aan de start kan dit over de korte afstand van 1350 meter van een beslissend nadelige invloed zijn. Een mogelijk outsider is Rex, die het voordeel heeft gehad reeds een ren te hebben gelopen in België. In de eerste afdeling van de Crocus-prijs zijn eveneens twee grote favorieten, n.l. Young Idea, die in ons land debuteert en Escurial. Hoewel de Engelse import dc eerste kans heeft lijkt het veiliger Escurial te kiezen, daar deze volbloed Duindigt beter kent. In de tweede afdeling gaat de voorkeur naar Madchem, vóór Grey Cloud. Bij de dravers zijn de beide autostart- koersen bijzonder aantrekkelijk. In de Welkomst-prijs ziet het er naar uit dat Xon Messidor zijn successenreeks niet zal kunnen voortzetten tegen de sterk opko mende Y. Dunst. De derde kandidaat is Yackie Moore. In het andere nummer zal Yataghan Hanover zich zonder fouten voor Ylite Rose en Ypermoron kunnen plaatsen. De sterke Xessidor is de aangewezen out sider. Ook voor Winston Spencer zal het moei lijk zijn zijn serie uitstekende verrichtin gen voort te zetten, daar hij met een han dicap van 40 meter Yberflöte niet zal kun nen houden. Gevaarlijk voor dit duo zijn nog Ybe van Papenhocf en Victory Queen. Hoewel Tabor onder dezelfde voorwaar- _w den Jour de Java een verrassende neder- nische bespiegelingen van die „Stuur- laag toebracht gaat desondanks de voor- oan de lijn'. Op precies dezelfde keur naar de Franse hengst, die zich op manieT a\s Jp; aj die klanten haalt hij See.?meS »T voj.™ Xflè S.» U» 'choudes op eoflM, ,k ook waarschijnlijk zeer snel zal zijn heeft ook Theo Messidor nog een goede kans op de eerste plaats. Bij de 3-jarigen kan Astrid van Peter hof haar tweede zege boeken, hetgeen Amor du Commerce en April Love zullen oeschouwing, maar blijven wachten op trachten te verhinderen. Daar Woelwater neer dan dat schouderophalen zegt de n zijn huidige vorm moeilijk is te klop- cleine, stevige, zwartgekuifde Amster- oen is hij'dc favoriet in de Lente-prijs, dammer: „Ik hoop dat het zondag een waarin Zus Scotch en Yostra de plaatsgel- goeie partij voetbal wordt, waarin ik kan den zullen verdelen. De snelle, maar wat laten zien, wat ik kan. Dat klinkt mis- onregelmatige Zombrewer zal dit grote schien wat egoïstisch, maar zo bedoel ik programma met een zege kunnen openen, zij het dat zijn concurrenten Zephyr Har vester, Zina Petrosia en Z.H. Hollandia niet te onderschatten tegenstanders zijn. Co Prins I vragen van zpn klanten in. Met einde- Woo-s lijkende belangstelling luistert hij naar de prognoses, tactische en tech- wij hem vragen: „Wat denk je van zondag?" Als hij echter merkt dat wij die vraag I niet steilen als inleiding op onze eigen het niet. Voorop staat natuurlijk dat we ?raag revanche willen nemen voor die 'aatste 4-0 nederlaag, maar voor mij per- Loonlijk zit er nog een andere revanche gedachte bij. Dit wordt namelijk mijn tweede interlandwedstrijd. De eerste speelde ik in april '61 tegen Tsjecho-Slo- wakije. Die wedstrijd verloren we ook met 4-0. We waren toen alle elf niet bij zonder. Ik heb toen geen enkele kans ge had om me te onderscheiden en om te tonen dat ik mijn plaats in het elftal waard ben. Dat was toen de laatste in terlandwedstrijd van het seizoen. Daarna kwam wat dat betreft een rust van vijf a zes maanden. Na die tijd was ik vooral door een liesblessure een stuk achteruit gegaan. Die liesblessure bleef lang doorzeuren, wel voornamelijk, om dat we met al die competitie-, beker- en intertotowedstrijden onvoldoende rust kregen. Pas toen onze trainer Spurgeon me enkele weken in het tweede liet mee- huppelen kwam ik van die blessure af." „Ik ben blij er weer bij te zijn. Dat Elek Schwartz me gekozen heeft, betekent dat ik een aardig eind op weg ben naar een zelfoverwinning. Begrijp je me niet? En jullie schrijven altijd de kranten vol over die Coot je Prins, die altijd zo vuil speelt, die altijd gemenigheden uithaalt. Overdreven? Maar het wordt toch maar geschreven. Enik kan er zo weinig tegen zeggen, omdat het wel eens zo is. Hoor goed, ik zeg: wel eens". „Twee-en-een-half jaar geleden kwam ik uit de amateurclub O VVO. In die eerste klasse amateurs is het tempo veel minder hoog en is het spel veel min der geraffineerd. Toen ik voor het eerst in de eredivisie speelde ging ik er hard, maar eerlijk tegen aan. Ik merkte echter spoedig dat in de eredivisie veel geraffi neerder hard gespeeld wordt en dat de spelers in de hoofdklasse allerlei trucs kennen om je het leven zuur te maken. Fel als ik ben, ging ik daar dan tegen in, maar miste de geraffineerdheid het zo te doen, dat het publiek en de scheids rechter het niet zagen. Gevolg: ik kreeg al heel gauw de naam een vuile speler te zijn. Nogmaals, niet helemaal ten on rechte, want ik verloor vaak mijn zelfbe heersing, ik ben een knaap die het moei lijk verkroppen kan dat iemand me de bal afhandig maakt of me bij een duel in mijn hemd laat staan. Als ik een bal zie, ben ik een felle jongen. Maar ik heb ge leerd". „Ik heb geleerd dat je met vuil spel toch altijd aan het kortste eind trekt, dat je meer klappen terugkrijgt dan je kunt uitdelen. Ik heb ook geleerd, dat te fel spel je uit het Nederlands Elftal houdt. Enik heb geleerd, dat het heel moeilijk is een zwart schaap weer wit te maken." „Ik ben al maandenlang bezig om die naam van „enfant terrible" kwijt te ra ken. Dat is een zwaar karwei, vooral als je tegenstanders het veld inkomen met de gedachte: Daar heb je hem, pak hem voor hij jou pakt. Schwartz heeft tegen me gezegd, maanden geleden, dat als ik zou afleren te fel te spelen, ik weer een kans zou krijgen in het Nederlands Elf tal. Begrijp je nu, waarom ik dubbel blij ben gekozen te zijn? Schrijf dit maar, misschien helpt het om die rotnaam kwijt te raken. Ik wil er van af. ik heb geen vuil spel nodig om uit te blinken. Hoor nou, nu zeg ik precies hetzelfde wat Schwartz toen tegen me zei". „Wat die wedstrijd betreft? Ik zal wer ken als een paard. Alle jongens zullen dat doen. We willen winnen. Om de revan che en om te tonen dat niemand onmis baar is. Wat ik met dat laatste bedoel begrijpt iedereen. Meer zeg ik er niet over....", zegt de 23-jarige Co Prins, die zondag tegen de Belgen de linker vleugel vormt met zijn clubgenoot Peter Petersen. De 21-jarige Peter Petersen voetbalt al van zijn tiende jaar af in Ajax en kreeg begin vorig jaar een profcontract aange boden. Schwartz vertrouwt hem de links buitenplaats toe hoewel de jonge Amster damse aspirant-onderwijzer twee zonda gen geleden voor het eerst na een menis cus-operatie weer meedeed in het eerste team van de rood-witten. Hij worf toen met Ajax van Feijenoord; ook vorige week tegen NAC was hij van de partij. Al eerder heeft Petersen een reuzesprong gemaakt. Vorig jaar als linksbuiten van het tweede van Ajax koos men hem in de Amsterdamse ploeg tegen F.C. Barcelona. „Vooral in wedstrijden tegen buiten landers ben ik op dreef. Mijn beste match was geloof ik die van 2 november vorig jaar tegen Ujpest. Toen zei Schwartz al: Petersen was voor mij een verrassing; die krijgt van mij een kans. Een week later lag ik in het ziekenhuis. Nu is het einde lijk zover. Jammer dat ik mijn kans aan de griep van Piet Keizer te danken heb. Ik had graag met hem een vleugel ge vormd". „Bang?" „Waarom?" „Debutanten koorts?" „Waarom?" „Ik heb toch niets uit mijn hoofd moeten leren, wat ik kwijt kan raken. Ik neem alles mee naar Ant werpen. We hebben tenminste gelijke kansen. Alleen, wij hebben het grote voordeel, dat we niets te verliezen en alles te winnen hebben". 50 min. 11 sec.; 27. Beckers (Ned.) 4.02.55. (ijke eerste klasse hockeyers veel gevergd. J Zij zuuen èn vandaag èn morgen een com petitiewedstrijd moeten spelen. Dit is het gevolg van de opgelopen competitie ach terstand veroorzaakt door de slechte weers omstandigheden en de trip van het natio nale hockeyteam naar India. BMHC treedtzaterdagmiddag om half vier op Aelbertsberg als gastheer op van SCHC. SCHC is de concurrent van Am sterdam voor het westelijk kampioenschap en zal dus alles op alles zetten om beide punten mee te nemen. Zondag speelt BMHC in Utrecht tegen Kampong de ploeg die op de ranglijst tot de laagstgeplaat- sten behoort. Ook Kampong is gebrand op de beide punten. Zou Amsterdam dit weekend beide wed strijden winnen en SCHC geen punten be halen, dan is de club dit weekeinde èl kampioen. Maar zover zal het niet ko men. Bij de dames is er voor BDHC een wed strijd voor het landskampioenschap inge last tegen en in Deventer. Gooi ontvangt de ploeg van Amsterdam en Alliance gaat in Rotterdam op bezoek bij RBC. RBC is thuis altijd een moeilijke tegenstander maar nu geen der partijen er beter of slechter op kunnen worden kampioen en degradant zijn al bekend wordt cit misschien een open wedstrijd met de beste kansen voor de speelsters uit Heemstede. In de overgangsklasse heren hebben de drie ploegen uit Kennemerland alle een uitwedstrijd. HBS gaat naar Hurley, Al liance naar de Delftse Studenten en BMHC TT rTaar TOGO II. Op zondag is ingelast de wedstrijd Am sterdam Zuid-Nieuw Flora, die afgelopen zondag niet is gespeeld. Als de Haarlem mers één winstpunt behalen, betekent dit zeer waarschijnlijk het behoud van het tweedeklasserschap. Oosterkwartier krijgt bezoek van Wittenburg, dat in Amster dam de Haarlemmers min of meer ver rassend met 6-4 versloeg. Nu de wedstrijd in Haarlem wordt gespeeld zal de thuis club zich niet voor een tweede maal la ten verrassen. Aurora gaat naar DVD :n Amsterdam en is zeker niet kansloos. In de derde klasse speelt Sport Vereent in Amsterdam tegen Oosterpark; een ge lijk spel ligt in de lijn der verwachtingen. Animo Ready gaat naar SKV in Utrecttt en zal op heftige tegenstand stuiten. Toch slaan wij de kansen der bezoekers hoger aan dan die der thuisclub. Aan het clubkampioenschap judo van Ne derland van de NAJA, dat zondag in de wordt gehouden, zal ook een ploeg van het Haarlemse Ken Am Ju deelnemen. De Haarlemse judo-ers zijn tot deze strijd om de landstitel doorgedrongen door hun be haalde derde plaats in het kampioenschap van Noordholland. De ploeg van Ken Am Ju zal pas vanmiddag worden samenge steld. In het Sportfondsenbad in Haarlem wor- den vanavond (aanvang acht uur) uitslui tend heren-wedstrijden gespeeld. HPC 3 I en de reserves van Njord '59 openen het programma. DWR-HVGB kan wederom een spannend duel worden, waarna HPC op winst kan rekenen in de strijd tegen NVA. Felle tegenstand zal Njord ongetwij feld bieden in de strijd tegen de reser ves van HVGB welke wedstrijd het sluit stuk van de avond is. Duinwijck houdt vandaag en morgen in de nieuwe Badmintonhal in Haarlem het officieuze clubkampioenschap van Neder land. Een wedstrijd bestaat uit een heren- en een damessingle, een heren-, dames- en gemengddubbel. Een team dat minstens uit vier dames en vier heren bestaat, mag een speler(ster) slechts in één partij per wedstrijd opstellen. De wedstrijden begin nen vandaag om vijf uur en zondag om tien uur. De indeling luidt: Afdeling A: De Korte- naer, P. M. Rijswijk, Vedo en Duinwijck; afdeling B: Badhoevedorp, Hilversum, I MVO en Velsen; afdeling C: DVO, Eind- hoven, Haarlem en Slotermeer; afdeling D: Excelsior, Haagse badmintonclub, LTF Shell en US; afdeling E: Achilles, Amstel- stad, SOS en Zwaluwen. keer tegenover onze spil Tonny Pronk komt te staan, „Wij juichen het niet-spe- len van de Feijenoorders niet toe, omdat wij menen dat hun vervangers alles en misschien nog meer zullen geven om hun houding te wreken. Hier in België be grijpen wij die houding niet erg. Als wij Standard-spelers zoiets zouden doen, zou den wij door onze eigen supporters van het veld gefloten worden. Men gaat toch op een feestdag zijn eigen café niet slui ten? Daar verliest men toch klanten mee!" „Wij spelen binnenkort de beslissende match in de halve-finale om de Euro pa-beker tegen Real Madrid hier in Luik. Dacht je dat wij daarom niet tegen Ne derland zouden willen uitkomen? Dat is toch een traditie, dat is toch een wed- De Belgische telefoonjuffrouw die de verbinding met Warsage, waar het ouder lijk huis van Roger Claessen, de Bel gische midvoor, staat, tot stand moet brengen moet wel een voetbalsupportster zijn, zo vlug bracht ze de verbinding tot stand. „Wij zijn niet gerust over de uitslag", zegt Roger, die zondag voor de tweede Roger Claessen strijd waar wekenlang over gepraat vordt, waar het prestige van ons land door kan groeien. Denken die Feijenoord-spe- lers niet aan hun publiek?" „Wij hadden ze liever wel tegenover ons gezien, omdat we ze kennen. Wie we nu als tegenstanders krijgen moeten we maar afwachten. Hoe zal bijvoorbeeld uw nieuwe vleugel het doen?" Jan Dassen HOCKEY. Het Amerikaanse dames hockeyteam speelde een wedstrijd tegen Denemarken. Het team van de Verenigde Staten zegevierde met 30 door doelpun ten van Phyllis Stadler (2x) en Eleanor Keady. Bij de rust was de stand 00. VOETBAL. De uitslagen van de vrijdag avond voor de Engelse league gespeelde wedstrijden zijn: Eerste divisie. Bir mingham CityBlackburn Rovers 21, EvertonBlackpool 22. Tweede divisie: Preston North EndNorwich City 20, WalsallStoke City 31.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 23