ZzifiKMtl VISSERS r -en (^Pr Monte Carlo zal moeten capituleren voor Parijs nieuws CentrA WERELDNIEUWS r Ex-premier Bidault heeft zich in dienst gesteld van Salan fyiWiimikeideK tföiep.... F AKKERTJE GEERYLIET Van dag tot dag Uitgever bereid Djilas1 boek te vernietigen Argentijns vakverbond roept op tot staking PIJN GRIEP KOU raatótoel Belgische collaborateur in Wenen gearresteerd van Op de HOORTOESTELLEN RIJWIEL VRIJDAG 13 APRIL 1962 Nieuwe biografie van Lenin Hij leidt in Zwitserland een raad van verzet Zevende pokkenpatiënte in Zuid-Wales overleden Moordenaar van Antwerpse diamantair uitgeleverd Dysenterie-epidemie in Oost-Duitsland neemt af Hij acht de inhoud niet schadelijk voor Belgrado helpt direct ...want AKKERTJES zijn instant cachets* met 4-voudig wer kend micropoeder i, Tweemaal hij verstek ter dood veroordeeld Maria Storm Prins Rainier III roept vestzakparlement bijeen Het is opvallend dat de twee grootste schilderijendiefstallen van de negen, die sinds januari 1960 aan de Franse zuidkust gepleegd zijn, tot een oplossing zijn ge komen zonder dat de politie de daders heeft gearresteerd. Op 31 maart 1960 werden twintig schil derijen met een'verzekerde waarde van 600.000 dollar gestolen uit een restaurant in St. Paul de Vence bij Cannes. Op 14 april 1961 werden zij alle, op één na, ;n een bagagedepot van het station Saint Charles te Marseille teruggevonden. De tipgever noemde zich in een telefoonge sprek met de politie ,,een pastoor die in opdracht van een£ rouwmoedige biechelin g de bergplaats bekend moest maken." De schilderijen, waaronder wer ken van Dufy, Picasso, Braque, Modigliani, Rouault en Bonard, verkeerden in goede conditie. Van de daders geen spoor. Op 31 augustus 1961 werden in Aix-en- Provence acht doeken van Cézanne ge stolen. Eergisteren werden zij in uitsteken de conditie aangetroffen in een onbeheerd achtergelaten auto in Marseille. De politie deelde mee drie dagen de auto te hebben bewaakt in de hoop dat de dieven de auto bleek te zijn gestolen zouden te rugkeren. Van de daders geen spoor. De doeken waren dubbel verzekerd voor on geveer 15 miljoen gulden. Men begrijpe goed dat gestolen schilde rijen van meesters van wereldnaam géén handelswaarde hebben. Iedere kunstkoper weet wat er gestolen is en bovendien wekt de aanbieding van een meesterwerk door in de kunsthandel onbekende personen p zichzelf al achterdocht. Nee, gestolen mees terwerken zijn geen winstobjecten. Van daar dat na de reeks diefstallen aan de Rivièra door de politie gedacht werd aan een maniakale schatrijke kunstliefhebber, die de diefstallen liet uitvoeren om dan particulier van de werken te gaan zitten genieten. Ook werd gesuggereerd dat de diefstallen afpersing van de verzekerings maatschappijen beoogden. Dat zou dan bij voorbeeld als volgt kunnen gaan. De dief belt de verzekeringsmaatschappij op: „Als de schilderijen niet gevonden worden moet u een miljoen betalen aan de bestolenen; voor de helft van dat geld kunt u de wer ken van mij krijgen." Dan volgt de me dedeling: „Als u hier niet op ingaat wor den de werken vernietigd." De politie wordt in de arm genomen door de verzekeringsmaatschappij, die zich niet laat chanteren. Hier is dan een heel verhaal te fantaseren over pogin gen van de politie de dieven via de ver zekeringsmaatschappij te betrappen. Maar -als het geraffineerde dieven betreft- is het niet ondenkbaar dat de justitie het belang van de kunstwerken uiteindelijk het zwaarst moet laten wegen en voor ver nietiging behoedt door de verzekerings maatschappij de losprijs te laten betalen. Dan worden de kunstwerken in perfecte staat teruggevonden na een „geheimzin nige" tip, „van de daders geen spoor". Men mag op grond van de twee thans opgeloste kapitale diefstallen niet conclu deren dat er hier losprijzen zijn betaald door de verzekeringsmaatschappijlen. Maar de mogelijkheid is in ieder geval plausi beler dan die van een schatrijke mam ak (een sjeik, werd gezegd!). Het wachten is nu op de oplossing van de schilderijen diefstallen te Villefranche-sur-Mer (31 y - nuari 1960, 130.000 dollar), Menton (23 maart 1960, 60.000 dollar), Saint Tropez (16 juli 1961, 1.600.000 dollar), Antibes fl augustus 1961, 57.000 dollar); dan zwijgen we nog van de „kruimelkraken". LONDEN (AP) Het Russische pers bureau Tass meldt dat het centrale comi té van de communistische partij binnen kort een biografie zal publiceren van Le nin waarin aanzienlijk meer licht gewor- dan in enig andere levensbeschrijving Advertentie Advertentie (Van onze correspondent) PARIJS De rooms-katholieke ex- premier Bidault, die al ongeveer een maand geleden zijn huis in Neuilly bij Parijs met de noorderzon verlaten had, heeft vanuit Zwitserland naar verschillen de Franse dagbladen brieven gezonden, waarin hij meedeelt de leiding op zich te hebben genomen van de „Nationale raad van het verzet" in Frankrijk. Tij dens de oorlog voerde Bidault, die na de bevrijding minister van Buitenlandse Zaken van De Gaulle zou worden, die zelfde titel, doch toen was het verzet te gen de Duitse vijanden en overweldigers gericht. De nieuwe „raad van het verzet", die Bidault op veilige afstand vanuit Zwitser land schijnt te leiden, stelt zich nu tot doel met alle middelen der terreur van moord en doodslag de strijd aan te binden tegen de dekolonisatiepolitiek van presi dent De Gaulle, die bij het jongste re ferendum juist met meer dan negentig percent der uitgebrachte stemmen van het Franse volk werd bekrachtigd. In dezelf de enveloppe zat ook nog een brief van ex-generaal Salan onder wiens autoriteit Bidault zich officieel geplaatst heeft. Sa lan proclameert in dat document, dat het vaderland in gevaar verkeert en dat hij daarom van nu af aan generaal De Gaulle en alle ministers van hun functies ont heft. Tegelijkertijd nodigt hij alle ambte naren uit zich bij het verzet aan te slui ten en ontslaat hij de Fransen van hun burgerplichten. Deze beslissing zal, zo or donneert de voormalige generaal tenslot te, uit naam van het* Franse volk als een wet van staat worden uitgevoerd. Salan getuigt de laatste dagen trouwens weer van een opmerkelijke schrijflust. Ook de president van het militaire tribu naal, dat ex-generaal Jouhaud berecht, las gisteren een brief voor die hij zojuist van Salan ontvangen hpd. E(ie boodschap was klaarblijkelijk bedoeld als"Jeèn' cérüfi'caat van edele vaderlandsliefde en stipte disci pline ten behoeve Van j'ouhaud, die twee weken geleden nog Salan's eerste adju dant in Algerije was. Vermoedelijk zal vanavond de uitspraak in het proces val len en dan tevens kunnen blijken of Salan met zijn tussenkomst het hoofd van Jou haud heeft gered. Advertentie MODERNE LONERTEX SUÈDF. VESTEN Nieuwe modellen - Nieuwe kleuren KRUISSTRAAT 2 - HAARLEM U weet wel op de hoek bjj de brug. BRIDGEND (Wales) (AFP-Reuter) Donderdagavond is in Bridgend in Zuid- Wales opnieuw een pokkenpatiënt overle den, de zevende in zeven dagen. Het zijn allen verpleegden van een ziekenhuis voor geestelijk gestoorden. Negen andere pa tiënten, van wie er drie ernstig ziek zijn, verblijven nog in quarantaine. In het Glanrhyd-ziekenhuis worden 29 andere vrouwen uit veiligheidsoverwegingen nog geïsoleerd gehouden. Sinds kerstavond toen bij een reiziger uit Pakistan in Engeland het eerste pok- kengeval geconstateerd werd, zijn in to taal achttien personen aan deze ziekte overleden. Advertentie ALLEENVERKOOP WENNEKER SCHIEDAM BRUSSEL (AFP) De Vlaamse politie heeft na een speurtocht van drie dagen in een sloot bij het vliegveld van Brussel een plastic zak gevonden waarin de moor denaar van de Antwerpse diamanthande laar Majeteles, de in Parijs gearresteerde Luria, de bijl waarmee hij de moord pleegde had verstopt. In de zak zat ook de zaag waarmee hij het slachtoffer had bewerkt, diens bril, de portefeuille, de schoenen en een foto. De moordenaar is woensdag aan de Bel gische politie uitgeleverd en naar Antwer pen gebracht. Shimon Luria vermoordde op 20 maart zijn Israëlitische geloofsge noot Harman Majeteles cn beroofde hem van een partij diamanten. Het lijk sneed hij in stukken en verborg het in plastic zakken. Twee dagen later werd hij op het Parijse vliegveld Orly gearresteerd, ter wijl hij op weg was naar Tel Aviv met zijn vrouw en hun vijf maanden oude ba by. BERLIJN (AP) Dr. Hans-Jürgen Beh- rendt, hoofd van de Gezondheidsdienst van West-Berlijn, heeft verklaard dat uit Oost- duitse cijfers blijkt dat de dysenterie-epi demie aan het afnemen is. Westberlijnse autoriteiten hebben verklaard dat er daar tien gevallen zijn geconstateerd, waarvan twee bij vluchtelingen. Dr. Behrendt schat het aantal gevallen in Oost-Duitsland op tachtig tot honderd duizend. Oostduitse bronnen hebben tot nu toe melding gemaakt van veertigduizend gevallen. Dr. Helmut Kochs, een Westberlijnse epidemioloog, is voor consult naar Oost- Berlijn geroepen. De uitnodiging ging ver gezeld van een speciaal doorlaatbewijs. Uit documenten die hij daar heeft gezien, heeft dr. Kochs afgeleid dat de epidemie aan het afnemen is. De enige voorzorgs maatregel die in West-Berlijn wordt geno men, is het verstrekken van sulfa-tablet- ten aan personen die West-Berlijn binnen komen van Oost-Duitsland uit. Georges Bidault Het militaire tribunaal in Parijs heeft donderdag twee middelbare scholieren iot drie en vier jaar gevangenisstraf Veroor deeld wegens een poging om een kneed- bomaanslag te plegen. De Franse politie heeft in de afgelopen week 105 personen aangehouden op verdenking van lidmaat schap van de O.A.S. Het merendeel der arrestaties werd verricht in Parijs, Rijs- sel, Toulouse, Lyon en Marseille. BELGRADO (Reuter De Newyorkse uitgever William Jovanovic, president van de uitgeverij Harcourt, Trace Co., over weegt de drukproeven van 't nieuwe boek van Milovan Djilas „gesprekken met Sta lin" te vernietigen wanneer de Joegosla vische autoriteiten bereid zijn de gearres teerde vroegere communistische leider niet te vervolgen. Jovanovic verklaarde dit na aankomst per vliegtuig uit New York op het vlieg veld van Belgrado tegenover1 verslagge vers. Hij is naar Belgrado gereisd om op heldering te verkrijgen over de arrestatie van Djilas, die vijftien maanden in vrij heid heeft verkeerd. Hij zei, dat hij beslo ten had het boek nog niet te publiceren, nadat een functionaris van het Joegosla vische voorlichtingsbureau in New York hem gezegd had, dat zijn regering het boek schadelijk voor Joegoslavië acht. „Dit was een aanwijzing, dat wat schade lijk was voor Joegoslavië ook schadelijk zou kunnen zijn voor Djilas", aldus de uit gever. Volgens de uitgever, die van Joegosla vische afkomst is, is er geen sprake van dat het boek schadelijk voor Joegoslavië zou zijn. Het is geen politiek, doch een historisch werk en er staat eigenlijk niets nieuws in, aldus Jovanovic, die twee proefdrukken van het boek als bewijsma teriaal heeft meegenomen. Mevrouw Djilas ontving donderdag voor de eerste maal na zijn arrestatie een brief van haar echtgenoot, waarin hij schreef dat hij het goed maakt. BUENOS AIRES (AP) Het machtige Argentijnse verbond van vakverenigingen heeft zijn drie miljoen leden opgeroepen zich voor te bereiden op stakingen en be togingen tegen het ingrijpende bezuini gingsprogramma van de regering. Het ver bond waarschuwde de regering van presi dent Guido dat haar economische maatre gelen „ernstige sociale onlusten tot gevolg kunnen hebben." Het bezuinigingsprogramma omvat een belangrijke verhoging van invoerrechten, van belastingen en van de benzineprijs, vo rige week is de prijs van de electriciteit reeds met vijftig percent verhoogd, terwijl de minister van economische zaken Pinedo heeft laten doorschemeren dat binnenkort het openbare vervoer duurder zal worden. Pinedo heeft verklaard dat deze maatre gelen, die de kosten van levensonderhoud met tenminste tien percent zullen doen stij gen noodzakelijk zijn om de schade aan het economische bestel, die is aangericht onder de dictatuur van Perón, te herstellen. Akkertjes bevatten de ideale combinatie van 2 pijnstillers zenuwkal- merend bromisovalum opwekkend coffeï- num. Microscopisch fijn poeder, dus directe op name in het organisme, dus directe werking zon der kans op maagklach ten. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes! ic instant direct werkend 6 stuks f 0.50 12 stuks f 1.- Anders dan anderen WENEN (Reuter) De Weense politie heeft de 51-jarige, tot Oostenrijker genatu raliseerde, Belg Robert Jan Verhelen ge arresteerd, die beschuldigd wordt van oor logsmisdaden die hij in de tweede we reldoorlog in België zou hebben gepleegd. Verhelen was tijdens de Duitse bezetting plaatsvervanger van de Belgische fascis tische leider Léon Degrelle en hoofd van de fascistische Sicherheitsdienst (Veilig heidsdienst). Verhelen, die sinds 1945 in Oostenrijk woonde, verkreeg in 1959 de Oostenrijkse nationaliteit. Hij werd door de Belgische justitie tweemaal bij verstek ter dood veroordeeld onder andere wegens zijn aandeel in het plegen van ruim hon derd moorden op Belgische verzetstrijders in 1943 en 1944. Hij is ook commandant geweest van de Belgische S.S.-divisie Langemark. De Weense politie zei, dat Verhelen in een huis in Wenen werd ge arresteerd, waar hij onder zijn eigen naam samen woonde met een Weense vrouw. De vrouw heeft een functie bij de afdeling Jeugdzaken van de stad. Het echtpaar heeft twee kinderen. De politie deelde mee, dat de rechtbank moet be slissen of Verhelen uitgeleverd zal wor den aan de Belgische autoriteiten dan wel in Wenen berecht zal worden. Van de zijde van het gerecht werd meegedeeld dat het moeilijk zal zijn te voldoen aan een mogelijk uitwijzingsver- zoek, omdat Verhelen Oostenrijks staats burger is. Krachtens de Oostenrijkse wet ten mag een Oostenrijks staatsburger voor vervolging niet aan een ander land over gedragen worden. De autoriteiten zeiden geen onmiddellijke mogelijkheid te zien om Verhelen het burgerschap te ontne men. Verhelen schreef enige boeken en bood deze aan Westduitse uitgevers aan, die ze echter terugstuurden. Hij heeft ook ge werkt voor Argentijnse- en Libanese dag bladen. De politie stelt verder een onderzoek iin naar berichten dat de voormalige SS generaal contact onderhouden had met il legale naziorganisaties in Westeuropese landen. Gisteren kwam iemand naar me toe en zei tegen me: „Moet je eens horen. Giste ren sprak ik die en die, je weet wel, die vent die zo eindeloos kan zeuren en die altijd zo graag voor iets bijzonders aan gezien wil worden. Hij zei tegen me: „Vind je dat nou niet gek die en die, je weet wel, die vent, die zo ontzettend kan zeu ren, zei gisteren tegen me: „Jij bent zo'n rare, jij doet alles anders dan een ander en je reageert nooit als een gewoon mens." Vind jij dat nou ook, dat ik zo'n rare ben?" Weet je wat ik daar toen op geantwoord heb? Haha! Ik zei: Als je goed je best blijft doen, wil ik ook wel eens zeggen dat je een rare bent." Nou, daar snapte hij niks van en dus zei hij. dat hij het een idioot antwoord vónd en dat ik trou wens altijd zo idioot deed. Toen hij dat gezegd had,'bedacht ik dat de mensen wel vaker tegen me zeggen dat ik vreemd doe, heel anders dan gewone mensen. En nou moet jij me toch eens zeggen of jij ook vindt dat ik zo ongewoon doe." Ik heb hem toen verteld dat ik hem een ouwe zeur vond en dat ik geloofde dat hij me het hele verhaal opgedist had met het doel mij te horen zeggen dat-ie anders is dan andere mensen. Hij wilde dat ik het ook een ongewoon antwoord zou vin den, een heel andere reactie dan van een gewoon mens. Ik heb er dus aan toegevoegd dat als hij dan zo graag van me wou horen dat-ie iets bijzonders over zich had, ik hem zon der zo'n lange inleiding wel wilde zeggen dat ie toch o zo'n rare was. Best hoor. Ik vertefde hem ook nog dat hij de enige niet is, die graag rondbazuint dat iedereen hem zo ongewoon vindt en dan eindeloos doorzeurt over anderen, die óók menen an ders dan anderen te zijn. Nou, toen keek- ie me stomverbaasd aan en hij zei dat-ie nog nooit zoiets raars gehoord had en dat- ie het een idiote reactie vond op een dood gewone vraag. En toen liep-ie kwaad weg. Eerst was ik een beetje onthutst en vreesde ik dat ik die ouwe zeur met z'n aspiraties tot buitenissigheid misschien een beetje te hardhandig had aangepakt. Maar toen ik er wat langer over nage dacht had, verbaasde zijn antwoord me toch weer niet. Ik krijg zo vaak van de mensen te horen dat ik raar doe en zulke idiote antwoorden geef, terwijl ik volgens mezelf heel gewoon en raak reageer. Nou ja, misschien ben ik wel anders dan anderen, maar dat kan ik dan gerust als een compliment voor mezelf beschou wen dat ik niet gewoon ben. En ten slotte wou ik ook van het gezeur af. (Van onzê correspondent) De crisis, die in januari uitbrak tussen Frankrijk en Monte Carlo, maar sedert dien met de terugkeer in Parijs van de Franse „beschermer", minister Pelletier, aardig leek weg te ebben, heeft nu op nieuw een acuut karakter aangenomen door het ultimatum dat Parijs aan Prins Rainier heeft gezonden. Vanaf nu mag echter al geen enkele Fransman zich meer in Monte Carlo vestigen. Van zijn kant heeft Rainier voor maandag zijn vestzak- parlement bijeengeroepen om de crisis, die zijn prinsdom op zijn gouden grondves ten wankelen doet, te bestuderen. Geruch ten over een mobilisatie van alle weerbare mannen onder de bevolking, die ongeveer drieduizend zielen telt, zijn met klem te gengesproken. Men neemt in Parijs eerder aan, dat ook nu wel weer een compromis op basis van een capitulatie van Monte Carlo gevonden zal worden. Voor 't ogenblik zijn de betrekkingen tussen beide regeringen echter al sinds twee maanden verbroken. In januari gaf het statuut van de com merciële radiostations Monte Carlo en Europe no. 1 aanleiding tot de crisis. Behalve vanwege de niet geringe financië le belangen wenste Parijs zijn zeggen schap in het bestuur van die particuliere radiostations ook te verhogen om ze langs die weg politiek gelijk te stellen met de eigen nationale omroep, waar de vrijheid aan steeds nauwer banden wordt gelegd. Na een langdurig verzet gaf Rainier in ja nuari in een stormachtig onderhoud met de Franse minister Pelletier, waarbij de beide mannen bijna op de vuist moeten zijn gegaan, toch maar toe. Hij wenst Pelle tier daarna aan zijn hof echter niet meer te ontvangen. De Franse verlangens gaan nu veel ver der. Parijs eist dat de vrijstelling van be lastingplicht in Monte Carlo wordt opgehe ven, tenminste voor de ongeveer driedui zend Franse en Amerikaanse firma's en zelfs fabrieken, die zich de laatste jaren in het prinsdom hebben geïnstalleerd. Niet ten onrechte is Parijs van oordeel, dat de ze exorbitante privileges het die handels huizen mogelijk maken een deloyale con currentie in Frankrijk te voeren tegen fir ma's, die in hun prijzen belastingen wel moeten calculeren. In 1951 werd er tussen Frankrijk en Monaco een conventie gesloten,'waarin de clausules over die vrijstellingen van belas ting, die mogelijk zijn door de miljoenen winsten die het beroemde Casino, waarop Advertentie fde ruimste keuze in binnen- en buitenlandse merken Koningstraat 11 - Haarlem Ml Telef. 16171 Rainier's, dwergstaatje drijft, waren opge nomen. De Fransen verwijten Monte Car lo evenwel dat het al te veel buitenlanders van die voorrechten heeft laten mee profi teren en ook met het oog op de Euromarkt wenst Parijs aan die situatie definitief een einde te maken. Tto dusver heeft Rainier zijn borst heel hoog opgezet en verklaard dat deze Franse inmenging in zijn staats zaken de soevereiniteit van zijn prinsdom direct bedreigde, zodat hij op die eisen nooit |n zou kunnen en willen gaan. In Parijs gelooft men, als gezegd, echter eer der dat het „nooit" van Rainier zelfs het einde van de ultimatumperiode van zes maanden niet zal kunnen halen. Chocoladerechter. De kinderrechter te Darmstadt heeft twee jongelingen van 19 en 20 jaar gelast zes zaterdagmid dagen te besteden aan de verzorging van de Joodse begraafplaats te Gross- gerau. De twee waren voor de rechter geleid omdat zij twee mistlampen van een auto hadden gedemonteerd en om dat één van hen op een motorrijwiel had gereden waarvoor geen belasting was betaald. Advertentie Centra levert U hat nieuwste RAI- «nodel voor slechts i 149.- (dit betekent zeker f 20.- besparing) gratis per week zonder aanbetaling geheel compleet In diverse kleurencombinaties HET GROTE WITTE fö GEBOUW ACHTER tkJ HET N.S. STATION KENNEMERPLEIN 1. HAARLEM J Theorie. De commissie van onderzoek naar de dood van Dag Hammerskjoeld, de vroegere secretaris-generaal van de Verenigde Naties, die vorig jaar decem ber om het leven kwam bij een vlieg tuigongeluk in Kongo, heeft geen bewij zen gevonden voor een theorie, dat Hammerskjoelds vliegtuig zou zijn neer geschoten. Een woordvoerder van de UNO heeft verklaard, dat deze opinie afkomstig was van het hoofd van de technische dienst van de Zweedse char termaatschappij, die het toestel had ver huurd. Een Italiaans dagblad had van deze theorie melding gemaakt. Brand. De handelswijk van Cuzco, een stad in Zuidoost-Peru, is woensdagavond door brand geheel vernield. De brand is door kortsluiting in een opslagplaats ontstaan. Er vielen geen slachtoffers. De schade bedraagt naar schatting twee mil joen dollar. Vermomd. Vijf onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donderdag op het station van Brighton (Sussex) ver momd als spoorwegemployés zich mees ter gemaakt van postzakken met aange tekende stukken ter waarde van om streeks 150.000 gulden. Botsing. Bij een botsing tussen een vracht wagen en twee personenauto's op een hoofdweg bij Alexandrië zijn negen per sonen om het leven gekomen en drie ernstig gewond. Nieuws. De officiële persbureaus van com munistisch China en Albanië hebben be kendgemaakt dat beide landen een over eenkomst hebben getroffen voor de uit wisseling van „gegevens en ervaringen", aldus radio Tirana. De overeenkomst zal bijdragen tot verder uitbreiding der betrekkingen en samenwerking tussen beide landen, aldus de uitzending. Bevredigend. Een Amerikaanse raket ter bestrijding van vijandelijke raketten, van het type Nike-Zeus, is gisteren met succes bij Point Hugu, in Californië be proefd. De drie trappen van de raket, en in het bijzonder de laatste, die be stemd is om de raket naar zijn doel te sturen, hebben bevredigend gewerkt, zo is door de deskundigen verklaard. Heilig. De Dominicaner pater Martin de Porres, buitenechtelijk kind van een Spaanse edelman en een negerin uit Panama, zal op 6 mei in de Sint-Pieters- basiliek te Rome heilig worden ver klaard, aldus heeft Paus Johannes mee gedeeld. Martin de Porres, in 1579 in Li ma geboren, heeft onder de armen in Peru gewerkt en werd in 1837 zalig ver klaard. Jugend. Op een oude Joodse begraafplaats te Karlsruhe (West-Duitsland) zijn in de nacfht van woensdag op donderdag 37 grafstenen omgegooid en beschadigd. Uit de voetsporen blijkt dat een groep kinderen dit heeft gedaan. 1 f-

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3