Sedert 1900: 450 doden Wielrenners gaan zich terdege voorbereiden op Spelen Tokio Leyton Orient naar Haarlem rfrï verhuis-visites'5 hoogtepunt Overwinningen voor DWT en HPC Over Spanning in tweede klasse op het Trainer Benfica vreest ruw spel Nederland turnt tegen Belgen Ynno Con Dios op de eerste plaats Royement van Bram Charité opgeheven Medische controle bij dokter Rolink ZO ZACHT EN ZUIVER WOENSDAG 4 APRIL 1962 19 Op 10 mei tegen het Haarlems elftal Griffith diep geschokt door dood van Benny Paret Harald Johnson verdedigt titel tegen Doug Jones Voor alle zekerheid Henny van Rijn verloor in toernooi in Cannes OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE De Engelse League Oslo kandidaat voor Winterspelen 1968 fina.ri lXf' SIZE TT bent verhuisd. En daar zit U dan, tussen totaal vreemde mensen. Wat te doen? De buren negeren en wachten tot er eens iets van een kennismaking zal komen? Of wachten tot zij U eens op de thee vragen? Niets hoor! Aan U om de kennismaking tot stand te brengen! Vroeger ging dat heel officieel. Nu gaat dat eenvou diger. De eerste gelegenheid waarbij U Uw naaste buren tegenkomt stelt U zich gewoon even voor en vraagt U ze op de thee of de koffie. En weet U wat Uw eerste bezoekers beslist zullen waarderen? Als U Gladstone sigaretten presen teert. Want Gladstone is - met of zonder filter - de sigaret die ledereen voldoening schenkt! KING Emile Griffith, de tegenstander van Ben ny „Kid" Paret in het voor deze laatste noodlottige gevecht om de wereldtitel in het weltergewicht, was diep geschokt toen hij hoorde dat Paret dinsdag was overleden. „Ik heb het gevoel alsof ik ijskoud ben," stamelde hij, „ik weet niet wat ik nu ga doen., ik weet niet of ik ooit nog in de ring zal komen. Ik kan het u niet zeggen, dit is het allerergste wat ge beuren kan." Er is op het ogenblik nog een onderzoek gaande naar het verloop van het dra matische titelgevecht. Het was nl. alge meen bekend, dat er enige wrijving be stond tussen beide boksers. De 24-jarige Griffith, ontwerper van dameshoeden, wanneer hij niet in training is voor een gevecht, was erg geïrriteerd door enke le stekelige opmerkingen, die Paret over zijn beroep had gemaakt. Gouverneur Nelson Rockefeller heeft dan ook een volledig onderzoek gelast. Op het li chaam van Paret zal sectie worden ver richt. De heer Algaro, manager van Paret ver klaarde: „Benny was nog steeds kam pioen toen hij stierf. Hij verloor zijn ti tel niet in een eerlijk gevecht. De foto's en films zullen uitwijzen, dat hij vrijwel uit de ring gevallen was en dat zijn hoofd buiten de ring was toen hij (Grif fith) nog altijd door bleef slaan. Dit is tegen de regels." Volgens Nat Fleischer, eigenaar van het Amerikaanse boksblad „Ring Magazine", zijn sedert 1900 ongeveer 450 boksers over leden ten gevolge van blessures, die zij in de ring hadden opgelopen. Onder hen zijn er echter slechts enkelen die bekend waren bij het grote publiek. In 1933 gingen er, evenals nu na de döod van Benny „Kid" Paret, stemmen op om de bokssport te verbieden, naar aanleiding van het gevecht tussen de toenmalige we reldkampioen, de Italiaan Primo Camera, en de Amerikaan Ernie Schaaf. Tijdens dit gevecht in de Madison Square Garden, waarbij de titel van Carnera niet op het spel stond, ging Schaaf neer na een lichte linkse van de Italiaan en werd vervolgens uitgeteld. Veel toeschouwers dachten aan een geval van omkoping, doch drie dagen later overleed Schaaf in een ziekenhuis zonder bij kennis te zijn gekomen. Tijdens een onderzoek bleek, dat Schaaf zes maan den tevoren een zware blessure had opge lopen in een gevecht tegen Max Baer, de man die later Carnera als kampioen zou onttronen. Het jaarboek „The Ring", eveneens uit gegeven door Nat Fleischer, publiceerde het volgende lijstje, waarop dé bekendste boksers voorkomen, die overleden aan blessures, in de ring opgelopen: 1924. New York. De vedergewicht Fran- kie Jerome, na een k.o.-nederlaag tegen Bud Taylor. 1926. Milwaukee. De lichtgewicht Clever Sencio (Philippijnen) na een onbeslist ge ëindigd gevecht over 10 ronden tegen eveneens Bud Taylor. 1933. Ernie Schaaf, na door Primo Car nera k.o. te zijn geslagen. 1936. Brooklyn. De lichtgewicht Tony Scharpi, na een k.o.-nederlaag tegen Lou Ambers. 1947. Cleveland. De weltergewicht Jimmy Doule, ten gevolge van een k.o.-nederlaag in een titelgevecht tegen Ray „Sugar" Ro binson. 1948. Chicago. De halfzwaargewicht Sam Baroudi, k.o. geslagen door Ezzard Charles. 1950. New York. De lichtgewicht Sonny Boy West, na een k.o.-nederlaag tegen Per cy Bassett. 1950. New York. De middengewicht La- vern Roach, na door Georgie Small te zijn k.o. geslagen. 1954. Boston. De zwaargewicht Eddie Sanders, Olympisch kampioen 1952, ten gevolge van een k.o.-nederlaag tegen Willie James. 1961. Sari Francisco. De lichtgewicht Har ry Campbell, lid van de Amerikaanse Olympische ploeg van 1960, na een punten- nederlaag tegen Al Medrano. 1962. New York. Benny „Kid" Paret, die 24 maart zijn wereldtitel in het welter gewicht verloor in een gevecht tegen Emile Griffith. De Amerikaan Harold Johnson, door de NBS erkend als wereldkampioen half zwaargewicht, zal 12 mei in Philadelphia zijn titel verdedigen tegen zijn landgenoot Doug Jones. Wil de linkse basketballer zijn argu menten meer kracht bijzetten door een stoelengevecht? Zo op het eerste gezicht lijkt dat zo, maar in werke lijkheid heeft de man (Sam Jones van de Boston Celtics) het stoeltje slechts gepakt voor alle zekerheid. Na een over treding namelijk wilde de rechtse spe ler (Wilt Chamberlain van de Phila delphia Warriors) zijn verontschuldi gingen aanbieden. Maar Jones ver trouwde het niet helemaal en pakte al vast maar een verdedigingsmiddel. Hij had het overigens niet nodig. De laetste wedstrijden in dit seizoen hebben de spanning in de tweede klasse van de K.N.S.B. tot een hoogtepunt ge bracht. In IJmuiden trad het in groot degradatiegevaar verkerende Kijk Uit aan tegen de schaakclub Philidor 2 uit Leiden dat ook tot de degradatiegegadigden be hoorde. In Haarlem nam Het Oosten het op in een voor haar onbelangrijke wedstrijd maar daarentegen voor de directe tegen stander Watergraafsmeer zeer belangrijke ontmoeting. Watergraafsmeer, Kijk Uit en Philidor 2 waren namelijk de drie gega digden voor twee degradatieplaatsen. Het Amsterdamse V.V.G.A. 2 kwam in veilig heid nu de wedstrijd met Kijk Uit uit de voorlaatste ronde met een gelijkspel werd afgerond. In IJmuiden heeft het er lange tijd naar uitgezien dat Philidor de zege zou behalen maar in de laatste twee speeluren kwamen de gastheren plotseling tot felle tegenactie. En met succes. Een grote achterstand werd weggewerkt en toen et tijdstip van af breken was aangebroken wees het score bord 4'/j41/j aan met één afgebroken partij. Deze wordt uitgespeeld en staat be slist gunstig voor de IJmuider schakers. Het Oosten kwam tegen Watergraafsmeer met een tiental in het strijdperk met een goede opvatting van haar sportieve ver plichtingen ten opzichte van Philidor 2 en Kijk uit. Ondanks een Vil'/i opgelopen achterstand in vooruitgespeelde partijen kwamen de Haarlememrs al Spoedig weer naast hun rivalen. Er ontstond een bijzon der spannend gevecht waarbij uiteraard de zenuwen de Amsterdamse schakers wel wat parten speelden. De strijd golfde op en neer en kort voor afloop van de officiële speeltijd was nog met geen mogelijkheid te voorspellen hoe het eindresultaat zou uitvallen. Er kwam tenslotte ook hier een 4'/24'/i voorlopige uitslag tot stand De resterende partij staat echter dermate gunstig voor Het Oosten dat de overwinning wel zeker schijnt En dat is dan precies wat Kijk Uit nodig heeft om zich te kunnen handhaven als het er zelf in zou slagen de resterende partij van Philidor 2 te winnen. De Leidenaren zijn nu gedegradeerd en zullen volgend seizoen weer in de onderbond moeten uitkomen. De overwinning van kampioen Philidor 1 op Zaandam was beslist geen verrassing ondanks het feit dat men met slechts negen spelers aantrad. V.V.G.A. 2 en De Pion hebben ook nog een onbesliste partij. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: Philidor 1 7 7 0 0 14 47 —23 De Pion (1) 6 4 0 2 8 37'/2—31V2 Zaandam 7 3 1 3 7 35 35 Het Oosten (1) 6 3 0 3 6 35Vj—33'A V V G A 2 (1) 6 2 2 2 6 34 —35 W'gr.meer (1) 6 2 0 4 4 31 —38 Kijk Uit (1) 6 1 1 4 3 28 —41 Philidor 2 (1) 6 1 0 5 2 29 —40 is een onbesliste wedstrijd. (1) is een afgebroken partij. De uitslagen zijn: De Pion—VVGA 2 41/2—Vh voorl.. Zaan dam—Philidor 1 4Vi—5Vj. Het OostenWatergraafsmeer: 1. J. J. van KampenW. de Jóng 01; 2. P. Rou- bosH. Plukker remise; 3. T. SlagtW. van Rhoon remise; 4. J. WolffW. Punt 0—1; 5. H. C. Honsbeek—,T. H. Wittebol remise; 6. C. HovinghJ. Kennedy afge broken; 7. A. HerfstP. Geerts 10; 8. R. Faase—D. Eyk 1—0; 9. Herfst—J. C. Diks 1—0; 10. C. Koster—H. Pfaltegraff 0—1. Totaal 4Vï4'/j voorl. Kijk Uit—Philidor 2: 1. K. Steijn—G. Verlind 10; 2. F. J. WaldaA. Smit 10; 3. J Blokmr. A. J. Mulder 01; 4. ir. W. J. G. MeesE. Ketting 01; 5. J. Wolters S Boelsma remise; 6. T. A. Langedijk Th. Piket C —1: Tj. de Jóng—A. v. d. Berg 10; 8. A. B. Kistemakerdr. C. dê Vroedt afgebroken; 9. P. LanserA. Geijer 01; 10. H. van NieuwenhuizenJ. Koet 10. Totaal 4'/241/2 voorl. De Nederlandse tennisspeelster Henny van Rijn werd in de eerste ronde van het internationale toernooi van Cannes uitge schakeld door de statenloze mevrouw Pe- terdy. Henny van Rijn verlóor met 6-2, 6-1. De tweede Nederlandse deelneemster aan dit toernooi, mevrouw Ridderbos- Seven, boekte in de eerste ronde van het damesenkelspel een zege op de Westduitse Renate Ostermann. De cijfers waren 7-5, 6-4. De water polocompetitie In het Sportfóndsenbad te Haarlem werd dinsdagavond voor de eerste klasse water polo damês gespeeld de wedstrijd DWT— Haarlem. Hoewel Haarlem in deze wed strijd fraaie schietkansen heeft gehad bleef het bij een vruchteloos pogen. Voor de rust kwam DWT met 1-0 voor na een schot van Atie Ootes In de tweede helft verscheen Dineke Beelen geheel vrijliggend met de bal voor de DWT-keepster maar toonde zich de kans niet waardig. Marjolein Ber- nink deed het beter en schóót vanaf het middenveld de bal keurig in de hoek van het Haarlem-doel. Met deze 2-Ó zege heeft DWT de vijfde overwinning in de wacht gesleept. De stand van de eerste klasse da mes luidt: DWR 7 7 0 0 14 47-5 DWT 7 5 0 2 10 29-17 Haarlem 7 2 1 4 5 15-18 VZV 5 1 1 3 3 9-23 HPC 6 0 0 6 0 5-42 Een gelijkopgaande strijd was de tweede klasse herenwedstrijd HPC 2-DWR 2. Tót de laatste periode gaven de partijen elkaar niets toe. Wisker 0-1. Dijkstra 1-1 waarna van speelhelft gewisseld werd. Toen was het Jonker die voor HPC inschoot. Boy van der Bogaerde diende aan de andere kant van repliek zodat de derde ronde werd in gezet met de stand 2-2. Frans v. d. Eynde scoorde 3-2 waarop Wisker de ploegen we derom naast elkaar bracht. In de laatste periode werd Klaas Band het water uitge zonden en Kees Vedder maakte van de ge legenheid gebruik om voor HPC het win nende doelpunt te scoren Met de stand 4-3 kwam het einde. Advertentie .«HUL.»**» .fc.j Schaken Bela Guttman, de trainer van de Portu gese voetbalclub Benfica, heeft de Deen se scheidsrechter Aage Poulsen gewaar schuwd dat hij streng zal moeten optre den bij de wedstrijd in Londen tegen Tottenham Hotspur op donderdag. Benfica heeft de eerste wedstrijd in Lissabon met 3-1 gewonnen, zodat de Spurs met drie doelpunten verschil moeten win nen om op 2 mei in de finale in Amster dam te kunnen uitkomen. Guttman is bang voor ruw spel van de Engelsen op eigen terrein. Hij noemde Poulsen de namen van midvoor Bob by Smith en halfspeler Mackay. „Het zijn beiden zeer goede spiers en zij heb ben het niet nodig om ruw te spelen," verklaarde Guttman. Hij was van mening dat de Zwitserse scheidsrechter D. Mel- let in Lissabon niet krachtig genoeg had geleid dat dit in het voordeel van de Spurs is geweest. Het terrein van de Spurs is doorweekt en zeer zacht door de aanhoudende regen val. Het ziet er naar uit dat het veld zeer zwaar bespeelbaar zal zijn. Beide ploegen wigeren nog een definitieve opstel ling bekend te maken. De uitslagen van de dinsdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijden lui den: eerste divisie: Blackpool—Sheffield United 24, BurnleyNottingham Forest 00, Sheffield WednesdayCardiff City 20; tweede divisie: Rotherham Uni tedMiddlesbrough 01. Het officiële vertegenwoordigende Haar lemse elftal zal op donderdag 10 mei 's avonds om 7 uur op het terrein van „Haarlem" de strijd met de Engelsen aan binden. Deze ontmoeting wordt gespeeld in het kader van het bezoek dat Koningin Juliana en Prins Bernhard op 9 mei aan Haarlem zullen brengen. Die dag evenwel wordt de wedstrijd NederlandNoord- Ierland gespeeld en men verwacht daarvan te veel concurrentie. Sinds de wedstrijd Haarlems elftal Norwich City, welke ontmoeting de laat ste was van het Haarlems elftal tegen een Engelse ploeg, zijn alweer heel wat jaren verstreken. In verband daarmede heeft het HVB-bestuur het besluit genomen een sterke buitenlandse club naar Haarlem te laten komen. Het Haarlems elftal zal wor den samengesteld uit spelers van Haarlem, Stormvogels, VSV, EDO, RCH en HFC. Zaterdag wordt in het Dorpshuis in Al- blasserdam de jaarlijkse ontmoeting tus sen de turners van Nederland en Bel gië gehouden. De Belgen die reeds enige jaren achtereen in de Nederlanders hun meerderen moesten erkennen, bleken bij de vorig jaar in Brussel gehouden kracht meting over een verrassend goede ploeg te beschikken, die met gering verschil van onze turners verloor. Ze hebben zich nu op het treffen in Alblasserdam onder lei ding van de bekende oudkeurturner Frans Dupy geducht voorbereid en komen merk waardigerwijs met dezelfde ploeg uit als vorige keer: n.l. met hun nieuwe jeugdige kampioen Ghesguière en zijn grote concur rent Desmet (deze twee turners hebben bij de Belgische kampioenschappen een spannende strijd gevoerd om de kampioens titel, die reeds enige jaren in het bezit was van Marteaux), Hous, de sterke rin- genturner, Trapani en Vandaele. Het elftal van Benfica is al sinds het begin van deze week in Londen om te acclamatiseren. Trainer Bela Guttman laat niets na om zijn spelers zo goed en fit mogelijk^ op het veld te laten komen voor de tweede wedstrijd van de halve finale van het toernooi om de Europa Cup tegen Tottenham Hotspur. Zoals men weet won de Portugese ploeg (houdster van de beker) in Lissabon met 3-1 en er moet dus heel wat gebeuren willen de Spurs erin slagen de finale in Amsterdam te be reiken. In Lissabon is men er vrijwel van over tuigd dat Benfica andermaal in de eind strijd zal verschijnen. Zondagnacht ver trok de ploeg van het vliegveld na een ware zegetocht. Honderdduizend voetbal supporters juichten de ploeg op deze tocht toe. Deze uiting van groot enthousiasme kwam overigens na felle fluitconcerten tij dens de competitiewedstrijd die Benfica zondag speelde tegen Oporto en waarin door de 1-1 score de laatste kans werd verspeeld op het kampioenschap van Por tugal. Benfica heeft dus alleen nog maar kans het volgend jaar in de Europese be kerstrijd te blijven door morgen (de twee de helft van de match is zoals bekend op het televisie-scherm te zien) de Spurs voor te blijven in algemeen doelgemiddelde; dat wil zeggen dat Benfica zelfs mag ver liezen maar niet meer dan met één goal verschil. Zijn het er twee dan is een be slissingswedstrijd noodzakelijk, zijn het er meer dan gaan de Spurs over naar de finale. Op de foto ziet men enkele spelers van Benifica tijdens een wandeling door Londen. Koersen in Hilversum De uitslagen van de dinsdag in Hilversum ge houden draverijen luiden: Chimene IWacprijs (2040 m.): 1. Adua Scotch B 1.33.9; 2. Avondvogel S: 3. Zadonus K. Winn. 3.30: pl. 1.50, 1.30, 1 50; gek. 6.90; cov. 3.20. Chirley Hollandiaprijs (2000 m.) eerste heat: 1. WishYou Were Here 1 27.1; 2 Yvonne Hollan- dia; 3. Ynno Con Dios Winn. 3.80; pl. 1.20, 1.80, 1.90; gek. 18.40; cov. 7.30. Tweede heat: 1. Y Bert D 1 26. 6; 2. Ynno Con Dios: 3. Wilma Dear. Winn. ƒ4.60; pl. 6.00, 2.00; gek, 11.60; cov. 2 90 Totaal-uitslag: 1. Ynno Con Dios 5 48.3; 2. Wish You Were Here; 3 Y Bert D. Chopinprijs (2040 m.): 1. Zelda's Happiness 1.31.2; 2 Zoo Doorloper S: 3. Yankee Erebus. Winn. 6.10: pl. 1.60, 1 30; gek. 3 30; cov. 4 40. Chris Hanover P-prijs (2400 m 1. Zsa Zsa du Commerce 1.28.5; 2. Xirene Hollandia; 3. X Lady Hollandia. Winn. 5.80; pl. 2.50, 2.20, 5.30; gek. 11.20; cov. 7.50. Chrisje Gezienaprijs (2020 m.): 1 Vrijdag 1 23.9; 2. Upper Ten; 3. Sunny Wililams. Winn. 2.50; pl. 3.00. 1.90: gek. 5.00; cov. 4.40. Totale omzet: 66.906. De Noorse hoofdstad Oslo heeft zich dins dag officieel kandidaat gesteld voor de organisatie van de Olympische Winterspe len 1968. Reeds eerder hadden Frankrijk (Grenoble), Zwitserland (Sion) en Cana da (Calgary) zich als kandidaten gemeld. Waar de winterspelen van 1968 worden gehouden, zal worden bekendgemaakt tij dens de vergadering van het Internatio naal Olympisch Comité in oktober 1963 in Nairobi. Het royement van de Hagenaar Bram Charité is door de Koninklijke Nederland se Krachtsportbond opgeheven. Charité, die tijdens de Olympische Spelen in 1948 in Londen de bronzen medaille behaalde bij het gewichtheffen, is ongeveer 2'/i jaar geleden uit de bond gestoten naar aanlei ding van minder vriendelijke uitlatingen in een dagblad over het toenmalige be stuur. Inmiddels heeft de krachtsporbond een nieuw bestuur gekregen en dit wil nu schoon schip maken. Het besluit over het opheffen van dit royement werd door de Hagenaar met grote vreugde begroet. Charité heeft des tijds als uitvloeisel van dit royement zijn bloeiende sportschool in Den Haag moeten sluiten. Sinsdien is het de Olympische me daille-winnaar niet voor de wind gegaan. De voetballiefhebbers uit Haarlem en omgeving krijgen binnenkort voor het eerst sinds vele jaren weer gelegenheid om de kennismaking te hernieuwen met het Engelse profvoetbal. Het bestuur van de Haarlemse Voetbal Bond is er in geslaagd het team van Leyton Orient te engageren, welke club op het ogenblik de tweede plaats inneemt op de ranglijst van de tweede divisie. Het elftal maakt dus een goede kans op promotie naar de hoogste klasse in het Engelse voetbal. De KNWU heeft de les van de Olympi sche Spelen van Rome, waar onze wiel renners zonder voldoende voorbereiding met vier vierde plaatsen steeds net bui ten de medailles vielen, getrokken en gaat zich terdege prepareren op de spelen van 1964, die in oktober van dat jaar in Tokio worden gehouden. Aan de beide coaches van de KNWU, Arie van Vliet, en Joop Middelink, is opdracht gegeven om jonge veelbelovende renners uit te zoeken die zowel technisch als medisch in de komen de drie seizoenen op Tokio voorbereid zul len worden. Het technische gedeelte zal onder leiding staan van Van Vliet en Mid delink, waarbij de laatste nauw zal gaan samenwerken met de diverse ploegleiders en adviseurs van onze amateurs. Voor het medisch deel van de selectie heeft de Unie voorlopig alleen de arts J. H. Rolink uit Velsen aangetrokken, maar het ligt in de bedoeling met ingang van 1963 een medische commissie in te stel len, waarvan de leden verspreid door het gehele land zullen wonen, zodat de hou den van controles minder tijdrovend :al worden. Arie van Vliet heeft dit jaar op het ge bied van de selectie nog weinig activiteit kunnen ontwikkelen, voorlopig zijn de wie lerbanen in Amsterdam en Utrecht nog be dekt met noodtribunes voor de voetbal- mennende schare. Men hoopt echter bin nenkort met de baantraining te kunnen be ginnen op de nieuwe 200 meterbaan van „De Adelaar" in Hilversum. Wat de amateur wegrenners betreft, zijn de plannen in een verder gevorderd stadium. Coach Middelink heeft reeds een 13-tal renners genoteerd, die zeer binnen kort een uitnodiging krijgen om tot de voorlopig geslecteerden te gaan behoren. Deze renners zijn: Jan Pieterse (Oudeton- ge), André van Aert (Achtmaal), Cees Snepvangers (Zundert), Gerben Kartens (Leiden), Bart Zoet (Sassenhem), Cor Schuuring (Amsterdam), Cees Verberk (Duivendrecht), Jan Schoeder (Ko ningsbosch), Fred Boonman ('s-Heren- broek), Gerard Wesseling (Halfweg), Wim Dieperink (Barchem), Henk Cornelisse (Amsterdam) en Henk de Rooy (Zeelst). Voor de eerste maal zullen zij, voorzover zij er akkoord mee gaan om zeker tot Tokio amateur te blijven, bijeen worden geroepen op 14 april in het Olympisch sta dion in Amsterdam, waar Middelink zijn plaqnen nader zal uiteenzetten. Dan ook zullen de betrokken renners door dokter Rolink streng worden gekeurd. Deze eerste keuring zal men kunnen ver gelijken met die welke men ondergaat voor het sluiten van een levensverzeke ring. Op bepaalde tijden zullen de geselec teerden opnieuw voor dr. Rolink moeten verschijnen, die voor dit doel in het Olym pisch stadion een kamer ter beschikking heeft gekregen, waar voor rekening van de unie de nodige medische apparatuur geïn stalleerd zal worden. Zonodig zal dokter Rolink bepaalde renners ook nog tussen tijds in zijn woning kunnen ontbieden. De bedoeling van deze medische contro le en de technische voorbereiding is de renners voor grote evenementen in topcon ditie te brengen. Wie echter vlak voor zo'n evenement niet in de optimale conditie is, zal niet worden uitgezonden. Wat de weg renners betreft zal coach Mi.ddelink in nauw overlég met dokter Rolink hét'pro gramma voor de geselecteerden samen stellen, waarbij uiteraard de medewerking van de diverse ploegleiders nodig is. Het ligt in de bedoeling merendeels in te schrijven voor een-daagse wedstrijden, ook in het buitenland, om de renners zoveel mogelijk internationale ervaring te laten opdoen „De jongens moeten naar de wereld kampioenschappen groeien", zo zei Midde link, die evenals het vorig jaar hoopt te bewerkstelligen dat de ploeg voor de we reldkampioenschappen van dit jaar zich tenslotte in vorm zal kunnen rijden in vijfdaagse wedstrijden in de buurt van Namen en Luik. Maar het is zeker niet de bedoeling om na de wereldkampioen schappen het bijltje er voorlopig bij neer te leggen want uiteindelijk blijft deze se lectie in de allereerste plaats gericht op Tokio en daarom wil Middelink de renners ook in de winter op geregelde tijden bij een brengen voor het volgen van een con ditie-training.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19