Den Haag bewijst visserij een slechte dienst KERKDIENSTEN i Haarlemmer Smit winnaar van politie-veldloop EEN SCHOT IN DE LUCHT GRATIS Boekhandel Ab de Jong Kapitein J. Noordveld onderscheiden Kort Umond-nieuws HAVENBERICHTEN IJmondverenigingen vandaag en morgen een flinke jongeman S0LEX0T0 375.- S0LEX-0T0 de Luxe 399.- Betaling abonnementsgeld per giro ZATERDAG 31 MAART 1962 Handel met Frankrijk Wij vragen 16—20 jaar, als assistent-magazijnbediende Jachtopzichters in N.-Holland Hoofdzakelijk kasbloemen op bloemenveiling Matige aanvoer van groenten op veilingen Gebr. VAN BUGNUM Zoon geschreven door ANTON KOOLHAAS gedurende de boekenweek, bij aankoop van Nederlandse boeken uit onze ruime sor tering. KENNEMERLAAN 59 TELEFOON 5326 Palmpaasoptocht in Noorc Het orgaan van de Centrale van Zeevarenden ter Koopvaardij en Visserij, „Ons Bestek" bevat een artikel, waaruit blijkt, dat men het helemaal niet eens is met het besluit van de Haagse gemeenteraad om een oud vissersschip in te richten en de gebruiken als „oefenschip" of „drijvend leslokaal". Zelfs niet, nadat op stadhuis en departement men geprobeerd heeft alle opgeworpen bezwaren weg te praten. Zoals men weet, is ook Velsen zeer gekant tegen het Haagse besluit. We laten hier volgen, wat „Ons Bestek" over deze kwestie te zeggen heeft. Bij Koninklijk Besluit is de ,De Ruyter- medaille" in zilver verleend aan kapitein Noordveld in IJmuiden-Oost. Kapitein Noordveld is gezagvoerder bjj de Konink lijke Nederlandsche Stoomboot Maatschap pij n;v. Hij heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt door het in kaart brengen van de Lorenzo Baai van Honduras. Reeds geruime tijd wordt in visserij kringen de behoefte gevoeld om ten be hoeve van 't visserij-onderwijs een oefen schip in de vaart te brengen. In de ge meentebesturen van 's-Gravenhage en van Velsen, welke gemeenten beide over een gemeentelijke visserij school beschikken, alsmede in het bestuur van de particuliere Visserijschool te Katwijk is in die richting activiteit ontwikkeld, omdat in brede kring van deskundigen de mening heerst, dat het van groot belang zou zijn, indien tot de aanschaffing van een zodanig schip zou worden overgegaan. Aangezien het exploiteren van een oefen schip door elke school afzonderlijke grote financiële lasten mee zou brengen, die zo wel voor de genoemde gemeentebesturen als voor de visserijschool te Katwijk on aanvaardbaar zouden zijn, werd in 1959 besloten gezamenlijk op te treden en werd een, uit vertegenwoordigers van de drie erbij betrokken plaatsen bestaande, com missie in het leven geroepen. In deze commissie werden naast de overheidsvertegenwoordigers, redersverte- genwoordigers van „Noord" en „Zuid" be noemd. De werknemers werden buiten de deur gehouden, „nicht erwünscht" zouden onze Oosterburen zeggen. De commissie sprak zich. op grond van een aantal onderwijskundige en economi sche argumenten, uit voor de aanschaffing van een oefenschip. Zij hield zich tevens bezig met de vraag, welk soort schip zich het beste voor het beoogde doel zou lenen. Verschillende mogelijkheden werden in haar beschouwingen betrokken, zowel die van een oud schip als van een nieuw. In het rapport is daaromtrent vermeld: Gebruikt schip „Een gebruikt schip zal nooit zodanig kunnen worden omgebouwd, dat daarin aan alle eisen wordt voldaan, zoals bij een nieuw schip mogelijk is. Ook zal de levens duur van een gebruikt schip aanmerkelijk korter zijn, zodat na een betrekkelijk ge ring aantal jaren de gedachte weer naar een ander schip zal moeten uitgaan. Dat dit niet economisch is, behoeft geen be toog. De aanvankelijke gedachte, dat met een gebruikt schip eerst ervaring zou kunnen worden opgedaan, o.a. met betrekking tot de inrichting, meent de commissie nader als minder juist te moeten verwerpen. Bij een oud schip moet zodanig aan de be staande vorm en indeling worden vastge houden, dat geen enkele experimentele waarde aan de verbouwing daarvan kan worden toegekend. Hoewel de commissie zich niet verheelt, dat de aanschaffing zowel van een nieuw schip als van een gebruikt schip risico's met zich brengt, zullen deze risico's bij een oud schip aanmerkelijk groter zijn, in het bijzonder, omdat bij verbouwing van een oud schip veel onverwachte kos ten wegens extra reparaties te vrezen zijn. Nieuw schip Met een nieuw schip, dat zeker 40 jaren mee zal kunnen gaan, zal bovendien veel praktischer en economischer kunnen wor den gewerkt dan met een oud schip. Ook is in de commissie het idee naar voren gebracht, voorlopig voor drie of vier jaren een haringlogger te huren, ten einde daarmede eerst de nodige ervaring op te doen. Na verloop van die tijd zouden de eisen, waaraan een oefenschip zou moeten voldoen, zoveel mogelijk kunnen worden benaderd. De huur van een zodanig schip wordt geraamd op 40.000,- per jaar. Voor de inrichting van dat schip zouden de nodige verbouwingen moeten plaatsvinden, die belangrijke bedragen zouden vragen. Na verloop van drie of vier jaren, zou dit schip weer in zijn oude staat moeten wor den teruggegeven, hetgeen weer grote kos ten van zgn. „afbouw" zouden vragen. Voorts biedt een haringlogger niet vol doende ruimte voor logies, het geven van lessen, het plaatsen van de nodige appa raten, enz. Bovendien zijn de consequenties ten aan zien van gebreken, die het schip bij het beëindigen van de huur mocht vertonen, niet te overzien. In de praktijk komt men ook telkens voor de vraag te staan, voor wiens rekening de kosten van herstel ko men. Het huren van een enigszins moder ne haringlogger acht de commissie daar om riskant, oneconomisch en uit onder wijskundig oogpunt niet doelmatig. Conclusie Op grond van vorengeciteerde argumen ten kwam de commissie tot de conclusie dat het aanbeveling verdient tot de aan schaffing van een nieuw schip over te gaan. Men zou zo denken, dat vooral het ge meentebestuur van 's Gravenhage dat blij kens bovengenoemd rapport reeds in 195b op het punt stond om tot de aankoop van een -t oefenschip om te bouwen, afge dankte drijfnetlogger, over te gaan, zich zou haasten om de conclusies van de com missie ter kennis te brengen van de ge meenteraad en van de minister van onder wijs. Daarin vergist men zich echter. In de eerste plaats toonde men niet de minste haast om het rapport af te werken. Toen dit alleen nog maar de ondertekening van de voorzitter (het hoofd van de afdeling Onderwijs van de Secretarie der gemeen te 's-Gravenhage) moest hebben, trad een vertraging van bijna een jaar op, omdat deze op toernee was door de Verenigde Staten van Amerika. In dc tweede plaats verdween het rap port in februari 1960, voorzien van alle handtekeningen, inclusief die van de voor zitter, in een of ander laatje van de wet houder van onderwijs. Het heeft tot nu toe noch de gemeente raad, noch de minister bereikt. Te merkwaardiger is, dat het gemeente bestuur van 's-Gravenhage zich, dwars te gen het advies van de commissie in, op verzoek van de Redersvereniging „Sche- veningen" heeft vastgebeten in de aan schaffing van een afgedankte haringlog ger. Na geruime tijd van voorbereiding gedurende welke wij getracht hebben de wethouder van onderwijs van de dwalin gen zijns weegs terug te brengen, is in een eind januari 1962 gehouden gemeente raadsvergadering besloten tot aankoop van een dergelijk schip, de Sch. 14 Oceaan I", over te gaan. Bij de besluitvorming heeft men heel sterk op twee gedachten gehinkt. Ener zijds wordt nl. steeds gesproken over een oefenschip, terwijl men anderzijds sprak van een „drijvend leslokaal" ten behoeve van de school te Scheveningen. Zowel ten stadhuize als op het departe ment heeft men getracht onze bezwaren weg te praten door te beweren dat er geen sprake zou zijn van een oefenschip, doch slechts van een drijvend leslokaal, dat in de haven van Scheveningen zou worden gestationeerd en dat hoogstens in de zo mer bij heel mooi weer eens een keertje voor een paar uren de haven zou verla ten. De aan de gemeenteraad voorgelegde begroting wijst in dezelfde richting. Voor de kosten van survey, verbouwing haring- ruim tot leslokaal, verbouwing messroom (welke messroom?) tot toiletruimte, roest vrij maken en verven van het schip enz. is een bedrag van 35.000 uitgetrokken. Het is duidelijk dat een verbouwing, bin nen dat bedrag, aan dit reeds 52 jaar oude schip slechts een zeer beperkte verande ring tot stand zullen brengen. De bestaan de inrichting van het schip blijft dus in hoofdzaak ongewijzigd, dat wil zeggen, in de staat waarin het 52 jaar geleden door de werf werd afgeleverd. Verkeerde sfeer Een van onze bezwaren tegen de aan koop van een oud schip was en is, dat men de jongens brengt in een sfeer die niet is van deze tijd. Een ieder weet nu zo langzamerhand wel, dat de inrichting van de haringdrijfnetschepen beneden elk peil is en nog slechts vergelijkbaar met de gelukkig niet meer bestaande Drentse plaggenhut uit de vorige eeuw. Dit bezwaar is luchtig weggewuifd als een misverstand, omdat het helemaal niet ging om een oefenschip. In een thans door het gemeentebestuur afgegeven verklaring heet het, dat altijd een oefenschip is be doeld. Het schip zal van 's morgens negen uur tot 's middags vier uur buitengaats zijn. Hoewel voorzieningen aan de kom buis niet nodig zijn, want op zee worden geen maaltijden klaargemaakt, blijven de kooien in het vooronder intakt, zodat even tueel op zee overnacht kan worden. Scheveningen is echter nog altijd een tijhaven, waar men niet op elk gewenst ogenblik kan in- of uitvaren en binnen komst vooralsnog door het getij wordt be paald. De gedachte, dat men altijd om negen uur uit- en om vier uur kan binnenvaren, lijkt op een onverantwoordelijke wijze met vuur spelen. De diepgang van de Sch. 14 is niet ge ringer dan die van zijn soortgenoten. Bij het binnenkomen van de haven worden vaak naar de mening van de haven autoriteiten te grote risico's genomen. Men denke hierbij slechts aan het ongeval met de Sch. 21, die in december 1960 op de pier verzeilde, waarbij helaas een jonge visser het leven liet, om het bij dit recente voorbeeld maar te laten. Derge lijke risico's nemen met een klas school kinderen aan boord, zou slechts getuigen van een ontstellend gebrek aan verant woordelijkheidsgevoel. Niet voor niets wordt reeds meer dan vijftig jaar lang aangedrongen op een ver betering van de Scheveningse haven. Consequentie De consequentie zal wel zijn dat of het schip binnen moet blijven, of dat het lan gere tijd op zee zal verblijven, waarbij zowel leerlingen als leraren afstand zullen moeten doen van elk comfort, waarmede men in de huidige tijd aan de wal pleegt te worden ontgeven. Naar onze mening zal dit op de jeugdige aspirantvissers eerder een afschrikwek kende invloed hebben, dan dat het voor nemen om het vissersberoep te kiezen wordt aangemoedigd. Het is daarom, dat wij het besluit van het gemeentebestuur van 's-Gravenhage ten zeerste betreuren Het heeft naar onze mening de visserij een slechte dienst bewezen. Aldus „Ons Bestek". Teneinde op ruimere schaal gelegenheid te verstrekken tot het inwinnen van ge gevens met betrekking tot de handel met Frankrijk zal de Nederlands-Franse Kamer van Koophandel zitdagen houden te kan tore van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken op donderdag 19 en eventueel vrijdag 20 april Jhr. H. M. J. van Asch van Wijck van genoemde Kamer zal alsdan gaarne met de aanwezigen van gedachten wisselen over de voor betrokkenen op dit terrein belangrijke onderwerpen. Indien men van deze gelegenheid ge bruik wenst te maken moet dit voor 6 april kenbaar worden gemaakt. Kapitein J. Noordveld. Uit dankbaarheid heeft de Hondurese regering onlangs een landpunt naar hem gedoopt, namelijk „Punta Noordveld". In de IJmuider Courant van 16 februari jongstleden heeft de 42-jarige kapitein uit voerig verteld over zijn voor Honduras en de internationale koopvaardij belangrijk werk. Aan de heer K. Happee, te Rotterdam, administrateur van de Stichting Neder landse Vereniging tot Adoptie van Sche pen, is eveneens de zilveren „De Ruyter- medaille" verleend. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: J. M. van den Berg-Leije- naar, z., Geleenstraat 16, IJmuiden; Tj. Brouwer-Kroon, z., Ahomstraat 28, IJmui den; A. C. M. de Vries-Schouws, d., IJsel straat 71 rd„ IJmuiden; W. C. Rijff-Heere- mans. d., Beekvlietstraat 6, Santpoort; J. G. Swiers-Starken, z., de Ruijterstraat 50, IJmuiden-Oost; L. J. F. Bijlsma-Klaassen, z., Rijnstraat 65, IJmuiden; A. C. de Jong- Schelvis, d., Veiserduinweg 264, IJmuiden- Oost. OVERLEDEN: F. Zeilstra, 72 j., wed. van W. van Dam. Kanaalstraat 236, IJmui den; J. H. Tekamp, 71 j., e. van J. Roze- meijer Bornstraat 8, Velsen-Noord; J Overwater, 31 j„ e. van H. G. Jochemus, Rijnstraat 9. IJmuiden. GETROUWD: J. van Dam en A. Vergers, Napierstraat 2, IJmuiden; J. Knijpers en B. Wegh, Lange Nieuwstraat 374, IJmui den; C. de Boer en S. K. IJpma, Oranje straat 2. IJmuiden; H. Postma en A. Ba1 ker. Berkenstraat 32, I.Jmuiden-Oost; P. Cramer en E. Paap, de Wetstraat 11, IJmui den; A. Bakker en A. van der Wal, Gjert- 'sërfsfnfét '?7T t.Tmuiaen'-Öösf/' ONDERTROUWD: J. G. C. Rijs. Alk- maarspweg 409. BevërWiik en M. J. Bakker, van Dieoenst.raat 8. Velsen-Noord; C. Schend. Rertelmanplein 6 I, Amsterdam en T. A. Hofker. Eenhoornstraat 40. IJmuiden; E. C. Diik. Bloemstraat 87, IJmuiden en L. Punt. Wük aan Zéeërweg 77, IJmuiden- Oost; K. W. Jongejans, Elzenstraat 35, IJmuiden-Oost en M. Scholten. Elzen straat 35, IJmuiden-Oost; J. Vlieland, Pre sident Krugerstraat 7. IJmuiden en J. J. C van der Gronden. Wouwermanstraat 20 Haarlem, t.a. Leeuweriklaan 19, Haarlem C. C. Vink. Corverslaan 105, Velsen-Noord en J. A. M. Hof. Platanenstraat. 2, TJmui- den-Oost, t.a. Corverslaan 93, Velsen Noord. Advertentie prettig afwisselend werk 5-daagse werkweek goed loon prima vooruitzichten winstdeling MARKTPLEIN 30 In hotel Kornman aan de Mient te Cas- tricum waren jachtopzichters van het pro vinciaal duinterrein uit geheel Noord-Hol land bijeen voor een jaarlijkse algemene ledenvergadering. Aanvankelijk leek het er hierbij op dat in het begin van het vorige jaar de wild stand slecht zou zijn vanwege het slechte en koude weer. Toen de zomer zich echter had aangediend, bleek dit allemaal nogal te zijn meegevallen. Daardoor konden dan ook nog vele stuks geschoten worden. Met algemene stemmen werd de heer C. Schoen weer als hoofdbestuurslid aan gewezen. Men besloot voorts dit jaar in- plaats van een schietwedstrijd een excursie te houden, en wel in juni. De bestuursverkiezing tenslotte bracht geen verandering. Als afgevaardigden voor de algemene vergadering te Utrecht wer den de heren C. Schoen en J. Verdel aan gewezen. Nog steeds is men op de Beverwijkse bloemenveiling aangewezen op kasbloe men, waarvan de aanvoeren niet in over eenstemming zijn met de vraag. Het ge volg is dan ook: vrij hoge prijzen, soms zelfs ongekend hoog. Zo betaalde men dan deze week voor de gele narcissen tot 2 per bos, terwijl de roodcuppen rond de gulden per bos noteerden. Maar ook de tulpen waren flink aan de prijs; de gewone handelsssoorten lagen rond 1,50 per bos en voor iets extra betaalde men tot 2,70 per bos. Blauwe druifjes stonden weer in het teKen van de export met prijzen die tot 54 cent per bosje opliepen. De aanvoer van irissen is iets groter geworden, waar door de prijzen iets lager waren, tot ruim 2 per bos. Anjers waren, evenals rozen, flink aan de prijs; de aanvoeren zijn niet groot. Bij de pitplanten viel deze week het grote aanbod van begonia's op en menig andelaar zocht het deze week in de „pot ten". Zondag 1 april IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe kerk, 10 u.: ds. H. van Niel; 17 u.: ds. H. Huisman; De Rank, 10 u.: W. Huiser, jongerendienst; Bethlehemkerk, 10 u.: ds. J. van den Berg; 19 u.: ds. H. van Niel; Jeugdkapel, 10 u.: Th. Mooy. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: J. A. Tiemens; 17 u.: ds. G. Assies; Petrakerk, 9.30 u.: G. Assies; 17 u.: ds. W. Dieper- sloot. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. D. Nieuwenhuis. Doopsgez. Gem., Helmstraat geen dienst. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: Petruskerk, 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis, 10 u.: hoogmis; 19 u.: lof met meditatie. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsddienst; 19.45 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u.: dienst Edison- strsdt 14. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: J. Schouten; 11.15 u.: zondag school. Pinkstergemeente, Cult. Geb., 19.30 u. G. R. Mik. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: sa menkomst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. W. Oorthuys; 19 u.: ds. S. de Roest, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Evang. ver. Elon, Elonkapel, 10 u.: ds. Gravendeel. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Ver. van Vrjjz. Herv., Abeelenstraat 1 10.30 u.: mej. M. C. Jongeling. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9.15 (Hoogmis); 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: dr. A. Dronkers; 19 u.: ds. J. H. W Dickhout. Lectorium Rosicrucianum, Stationsweg 95, 10.30 u.: B. Bersma. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Advertentie Acc.: slot, jasbesch., beugel 18. SOLEX-dealers Meervlietstraat 69 - Velsen-Z. - Tel. 5701 Planetenweg 40 - IJmuiden - Tel. 5290 Het tweede evenement dat door de po- litiesportvereniging Velsen in het kader van de viering van haar 25-jarig bestaan werd georganiseerd, was een der drie veld lopen om het kampioenschap van het dis trict west van de Nederlandse Politiesport- bond. De weergoden waren de politieman nen, afkomstig uit de provincies Noord- en Zuid-Holland en Utrecht, bepaald niet gun stig gezind, want toen om kwart over één donderdagmiddag in het park Velserbeek het startschot viel voor de veteranenklas- se, viel de regen gestadig neer. Ondanks dat liepen de oudjes welgemoed hun twee ronden. Winnaar werd J. E. Smit van de PSV Haarlem in een tijd van 7 minuten 52.9 seconden. Hij werd op 5 seconden gevolgd door zijn clubgenoot F. van Es. Als derde kwam binnen W. van Atten van de rijks politie sportvereniging „Luctor" uit het ressort Den Haag. Daarna gingen de B- klassers, totaal 24 man, van start. Zij Advertentie moesten drie keer om de vijver lopen Was na de eerste ronde het veld atleten reeds tot een lang, kleurig lint gerekt, in de tweede ronde begon er reeds enige te kening in de strijd te komen. De ruimte tussen de lopers werd steeds groter. J. ten Have uit Haarlem had zich een kleine voorsprong verworven, die hij in de derde ronde nog wist te vergroten. Hij werd win naar in 11 min. 31 sec. daarna volgden vier leerlingen van 't rijksinstituut tot op leiding van hogere politie-ambtenaren, waarvan P. Dissel de snelste was. Tot slot liepen de A-klassers hun vier ronden. W. Bouma uit Zandvoort nam na de start onmiddellijk de kop. Bij het einde van de Lindenlaan, bij het ingaan van een scherpe bocht, kwam hij echter te vallen, waardoor hij licht aan de knieën werd gewond. Hij herstelde zich spoedig, liep snel de opgelopen achterstand in en bij het einde van de eerste ronde had hij de leiding heroverd. Hij stond die eerste plaats niet meer af en werd onbedreigd winnaar. Om volgende plaatsen werd van tijd tot tijd nog heftig gestreden. De Utrechter A. Kragting werd tweede. Doornat en koud trokken de atleten na afloop naar het hoofdbureau van politie in IJmuiden-oost, waar zij in de gymnas tiekzaal een warme douche namen. Een warme dronk in de cantine bracht hen weer volledig op verhaal en toen voorzit ter G. J. Timmermans de prijzen uitreikte zat de stemming er weer volop in. Ondanks de slechte weersomstandighe den kan ook deze veldloop als een ge slaagde gebeurtenis in de jubileumviering van de Velsense politie-sportvereniging worden aangemerkt. Ouderavond. Woensdag 4 april wordt in de Pleiadenschool aan het Pleiaden- plantsoen te IJmuiden een ouderavond ge. houden van de kleuterschool „De Zand- haasjes". Mejuffrouw Cats, hoofdleidster van een kleuterschool in Haarlem, zal spreken over het onderwerp „Luisteren". Weekmarkt. De weekmarkt in IJmui den zal me', ingang van 5 april weer tot 17 uur duren. Consultatiebureau. In de Rodekruis. boerderij Slingermuur aan de Zeeweg te IJmuiden-oost is een nieuw consultatie bureau van het Witte Kruis voor zuigelin gen en kleuters ingericht. Op ue Beverwijkse groenteveiling was deze week de aanvoer matig. De voor jaarsprodukten waren verre in de meer derheid; de aanvoer van winterartikelen heeft weinig meer te betekenen. De spinazie liep weer aanzienlijk op en zo betaalde men vrijdag boven de gulden per kilo namelijk 1,08. Sla ging ook vlot weg tot 40 cent per krop. De aanvoer van radijs is iets toegenomen, waardoor de prijzen iets terugliepen; er werd tot 25 cent per bosje betaald. Rabarber is er weinig meer, waardoor de prijzen opliepen tot 1,35 per bos. Witlof kon zich heel mak kelijk handhaven op een prijs van 1.65 per kilo. Waspeen werd duurder en ging tot 87 cent per kilo. Prei ziet men weinig waardoor de prijs opliep tot 1,65 per kilo Soepgroenten werden tot 95 cent per bosje verkocht. De noteringen waren vrijdag: spinazie 71—108. sla 2841, radijs 22—25, rabarber 89132. prei 67—165, waspeen 3587 soepgroenten 7894, witlof 128169. Veiling Castricum Het koude weer blijft zijn invloed doen gelden op de veilingaanvoeren. De note ringen waren: spruiten 99200; rabarber 6672; prei 4083; witlof 140151. Onder auspiciën van het r.-k. ouder comité van de r.-k. scholen in Velsen Noord wordt op zondag 15 april, Palmzon dag, de traditionele palmpaasoptocht voor de jeugd gehouden. Het ligt in het voor nemen, dat de kinderen, van wie er vorig jaar driehonderd deelnamen, ook nu weer met hun versierde „palmpaas" en met mu. ziek van de r.-k. harmonie St. Caecilia door een deel van Velsen-Noord trekken om na afloop van de optocht een deel van hun palmpaas af te staan voor de zieken De opstelling van de optocht is die dag bij de r.-k. meisjesschool in de Corverslaan, om ongeveer kwart voor één uur, waarna de fleurige wandeling om één uur zal be ginnen. Teneinde de kleinste deelnemers niet al te zeer te vermoeien, blijft de rondgang beperkt. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Betamar van Hamburg: Eemstroom, Grangemouth: Jason. Paramaribo; Ida Jacoba. Bordeaux, ledig voor IJmuiden: Paris. Rotterdam: Isigny, Cherbourg; Makkum Hamburg: Crusader, Nordenhamn; Ko- hima, Antwerpen: Spica.Swansea; Leada. Ant werpen; Ligovo. Liepaja; Brinda, Portsmouth, ledig voor IJmuiden; Herman Langreder, Genua; Sonny, Apapa. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Kano Palm van Las Palmas; Leiderkerk, Rotterdam; Ronan Sunderland; Alk, Fur; Roozenburgh, Rot terdam; Maloja, Rotterdam; Magas, Rotterdam; Olivier van Noort. Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Basildon naar Ipswich; Eminence, Londen; Fennia, Kot- ka: Kathe Danielsen, Stettin met walsmateriaal uit IJmuiden; Alkmaar, Rotterdam: Witmarsum, Bremen: Swift. Harlingen; Wexford. Boston, met stijfsel en stroop van Zaandam; Wlttekind. Hamburg; Birka Rotterdam; Martha Ahrens, Hamburg; Hertha II, Hamburg; Admiralen- gracht,. Antwerpen; Carina, Kalinborg: Lady McGowan Irvine. ledig van Buitenhuizen; Noordwijk. Monrovia, ledig van IJmuiden; Bolt. Oslo: Baltic, Malmoe: Westland, Las Palmas: Minos. Helsinki; Lealott, Avonmouth; Herman Litmeyer. Valberg. met veekoeken van Wormer- veer: Goote, Manchester: Flevo. Aalberg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Frans Boemer naar Kopenhagen; Irex, Trinidad; Atha. Kopenhagen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) ds. H. P. Huisman; 19 u.: ds. L. Brink. Gereformeerde Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. G. Homans. Vrije Evang. Emanuël, Gem. Ontspan- ningslokaal, 10 u.: E. Pera. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis; 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81, 17 u.: dienst. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., Maria Boreel- school, 9.10 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. J. C. Remijn; 19 u.: ds. D. M. Scholten; De Hoeksteen, 10 u.: ds. D. M. Scholten; Jeugdkapel (De Toorts) 10 u.: G. J. KwankelAdventskerk (ziekenhuiskerk) 10 u.: ds. C. de Ru. Christ. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 u.: ds. J C. Maris; 16 u.: ds. J. J. Rebel. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. N. J. W. C. de Kluis. Doopsgez. Gem., Spaarnberg, 10.30 u.: ds. P. J. van Schayck. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7 en 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30, 11.45, 19 u.: avondmis; Regina Coe- li, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 19 u.: (hoog mis). Maranatha, Baanstraat, 10 u.: J. van Veen. Evang. Luth. Gem., Koningstr. 117, 10.30 en 19 u.: kerkdienst. Vrjje Evang. Gem., Koningstraat 117, 9 u. en 19 u.: ds. J. Moerland; 19 u.: Heilig Avondmaal. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman, Heilige doop; Irene- kapel. 10 u.: ds. G. van Schuppen, Hei lige doop; De Opgang. 10 u.: ds. v. d. Hoek, zendingsdienst; 19 u.: zangdienst; 19.15 u.: jeugddienst, ds. J. C. Remijn; Oosterwijk-Meeresteyn, Chr. L.T.S., 10 u.: ds. J. A. Don; Jeugdkapel „De Op gang", 10 u.: de heer H. Olivierse; zon dagclub „De Schans", 10 u. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. W. J. H. Hubeek. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 u.: ds. C. Meyer. Geref. Kerk, Oosterwijk, wijkgebouw Dommelsingel 4a, 8.30 en 17.15 u.: ds. C. Homans. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. M. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondag school; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. C. Koppert. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. M. Wendte; 11.30 u.: Kinderkerk; 19 u.: Oecumenische dienst, ds. M. Wendte en Kapt. J. J. Bosma. Leger des Heils. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7 45 u.: Hoogmis 9.15 u.; Kindermis 11 u.: Avqndmissen 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen 8.15 en 10 u. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 7.45, 9.00, 10.45, 12 en 18 u. Ned. Herv. Gem„ 10.30 u.: Bediening H. Doop. Ger. Kerk, 10 en 17 u.: ds. IJ. v. d. Zee. BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8.30 en 10.30 u. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postrekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7.65, post- abonnees f 8 15. U kunt het or s gemakkelijk maken door uw airo-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van u c juiste naurn en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dun het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE ZATERDAG 31 MAART Patronaatsgebouw, IJmuiden-oost, 20 u.: De Lentebloemen met „De heks van de boshut". Statenhuis, Beverwijk. 14.30 tot 22.30 u.: Tentoonstelling kindertekeningen St. Lu- casgilde. Centrum, Beverwijk, 20 u.: A en O Oos terwijk, „Lang weekend". Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Feestavond DEM. Bellevue, IJmuiden, 20 u.: Kienavond Neptunus. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Jaarvergadering Coöp. Tuindersvereniging Kennemerland. ZONDAG 1 APRIL Statenhuis, Beverwijk, 1122.30 u.: Ten toonstelling kindertekeningen. Antoniusziekenhuis, IJmuiden, 13.30 u.: Ingebruikneming nieuv- orgel. MAANDAG 2 APRIL Schans, Beverwijk. 20 u.: Bijeenkomst smalfilmclub IJmond dubbel 8. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden, open van 14.30 tct 17.30 u.; filiaal Wijker straatweg, Velsen-noord, open van 14 tot 17 uur. R.K. leeszaal. Wille'-sbeekweg, IJmui den-oost, open van 14 30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 u.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7