17^ HUISHOUDBEURS TOEGANGSPR. F2.-&S Prestatieconcert in Hoofddorp Expositie in Bloemen- heuvel De negen muzen Concertgebouworkest Peter Schat bekroond Revanche-bezoek van Eindhovenaren aan Haarlem en „Teisterbant' Leonard Bernstein liet solist zijn gang gaan AANKONDIGINGEN e/iBESCHOUWINGEN MAANDAG 9 APRIL 1962 4 Verfijnde Giraudoux-voorstelling „De Engel van het kwaad" bij de Haagse Comedie P. Zwaanswijk in het R.A.L-gebouw - 5 t/m 15 april van 10-17 uur van 19-23 uur Protest tegen afbraak van Centraal Theater EINDHOVEN NAAR DE KELDER Het weekeinde Beeldschermer De radio geeft dinsdag 7 elevisieprogram ma Telkens duikt er weer een Nederlands toneelgezelschap op, dat het nog eens met een stuk van dat Franse toneelfenomeen Jean Giraudoux wil proberen. Zijn grote populariteit in Frankrijk, daar vooral ontstaan door zijn succesvolle samen werking met Louis Jouvet, brengt onze toneeldirecties telkens weer in verleiding, ondanks het twijfelachtige succes dat er hier met zijn oeuvre te behalen valt. Na de oorlog is het eigenlijk alleen de Haagse voorstelling van Ondine die, mede door de prachtige enscènering, ronduit een succes is geworden. Daarnaast zal men zich nog met gemengde gevoelens opvoeringen van „La folie de Chaillot" (A.T.G.), „Amphitryon 38' (Nederlandse Comedie), „La guerre de Troie n'aura pas lieu (Holland Festival), en de recente voorstelling van Intermezzo bij de Nederlandse Comedie herinneren. HET PRESTIGE van Giraudoux berust voornamelijk op het scheppen van een nieuwe toneeltaal. Hij laat zijn figuren een sterk beeldende, niet realistische taal spreken, die het hoofdzakelijk van de ge durfde bloemrijkheid en het vloeiende rit me moet hebben. De intrige komt er bij Giraudoux veel minder op aan en die ont leent hij dan ook bij voorkeur aan voor gangers (Amphitryon) of aan de sprookjes- en sagenwereld. Het is duidelijk dat er van een oeuvre, waarbij de vorm van zo'n overwegend belang is, bij de vertaling veel verloren kan gaan. en dat is ook zeker een van de oorzaken van veel mislukkin gen tot dusver. De vertaling van „Pour Lucrèce" waar van de Haagse Comedie dit weekeinde in de Koninklijke Schouwburg de première heeft gegeven is van de hand van Max Nord en verscheen als litteraire pocket no. 65 bij de Bezige Bij. Lezing hiervan deed ons bij voorbaat al weer het ergste vermoeden. De Nederlandse tekst wemelt namelijk van de meest elementaire taai en vertaalfouten, zoals een escalier die een ladder wordt en le diapason die het peil wordt etc. etc. Maar uit deze worsteling met het origineel is Giraudoux als over winnaar te voorschijn gekomen. Bij de voorstelling bleek ondanks de knulligheden in de tekst, veel van de poëtische vlucht bewaard gebleven, ook al werd 't opnieuw duidelijk dat voor goed begrip van Girau doux' ideeënwereld grote inspanning van het publiek gevergd wordt. HET IS DEZE SCHRIJVER niet om het scheppen van individuele karakters te doen en gewone psychologische conflict stof interesseert hem niet. Hij wil ons, ook in het onderhavige stuk, een aantal eeuwi ge waarheden voorhouden, met gebruik making van bovenmenselijke, ongenuan ceerde typen die eigenlijk alleen Girau doux' ideeën in pure staat vertegenwoor digen. In „Pour Lucrèce" is dat de vol maakt zuivere Lucile Blanchard die door haar te grote hang naar reinheid eigen lijk de oerkrachten van het leven dreigt te miskennen. Haar grote tegenspeelster is Paola die de zinnelijkheid vertegenwoor digt en zo op haar manier eigenlijk zui verder aan de eisen van het bestaan be antwoordt. HET KAN NIET ONTKEND worden dat Giraudoux' betoogtrant wel eens ontsierd wordt door een ietwat „gratuite" virtuosi teit, maar anderzijds ontkomt men er ook bij deze voorstelling niet aan, meegesleept te worden door zijn hooggestemde ideeën- vlucht en door de fonkeling en humor van zijn taalgebruik. Het is ook juist die hu mor, tot uiting komende in bloemrijke uit weidingen en vaak teweeg gebracht door het optreden van getypeerde bijrolletjes, die „Pour Lucrèce" er telkens nog net voor bewaart af te glijden naar theoretisch gemoraliseer. Het is immers uiteindelijk de vraag naar de mogelijkheid tot blijvend geluk van „het" menselijk echtpaar die hier door Giraudoux aan de orde wordt gesteld; en deze vraag wordt ten slotte eigenlijk onbeantwoord gelaten omdat de kuise Lucile als een tweede Lucretia aan het slot de dood verkiest boven de besmet ting van haar zuiverheid die het leven in ieder geval zou hebben meegebracht. Een oplossing die ons evenals de vraagstelling misschien wat aan de abstracte kant lijkt, maar het is Giraudoux' wonderlijke ver- Het moet voor de Stichting „Muziek- en zangcultuur Haarlemmermeer" een bijzon der grote voldoening geweest zijn, dat zes tien zangverenigingen en zangkoren uit Haarlemmermeer en omgeving zich had den opgegeven voor het prestatieconcert, dat zaterdagavond onder grote belangstel ling in „De Beurshal" te Hoofddorp werd gegeven. De benaming „prestatie-concert" voor deze muzikale manifestatie deed vermoe den, dat het hier ging om uitvoeringen, welke beoordeeld zouden worden in jury rapporten, die slechts adviserende beteke nis zouden hebben. Maar op deze avond bleek, dat men toch een vergelijkende uit spraak verlangde van de jury, die moest beslissen of een prestatie onvoldoende, vol doende, goed of zeer goed was geweest. Voor de koren, die vóór de pauze hadden gezongen, heeft burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen de waarderingsgraden me degedeeld in een toespraak, die hij bij de aanvang van het tweede gedeelte van de avond hield. De burgemeester zei te gelo ven dat de basis voor een traditie van pres tatieconcerten des te steviger zou kunnen worden gelegd, wanneer volstrekt vast zou komen te staan, welk beoordelingssys teem de koren verkiezen: een individueel rapport voor eigen gebruik of een open bare vergelijkende jury-uitspraak. Wat het concert betreft moet ik vol staan met een algemene indruk te geven. Het was verrassend te constateren hoe de koorzang-saneringsbeweging, ongeveer der tig jaar geleden zo goed begonnen, voor het grootste deel ook voor dit concert de pro grammakeuze bepaald heeft. Maar hierbij zou ik wel de opmerkingen willen maken, dat „klinkende" namen alleen nog geen waarborg betekenen. Ook de zangstijl heeft bij deze koren dikwijls een belangrijk, zelfs een voortreffelijk kunstzinnig karakter ge kregen en vele van de uitnemende pres taties, die geleverd werden, konden als wa re voorbeelden gelden voor klankvormings techniek, voor dictie en voor een gezonde expressiviteit, zelfs bij uitvoeringen, waar bij de dirigent moest woekeren met het hem ten dienste staande stemmenmate- riaal. De jury, die gevormd werd door Simon C. Jansen, Jos de Klerk en George Robert, had op deze avond zeker geen gemakke lijke taak. Anne-Marie-Heyligers en Leo de Hartogh in „De Engel van het Kwaad" van Giraudoux. dienste dat hij van het geheel toch een verrukkelijk spel weet te maken dat door het niveau van de figuren en de pracht van zijn taal in hoge mate meeslepend is. DE VOORSTELLING onder regie van Bob de Lange heeft het stuk de allerbeste kansen gegeven. In zeldzaam mooie decors van Harry Wich die geraffineerd het mid den hielden tussen een zekere bovenrealis- tische stilering en een exact milieu- en tijdsbeeld, zijn speciaal door de hoofdrol len uitermate gelukkige spelprestaties ge leverd. Regisseur De Lange had kennelijk de grootst mogelijke zorg aan de tekstbe handeling besteed en zodoende ondanks het hoge tempo toch een zo goed mogelijk be grip gewaarborgd. Annie de Lange spande voor mij de kroon door haar melodieuze en toch zo weloverwogen intonatie, waar door ze haar tirades tegelijk virtuoos èn begrijpelijk deed klinken. Frans van der Lingen gaf een prachtige schetsmatige uit beelding van de frivole graaf Marcellus, met fijne details in loop en houding. Anne-Marie Heyligers speelde haar eer ste grote rol van dit seizoen bij de Haag se Comedie en wist de kuise Lucile met heel haar warme persoonlijke charme en hartstochtelijke vervoering te vermenselij ken. Een voortreffelijke prestatie, evenals de kleinere rollen van Do van Stek, Geor gette Hogedoorn en John Koch. Carl van der Plas als de onkreukbare echtgenoot Ar- mand was de enige die vaak niet uit zijn ellenlange clausen kon komen en de hele figuur wat te mat neerzette. Een aantal geslaagde bijrollen droeg eveneens bij tot het verfijnde resultaat, ten volle de Haag se Comedie waardig, waarmee dit gezel schap ten tweeden male de levensvatbaar heid van Giraudoux ook op de Nederland se planken heeft bewezen. Hans van den Bergh In „Bloemenheuvel" te Bloemendaal is zaterdag door de kunstcriticus Charles Wentinck de expositie geopend van wer ken van het echtpaar Luttge-Deetman. De tentoonstelling omvat schilderijen, teke ningen, aquarellen, pastels en grafisch werk. Charles Wentinck noemde Jaap Luttge, sedert jaren hoogleraar aan de Rijksaca demie van Beelden Kunsten te Amsterdam, een der meest voortreffelijke tekenleraren die ons land kent, met een pedagogisch inzicht, dat hij ongeëvenaard noemde en dat bij een dergelijke functie van nauwe lijks te onderschatten waarde is. Want elk jaar, aldus de heer Wentinck, komt er een generatie van goeddeels jonge kunstenaars aan, die later een rol zal gaan spelen in de vaderlandse kunst. Spreker zei nie mand te kennen, die zo fundamenteel weet wat een tekening in feite is. Wat die peda gogische werkzaamheid aan de Academie nu betreft, achtte de heer Wentinck het van bijzonder belang dat prof. Luttge zijn leerlingen bijbrengt hoe ze niét moeten tekenen. Om tot de kern van de kleine zwart-wit tekeningen van Jaap Luttge zelf door te dringen is naar sprekers over tuiging beslist contemplatie nodig. De aquarellen van Luttge tonen de meer lyri sche kant van zijn talent. Prof. R. N. Roland Holst heeft vooral zijn creatieve werk zaamheid beïnvloed en prof. Wolters de sensibiliteit van de schilder in de directe ontmoeting met de natuur, aldus de inlei der. Het werk van zijn vrouw, mevrouw A. G. Luttge-Deetman sluit hier wonder wel bij aan, zo vervolgde Charles Wen tinck. Haar werk wordt vooral geken merkt door een sterk kleurgevoel. Vooral in de bloemstukken en de portretten is een vrouwelijke sensibiliteit te consta teren. Een leven lang heeft dit schildersecht paar, dat nu in Nieuwersluis aan de Vecht woonachtig is, samengewerkt, doch het merkwaardige is, aldus besloot spreker is, dat zij eikaars werkwijze nimmer hebben beïnvloed. Toneelgroep Centrum. De toneelgroep Centrum deelt mede de opvoeringsrech ten voor Nederland te hebben verworven van het stuk The big killing, thriller van Philip Mackie, dat onlangs in Londen zijn première beleefde. Nagewuifd door een menigte kletsnatte familieleden die de striemende regen trot seerden, is het 107 musici tellende Concert gebouworkest zondag van Schiphol naar Tokio vertrokken. Beurtelings onder lei ding van Bernard Haitink en van Eugen Jochum zal het daar vijftien concerten ge ven in zeven steden, Osaka, Yawata, Hiro shima, Nagoya, Shizuoka, Tokio en Kori- yama; dit in het kader van het internatio nale festival van Osaka. Het is voor de eerste maal, dat het Concertgebouworkest een. bezoek brengt aan Japan. Het internationale festival van Osaka wordt jaarlijks georganiseerd door het Ja panse dagblad de Asahi Shinbun, dat met zijn dagelijkse oplage van 7 miljoen exem plaren zelfs de grootste Britse kranten in de schaduw stelt. Van de 15 concerten zal Eugen Jochum er acht en Bernard Haitink zeven dirigeren. Er zijn vier programma's ingestudeerd met werken van Beethoven. Mozart, Brahms, Debussy, Bartók, Bruckner, Berlioz, Men delssohn, Strawinsky, Weber, Wagner, Richard Strauss en- van onze landgenoten Henkemans en Kox. Schenking aan Boymans. Op woens dagavond 11 april zal, in tegenwoordigheid van de schenkers, de sculptuur in brons van Maillol, De Middellandse Zee, door de stichting Museum BoymansVan Beunin- gen worden aangeboden aan het gemeente bestuur van Rotterdam, ter plaatsing in het museum. De verwerving van dit brons van Maillol werd mogelijk gemaakt door Rotterdamse bedrijven, instellingen en vrienden van het museum, die het hier voor benodigde bedrag bijeenbrachten ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het nieuwe museumgebouw op 6 juli 1960. Advertentie y.w-y. •••v-wav v.vwtsjjjj Tijdens een op initiatief van de Vereni ging van Nederlandse Toneelschrijvers in Amsterdam gehouden vergadering is zater dag een actiecomité opgericht, dat de op dracht heeft „te trachten de voorgenomen afbraak van het Centraal Theater in Am sterdam te voorkomen tenzij onmiddellijk wordt voorzien in het tekort in de hoofd stad aan goed geoutilleerde theaters". In het actiecomité hebben zitting genomen Mary Dresselhuys, Louisa Treves en G. Brinkhgreve, mr. J. A. Engels, E. van Parion, I. Pareis, A. Rutten en J. Spier dijk. De schrijver Hans Keuls had er tijdens de bijeenkomst op gewezen, dat Amster dam vóór de laatste oorlog elf theaters bezat, waarvan er inmiddels acht zijn ver dwenen. Er kwamen slechts twee nieuwe theaters bij. De heer Keuls meende, dat de burgerij van Amsterdam niet zwijgend mag toezien nu er weer een theater af gebroken zal worden zonder dat er een nieuw theater voor in de plaats komt. Mevrouw Dresselhuys zei onder meer, dat het Centraal Theater een slecht theater was en dat men voor een beter theater zou moeten ageren. De Internationale Society for Contempo rary Music te Rome heeft de eerste prijs van 250.000 lire in de afdeling kamermuziek toegekend aan de Nederlandse componist Peter Schat voor diens Entelechie II. De jury van de stichting Gaudeamus te Bilthoven, bestaande uit Kees van Baaren (Den Haag), Gyorgy Ligeti (Wenen) en dr. Ernst Tomek (Keulen) heeft dit werk reeds eerder voor uitvoering tijdens de Interna tionale Muziekweek van 10 tot 16 septem ber uitgekozen. Een vijftigtal leden van de Eindhoven- se sociëteit „Cultureel Contact" heeft dit weekeinde op uitnidiging van de Haarlem se sociëteit Teisterbant onder het motto „Eindhoven naar de kelder" een revan che-bezoek aan Haarlem gebracht, in de eerste plaats om enige feestelijke entou rage te verlenen aan een tentoonstelling van werken, ingericht in het Huis van Looy, afkomstig van leden van de Eindho- vense sociëteit. Het gezelschap werd zaterdag om 12 uur door burgemeester Cremers ten stad- huize ontvangen met een vriendelijke re ferentie aan de verovering van Eindho ven van de vijfde plaats des lands, waar door Haarlem zes van de ranglijst werd. Burgemeester Cremers herinnerde aan de grootse ontvangst, die hij indertijd heeft ondervonden in Eindhoven, toen aldaar die verovering werd gevierd, en wees op de gemeenschappelijke factor van cultureel leven, die, hoewel van verschillend karak ter, de twee steden tot vriendschap en ontmoeting brengt. De heer J. v. d. Harten, waarnemend voorzitter der sociëteit „Cultureel Contact" beantwoordde dit welkom met een enthou siast compliment aan Haarlems' klassieke cultuur, die voor een zo jonge, industrieel georiënteerde stad als Eindhoven niet te benaderen is, doch wel als inspiratie die nen kan om met de lokale mogelijkheden zoveel mogelijk voor het culturele leven te ijveren. De heer Phaff, gemeentesecretaris, ver leende de Eindhovense bezoekers een kort doch interessant kijkje in het stadhuis waar bij pas gerestaureerde antieke wandtapij ten werden bewonderd. Expositie Nadat hét gezelschap onder de gewelven van Teisterbant een geïmproviseerde lunch had genoten, verenigden Eindhovenaren en Haarlemmers zich om drie uur in het Huis van Looy, waar wethouder D. J. A. Geluk een expositie van Eindhovense schil ders, beeldhouwers en andere beeldende kunstenaars opende. De heer Geluk loofde de stimulerende invloed van „Cultureel Contact" op het Eindhovense kunstleven, zich uitend in een grote verscheidenheid van artistieke prestaties waaruit een keu ze voor deze tentoonstelling is gemaakt. Hij had grote bewondering voor de ver zameling kunstwerken, die in het Eindho vense Van Abbe-museum in zeer korte tijd is bijeengebracht en meende hierin een grote voorsprong van Eindhoven op Haar lem te bespeuren, die Haarlem moeilijk meer zal kunnen inhalen. De kennismaking met het werk der Eind hovense kunstenaars zal voor Haarlem een ontmoeting met een stuk zuidelijk cultuur leven betekenen, dat waard is te worden gekend. De wethouder sprak dan ook de hoop uit dat vele Haarlemmers de gele genheid zullen aangrijpen om dit werk te bekijken. v De expositie toont werken van Antoon Beks, Kees Bol, Rien v.d. Brink, Hein v.d. Boomen, Frans Coppelmans, Louis De- rijks, Jan van Gemert, Hans Goddefroy, Jos Gomolka, Jan en Thea Gregoor, Euge nie v. d. Grinten-Stender, Jan van Griens- ven, Piet van Hemme, Guus Hendrix, Jan Kuhr, Peer en Odette van de Molen- graft, Harry Pardoel, Jacques Siegers, Piet Smissaert, Henri Titselaar, Jef van Turn hout, Leon Verburgt en Antoinette Went- holt. Zij omvat schilderijen, beeldhouw werken, wanddoeken, tekeningen en plas tieken, en vormt geen eenheid zoals vaak met andere tentoonstelling het geval is, aangezien hier de groepsvorming in „Cul tureel Contact" uitgangspunt was en niet een overeenkomst in geaardheid van de kunstenaars. Zij vormt een bijdrage tot de ontmoeting tussen Haarlemse en Eind hovense kunstminnaars en werd derhalve niet onder strenge selectie samengesteld. Diverse stijlen, richtingen en leeftijden zijn op deze expositie samengebracht onder de ene, uitsluitende noemer van: „iets te la ten zien van wat in de kring van „Cultu reel contact" aan verscheidenheden op het gebied der kunstbeoefening leeft". Als zo danig heeft deze expositie een extra boei ende tractor, die het nog temeer verant woord doet zijn een gang naar het Huis van Looy in de komende weken te maken. Des avonds hebben de Eindhovense be zoekers een rondgang door het Frans Hals museum gemaakt, dat voor het eerst >n dit seizoen in de avonduren was openge steld onder fraaie verlichting. Zij hebben een onvergetelijke indruk meegenomen van dit prachtige museum, dat met zijn onschatbare rijkdom aan kunstschatten in een sfeervolle opstelling nog geaccen tueerd door een artistiek-geraffineerde ver lichting een indrukwekkend evenement doet beleven. Een feestavond in de kelder van Teister bant bracht tenslotte „Eindhoven naar de kelder" in de letterlijke zin, doch dat de bezoekers deze ondergang apprecieerden bleek uit het feit dat zij met tegenzin pas bij het ochtendgloren boven water kwa men. Intussen waren de leden van het be stuur der sociëteit „Cultureel Contact" be noemd tot buitengewestelijke leden van „Teisterbant", waardoor een onverganke lijke band werd gesmeed. De wens en de hoop van de heer J. v. d. Harten, waar- riemend voorzitter der Eindhovense socië teit, dat de ontmoeting Eindhoven-Haar lem een traditie zal mogen worden, is daardoor nog dichter bij verwezenlijking gekomen. Het is moeilijk de vraag te beantwoor den of de Nederlandse uitzending naar het televisieconcours te Montreux met „Corrie part" hoge ogen zal gooien, maar men kan er in ieder geval van zeggen dat het een proeve van veel vakmanschap is. Dat be tekent dan een compliment aan 't adres van AVRO-regisseur Jef de Groot, die zondag avond een aangenaam beeldenspel sleep te uit het optreden van Corrie Brokken op een denkbeeldige ontvangst te haren huize. De gasten bleken voor deze ge legenheid een heel eind weg te kunnen dansen en zingen. Het was ook als kijk spel een aantrekkelijke vertoning met een uitstekende mise en scène. Corrie Brokken bleek vocaal heel wat in haar mars te hebben. Zij zong zelfs enige Nederlandse liedjes in deze overwegend op Engelse songs afgestemde show. Minder konden wij de onnatuurlijke onderbreking appre ciëren, waarin Henk en Teddy Scholten hun oordeel gaven. De zoetzappigheid droop er af. Natuurlijk vraagt men zich bij zo'n opeenvolging van liedjes die allemaal het Engels als voertaal hebben af, wat er nu mg Nederlands van karakter bij is, maar blijkbaar liet men dat niet zwaar wegen. Het ging om de uitvoering, nemen wij aan, en die bezat internationaal niveau. Van de zondagavond noemen wij dan nog het geslaagde tweede deel van de thriller-met-komische-inslag „Te veel koks". Eindelijk eens een „detective", waarin die zaken op een ironische manier lë kijk worden gezet, die anders op een on uitstaanbaar zwaarwichtige manier wor den geserveerd. Het zaterdagavondprogramma van de K.R.O. werd na een aardige greep in de actualiteiten gekenmerkt door de vaste ru brieken, waarvan „Magazine de Paris" dit maal wel heel slordig door Joop Simons werd gepresenteerd. Wij vinden trouwens toch die rubriek een misgreep, vergeleken bij Brandpunt, al was het alleen maar omdat d" bee'dkwaliteit zo abominabel is. De „Zaterdagavondakkoorden" bevatten Dirigent Leonard Bernstein richtte zich tijdens een concert in New York vóór het eerste pianoconcert van Brahms tot het publiek om te verklaren dat hij niet ak koord kon gaan met de wijze waarop de solist, de Canadese pianist Glenn Gould, zijn partij zou gaan spelen. „Ik respecteer de muzikale kwaliteiten van Gould vol doende om hem zijn gang te laten gaan," zo voegde hij daar echter aan toe. „Boven dien moet in het uitvoeren van muziek een sportief element aanwezig zijn een bereidheid tot experimenteren, tot het proberen van nieuwe manieren om oude dingen te doen." De critici waren de vol gende dag echter niet enthousiast over de wijze waarop Gould, langzaam en zachter dan gebruikelijk is, de muziek van Brahms ten gehore had gebracht. de gebruikelijke elementen met ditmaal een heel goed liedje van Teddy Scholten als fotomodel. Nog steeds kunnen wij Jos van der Valk prijzen om de manier, waar op hij vaart in dit gevarieerde program ma brengt, zijn gevoel voor het effect van licht en schaduw, kortom zijn visie op de mogelijkheden van het beeld. De vertoning zelf heeft de frisse aanpak ver loren en raakt belegen. Dat willen we nu niet beweren van de Hitchcock-filmpjes, die ditmaal een spannende aflevering be vatten, al valt de kwaliteit over de gehele linie nog al eens tegen. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke gram- mofoonmuziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Fil harmonisch orkest en solist. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan..vooruit, praatje. 12.00 Mid dagklok-noodklok. 12.04 Lichte muziek en zang. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Volksliedjes met gitaarbe geleiding. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Populaire gram mofoonmuziek. 14.05 Kamerorkest en so listen. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Tierelantijnen, gevarieerd program ma (herh.). 15.50 Grammofoonmuziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Bidstonde rond Christus heilige Kruis. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuit- zeriding: Nieuws uit de Nederlandse An tillen, door Henk Dennert. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Politieke lezing. 18.30 Lichte orkestmuziek en solisten. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Lijdensmeditatie. 20.00 Grammofoonmuziek. 20.10 Weet je weetje, fotocursus. 20.30 Brabants kamer orkest en solist. 21.20 Koorzang. 21.50 De halve maan(d), licht programma. 22.10 De Christendemocraten in het Nieuwe Euro pa, rondetafelgesprek. 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd..inter nationale literatuur en muziek in cabaret formaat. 23.10 Radio-Filharmonisch orkest. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO; 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Kamermuziek (gr.). 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Zang en piano. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen tbv land en tuinbouw. 12.33 Lichte muziek en zang solisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en grammofoonmuziek. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Promenade-orkest. 14.00 Harp- kwintet. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Zangrecital.-. 16.00 Toeris tische boekbespreking. 16.15 Lichte orkest muziek (gr.) 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amateursprogramma. 17.55 New York cal ling. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Pianospel. 18.35 Lichte orkestmuziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle, gesproken brief uit Parijs. 19.10 Inleiding tot muziekbegrip, muzikale lezing. 19.25 Ne derlands kamerkoor en orgelbegeleiding. 19.35 Viola da Gamba, kwartet. 20.00 Nws. 20.05 Kleurrijke klanken. 21.00 Hou je aan je woord, spel met woorden en literaire spitsvondigheden. 22.00 Pianorecital Spaan se pianomuziek. 22.30 Nieuws en medede lingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Kamermu ziek (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 926 kc.s. 324 m.: 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. 12.30 Weerberichten. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Schoolradio. 15..45 Oerettemuziek. 16.00 Piano en zang. 16.06 Duitse les. 16.50 Pianorecital. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. 17.40 Boekbespreking. 17.50 Voor de jeugd. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportpro gramma. 19.00 Nieuws. 19.40 Lodewijk- Mortelmans-Herdenking. 19.50 Syndicale kroniek. 20.00 Hoorspel. 21.15 Jazzmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte grammofoonmu ziek. 22.55-23.00 Neiuws. VOOR MAANDAG NTS.: 20.00 Journaal en weeroverzicht. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 K- Wartaal, cabaretprogramma. 2100 Film venster. 21.25 Welbeschouwd, forum. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal 20.20 Politieke uit zending Pv.d.A. 2030 Natuurfilmpje. 20.35 Tekenfilm. 21.00-22.30 Speelfilm.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4