Herstel haringstand op Noordzee nog twijfelachtig" meent visserijschap Kottervloot sterk gegroeid- trawler- en loggervloot niet In Heemskerk ging gisteren de eerste paal voor sporthal de grond in Jaarlijkse kwartetwedstrijden van de Noordhollandse Schaakbond IJslandse visserij wordt door ineenstorting bedreigd Represaille tegen Amerikaans optreden Kimba verzoekt Afrikaanse landen om tussenkomst Kijk Uit ontvangt Castricum Quarantaine-maatregelen in Hamburg opgeheven De Hembrug blijft een gevaarlijk obstakel voor de scheepvaart WISKER 4 WOENSDAG 4 APRIL 1962 95 De Bijlmermeer Wasmachines - Centrifuges Spaans vrachtschip zoek Vermoedelijk pokkengeval in Beieren ontdekt OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Atheïsten maken aanspraak op „religieuze" rechten t De aanvoer van haring, zowel gezouten als vers, heeft naar hoeveelheid ge meten boven die van 1960 gelegen. Bij de verse haring was de aanvoerstijging zelfs zeer ruim. Hier liep de aanvoer op van 51.117 ton tot 55.428, bij gezouten haring steeg de aanvoer van 57.790 ton tot 58.014 ton. Men moet tot 1954 terug gaan om een dergelijke grote aanvoer van verse haring te vinden. In het jaar verslag ovpr 1960 heeft het bestuur van het visserijschap de vraag gesteld, of de kleine toeneming van de haringaanvoer van incidentele aard zou blijken te zijn dan wel of er van een werkelijke ombuiging in de ontwikkeling der laatste jaren sprake zou zijn. In het jaarverslag over 1961 zegt men nu, dat men aan de boven gegeven cijfers niet mag ontlenen, dat de haringstand op de Noordzee zich aan het herstellen is. De aanvoer van haring door drijfnetschepen is immers gedaald, terwijl de aanvoer door trawlschepen is gestegen. Men zegt, dat hierby moet worden be dacht, dat het motorvermogen van de trawlvloot is toegenomen. Bovendien is ook de aanvoer van verse haring door de spanvissers gedaald, zodat hier tegengestel de tendenzen werken. Minder verheugend acht men de ont wikkeling der prijzen. Voor gezouten ha ring daalde de gemiddelde prijs van 53 tot 48 cent per kilo, voor verse haring van 30 cent tot 28 cent per kilo. De totale waar de van de aanvoer van gezouten haring verminderde dan ook van 30,3 miljoen tot 27,9 miljoen. De daling van de ge middelde prijs voor verse haring is vooral het gevolg van bijzonder grote aanvoeren van spanharing in november en december, waardoor in die maanden belangrijke hoe veelheden de minimumprijs niet haalden en werden afgevoerd naar de vismeel- fabrieken. Men vermeldt, dat de totale aanvoer van zeevis, IJselmeervis, zoetwatervis en schaal- en schelpdieren een redelijke toe neming te zien heeft gegeven voor wat het aantal kilogrammen betreft. De stijging naar waarde hield hiermee ongeveer gelijke tred. De totale aanvoer was in de laatste vier jaar in miljoenen kilogrammen: 1958: 277,5; 1959: 284,6; 1960: 288,5; 1961: 301,1. De waarde in miljoenen guldens: 1958: 122,1; 1959: 125,1; 1960: 137,0; 1961: 141,7. De aanvoer van rondvis daalde iets, doch door iets hogere gemiddelde prijzen daalde de totale waarde slechts gering. Bij de platvis zette de stijging zowel van de aangevoerde hoeveelheid als van de waarde zich voort, voornamelijk ten gevolge van de sterk gestegen tongvangs ten en een slechts weinig gedaalde gemid delde prijs. De totale aanvoerwaarde van de tong ligt thans ruim boven die van de gezouten haring. De stijging in de aanvoer van makreel kwam in 1961 tot staan. Ook de gemiddel de prijs daalde nog iets. Opvallend wordt in 1961 ook de garna- lenaanvoer genoemd, namelijk van 4296 ton tot 5595 ton, dus met ongeveer 30 pet. De hoge prijs van de laatste jaren kon dan ook niet meer gemaakt worden, zij daalde van 232 cent tot 154 cent per kilo of met ruim 33 pet. De stijging van de mosselaanvoer ging ook door, zelfs ondanks iets hogere prij zen. De oesters kregen ook een iets hoge re prijs, doch daarvan daalde de aanvoer, zij het in slechts geringe mate. De IJsselmeervisserij gaf verder terug lopende vangsten te zien. De hogere ge middelde prijzen konden dan ook niet te genhouden dat de totale aanvoerwaarde met ongeveer 15 pet daalde. Vlootvernieuwing Ook in het jaar 1961 vond vernieuwing van de vloot in belangrijke mate plaats. Zij het dan, dat het accent vooral lag op de uitbreiding van de kottervloot. Er wer den namelijk aan de vloot toegevoegd 11 nieuwgebouwde motortrawlers en -logger en 55 nieuwgebouwde motorkotters. Voorts werden nog vier kotters uit het buitenland aangekocht terwijl een in 1960 overvaren kotter in 1961 werd gelicht en weer in ge bruik gesteld. Daartegenover werden van de vloot afgevoerd 4 trawlers, 6 drijfnet- loggers en 8 kotters. Bij de groep trawlers en loggers is dus inderdaad vrijwel uitsluitend sprake van vervanging waardoor de gemiddelde ouderdom van de vloot daalde van 31,6 jaar op 1 januari 1961 tot 30,3 jaar op 1 januari 1962, terwijl bij de kottervloot ge sproken kan worden van een sterke uit breiding. De gemiddelde ouderdom van deze vloot bedroeg op 1 januari 1962 "dan ook slechts 10.7 jaar tegen 11.5 jaar op januari 1961. Bij het beoordelen van deze cijfers wijst het bestuur van het visserijschap er op, dat deze vervanging en uitbreiding niet tot stand kwam, zoals dat in de Nederland om ringende landen veelvuldig het geval is, met overheidssteun in de vorm van sloop- premies, subsidies en dergelijke. De hulp van derden bestaat in ons land uitsluitend uit de financieringsregeling van de visse rijnota. Het jaarverslag van het visserijschap gaat verder in op het Deltaplan en de con sequenties voor de vissers van Veere en Arnemuiden. Havens „Op het stuk van de havens kan voor het eerst een minder pessimistisch geluid worden gegeven" zegt het bestuur van het visserijschap. „Na het uitkomen van de ontwerpbegroting 1962 van het departe ment van Verkeer en Waterstaat gingen in Scheveningen de vlaggen uit. Op die begroting bleek namelijk een bedrag van 100.000 te zijn uitgetrokken voor voorbe reidend werk voor de verbetering van de Scheveningse buitenhaven. Het bedrag is niet groot en de vraag kan gesteld worden waarom dit kleine postje voor onderzoekingswerk niet eerder op de begroting had kunnen worden geplaatst. Maar het is in ieder geval verheugend dat een begin met het werk gemaakt is. Mo gen de uitkomsten van het onderzoek dus danig zijn dat de havenmisère voor Scheve ningen binnen afzienbare tijd tot het verle den behoort". Men zegt, dat rond de plannen voor ha- venaanleg te Katwijk weinig nieuws is te melden. Omtrent de n.v. Zeehaven Kat wijk wordt weinig vernomen en verder is alleen van belang dat de Minister van Ver keer en Waterstaat via de begroting voor 1962 heeft medegedeeld dat voor de haven plannen van Katwijk niet gerekend kan worden op financiële steun van de over heid. Ongevallen Gedurende 1961 werd de Nederlandse vis serij getroffen door enkele ernstige ram pen en ongevallen, waarbij een aantal mensenlevens te betreuren waren. De grootste ramp was wel die van 19 oktober 1961, toen de IJM 32 Elie Chenevière in een vliegende storm op de Noordzee ver ging. Daarbij verloren vijf opvarenden het leven. Opbouw voltooid Het bestuur besluit het jaarverslag al dus: „Aan het einde van het verslag over 1960 werd geconstateerd dat de organisa torische en administratieve opbouw van De minister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus heeft aan de Eerste Kamer medegedeeld dat hij, anders dan sommige leden der Eerste Kamer, door de aanne ming van de motie-Scheps bepaald niet door de Tweede Kamer beslist acht dat de Bijlmermeerpolder bij Amsterdam be hoort te worden gevoegd. De minister heeft er met voldoening van kennis geno men dat verscheidene leden van de Eer ste Kamer voorshands de mening zijn toe' gedaan dat de regeling, voorgesteld in het wetsontwerp betreffende de gemeente lijke indeling van de Bijlmermeerpolder, steun verdient. De minister zal de indie ning van het gewijzigde wetsontwerp zi veel mogelijk bespoedigen. het visserijschap als voltooid kon worden beschouwd en dat nu alle aandacht kon worden geschonken aan een goede vervul ling der eigenlijke taken van het visserij schap. Men kan constateren dat met die taakvervulling ernst is gemaakt. Niet al leen werd in de vorm van een werkpro gramma een inventarisatie gemaakt van alle taken, die in de nabije toekomst aan gevat kunnen worden, doch ook is met de uitvoering een begin gemaakt. De opvangfondsen makreel kwamen tot stand, de Deltacommissie werd ingesteld, en verschillende andere vraagstukken wer den in studie genomen. Voorts werden eige ner beweging enkele adviezen aan de over heid uitgebracht terwijl anderzijds blijkt dat die overheid bij belangrijke vraagstuk ken, de visserij betreffende, het advies van het visserijschap vraagt. Uit dit alles blijkt dat het Visserijschap Zich langzamerhand een weliswaar be scheiden maar toch eigen positie heeft we ten te verwerven in het geheel van de vis serijwereld. Het verheugende daarbij is, dat deze ontwikkeling niet geleid heeft tot het vragen van grotere financiële bijdra gen van de bedrijfsgenoten. Integendeel, te gen het einde van het verslagjaar kon, voor de tweede maal in de nog korte geschie denis van het visserijschap, worden overge gaan tot een behoorlijke verlaging van de heffingen, daarbij uitgaande van de ge dachte dat het niet juist is dat publiek rechtelijke organen grote reserves kweken zonder daarvoor een directe bestemming te hebben. Met de vrije organisaties van werkgevers en werknemers werd in de verslagperiode een bevredigend contact onderhouden, waarbij overleg werd gepleegd over han gende vraagstukken. Het komt ons voor dat dit contact uit gebreid dient te worden opdat er een ge zonde wisselwerking kome tussen de vrije organisaties en het visserijschap. Zulks zal, naar onze mening, de groei en de waardering voor het werk van het visse rijschap ten goede komen." T oekomst Het bestuur eindigt dan met te consta teren dat de toekomst voor de visserij gro te problemen in zich bergt. Zoals de ont wikkeling der verre visserij, het vraag stuk van de toekomst der drijfnetvisserij, het verkrijgen van een doelmatige bevis sing van het door inpoldering steeds klei ner wordende IJsselmeer en de toenemen de waterverontreiniging, die de binnenvis serij al sterker met de ondergang be dreigt. Al deze problemen en ook de niet ge noemde zullen van het visserijschap grote aandacht en diepgaande studie vragen. BERLIJN (Reuter) De Russische mi litaire autoriteiten in Oost-Duitsland heb ben zaterdag bekendgemaakt, dat het per soneel van de Amerikaanse militaire mis sie in Potsdam het gebouw, waar de mis sie gevestigd is, niet mag verlaten zon der hun goedkeuring. De Russen zeggen in hun bekendmaking dat er een wacht voor het gebouw van de Amerikaanse militaire missie zal wor den geplaatst en dat het personeel een vergunning moet hebben van de Russische opperbevelhebber maarschalk Konjev, als het gebouw van de missie wil verlaten. Twee dagen geleden hadden de Ame rikaanse autoriteiten bepaald dat het per soneel van de Russische militaire missie in Frankfurt door Amerikanen moet wor den begeleid, wanneer het het gebouw, waar de missie gevestigd is, wil verla ten. De stap van de Amerikanen was een reactie op het „onaanvaardbare" antwoord van de Russen op een protest tegen het optreden van de Oostduitse politie, die op 20 maart geschoten had op een auto van de Amerikaanse missie. Ernst Ahrens, ambtenaar van de Westduitse stad Düsseldorf heeft een liefhebberij, welke hem weinig ge liefd maakt bij de mensen die samen met hem in een flatgebouw wonen. Hij kweekt als liefhebberij! gif tige Tarantula-spinnen en heeft nu al twintig van deze beesten in zijn wo ning. De foto toont hem met een van zijn lievelingen. Het verhaal vermeldt niet of de heer Ahrens getrouwd is Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voor149.— met el. rem 100 service en garantie. Betaling ook in overleg. 179.— Marktplein - Tel. 4262 ELIZABETHSTAD (Reuter) Evariste Kimba, Katanga's minister van buiten landse zaken, heeft de staatshoofden van alle Afrikaanse landen telegrafisch drin gend om tussenkomst verzocht teneinde een einde te kunnen maken aan de „bui tenlandse inmenging" waarvan de confe rentie tussen Adoela en Tsjombe te lijden heeft. Kimba staat aan het hoofd van de Katangaanse regering tijdens de afwezig heid van president Tsjombe. /n$n Volgende week beginnen weer de jaar lijkse kwartetwedstrijden van de Noord hollandse Schaakbond. Deze wedstrijden om de N.H.S.B.-leeuw zijn „afval-wedstrij- den", waarbij na de eerste ronde de ver liezers in een herkansing komen. Het is het derde jaar dat deze wed strijden worden georganiseerd. De beide voorgaande jaren werd het Alkmaarse V.V.V. winnaar. De IJmond-clubs hebben steeds met wis selend succes gespeeld. Kijk Uit bereikte het eerste jaar de finale maar werd vo rig jaar in de halve finale door Half weg gewipt. Pat Mat en Weenink sneuvel den steeds eerder en Santpoort en Driehuis hebben het ook nog niet ver kunnen bren gen. Dat is ook niet verwonderlijk. In een kwartet worden door sommige vereni gingen de vier sterkste spelers opgesteld die uiteraard wel het een en ander in hun mars plegen te hebben. De schaakclubs in de IJmond hebben vrijwel steeds de deel name overgelaten aan spelers die hier voor interesse toonden. Bekerhouder V.V.V. komt reeds in de eerste ronde in Beverwijk op bezoek bij Pat Mat dat dan ook een moeilijke wed strijd tegemoet gaat. Kijk Uit ontvangt Castricum dat in de sterkste samenstelling een uiterst gevaar lijk tegenstander is. Weenink moet in Uitgeest met Lasker weinig moeite hebben terwijl Santpoort het thuis tegen Schoorl zeker zal weten te kla ren. Driehuis gaat in Haarlem bij S.S.C.H. Een vurige wens van vele Nederlandse gemeenten is zo spoedig mogelijk in het bezit te mogen zijn van een sporthal. Maar veelal blijft het bij een wens en ziet men zelden de eerste paal voor zulk een noodzakelijk object de grond ingaan. Toch is dit laatste het geval geweest te Heemskerk. Het was namelijk gisteren dat de burgemeester, de heer H. Nielen, op een terrein aan de Beethovenstraat de eerste paal in de grond heide voor een nieuwe sporthal, waarvan hierbij een maquettefoto is afgedrukt. De sporthal plannen heeft men in Heemskerk kunnen verwezenlijken door de bouw ervan te combineren met die van vijftig woningen voor alleenstaanden en tien dagwinkels. De grote sporthal wordt tussen de wo ning- en winkelrij ingebouwd. Uniek in de IJmond! Het is logisch dat men in Heemskerk erg in zijn nopjes is met het project, dat over ongeveer anderhalf jaar gereed zal zijn. Dank zij een hechte samenwer king tussen de woningstichting „Eigen Wo- ningbezit", de woningbouwvereniging „Breesaap" (Hoogovens) en het Heems- kerkse gemeentebestuur is deze bouw mo gelijk gemaakt. De vraag r.aar sportruimte is groot. In het steeds groeiende Heemskerk (dat mo menteel de snelst groeiende gemeente van ons land is) zijn vele verenigingen die de binnenhuissport beoefenen. In de in aan bouw zijnde sporthal zullen de verenigin gen ruimschoots aan hun trekken kunnen komen. Want de sporthal heeft een lengte van ruim 44 meter en een breedte van 22 me ter. Er is ruimte voor zes badmintonvel- den, of vijf volleybalvelden, of drie basket balvelden of een tennisveld. Uiteraard kan men hier nog andere binnenhuissporten be oefenen. Maximaal 2000 mensen Er zullen in de hal uitgchuifbare tribu nes komen, die plaats bieden aan zeshon derd mensen. In geval er bij voorbeeld in het midden van de zaal demonstraties wor den gegeven, is er rondom plaats voor tweeduizend toeschouwers. Dit is het maxi mum aantal mensen die in de sporthal ge borgen kunnen worden. De zaal leent zich ook voor het houden van tentoonstellingen. De bouwkosten zijn niet gering, zij be lopen een bedrag van circa anderhalf mil joen gulden. Maar de genoemde woning bouwverenigingen kuunnen deze kosten dragen. De hal is als het ware ingeklemd tussen twee rijen woningen en-of winkels. Aan de straatzijde komen tien winkels met twee woonlagen daarboven. Aan de ande re zijde zijn alleen woningen gesitueerd. Alle woningen zijn bestemd voor alleen staanden: de gehele indeling ervan is hier op afgestemd. Het is de firma De Vries uit Purme- rend die het opvallende complex bouwt. Nadat gistermiddag in een druilerige re gen burgemeester H. Nielen de eerste houten paal in de grond had geheid, be gaf het gezelschap zich naar het gemeen tehuis, waar in de raadzaal de totstand koming van de plannen nog eens werd ge memoreerd. ARCACHON (FrankrijkKAP) Er is geen enkel contact meer met het 14.000 ton metende Spaanse vrachtschip „Valle de Mena" dat met stilstaande motoren ronddrijft op een woelige zee De havenautoriteiten te Arcachon heb ben bekend gemaakt, dat vier Spaanse vrachtschepen en een Brits vaartuig het in nood verkerende schip proberen op te sporen. De Valle de Mena kreeg dinsdag avond motorpech en drijft ongeveer hon derd mijl uit de Franse kust. Een sleepboot en enkele vissersscheepjes lagen bij de Valle de Mena, een schip u t Bilbao, maar bij het vallen van de avond toen de zee woeliger werd, raak te men het contact kwijt. HAMBURG (DPA) De 130 Hambur gers die zaterdag in quarantaine waren ge plaatst wegens een mogelijk geval van pok ken op het schip Indian Security zijn uit de afzondering ontslagen omdat niet be vestigd is dat in bedoeld geval van pok ken sprake is. De Indian Security was vrij dag uit Rotterdam in Hamburg aangeko men. De gele quarantainevlag is neerge haald. MüNCHEN (DPA) In Rothenburg-ob- der Tauber (Beieren) is een uit Leopold- stad (Kongo) gekomen Belg wegens de mo gelijkheid dat hij aan pokken lijdt in af zondering geplaatst. Verscheidene Duit sers die met hem in aanraking zijn ge weest werden eveneens geïsoleerd in het ziekenhuis. Het klinische beeld van dit ziektegeval duidt echter volgens medede ling van het Beierse ministerie van Bin nenlandse Zaken niet op pokken. Een na der onderzoek kan pas over enkele dagen zekerheid geven. De visserjj van IJsland is in een beden kelijke crisis geraakt. Van de 48 trawlers zijn er nu al 20 uit de vaart genomen en onttakeld. De IJslandse visserij-minister heeft al verklaard, dat er dringende en doeltreffende maatregelen moeten worden genomen om een ineenstorting te voorko men. De situatie van nu bestaat al geruime tijd. De uitbreiding van de IJslandse vis serij zones tot 12 mijl heeft de visserij van IJsland de genadeklap gegeven. Een groep IJslandse experts heefts aangetoond dat de moeilijkheden zijn ontstaan kort nadat de beslissing tot uitbreiding van de vis serijzones werd genomen. Vóór deze maat regel bestond de nationale produktie van IJsland voor 37 percent uit vissoorten, die gevangen werden binnen deze zone. De in 1960 gemaakte vangsten bedroegen dus nog geen tweederde van de aanvoeren, die werden geboekt in 1958 en voor 1961 zul len zij niet eens tweederde van de aan voeren van 1960 bedragen. Hieruit kan de conclusie worden getrok ken, dat sedert de uitbreiding van de IJs landse visserijzones iedere IJslandse een heid 600 ton minder ving dan tijdens de vorige jaren, zodat iedere eenheid de op brengst met ongeveer 1.200.000 IJslandse kronen zag verminderen. Volgens de IJslandse minister van vis serij zou het tot niets leiden om tot een vergoeding per visser te komen, die gelijk BRUNO KLAUWERSSTRAAT VOOR VERKEER GESLOTEN In verband met de uitvoering van her- stratingswerkzaamheden is de Bruno Klau wersstraat te Santpoort (zuid) met ingang van heden gedurende drie weken of zoveel langer of korter als de duur van de werk zaamheden zulks noodzakelijk maakt, voor alle verkeer gesloten. zou staan met het geleden verlies. Als men hiermee zou beginnen, zou men er elk jaar opnieuw aan vast zitten, hetgeen voor de IJslandse schatkist te veel zou worden De minister ziet slechts drie mogelijkhe den: de IJslandse vissersvaartuigen toe staan binnen de 12 mijlzone te vissen, een vergoeding toekennen om de inspan ning te verhogen of een rechtstreekse tus senkomst aan de hand van nog vast te leg gen normen. Advertentie KONINGSPLEIN - TELEFOON 4886 NEW YORK (AP) De Sovjet-Unie heeft geëist dat een UNO-document betref fende de garantie van de religieuze rech ten, ook toegepast wordt op atheïsten. De UNO-commissie voor de rechten van de mens is bezig aan het opstellen van een serie aanbevelingen voor de toepassing van de beginselen van vrijheid en gelijk- rechtigheid in religieuze rechten en ge bruiken. De commissie heeft met twaalf stemmen tegen vier bij vier onthoudingen een for mule goedgekeurd waarin gezegd wordt dat de vrijheid van het belijden van een gosdienst en van het manifesteren van een geloof gerespecteerd en gegarandeerd moet worden. De Russische afgevaardigde OstrovsKy stelde voor deze formule ook van toe passing te maken op atheïsten. op bezoek in een treffen waar met geen mogelijkheid valt te voorspellen welk team het sterkste zal zijn. Het volledige programma voor de eerste ronde luidt: Het Oosten 1-Oppositie 1, M.S. C. 2-Weenink 4, H.W.P. 2-Magnus, Sant poort 2-Pat Mat 3, Pat Mat 1-V.V.V., Wee nink 3-Pat Mat 2, Het Oosten 2-Zaanstreek Noord, Lasker-Weenink 1-H.W.P. 3-Opposi- tie 2, Bergen 2-Schaaklust 2, S.S.C.H.- Driehuis, Santpoort 1-Schoorl, M.S.C. 1- Heemstede, Westsaen-De Pion, Schaak- lust 1-Castricum 2, Kijk Uit-Castricum 1, Weenink 2-H.W.P. 1, Bergen 1-Witte Paard Dat de Hembrug, ondanks alle voorzorgs maatregelen, een gevaarlijk obstakel blijft voor de scheepvaart op het Noordzeekanaal tussen Amsterdam en IJmuiden, is dinsdag weer eens naar voren gekomen toen een hoofdbrugwachter zich had te verantwoor den voor de rechter in Amsterdam met be trekking tot de aanvaring op 5 januari van dit jaar, toen de Duitse kustvaarder Rein- hold Krusemark optornde tegen de ge sloten brug, als gevolg waarvan alle mas ten van de coaster afbraken. Volgens verdachte was het zicht in de dikke mist nog geen honderd meter. Hij had de Duitser gezien noch gehoord. De R. Krusemark voer vlak achter een groter schip, de Afghanistan. Nadat de Afghani stan gepasseerd was, ging de brug dicht. De loods aan boord van de Duitse kust vaarder verklaarde wel een signaal ge geven te hebben. De officier van Justitie verklaarde dat er teveel onzekerheden waren om antwoord te kunnen geven op de schuldvraag. De ge tuigen legden tegenstrijdige verklaringen af. Hij achtte grove schuld bij beklaagde niet bewezen, al meende hij dat er wel fouten zijn gemaakt, echter niet alleen door de brugwachter. Daar het ten laste gelegde: grove schuld, niet was bewezen, eiste hij vrijspraak. De uitspraak is bepaald op 17 april. Intussen is hier weer eens duidelijk ge bleken, dat de Hembrug, vooral bij slecht zicht door mist, een zeer gevaarlijk ob stakel is voor het scheepvaartverkeer. In scheepvaartkringen wordt hierop herhaal delijk gewezen. Het gevaar van aanvarin gen zal slechts verdwijnen als deze spoor brug is opgeruimd. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: N. M. van Hoorn-Serné, d., Zwaluwstraat 11, Haarlem; J. Rosier-Bon tenbal, d., Driehuizerkerkweg 5, Driehuis; W. M. Baltus-Brandjes, z., Wethouder Zon neveldstraat 11, Uitgeest; A. T. van Pam- pus-van de Pavoordt, d„ Verloren van Themaatlaan 1, Velsen-Zuid; S. J. Kott- mann-Wijtkamp, z„ Indischestraat 71, Haarlem; A. M. J. P. de Munnik-van Dijck, d„ Orionweg 152, IJmuiden; W. A. M. van der Sprong-Okkerse, z„ Huis te Wissen- laan 46, Santpoort; E. C. de Groot-Borst, z., Alex. Bellstraat 83, IJmuiden; E. van Barneveld-den Hartog, z„ Rijnstraat 24, IJmuiden; G. W. Hoedemaker-van Kleef, d., Hoofdstraat 20, Santpoort; S. van der Gaag-Dekker, z., Geleenstraat 19, IJmui den; C. A. Sondorp-Zondag, d„ Hagelinger- weg 119, Santpoort; C. van der Maten-van Dalsem. d„ Westerwijkstraat 20, Velsen- Noord; H. M. A. Schuit-Kooij, z., Heeren duinweg 107, IJmuiden-Oost; A. N. Breu- king-Broers, z„ Kamerlingh Onnesstraat 7, Haarlem; J. Dubbeld-van Egmond, z„ Ha- geveldlaan 8, Santpoort; H. van der Zwan- Wouda, d., Pegasusstraat 30, IJmuiden; C. G. M. de Hoog-Juursema, d., Schulp weg 512, Velsen-Noord; J van Doesburg- Greefkes, d„ Torenstraat 30, Velsen-Zuid; R. van Kesteren-Mossel, d„ Verspronck- weg 74, Haarlem; M. H. J. Brandligt-Bruij- nen. d., Velserenderlaan 2, Santpoort-Zuid; R C. J. van den Esschert-Kaats, z., Plein 1945 no 31, IJmuiden-Oost; W. Andriessen- Nijkamp, d.. Oranjestraat 16. IJmuiden; L. M. Peters-Zandbergen, d„ Rijnstraat 100, IJmuiden; K M, Rozenstraten-van Stip hout, z„ P. C. Hooftlaan 67. Driehuis; M. A. de Wit-de Nijs, z., Esdoornstraat 20, IJmui den-Oost; M. M. van den Brom-van der Horst, d., Orionweg 68, IJmuiden; G. A. Stet-van Schagen, z„ Pegasusstraat 33, IJ muiden; J. J. Heeremans-Nijssen, z., Hoofdstraat 49, Santpoort. OVERLEDEN: D. Groen, 51 j„ echtgenoot van C. van Duijn, Boorsmastraat 20, Kat wijk; A. Kok, 67 j., echtgenoot van W. Zwart, Voorstraat 10, Egmond aan Zee; J. Blok, 77 j„ weduwnaar van M. Ooms, Casembrootstraat 56, IJmuiden-Oost. KORT NIEUWS Kliniek verhuisde. De „Pieter van Foreestkliniek", het enig overgebleven pand aan de rand van de bouwput voor het nieuwe gebouw voor de Nederlandse Bank op het Frederiksplein te Amsterdam, is verhuisd. De 72 patiënten zijn naar de nieuwe kliniek in de tuinstad Buitenvel- dert overgebracht. De jongste was een vijf dagen oude baby, de oudste patiënt een ?4-jarige dame. De verhuizing ge schiedde door 20 helpsters en 20 helpers van de Rode-Kruiscolonne Amsterdam en dertig militairen van een ziekenautocom pagnie der Koninklijke Landmacht.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5