Zelfs na slachtpartij houdt de- Kasbah de armen over elkaar Fouchet bracht eerste verslag uit aan president De Gaulle Verenigde Staten bereid af te zien van kernproeven Ihaö A. J. Rotteveel's Automobielbedrijf Wereldnieuws J Van dag tot dag Onheilsprofeet Gruwelijke wanhoopsdaad van de OAS bewijst dat zij een zinloze en verloren strijd voert <~Praatótoell öp de Nehroe formateur van he volgende Indische kabinet Cl s- OAS-overval op kliniek >-* in de zaal van de „HAARLEMSCHE KEGELBOND", Tempeliersstraat 35 te Haarlem Het antwoord van Simca op alle autowensen van de moderne Europese (zakenman, zijn vrouw en gezin. HOOFDDEALER VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN Dr. D. Bakkerlaan 12-16 - Bloemendaal Telefoon (0 2500) 57500 - 57501 Geopend Donderdag 5 april 18.00-22.00 uur Vrijdag 6 april 10.00-22.00 uur Zaterdag 7 april 10.00-22.00 uur Zondag 8 april 10.00-22.00 uur Remco Campert .-i r ft x l i 9 6 2 O De opening van de zesde nationale A.N.W.B.-leergang voor Verkeerstechniek, die dinsdag in het Utrechtse gebouw voor Kunsten en Wetenschappen plaatshad, bracht de minister van Verkeer en Water staat op het podium met een uitvoerige beschouwing over de abominabele groei van het aantal gemotoriseerde vervoer middelen in Nederland. Minister Korthals was uitstekend gedocumenteerd en schil derde zijn gehoor een inderdaad benau wend letterlijk en figuurlijk! beeld van de opeenhoping die zich in de Neder landse verkeerssituatie voltrekt, waarbij hij speciaal de aandacht op de parkeer problemen vestigde. Hij gaf een interes sant beeld van wat ons te wachten staat, waarbij hij van prognoses uitging die nog aan de voorzichtige kant leken. Verkeers- prognoses zijn tot dusver altijd overtrof fen door een ongedacht grote toeneming, waarbij uiteraard moet worden aangete kend dat statistische cijfers in geen enkel opzicht zó betrouwbaar zijn als wanneer zij zich aan voorspellingen wagen. Maar tot niet geringe verbazing van het verontruste publiek, waarbij wij ons dus ook rekenen, heeft minister Korthals daar na met een tevreden gezicht het spreek gestoelte verlaten en niets, letterlijk niets laten blijken van enig initiatief in de rich ting van radicale oplossingen voor de ge weldige problemen, die hij had voorspeld. Zelfs de verhoging van de minimum-leef tijd voor bromfietsers een klein onder deel van een enorm complex van vraag stukken duidde hij aan als „nog niet ge regeld". Verder was er niets. De conclusie moet dus zijn, dat de minis ter ons land rustig laat volgroeien en dat noch hij, noch iemand anders van zijn mi nisterie, aanstalten maakt om de voorspel de problemen het hoofd te bieden. Nu is een incidenteel geval als de opening van deze A.N.W.B.-leergang wellicht niet de plaats om grote plannen te ontvouwen, doch als de minister wèl met de aankon diging van het vastlopen onzer verkeers situatie komt, waarom geeft hij dan niet, al was het maar vluchtig, een idee van wat de regering van plan is eraan te doen? Of., is er helemaal geen idee? De ministers Beerman en Visser hebben een wetsontwerp voorgelegd dat een ver andering beoogt in de bijna veertig jaar oude dienstweigeringswet. In de eerste plaats willen zij de discriminatie tussen gewone dienstplichtvervullende jongelui en dienst weigeraars-om-het-geweten laten vervallen wat betreft de duur van de ge dwongen burgerdienst. Deze is in de oude wet gesteld op één jaar langer dan de gewone dienstplicht, en zou volgens het ont werp worden teruggebracht tot de duur van de gewone dienstplicht plus tijd van herhaling, in totaal 26 maanden. Een tweede belangrijke verandering gold de omschrijving van de aanvaardbare be zwaren. Volgens het wetsontwerp wordt die omschrijving „onoverkomelijke gewe tensbezwaren van hem, wiens godsdiensti ge of zedelijke overtuiging verbiedt, dat hij aan enig wapengeweld tussen staten deelneemt." Daartegen rezen terecht di verse bezwaren van Kamerleden, vooral ingegeven door de overweging dat gewe tensbezwaren tegen het doden van de even mens niet afhankelijk zijn van de vraag of het geweld zich tussen „staten" of tus sen andere „groeperingen" afspeelt. Het onderdrukken van binnenlandse opstanden bij voorbeeld, of de politiële acties in In donesië zijn en waren geen „geweld tus sen staten." Het doden van landgenoten in verband met politieke tegenstellingen (zo als zovele Duitse soldaten hebben moeten doen in dienst van het nazi-regime) kan nog grotere gewetensbezwaren met zich brengen dan krijgsdienst in een oorlog tus sen staten. Een merkwaardig argument kwam van A.R.-zijde. De heer Roosjen wilde niet de erkenning van godsdienstige bezwaren te gen het doden van de evenmens, „aange zien de overheid voor de veiligheid van de staat moet waken in het geloof dat God het zo wil." Of de heer Roosjen daarbij gedacht heeft aan een situatie als (alweer) de Duitse tijdens het Hitlerregime, toen „voor de veiligheid van de staat" miljoe nen weerlozen werden vermoord door het wettige Duitse gezag? Dat kunnen wij ons moeilijk voorstellen. Zonder iets af te doen aan de geërbiedigde A.R.-principes moet hierbij toch worden aangetekend dat bij een zo ernstige en vèr-strekkende aange legenheid als de erkenning van de per soonlijke overtuiging, die in strikt Christe lijke zin onverbrekelijk met het persoonlij ke geweten verbonden dient te zijn en dit geweten als hoogste maatstaf voor het menselijke gedrag respecteert, een meer consequent en minder struisvogelachtig be toog had mogen worden verwacht, vooral van de zijde onzer principieel-christelijke volksvertegenwoordigers. De heer Roosjen wenst wèl een regeling voor gewetensbezwaarden, doch dan in de vorm van straf. Het komt ons voor dat dit nu juist het punt is waar moderner en humaner opvattingen een misvatting wen sen te elimineren, omdat serieuze gewe tensbezwaarden voor de opofferende hand having van hun persoonlijke overtuiging veeleer respect en geen bestraffing ver dienen. (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) ALGIERS, dinsdag 3 april. Het mag de O.A.S. gisterochtend gelukt zijn tien mohammedaanse t.b.c.-patiënten in hun bedden dood te schieten, het zal in de komende maanden mogelijk lukken nog een paar duizend mohammedanen om hals te brengen en de hemel mag weten of zij nog gruwelijker methodes zal be denken. Maar één ding wordt met de dag duidelijker: de O.A.S. voert een ver loren strijd. De aanslag op de kliniek „Beau Fresier", vijftien kilometer van Algiers, bewijst door zijn afgrijselijkheid dat de O.A.S. in het nauw komt. Een commando van vijftien man in gestolen politie-uniformen, dat in de vroege ochtenduren zjjn machinepis tolen leeg schoot in ziekenzalen van de tuberculosevleugel, dat zieken afmaakte, die zich in doodsangst achter hun deuren verschanst hadden, dat er veertig ton t.n.t. deed exploderen en in de ruïnes de lijken van tien en de zwaar gewonde lichamen van zes weerloze patiënten achterliet, had maar één doel: het provoceren van de mo hammedaanse bevolking. Zo'n schijnbaar zinloze aanslag moet het eeuwige schrik beeld waarmaken van de Europese bevol king: een woede-explosie van de moham medanen, nacht van de lange messen, die het Franse leger tot gewapende interventie zou dwingen. Dat is opnieuw een misrekening ge bleken. Ik was vanmiddag in de Kasbah. Men wandelt er als Europeaan ongedeerd door de doolhof van kronkelstraatjes. En één ding wordt daar duidelijk: het is niet laf heid die de Algerijnen weerhoudt van terugslaan, maar de ijzeren tucht die het F.L.N. onder de mohammedaanse bevol king handhaaft. Onophoudelijk geven de F.L.N.-kaders hun parolen door: „Wij heb ben de onafhankelijkheid in onze zak. Nog drie maanden volhouden. Wie zich laat provoceren, speelt het spel van de O.A.S. Wat men ons ook mag aandoen, blijf rus tig". Met een merkwaardig mengsel van fatalisme en zelfbeheersing, gesteund door de gedachte dat het einde in zicht komt, houdt de Kasbah de armen over elkaar. Waarom is de strijd van de O.A.S. bij voorbaat verloren? De kansen om het Franse leger in haar kamp te trekken zijn verkeken. Er zijn nog een paar élite-regimenten, die met haar sympathiseren, maar het grootste deel van het Franse leger heeft met de O.A.S. ge broken. yeo begint haar, gctigf te fyestrij (NEW DELHI (India) (AP) Premier Nehroe is eenparig gekozen tot leider van de aan het bewind zijnde Congrespartij in het nieuw gekozen parlement van India, hetgeen betekent dat hij opnieuw vijf jaar als premier zal aanblijven. Deze of volgen de week zal Nehroe president Rajendra Prasad het ontslag van het huidige kabinet aanbieden en de vorming bekend maken van een nieuwe regering. den. Men mag over de schietpartij door het leger op de Franse manifestanten vorige week in Algiers, denken zoals men wil, de illusie dat het leger nooit op Fransen zou schieten, is gebroken. Het zal de O.A.S. heel moeilijk vallen nog eens massademonstraties op straat te organiseren. Bliksemactie Gezien de weigering van de mohamme danen zich te laten provoceren, gezien de angst van de Franse bevolking voor massa demonstraties, heeft de O.A.S. vorige week besloten een guerrilla in het binnenland te proberen. Een commando, onder aan voering van een van haar topleiders, kolo nel Gardes, heeft geprobeerd bij Orléans- ville een heel gebied in opstand te bren gen, dat behoort aan de Bachaga Boualem, een feodaal mohammedaans heerser, die ziel en zaligheid aan de stelling van een Frans Algerije had verkocht. De restanten van het O.A.S.-commando, door een blik semactie van Franse eenheden uiteenge slagen, dwalen nu door het Onarsenisge- bergte. Een halve divisie maakt jacht op kolonel Gardes, een aantal O.A.S.-offi cieren is gevangen genomen. Na de arrestatie van Jouhaud en de marine-officier Guillaume, heeft deze actie de O.A.S. het vijfde deel van zijn kader gekost. Zij beschikt nog slechts over 44 ge deserteerde officieren. Daarbij is de O.A.S. nog niet ontmacht. Haar generale staf is grotendeels intact: de belangrijkste offi cieren, ex-generaal Salan zelf en kolonel Godard, blijven onzichtbaar. Voor haar aanslagen beschikt zij nog over achthon derd desperado's, waarvan de helft is ge deserteerd uit het Vreemdelingenlegioen. Haar kas wordt gespekt door series dage lijkse bankovervallen, waarvan zelfs Chi cago nooit gedroomd heeft. En zij heeft uitgebreide wapenarsenalen. Toch kan op één vraag niemand meer antwoord geven: waar en hoe denkt zij met deze middelen een beslissende slag te winnen? Vis en zwavelzuur Een half uur onderwijs in revolutionaire tactiek, van een F.L.N.-kolonel bijvoor beeld, zal haar veel duidelijk kunnen ma ken. Een uitgangspunt van iedere keer guerrilla is, dat de strijders zich in het volk moeten bewegen als een „vis in het water", om de woorden van Mao Tse Toeng te gebruiken. Tenzij de O.A.S.-kolonels geloven, dat de Algerijnen in meerderheid anti-F.L.N. zijn moet het hun toch duidelijk zijn, dat de O.A.S.-commando's zich temidden van een mohammedaanse bevolking eerder als vis sen in zwavelzuur zullen voelen. De O.A.S.- comman1d,p's zullen voortdurend ydqpr. do Algerijnse bevolking worden aangegeven, nu nog bij het Franse leger, na 15 april bij de lokale ordewacht van zeventigduizend Algerijnse soldaten. In feite rest de O.A.S. dus slechts één actieterrein: de steden, Algiers en Oran, waar zij in een Europese bevolking „zwem men", die met hen sympathiseert. Maar er is nog een revolutionaire front- regel: een volk is slechts bereid de gewel dige opofferingen van een revolutie te dragen, wanneer niet alleen haar toestand opmerkelijk onhoudbaar wordt, maar wan neer zij ook weinig of niets meer te ver liezen heeft. Dat laatste geldt niet voor de Franse minderheid in Algerije. Zij kan niet véél hebben, maar altijd nog iéts, door naar Frankrijk terug te keren En aan haar eeuwig herhaalde vastbe slotenheid begint de twijfel te knagen. De Fransen van Algerije zijn beslist geen bees ten, zij zijn alleen maar bang, soms uit zinnig bang. De aanslag op het ziekenhuis gister ochtend heeft voor het eerst weer een be gin van een menselijke reactie bij hen ge wekt. En ondanks het verbod van de O.A.S. Algerije te verlaten, begint het vliegveld van Algiers er steeds meer uit te zien als dat van Elisabethville in Katanga. Zo sluit zich de ring om de O.A.S. En zo is zij van haar grote droom, met hulp van het leger De Gaulle omver te stoten en niet alleen het Franse Algerije, maar ook het christelijk avondland van het communis tische spookbeeld te redden, afgedaald tot een slachtpartij in een ziekenhuis. M Vijftien terroristen van de O.A.S. zijn gisteren een ziekenhuis bij Algiers binnen getrokken en hebben de moslimpatiënten met machinegeweren beschoten. Tien pa tiënten werden gedood en zes zwaar ge wond. Voordat zij in vier auto's vertrok ken brachten de terroristen een lading dy namiet tot ontploffing, die een vleugel van de kliniek Beau Fraisier geheel verwoest te. De aanslag, nam nog geen tien minuten in beslag. De meeste slachtoffers lagen al langere tijd in het ziekenhuis, sommige zelfs meerdere jaren. Ze werden ver pleegd voor ziekten die geen verband hiel den met de oorlog. Het jongste slachtoffer was twintig jaar, het oudste was de zestig jarige Bennali Gaoqur, die gedeeltelijk blind en geheel invalide was. De terroristen, van wie de meeste gesto ken waren in het blauwe uniform van de oproerpolitie, arriveerden 's morgens om half 7 bij het ziekenhuis. „Dit is een in spectie," schreeuwde een van de moorde naars. Enkele ogenblikken later ratelden de machinegeweren. De terroristen al len Europeanen schoten door de ramen en marcheerden naar binnen en namen met militaire nauwkeurigheid het zieken huis onder vuur. Sommige doodsbange pa tiënten sloten hun deuren af, maar de O.A.S.'ers schoten de sloten stuk en zaai den in elke kamer paniek. Twee patiënten slaagden erin hun deur te barricaderen en bleven ongedeerd toen de terroristen blin delings door de dichte deur schoten. Een patiënt vluchtte de tuin in. Hij verloor zijn pantoffels op een grindpad maar bleef ren nen, totdat hij getroffen werd door een ge weerkogel. Hij werd ernstig gewond. Het ziekenhuis, dat eigendom is van een groep Europese artsen, had een staf van mos lims en Europeanen. De doktoren en merendeels mohammedaanse verpleeg sters bleven ongedeerd. (Van onze correspondent) PARIJS Christian Fouchet, sinds kort Hoge Commissaris in Algerije, heeft gis teren in de commissie voor Algerijnse Za ken zijn eerste verslag uitgebracht over zijn bevindingen aan de president der re publiek, generaal De Gaulle. Ofschoon het verslag zeker ook nog wel enige passages in mineur zal hebben, meent ïen in Pa rijs over het algemeen toch wel aan dat de optimistische noot sterk overheerste. Zo kon Fouchet zijn opdrachtgever de verze kering geven dat alle posten in het voor lopige uitvoerende bewind in een sfeer van goede verstandhouding onder de Fransen en de Algerijnen, van de F.L.N. en van andere richtingen, zijn verdeeld, terwijl Salans moordenaarsbenden van de O.A.S. zonder vernietigd te zijn op langere ter mijn toch wel schaakmat zijn gezet. Fouchet heeft de regering daarom mee gedeeld, dat men zich in zijn ogen nu nog een veel grotere inspanning zal moeten getroosten, om de „colons" en „pieds noirs" ervan te overtuigen, dat het moe derland deze zonen ondanks alles toch niet in de steek zal laten. Wanneer dit psy chologische offensief mocht slagen, dan zal, zo voorspelt Fouchet, Salan gelijktij dig zijn voedings- en klankbodem hebben verloren. In dat raam worden in Parcjs nieuwe plannen uitgi. verkt voor de „colons", die naar Frankrijk willen emigreren. Oorspron kelijk was geschat, dat over een periode van vier jaren een honderdduizend Fran se gezinnen op een totaal van een mil joen zwartvoeten Algerije metterwoon zouden willen verlaten. Gezien de menta liteit, die onder de Fransen in Algerije nog altijd heerst, blijkt de vrees echter gewettigd, dat dit aantal uiteindelijk wel heel wat hoger zal komen te liggen. Een verhoging van de subsidies die nu tus sen de vier en acht miljard nieuwe francs bedraagt bestemd om de „colons" in Frankrijk op te vangen, zou de regering dan ook al ernstig te overwegen. Het Franse leger heeft de vliegvelden bij Algiers en Oran overgenomen om een einde te maken aan de activiteit van de O.A.S. adaar. Tot dusver kon men Algerije vrijwel niet verlaten zonder een pas van de O.A.S. Nu het verkeer weer vrij is, kwamen dinsdag drie extra-vliegtuigen van de Air France uit Parijs naar Al giers om gestrande reizigers op te halen. Er wachtten ruim 1.200 mensen op trans port. GENèVE (Reuter,AFP) Bij monde van Arthur Dean hebben de Verenigde Staten maandag op de ontwapeningscon ferentie in Genève verklaard, dat zij be reid zijn om de reeks kernproeven, die de Russen in de herfst van het vorig jaar hebben genomen „door de vingers te zien" en hun eigen voorgenomen proeven niet te laten doorgaan, „als de veiligheid van de V.S. gewaarborgd wordt". Dean legde er de nadruk op dat dit laatste een con ditio sine qua non is en wees nog in het bijzonder op de bom van 60 megaton, die de Russen het vorige jaar tot ontploffing hebben gebracht. De leider van de Britse delegatie J. A. Godber heeft gesuggereerd, dat de Sovjet- Unie ondergrondse nucleaire proeven ge nomen kan hebben zonder dat deze door het Westen ontdekt werden. De Sovjet-bewering trotserend dat ge heime nucleaire proeven nu onmogelijk zijn, bevestigde Godber opnieuw het Ame rikaans-Britse standpunt dat een kern- stopverdrag alleen mogelijk is onder in ternationaal toezicht. Godber zei, dat de vrees van de Russen dat controleposten gebruikt zouden wor den als spionagecentra geen stand kan houden. In het voorgestelde systeem van toezicht zijn waarborgen opgenomen, aldus Godber, die het risico van spionage tot te verwaarlozen afmetingen terugbrengen. De Britse minister ontkende dat de Ame rikaans-Britse positie onbuigbaar zou zijn. Hij zei, dat de Westelijke mogendheden aanzienlijke concessies hebben gedaan sedert een controlesysteem op de proeven voor het eerst in 1958 werd voorgesteld Het „Volksdagblad", het officiële orgaan dér Chinese communistische partij, waar schuwde gisteren in een hoofdartikel, dat China zich niet gebonden zal achten door enigerlei ontwapeningsverdrag of andere internationale overeenkomst, aan de on derhandelingen waarvan geen vertegen woordiger van China heeft deelgenomen en die niet door een Chinese vertegen woordiger is getekend. Voorts meldde het blad, dat China een aantal ontwapeningsmaatregelen heeft ge troffen, waaronder een belangrijke ver mindering van zijn strijdkrachten. Ook heeft China een kernvrije zone in het ge bied van de Stille Oceaan voorgesteld. Het blad beschuldigde de Verenigde Staten ervan de langgerekte ontwapenings conferentie te gebruiken om tijd te win nen en de uitbreiding van hun bewape ning en oorlogsvoorbereidingen te inten siveren. Advertentie Manieren Kroniekschrijvers met grootvaderlijke neigingen vragen zich op gezette tijden af of de mensen nog wel manieren hebben. Met „de mensen" bedoelen ze dan de hele wereld, uitgezonderd hun naaste bloed verwanten en vanzelfsprekend zichzelf. Hun ongeruste vraag knopen ze door gaans vast aan iets dat hunzelf is over komen. Zij werden bijvoorbeeld in de tram op hun tenen getrapt en kregen hun voor zichtig en welgemanierd protest beant woord met een grauw en een snauw. Of aan een loket werden ze onheus te woord gestaan en toen ze daar iets van zeiden, sloeg de ambtenaar het luik op hun vin gers dicht. Of in het restaurant keerde de kelner de soepterrien boven hun hoofd om, nadat ze hem er op hadden gewezen dat ze zijn vinger liever niet in hun wijnglas zagen. „De Mensen" blijken dan ook meest al teruggebracht te kunnen worden tot één min of meer boosaardig persoon. De conclusie van deze bezorgde schrij vers luidt vaak dat de mensen geen ma nieren meer hebben. Ze uiten dan het vermoeden dat het verdwijnen van de trekschuit en de postkoets hier iets mee te maken hebben; in de tijd dat deze vervoersmiddelen nog in zwang waren, zo trachten ze ons wijs te maken, hadden de mensen althans veel betere manieren. Dat kan natuurlijk niemand meer contro leren, maar zulke kroniekschrijvers gaan er vanzelfsprekend van uit dat vroeger alles beter was. De trekschuit eiste min der doden dan het tegenwoordige verkeer en was dus beter, de postkoets werd door zulke mooie paarden voortgetrokken en waar dus beter, en de manieren waren ook beter. De schuld van het huidige gebrek aan manieren krijgt dan altijd iets, dat door de schrijvende mopperaars „de vervlakking wordt genoemd. Ik ben er nog steeds niet achter wat „vervlakking" precies inhoudt, maar waardoor zij wordt teweeggebracht is me nu wel duidelijk geworden. Door te levisie, bromfietsen en wasmachines. Waar deze voorwerpen bijeen zijn, treden ver vlakkingsverschijnselen aan de dag en een van die verschijnselen is het gebrek aan manieren. Voeg daar nog de vijfdaagse werkweek bij en het leven is een om- ganqsvormeloze hel. Misschien hebben ze wel gelijk, de mop peraars. Ik weet het niet. Ik. weet wel dat er verscheidene mensen zijn van wie ik liever een ongemanierde trap krijg dan een klamme handdruk. Nog liever zou ik ze die trap zelf geven, maar daar ben ik dan weer net iets te gemanierd voor. Pool. De UNESCO, waarvan achttien lan den lid zijn, heeft de Pool Jerzy Micha- lowsky gekozen tot president voor '62. Het is de eerste maal dat een kandi daat van het Sovjetblok voor deze functie gekozen is. De benoeming van de Pool se diplomaat, die door India op de no minatie werd geplaatst, werd gesteund door de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten. Schending. De leiding der communistische partij van het district Pavlodar, in de Sovjet-republiek Kazakhstan, is gereor ganiseerd wegens „schending van de Le ninistische leer omtrent het partijleven" aldus meldde de „Kazakhstan Pravda". De eerste secretaris Sjisjonkov is ver vangen door vice-premier Slasjnef van Kazakhstan. Sjisjonkov is waarschijn lijk de eerste districtstopfunctionaris die na het 22e partijcongres in Moskou is ontslagen. Vredeskorps. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een bedrag van 63.750.000 dollar gevoteerd voor de fi- nanciëring van het vredeskorps van ju li '62 tot '63. Dit is meer dan het dub bele van het bedrag dat door het con gres werd uitgetrokken voor het lopen de jaar. Vergassers. Het Duitse motorschip Bonita is naar zee vertrokken om 200 ton gif gas uit de eerste wereldoorlog in de At lantische Oceaan te gooien. Het gas zit in mijnen en granaten de voorraad werd onlangs ontdekt in een ondergrondse bergplaats bij Bad Kreuznach. Er niet bij. De zeven Amerikaanse astro nauten hebben de hun geschonken huizen te Houston in Texas moeten weigeren. Dit is bekendgemaakt op een persconferen tie van de Nationale dienst voor Lucht en Ruimtevaart (NASA), nadat het Wit te Huis, de NASA en het Pentagon zich verdiept hadden in de vraag of deze schenkingen wel gepast waren. Hoofdcommissaris. De voormalige hoofd commissaris van de Westduitse politieke politie te Bonn, de veertigjarige Oswald Heuchert, is veroordeeld tot acht maan den gevangenisstraf, ondertoezichtstel ling voor een periode van drie jaar en een boete van D.M. 1.000 wegens een sexueel vergrijp. Hij werd schuldig be vonden aan het onderhouden van betrek kingen met een 21-jarig meisje, dat op zijn bureau werkte. Overval. Bij een overval van bandieten op een kolonie bij de plaats Libano in het Colombiaanse departement Tolima zijn elf soldaten en twee burgers gedood. Bo vendien worden 10 personen vermist. Het aantal gewonden bedraagt vier. In drie termijnen. Mevrouw Brigida Ac- quaviva in Bari is er door de gemeen te van verwittigd dat zij over 1961 nog belasting verschuldigd is. Het bedrag is drie lire of nog geen twee Neder landse centen groot. De ontvanger heeft haar tevens meegedeeld, dat zij het be drag in drie termijnen kan voldoen, 1 lire per twee maanden. Teerpunt. In Engeland zal een onderzoek worden ingesteld naar de aard van de kleurstoffen die in lippenstift wórden ge bruikt. Sommige van deze kleurstoffen worden in de Verenigde Staten onveilig genoemd wegens hun gehalte aan teer stoffen. Duizendmaal. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties die in 1946 voor het eerst bijeenkwam, heeft gisteren zijn duizendste bijeenkomst gehouden om voor de 192ste keer over het Palestijnse vraag stuk te spreken. De raad is het vaakst bijeengeweest voor de Palestijnse kwes tie. Op de tweede plaats komt het vraag- stuk-Kasjmier met 99 bijeenkomsten. Verder is de volgorde aldus: procedure kwesties 87 vergaderingen, Indonesië 76, Kongo 59, Griekenland 48 en Ko rea 44.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3