AGENDA SNELFIX 8 Iedere week vertrekken er nog Nederlanders naar Nw.-Guinea Kort en ïnbrekertjes waren zuinig met gestolen geld Raadsels in Hoek van Holland Minnaars bestalen vader van meisje SPAARBANKBOEKJE 80 J „Karei Doorman1' is onderweg naar Nederland Ghanese ministersvrouw stuurt gouden bed terug In Nieuw-Guinea twee jaar dienen Depressie Illlllllll WOENSDAG 4 APRIL 1962 zo boeiend is nu_ PANORAMA Gestolen fietsen, koffertjes met Britse uniformen en pasfoto van onbekende Utrechtse rechtbank Kort nieuws Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Heemskerk NUMMER Verschil in diensttijd tussen krijgsmacht delen opgeheven Brand als gevolg van harde wind Wettelijke regeling voor de Rijnmond op komst e g Twee Haagse scholieren van zestien en zeventien jaar zijn door de politie aange houden wegens twaalf inbraken in scholen, automaten en woningen. Na elf maal een geringe buit te hebben behaald, hebben de jongens op 29 december een flinke slag geslagen. In een huis vonden zij vierdui zend gulden. Deze ouit was onverwacht groot en zij besloten dan ook met in breken op te houden. Zuinig werd het geld door de oudste jongen beheerd. Zij koch ten twee bromfietsen, die zij ver van hun huis stalden om geen argwaan te wekken bij hun ouders, een platenspeler en een kleine camera. Dezer dagen zag de va der van de 17-jarige toevallig, dat zijn zoon veel geld in zijn portemonaie had. Hij ondervroeg hem en met horten en stoten kwam het verhaal los. De vader lichtte de politie in. Van het geld was nog 2250 gulden over. Advertentie HET STAAT DEZE WEEK IN Het vreemde verhaal van de 76-jarige Schot, die op 28 juni 1914 doodgeschoten had moe ten worden. De kogel, die de eerste wereldoorlog deed uit breken was voor hem bestemd. De elegantste vrouw ter wereld liep op stro-sandalen, kreeg alle werken van Ghandi en een olifantje cadeau. Zij werd voor Panorama gefotografeerd bij een der be roemdste bouwwerken ter wereld. Hoe lang werkt de Nederlandse ar beider per week? Eens was het utopisch ideaal een werkdag van negen uur. Delfts kantoorbediende, die als werkloze met een tientje steun in de week zijn eerste schilderij kocht, bezit thans voor veertig duizend gulden aan schilde rijen, hoewel hij tien jaar van zijn leven werkloos bleef. De Rembrandt van de genees kunst, de leermeester van Europa, was een Nederlands professor in Leiden. Panorama bracht een bezoek aan een getrouwde heks. Haar man pro beerde Panorama's fotograaf weg te jagen met modder en drek In een exclusief artikel vertelt Panorama de geschiedenis van de nog altijdlevendegeslepen Japanse spion, die de aanval op Pearl Harbor organiseerde. Hij is nu als toerist op bezoek geweestin Pearl Harbor. Gun u-zelf de boeiende ontspan ning van dit prachtige weekblad. Deze week wéér 56 bladzijden met interessante verhalen, prachtige foto's, pagina's vol actualiteiten in beeld, gekleurde cartoons en fo to's, een kleurenomslag van Kurt Ard. Een briefkaart aan Panorama- Haarlem waarmee u zich opgeeft als abonné, zorgt dat u voortaan elke week dit blad thuiskrijgt voor slechts 40 cent. De eerstvolgende twee nummers krijgt u dan gratis. Losse nummers kosten 50 cent. I)e politie in Hoek van Holland breekt zich al weken lang het hoofd over een geheimzinnig aandoende serie rijwieldief stallen, die tal van raadsels opwerpt. De eerste fietsen, twee herenrijwielen en een damesrijwiel met krantentas van een krantenbezorger, verdwenen op vrij dag 16 maart. De volgende dag vond de politie de damesfiets in de Hoekse bosjes terug.... met een kleine koffer, waarin een uniform van een officier van het Brit se Rijnleger, onderkleding, én de pasfoto en papieren met adressen in Mönchen- Gladbach, Keulen, Hamburg en Zweden van een zekere Claus Friedrich. Het na gaan van deze adressen door Interpol- Wiesbaden heeft niets opgeleverd. Een dag later vond men de twee an dere fietsen achter een kampeerhuisje op een kampeerterrein. Op dezelfde dag wer den in 's-Gravenzande een dames- en een herenrijwiel gestolen. Op de 22ste maart kwam plotseling in de Hoekse bosjes, tien meter van de vori ge vindplaats, nóg een koffer van een Britse officier van het Rijnleger tevoor schijn. Ook hierin zat een uniform, onder kleding, diverse administratieve beschei den maar geen naam van een eige naar en ook weer de naam van Claus Friedrich. De laatste berichten zijn van zondag j.l. In Rotterdam werd toen de damesfiets uit 's-Gravenzande gevonden en tegelijker tijd kreeg de politie de vermiste kranten tas, waarvan een helft was afgescheurd, in handen. Deze tas lag in een kampeer huisje, waar opnieuw papieren werden ge vonden. Zij lagen haflverbrand in een aluminium kookpan. De voorlopige conclusie van de politie is. dat Duitsers een Britse militaire auto hebben gestolen en rondlopen in militaire pantalons. Deze ontbreken namelijk in de gevonden koffertjes. De auto moet afkom stig zijn van de Britse hulpverlening aan de overstroomde gebieden bij Hamburg. Maar intussen blijven de vragen: waar zijn de benadeelde officieren gebleven, waar hebben de Duitsers de auto gela ten, wie is Claus Friedrich en zijn zijn naam en foto als afleidingsmanoeuvre ge bruikt? De rechtbank in Utrecht heeft een 20- jarige elektro-monteur uit Utrecht ver oordeeld tot tien maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk wegens dief stal van een bedrag van 2000,- ten na dele van zijn aanstaande schoonvader. De jongeman, die verkering had met de 16-jarige dochter van een winkelier in Utrecht en spoedig wilde trouwen beroof de zijn aanstaande schoonvader op 10 maart 1961, door de kas te stelen van het P.T.T.-postagentschap dat de vader van het meisje beheeraè. De dochter des huizes werd wegens me deplichtigheid (zij stelde de sleutel ter be schikking) veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Een tweede minnaar van het meisje, een 23-jarige spoorwegwerker die enige tijd later eveneens een 'aanslag deed op de beztittingen van de winkelier, werd veroordeeld tot acht maanden waarvan drie voorwaardelijk. Ook in dit geval was het meisje medeplichtig geweest aan de beroving van haar vader. Zwgnen. In een varkenshok in Rui nen (Dr.) is een portefeuille met f 3000 uit de zak van een varkenskoopman uit Dwin- geloo gegleden. Toen de man de vermissing ontdekte, hadden de varkens zich reeds van het geld meester gemaakt. De resten van de portefeuille en zijn inhoud, die nog niet waren opgegeten zijn voor identificatie opgestuurd nagr Utrecht. c 3 Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: To neelgroep Theater met „De advocaat van de duivel", van Dora Schary; regie Elise Hoomans. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14. 19 en 21.15 u.: „Twee vrouwen", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Met voor bedachten rade", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Moord", 18 j. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „Oorlogs held zonder genade", 14 j. Donderdag 14. 19 en 21.15 u.: „The Gleen Miller Story", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Fortunella", 14 j. Donderdag 20.15 u.: „Ave Maria", 18 i. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Kermis in de regen", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De jonge desperado's", 14 j. Studio, 14.15 19 en 21.15 u.: „Some like it hot". 18 j. Monopoie (Zandvoort), vandaag en don derdag 20 u.: „La Notte", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Gailerie „Uittenhout" (Kleine Houtstr. 41): Tentoonstelling van gouaches, teke ningen en grafiek van Wim Snitker; 10.30- 17, zondag 14-17 u. Tot 15 april. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Ploos van Amstel; 10-22 u.: tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van gouaches en houtsneden van Adriaan van der Weyden; 9-17 u.; tot 28 april. DIVERSEN Brinkmann, vandaag 20 u.: Pierre Jans sen spreekt over boeken (boekenweek). Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 u.: Ge meenteraadsvergadering Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u. Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. (Zie ook „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 30 maart). WOENSDAG 4 APRIL City-theater, 20 u.: „Om 4 uur breekt de hel los". Rex-theater, 20 u.: „Warme liefde koude oorlog". Nieuwe Kerk, 19.30 u.: Generale repetitie Matthaus-Passion. DONDERDAG 5 APRIL City-theater, 20 u.: „Sayonara". Rex-theater, 20 u.: „Warme liefde koude oorlog". Nieuwe Kerk, 19.30 u.: Matthaus-Passion. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, 9.30—12 en 1416.30 u. WOENSDAG 4 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mes- salina Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het loon van de misdaad". DONDERDAG 5 APRIL Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het loon van de misdaad". WOENSDAG 4 APRIL Marquette-theater, 19.30 u.: „Ben Hur". DONDERDAG 5 APRIL Marquette-theater, geen voorstelling. Advertentie Kantfineren met van Ceta Bever Advertentie rrekentng is bekend onder bovenstaand en Vermeld dii op de daarvoor aangegeven op de formulieren voor inleg en uitbetalingen even. welke li aan de Centrale Administratie e Rijkspostspaarbank zendt. f STA A T waarborgt Je volledige nakoming tor Je Rijkspostspaarbank van Je verplich tten haar Jour of krachtens- Je wet opgelegd. t Art. 9 van de Postspaarbank h et 1954) Nadruk verbod™ (Van onze Haagse redacteur) HET DOET EEN BEETJE onwezenlijk aan als men de vele advertenties in de dag- en weekbladen leest, waarin perso neel gevraagd wordt voor Nederlands Nieuw-Guinea. De vraag dringt zich op: Zouden er gegadigden voor deze vacatures zijn? We hebben bij de betrokken afdeling in Den Haag ons licht eens opgestoken. Daar zei men ons dat op alle advertenties wordt gereageerd, soms in voldoende mate, soms ook niet. Personeel, dat in Neder land schaars of niet te krijgen is, kan men ook voor Nieuw-Guinea slechts zeer moeilijk aantrekken. Er reageren dus nog steeds mensen op die advertenties. Er wordt serieus gese lecteerd en er gaan nog steeds mensen weg. Zij krijgen de zekerheid als rijks ambtenaar te worden geplaatst en zij heb ben dus, als hun diensttijd om is, de kans spoedig in Nederland in het ambtenaren korps te worden opgenomen. Een Neder landse ambtenaar, die in Nieuw-Guinea wil gaan werken, kan een verlof buiten bezwaar van 's rijks schatkist krijgen voor de tijd dat hij in Nieuw-Guinea werkt. Dat is in het algemeen dus drie jaar. De uitgezonden krachten gaan op een zo genoemd „kort verband" van in het algemeen drie jaar. Bij terugkomst ontvangen zij een bonus van 25 percent plus een maand salaris voor elk jaar dat zij gediend hebben. Dat komt dus neer op een jaar salaris. OP DE VRAAG wat er zal gebeuren als Nederland gedwongen wordt Nieuw-Gui nea over te dragen, aan wie of aan welke instantie dat dan ook mag zijn, werd ge antwoord, dat Nederland op het stand punt staat dat het moet zorgen voor de aanwezigheid van een ambtenarenkorps, dat als bijstandkorps zo nodig ter beschikking kan gesteld worden van de nieuwe autoriteiten, wie dat dan ook mo gen zijn. Nederland heeft de taak op zich geno men om Nieuw-Guinea te helpen en op grond van artikel 73, lid 1 van het Hand vest der Verenigde Naties is het verplicht ook te zorgen voor een goed werkend ambtenarenapparaat. Er zijn mensen, die in dienst worden ge nomen. maar die zich daarna bedenken. Er doen zich ook gevallen voor, dat men juist nu meent te moeten gaan. Dat zijn heus niet altijd „avonturiers" of mensen met een avontuurlijke inslag. Nederland heeft gelukkig nog altijd mensen, die de mentaliteit bezitten, die wij ook aan troffen in de jaren na de capitulatie van Japan in Indonesië. Toen bleven duizenden mensen, ofschoon zij recht op recupera tie-verlof hadden, in het land om te wer ken aan de wederopbouw. Zij vroegen niet hoeveel salaris zij verdienden. Zij wis ten dat zij geen verzorgd leventje zouden leiden, maar zich nog geruime tijd zou den moeten behelpen met voeding met kleding en wat niet al. Maar zij deden het, omdat ze zeiden: juist nu! Dat komt ook nu voor. Nederland zal tot op de laatste dag het werk doen, waartoe het verplicht is. TUSSEN DE TWEEDUIZEND en drie duizend ambtenaren burgerlijke rijks ambtenaren werken op Nieuw-Guinea. Hun salarissen zijn niet hoog en de ont beringen zijn talrijk. Er zijn nog verschil lende open plaatsen in het korps. P.T.T.- personeel radiotechnici b.v. is vrij wel niet te krijgen. Voor artsen zijn er zeven aanvragen (één is reeds aangeno men, met drie artsen is men in bespre king). Onderwijzers zijn vrij goed te krij gen, houtvesters zijn er niet voldoende. Iedere week gaan nog Nederlanders naar Nieuw-Guinea om bij te dragen aan het werk, dat Nederland misschien spoe dig zal moeten overdragen of op z'n hoogst in opdracht van anderen zal mo gen doen. Het zijn niet alleen vrijgezellen, die weggaan Echtparen, vaak met kinde ren, gaan naar het eiland, dat in het ver leden in vergelijking met de eilanden die tot Indonesië behoren, niet of nauwelijks meetelde, waar grote stukken terra incog nita liggen, gebieden, waar een blanke nog nooit is geweest. Een eiland, dat in de laatste jaren meer genoemd is dan in de tientallen eeuwen, die voorafgingen. Van 27 maart tot 2 april heeft het vliegkampschip „Karei Doorman" een niet- officieel bezoek aan Norfolk in de Ver enigde Staten gebracht. Het schip lag daar in het marinebassin van dezelfde steiger als de Amerikaanse atoomkruiser „Long Beach". Tijdens het verblijf in Norfolk, waarbij het supervliegkampschip van de Forestal- klasse, de „Independence" als „gastheer schip" fungeerde, werden wederzijds offi ciële bezoeken uitgewisseld. Voor de op varenden was een ontspanningsprogramma samengesteld. Verscheidene marinemannen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt hun geëmigreerde familieleden tot in de staat New York toe te bezoeken. De „Karei Doorman" heeft nu overeen komstig het programma, de terugreis naar Nederland aanvaard, waar het schip op 29 april wordt verwacht. LONDEN (Reuter) Mevrouw Edoesei, de echtgenote van de Ghanese minister van industrie, die in haar vaderland veel critiek heeft uitgelokt door de aankoop in Londen van een met goud bekleed bed ter waarde van dertigduizend gulden, heeft het, slechts weinig beslapen bed, nu naar de leveranciers teruggestuurd. „Ik wil er niet meer over praten", zei mevrouw Edoesei in haar Londense flat. „Mijn man is een politicus en alles wordt tegen ons uitgespeeld". Haar man verklaarde de vo rige week een bed van dertigduizend gul den niet „socialistisch" te achten. De minister van Defensie heeft thans besloten de verschillen in de duur der eerste oefening tussen de dienstplich tigen der drie krijgsmachtdelen, die werkelijke dienst verrichten in Neder lands Nieuw-Guinea, op te heffen. Dit betekent, dat thans ook de dienst plichtigen van de Koninklijke Land macht. die in Nederlands Nieuw-Guinea werkelijke dienst verrichten, totaa 24 maanden onder de wapenen zullen zijn. De maatregel geldt eveneens voor dat gedeelte der dienstplichtigen van de Koninklijke Luchtmacht, dienende in Nederlands Nieuw-Guinea, dat tot nu toe totaal korter dan 24 maanden diende, De maatregel is niet van toepassing op kader en specialisten van de Koninklijke Landmacht, die vóór augustus 1960 en evenmin op de overige dienstplichtigen der Koninklijke Landmacht, die vóór oktober 1960 hun eerste oefening hebben aange vangen. Op de betrokken dienstplichtigen der Ko ninklijke Luchtmacht, die hun eerste oefe ning hebben aangevangen vóór oktober 1960 is de maatregel eveneens niet van toepassing. In een toelichting deelt het ministerie mee, dat deze maatregel mogelijk is door het gestelde in artikel 28, tweede lid der Dienstplichtwet, waarbij is bepaald, dat de duur van de eerste oefening bij Koninklijk Besluit op maximaal 24 maanden kan wor den vastgesteld. Bedoeld Koninklijk Besluit is op 30 december 1947 tot stand gekomen Dit besluit bevatte tevens de bepaling, dat de minister van Defensie de duur der eerste oefening op een kortere periode kon vaststellen, van welke machtiging de mi nister tot nu toe gebruik heeft gemaakt. Op grond van het Koninklijk Besluit is enige tijd geleden voor de dienstplichtigen van de Koninklijke Marine, dienende in Nederlands Nieuw-Guinea, de duur der eerste oefening vastgesteld op 24 maanden. Het wordt billijk geacht de bestaande verschillen op te heffen en voor ue con tingenten dienstplichtigen der drie krijgs machtdelen in Nederlands Nieuw-Guinea de duur der eerste oefening gelijk te trekken. In Heiloo heeft brand gewoed in het huis van de familie Göbel aan de Willi- genlaan. De drie leden van het gezin wer den gewekt door rook in de slaapkamer en vluchtten in nachtkleding uit het bran dende huis. Zij belden eerst de brandweer van Alkmaar op, die de brandweer van Heiloo waarschuwde. Toen die ter plaat se verscheen, was de benedenverdieping van het huis niet meer te redden. Deze brandde geheel uit. Vermoedelijk is de brand veroorzaakt doordat de kachel bij de sterke wind te hard is gaan branden. Mond- en klauwzeer. Wegens het uit breken van een geval van mond- en klauwzeer is het gebied met een straal van vijf kilometer rondom Breukelen tot be smet gebied verklaard. In 2V> uur naar Majorca. Nederland se toeristen kunnen thans met een Cara- velle-straaltoestel van Finnair binnen 2'/j uur van Schiphol zonder tussenlanding naar Palma op Majorca vliegen. De eerste Caravelle van deze nieuwe charterdienst, die eenmaal per 14 dagen door een Fins reisbureau wordt uitgevoerd, arriveerde met 42 Zweedse en 42 Finse toeristen op Schiphol. De 42 Finnen stapten in een grote Finse touringcar voor een rondreis door Europese landen en in hun plaats gingen de eerste 42 Nederlanders, die door bemiddeling van een Haarlems reisbureau van deze nieuwe verbinding gebruik ma ken, aan boord van het vliegtuig. Egelpad. Op de vrij drukke verkeers weg door het dorpje Hichtum bij Bolsward passeert elke dag enkele malen een egel, die deze weg met levensgevaar dwars oversteekt. De moeder is vorig jaar in het verkeer om het leven gekomen. Het dier, dat op het kerkhof heeft overwinterd, is enkele dagen geleden uit zijn winterslaap ontwaakt. Net als zijn moeder gaat deze egel op vaste tijden aan de overkant van de verkeersweg zijn natje en droogje halen bij de kosterfamilie. Is hij verzadigd, dan keert hij via zijn levensgevaarlijke weg terug naar het kerkhof. Geen monotoon werk meer. Een levensverzekeringsmaatschappij in Utrecht heeft als eerste Nederlandse bedrijf in deze tak besloten tot volledige automatisering van haar administratie door een computer. De polisgegevens die thans op ponskaarten staan en waarvoor een opbergruimte van 2000 m3 nodig is, zullen cp banden worden geregistreerd, die een opbergruimte van 10 m3 vergen. Door het in gebruik nemen van de computer zal veel monotoon rou tinewerk vervallen. Straaldienst. Na SAS, Finnair en Sabena is thans de Swissair als vierde luchtvaartmaatschappij er toe overgegaan met een Caravelle straaltoestel op Schip hol te vliegen. Het betreft de dagelijkse lijndienst tussen Amsterdam en Zürich, die tot dusverre door een Metropolitan- machine werd uitgevoerd in 2 uur en 10 minuten. De Caravelle heeft voor deze afstand slechts 1 uur en 20 minuten nodig. Binnenkort zal een wettelijke regeling voor de Rotterdamse agglomeratie Rijn mond aanhangig worden gemaakt, zo deelt de minister van Binnenlandse Zaken me de aan de Eerste Kamer. De minister zegt dat hij zich ten aan zien van samenstelling en bevoegdheden van een districtsbestuur niet in algemene zin wil uitspreken. Daaromtrent dient met inachtneming van de feitelijke toestand in en de problemen van de betreffende agglo meratie een beslissing te worden geno men. Het K.N.M.I. deelt mede: Nabij de Azo- ren ligt een omvangrijk hogedrukgebied, dat oceaandepressies naar West-Europa stuurt. Eén van deze storingen trok van ochtend over Scandinavië weg. Een nieuwe zeer actieve depressie passeerde toeri ech ter al het zeegebied ten zuiden van IJs land. Deze depressie gaat vergezeld van een omvangrijk stormveld, dat zich van avond en vannacht over Nederland zal uit breiden. De storing zal verder aanleiding geven tot regen en regenbuien en later koude polaire lucht naar onze omgeving voeren. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen t» tt Si binnen- en buitenland. ue Neerslag: laatste 24 uur. SS ?'C S cS Den Helder zwaar bew nw 7 10 Ypenburg regen wzw 9 10 Vlissingen zwaar bew w 9 7 Eelde regen wzw 10 10 De Bilt regen zzw 10 6 Twente zwaar bew w 13 3 Eindhoven zwaar bew zw 13 0 Zd-Limburg regen zw 14 2 Helsinki regenbui zzw 4 7 Stockholm regen zzw 6 1 Oslo sneeuw wnw 4 11 Kopenhagen zwaar bew w 8 2 Aberdeen zwaar bew windst. 5 1 Londen geheel bew zzw 11 7 Amsterdam regen zw 10 11 Brussel regen wzw 13 3 Luxemburg regen zw 12 9 Parijs half bew. wzw 13 0,3 Bordeaux half bew. w 14 9 Grenoble zwaar bew zzw 16 13 Nice zwaar bew n 14 20 Berlijn regenbui zw 16 0,1 Frankfort zwaar bew zw 17 2 München zwaar bew wzw 17 0 Zürich regen wzw 16 4 Genève regenbui wzw 14 16 Locarno regen wzw 13 14 Wenen zwaar bew zo 16 0 Innsbruck zwaar bew w 15 0 Belgrado onbewolkt zzo 15 0 Rome half bew zzo 18 0 Ajaccio regen zw 17 5 Madrid onbewolkt wzw 14 0,1 Mallorca half bew. nw 19 0 Lissabon onbewolkt nnw 16 0,4 Donderdag 5 april Zon op 6.08 uur, onder 19.19 uur. Maan op 6.53 uur, onder 20.16 uur. 4 april 11 april 20 april 27 april Maanstanden 20.45 uur 20.51 uur 1 34 uur 14 00 uur nieuwe maan. eerste kwartier, volle maan. laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 4 april Hoog water 3.16 en 15.37 uur. Laag water 11.14 en 23.40 uur. Donderdag 5 april Hoog water 4.00 en 16.19 uur. Laag water 12.03 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2