IN DE VISHAL+EN OP ZEE Nieuwe houtlosmethode bij de papierfabriek in Velsen-Noord TYPEN PONT Vitrage* fêoémuft föofatOH Dlafcofóen 5 X 2MV KILO'S slanker BonKorets MOORE'S TINUS v.d. EUKH0F föcéntaft Weekoverzicht Tanker, die Hembrug ramde, liep flinke schade op Feestavond RHBS REGENMANTEL PLUS PARAPLU IN BLUEMEN- IMPRIMÉ THUIS MIDDENSTANDS- opleiding STENO - TYPEN Goede zorg kost tijd Amsterdamse Vleeshouwerij LIKDOORNS Holland-Electro stofzuigers HARTENDORP ttfeRMOGÈNE MAANDAG 9 APRIL 1962 Italiaan gewond in Velsen Amerikaanse kerk in Den Haag ■■H SCHOOL Wilt u dat wij Uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is? STADSSCHO UWB UR G „MIJNHEER GAAT OP JACHT" Gehakt h.o.h. WÊF* zie onze weekend-reklame "Wffi verwijderd met WONDEROLIE M „Dag tante Anna, hebt u de lieve kleintjes ook mee gebracht?" Elke week één pond lichter met LUIDSPREKERS Deze week heeft wel ondubbelzinnig be wezen dat er wat betreft de aanvoer heel weinig met zekerheid te voorspellen is. Maandag immers werd er gestart met een aanvoer van circa 7.000 kisten en 110.000 kg. tong, terwijl er bovendien voor de dins- dagmarkt reeds bekend was dat er ruim 3.500 kisten vis en 55.000 a 60.000 kg tong in de haven aanwezig waren. De berich ten voor de woensdagmarkt, die maandag en dinsdag de ronde deden, waren van dien aard dat de VL 131 en KW 159 be sloten om voor de woensdagmarkt te blij ven liggen. Dit had tot gevolg dat de prij zen aan het eind van de dinsdagmarkt aardig begonnen te stijgen. Maar in de loop van dinsdag werd be kend dat o.a. de KW 39 „Wilhelmina Jo hanna" aan de woensdagmarkt zou ver schijnen, terwijl ook de „Dirkje KW 54" op het appel verscheen. Toen eenmaal de woensdagmarkt ging draaien stonden de rijksafslagers toch nog voor de taak om een kleine vierduizend kisten met vis en 17.500 kg. tong aan de handel te verkopen. De voorspelde schaarste kwam eerst don derdag. Toen waren er maar twee noord- boten en wat platvisvaartuigen. Bovendien werd de aanvoer van platvis nog verzorgd door een pagr auto's met vis welke van Delfzijl en Den Helder kwamen met de vangst van enkele schepen. Vrijdag was de schraalte compleet. Aan de markt verschenen zegge en schrijve één noordboot en wat kleine vaart. Dat de prijzen toen wel een hoogtepunt moesten bereiken laat zich gemakkelijk in denken. Braadschelvis ging voor 58,- tot 46,- van de hand. Wijting, die van eerste kwa liteit was, veranderde voor 46,- van eige naar, terwijl voor de mindere soorten toch ook nog 36,- moest worden uitgelegd. De kabeljauw, die de laatste weken voor vrij lage prijzen te koop was geweest is vrijdag ook weer naar de top gevlogen. Grote regels brachten het van 144,- tot 122,-, terwijl de regels halve kabeljauw 70,- tot 90,- opbrachten. De tongetjes, de troetelkinderen van de kotters, hebben het deze week weer goed gedaan. Werd er in het begin der week een kleine 3,- per kg. gemiddeld geno teerd, donderdag was dit een ruime 3,- om aan de vrijdagmarkt op te lopen tot 4,- per kg. Het verschil in kwaliteit is er oorzaak van geweest dat er'bij de schol een prijs verschil van 20 optrad. Makreel werd iets ruimer aangevoerd. Bonken blijven nog zeer in trek en gaan voor 48,- tot 42,- naar de diverse roke rijen. De overige soorten gaan van 30,- tot 18,- van de hand. Voor de paapjes werd door de conservenfabriek vanaf 15,- betaald. De allermooiste brachten het tot 18,50. Ook de goede soorten noordharing blijven door de diverse rokerijen gevraagd. Deze week werd er van 36,- tot 20,- graag voor betaald. Door de slecht^ weersomstandigheden kon den de spanvissers eerst donderdag en vrij dag met hun vangsten aan de markt Ko men. De tijd verloren aan het slechte weer werd door de prijs welke er voor de haring gemaakt werd ruim vergoed. De prijs van deze haring varieerde van 21,- tot 16,-. De haring liet zich deze week boven Ter schelling vangen. De schepen die donder dag het eerst aan de markt waren zijn met grote spoed weer vertrokken. De eer ste schepen die terug kwamen waren vrij dagmorgen pas laat weer terug, ook na de middag kwamen er nog verscheidene spannen binnen. Een vijftal spannen ech ter kon niet meer op tijd in IJmuiden zijn en heeft daarom de vangst aan de markt in Harlingen verkocht. Dit was voor de ze mensen een noodzaak want anders wa ren zij hun gevangen haring niet eerder dan maandag kwijt geworden. De weg naar Scheveningen lag natuurlijk ook open maar met medewerking van de handel is dit voor deze mensen een prachtoplossing geweest, die zeer zeker in de toekomst meer zal worden toegepast. Men heeft hier mede evenals te Breskens een afzethaven gevonden die het dichtst bij de vangplaats gelegen is. Een zelfde gedragslijn is gevolgd door een 15-tal grote Urker kotters. Deze men sen zijn aangemoedigd door het succes van enige Volendammer kotters, ook aan de markt in Harlingen geweest. Waar dit op den duur toe zal leiden weet niemand. Wel kan worden geconstateerd dat diverse handelaren, die regelmatig hun aankopen in IJmuiden plegen te doen, zeer geïnte resseerd kochten op de markt in Harlin gen. De acommodatie van de haven is wel niet zoals men het graag zou willen heb ben maar met medewerking van de auto riteiten daar is afies van te maken. Wat ook is toegezegd. Door het slechte weer van de laatste da gen is er zeer weinig vis in Den Oever op Wieringen geweest. Maar met een beet je beter weer zal ook daar van de markt zeker gebruik worden gemaakt. De aan kopen van de IJmuidense handelaren zul len daar nog gemakkelijker uit te voeren zijn omdat de afstand niet zo ver is als naar Harlingen. Bovendien is de accommo datie daar veel beter. Diverse IJmuidense groothandelsbedrijven hebben zich voor de toekomst van een commissionair voorzien. Van 'anderen is bekend dat zij aan alles, wat vereist wordt om aan de marktver- richtingen deel te nerrien, hebben voldaan. Zodat er wanneer er aanvoer is ongehin derd en onbelemmerd gekocht en gehan deld kan worden. Aanvoer van maandag Voor de eerste beurt losten vanmorgen in IJmuiden 7 schepen rondvis en 22 plat vis. Er waren 320 kisten schelvis, 560 wij ting, 155 gul en kabeljauw, 155 koolvis, 665 haring, 300 kleine haring, 3400 makreel, 240 schol, 35 tarbot, 195 diversen, 1170 stuks kabeljauw, 30.000 kilo tong. Voor de tweede beurt losten 91 vaartui gen 655 wijting, 10 gul en kabeljauw, 420 schol, 15 tarbot, 325 diversen, 235 stuks kabeljauw, 55.000 kilo tong. De KW 49 „Antje van de Noord", die de dertigste maart was vertrokken, zorgde voor 1180 kisten, waarvan 35 schelvis, 50 haring, 1000 makreel, 70 wijting, 20 diver sen. De VL 142 „Voorwaarts" (26) had 1011 kisten, waarvan 40 schelvis, 150 haring, 730 makreel, 35 wijting, 20 gul en kabel jauw, 25 koolvis, 11 diversen, 25 stuks ka beljauw. De SCH 135 „Cornelis Maria" (26) had 776 kisten, waarvan 100 schelvis, 50 haring, 475 makreel, 100 wijting, 35 gul "n kabel jauw, 16 diversen en 250 stuks kabeljauw. De IJM 25 „Julie Streiff" (26) zorgde voor 830 kisten. Prjjzen van maandag Per kilo: heilbot 4.302.80, tarbot 4.40— 4.70, grote tong 4.103.80, grootmiddel tong 3.803.60, kleinmiddel tong 3.70 3.40, tong I 3.90—4.10, tong II 3.90—3.34. Per 125 kg: kabeljauw 164110, middel kabeljauw 152112, grote koolvis 6794, middel koolvis 75108, leng 86112, wolf 96108, witte koolvis 126180. Per 50 kilo: grote gul 6257, middel gul 5745, kleine gul 5638, koolvis I 3338, koolvis II 3237, lom 2330, leng 3235, witte koolvis 6840, haring 3017.60, bon ken 4840, makreel 2115, paapjes 1412, radio 2827, schar 3829, bot 12—8, kuit 5245, poon 3012, ham 134130, heek 58—55, schol III 40—26, schol II 67—42, schol I 6731, zetschol 5731, grote en grootmidel schol 4635, jumbo's 6251, grote schelvis 6652, grootmiddel schelvis 6450, kleinmiddel 6252, schelvis I 65 52, schelvis II 4837, kustwijting 2620, noord wijting 3028, dichte wijting 16—18, griet 12275, tongschar 7267, schartong 56—37, tarbot II 220—200, tarbot III 140 120, tarbot IV 120—100, wolf 45—47. Per regel:: grote kabeljauw 17694, kleine 7156. Op zee De IJM 36 „Jacoba Gesina" meldde in een gesprek met de IJM 33 „Thorina", dat men een trek aan boord had van een goede 35 kisten. Hoofdzakelijk was het haring met een enkele makreel. De IJM 33 „Tho rina" had een even grote hoeveelheid, maar meer viswaren. De schipper van de IJM 36 vroeg zich af waar de koolvissen waren gebleven. De laatste twee trekken had men er niet een gevangen. De KW 32 „Sakina Martine" meldde dat men zondag avond om tien uur een trek van 6 manden aan boord had. Om twee uur deed men een trek van 10 manden, om zes uur een trek van 3 manden koolvis. De KW 39 „Wilhelmina Johanna" heeft de afgelopen nacht wel wat haring gevangen. Men had veel last van de Russische en Oostduitse vleetloggers. Verscheidene kotters, die donderdag naar zee waren gegaan, hadden zondag willen overblijven, maar men is door het weer toch maar in de loop van zaterdag naar de haven teruggekeerd. De vangsten waren trouwens niet van dien aard dat men risico kon nemen. Men deed namelijk trek ken van 15 tot 25 kilo tong en wat wijting. Om hierop te blijven hangen was niet aan trekkelijk. Men stelde nu zijn hoop maar in een nieuwe goede week. Scheveningen In Scheveningen was de aanvoer 60 schelvis, 300 wijting, 60 gul en kabeljauw, 60 koolvis, 600 makreel, 500 schol, 150 stuks kabeljauw en 21.000 kilo tong. Wat is het nut van schoolvorming voor de vissen? De aquariumliefhebberij heeft ook op dit gebied nuttige bijdragen opge leverd tot de wetenschap van het hoe en waarom. Noorwegen Het ongewoon laat ingezette Noorse ha ringseizoen is al weer afgelopen. Er is bijna niets gevangen. Duitsland De SPD-afgevaardigde Diekmann heeft er op gewezen, dat de Duitse behoefte aan haring steeds meer door import wordt gedekt. Slechts 80.000 van de 200.000 ton haring worden door Duitse schepen ge vangen. Het onderricht in de school voor jonge vissers in Bremerhaven is weer begonnen. Het visserijbeschermingsvaartuig „Meer- katze" heeft sinds 1950 in 100 reizen 3000 dagen op zee doorgebracht. Er zijn 385.000 zeemijlen afgelegd. Men heeft hulp gebo den in 9000 gevallen van ziekte en on gevallen. Hektrawler De scheepswerf „Unterweser AG" heeft als 23-ste Duitse hektrawler de 952 ton metende trawler „Venus" opgeleverd voor de Nordstern-rederij, Bremerhaven. De capaciteit is 5000 manden verse vis, 170 ton bevroren vis en verder kan een grote hoeveelheid vismeel worden geborgen. Visserijgrenzen Op een conferentie in Esbjerg van vakbondsleiders ter visserij, waaraan af gevaardigden uit tien landen deelnamen, is voorgesteld de visserijgrenzen op '2 mijl te standaardiseren. De territoriale grenzen zouden op 6 mijl moeten wor den bepaald. Men beschouwde de Ver enigde Naties als het enige lichaam, dat voor een goede regeling zou kunnen zor gen. Een 22-jarige Italiaanse arbeider die sa men met zijn verloofde per bromfiets over de Stationsweg in IJmuiden-oost reed, is ;n de nacht van zaterdag op zondag in aan raking met de trottoirband gekomen. Bei den kwamen te vallen De Italiaan liep ern stig letsel aan mond en neus op. De ver looide werd licht gewond. De Italiaanse arbeider is in het Antoniusziekenhuis opge nomen. In Den Haag heeft de Amerikaanse Protestantse Kerk haar nieuwe godshuis ingewijd. Het moderne gebouw stond oorspronkelijk op de Expo, de wereldten toonstelling in Brussel van 1958. De Ameri kaanse protestantse kerk in Den Haag telt 300 leden. Voorganger is reverend G. T. Bremicker. De inwijding geschiedde door ds. P. Fagel uit Brussel, van wie het denkbeeld afkomstig was het Expogebouw tot kerk te bestemmen. De vijftienduizend ton metende Britse tanker „Athel Monarch" heeft zondagmor gen, terwijl het schip op weg was van Amsterdam naar IJmuiden, de noordelijke pijler van de Hembrug geramd. Het schip werd flink beschadigd en moest naar Am sterdam terugkeren. De „Athel Monarch" had pas een jaarlijkse reparatie- en onder houdsbeurt ondergaan bij de Amsterdam se Droogdokmaatschappij. Het schip had geen lading in toen het ongeluk gebeurde. De aanvaring had plaats tijdens harde wind. Van de Hembrug werd de stenen rand van de pijler over een lengte van twee meter vernield. Het spoorwegverkeer ondervond enige vertraging door een on derzoek, dat uitwees dat de brug normaal te berijden was. De leerlingen van de rijks-h.b.s. en m.m.s. hielden zaterdag hun jaarlijkse feestavond in het Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden-Oost. Voor de pauze werd on der leiding van de heer A. Guldemond een eenakter opgevoerd, getiteld „De negende vlam". Een griezelige vertoning, die ech ter vlak voor het einde een gelukkige (en dwaze) wending nam. Acteurs en actrices waren gerecruteerd uit de derde klassen. Behoorlijk rolvast waren ze zeker (we hoorden geen enkele maal de souffleur), maar sommigen zeiden teveel hun lesjes op en speelden te weinig toneel. Zeker geldt dit niet voor Danny Sanders, die werkelijk soepel en natuurlijk spel leverde. Het welverdiend applaus was nauwelijks verstomd, toen Henk Hoeben op het podium verscheen met een conference. Zeker niet onverdienstelijk, evenals trouwens het op treden van de overige deelnemers aan de ze „Henk Hoeben Show". De tijd na de pauze werd gevuld met een groot toneelstuk „De zwarte monnik", waarvan de spelleiding berustte bij de heep Van Venetiën. In de laatste dagen van de vorige weekbracht op de van schoepen voorziene trans- zal het oplettende voorbijgangers op de Wijkerstraatweg en in de Corverslaan in Velsen-Noord zijn opgevallen, dat er bij de Koninklijke Papierfabrieken van Gelder Zonen n.v. proeven zjjn genomen met de nieuwe methode van hout lossen uit de zeeschepen, weliswaar nog in zeer beperk te mate, maar het is toch waarschijnlijk, dat deze methode binnenkort of wellicht reeds vandaag zal worden toegepast. De oudste manier om het hout uit de zee schepen te lossen door middel van in de ruimen van deze schepen klaar gemaakte slengen, die dan voorheen op de bekende houttreintjes naar de houtparken werden getransporteerd om daar paal voor paal op stuwen te worden gebracht, werd reeds een jaar geleden vervangen door de nieu were methode. Hierbij kwam het hout in grote stalen netten uit de boten en werd via een hijsdraad tussen twee ver van el kaar verwijderde 36 meter hoge stalen masten naar de top van de houtbergen vervoerd. Ook deze bergvorming was toen nieuw. De houtbergen zullen blijven bestaan, ech ter zonder het gebruik van de stalen net ten en de masten, die inmiddels zijn ge sloopt. Hiervoor in de plaats is thans een stelsel van zware transportbanden geko men. Het hout zal nu met hoge topkranen in bundels boven een in de nieuwe loskade uitgehouwen betonnen goot worden gestort. Van uit deze goot wordt het hout opge voerd naar de eerste transportband, die in en op de kade is aangebracht, waarna de palen worden overgebracht naar een dwans op deze band gemonteerde transport band. Van deze band af, die van de stei ger tot aan de uiterste hoek van de r.k. jongensschool in de Corverslaan loopt, wor den de palen overgenomen en omhoog ge- porteurband met de Amerikaanse bena ming „Houtstacker". Dit kolossale gevaar te, dat verrijdbaar is en met de top een hoogte van ruim dertig meter bereikt, werpt de palen over de top op de houtberg De palen worden door de lucht geslin gerd wat op zichzelf al een spectaculair gezicht is, maar daarbij wordt bovendien uit een op de top van de houtstacker aan gebracht waterkanon water op de berg ge spoten. Het spuiten van water op het hout is een vervanging van de methode waarmee men door middel van met gaten voorziene slangen tot op heden permanent het hout vochtig hield. Het wordt aan het Noord zeekanaal onttrokken. Ditzelfde water maakt in heel fijne druppels bij de heer sende westenwind de voorbijgangers van en naar de ponten op de Wijkerstraatweg tus sen pontveer en politiepost „lekker voch tig". Dit wordt nog erger omdat het waterkanon zich nog hoger bevindt. Deze ongemakken zijn echter van tijdelijke aard want als het pontveer, zoals te verwachten is nog dit jaar, zal worden verlegd naar de plaats van de vroegere spoorbrug, is dit euvel verholpen, aangezien het betref fende gedeelte Wijkerstraatweg dan tot de terreinuitbreiding van Van Gelder gaat behoren en het doortrekken van de ver lengde nieuwe loswal ook een feit wordt. Het vervoer van de palen, dat nu per vrachtauto naar de bassins bij de fabrie ken wordt gebracht, zal dan tevens via een stelsel van transportbanden geschie den, zoals wij reeds eerder in een repor tage vermeldden. Het is dus niet onmogelijk, dat vandaag velen, die het terrein van de papierfa briek aan de oostzijde passeren kunnen- kennismaken met de allernieuwste vorm van houtlossen en transporteren. E. W. Engelhart Verloskundige AFWEZIG TOT 13 APRIL Waarneemster: Mej. Zand- voort, Velsen-Noord, Telef. 02510-4998 OOK OP ELEKTRISCHE SCHRIJFMACHINES Aanmelden deze week Aanv. volgende week Haarlem - Oude Gracht 71 IN ST. Juwelen, Goud en Zilver inkoop H. W. DAMES Kruisstraat 19, Haarlem b d Ririderstr Telet 16911 Aanvang: 10 april Fr. Halsstraat 1. Telef. 61954 Haarlem Donderdag 12 april 8 uur - NEDERLANDSE COMEDIE Ab. E Blijspel v. George Feydeau. Regie: Fons Rademakers. M.m.v. Kitty Janssen. Mien Duymaer v. Twist, Adel- heid v. d. Most, Guus Oster, Henk Rigters, Jan Teulings, Pierre Myln, Hans Croiset. Normale prijzen. Couporis geldig. Voorv. v.a. dinsdag van 10 tot 15 uur. Tel. na 12 uur. BEPERKT AANTAL PLAATSEN BESCHIKBAAR WIJ ZIJN WEER GEOPEND U kunt dus weer bij ons terecht voor EERSTE KWALITEIT en LAGE PRIJZEN Onze woensdag- reklame Rund- en Varkens- inclusief zakje kruiden van 1.60 per pond 1.00 Haché-poulet UITSLUITEND RUNDVLEES per pond 1.35 STOOFLAPPEN v.a1.58 per pond RUNDERLAPPEN 1.98 per pond Prima blank KALFSVLEES tej?en marktprijzen. WILLEM BARENDSZSTR. 26 - TEL. 4021 Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de ptln weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie. Jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Llkdoommlddel van f. 1.60bespaart U veel ellende. v.a. 2.per week zonder vooruitbetaling Gen. Cronjéstraat 43 Telef. 52760 Kunt u er niét voor naar bed? Leg dan THER- MOGÈNE watten op de pijnlijke spieren. De weldadige warmte verlost u van uw' kwaal, ter- wijl u gewoon aan uw werk blijft. 'STILT FIJN DOOR WARMTEJ XINNiMfniAQN- KSNMfMeniAM- KSNNSM$atAAN' KtNNtmSMAAM - KtNNtMStUAAN- regenmantel 4- paraplu m. 38-42 **- **- Een regenbul is bijna welkom afs a die schattige regenmantel- met-paraplu bezit/ Vrolijk bloemendessln brengt overal zon De uni binnenkant kunt u ook (reversible O naar buiten dragen. In charmante kleuren- combinaties. uw Modehuis ÏJ Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. En zo snel, zo gemakkelijk. Na elke maaltijd een dragee en u verliest ponden per week. Opgehoopt vet 'smelt' weg. De spijsvertering wordt geregeld Het teveel aan lichaamsvocht wordt verwijderd. Loomheid en verstopping maken plaats voor een licht, opgewekt gevoel. U straalt als een herboren mens. Uw charme is onweerstaanbaar. Begin een nieuw leven. Begin nog vandaag met BonKorets. f 3.30. VERMAGERINGSDRAGEES Gevraagd flink net meisje voor hele dagen, en werkster voor enkele dagen per week. H. Postema, Marktplein 2, IJmuiden. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt machine- stiksters. Stukloon, hoog loon Wij bieden flink loon en prettig werk. Wij vragen naaisters, zowel beginnenden als gevorderden. N.V. Fatex, Parklaan 94, H'lem. Tel. 15156 Jongemannen, 15 jr. en ouder gevr. voor alg. werkzaamh. in ons bedrijf. Versch. mor lijk- heden, prettige omgev., goed loon, zaterdags vrij. Boom Ruygrok, Ged. Oude Gracht 138, Haarlem. Stichting „Nieuw-Unicum" v. chronisch zieken en invaliden vraagt ziekenhelpster. Aanm. op werkdagen van 9-5 uur of schriftel. sollicitaties aan de Directrice, Herenweg 126, Heemstede. Meisje, 20 jr., ziet zich gaar ne geplaatst, 2 3 midd. in banketbakkerszaak. Brieven L 1990. Wij zoeken enkele meisjes voor onze afdeling plakkerij. Wij bieden uitstekende ar beidsvoorwaarden. Reisgeld wordt vergoed. Van den Berg's Papierwarenfabriek N.V., Bloemendaalsestraat weg 1, Santpoort-Zuid. Tel. 02560-8404. Etalage-materialen v. iedere branche steeds het nieuwste J. Mertens, Snelliusstraat 14 IJmuiden. Telef. 6140. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, Telef. 5307. 1 liter zoete Spaanse wijn 2.50. Opel Rekord 1961 en V.W.- busjes te huur. Rijnstraat 91 Telef. 6285. Linnenkasten 2-deurs, vanaf 104.75, 3-deurs v.a. 139.75, bergkasten v.a. f 43.75. „De Houthal", Kennemerlaan 159, Telef. 7770. Laat uw trap door ons be leggen met Marmoleum in mod. kleuren. Vraagt prijs opgave. Botman, Kennemer laan. Telef. 5537. Page celstof luiers, 45 afge paste strips 1.55. Botman, Kennemerlaan 84. Onzichtbaar stoppen, mot-, scheur-, brandgaten. Kleer makerij Theo van Eek, Ken nemerlaan 176 Houdt uw voordeel in de ga ten. Vraagt ook een spaar kaart en spaart de waarde- zegels. U koopt b' slist voor deliger bij C. Lodder, Drie huis, Telef. 6449. Hollandia ondergoed. De nieuwe kollektie hebben we weer ontvangen. Het is en blijft-ondergoed van de bo venste plank. C. Lodder. Driehuis. Televisie!!! Goedkoper. Kin kerstraat 1, A'dam. Iedere avond demonstratie. Speciale aanbieding zigzag naaimachines voor f 310. Nieuwe moderne elektr. ma chines met kleihe- lakfoutjes, bekend merk, 15 jaar garan tie. Zonder zigzag 195.—. Gratis demonstratie. Event, gemakkelijke betaling. Brie ven nr. L 2447 bureau blad. Overspannen? Oververmoeid? Schieffer's bloedwijn ver kwikt, geeft rust. Bij uw Apoth. en erk. Drogist. Verkouden? Verstopte neus? Pini-Olin neuszalf helpt prompt, geeft lucht. 1.45 per tube bij uw Apoth. en erk. Drogist. Overgangslceftijd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuist jes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's bloedzuiveren de thee no. 8 helpt. Groot pak 1.85 bij elke drogist. Hardnekkige hoest? Prikkel en kramphoest? Nacht- en rokershoest? Bronchlcum Elixir helpt snel en zeker. Flacon 2bij elke drogist. Geh. compl. een spotprijs en nog financ. mog.ü! 5 pracht super T.V.'s 43 cm, le klas merk, schitt. beeld, met gloednwe. mod. T.V.-tafel, nwe. antenne enz. en schrift, gar. a 310.— en 345.—. Tel. 20870. Te zien ook 's avonds. Zuidpolderstraat 56 rd., H'lem Wat een T.V.-koopje!!! Prak tisch z.g.a.n. mod. super grootbeeld T.V. pracht luxu- euse uitv. met nwe. mod. T.V.-tafel, nwe. le klas ant. enz. en schrift, gar. Slechts 495.Enorm mooie beeld. Telef. 20870. Te zien'ook 's av. Zuidpolderstraat 56 rü., H'lem Spijkerbroeken voor dames, heren en kinderen in de nieuwste dessins. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden, Telef. 4235. Spijkerjacks 12.95. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Zwart- en khaki ondergoed. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Interlock hemden met mouw en lange pantalons, v.a. 2.50. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Leuke Orion meisjes twin- sets, Terlenka rokjes, effen en Schotse ruitjes. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden, Telef. 4235. Een paar nylons gratis op onze kousenkaart bij een to taal van 10 paar. C. Lodder, Driehuis. Telef. 6449. Te koop gevraagd: antieke klokken, tafels, stoelen, kas- ter, schilderijen, porselein, kristal etc. Na 5 uur: Maas straat 7. Telef. 7425. Te koop in prima staat we gens overcompleet 12-els vloerkleed. Brieven L 1989. Te koop twee 1-pers. 3-delig bedstel, petroleumkach Prijs billijk. Voermanstraat 46. Te koop Wegens aanschaffing van grotere wagen: Citroen 2 C.V. 1957. f 1700.—. Inlicht, na 18 uur. Kruisbeeklaan 31, Velsen-Noord. Telef. 02510- 5240.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6