Morgen is het Vlaggetjesdag in nijver vissersdorpje Urk fïpbender Sport in de IJmond Kort Umond-nieuws SC HEEPV AARTBERICHTEN Vloot telt nu al 180 schepen IJmondverenigingen vandaag en morgen VSV en Stormvogels 15 Schokland ULO en bedrijfsleven confereren in IJmuiden IslPP Êsë Verkeersongevallen in Beverwijk Afslag De veiligheid van mensen op zee WASMACHINES LOENBERSLOOT Korfbal Kerkelijk nieuws J eugdmuziekuitvoering in IJmuiden Benoeming. B. en W. van Velsen stel len de raad voor als leraar Nederlands in tijdelijke dienst bij de gemeentelijke m.m.s. te benoemen de heer J. B. Bakker te Haar lem. Een vrolijk zonnetje brak gisteren door de wolken boven Urk. Het toverde ineens de in rijen liggende kotters in een vrolijk licht en lokte talrijke vaders en moeders met hun kroost naar binten, naar de haven. Uit de grote tentoon stellingstent klonken orgelklanken. En in de visafslag werd grote kuilaal ver kocht. „Morgen hebben we de eerste gerookte", zeiden even later de handelaren tegen nieuwsgierige klanten Dat is dus vandaag. En morgen zal dan het seizoen voor de Urkers officieel beginnen. Hoe anders dan met een vlaggetjesdag? Ga eens kijken in dat nijvere Urk, waar men de klap van het afsluiten van de Zuiderzee grandioos heeft opgevangen. Zie de 180 schepen, die men op het voormalige eiland nu al heeft en kom onder de indruk van de onuitputtelijke energie en de grote gemeenschapszin van deze bevolking. Als men de tentoon stelling bekijkt ziet men al waar Urk zijn krachten vandaan haalt: tussen de scheepsmotoren is een stand, waar een heer bijbels en geestelijke lectuur toont, en even verder verzorgt radio-Becker een orgelshow, die enorme belangstelling trekt. Rijen dik staan de Urkers te luisteren naar een jongeman, die met een sigaret in zijn mond de ene melodie na de andere uit het Hammond-orgel haalt. De Urkers zijn een gesloten, godsdienstige gemeenschap. Het is steeds weer hun grote kracht gebleken. Het gevolg is dat nïen nu in heel vissend Nederland groot respect heeft voor deze eilandbewoners met hun 80 IJselmeer- en 100 Noordzeekotters. Men heeft op Urk grootse plannen. Men wil komen tot een fabriek, waar men zelf platvis gaat fileren en invriezen. Maar het zijn nog steeds plannen, al komt er nu toch wel schot in. Er wordt op Urk heel wat vis aange voerd. Van het IJsselmeer dan, de Noord- zéevis gaat vrijwel geheel naar IJmuiden. Juist zoals dat gebeurt met de vis, die door Texelaars en Volendammers op de Noordzee wordt gevangen. Record-omzet In 1960 bereikte de afslag een record omzet: 2.008.114.34, maar ook die van 1961 mocht er zijn: 1.852.557.85. De kuil aal is het grootste onderdeel met 979.851 pond voor 1.308.320,62. Als u dan toch naar Urk gaat, om deze vlaggetjesdag mee te maken, moet u wel vroeg op pad. Want de reis per trein duurt vier uur en als het even kan moet u be slist een uurtje overblijven in de Noord oostpolder. Hetzelfde zoudt u trouwens ook in Kampen moeten doen. I Een reis naar Urk, op deze manier ge maakt, biedt een indrukwekkende serie van tegenstellingen. Als men in Kampen arri veert kijkt men geboeid naar het beeld van deze oude roemruchte stad. Maar stap in de bus en ineens overvalt u de wijdte van het nieuwe land. „Welkom op de zee bodem" zegt een bord, en dan rijdt u Ens binnen. Een typisch dorp voor deze Noord oostpolder. Klein maar kraakhelder, zake lijk en toch innemend. Een mooie kerk, een verenigingshuis, een café, het staat al lemaal vlak bij elkaar zoals dat ook in die andere woonkernen in de polder het geval is. Pan ziet men- ineens links een hors bo ven het vlakk'è land uitsteken. Voor de ouderen is dit geen probleem: Schokland, het gewezen eiland, dat niet zoals Urk een levende vissersgemeenschap is gebleven. Op Schokland staat het oudheidkundig mu seum, dat vorig jaar al 39.029 bezoekers trok, waarvan veel buitenlanders. De men sen uit de Polder gaan graag naar Schok land om daar een bezoek aan het museum te brengen. Men ziet in de polder geen oude gebouwen zoals de Nederlands her vormde kerk „De Middelbuurt"die het museum bevat, maar overigens in een de plorabele toestand verkeert. Door de bestedingsbeperking heeft men indertijd niet tot restauratie kunnen over gaan, en nu staat de kerk er nog net zo bij als toen. Stop eens even in Emmeloord en zie hoe dit nieuwe plaatsje een belangrijk cen trum is geworden, dat vele mensen aan trekt. Maar als u doorrijdt verandert het land schap ineens. Juist zoals bij het binnen rijden van Wieringen vanuit de polder ziet men onmiddellijk, dat men hier op „oud land" terechtkomt. Lang tijd om zich te verbazen is er niet, want de bus stopt on middellijk. Aan de straten van Urk waagt de bus zich niet. Stilte Op Vlaggetjesdag zal Urk wel uitpuilen van de gasten. Maar op een normale door deweekse dag is het of de tijd in Urk heeft stilgestaan, als men tenminste uit de buurt van de haven blijft. We hebben zo maar eens wat straatjes doorkruist. Links en rechts liepen gangetjes en hofjes langs en tussen de huisjes. Op schuurtjes zaten luierende katten zich uit te rekken en te knipogen tegen de zon. Honden liepen in grote hoeveelheden door de straten, overal snuffelend, alsof ook deze straten „nieuw land" waren. Tastbare stilte hing over dit gedeelte van Urk. Een bejaarde eilandbewoner, de han den diep in zijn toch al diepe zakken schoof zich wijdbeens voort langs de huis jes, zonder dat zijn behoedzame stappen geluid maakten. We passeerden een huis, waarvan de eer ste steen door een ouderling gelegd was. „Exodus zoveel" luidde de tekst. De hoofd straten bleken 's avonds voor bromfietsen verboden en dat herinnerde ons aan verha len, die men ook over Urk heeft kunnen horen. Maar zo 's morgens in de luierende stilte merkt men niets van jeugdproble men. „Ras" staat op een deur, „Bakker" op de volgende De twee namen keren steeds weer terug zoals „Van Duyn" of „Ouwehand" of „Van der Plas" in Kat wijk. We zeiden het al, u moet eerst even bij de haven vandaan blijven. Maar Urk is nu eenmaal 'n schiereiland en men ont komt er dus niet aan. Gelukkig niet, want even onderduiken in het verleden is goed maar men moet ten slotte toch het Urk zien van nu. Het Urk, dat uit zijn voe gen springt van bedrijvigheid, het Urk, dat in geheel Nederland een grote naam heeft gemaakt als een belangrijke vis sersplaats met een gloednieuwe vloot. Schoonmaak In de haven lagen de schepen ongeduldig te wachten. Nijvere jongens krabden hun ruggen en schilderden hun gezichten op. Ze keken hun binnenste na, en namen soms lasapparaten ter hand. In de masten hingen mannen met grote kwasten, die de topjes mooi wit schilderden. Nummers wer den overgetrokken, touwen vervangen. Het gewone beeld v3n een vissersplaats dte voor vlaggetjesdag staat* Urker mannen en vrouwen in kleder dracht 'liepen langs de schepen. Vélen met kinderwagens. De meeste kinderen, in de kinderwagen of er buiten, waren niet in het „Urks" gestoken Ook Urk ontkomt niet aan deze ontwikkeling. Maar velen gingen ook de tentoonstel lingstent in, waar het nieuwste op visse- rijgebied aan de bevolking werd getoond. We zeiden het al: motoren, netten, verstel bare schroeven en een orgelshow. De ver schillende radiobedrijven hielden demon straties. Maar dat gold ook voor schroe ven en stuurmachmes. De huishoudschool had ook een stand in gericht, de visserijschool liet zien wat men daar in Urk de jeugd zoal bijbrengt. Een strand-diorama van de christelijke land- bouwhuishoudschool trok veel aandacht van fotografen. En het oudheidkundig mu seum van Schokland had een grote collec tie vondsten van de zeebodem neergelegd. Veel boeiende dingen, die men uit scheeps wrakken heeft gehaald, en die dus een gro te trekpleister voor de tentoonstelling vormden. Toen burgemeester Schipper de expositie donderdag opende, waren er niet veel men sen bij. Hij deed het namelijk een half uur te vroeg. Maar 's middags werd het er druk, zoals het op alle visserijdagen de ze week nog druk is geweest. ken. De wijzer draait rond op de klok, I bij de gewenste prijs drukken de hande laars op een knop. Een heel normale ma- I nier dus, dit afslaan over de klok. Maar I in IJmuiden doet men het nu eenmaal an ders. Daar liggen de omstandigheden ook veel moeilijker dan in dit kleine afslagje, waar men met één blik alle aangevoerde vis kan overzien. Morgen zal er geen vis in de afslag staan. Dan is dat de plaats, waar de ge nodigden om 2 uur naar toespraken zul len luisteren. Om drie uur volgt dan de grote vlootschouw. 180 schepen zullen pa raderen op het IJselmeer, volgepakt met passagiers. Dan is het vlaggetjesdag, en wie wil weten hoe luisterrijk Urk deze dag kan vieren, moet zelf maar eens gaan kijken. Het is de moeite waard. Urkers in klederdracht paraderen met hun kinderen langs de schepen, die klaar liggen voor Vlaggetjesdag. De Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel zal op vrijdag 13 april en zaterdag 14 april een conferentie be leggen voor vertegenwoordigers van de Vereniging voor Mulo, de Vereniging voor Christelijk Mulo en de Vereniging voor r. k. Mulo, teneinde de wenselijkheid en Aaetekerk 12 650 m.t w.n.w. Fremantle n Aden. Abbekerk 12 80 m. z.o. Str. Messina n. Pt. Said. Achilles 12 480 m. n.o. Guadeloupe n. Curasao. Acmaea 1 lv Punta Cardon n. Portland Maine. Acteon 12 te Sundsvall. Adara U 100 m. n. St. Paulsrocks n. Las Palmas. Adrastus 14 te Jesselton verwacht. Akkrumdijk 11 te Tacoma. Alchiba 12 70 m. z.z.w. Barcelona n. Cadiz. Alcor 12 520 m. z.o. Freetown n. Las Palmas. Aldabi 12 330 m. z.w. Lissabon n. Antwerpen. Alkmaar 12 te Bodo v. Rotterdam. Almikerk 12 v. Adelaide n. Fremantle. Alphacca 12 100 m. z.o. oostp. Kreta n. Genua. Alpherat 12 v. Antwerpen n. Bremen. Amerskerk 12 v. Augusta n. Port Said. Amstelmeer 12 te Rio Grande Amstelsluis 12 30 m. o.z.o. Newcastle n. Wallaroo. Amstelveld 12 v. Nauru n. New Plymouth. Andijk 12 te Beaumont v. Lake Charles. Angolakust 12 v. Rotterdam n. Amsterdam. Appingedijk 12 350 m. n.o. Horta n. Cristobal. Area 12 bij Hoek van Holland verw. n. R dam. Archimedes 12 te Amsterdam. Ares 13 te Curasao verwacht v. Amsterdam. Argos 12 Bizerta gepass. n. Malta Arnedijk 12 v, Bremen n. Hamburg. Asterope pass. 12 Majorca n. Genua. Atys verm. 13 v. Stanlow n. Dingle. Axeldijk 12 440 m. z.w. Fastnet n. Liverpool. Bantam 12 25 m. w.z.w. Aden n. Suez. Barendrecht 12 285 m. o. Malta n. Teneriffe. Bawean 12 te Khorramshahr. Blitar verm. 13 v. Dar Es Salaam n. Zanzibar. Bonita pass. 12 Kp. Antonio n. Cristobal. Bovenkerk 12 50 m. Bangkok n. Hongkong. Breda 11 te Amsterdam. Caltex Amsterdam 12 175 m. n.w. Alexandrie n. Gothenburg. Caltex Arnhem pass. 12 Gibraltar n. Pernls. Caltex Leiden 12 200 m. o.z.o. Kuria Muria naar Port Louis. Caltex Madrid 12 dw. Kp. Villano n. Port Said. Caltex Napels 12 v. Bahrein n. Suez. Caltex Pemis 12 45 m. z. Cochin n. Chittagong. Caltex Rotterdam 12 110 m. o. P. Sudan n. Kharg Camitia 13 te Stanlow verwacht. Casamance 13 te Duinkerken verwacht. Castor 12 64 m. n.o. Citeria v. Izmir n. Algiers Celebes 12 te Antwerpen v. Hamburg. Ceres 12 v. San Nicolas n. Matarani. Charis 11 v. Port of Spain n. Paramaribo. Cinulia 12 te Curasao verwacht v. Rotterdam. Congokust 12 160 m. z.z.w. L. Palm. n. Freetown Cradle of Liberty 11 150 m. w.n.w. Trinidad naar Rio de Janeiro. Crania 12 200 m. z. Azoren n. Rotterdam. Dalerdijk 12 v. Avonmouth n. Londen. Delft li t.e Amsterdam. Diemerdijk 12 te San Francisco. Doris 12 260 m. n.o. Flores n. Port de France Eenhoorn 12 19 m. n.o. Ouessant n. Rostock. Eliz Broere 12 250 m. w Panlellaria n. Bombay. Esso Amsterdam 128 v. Mersa El Brega n. R'dam. Fina Nederl. 12 400 m. z.z..w Karachi n. Abadan. Forest Lake 12 100 m. o.n.o. Ras Fartak n. Suez. Fravizo 12 v. Agadir n. Riga. Friesland KRL 12 70 m. z.z.o. Suez n. Suez. Friesland SSM 12 110 m. w. Cherbourg n. Delfzijl. Gaasterkerk 12 450 m. z.o. Dg. Garcia n. Albany. Gabonkust 12 180 m. Freetown n. Rotterdam. Ganymedes 12 te Antwerpen. Geertje Buisman 12 v. Genua n. Civita Vecchia. Graveland 12 150 m. z.z.w. Teneriffe n. Santos Gulf Italian 12 180 m. w. westp. Kreta n. Mena. Hector 12 v. Tunis n. Tripoli. Heelsum 12 60 m. z.z.w. Southampton n. Brake. Heemskerk 12 t. ank. dwars monding riv. Oder. Helena 12 v. Rotterdam n. Amsterdam. Helicon 11 v. Maracaibo n. La Guaira. Hera 12 te Kingston verwacht v. Santo Domingo. Hermes 12 v Rotterdam (op proeftocht). Hoogkerk 12 40 m. n.o Daedalus n. Suez. Irazu 12 88 m. o.z.o. St. Vincent n. Zeebrugge. Ittersum 12 460 m n. Azoren n. Le Havre. Ivoorkust pass. 12 Finisterre n. Rotterdam. Loosdrecht 12 70 m. z.z.w. Napels n. Genua. Loppersum 12 6 m. n. Ameland n. Bremen. Maaslloyd pass. 12 eiland Perun n Bombay Madisonlloyd 12 300 m. o. Guardafui n. Smgap. Mainlloyd 13 te Bugo verwacht. Mariekerk 12 v. Rotterdam n. Bombay. Marnelloyd verm. 13 v. Rotterdam n. MarseiUe. Maron 10 v. Barbados n. Port of Spain. Meerkerk 12 te Amsterdam. Meliskerk 12 v. Port Sudan n. Aden. Mersevllovd 12 v. Aden n. Port Said. Moh Reza Shah 12 v. Bd. Mashur n. Little Aden. Montferland 12 te Las Palmas. Munttoren 12 ten anker Cartagena. Advertentie Steeds het nieuwste pantalons sportcolberts costuums ÈHiSSÏÏiSirïiS if 'sr.iruran: TT1« lVOOrKUSI PH55. x lUlöici ic XI. x.uiov. de mogelijkheden van contact tussen .Ulo jagon pass 12 Azoren n Paramaribo, en bedrijfsleven te bespreken. Deze bijeenkomst, die zal worden bijge woond door 132 vertegenwoordigers uit alle delen van het land, wordt gehouden bij de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken n. v. te IJmuiden en zal onder leiding staan van de voorzit ter der Maatschappij voor Nijverheid en Handel, de heer ir. H. Vis. Ec=a regenjassen herenmode siheren P jongens kleding an LqILjU pass Java 12 v. Philadelphia n. New York. Johannes Frans 13 te Balboa verw. v. Chanaral. Joseph Frering 12 150 m. n.n.o. Kp. Finisterre naar Monrovia. Kabylia 12 137 m. o.z.o. F. Noronha n. Curacao. Karachi 12 98 m. z.w. Kreta n. Port Said Karimata 12 50 m. o z.o. Minicoy n. Penang. Katelysia 11 te Curacao. Katsedijk 12 v. Bremen n. Hamburg. Keizerswaard 12 430 mijl z.Z.w. Bermuda naar Willemstad. Kelletia 12 60 m. n.w. Horta n. Rotterdam. Kenia 15 ie Freetown verwacht. Kermia 13 te Sljellhaven verwacht. Khasiella 13 in Suezkan. verw. n. Mena A1 Ahm. Koningswaard 11 v La Libertal n. Curacao. Koratia 11 v. Curacao n. Perth Amboy. Korema 11 te New York. Korovlna 15 t.e Yorktown verwacht. I - - I KOSicia 20 te Buenos Aires verwacht. van het Hoogóven-pensionschip wonende KrebEia 13 Durban verwacht. Italiaan, werd donderdagmiddag om twee Kreeft 12 172 m. n Hoek van Holland n. Narvik. I n nee Tlvi A metevHoiVI Een 24-jarige bromfietser, een aan boord In de visafslag was hét stil Een kléin beetje aal en schol was de gehele aan voer. Het gaat daar heel anders dan in IJmuiden. De kopers bekijken de vis en nemen dan netjes plaats in de veilingban- De meeste masten zijn al opgeschilderd. Maar hier en daar moet een topje nog een kwastje verf hebben Morgen moet alles tiptop zijn. fib* VRIJDAQ 13 APRIL Hervormd Verenigingsgebouw, Schans Beverwijk, 20 u.Open Deur-bijeenkomst. Spreker de heer J. van der Graaff. Ver toond wordt de film „Het teken van de Valk". Kennemer-theater, Zeestraat. Beverwijk. 20 u.: Nutsavond. De heer H. Stein spreekt over „Uw tuin, uw lusthof' Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen IJmuiden, 17-18 en 19-22 u.: Handenarbeid- tentoonstelling „Het kind en zijn expressie Centrum, Beverwijk, 20 u.: Feestavond centrale werkplaats Hoogovens, Café Sport, Beverwijk. 20 u.: klaverjas- Breestraat 17.. Beverwijk uur op het kruispunt Halve Maan-Stations- plein in Beverwijk gegrepen door 'n zand- auto, die hij geen voorrang had verleend. I Met een beenbreuk en lichte verwondingen aan zijn gelaat werd hij in het Rode Kruisziekenhuis opgenomen. Een fietser uit Heemskerk wilde donder- I dagavond om tien voor zes van de Alk- maarseweg in Beverwijk linksaf de Heems- kerkerweg inslaan. Hij reed daarbij tegen een achterop komende personenauto aan. Hij liep verwondingen op aan zijn lin kerbeen en werd met een politieauto naar het Rode Kruisziekenhuis gebracht. Van daar kon hij na behandeling met een taxi naar huis gaan. Ladon 12 750 m. n.o. Paramaribo n. Amsterdam. Laertes 12 300 m w.n.w. Minicoy n. Aden. Langkoeas 12 100 m. n.w. Alexandrië n. Havana. Lombok 12 240 m. z z.o. K. Hatteras n. Cristobal. Het scheepsbouwkundig gezelschap William Froude" in Delft hield een sym posion over de veiligheid van mensen op zee, in verband met het feit dat het 50 jaar gelden is dat de „Titanic" verging een scheepsramp waarbij meer dan 1500 mensen het leven verloren. Het sympo sion werd geopend met de vertoning van een film over deze scheepsramp. De president, de heer L. A. van Glin steren, zei dat het vergaan van de „Ti tanic" de mens heeft doen beseffen, dat elk schip kan vergaan en dat dus maat regelen dienen te worden genomen om bij een eventuele ramp het verlies van mensenlevens zoveel mogelijk te beper ken. Deze maatregelen zijn te verdelen VSV krijgt zondag 't 75-jarige Be Quick op bezoek, de club, die in de gloriejaren spelers als de Bulders, Tetzner, Van Linge, De Haas en Groen in haar gelederen had en die het bestond 18 keer beslag te leggen op het afdelingskampioenschap en eenmaal op het landskampioenschap. Na die glorietijd is er een periode ge volgd, waarin Be Quick in het noordelijke voetbal niet meer zo op de voorgrond trad Heerenveen had toen de vooraanstaande plaats der Groningers overgenomen maar thans doen de spelers van Be Quick in ieder geval al weer in zoverrj van zich spreken, dat ze genoemd worden bij de twaalf clubs uit de beide eerste divisies, die er van verzekerd kunnen zijn, dat ze het komende seizoen nög in deze divisie zullen uitkomen. Weliswaar wordt de zes de plaats van hen ernstig bedreigd door ZFC en Limburgia, maar daar staat weer tegenover, d'at de kans van de Groningers, om een nög veiliger plaats te gaan in nemen, even groot is. Op eigen terrein werden de meeste pun ten behaald (18 punten uit 13 ontmoetin gen) en de sprekendste overwinningen be haald: 8—2 op NOAD, 4—0 op HVC en EBOH en 50 op Hilversum. In de 13 uit wedstrijden (13 punten) daarentegen kreeg Musilloyd verm" 12 v. Auckland n. P^amak^ Mijdrecht 12 565 m. n.o. Singapore n. Kawasaki. Na ess Comm. 12 100 m. o. Algiers n. Nynashamn. Naess Lion 12 95 m. n.o. Kp. Finisterer n Antw. Naess Tiger 11 te Puerto La Cruz w Aruba. Neder-Eems pass. 12 Vlissmgen n. Bremen. Neder-Elbe 13 te Penang verwacht. Nestor 12 te Rotterdam v. Amsterdam Noordam 12 530 m. 0. St. Johns ell. m New York. Noord wijk 12 70 m. z. Dakar n. Las Palmas. Oldekerk 12 te Akaba verwacht y. Aden. Ondina 12 in Suezkan. verw. n. Mena Al Ahmadi. Oostkerk 12 te Suez. Oranjefontein 12 ten anker op Weser n. Bremen. Oranje Nassau 12 te Barbados. Oranjestad 12 800 m. w.z.w Madeira n. Funchal. Osiris 11 v. Carupano n. Paramaribo. Ossendrecht 12 470 m. w. Kp. Henry n. Norfolk. Pendrecht 13 te Sete verwacht. Peperkust 12 te Monrovia verwacht v. Buchanon. P. G. Thulin 11 12 m. z. K. Henry n. Amuaybay. Philidora 12 150 m. w. Goa n. Yokkaichi. Philine 13 in Suezkanaal verwacht n. Gibraltar. Poseidon 12 te Rotterdam Prins Alexander 13 te Antwerpen v. Rotterdam. Pr. Casimir 12 550 m. n.o. Kp. Race n. Montreal. Prins Fred. Willem pass. 12 Casquets n. R'dam. Prins Johan Willem Frisö 12 470 m. n.w. Kp. Finisterre naar Montreal. Prins Willem III pass. 12 Kp. Guardafui n. Aden Purmerend 12 80 m. o.n.o. Azoren n. Curasao. Raki 11 200 m. n.n.o. Cayenne n. Kaapstad. Reza Shah the Great 12 30 m. o. Penm n. Lavera. Ridderkerk 12 ten anker rede Suez. Roebiah 13 te Port Swettenham verwacht. Rondo 12 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Rossum 12 te Aruba verwacht v Trinidad. Saloum 12 v. Duinkerken n. Rouen. Sambas 12 v. Phnompenh n. Singapore. Sanana 12 150 m. z. Saigon n. Phnompenh. Sarangan 12 v. Singapore n. Port Swettenham. Scheldelloyd verm. 12 v. Hamb. n. Bremerhayen. Scherpendr. 12 170 m. z.o. Madeira n. Teneriffe. Schiekerk 12 130 m. n. Kp. Ortegal n. Yokohama. Schielloyd 12 v. Colombo n. Aden. Seinelloyd 12 te Port Moresby. Sepia 12 120 m. z.w. Rhodos n Rotterdam. Simonskerk 12 540 m. n.n.o. Singapore n. Penang. Sirrah 12 v. Las Palmas n. river Plata. Slamat 12 v. Barcelona n. Leixoes. Sliedrecht 12 210 m. w.z.w. K. St. Vine. n. Brake. Socrates 12 te Amsterdam. Sommelsdijk 12 te Antwerpen verwacht. Stad Amsterd. 12 40 m. z.o. Barcelona n. Savona. Stad Dordrecht pass. 12 Kp. Roca n. Regio. Stad Den Haag verm. 14 v. Necochea n. B. Blanca. Stad Leiden 12 40 m. w.z.w. Beachyhd. n. IJmuid. Stad Vlaarding. 12 30 m. w. IJmuid. n Hampt.rds. Statue of Liberty 13 te Rotterdam verwacht. Steenkerk 13 te Bremerhaven n. Hamburg. Steenwijk 12 520 m. w.z.w. Cuanda n. Cuanda. Stentor 12 te Port of Spain verwacht. Steven 12 75 m. n.w. Bone n. Napels. Straat Bali pass. 11 zuidp. Madagascar n. Lour. Marques. Straat Chatham 12 30 m. n.w. Anamba n. Manilla. Straat Magelhaen 12 40 m. n.o. Ujunadeova naar Singapore. Straat Malakka 13 te Mauritius verwacht. Tamara 12 110 m. o.z.o. Cartagena n. Milford. Tero 12 v Liverpool n. Freetown. Texel 13 te IJmuiden. Themis 12 te St. Kitts verwacht v. St. Maarten. Thuredyecht 12 370 m. z.w. Teneriffe n. Emden. Tjiliwong 12 180 m. o.n.o. Amsterdam eil. naar Fremantle. Tjitarum 11 v. Yokohama n. Shanghai. Tjitjalengka 12 te Santos v. Rio de Janeiro. Towa pass. 12 Teneriffe n. Santos. Van Cloon 12 260 m. w. Hongkong n. Hongkong. Van Linschoten 12 v. Lobito n. Capetown, Van Riebeeck 13 te Dubai verwacht. Videna 12 te Curasao verwacht v. Mamonal. Vitrea 12 800 m. z.w. Flores n. Rotterdam. Vivipara 12 200 m. n.w. Perim n. Band. Mashur. Vlist 12 te Mobile. Waibalong 14 te Djeddah verwacht. Waikeio 12 120 m. n.o. Sokotra n. Mombasa. W. A. Jones 12 700 m. n.o. Mombasa n. Ph.delph. Waterland 12 v Brake n. Bremen. Weltevreden 12 ten anker rede Aastanura. Westerdam 12 1000 m. w. Bishoprock n. R'dam. Witmarsum pass. 12 Vlissingen n. Houston. Woltersum 12 dwars Miami n. Houston. Wonosari 12 te Bremen Wonosobo verm 13 v. Bangkok n Hongkong. Zaankerk 12 v. Bremen n. Hamburg. Zaanland 12 rede Santos. Zafra 13 te Mena Al Ahmadi verwacht. Zaria 12 180 m n.w. Alexandrië n. Lavera. Zeeland 13 te Los Angeles. Zuiderkerk 12 v. Rotterdam n. Bremen. Zuiderkruis 12 470 m. z.w. Scillys n. South.ton. KLEINE VAART Adara 12 10 m. z.o. Tynemouth n. Rotterdam. Appingedam 9 v. Rotterdam te Lissabon. Ank T. 11 v. Bayonne te Mohammedia. Auriga G 12 25 m. o. Lizard n. Rotterdam. Batavier 1 12 35 m. n.w. Hoek v. Holl. n. R'dam. Bonafide 12 rede Hornafjorden v. Westman eil. Brouwersgracht 11 dw. Scheventngen n. R'dgm. Cornelis Broere 12 te St. Abbshead n. Huil. Diligentia 12 op Thames v. Poole. Driebergen 12 dwars Boulogne n. Vlaardingen. Elsa 11 v. Agadir te Casablnca. Eijo S. 12 7 m. w. Noordhinder n. Felixtowe. Fiducia-2 12 in Washbay n. Boston. Geestdam 12 10 m. z.o. Smithknol n. Maassluis. Huybergen 12 te Margate n. Antwerpen. Jupiter 11 v. La Spezia n. Oran. Lingestroom 12 30 m. z.w. IJmuiden n. A'dam. Manto 12 30 m. z.w. Dungeness n. Rotterdam. Markab 12 10 m. n.w. Haisborough n. Antwerpen Ttlly 11 v. Gyon n. Bayonne. Trompenburgh 12 te Varne n Rotterdam. Ubbergen 12 dwars Texel n. Amsterdam. Wedlooper 12 20 m. z.w. Lundy n. Fowey. Wilpo 11 v. La Rochelle te Bilbao. SLEEPVAART Gele Zee 11 te Maassluis. Poolzee 11 te Rotterdam. Schouwenbank 11 te Rotterdam. Steenbank 11 te Rotterdam. wedstrijd A en O-Beijnes. Gymnasium Paulinum, Driehuis. 20 u.: Fnn^nhVa°redLeeszaM Pleirmö^JmuMen-Iin vier groepen: waterdichte indeling lek-I Be Quïck nog wefeens een fikse nederlaal O0°sfop ne to 6 Sr 19- stabiliteit, brandvrije indeling en reddmgs- tfi ^ikken, bij voorbeeld tegen Excelsior Uost, open tot middelen. Over de waterdichte indeling 21.30 u. j T5D„K_orlj.lann sprak prof. ir. H. E. Jeager, het onder- Hervormd JeuS g onr'irh tin psvergade- werP lekstabiliteit werd behandeld door dr. IJmuiden-Oost, 20 u.. ir. K. Küpffer uit Hannover, en de red- ring Vereniging Personeelsbelangen Hoog- dingsmiddelen door de heer A. P. schot. ovens Openbare Leeszaal, filiaal Brulboei, Ka naalstraat, IJmuiden-West, 16-18 en 19- 20.30 u. Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- Noord, 19-21 u R.-k. Leeszaal, Willemsbeekweg 96. IJ- muiden-Oost. open tot 17.30 u., s avonds van 19-21 u. Filiaal Petruszaal, Venusstraat IJmuiden, 17-18 en 18.30-19.30 u. Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan. Sant poort, 20 u.: Muziekavond hervormde ge meente Santpoort-Zuid. Du Commerce, Marktplein, IJmuiden Oost, demonstratie elektrische boormachi nes, tot 22 u. ZATERDAG 14 APRIL Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan IJmuiden-Oost. 20 u.: de Herman Gorter kring uit Lokeren (België) speelt „De Haas en de strik' Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen, IJmuiden-Oost, 9-12, 14-18 en 19-22 u.: Handenarbeidtentoonstelling „Het kind en zijn expressie". Kapberg, Schoonenberg, 20 u.: kienavond SVIJ. Lagere Technische School, Brinioplein, IJmuiden-Oost, 14-16 u.: openbare les L.T.S.-avondschool. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJ- Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, Siwa, Velo, DRU Erres, Electrolux, Sema. Principal, reeds I vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 service. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Zaterdag 14 april ontmoeten op het veld aan de van Hogendorplaan het 2e en 3e twaalftal van DKV elkaar. In de voor kompetitie heeft DKV 2 in klasse 3A en DKV 3 in klasse 3B resp. de le en 2e plaats bereikt. De herindeling bracht de beide DKV-twaalftallen in de promotie kompetitie. dat Voor het Amstelland-toernooi, dat op muiden-Oost, 20 u,: Concert IJmuider Har- tweede Paasdag op het Schoonenbergcom- n (50) en Hilversum 72 Uit bovenstaande kan opgemaakt wor den,, dat ysv het zondag niet gemakkelijk zal krijgen, deels omdat Groningers in derdaad wel wat in hun (voetbal-) mars hebben, deels omdat ze de punten hard van node hebben, willen ze öf door ZFC óf door Limburgia niet onder de beruchte streep gewerkt worden. Als de VSV-ers het dan ook tot een gelijk spel zouden weten te brengen, zouden we dit een goede prestatie van hen noemen. Stormvogels Stormvogels trekt naar het zuiden ten einde daar in Eindhoven de club van dié naam partij te geven. De club uit de licht stad staat momenteel met 30 punten uit 25 wedstrijden op de achtste plaats, maar relatief staat ze er met deze cijfers beter voor dan Go Ahead en DFC, die met 31 punten uit 27 wedstrijden de zesde en zevende plaats delen. Het ligt dus alleszins voor de hand, dat Stormvogels zondag voor hete vuren komt te staan, temeer daar Eindhoven op eigen terrein vrijwel onge naakbaar is. Van de 13 wedstrijden toch. die de zuidelijken in eigen home speelden, wonnen ze er niet minder dan 9. Driemaal speelden ze gelijk, namelijk tegen Go Ahead, Leeuwarden en Vitesse en slechts tegenHelmond (12) moesten zij de eer aan de tegenpartij laten. Ook het doel- gemiddelde 309 spreekt een duide monie, voor donateurs. Zomerlust, Santpoort 20 u.: Jan van Dommelen speelt „Het laatste bedrijf". Openbare Leeszaal: Plein 1945, IJmui-1 den-Oost. 10-12.30 en 14.30-17.30 u. Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 10-12 en 14-17 u. Openbare Leeszaal, Beverwijk. 14-17 u. tentoonstelling „Beverwijk toen en nu". Waterloo-terrein, Driehuis, 15 u.: selee- tiewedstrijd zaterdagvoetbalelftallen. plex verspeeld zal worden heeft DKV in geschreven met 3 senioren- en 2 jeugd- twaalftallen. Geref. Gemeenten Tweetal te Meliskerke Chr. van Dam te Rotterdam-zuid en H. van Gilst te Lisse, waarvan eerstgenoemde is beroepen. Op eigen terrein verloren de Vogels des tijds met 01 en als ze weer met deze cijfers het onderspit zouden moeten delven zouden we dit een eervol resultaat noemen Optimisten beweren echter; dat de blauw- witten na Je onverwachte 12 zege op Sittardia nog meer verrassingen in petto hebben, doch dan moet toch de voorhoede uit een produktiever vaatje gaan tappen dan uit hetwelk ze tegen VSV had aange slagen. Met medewerking van de ensemble-klas van de IJmuidense Volksmuziekschool heeft het Christelijk Jeugdkoor „De goede Herder" donderdagavond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden een aantrekkelijke muziekuit voering gegeven. Aantrekkelijk was deze avond natuurlijk in de eerste plaats voor de ouders en andere relaties van de optre dende muzikale jeugd, die gekomen waren. Zij hebben ongetwijfeld met genoegen ge luisterd en gekeken naar de kinderen van het jeugdkoor, die onder leiding van Joop Huizinga met benijdenswaardige vrijmoe digheid en ongekunsteldheid met hun pril le stemmetjes eerst drie geestelijke liede ren zongen en daarna zeker met instem ming van alle aanwezigen met een lief tallige melodie een onweerstaanbaar ver zoek tot de Lente richtten om toch spoedig weer te komen. Er waren nog meer liedjes, die konden gewaardeerd worden zoals het lied van de uil die in het bedenkelijke ge zelschap van een kat levensgevaarlijk heen en weer zat te deinen op de takken van een boom! Gezellig klonk de Tyrolermars een liedje over kleine muzikanten. Maar van „Makkers op!" mag de uitspraak wel verzorgder gaan klinken. Aan de piano was Albert de Groot een prima steun voor het koor. De leider van de ensemble-klas van de Volksmuziekschool, de heer V. Benja mins. bracht met zijn speelgroep een uit stekende muzikale sfeer door de uitvoering van mooie composities, men zou haast zeg gen: muzikale miniaturen uit lang vervlo gen tijden. Dat jeugdige muzikanten uit onze tijd in deze muziek schoonheid kun nen ontdekken en tot klinkende werkelijk heid kunnen maken, werd wel bewezen door de overtuigde en overtuigende uit voeringen. die de IJmuidense groep heeft gegeven en die doorgaans de indruk gaven, dat de bespeelsters en bespelers van blok- fluient, de dwarsfluit, de violen, de knie vedel. de violoncel en de guitaar de hier voor vereiste techniek al naar wens be heersten. Het moet voor de heer Benja mins zeker een genoegen zijn met dit am bitieuze ensemble aan verdere vervolma king te werken- Na de pauze werd nog eer „opvoering" van „De Poppenkast" gegeven

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15