Crisis in Argentinië is voorlopig voorbij Vrijdag kwamen twaalf mensen om het leven in Algiers Dr. Mende na zijn Amerikaanse reis zelfingenomer dan ooit Wereldnieuws r :*l - r - Van dag tot dag Gevangenen van Cuba- invasie bekenden schuld Strauss dirigeert Acht Kielenaren in quarantaine Venezuela roept diplomatieke missie uit Buenos Aires terug Kennedy benoemt rechter in Opperste Gerechtshof Zwitsers referendum over kernwapens Nieuwe Syrische regime stelt volkstribunaal in Eichmann terug naar gevangenis 3 Dp de raatótoel i, fris en verkwikkend als het voorjaar is de natuurzuivere KING fs .wmm> - ■■■*- De Gaulle vrijdag weer voor radio en televisie Westduitse liberale partij-voorzitter waakt opgang Berlijn-plan 'POTTER'S mÊÊ&Èik „LI NI A ZATERDAG 31 MAART 1962 Advertentie ÉÊt "■V Sporry KEY WEST (Reuter) Alle 1.180 ge vangenen, die in Havana terecht staan voor hun aandeel in de mislukte invasie van april van het vorig jaar, hebben schuld bekend, zo heeft radio-Havana mee- .gedeeld. Tijdens het proces zou er een Hoe bereidwillig wij ook allen de ogen brief zijn voorgelezen van één van de sluiten voor de beelden uit het verleden leiders van de gevangenen, Jose Perez (toén Europa door een Duitse geldings- San Roman, waarin deze de „Yankee drang tweemaal in vuur en vlam kwam imperialisten'' ervan beschuldigt de in- vasie te hebben voorbereid en gefinan- te staan) en hoe meegaand wi] ook de cjerd Westelijke verslaggevers mochten verbazend ijverige pogingen steunen om het proces niet bijwonen. een soort van Pan-Europcse liefde voor West-Duitsland te verwekken, toch kan (AP) Juristen zijn van mening dat de eisen zullen variëren tussen twintig jaar niemand zich verhelen dat de rol van dat gevangenisstraf en de doodstraf. Het open- West-Duitsland in de huidige, gevaarlijke baar ministerie gaat ervan uit dat dé ge vangenen nauw hebben samengewerkt met de Amerikaanse Centrale Inlichtingen dienst. Volgens een zegsman zal president Fidel Castro niet toestaan dat er veroor deelden ter dood zullen worden gebracht, uit vrees voor buitenlandse represailles. KIEL (DPA) Isolatiemaatregelen die waren opgelegd aan acht inwoners van Kiel en één in Itzehoe wegens een mo gelijk geval van pokken aan boord van het schip „Indian Resolve", zijn gisteren verscherpt tot een vorm van quarantaine. De dienst voor volksgezondheid van de Poolse havenstad Gdynia heeft namelijk meegedeeld, dat de opvarende aan boord van het schip inderdaad pokken heeft. De negen in quarantine geplaatste mensen zijn met de pokkenlijder aan boord van het schip in aanraking geweest toen dit door het Kieler kanaal voer. wereldsituatie nog steeds niet getuigt van een pacificerend karakter. Niettemin moet zeef nadrukkelijk worden betoogd, dat juist de pacificerende invloed die een de mocratisch bestuurd West-Duitsland zou kunnen uitoefenen, in de verwachting lag toen de Bondsrepubliek als Europese part ner werd binnengehaald. De Europese eenheidsgedachte is altijd gebaseerd ge weest op de overtuiging, dat een inte gratie van Duitsland in Europa de ma nier was ona voorgoed een eind te ma ken aan het onrust- en oorlogsgevaar-ver- wekkende Duitse militairisme en West- Duitsland tot een vreedzame factor in Europa te maken. Men dacht toen aan een Duitse rol, die voornamelijk op econo misch en industrieel terrein zou liggen en men redeneerde daarbij zo resoluut, dat zelfs onze minister van Buitenlandse Zaken Beijen tijdens een persconferentie over de Duitse inschakeling de gedachte aan een wederopstanding van het militai risme „eenvoudig belachelijk" noemde. Dat was omstreeks 1957. Thans lezen wij dat de Westduitse minister van Defensie Strauss, serieus kandidaat voor het kan selierschap, zich opwerpt als adviseur voor Westeuropese militaire zaken en West- Europa bezweert zich tot de tanden te wapenen. Na een geheime vergadering met niet minder dan tweehonderd West duitse generaals eiste hij opnieuw zeggen schap van West-Duitsland in de kernbe wapening van Europa. Hij verkon digde de mislukking van de ont- wapenings-conferentie te Genève al bij voorbaat alsof deze Westduitse gedach te een vurige wens tot vader had en baseerde zich bij dat alles ongetwij feld op het onmiskenbare feit dat net nieuwe Westduitse leger het grootste en machtigste van West-Europa is. Minis ter Strauss is een figuur die door onze correspondent in Bonn openhartig is ge doodverfd als „geen democraat" doch een „organisator met grote kwaliteiten". De ze twee eigenschappen, de ene negatief, de andere positief, zijn voor een Duits staatsman ongeveer de gevaarlijkste die denbaar, zijn. De combinatie van deze twee in een Duitse militaire en politieke leider die bovendien nog kans op ae hoogste post des lands maakt is vol doende om West-Europa tot bezinning te brengen op de situatie van vandaag, waar in zonder twijfel (West-)Duitsland voor de zoveelste maal probeert de Westeuropese politieke strategie uit te maken. En voor dezoveelste maal is die politieke stra tegie weer gericht tegen het oosten. Het gaat er in deze kwestie niet om, of "dat oosten een actueel gevaar vormt voor West-Europa want dat zal niemand willen ontkennen. Doch het draait vooral hierom, of dat gevaar mag worden ver groot en versneld door een duidelijke politieke en militaire uitdaging die uit 1, vr0„ nipt BUENOS AIRES (Reuter,AFP De Duitse koker komt. Men behoeft met lanB 51_jarjge Jffl(jé Marja Guido heeft vr„dag na te denken wat tweehonderd Duitse ge- I 0ff|cjee| ambt van president van Ar neraals het liefst zouden doen: een be- gentinië aanvaard. De plechtigheid, die vrijdingsoorlog ontketenen tot hereniging plaats vond in de Witte zaal van het pre- «ai sidentiële paleis, werd bijgewoond door le- van Groot-Duitsland met medewerking van I hooggerechtshofi de bevel. het Westen. Daar zijn ze Duitse topmi- hebbers van de drie onderdelen van de litairen voor. Doch men moet zich niet strijdkrachten en door leden van de se- verwonderen over het feit, dat een West- naat en het huis van afgevaardigden. europese politiek het oorlogsgevaar steeds Toen de nieuwe president de officiële „„utiM- acte had ondertekend, applaudisseerden dichterbij brengt wanneer die politiek aanwczjgcn Qok werd de kreet Leve Afir\ V- - Ma< i fa Statussymbool Kt L i-. steeds sterker wordt gedecreteerd door Duitse militairen. Geen enkel land in West- Europa heeft een duidelijke politiek tot Frondizi" gehoord. De gouverneurs van vijftien Argentijnse „f „„ïfol provincies hebben zich vrijdag op een be- opheldering va raadslaging in Buenos Aires voor de afge- maar de Berlijnse, situatie. West-Duits- zette president Frondizi uitgesproken. Zij land heeft die wel degelijk, maar die noemden zijn afzetting een zeer ernstige wordt op geheime vergaderingen van hon- schending van de grondwet en eisten her derden generaals uitgestippeld en vervol- stel van Frondizi in zijn functie. Ook de u s eparlementsfractie van de party der m- gens aan het gehele Westen met ae pap- transigente liberalen heeft haar solidari lepel ingegeven. teit met Frondizi betuigd. De niet te loochenen invloed van nazi's in de Westduitse politiek zou nog te ver- Eerder hadden de militaire leiders ver- klaard, dat de ambtsaanvaarding van Gui- waarlozen zijn. wanneer tenminste echte. dQ dg eerste sjap naar de oplossing van De nieuwe president van de Argen tijnse republiek, Jose Maria Guido, gefotografeerd met enkele assistenten bij het verlaten van het gebouw van het hoge gerechtshof in Buenos Aires na het afleggen van de eed. (2e van rechts met zonnebril). (Telefoto ANP). alle andere Amerikaanse landen zijn voor beeld volgen en het nieuwe bewind in Ar gentinië niet erkennen, omdat het „anti democratisch is". De Argentijnse ambassadeur in Mexico generaal Junian Garcia, heeft ontslag ge nomen vanwege de toestand in Argen tinië. overtuigde democraten de sleutelposities de iange en moeilijke crisis" betekende, zouden bezetten. Doch een man als Strauss een der machtigsten van het ogenblik, is Intussen schijnt een reorganisatie in de militaire leiding gaande te zijn, als ge- gevolg van kritiek op de rol van de strijd- geen democraat. En hoevele echte de 10- I krachten in de crisis. De minister van het craten zal deze slechte democraat in zijn I ieger en zijn plaatsvervanger hebben, naar ministerie en zijn leger op de belangrijke verluidt, hun pensioen aangevraagd. Dit posten hebben gezet? zou ook het geval zijn met een aantal generaals in actieve dienst, onder wie het Wij kunnen rustig doorgaan met de ar- boo^d van militaire huis van de pre sident. President Guido overlegt volgens wei- men uit te breiden en de „goede Duit sers" met jumelages en andere liefdesbetui gingen in de Europese kring te verwei- s j ingelichte kringen met de politieke partijen komen. Maar laten wij dan bedenken ovgr dg vormjng van een nationale rege- ook deze „goede Duitsers" volop docu- I rjng Hij heeft de ministers, die hun ont mentatie hebben van een Duitse geschie- slag hebben ingediend, verzocht in functie denis waarin alle „goede Duitsers" wer- te blijven tot de volgende week. Dan zal i „„v.! Ho ctrp waarschijnlijk een nieuwe regering worden den ingepakt en verkocht door de stre- benoemd_ vers naar macht en fanatieke geldings- I Hoewel de crisis nu voorbij lijkt, blijft drang. Verkocht aan een ondemocratische <je oorzaak ervan het succes van de keizer of een nog minder democratische Peronisten bij de jongste verkiezingen nog bestaan. Waarnemers vrezen dat het huisschilder, die hen als mensenvlees ruil- hoogtepunt van het conflict wellicht op den tegen het waandenkbeeld van de Duit- I j mej zaj komen, als de gekozen Perónis se hegemonie. Formalinefabriek. De staatsmijnen zijn begonnen met de fabricage van forma line. De formalinefabriek is de eerste in Nederland. Jaarlijks moet de fabriek 25.000 ton kunnen afleveren. ten hun functie moeten aanvaarden. Peró- nistische vakbonden hebben al laten weten dat zij een algemene staking zullen uit roepen, als de rechten van het kiezers korps niet worden geëerbiedigd President Romulo Betancourt van Vene I zuela heeft gisteren de gehele Venezolaan se diplomatieke missie teruggeroepen uit Buenos Aires. Hij heeft voorgesteld dat (Van onze correspondent) WASHINGTON. Donderdag deelde president Kennedy mee dat rechter Whit- taker van het Amerikaanse Opperste Ge rechtshof, om gezondheidsredenen moest aftreden. Reeds vrijdag benoemde de presi dent in zijn plaats de 44-jarige Byorn R. White, een begaafd jurist, vroeger een zeer bekend rugbyspeler. White, die tijdens de verkiezingscampagne leider is geweest van een beweging, genaamd „Burgers voor Kennedy", werd ruim een jaar geleden onderminister van Justitie. Na het aftreden van Whittaker was de verhouding conservatieven-liberalen in het Opperste Gerechtshof ruwweg vier tegen vier. White, die het negental weer vol maakt, zal waarschijnlijk een middenfiguur blijken. Kennedy heeft dus niet getracht het hof op een radicale manier in een bepaalde richting te stuwen, al betekent de jongste benoeming toch wel een accentverschui ving in liberale richting. Te allen tijde heeft de mens iets no dig gehad om te tonen dat hij beschaafd is en een tikkeltje beter dan het vulgus dat hem omringd. Dat was al heel vroeger zo, dat is het nog en dat zal het ook wel blijven. Liep ons aller Zonnekoning niet altijd met een veel te lange wandelstok die het sierlijk gebogen polsgewricht zo uitermate fraai deed uitkomen? De monocle is er nu wel definitief uit en dat is erg jammer, want het was een verrukkelijk ding om indruk mee te ma ken, daar de ene wenkbrauw er zo heer lijk hooghartig door werd opgetrokken. De monocle werd aan de vrouwelijk zijde gesteund door de lorgnon voor de (oude re) dame. Zo'n bril op een steeltje, mits I juist gehanteerd, boezemde ontzag, om niet te zeggen een lichte angst in. Beide oogversiersels wekten onherroepelijk her inneringen op aan lords en douairières. De hoge hoed was en is hier en daar n0g een pracht van een statussymbool. Want wie droeg er een hoge hoed? Een meneer die iets was. Een notabel, een arts, een man van de wereld. Die hoge hoed werd zelfs dusdanig het symbool voor de beschaving dat hij ver in de wil dernissen van de wereld doordrong, waar j men hem nu nog kan terugvinden, zij het 1 in ietwat verfomfaaide toestand. En wat bezitten wij nu op dit gebied? Veel meer dan u denken zou. In de eer- I ste plaats de zonnebril, die men dan bij voorkeur draagt in een s lechtverlichte zaal, bij heel somber weer of bij avond. Want als de zon schijnt heeft iedereen zo'n ding op zijn neus en wat is er dan nog voor exclusiefs aan? Dan is er het fototoestel met alle ap- en dependenties, de fetisj van de moderne mens. Helaas wordt ook het cameraatje algemeen. Men vond echter gelukkig iets nieuws in de draagbare radio. Dat was nog eens een ding waarmee je op kon val len! Je hoorde én je zag hem! We kunnen daar nu het draagbare teeveetje aan toe- BERN (SDA) Zondag stemt de I VOegen, lekker duur en erg exclusief. Veel Zwitserse bevolking over de vraag of in I heter dan een hoge hoed. de grondwet een bepaling moet worden Toch hadden die hoge hoed en al zijn voor opgenomen tot verbod van kernwapens. I lopers, ja zelfs de zonnebril-voor-de-nacht Het initiatief hiertoe dateert van 1959 en kwam van de „Zwitserse beweging tegen kernbewapening". Er werden 73.000 hand tekeningen voor verzameld. Regering en parlement hebben het volk aangeraden het initiatief af te wijzen, niet omdat men thans van plan zou zijn tot afschaffing van kernwapens over te gaan maar om niet bij voorbaat de mogelijkheid van kernbewapening in de toekomst, wanneer dit misschien onvermijdelijk zou blijken uit te sluiten. Ook alle grote politieke partijen hebben afwijzing aangeraden van dit initiatief dat wel gesteund wordt door communisten en linkse-socialisten en ver der talrijke geestelijken en geleerden. Flauwte. Naar uit de directe omgeving van de Indiase eerste-minister wordt vernomen, is de 72-jarige Nehroe over werkt. Drie dagen geleden zou hij een flauwte hebben gehad. een enorm voordeel boven het allernieuw ste. Je kon ze niet horen. Advertentie ■■.a>ü£a?».> ALGIERS (Reuter-AP-AFP) Nadat in de nacht van donderdag op vrijdag in het gebied van Algiers 22 kneedbomaanslagen werden gepleegd en vijf Algerijnen door beschieting van hun woningen waren ge dood, werden in de loop van vrijdag twaalf Algerijnen en een Europeaan door aansla gen op straat gedood en enige anderen gewond. Het passagekantoor van de Franse luchtvaartmaatschappij Air France in Al giers werd gesloten, nadat het door een kneedbom was oeschadigd. De passagiers krijgen op het vliegveld te horen dat zij bij aankomst op hun plaats van bestem ming hun passage kunnen betalen. In Bab-el-Oued, het bolwerk van de O.A.S. in Algiers, werd een der hoofd straten door troepen afgezet, die hun huis zoekingen voortzetten. Vier gewapende en gemaskerde mannen hebben vrijdag in Böne een bank overval len Zij knevelden de bedienden en een cliënt en gingen er vandoor met juwelen ter waarde van 1.250.000 nieuwe franc en 10.000 nieuwe franc in contanten. In Böne is een eerste groep van vijf honderd Algerijnen, die op grond van het door de Franse regering met de opstande- i lingenleiders gesloten bestand zijn vrijge laten. uit Frankrijk aangekomen. De nieuwe Franse hoge commissaris in de strijdkrachten, op een persconferentie Algiers, Fouchet, heeft vrijdag een bezoek I bekendgemaakt. tan Oran gebracht en met de plaatselijke autoriteiten over te treffen veiligheids maatregelen gesproken. De scholen in Oran zullen tot nader order gesloten blij ven. In Philippeville zijn de Europese werk- nemers in staking gegaan, uit protest te- dent Nasser in by ie- gen het optreden van de plaatsvervangend schuldigmg is gesteld. Deze kolonel werd burgemeester Roger Roth als vice-voorzit- aangehouden, toen Syrië zich in septem- ter van het nieuwe voorlopige uitvoerende ber van het vorige jaar na een revolutie gezag voor Algerije. Het werk in de haven losmaakte van Egypte. werd stilgelegd en de elektriciteitsvoorzie- ning afgesneden. (Van onze correspondent) BONN Erich Mende, voorzitter van de Westduitse liberale partij, gaf gisteren een overzicht van zijn reis van twaalf dagen door de Verenigde Staten, „Ik be zocht Washington, New York en Chicago en sprak met president Kennedy, onder minister van Buitenlandse Zaken George Ball en vooraanstaande leden van de Se naat en het Huis van Afgevaardigden", al dus dr. Mende, die nog meer zelfingenomen was dan normaal. Als een groot persoon lijk succes bleek hij het op te vatten, dat zijn gesprek met Kennedy langer had geduurd dan was voorzien. Tijdens het gesprek kwamen de leden van het kabi net naar het Witte Huis, maar ze moes ten een half uur wachten tot de oud- Wehrmachtmajoor Mende, op ontvangsten in Bonn nog altijd pronkend met zijn ridderkruis, zijn bezoek had beëindigd. Het doel van Mende's reis is geweest de „junior-partner" van de Westduitse re geringscoalitie in de Verenigde Staten voor te stellen en een aantal misverstanden weg te nemen. Deze misverstanden golden vooral de liberale politiek ten aanzien van Rusland. „In de Verenigde Staten had men de indruk dat wij een nieuw Rapal- lo (in die Italiaanse plaats sloten Rusland en Duitsland in 1922 onverwacht een ver drag) zouden voorstaan. Maar ik heb hun duidelijk gemaakt, dat wij voor de Noord atlantische Verdragsorganisatie zijn, dat wij niet willen flirten met Moskou en dat ambassadeur Kroll geen lid is van onze partij, maar van Adenauers Christen Democratische Unie", aldus Mende, die toegaf, dat hem vaak naar Krolls eigen zinnige contacten met de Russen was ge vraagd. De liberale partijleider heeft tegenover Kennedy nog eens zijn Berlijn-plan uiteen gezet, dat erop neerkomt dat een wereld universiteit in Berlijn zou moeten worden gesticht, waar in het Duits, Frans, Rus sisch en Engels college aan dertig tot veertigduizend studenten zou moeten wor den gegeven. Technische afdelingen van deze universiteit zouden in Oost-Berlijn kunnen worden gevestigd. Door de verwe zenlijking van een dergelijk plan zou de Berlijnse muur geestelijk overwonnen kun nen worden, zo betoogde Mende tegen Kennedy, die vol belangstelling voor de ze suggestie zou zijn geweest. Het naïeve, van zichzelf overtuigde, uiterst beperkte optreden van de liberale partij-voorzitter, dat in Bonn danig ergenis geeft viel bij de grote bondgenoot wel in de smaak. Van de christen-democraten en socialisten wisten we al dat zij trouwe westerlingen zijn, zo kon men in Washing ton horen zeggen, als wij Erich Mende mogen geloven is er dus geen Westduit ser meer, die niet NAVO-getrouw is en westelijk denkt. MENTHOL PELLETS Tepen hoest en Keelpij" Uitwerking frappant DAMASCUS (Reuter, AFP) De Sy rische legerleiding die dezer dagen de re gering afzette, heeft besloten dat alle .agenten en samenzweerders tegen de bin nen- en buitenlandse veiligheid van de staat" voor een volkstribunaal zullen moe ten verschijnen. Dit is door generaal-ma- joor Zahreddin, de opperbevelhebber van Het tribunaal, dat binnen enkele dagen zal worden gevormd, zal bestaan uit mi litairen en burgers. Zahreddin deelde in antwoord op een vraag mee, dat kolonel De opperbevelhebber kondigde voorts aan, dat er commissies zullen worden op- Een commando van het O.A.S. heeft gericht, die „in het licht van de beginse- vrijdag drie afgelegen posten van het ien van het Arabisch socialisme en de Franse leger Dij Orléansville, 160 km. ten geleide economie" alle economische maat- westen van Algiers, onder de voet gelopen. regelen van het oude régime zullen her- De bezetting van de posten in totaal vijf tig man, werd gevangen genomen, maar I onverlet vrijgelaten nadat de O.A.S. al hun wapens buitgemaakt had. TUNIS (AP) Inmiddels zijn de natio nalistische premier Ben Joessef Ben Khed- I BEIROET (Reuter) Volgens doorgaans betrouwbare kringen in Beiroet is ex-pre sident Koedsi van Syrië naar zijn woon plaats Aleppo teruggekeerd nadat hij korte da en andere leden van de voorlopige Al- I tijd in Damascus was vastgehouden. gerijnse regering uit Rabat in Tunis aan gekomen waar zij op het vliegveld geest- Alle leden van de voormalige regering, op de minister van Defensie na, staan on driftig verwelkomd werden door Tunesiërs der arrest, tezamen met een groot aantal afgevaardigden van de constituerende ver gadering. en Algerijnen. De Algerijnse staatsman Achmed Ben Bella wordt vandaag te Cai ro verwacht voor een bezoek aan president Gamal Abdel Nasser. Ben Bella zal verge zeld worden door vier Algerijnen die te zamen met hem in Franse gevangenschap hebben gezeten Mohammed Kheider, Hoessein Ayet Achmed, Lakhdar Ben Tou- bal en Achmed Boudiaf. PARIJS (AP) Het Franse kabinet heeft maatregelen goedgekeurd om Fran- I Tegen invasie. De opperbevelhebber sen die besluiten van Algerije naar Frank rijk te gaan te helpen. Dit zal in hoofd- zaak zijn bij het vinden van werk. President De Gaulle zal volgende week I vrijdag weer een radio- en televisietoe spraak houden, aan de vooravond van het referendum van zondag 8 april. In Parijs zijn deze week ten minste acht I leden van een sabotage- en spionagegroep van de O.A.S. gearresteerd. Onder hen be vindt zich „de voornaamste deskundige op het gebied van kneedbommen", die de van een de Zweedse strijdkrachten heeft plan voor de verdediging ingediend dat is gebaseerd op een bedrag van 3.700 miljoen kronen met een jaarlijkse ver hoging van minstens 3,5 pet vanwege de toenemende kosten der technische uitrusting. De nadruk in dit plan wordt gelegd op verdediging tegen eventuele invasie. De strijdkrachten moeten in staat zijn aan twee grote invasieacties tegelijkertijd, één over zee en één over land, het hoofd te bieden O.A.S. in het gebied van Parijs heeft. De I Zuidpoolonderzoek. In Londen is een ver- meeste gearresteerden zijn leerlingen van middelbare scholen die uit welgestelde ge zinnen komen. De politie zou in de woning van een van hen granaten eii ander ont plofbaar materiaal hebben gevonden. JERUZALEM (AP) Adolf Eichmann is gisteren uit zijn cel in het gerechts gebouw in Jeruzalem overgebracht naar de Ramlehgevangenis in de kustvlakte na bij Tel Aviv waar hij ook voordien ge vangen heeft gezeten. Dit gebeurde nadat het Israëlische hooggerechtshof de behan deling had gesloten van een beroepschrift, dat door Eichmann is ingediend tegen het doodvonnis dat hem door een speciaal tri bunaal was opgelegd. Verwacht wordt dat het enige weken duren zal voordat het hooggerechtshof vonnis zal wijzen. eniging opgericht met het doel steun te verlenen aan het Zuidpoolonderzoek. De vereniging zal dit doen uit gelden uit de winsten van de gemenebestexpeditie door het Zuidpoolgebied in de jaren 1955-1958. De vereniging zal geen expe dities organiseren, maar alleen initia tieven van anderen steunen. Afgelast. Een Londense club voor school reisjes heeft alle paasreizen naar Parijs afgelast in verband met de activiteit van het geheime Franse leger (O.A.S.). Bijna 10.000 Britse kinderen zouden tij dens de Pasen een bezoek aan Parijs hebben gebracht. Rechter. Generaal Ne Win, de voorzitter van de Birmaanse revolutionaire raad, die op 2 maart de regering van Oe Noe heeft afgezet, heeft het hooggerechtshof en het gerechtshof afgeschaft en negijn rechters ontslagen. Hij heeft een nieuw „hoogste staatsgerecht" ingesteld dat alle bevoegdheden van de vorige ge rechtshoven overneemt.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3