Maudling wil coalitie tussen KANU en KADU Kennedy krijgt wellicht in '64 een Mormoon als tegenstander Bijverdienste Twin patentrail koetsiers FRANS VAN SPRANG BLOUSES TRUITJES VESTEN MAAS' Warmte techniek ervaren typiste Rijk financiert 3000 woningwethuizen meer dit jaar Telemann's Schoolmeestercantate door Musyckcamer en schoolkoor Scheepvaartberichten Dreigende impasse in Kenya-gesprek GeorgeRomney, initiator der „compact carskandidaat voor staat Michigan Goede zorg kost tijd FILM EN FILMWERELD G. Schaafsma DIEMEN mannelijke arbeidskrachten 2 A DAG 31 MAART 1962 8 Velser muzikanten in aardig festival Succes Vier vrouwen Niet gemakkelijk Barry Goldwater Nieuwbouw - Verbouw Onderhoudswerken Zeer belangrijk voor alle Automobilisten WILT U.... DE NIEUWSTE DE MOOISTE MOOIE Wilt u dat wij advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is Moderne 3- en 4-kamerflats Centrale Verwarmingsinstallaties Volautomatische oliestookinrichtingen Santpoort, Kwekerslaan 1, Tel. 02560-7988 FLINKE JONGEMAN WASSERIJ RHEE Bleekersvaartweg 57 - Heemstede - Tel. 38201 IJSFABRIEK GROENLAND vraagt N.V. IJsfabr. en Koelhuis IJsvries, IJmuiden JOB GOUDA N.V. - Zeevisexport Actieve JONGEMAN Om vier uur breekt de hel los (City). Dankbaar heeft men bij deze film gebruik gemaakt van een beklemmen de en fascinerende werkelijkheid: de uit barsting van een vulkaan. Zo'n eruptie vormt de achtergrond van dit filmverhaal waarin een wat gedesillusioneerde pries ter met drie gevangenen de bewoners trachten te redden van een ziekenhuis, dat door aarbevingen en vulkaanuitbarstingen dreigt te worden vernietigd. Dat zulks met mannenmoed en zelfverloochening gepaard gaat, laat zich denken. Deze eigenschap pen passen danook elementair in de ont wikkeling van het boeiende gegeven, dat een uitermate spectaculair schouwspel op levert. Alleen al daarom is de film het zien waard. Ze draait tot donderdag en wordt zondag middag opzij gezet om „Tarzan en de lui paardkoningin" aan ons voor te stellen. Een en ander gebeurt met de nodige ge heimzinnigheid en overvloed aan sportie ve prestatie. Donderdagavond vormt de in Japan spelende film „Sayonara" de hoofd schotel van het programma. Marlon Bran do speelt daarin de rol van een Ameri kaans majoor, die verliefd wordt op een Japanse actrice. De majoor mag geen om gang hebben met de Japanse en de actrice niet met hem. De verwikkelingen,die hier door ontstaan leiden tot zelfs tragische si tuaties, al geldt ook hier het eind goed, al goed. De zondares van Assysië (Rex). Tot en met maandag wordt de ze goed gemaakte film vertoond, waarin de conflictstof rijkelijk voorhanden ligt, al dén niet vermengd niet romantische en mysterieuze tendensen. Zondagmiddag be heersen „Zes zwarte ruiters" het witte doek en woensdag en donderdag kan men „Warme liefde, koude oorlog" naar be lieven zien of voor gezien houden. Via Mala (Luxor). Tot en met maandag staat de weinig vrolijke, maar wel boeiende film op het programma, die ons de moord op een tyrannieke Zwitserse huisvader onder het oog brengt. Wie is de schuldige? Het blijkt, maar er moet eerst nog heel wat voor gebeuren. Zondagmiddag kunnen we kennis nemen van de geschiedenis van „Billy the Kid" van dinsdag tot vrijdag volgt „Het loon van de misdaad". Ditmaal staat de nazorg voor de gevangenen in het middelpunt van de belangstelling. It Happened to Jane (Kennemer theater). Doris Day vervult de hoofdrol in dit luchtig op gezette en uitgewerkte gegeven, waarin deze ondernemende dame het aan de stok krijgt met een spoorwegdirecteur en met hulp van een journalist alle moeilijkheden overwint. De journalist gaat met Doris strijken, een niet alledaagse omstandig heid. „Jungle Jim en de Zwarte Duivels" nemen zondagmiddag onze aandacht in be slag. Van zondag tot donderdag „Messa- lina" waarin Belinda Lee de despotische keizerin van die naam uitbeeldt. Zwijgend heldendom (W. B Reeds eerder bespreken wij de ze film van een Amerikaanse katoenplan ter, die in de oorlog zichzelf en zijn vrien den leert kennen. Zondag en maandag „Met een voet in de hel", een western. Jeugdige en oudere muzikanten van allerlei pluimage hebben gisteravond in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-oost hun kunnen getoond in een zeer aantrek kelijk zaalfestival, dat was georganiseerd door de sectie muziek van de Velser Ge meenschap. Helaas was de belangstelling voor dit concert de toegang was nog wel vrij maar zeer gering. Om de beurt namen de verschillende ensembles hun plaatsen op het podium in. Dat de sfeer niet zo streng was als bij een gewoon concert valt te begrijpen. Soms liepen midden in het optreden van collega's musici van de volgende groep naar het toneel, en ook waren er altijd wel, die onder het concert hun dorstige kelen even aan het buffet moesten laven. Daar kreeg de heer W. de Ruiter de kans niet voor, want hij had tot taak om van ieder ensemble een beoordeling op te ma ken. Dat is juist het nuttige van zo'n fes tival: men leert van elkaar en later ook nog van de criticus. Daarom is het ook niet het belangrijkste of er veel publiek in de zaal zit. Maar het zou zo'n avond toch wel veel sfeervoller maken. We hopen voor alle accordeonisten, mandolinespeelsters en -spelers en mondaccordeonisten, die nu in het strijdperk treden, dat ze volgende keer voor een volle zaal kunnen spelen. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft het aantal woning wetwoningen, dat in 1962 door het rijk zal worden gefinancierd, verhoogd van 35000 tot 38000. Als gevolg hiervan zal het aan tal premiewoningen worden verminderd van 30.000 tot 27.000 Hiermede heeft de minister gevolg gegeven aan de toezeg ging, die hij bij de behandeling van zijn begroting in de Tweede Kamer deed om 3000 woningen over te hevelen van de pre mie- naar de woningwetsector. Het doel van deze overheveling is, tege moet te komen aan de behoefte aan de goedkoopste soort huurwoningen in de gro te steden, waar het verschil in huur tus sen woningwet- en premiewoningen het grootst is en aan de behoefte in die plat telandsgemeenten waar de bouw van pre miewoningen niet voldoende van de grond komt. Voor elk van beide doeleinden zal de helft van de beschikbare 3000 woning wetwoningen worden aangewend. De 3000 woningen zijn als volgt over de provincies verdeeld: Groningen 100, Friesland 100, Drente 75, Overijsel 125, Gelderland 150, Utrecht 300 (waarvan 200 ten behoeve van de gemeente Utrecht), Noord-Holland 700 (waarvan 500 ten behove van de gemeen te Amsterdam), Zuid-Holland 1050 (waar van 800 ten behoeve van de gemeenten Rotterdam en Dan Haag), Zeeland 75, Noord-Brabant 200, Limburg 125. De reeds toegewezen aantallen premiewoningen zul len met dezelfde cijfers worden vermin derd. Als besluit van een uitvoering door de Haerlemsche Musyckcamer met het koor van het Pius X College in het Kennemer Theater te Beverwijk bracht dirigent An- dré Kaart een komische cantate van Tele- mann ten gehore, „Der Schulmeister" ge titeld. De heer Kaart is zelf muziekleraar aan de genoemde school en ongetwijfeld zal hij zich daarom aangetrokken hebben gevoeld tot deze achttiende-eeuwse paro die op een schoolmeester die met pijn en moeite zijn leerlingen de beginselen der zangkunst tracht bij te brengen. De auteur van het werkje, Georg Philipp Telemann was een van de vruchtbaarste componis ten van zijn tijd, een man die van alle muzikale markten thuis was, daarbij be reisd, belezen en bekend om zijn humor. Voor talloze Collegia Musica en Musyck- camers van zijn dagen componeerde hij kamermuziek, danssuites en tafelmuzie- ken. Hij bezat de benijdenswaardige gave van een vlotte pen die steeds door een goede smaak geleid werd en waaruit soms een geniale inval op papier kwam. In de ze cantate is bijvoorbeeld de fuga over de kolderregel „Ceciderunt in profundum summus Aristoteles, Plato en Euripides" van een joviale oubolligheid die Bach in zijn Kaffee- en Bauernkantate niet over troffen heeft. Het koor van het Pius X College had er ook kennelijk plezier in, en de bariton-solo werd door Frans van der Ven met veel schoolmeesterlijke waar digheid vertolkt. Daar ik niet in de gelegenheid was, de eerste helft van het programma bij te wo nen, moest ik helaas het solistisch optre den van een der cellisten uit de Musyck camer, Carel Alphenaar, in het cellocon cert van John Garth (1722-1810) missen, evenals de uitvoering van een Magnificat voor driestemmig gemengd koor en strijk orkest van Marc-Antoine Charpentier (1634-1704). Het programma was verder aangevuld met werken die onlangs tijdens een concert te Haarlem in de Tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw tot uitvoering gebracht zijn. Hiervan wil ik gaarne nog afzonderlijk noemen het na de pauze gespeelde fluitconcert van Vival di ,,I1 Cardellino" (De Distelvink) om de fijnzinnige wijze waarop Edo Wilod Ver sprille, een van de vaste solisten van de Musyckcamer, de solo-partij blies. Akoes tisch was het overigens een goed idee van de dirigent om het orkest in het midden van de zaal te plaatsen, waardoor het geluid veel directer aansprak dan bij de normale plaatsing op het podium het ge val zou zijn geweest. Sas Bunge Algol, 30 500 m wzw Cocos Eil. n. Fremantle. Alkmaar, 30 v. Amsterdam n. Rotterdam. Andyk, 30 80 m. n.w. Bermuda n. Pt. Everglades. Angolakust, 30 v. Dakar naar Rotterdam. Arendskerk, 29 van Cadiz naar Antwerpen. Banda, 200 m. zo Kreta n. Malta. Caltex Amsterdam (t), 30 te Bahrein. Caltex Arnhem, 30 te Bahrein verw. Caltex Arnhem. 30 50 m. z.w. Finisterre n. Sidon. Caltex Madrid (t), 31 te Sidon verw. Caltex Napels (t), 30 v. Lorenco Marques naar Bahrein. Caltex Rotterdam, 30 naar Port Said. Castor, 30 te Patras. Esso Amsterdam, 200 m. zzw Ouessant n. Rot terdam. Fravizo, 29 v. Las Palmas n. Algiers. Gaasterkerk, 30 van Genua n. Port Said. Heelsum, 30 pass. Istanbul n. Bremen. Heemskerk, 30 5 m. w St. Vincent n. Le Havre. Japara, 30 70 m. o Quardafpi n. Cochin. Kara (t). 30 van Tranmere n. Amsterdam. Katsedijk, 30 85 m. zw Scillys n. Le Havre. Kerkedijk, 30 650 m. n Flores n. New York. Khasiella. 30 pass. Kaap Dagato n. Las Pezia. Kreeft, 30 pass. Narvik naar Rotterdam. Laarderkerk, 30 te Khorramshahr. Loosdrecht, 30 75 m. o Socotra n. Aden. Lutterkerk, 30 te Port Said. Maaskerk, 1 april te Suez verw. Madisonlloyd, 30 145 m. zw Ouessant n. Pt. Said. Mijdrecht, 225 m. Ras Tanura n. Kawasaki. Mylady, 30 100 m. no Oran n. Takoradi. Naesslion 30 70 m. zo Kreta n. Banias. Nestor, 30 24 m. w Lissabon n. Rotterdam. Oranje, 31 te Wellington verw. Overijsel, 30 te Genua. Papendrecht 60 m. no Bougie n. Rostock. Philine (t), pass. 30 Aden n. Mena al Ahmadi. Philippia. 30 135 m. zzw Oussant n. Las Khirra. Prin Frederik Willem, 28 30 m. n Berlenga n. Valencia Prins Maurits, 30 te Valencia. Prins Willem III, 30 v. Aden n. Mogadiscio. Pygmalion, 31 te Alexandrië verw. Steenkerk, 30 te Genua. Straat Cook, 30 v. Sydney n. Melbourne. Texel, pass. 30 Ouessant n. Rotterdam. Waterland pass. 30 Kaap Finisterre n. Amster dam. Wieldrecht (t), 30 te Dakar. Zuiderkerk, pass. 30 Pantellaria n. Antwerpen. Johannes Frans, 30 te Quintero. Mainllyd, 30 v. Bangkok n. Labuan. Meliskerk, 30 v. Genua n. Port Said. Sarangan, 30 v. Manilla n. Bangkok. Tjiluwah, 31 te Sydney verw. Tjipondok, 30 te Mombassa. Van Cloon, 31 te Singapore verw. Waikelo, 30 te Port Said. Weltevreden, 30 op de rede van Dubai. Woltersum, 30 v. Falmouth n. Bermuda. Abbeker, 30 v. Rotterdam n. Sydney. Alkmaar, 30 te Rotterdam. Appingedijk, 30 te Rotterdam. Arkeldijk, 30 te Rotterdam. Caltex Rotterdam (t), 30 v. Rotterdam n. Sidon. Echo, 30 v. Rotterdam n. Agadir. Friesland-S.S.M., 30 te Dordrecht. Geertje Buisman, 30 v. Rotterdam n. Genua. Jason 30 te Amsterdam. Kloosterdijk, 30 te Rotterdam. Leiderkerk, 30 v. Rotterdam n. Amsterdam. Munttoren, 30 te Rotterdam. Palamedes, 30 te Rotterdam. Prins Alexander, 31 te Rotterdam. Rijndam, 30 v. Rotterdam n. Luebeck. Soestdijk, 31 v. Rotterdam n. Antwerpen. (Van onze correspondent) LONDEN Teneinde de constitutionele conferentie over Kenya, die dreigt vast te lopen als gevolg van de tussen de twee grote Afrikaanse partijen, de nationale unie (KANU) en de democratische unie (KADU), bestaande kloof, te redden, heeft de Britse minister van koloniën Mandling als tussentijdse oplossing een onmiddellijk van kracht wordende coalitie tussen bei de partijen voorgesteld. Tot nu toe maakte slechts KADU, de minderheidspartij, deel uit van de rege ring. KANU had voordat Kenya's natio nale figuur Jomo Kenyatta was vrijgela ten, geweigerd tot de regering toe te tre den. Hoewel Kenyatta al lang vrij is, bleef KANU in de oppositie. Kenyatta is thans de leider van KANU. Als zodanig staat hij aan het front van de Londense delegatie van deze partij. Het plan van Maudling is door de bei de partijen rustig ontvangen. Maudling wil dat zij over het voorstel nog overeenstem ming bereiken, voordat zij uit Londen ver trekken. Wat hij voorstelt komt neer op een nationale regering. Zonder een der gelijke oplossing dreigt er groot gevaar voor uitbarstingen in Kenya. De KANU wil een krachtige centrale rege ring, doch KADU is bevreesd voor over heersing door de Kikoejoes, wier instru ment de KANU is en verwacht een sterk regionalisme. De KANU wil van Kenya een normale staat maken, waarin de stambelangen ondergeschikt zullen wor den aan het nationale belang. Ook Maud- ling's voorstel gaat uit van een centrale regering als bindende kracht voor het ge hele land. Verder wil hij zes regionale organen, welke voldoende autonomie be zitten, voor de regeling van plaatselijke en stambelangen en inzake de omstreden landrechten. Voorjaar. De PP ontspanningsver eniging houdt vrijdag 6 april een contact avond in het Cultureel Centrum. Dr. ir. E. C. M. Roderkerk spreekt over „Voorjaar in de Kennemerduinen". Hij zal er ook een film bij vertonen. Na afloop wordt er ge kiend. (Van onze correspondent) WASHINGTON Romney, de president directeur van American Motors, heeft zich kandidaat gesteld voor het gouverneur schap van de staat Michigan. De verkie zingen daarvoor worden einde dit jaar ge houden. Maar omdat noch Nixon, noch Rockefeller veel ambitie tonen om in 1964 aan bod te komen voor het presidentschap van Amerika, zien velen thans Romney als de meest waarschijnlijke tegenstander van Kennedy in dat jaar. De 54-jarige George Romney maakt ze ker een goede kans om John Swainson, een onopvallende democraat, die thans gouverneur van Michigan is, in november van zijn zetel te stoten. In Michigan is on geveer 26 percent van het kiezerskorps par tijloos en onder die partijlozen heeft Rom ney heel wat aanhang. Pas in september 1961 heeft Romney van zichzelf gezegd dat hij republikein js. Daarvoor heeft hij open lijk kritiek uitgeoefend, zowel op de repu blikeinen als op de democraten. Hij was van mening, dat de republikeinen in de macht waren van de grote ondernemingen en betoogde, dat de democraten afhanke lijk waren van de vakbeweging. Romney wenste de politieke partijen „terug te ge ven aan het volk". Nationaal is Romney het meest bekend geworden als de man, die het initiatief nam tot het vervaardigen van kleinere auto's, de zgn. „compactcars". Toen Romney in 1954 aan het hoofd kwam te staan van American motors (een fusie van Nash en Hudson) werkte die onderneming met ver lies. Romney was van oordeel, dat er in Amerika een markt was voor kleinere auto's. Het normale formaat beschreef hij als een „benzine zuipende Dynosaurus". Dat was dan nog maar een kwalificatie in het algemeen. Romney schrikte er echter ook niet voor terug om in advertentiecam pagnes zijn concurrenten bij de naam te noemen en allerlei minder vleiends over hun produkten te publiceren. Dat heeft men hem nogal kwalijk genomen. Maar dank zij reclame en ongetwijfeld ook dank zij een goed product is Romney er in vier jaar tijd in geslaagd American Motors weer winst te doen maken. Zijn ac tie heeft ertoe geleid, dat ook vrijwel alle andere Amerikaanse autofabrikanten „compact-cars" zijn gaan maken en even eens met veel succes. In Europa vindt men die auto's nog altijd vrij groot, maar in ver gelijking met de traditionele Amerikaanse „slee" zijn ze inderdaad compact. Uit het bovenstaande zal men wellicht de indruk hebben gekregen, dat Romney een keihard zakenman is. Dat is hij ook wel, maar dat sluit bij hem idealisme zeker niet uit. Toen hij tot over de oren in het werk zat (in 1956) zwichtte hij toch voor de aandrang, toen men een beroep op hem deed een actie te steunen voor beter on derwijs in Michigan en later toonde hij zich zeer geinteresseerd toen er een conventie gevormd moest worden om Michigan een betere grondwet te geven. Romney behoort tot de eigenaardige sec- te der Mormonen. Polygamie komt thans officieel niet meer voor in Amerika,maar Romney's grootvader had nog vier vrou wen. Toen polygamie in 1885 werd verbo den, week de familie uit naar Mexico. Daar werd George in 1907 geboren. In 1912 kwam hij naar Amerika terug. Officieel is nooit uitgemaakt, of iemand, die buiten de Verenigde Staten is geboren, president kan worden, maar daar beide ouders van Geor ge Amerikaan waren, lijkt hier toch geen al te groot obstakel in zicht. Op het ogen blik echter wenst Romney niet over een eventuele kandidatuur voor het president schap te praten: het is het gouverneur schap van Michigan waar hij officieel naar streeft. Toch denken velen reeds verder. In 1964 moet er opnieuw een president worden ge kozen. Het zal zoals de zaken er thans uitzien niet gemakkelijk zijn Kennedy te verslaan. Sommige republikeinen van betekenis schijnen in dat jaar het liefst hun beurt maar voorbij te laten gaan. Nixon bijvoorbeeld, die in november zal trach ten gouverneur van Californië te worden, heeft aangekondigd, dat hij zijn termijn daar wil uitdienen en dat schakelt hem als hij het gouverneurschap wint uit voor de presidents-verkiezingen in 1964. Rockefeller, die thans gouverneur van de staat New York is, moet in november weer herkozen worden. In New York geeft men hem een behoorlijke kans, maar het feit dat hij onlangs gescheiden is, maakt zijn kansen om het ooit tot president te bren gen veel geringer. Verder is er natuurlijk nog senator Bar ry Goldwater, een republikein van de rech tervleugel. Zoals men weet is er aan de uiterste rechterzijde nogal wat activiteit in Amerika de laatste maanden. Maar het ziet er toch nog beslist niet naar uit, dat de Republikeinse partij met Goldwater in zee zou willen gaan. De republikeinen heb ben vooral behoefte aan een man, die vat kan krijgen op de partijloze, onafhankelij ke kiezers en zo'n man is Goldwater be slist niet. Juist omdat hij de partijlozen achter zich kan krijgen hebben sommige republikeinen thans hun hoop gevestigd op Romney. Zelf heb ik hem één keer ontmoet. Hij is een knap uitziend, energiek man. Sympathiek in de omgang en ongetwijfeld fotegeniek. Wat dat laatste betreft behoeft hij voor president Kennedy niet onder te doen en in het tijdperk van de 'televisie betekent dat wel iets. Nixon's voorkomen bijvoor beeld was beslist een handicap in zijn tele visiedebat met Kennedy. AANNEMERSBEDRIJF Meervlietstraat 53 Velsen Telef. 7863 Wij vragen iemand voor incassowerkzaamheden tegen vaste vergoeding per kwitantie. Zij die accuraat, betrouwbaar en eventueel enigszins ad ministratief onderlegd zijn, gelieven te sollici teren. Brieven met leef tijd, beroep enz. onder No. IJ. 284. zelf kleine storingen en meer over uw auto weten Bezoek dan onze speciale cursus in AUTO-TECHNIEK Wegens enorme belangstelling starten wij MAANDAG 2 APRIL 1962 wederom met de volgende cursus. Deze cursus wordt gegeven door ervaren en gediplomeerde instructeurs, aan de hand van een complete auto-in- doorsnee. Bovendien kunt u de onderdelen nog afzonderlijk bekijken. U BESPAART tijd - geld en.... onnodige reparaties. Prijs per 10 lesuren 25.—. Laat u, om teleurstelling te voorkomen, vroegtijdig inschrijven Inlichtingen en inschrijving AUTORIJSCHOOL Hoofdstraat 81 - Santpoort - Tel. 02560 - 7642 Rail en afdeklijst één geheel Plastic, dus roestvrij ir Zakt niet door ■ir Nieuwe ivoorkleur Geruisloze werking Gordijnen zonder haken te gebruiken Prijs incl. onderdelen ƒ5.95 p. m Er zijn nog veel meer van die leuke nieuwtjes die uw interieur zo apart maken KOM KIJKEN BIJ I* i?5f( V. 'A.* Komt eens kijken bij ineené DRIEHUIS Vrije vestiging Nabij de Pr. Beatrixlaan- Prins Bernhardlaan nog enkele met centr. verwarming, met en zonder garage Prijzen v.a. 21.000.—. Zeer ruime financ moge. lijk. Inl. ma., woe., vrijd en zat. van 13.30-16.30 u. in de directiekeet op het bouwplan en bij N.V. UMACO, Maliebaan 63, Utrecht Telef. 030-11877 Na 19 uur: 02950-45982 Ouders van blinde en van slechtziende kinderen in de provincies Noord-Holland en gedeelte Zuid-Holland. U wordt uitgenodigd om op zaterdagmiddag 7 april a.s., uiterlijk om half drie aanwezig te zijn in het PROT. MILITAIR TEHUIS, Jansweg 34, H'lem. Hier zullen de ouders van kinderen, die in het christ. instituut voor blinden en slechtzienden Bartiméus" te Zeist zijn opgenomen, samen met de leiding van het instituut aanwezig zijn. Er zal voorlichting gegeven worden over de op- voeding en over het onderwijs. Vragen, die bij de ouders leven, zullen in be spreking gegeven kunnen worden. Een gezellige en leerzame contactmiddag. Van groot belang ook voor ouders, die hun blind of slechtziend kind nu nog thuis hebben (ongeacht de leeftijd van het kind). Van harte welkom. GEVRAAGD voor wasserij-werkzaamheden. Reiskosten worden vergoed. Event. GEPENSIONEERDEN komen ook in aanmerking. Aanmelden: 3de Havenstraat 1, telefoon 02550 - 5441. vraagt voor spoedige indiensttreding voor diverse fabriekswerkzaamheden. Aanmelden: Kanaalstraat 36. IJmuiden Telefoon 0 2550 - 4641. met aanverwante Rederii en Diepvriesbedrijf, vraagt Leeftijd ca. 25 jaar; met commerciële aanleg en kennis der moderne talen en bereidheid door initiatief en hard werken een goede eigen positie op te bouwen. Gaarne brieven p/a Trawlerkade 46. IJmuiden. Met ingang van 1 JULI 1962 is bij de GEOLOGISCHE DIENST te Haarlem plaats voor een Zij moet Frans, Duits en Engels kunnen lezen en dictaten in die talen van de band kunnen uitwerken. Verder krijgt zij tot taak de postbehandeling. het bij houden van het correspondentiearchief en enige Secretariaatswerkzaamheden voor de Directeur. Aanstelling zal eeschieden in de rang Adm. Ambte naar C 2e klasse bruto f 290.40— f 480.48 per maand of Adm Ambtenaar C le klasse, jruto 344,26 530.11 per maand, exclusief de huurcompensatie en de te verwachten algemene salarisverhogingen voor het Rijkspersoneel. Leeftijd ca. 23 laar. Middelbare schoolopleiding of MULÖ-diploma. Sollicitaties aan de Directeur Postbus 157, Haarlem.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 8