Decentralisatie-probleem zal concilie beheersen Een knopenbord voor zeekadetten Ab Kraak m de bloemetjes UITRITTEN OF WEGEN? VELO SLIJTERIJ SWIER Nieuwe kollekties KERKO BLEYLE KERKO BLEYLE Kardinaal Alfrink over concilie: Leken zijn nog te weinig gehoord Uitspraken Haarlemse rechtbank Geen zomeractiviteiten van Beverwijkse VVV VRIJDAG 13 APRIL 1962 7 De 37-jarige heer G. E. Hoek heeft de IJmuidense zee kadetten een grote dienst bewezen. In zijn vrije tijd en met gereedschap en materiaal dat zijn werkgever, n.v. Bureau Wijsmuller, hem ter beschikking stelde, heeft hij voor het zeekadetkorps een groot knopen-instructiebord vervaardigd ter plaatsing op het nieuwe schip van het korps, de Pieter Florisz. Van vrijwel alle soorten knopen, en dat zijn er tientallen, heeft de heer Hoek van nylon, hennep en staaldraad voorbeelden gemaakt en aan het bord bevestigd. Het bord is al overgedragen aan de zee kadetten, maar het zal tot de officiële ingebruikneming van de Pieter Florisz in het magazijn van Wijsmuller aan de Bik en Arnoldkade blijven staan. Lokale hiërarchie meer betrekken bij uitvoering der pauselijke macht Invloed van de leek Centralisatie loslaten? BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK DAMES; Dameskapsalon HAGEDOORN J unioren-toernooien UIT en tóch THUIS 100% SERVICE Eerste steen van motel in Beverwijk geplaatst Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier Medische verzorging tijdens het weekeinde Zesenzeventig equipes deden mee aan IJmondrit Coentunnelweg wordt openbaar aanbesteed Toertocht KM AG LUXE VERHUUR RENAULTS DAUPHINE OPELS REKORD H. POST Schooldamtoernooi om kampioenschap van Velsen in onze damesafdeling JAPONNEN JERSEY PAKJES BLOUSES JUMPERS en VESTEN enz. Advertentie De heer Hoek is een van de weinigen in het land die niet alleen elke knoop kan ontwarren, of het nu een diamantknoop, sterknooph, Kruissteek of paalsteek is, maar ook kan leggen. Le guanen, stootkussens noch plattingen hebben geheimen voor hem. Hij is de tuig-, splits- en knoopspecialist van het IJmuidense zeesle- persbedrijf. Hij zit al zes jaar in de splitserij en heeft er naar hij zegt veel lief hebberij in. Ik hoop het tot mijn dood te blijven doen? Sinds kort werkt hij met iemand samen in de splitse- lij. daarvoor deed hij het a'.'een. „Ik ben nu zes jaar aan de wal", zegt hij. „En ik heb altijd in de werk plaats gezeten. Ja, ik heb in het begin nog een reis van tien maanden gemaakt met de Cycloop en voor die tijd voer ik als bootsman ter koopvaardij". De heer Hoek werkt niet uitsluitend in de werk plaats, maar ook op de sieepboten als dat nodig is. „Als er iets gebroken is dan repareren we het aan boord. Hier wordt alles klaarge maakt". Hij is afkomstig uit een familie van tuigers, een geboren IJmuidenaar, ge trouwd en vader van drie kinderen. „Ik doe dit werk ai vanaf mijn twaalfde", zegt hij. ,Het eerste leerde ik op de visserij school. Later heb ik de fijne kneepjes af gekeken van oude ervaren zeelui. Er zijn er niet veel meer die het doen. Het moet je eigenlijk ingeboren zitten. Zo'n leguaantje als u hier ziet (hij wijst naar het kno penbord waaraan een mi- m niatuurleguaan zit) heb ik achter in de werkplaats in het groot liggen. Zo'n ding kost al gauw twaalf- tot dertienhonderd gulden". In de werkplaats vlamt een blauwe lasvlam. Het is binnen wat schemerig als je uit het felle daglicht binnen komt en je moet uitkijken dat je niet struikelt over een tros van blankglanzend ny lon of goudbruin manilla. Het touw geurt sterk. Splitsen en knopen, het is allemaal handwerk. Er is geen .machine die het kan De heer Hoek bij het knopen bord, dat hij in zijn vrije tijd maakte voor de zeekadetten. overnemen. De heer Hoek is een van die onvervangbare specialisten die elk bedrijf heeft. De mannen die met rizersterke handen het fijne werk doen. Zij doen dat on opvallend voor de buiten wacht, maar zijn een on misbare schakel in het be drijf. En wat Hoek betreft, wat is een zeesleepboot zon der een kundig gesplitste sleeptros? Bij alle feestdagen in de eerste week van mei komen er voor de heer Ab Kraak en mevrouw R. Kraak- Broers nog twee. Op 3 mei namelijk viert de heer Kraak het feit dat hij dertig jaar een bloemenzaak heeft en op 5 mei zijn hij en zijn vrouw vijfentwintig jaar ge- nuwd. „Van school af ben ik meteen in de bloemen ge gaan", zegt Ab Kraak. „Mijn leeftijd? Nou, ik ben van 1915 dus reken dan zelf maar uit". In 1932 begon hij ren bloemenzaak aan de Zeeweg. Daarvoor ventte hij r..et bloemen. „Ik ben be gonnen met niks", zegt hij. Eerst niks, toen een mand je, daarna een kar en nu een auto. Ik heb nooit bij een baas gewerkt. Altijd voor mezelf". Ab Kraak is geboren op de Hei. „In de Koekoek, op het zogenaamde Drollen- pad", zegt hij. Het echtpaar Kraak („Ik heb mijn vrouw zomaar gevonden", zegt Ab) heeft twee kinderen. Een dochter Rie zij is ge trouwd met de ober-kelner in het café van Jan Kraak, broer van Ab en een der tienjarige zoon, Kees Jan. „Ja, Kees Jan moet mijn op volger worden als het goed zit", zegt Ab Kraak. „Op het ogenblik wil hij nog prof voetballer worden. Dat zit in de familie (ook de roem- lijke doelverdediger Piet Kraak is een broer van Ab). Maar soms springt hij in de winkel en dan gaat hij de bloemen water geven. Mis schien wordt het nog wel eens wat. Toch weet je het nooit met die jongens. Ze zijn zo eigenwijs tegen- .voordig". In 1944 werd Ab Kraak weggevoerd door de Duit sers. Hij kwam in een kamp bij Arnhem in de buurt. Negen maanden lang. „Toen Engelse vliegtuigen begon nen het spulletje te beschie ten, sprongen we met een man of veertien, allemaal Umuidenaren, over de muur. Lopend zijn wij terugge gaan", vertelt hij. „Maar zet die rommel er alsjeblieft verder niet in". Na de oorlog vestigde Ab Kraak zijn zaak aan de Ken- nemerlaan. „Ik was voor de oorlog een van de laatsten die met de fiets naar Aals meer ging", zegt hij. Ab Kraak gaat drie keer per v/eek naar de Aalsmeerse bloemenveiling. „Je bent in dit vak nooit klaar", zegt hij. ,.Je bent dag en nacht in de weer, wil je een beetje knap voor de dag komen". „Nee, je hoeft je zelf nooit a.' te vragen wat je doen moet", valt zijn vrouw hem De heer en mevrouw Kraak in hun zaak. bij. „Het is een vak dat je moet aanvoelen. Het komt goed uit dat hij geen andere hobby dan zijn werk heeft". „Of ik nou twaalf uur op ten dag werk, of twintig, het interesseert me niks", zegt Ab Kraak. „We doen hier alles wat er voorkomt Verlegen hoeven we nooit te staan". Ab Kraak is aan gesloten bij Fleurope, de internationale organisatie van bloemhandelaren die bloemen bezorgt op elke ge wenste plek op aarde. „Via Fleurope krijgen we veel buitenlandse orders", zegt Ab Kraak. „Van Australië, Nigeria, wat je wilt. De meeste van emigranten, maar van de boten ook. Er Een onzer kennissen kreeg onlangs met zijn auto een aanrijding op de Heeren duinweg, de andere autobe stuurder kwam van rechts uit de richting van het zwembad en meende voor rang te hebben. Onze kennis dacht van niet omdat hij van mening was dat de an der uit een uitrit kwam en dus voorrang aan al het an dere verkeer moest geven. Is de weg naar het Heeren- huinbad en het Kerbert- asiel een echte weg of een uitrit, was het twistpunt. De Velsense verkeerspolitie wist het ook niet. „Wacht de rechterlijke uitspraak af"; raadde zij aan. Er is in IJ- muiden nog zo'n hachelijk punt. Dat is bij de spuisluis, waar de wegen, die er ook als uitritten uitzien, van de sieigers van de Amsterdam se Ballast Mij en van de combinatie IJmuiden, uit komen op de Sluisweg. De rechter heeft beslist dat deze wegen ook echte wegen zijn. Het verkeer op de Sluisweg moet er dus de voorrangsregels in acht nemen. zijn ook wel mannen van gewone Hollandse trawlers die opbellen en zeggen: daar en daar moet een boeket bloemen zijn. Volgende week stuurt Ab Kraak ge lijktijdig twee kaarten naar vrienden en bekenden. Een, die vermeldt dat de receptie ter gelegenheid van het zakenjubileum op donderdag 3 mei van 17 tot 19 uur in de zaak wordt gehouden en die ter gelegenheid van het iilveren huwelijk op zater dag 5 mei vanaf 20 uur in zaal Kraak aan het Markt plein. De collega's van Ab Kraak kunnen hun borst natmaken. „De centralisatie en de strikt doorge voerde uniformiteit in de rooms-katholieke kerk, die sinds het eerste Vaticaans con cilie in 1870 bijna sacrosanct zijn gewor den, zijn bijzonder waardevol geweest, maar de vraag is, of het op het ogenblik een belang van de kerk is, deze centrali satie en uniformiteit zo stringent te blij ven doorvoeren". Dit zei kardinaal Alfrink gisteravond in Nijmegen, waar hij in de stadsschouwburg een driedaags congres over concilie-the- mata opende. Op het congres, dat is be legd door de faculteit der godgeleerdheid van de Nijmeegse universiteit en door de faculteitsvereniging, zullen tien hooglera ren spreken over de verhouding tussen primaat en episcopaat en tussen ambt en leek. Naar kardinaal Alfrink meedeelde zou den de bisschoppen de belangstelling voor het concilie in de brede lagen van het roomskatholieke volk wat levendiger wil len zien. Zij hebben daarom de commjssie tot samenwerking van de apostolaten, in samenwerking met andere instanties d;e hiervoor in aanmerking komen, een plan laten ontwerpen tot voorbereiding van c'e rooms-katholieken op het concilie, dat over een half jaar gaat beginnen. Er is een reeks van vijf gebedsoefeningen sa mengesteld; er worden ter instructie van de gelovigen preekschema's voorbereid die het kerkvolk op<de hoogte stellen van wat er gaat gebeuren; er wordt een populaire brochure over het concilie aangeboeden en er worden vier aan leeftijd en schooltype aangepaste lessen voor scholen samenge steld. Over de plaats van de leek bij dit con cilie zei de kardinaal dat men zich vergist als men meent, dat de leek in het geheel niets is gevraagd. De commissio-ante-prae- paratoria heeft alle katholieke universitei ten ter wereld verzocht, hun suggesties in te zenden, omdat zij de leken-hoogleraren beschouwde als de meest vooraanstaande vertegenwoordigers van het kerkvolk. Bo vendien heeft de commissio op grond van de hiërarchische structuur van de kerk de bischoppen beschouwd als de authentie ke vertolkers van geloof en wensen van het kerkvolk. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 49-jarige inwoonster van Bever wijk wegens het herhaald mishandelen van haar twee debiele stiefkinderen ver oordeeld tot vier maanden voorwaardelij ke gevangenisstraf Veertien dagen gele den eiste de officier van Justitie zes maan den waarvan drie voorwaardelijk. Een 40-jarige beheerder van een confe rentieoord in Bloemendaal werd veroor deeld tot zeven maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, met aftrek. De man had terecht gestaan verdacht van verduistering van 10 000 ten nadele van het conferentieoord en van 4000 ten na dele van een relatie voor wie hij betalin gen zou doen. Tijdens de zitting achtte de raadsvrouwe van de beheerder slechts verduistering van een post van 450 be wezen. De rechtbank bleek vanmorgen deze mening te delen. Een 20-jarige kantoorbediende uit Hille- gom die samen met een vriend in Lisse en Haarlem pocketboeken uit boekwinkels had gestolen, werd conform de eis ver oordeeld tot vijf maanden gevangenis straf, waarvan drie voorwaardelijk, met aftrek, en drie jaar proeftijd met toezicht van de reclassering. De rechtbank veroordeelde een 50-jarige schilder uit Haarlem conform de eis tot betaling van een boete van f 250 of 50 da gen hechtenis. Hij had bij het uitvoeren van schilderwerk aan een woning in de Waarderpolder een brander gebruikt zon der daarvoor een vergunning te bezitten. Daarbij was hij zo onvoorzichtig te werk gegaan dat een gedeelte van de houten woning in brand was geraakt. Natuurlijk, aldus de kardinaal, neemt dat niet weg dat men gerust op een an dere manier de stem van de leek had kun nen doen horen, maar men kan bezwaar lijk veronderstellen dat dan andere ver langens naar voren waren gekomen dan thans. Datzelfde geldt naar zijn oordeel voor de deelneming van leken aan de ver schillende commissies van voorbereiding. De inbreng van leken zou vermoedelijk wel geen fundamentele wijziging hebben aangebracht, maar er zou hier en daar een ander accent hebben geklonken. Ik acht het wel spijtig, aldus de kardinaal, dat dit niet is gebeurd, maar het lijkt me geen grond om het vertrouwen in dit concilie op te zeggen Dat het eerste Vaticaans concilie de po sitie van de paus in de kerk zo duidelijk heeft omschreven, is volgens kardinaal Al frink een grote zegen geweest. Aan de macht die de paus in de kerk heeft, zal nie mand willen 'ornen, zo zei hij, maar men heeft vergeten, onderscheid te maken tus sen de theologische positie van de paus en de praktische vraag, hoe de paus deze macht in de kerk uitoefent. Theoretisch kan de paus zijn macht uit oefenen door een centraal uitvoerend or gaan. maar hij kan dat ook doen via het bisschoppen-college en via de lokale hiër archie. Daar deze macht echter sinds 1870 steeds meer door het centrale uitvoerende orgaan is uitgeoefend, zijn pauselijk gezag en uitvoerend apparaat zich volkomen gaan identificeren. Men zal moeten erken nen dat deze identificatie niet tot het we zen van het pausschap behoort en dat zij een zekere eenzijdigheid vertoont. De kar dinaal toonde zich de mening toegedaan, dat niet iedereen in de Romeinse curie de ze identificatie tot alle prijs wil handha ven. Wanneer het concilie zou bewerken dat het bestuur van de kerk minder langs de bisschoppen heen en meer via de bis schoppen zou geschieden, zou dit concilie reeds veel nut hebben gebracht, aldus kar dinaal Alfrink. Hij is van oordeel, dat verschillende vra gen die in de kerk leven met deze zaak samenhangen. De vraag naar een zekere decentralisatie bijvoorbeeld, die naar de mening van de kardinaal, toch altijd gemi tigeerd zal moeten worden door een zekere mate van algemene leiding. Want zekere pluriformiteit zal nooit mogen ontaarden in een ongebreidelde veelsoortigheid, aldus de primaat. Hij kon zich voorstellen, dat er bis schoppen zijn 'ie vrezen dat de kerk zich bij loslaten van de centralisatie gaat op lossen in een aantal nationale kerken, of dat deze nationale kerken zich van het centrum van de kerk zouden scheiden Kardinaal Alfrink gelooft echter, dat het juist een van de grote heilzame effecten van het eerste Vatic-ans concilie is, dat iedere katholiek klaar en duidelijk weet. dat zich scheiden van Rome betekent zich scheiden van de kerk. De uiteindelijke beslissingen van een concilie zullen we allemaal moeten aan vaarden als een gelovige visie op de kerk. omdat ieder concilie bestaat uit het men selijk werk en het werk van de Heilige Geest, zo zei de kardinaal ten slotte. E)it houdt in, dat wat het concilie uiteindelijk gaat beslissen, door de Heilige Geest wordt begeleid, ook al zouden wij willen menen dat de menselijke wijsheid te kort is ge schoten. GEBOREN: Paulus H. J., z. van C. B. Hilbers en van M. Castricum te Bever wijk; Catharina L. A., d. van G. M. Wil- lemse en van C. M. J. Wennekers te Uit geest; Eleonora E„ d. van K. Silvius en van G. J. A. M. Bast te Beverwijk; Aga tha M., d. van C. M. Duin en van A. M Sinnige; Hendricus Th., z. van F. G. Been tjes en van G. M. Hoogland; Antonius E. H„ z. van P. J. A. van 't Hoff en van T. Idzerda; Rudolfus P. H„ z. van J. L. Sin nige en van M. W. Sprengers; Andries H„ z. van I. J. Kranendonk en van M. E Bie renbroodspot; Marie-Paule, d. van E. de Wpel en van I. C. M. van Cackenberghe te Beverwijk; Petronella, d. van J. Zui- dema en van J. Werkhoven; Edith, d. van C. Verhoog en van G. de Bloeme te Be verwijk; Franciscus J„ z. van S. Winkel en van G. Wetering; José M„ d. van N. J. Rijs en van J. F. Reinalda. ONDERTROUWD: K. A. Foppen te Bad hoevedorp en E. van der Wijngaart; 3/ L. Rijs en D. M. Smit; G. M. Jongejans en M. de Vries; P. J. de Wildt te Uitgeest en W. C. Duin. GETROUWD: T. J. Domburg te Amster dam rn M. Blijsic. OVERLEDEN: R. Bakker, oud 84 jr., geh. gew. met J. Zijlstra; G. Welboren, oud 52 jr., geh. met K. Aardenburg; D. Frankes, oud 4 jr., z. van D. E. Frankes en van E. S. van den Pol. Advertentie Vóór de paasdagen naar REGGESTRAAT 86 hoek Rijnstraat Telefoon 4546 Midden in de Rivierenbuurt Bushalte Scheldestraat Al is het einde van de competitie in zicht, toch breekt er voor de Velsen-junio- ren een drukke tijd aan. Ze staan n.l. inge schreven voor de volgende toernooien: 29 april: VSV-toernooi; 27 mei: Storm vogels-toernooi; 31 mei: Den Helder-toer- nooi; 11 juni: Beverwijk-toernooi (met deelname van verenigingen uit Duitsland, Zweden en Zwitserland; 17 juni: Vreden- burch-toernooi; 29 juli tot en met 4 augus tus: Kampwe'ek te Stadthyll. Dit toeristenplaatsje is gelegen aan de weg Blankenheim-Prüm in het centrale gebied van het Eifelgebergte. Aan deze kampweek nemen 13 Velsen-junioren onder leiding van de heren Blum en Van der Linden deel. Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 Op de donderdagavond in café Prome nade gehouden jaarvergadering van de Be verwijkse VVV, heerste enige teleurstel ling over het feit dat de VVV over 19G2 geen gemeentelijke subsidie zal ontvangen voor het organiseren van zomerevene- menten, wat tot gevolg zal hebben dat al le activiteiten die de VVV 's zomers pleegt te organiseren dit jaar achterwe ge zullen blijven. Ook ten aanzien van een VVV-gebouwtje op het Stationsplein was een negatief antwoord van het gemeente bestuur binnen gekomen, zodat men zich ook dit jaar weer zal moeten behelpen. De gemeente zei over een nieuw VVV- gebouw op het Stationsplein, dat de kos ten tussen 25000.- en 30000.- zouden ko men te liggen en dat zo'n uitgave thans niet verantwoord is. Wel adviseerde men bij wijze van proef een caravan te plaat sen, waarbij dan de exploitatiekosten voor rekening van de VVV komen. Maar hier ziet de VVV vanaf zodat men het dit jaar ook zonder inlichtingengebouwtje op het Stationsplein zal moeten stellen. In tegenwoordigheid van enige genodig den is donderdagmiddag door het drieen- eenhalf-jarig zoontje van de familie Stam de eerste steen geplaatst in het in aan bouw zijnde motel aan de Parallelweg in Beverwijk. Het was een korte plechtigheid die o.a. werd bijgewoond door de heer J. P. A. Nelissen, de aannemer en architect J. Wils, en plaatsvond in de hal van het motel, waaraan momenteel zeer hard ge werkt wordt om het zo spoedig mogelijk klaar te krijgen. Maar of dit nog voor het zomerseizoen zal gebeuren valt te bezien. De heer en mevrouw Stam, de exploitan ten van het motel werden door velen ge lukgewenst met deze mijlpaal in de bouw. Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente IJMUIDEN Artsen: P. H. J. de Weerdt jr., Oosterdun- weg 8, tel. 6158; A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388. Apotheek: Ledeboer, Kennemerlaan 80. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, telefoon 7949. SANTPOORT Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-station, telefoon 8320 Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-zuid, telefoon 02560—8249. VELSEN Wijkverpleging: zuster M. v. Gelder, L. Nieuwstraat 34, IJmuiden, tel. 02550 4378: IJmuiden en IJmuiden-oost; zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat 23, IJmuiden, tel." 0255Ó8028: IJmuiden en IJmuiden- oost; zuster G. Kolkman, Brederode- straat 2, Haarlem: IJmuiden-oost en Vel- sen-zuid; zuster A. de Ruyter, Hagelin- gerweg 175, Santpoort, tel. 025606054: Driehuis en Velsen-noord; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, Santpoort, tel. 025608756: Santpoort-noord en Santpoort-zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: H. J. F. Peeters, Domelsingel 2, tel. 5300. Van zondagmor gen tot 's avonds 12 uur: A. Verburg, Prinsesselaan 5, tel. 5551. VELSEN-NOORD, BEVERWIJK en HEEMSKERK Apotheek: De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek J.' Kroonenberg, v. d. Hoopstraat 128, tel. no. 6851. HEEMSKERK—UITGEEST Arts: Van zaterdagmidag 12 uur tot zon dagavond 12 uur: N. T. W. Karsemeyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513—215. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: uster Luiting, Prins Bernardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. Kraamverzorging: zuster Boersma, Witte Kruisgebouw, J. v Scorelstraat, Heems kerk, tel. 02512—2247. CASTRICUM Arts: J. Ritzema, Schelgeest 33, tel. 2289. Wijkverpleging: zuster Boots. Kon. Juli- anastraat 4, tel. 2544. Verloskundige: mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8. tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur- gem. Lommenstraat 6. tel. 2500. Zes en zeventig equipes hebben woens dagavond deelgenomen aan de IJmondrit, uitgeschreven door de Regionale Automo bielsportclub „R.A.C.-West" district Haar lem en omgeving. Een en twintig daar van waren ingedeeld bij de A-klasse en vijf en vijftig in de B-klasse. De hoofd prijs in klasse A was voor de Amster damse equipe Van Gelder-Reigman met 367 strafpunten. v. d. Meulen en Vrees sleepten de eerste prijs weg met 392 straf punten, de heer en mevrouw Kwakkel de tweede met 432 etrafpunten, Diethorst en Swier de derde met 464 strafpunten en de heer en mevrouw Meijer de vierde met 469 strafpunten. In de B-klasse was de uitslag als volgt: 1 Betelhof en v.d. Horst met 552 straf punten, 2 de heer en mevrouw Ruiter Lan- geveld 619 strafpunten, 3 Verwer en Grin- nink met 668 strafpunten, 4 Smit en Smit met 669 strafpunten, 5 de heer en mevrouw Lakemond met 678 strafpunten, 6 de heer en mevrouw Koot met 710 strafpunten, 7 De Groot en v.d. Wild met 710 strafpunten, 8 Aland en Herkemeij met 721 strafpunten, 9 Van den Berg en Beelen met 725 strafpunten en 10 mevrouw De Jager-Wermenbol met 727 strafpunten. De start van de rit was bij Velserend. De route was 53 kilometer lang. In zaal Kraak aan het IJmuidense Marktplein werden, lang na middenacht de prijzen uitgereikt. De deelnemers waren eenparig in hun oordeel dat het een uitstekend ge slaagde rit is geweest. In de gemeente Amsterdam wordt bin nenkort begonnen met de aanleg van ue Coentunnelweg, die aansluiting zal geven op de Rijksweg nr. 9 te Heemskerk. Op 25 mei wordt openbare aanbesteding gehou den van het maken van een aarden baan in de gemeente Amsterdam. De aanbeste ding begint des morgens om half twaalf ten kantore van Rijkswaterstaat aan de Wagenweg in Haarlem. Rijkswaterstaat zal in het openbaar aanbesteden het bouwen van een werk plaats voor de verendienst in Velsen. De aanleg van de nieuwe ponthavens maken d» bouw van een werkplaats noodzakelijk. De aanbesteding vindt plaats op 18 mei aanstaande ten kantore van Rijkswater staat te Haarlem. De Kennemer Motor en Autoclub (K.M.A.C.) kan het niet langer afwachten en heeft voor leden en niet-leden een toer tocht uitgeschreven naar de Betuwe, om te zien of er dit jaar toch nog bloemen aan de vruchtbomen zullen komen. Als tweede pijl op de boog heeft men een be zoek aan het Auto-museum in Driebergen op het programma staan. Het ligt in de bedoeling im negen uur te starten vanaf „Promenade" aan de Meerstraat in Be verwijk. Advertentie zonder chauffeur FRANS HALSSTRAAT 13 - TEL. 7565 DCY organiseert in de Paasvakantie de eindstrijd om het schoolkamp ioenschap van Velsen. Van elke school in de ge meente Velsen mogen vier deelnemers in kwartetvorm aan deze finale deelnemen. De inschrijving is opengesteld en de aan melding moet geschieden bij wedstrijd leider J. van Straten, J. P. Coenstraat 137, IJmuiden. De scholen moeten zelf onderling uit maken welke vier meisjes of jongens de eer van de school in de finale moeten ver dedigen. Er werden op de scholen voor wedstrijden gehouden. Zo heft de Jan Campertschool te Drie huis een voortoernooi, waaraan 50 leer lingen deelnemen. De vier beste dammers mogen dan uitkomen in het kampioens- toernooi. Advertentie Dames- en Herenmodes Confectie Maatkleermakers Kennemerlaan '36 IJmuiden Tel. 445

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7