Boekenweek luisterrijk geopend met galapremiere en een „boekenbal" HOPEN EnlflHl EXPOSITIES TE AMSTERDAM Koninklijke belangstelling voor de beide evenementen Bioscoopbezoek liep met 8 pet terug Els schother denking in Rotterdam „Functionele muziek" voor betere arbeids prestaties Deze zomer eerste transatlantische tv- uitzendingen Boyd Bachman-shows voor RRO-tv Heemstede's Chr. Oratoriumvereniging met de Johannes-Passion De negen muzen SIEMENS TELEVISIE ZATERDAG 31 MAART 1962 'y. Willy Alberti in nieuwe fim Hr Boek en boot voor redder Mees Toxopeus E. Bomli met pensioen Italiaanse prentkunst in Rijksprentenkabinet haarscherp (contrastrijk spaart Uw ogen De radio geeft zondag De radio geeft maandag T elevisieprogramma •Vr Jr" IN DE AMSTERDAMSE Stads- schouwburg is gisteravond de Boeken week feestelijk ingeluid met de gala première van Herman Teirlincks toneel stuk „De fluitketel", een voorstelling waaraan speciale luister werd bijgezet door de aanwezigheid van Koningin Ju liana en Prins Bernhard. Aan dit stuk is op 15 maart j.l. in ons blad een uit- voerige beschouwing gewijd naar aan leiding van de eerste Belgische voor stelling door de Koninklijke Vlaamse Schouwburg uit Antwerpen welk gezel schap ook de voorstelling van gister avond heeft verzorgd. Dezelfde gebreken en kwaliteiten van het stuk zijn daarbij dan ook weer aan het licht getreden. TEIRLINCK tracht het nozemprobleem te bezien in het licht van de eeuwigheid als het onvermijdelijke verzet van een jongere generatie tegen de door de oude ren ingestelde orde. En wat hij te zeggen heeft is als in zijn vorige werk alleszins het overdenken waard, wat niet wegneemt dat speciaal het tweede deel van het stuk uitermate ontoneelmatig is geschreven en niet veel anders is dan een door ver schillende personen om beurten voorge dragen psychologische verhandeling. Des te meer bewondering moet men hebben voor Luc Philips, die de rol van de „baediater" professor Patenier, met veel humor en menselijkheid heeft gebracht en die het klaarspeelde, de een kwartier du rende. droogtheoretische speech die het stuk besluit nog een schijn van natuur lijkheid mee te geven. De overige spe lers zetten hun rollen naar onze noor delijke smaak nog al erg pathetisch neer, wat een ietwat ouderwetse indruk maak te. hetgeen in combinatie met het zuidelijk taalgebruik, een enkele maal onwillekeu rig op de lachspieren van het publiek werkte. NA AFLOOP van de voorstelling werd men met speciale bussen naar het uitbun dig door Metten Koornstra versierde Con certgebouw getransporteerd, waar het bal toen al in volle gang was. In de kleine zaal is gedurende de nacht driemaal een opvoering gegeven van een Grand Guignol- drama van Charles Méré, „Het beestmens" Een dergelijk griezelwerk dient met de grootste ernst en toewijding gebracht te Het bioscoopbezoek in Nederland is in 1961 met 8 percent teruggelopen, zo blijkt uit het jaarverslag van de Nederlandse Bioscoopbond, uit te brengen op de leden vergadering van deze organisatie op 9 april. Het bioscoopbezoek bedroeg in 1961 50.985.000 (1960: 55.435.000). De invoer van nieuwe hoofdfilms is in 1961 met zeventien toegenomen, in 1961 werden 416 hoofdfilms ingevoerd tegen 399 in 1960. Deze stijging komt geheel op rekening van Europese films, die met een aantal van 293 hun aandeel in de totale filminvoer zagen stijgen tot zeventig per cent. De Amerikaanse films hebben met 123 stuks (vorig jaar 139 films) het laagste peil na de bevrijding bereikt. Het aantal kleurenfilms is aanzienlijk gestegen, in 1961 bedroeg hun aantal 177 of 42,5 percent van het totaal tegen 146 in 1960 of 36,6 per cent van het totaal. Ook deze toeneming deed zich alleen bij de Europese films voor. Behalve een speelfilm „Het mes" kwa men er in 1961 54 korte films gereed tegen 37 in 1960. Er zijn meer dan honderd re clamefilms gemaakt, alsmede ruim vijf honderd televisiespots voor reclamedoel einden in het buitenland en enkele duizen den actualiteiten en documentaire onder werpen. Het ziet er na-ar uit, dat ook 1962 een druk jaar zal worden. Aan het begin van het jaar waren reeds veertig korte films in voorbereiding of produktie. Sedert de oprichting van het filmproduk- tiefonds zijn in Nederland 15 speelfilms in produktie genomen. Aan de nieuwe Nederlandse speelfilm „Rififi in Amsterdam", waarvan de op namen momenteel in de Cinetone-studio's in Duivendrecht worden gemaakt, zal ook de Nederlandse zanger Willy Alberti zijn medewerking verlenen als een caféhouder in wiens zaak de hoofdfiguren uit het film verhaal regelmatig samenkomen. Hij wil tevens een nieuw Nederlands liedje intro duceren. De opnamen zullen voornamelijk in de Haarlemse sociëteit „Teisterbant" worden gemaakt. De rechtszitting uit het tweede bedrijf van „De Fluitketel", de satire van de 83-jarige Vlaamse schrijver Herman Teir- linck, die door het gezelschap van de Koninklijke Nederlandse Schouwburg te Antwerpen gisteren in de Amsterdamse Stadsschouwburg ter gelegenheid van de Vlaams-Nederlandse boekenweek is opge voerd Van rechts naar links: Willem (Frank Aendenboom), de verdediger (Re- my Angenot) en het Openbaar Ministerie (Jos Gevers). worden wil de vertoning enig effect sor teren en niet volledig ridicuul worden. Dat had regisseur Ko van Dijk kennelijk ook beseft en hij had dan ook aan deze minia tuurdraak de grootst-mogelijke zorg be steed. In zeldzaam fraaie decors en kos tuums van Friso Wiegersma speelden Wim Sonneveld en Charlotte Kohier of hun le ven ervan afhing, terwijl op de achter grond afwisselend het macabere geloei van de stormwind en het ijzingwekkend ge brul van Ko van Dijk als het monster te beluisteren waren. Het geheel werd een grap die volledig slaagde, dankzij de hei lige ernst en de vele moeite die men er aan had willen besteden. Hans van den Bergh Na afloop der voorstelling in de Stads schouwburg sloeg het Koninklijk paar van het balkon van de grote foyer het vertrek gade van een groot aantal Vlaamse en Nederlandse auteurs met hun dames op een drietal in bengaals vuur gehulde praalwagens naar het Concertgebouw voor het traditionele schrijversbal. De stoet werd geopend door het muziekkorps uit Tuindorp Oostzaan, waarachter kranig een peloton van de Koninklijke Studenten Schietvereniging marcheerde. Daarna kwam een calèche met de senaat van het Amsterdams studentencorps en de praal wagens. begeleid door studenten vormden het slot van deze litterair-studentikoee cavalcade. Tot grote verrassing van de organi satoren en de bezoekers verscheen het Koninklijk paar ook op het Boekenbal. Terwijl het feest een aanvang nam en de jazzbands luid schetterden, maakten Koningin en Prins een rondgang door de versierde zalen en gangen. Voor de hoge gasten omstreeks half een ver trokken haalde de heer Schouten van de Commissie Propaganda voor het Nederlandse Boek ondanks het strenge sloopverbod een groot masker van een der wanden,, dat hij het koninklijk paar meegaf voor de prinsessen. Na drie uur had een ieder carte blanche om iets van zijn of haar gading te ver overen en als boekenweektrofee mee naar huis te tronen. Het feest duurde daarna tot diep in de prille morgen. TOT 16 APRIL EXPOSEERT in de Nieuwe Vleugel van het Stedelijk Museum de Hollandse Aquarellistenkring. Welbewust van het feit dat niet ieder jaar vernieuwing duidelijk vertoond kan worden, treedt deze vereniging liever niet meer dan eens in de twee jaar op. En nog zijn enkele leden vertegenwoordigd, die weinig toevoegen aan wat men van de Aquarellistenkring gewend is. Het tegendeel hiervan geldt voor het werk van de beeldhouwer Cor Hund en de schilder Kees Andrea. Hunds aquarellen passen Uitstekend in een gezelschap, waarin ook Lammers en Kater verkeren; kunstenaars, die niet bang zijn voor het verhaal in de beeldende kunst. Andrea voegt, gelijk Hund trouwens ook, door de eigenheid van zijn werk een facet toe aan deze expositie. Belangrijk is de ver tegenwoordiging van de kort geleden over leden Herbert Fied ler. Zoals veelal ge bruikelijk heeft men toch geen kransje bij zijn werk willen han gen; terecht, want riedlers werk behoort tot het meest levende hier. Ruim vertegen woordigd is voorts Buning met aquarel len van een blije ernst. Met zijn Maas landschappen wordt n gel man een der be langrijke figuren in dit gezelschap, waar in hij door Kuijper met plezierige een voud geëvenaard wordt. Van de andere vertegenwoordigden noem ik nog Van Heel, die aan vroe gere ervaringen met zijn Spaanse reis schetsen hier nog iets toevoegt, Mevrouw Westendorp-Osieck om een subliem por tret van de poppen- maker Harry van Tussenbroek en Dijk stra, die verrast met een ingehouden, lich- e aquarel van Trond- ïeimfjord, die gunstig afsteekt bij het ons bekende, en wel eens al te kleurige werk van hem. TEZELFDERTIJD exposeert in de Nieuwe Vleugel de vereniging „Stuwing", waarvan dit keer maar een klein aantal leden optreedt. Ik noem van hen Fedde de Jong, om diens smaakvol materiaalge bruik, Willy Noordam om haar doorwerk te doeken, L. Schipper om een plezierig stadsgezicht, Wim Bosma, die zich van een zeker formalisme heeft weten te be vrijden, en de beeldhouwer K. Gomes. Stu wing heeft voor deze expositie enige bui tenlanders weten te interesseren. Vooral L. Lépine, die iets heeft van een Zondags schilder, zal wel de aandacht trekken. Bij de kunsthandel Santee Landweer de buteert Adrian Stahlecker met misschien voor sommigen wat grove, maar voor mij toch veelbelovende schilderijen van een zuiver expressionistische tendens. Stahlec ker woont en werkt in Spanje. Zijn por tretten, voelt men, moeten uitstekend ge lijken en, evenals de stadsgezichten, boei den zij me meer dan de stillevens. Tot 13 april, deze expositie. Bij Ina Broerse debuteert Adolphe Schlüter met doorwerkte etsen en ont moette ik ook voor het eerst de geestige ceramiek van Lily ter Kuile, die in deze techniek werd ingewijd door niemand minder dan haar oom Kamerlingh Onnes. Duidelijk is dat Schlüter nog aan het be gin staat, maar hoe treffend geeft hij de donkere sfeer weer van de nachthokken van de dieren in Artis. Mooi componeerde hij een ets van drie ruiters, geestig is zijn vogelhandelaar. Tot 12 april is de tentoon stelling bij Ina Broerse te zien. Lucebert Galerie Espace komt weer in het nieuws met een z.g. een-manstentoonstelling, die daar lange tijd niet gehouden was. Tot 7 april worden gouaches van Lucebert ge- „Portret" van Wim Steyn ëxposeerd. Mag ik al vele malen opge merkt hebben dat de natuur toch meer verscheidenheid biedt*dan de mens kan bedenken, Lucebert blijkt te kunnen va riëren zonder in direct contact met de natuur te werken en bovendien blijft hij boeien. Hoewel zijn produktie groot is is er geen sprake van seriewerk, dat we wel van zijn min of meer gelijkstemde colle ga's ontmoetten. WILLEM DEN OUDEN, een van de bes te aquarellisten, vertegenwoordigd op de eerstgenoemde tentoonstelling, exposeert bij de Kunsthandel M. L. de Boer werk uit Ierland van uitzonderlijk gehalte. Maar zelden ontmoet men zo grote gevoeligheid en zorgvuldigheid. Bij alle zorgvuldigheid bleef het handschrift vrij en won het nog aan persoonlijkheid. Op rijke wijze werd een heerlijk milde sfeer vertolkt. Goed van sfeer is ook het werk hier van Rudi Bierman, wiens aquarellen door toch wel enig gebrek aan zorgvuldigheid mij min der boeien dan die van Den Ouden. Toch geloof ik dat een Bierman iets zou kun nen toevoegen aan de exposities van de Aquarellistenkring, een gezelschap waar ook Jutta Metzger zou passen. Toch prefe reerde ik hier haar schilderijen in olie verf, waaronder vooral een stilleven uit blinkt door de fijne sfeer. Goed bij deze kleine groepstentoonstelling bij De Boer doet het werk van de beeldhouwer Gooit- zen de Jong. En misschien ts wel het meest verheu gende van deze expositie dat het werk van Wim Steyn zich zo uitstekend verhoudt tot dat van zijn Amsterdamse collega's. Niet ten onrechte is hij het ruimst vertegen woordigd. Met Gooitzen de Jong heeft hij In Rotterdam is gisteren hulde ge bracht aan de nagedachtenis van de Vlaamse litterator Willem Elsschot. Dit geschiedde door de onthulling van een zeer simpele bronzen gedenkplaat aan de gevel van het pand Snellinckstr. 49a, waar Alfons de Ridder van 1909 tot 1911 heeft gewoond en waar Elsschot (het pseudoniem waaronder de heer De Rid der schreef) zijn roman „Villa des Roses" voltooide. De onthulling geschiedde door de oudste zoon van de schrijver, die, met enkele an dere familieleden, hiertoe uit Antwerpen was overgekomen en in een korte toe spraak gezellig over „de oude tijd in Rot terdam" babbelde. Gisteravond is in het historisch museum in Rotterdam door Si mon Carmiggelt de Elsschot-tentoonstel- ling geopend, waar onder andere het ma nuscript van „Villa des Roses" te zien is Bij Philips in Eindhoven hebben deskun digen voor persvertegenwoordigers over „functionele muziek" gesproken. Recente onderzoekingen zouden hebben uitgewezen, dat door een juiste selectie en timing van de „muziek-bij-het-werk" aanzienlijke ver beteringen in de arbeidsprestatie bereikt kunnen worden. Het bedrijf heeft, zo werd meegedeeld, na jarenlange nauwe samen werking tussen specialisten op het gebied van de psychologie, geneeskunde, sociolo gie en electro-acoustiek, een serie „sfeer programma's" samengesteld, die op de band zijn vastgelegd. Een groep specialis ten bestudeert voortdurend de invloed van geluid en muziek. Samen met begrip voor psychische stemmingen en kennis van de hedendaagse muzikale voorkeur van het publiek, vormt dit onderzoek een basis voor de samenstelling van „functionele muziekprogramma's". In Groningen is de boekenweek vrijdag middag officieel geopend in het gebouw van de roeivereniging De Hunze. Het werd een bijzondere plechtigheid, waarbij aan Mees Toxopeus, de gepensioneerde schip per van de reddingboot van Oostmahorn het eerste exemplaar van het boek „Woest maar kalm" aangeboden werd, een biogra fie over deze grote redder, geschreven door Jan Hardenberg. Vervolgens bood de heer G R. H. Wortelboer, eigenaar van de inmiddels verbouwde, van een stuurhut voorziene ex-reddingboot ,.C. A. den Tex" het gebruik van deze boot aan Mees Toxo peus aan. Dit schip was de eerste reddingboot, waarop Mees Toxopeus heeft gevaren en hij bewaart er dierbare herinneringen aan. Het vorig jaar werd de boot uit de vaart genomen. De heer Wortelboer kocht het scheepje en liet het opknappen. Mees Toxopeus mag erop varen zoveel hij wil. Direct na de overdracht zette Toxopeus zijn pet op en stapte aan boord om een groep genodigden rond te varen door het verbindingskanaal. De gezaghebbende New York Times meldt dat de eerste rechtstreekse trans atlantische t.v.-uitzending „die zowel in Los Angeles als in Moskou kan worden ontvangen" in het begin van de komende zomer plaats zal hebben. Volgens het blad zullen programma's van tien tot twintig minuten worden uit- gewissels via „Telstar" de Amerikaanse communicatiesatelliet die eind mei of be gin juni zal worden gelanceerd. Donderdag aanstaande vindt in Sevilla Spanje een bijeenkomst plaats van de Europese Radiounie waarbij alle tv.-zen ders in Europa zijn aangesloten. Op die bij eenkomst zal Europa's aandeel in de uit wisseling worden besproken. Of de Sovjet- Unie die via intervisie op het Eurovisie- net kan worden aangesloten ook een stem in het chapiter zal hebben, wist de New York Times niet. Onderwerp van de eerste uitzendingen zullen waarschijnlijk filmreportages van landschappen en steden zijn en eventueel een gesprek met staatshoofden. De Nederlandse Radio Unie heeft vrij dag afscheid genomen van de directeur van haar programmadienst, de heer E. Bomli, die met pensioen gaat. Hij werd toegesproken door de voorzitter van de N.R.U., mr. Roosjen, door de programma commissaris, de heer Broeksz en door vele anderen die met hem hebben samenge werkt in zijn meer dan 30-jarige radio loopbaan, 'eerst bij de VARA en later bij de N.R.U. De toespraken gingen vergezeld van een stroom geschenken. De afscheidsreceptie werd bijgewoond door vele bekenden uit het culturele leven, met name uit de mu ziekwereld. Vrijdag is tussen de K.R.O. en Boyd Bachman het contract getekend voor de produktie van vier televisieshows van drie kwartier, uit te brengen in het najaar. Zij zullen afwisselend gebracht worden met het gehandhaafde „zaterdagavondakkoor den" (met de Scholtens). De opzet van de show is een programma, gebouwd rond Boyd Bachman als conferéncier. Hij zegt er zelf van: beslist geen muzikale clowne rie. Hij wordt geassisteerd door een aan tal artiesten, waarbij vooral het accent op humor wordt gelegd. Men zou het karak ter van deze show kunnen vergelijken met die van de Vico Torrianishows. Boyd Bachman, nog steeds Deen, maar woon achtig in Rotterdam, heeft televisie-shows geproduceerd met zijn eigen orkest in de V. S. Hij was vast medewerker in de Per ry Como-shows. In Duitsland heeft hij ook enkele opmerkelijke televisie-produkties gemaakt. De traditionele uitvoering van de „Jo- hannes-Passion" van Johann Sebastian Bach door de Heemsteedse Christelijke Oratoriumvereniging, welke uitvoering vrijdagavond in de Gemeentelijke Concert zaal werd gegeven, werd geleid door de nieuwe dirigent van de vereniging, Jan Pasveer. Het contact tussen het koor en deze diri gent is nog maar van betrekkelijk korte duur geweest en men kon daarom niet verwachten, dat Jan Pasveer reeds bij deze eerste uitvoering van Bachs Passie onder zijn directie zijn inzichten omtrent de interpretatie van dit muzikale lijdens drama in alle opzichten zou kunnen laten gelden. Bovendien stond Jan Pasveer voor een koor, dat gedurende enkele jaren af gestemd was op de vertolkingstrant van de vorige dirigent. Jan Pasveer is zo verstandig geweest om bij het ombuigen van deze vertolkings trant niet radikaal te werk te gaan, al thans volgens de indrukken, die de uitvoe ring van vrijdagavond gaf. Met voorzich tig beleid koos hij beheerste uitvoerings snelheden en ritmen van een opvallende gelijkmatigheid en stabiliteit, waardoor een waarborg werd verkregen voor een zo hecht mogelijke structuur. De vertolking der koralen werd gekenmerkt door een le nige ritmiek en door een uiterst sober ge houden expressie en voor deze gedeelten kon de dirigent met goed gevolg streven naar eeq goede koorklank. Voor het inlei dingskoor en voor de turbae zal de sono riteit nog moeten groeien en het drama tisch accent van deze turbae kan zeker nadrukkelijker worden. Een goede herin nering bewaar ik aan het slotkoor, dat met een vaak fraaie klank gezongen werd. De goede indruk hiervan kon door de on effenheid in het slotkoraal niet ongedaan gemaakt worden. Van bijzondere betekenis voor deze uit voering was de medewerking van de vo cale solisten: de sopraan Heieen Verkley, de alt Wilhelmine Matthes, de tenor Jan Waayer, de tenor Reinier Schweppe, de bas Peter de Vos en de bas Max van Eg- mond, die een voortreffelijk en harmonisch team vormden. Voorts moeten de clave- cinist Hans Philips en de organist Simon C. Jansen als betrouwbare begeleiders ge noemd worden. Ook het Noordhollands Philharmonisch Orkest met zijn instru mentale solisten was, enkele onzuiverhe den daargelaten, zeer wel berekend voor zijn taak. P. Zwaanswijk Het Rijksprentenkabinet te Amsterdam toont thans een keuze uit zijn mooie col lectie Italiaanse prentkunst der 17de eeuw. In deze verzameling bevinden zich behalve de boeiende prenten van de Genuese Kun stenaar Giovanni Benedetto Castiglione, prachtige exemplaren van het werk van Pietro Testa, die als voorloper van Tie- polo nog te weinig bekend is. Voorts vindt men er een keuze uit het werk der Car- racci, uit dat van Stefano della Bella, Maratti, Grimaldi en nog vele anderen. De expositie blijft tot 15 juni geopend. Advertentie met selektieffilter vanaf l 918,- een rijke verscheidenheid gemeen in de toch zeer persoonlijke wijze van uitdruk ken. Zijn tekeningen wonnen aan kracht. Een vermeldingswaardige bijzonderheid is dat veel van de kleinere tekeningen ge maakt werden toen hij ziek lag. Hoe ver heugend is het dan ook dat hij hier een enorme hoeveelheid belangstellenden mocht ontmoeten op de middag van de opening van deze expositie, die blijkbaar zo beantwoordt aan een verlangen van het Amsterdamse publiek. Deze aantrekkelij ke tentoonstelling is tot 14 april geopend. Bob Buys Directeur Overfjsels museum. Tot directeur van het Provinciaal Overijsels Museum in Zwolle is 'oenoemd de heer K. Bonenburg, waarnemend directeur van het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. Hij zal de heer J. W. Schotman, die sinds 1954 direc teur van het museum is en die 1 april net pensioen gaat, opvolgen. De heer Schot man is 70 jaar. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 17.00 Convent van Kerken. 18.30 NCRV. 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammofoon- muziek. 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Gees telijke liederen. IKOR: 10.00 Oud-Katholieke hoogdienst. 11.30 Vragenbeantwoording. 11.45 De Kerk in de spiegel van de pers. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert (gr KRO: 12.15 Buitenlands commentaar. 12.25 Lichte grammofoonmuziek. 12.35 Lichte muziek. 12.55 Bisschoppelijke Vasten actie 1962, lezing. 13.00 Nieuws. 13.05 De Oele wappers, gevarieerd programma. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 De luister van Uw huis, klank beeld. 14.30 Reportage van de interland-voetbal- wedstijd BelgiëNederland. Convent van Ker ken: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.10 Cate chisatie voor de schippersjeugd. NCRV: 18.30 Koorzang. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Sa menzang. 19.30 Door een geopende deur in de hemel, vragenbeantwoording. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Testbemanning, hoorspel. 20.35 Lichte gram mofoonmuziek.! 20.45 Toernooi van het Lichte Lied: finale. 21.10 Wordt Nieuw-Guinea een twee de Congo?, lezing. 21.25 Klassieke kamermuziek. 22.00 In de Vergulde Baars, licht programma. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 In het land van de dichter, litteraire lezing. 23.00 Avondgebed. 23.15 Tsjechische kamermu ziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00-24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en postduivenberichten. 8.18 Koper-ensemble. 8.25 Voor het platteland, lezing. 8.35 Weer of geen weer, gevarieerd pro gramma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Kamerorkest. 10.30 Strijk en zet, gevarieerd pro gramma. AVRO: 12.00 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 12.30 Sportberichten. 12.32 Verzoek programma (piano en orgel). 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Medede lingen of grammofoonmuziek. 13.20 Knipperlicht, programma voor alle weggebruikers. 14.00 Viool en piano. 14.30 Boekbespreking. 14.40 Mariniers kapel. 15.10 Filmpraatje. 15.20 Kamerorkest en solist. 16.10 Dansorkest en zangsolisten. 16.45 Sportrevue. VARA: 17.00 Strijk en zet, gevarieerd programma. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte Nederlands Hervormde kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De Open Deur, lezin gen. 19.45 Waar blijft het Wilde Ganzengeld?, rekening en verantwoording over de besteding van de gelden. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 The King and I, musical (gr.). 20.45 De stille kamer, hoorspel. 21.30 Lichte muziek en zangsoliste. 21.50 In het spoor der wetenschap, lezing. 22.05 Ka mermuziek (gr.). 22.30 Nieuws 22.40 Actualitei ten. 22.55 Mededelingen en sportuitslagen. 23.00 Zang en piano. 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.5524.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/s 9.30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor belang stellenden. 14.45 Kinderdienst. 15.30 ds. W. M. Ie Cointre van Amsterdam. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Vlaamse muziek. 12.30 Weer berichten. 12.35 Amusementsorkest en solist. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera- en belcantoconcert. 14.55 Voetbalreportages. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Lichte muziek. 20.00 Nieuws. 22.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 7.10 Grammofoonmuziek. 7.13 Lichte grammofoonmu ziek. 7.20 Sportuitslagen van zaterdag. 7.30 Ge wijde muziek. 7.50 Meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrguw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.20 Theologi sche etherleergang. 11.05 Clavecimbelrecital. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 12.10 Mondorgeltrio met ritmische begeleiding (gr.), 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Meisjeskoor en instrumentaal kwintet: amusementsmuziek. 12.53 Grammofoonmuziek of actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Yiddische liederen (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Herhaling van gedeelten uit het gevarieerde programma donderdagavondmozaiek v. 22 maart j.l. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Vocaal ensemble. 16.45 Hoorn-ensemble. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Jazzclub. 17.40 Beursberichten. 17.45 Regerings uitzending: Op reis door Nederlands Nieuw-Gui nea (III), door W. A. L. van Doorenmaalen. 18.00 Populair orgelspel. 18.30 Oude muziek (gr.). 19.00 Nieuws. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Oude muziek (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Amusements muziek. 20 15 Klassieke orkestmuziek. 21.10 Le ven wij in een welvaartstijd?, rondetafelgesprek. 21.40 Koorzang. 22.00 Volk en Staat, parlemen tair commentaar. 22.15 Nederlandse liedjes. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbe spreking. 23.05 Oude muziek (gr.). 23.15 Viool recital. 23.40 Het Evangelie in Esperanto. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.23 Lichte grammofoonmuziek 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.35 Van de voorpa gina, praatje. 8.40 Lichte orkestmuziek (gr.). 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Lichte grammo foonmuziek. VPRO: 10.00 Bezet of bezeten, over denking. VARA: 10.20 Zestig minuten voor boven de zestig. 11.20 Voordracht. 11.35 Pianorecital. 12.00 Lichte orkestmuziek met zangsolisten 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12 33 Voor het platteland, praatje. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand, praatje. 13.20 Hammondorgel en zang. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Pianokwartet (gr 14.25 Voor de jeugd. 15.10 Oude- en nieuwe dansmuziek. 15.45 Oude liedjes. 16.00 Muziekrevue. 16.40 Streekuit- zending: Groningen. 17.00 Lichte grammofoon muziek. 17.15 Roemeens orkest. 17.45 Reportage Europese tafeltenniskampioenschappen te Berlijn. 17.50 Militair commentaar 18 00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Lichte muziek. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Parlementair overzicht. 19 15 Regeringsuitzending: Willem O Duys presenteert de Radio-zilvervloot 1962. 19 30 Lichte muziek en zangsolist. 20.00 Nieuws. 20.05 De wilde vaart, cabaret. 20.40 Je neemt er wat van mee.quiz. 21.25 Lichte muziek 21.55 Ma rimba, 22.30 Nieuws. 22.40 Reportage Europese tafeltenniskampioenschappen te Berlijn. 22 45 Viool en piano. 23.15 Sportane reacties: muzikale discussie. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12 00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weer berichten. 12 35 Landbouwkroniek. 12.42 Lichte muziek. 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek 14.00 Schoolradio. 15.45 Vlaamse kamermuziek. 16.00 Beurskroniek. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Jazzmuziek. 17.40 Amusementsmuziek. 17.45 Franse les. 18.00 Gods dienstige uitzending. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportprogramma. 19,00 Nieuws. 19.40 Orkestmu ziek. 19.45 Operamuziek. 20.00 Omroeporkest en solisten. 21.15 De zeven kunsten 21.30 Lichte grammofoonmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Amuse mentsorkest en solist. 22 35 Populaire volksmu ziek. 22.55 Nieuws. 23.0023.15 Voor de zeelieden. VOOR ZATERDAG NTS: 15.0015 30 Eurovisie: Reportage Grand National. VARA: 15.30 Het komt in de bus. 15.55 Balletprogramma. 16.15 Film. 16.40 Van spin tot friendship, filmdocumentaire over Anthony Fok ker. 17.0017.35 Voor de kinderen. 19.30 Tóp en Flop. NTS: 20 00 Journaal en weeroverzicht. VARA: 20 20 Saint Germains des Prés, gevarieerd programma. 21 20 Film 21.45 Willens en wetens, quiz. 22.35 Achter het nieuws. VOOR ZONDAG NTS: 16.0017.30 Reportage nationale club kampioenschappen zwemmen te Den Haag 19 30 Week.iournaal 20 00 Sportactualiteiten KRO: 20.30 Traan, éénakter 21 10 Amsterdams Kunst- maandorkest en solist 21 45 Film. 22.10 De ge boorte van een film. reportage van de Belgische televisie. 22.30 Epiloog. VOOR MAANDAG NTS: 20 00 Journaal en weeroverzicht. VPRO: 20.20 Vadertje voetbal, progr. over Stanley Mat thews. 20.30 Atelierbezoek bij Constant Nieuwen- huis. 21 00 In Holland stata een riddergoed tele visiefantasie. 2140 Ziek zijn... beter worden, medische uitz 22.05 Gesprek aan de schrijftafel X

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4