Kernreactor in Petten loost zwak radio-actief afvalwater in de Noordzee Christelijke Oratorium Vereniging zong de Matthdus Passion Lannoo zwicht voor De Kunstmaand Architecten Van den Broek en Bakema bekroond Mulisch Amsterdam Gasleiding doorgebroken op stuk muur dat in de grond zat AVRO betwist klacht van oppositie PROCO crème - shampoo 65 f 510.- WOENSDAG 18 APRIL 1962 17 zo boeiend is nu I nieke t.v.-uitzending van Oud-Katholieke Kerk ^SPAARBy] V er dunning 't nieuwste! 't handigste! milder schuim, schoner haar Proco shampoo in tube geeft u snel *n muts van schuim. Wollig schuim, dat uw hoofd doet tintelen van schoonheid. Proco is er met en zonder ei. Tube voor 'ca. 6 wassingen, Morgen haarwassen volgens deze nieuwe methode! Examens De radio geeft donderdag 7 etevisieprogramma Afvalafvoer BUITENBOORDMOTOREN SCHUURMANS IN VELE OPEENVOLGENDE jaren heeft de Haarlemse Christelijke Ora toriumvereniging in de Lijdensweken uitvoeringen gegeven van Johann Sebastian Bachs „Mattnaus Passion". En onafgebroken werden deze uitvoeringen geleid door haar dirigent George Robert. Men zou verwachten, dat met het groeien en steviger worden van de uitvoeringstraditie onder eenzelfde leiding en met de merkwaardig standvastige kern van het koor, het ontstaan van een geijkte inter pretatie, van een schablone-vertolking volgens een nagestreefd en verwerkelijkt ideaal, onvermijdelijk zou worden. Maar elk jaar opnieuw blijkt het, dat van een uitvoeringsverstarring geen sprake is en dat ondanks de grote, ja overbekendheid van deze passie, van haar machtige koren, haar grote aria's, haar koralen en haar bijbelse recitatieven, bij de vertolkingen van de Christelijke Oratorium vereniging het element der verrassing niet ontbreekt. BIJ DE UITVOERING, die George Ro bert dinsdagavond in de gemeentelijke concertzaal met zijn koor gaf, heeft het mij getroffen, hoe hier een streven naar grote, soms toegespitste verinnerlijking aan de zang, aan het orkestrale spel en aan het orgelspel een eigen karakter gaf. Voor het grote inleidingskoor betrof dit streven in hoofdzaak de muziek, waarvoor nu eens het woord de drager werd. Het slotkoor van het eerste deel daarentegen werd de verinnerlijkte meditatieve uit drukking van de tekstgedachte. Was het, om deze uitdrukking, dat men het karak teristieke jongensstemmen-register, dat verzorgd zou worden door het R.K. Jon genskoor „De zingende klokken" uit IJmuiden, moest missen? Dit klankpregis- ter had wel zijn timbre kunnen mengen met de koor- en orkestklank van het in leidingskoor. Een meditatief accent kre gen ook de koralen, het getuigende „Was mein Gott will" natuurlijk uitgezonderd. De volkskoren vertegenwoordigden de har de realiteit en het koor „Sind Blitze, sind Donner" klonk aangrijpend met zijn uit- Advertentie HET STAAT DEZE WEEK IN Een school, waar de leerlin gen mogen luieren, roken, rond- lummelen en de boel kort en klein slaan. Progressieve voor bereiding op een universitaire opleiding. Waar moeten wij in vredesnaam naar toe met de meer dan een mil joen Nederlanders die minder cellen hebben dan de anderen De mening van een psychiater over Liz Taylor, de filmster, die altijd een kind blijft, wat duidelijk merk baar is aan haar gedrag. Onverklaarbare gebeurtenissen rondom vliegende schotels zijn het onderwerp van een artikel, waarin uitspraken worden geci teerd van wereldberoemde geleer den, een admiraal en een lucht- maarschalk, die onomstotelijk in de vliegende schotels geloven. Opzienbarend verslag van alarme rende observaties! Zal men een der beroemdste beeld houwwerken ter wereld durven blootstellen aan een reis van Rome naar New York Waarom twee Engelse jon gens dwars door een sneeuw storm hun dood tegemoet lie pen. De man, die drie jaar de cel in moet omdat hij de vrouw, die hij al een kwart eeuw bemint, een kus gaf. Met een stentorstem en een fluitje moet Rudi van Feggelen een Olympisch toernooi gaan winnen. Dit is een greep uit de inhoud van „Panorama" dat deze week ver schijnt, want iï v. k r\ Verder: pagina's vol met beslist unieke actuele foto's, kleurenpla ten, spannende vervolgverhalen, kleurencartoons, het onvolprezen dagboek van Jacob Bicker junior, (wist u, dat in Breda een kind van negen jaar aan de schandpaal werd gebonden?), kortom: 64 pagina's vol verrassingen. Stuur nog van daag een briefkaart aan Panorama- Haarlem en abonneer U voor 40 ct per week. U ontvangt dan de eerst volgende twee nummers gratis. Losse nummers (overal verkrijg baar) 50 ct. drukking van een machteloze, woedende verontwaardiging. DE KOORKLANK werd uitnemend afge stemd op al deze expressiefacetten en hij kon in zijn dienstbaarheid bijzonder fraai klinken. De vocale solisten: de sopraan Heieen Verkley, de alt Roos Boelsma, de tenor Tom Brand (Evangelist) de bas Carel Wil link (Christuspartij), de tenor Arjan Blan ken, de bas Herman Schey en ook de bas Otto Ottens hebben voortreffelijk werk verricht, evenals de bespeelster van de viola da gamba Nelly Duin en de organist Piet Kee. Ook het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest met zijn fluit-, hobo- en vioolsolisten mag met ere genoemd worden. P. Zwaanswijk De uitgeverij Lannoo in Tielt (België) heeft naar wij van de schrijver Harry Mu- lisch vernemen, de levering van het boekje Harry Mulisch, de Minstreel van 't Leid- seplein" geschorst en zich bereid verklaard de verspreiding definitief te staken. Daar mee is volgens Mulisch de grond voor een kort geding vervallen. Over een schade vergoeding wordt nog onderahndeld. De Nederlandse afdeling van de Asso ciation Internationale des Critiques d'Art heeft besloten haar jaarlijkse prijs, dit maal bestemd voor de bouwkunst, toe te kennen aan de architecten prof. ir. J. H van den Broek en J. B. Bakema te Rotter dam. De bekroning geldt het totale oeuvre, ♦dat deze twee architecten in nauwe en ondeelbare samenwerking tot stand hebben gebracht. Het rapport, waarop de bekroning is ge grond, vermeldt onder meer: „Deze prijs wordt toegekend aan dit architectenbureau omdat het in de loop van de tijd een bij drage heeft geleverd tot, en een weerspie geling heeft gegeven van, de tendenties van het nieuwe bouwen die hebben geleid tot een functionele, menselijke en democra tische bouwkunst". De officiële uitreiking van de prijs zal geschieden ter gelegen heid van de opening van een tentoonstel ling van het werk van deze architecten, die gehouden zal worden in het Museum Boymans.-Van Beuningèn in het begin van het najaar. Advertentie De twaalfde Kunstmaand Amsterdam zal dit jaar van 15 mei tot 15 juni worden gehouden. Van dertien Nederlandse com ponisten zullen negenentwintig werken worden uitgevoerd; van Oscar van Hemel, die in opdracht dit jaar twee werken voor het Kunstmaandorkest heeft gecompo neerd: de symfonie nr. 4 en een kwartet voor trombones; Lex van Delden. Diepen - brock, Sweelinck, Van Praag. Wagenaar, Leon Orthel, Hans Kox, Ludwig Otten, Jan van Dijk. Pijper, Jurriaan Andriessen en Marius Flothuis. Voorts staan op het programma orkest werken van Mozart, Schubert, Bach, Bar- tók, Strawinsky, Debussy en Frank Mar tin. Dirigenten van de concerten door het Kunstmaandorkest zijn Anton Kersjes, Tom de Klerk, Frits Kox en Hans van den Homberg. Verder treden gedurende de Kunst maand op onder meer het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel, het Nederlands Strijkkwartet Alma Musicar De Nieuwe Komedie met „L'his- toire du Soldat" en leerlingen van het muzieklyceum en cqnservatoriüm. Er zul len in totaal 16 concerten worden ge geven. Plaatsen van uitvoering zijn de Stadsschouwburg, de Bachzaal en de Klei ne Zaal van het Concertgebouw. Hoewel de Oud-katholieke Kerk van Ne derland door het medium televisie reeds enige keren de viering van haar godsdienst oefeningen heeft kunnen uitbeelden, zal ?a- terdagavond om zeven uur in het kader van het Interkerkelijk Overleg in Radio- en televisieaangelegenheden (IKOR) een unieke uitzending plaats hebben. De Oud-Katholieke Kerk, die haar dien sten in de landstaal houdt, zal uit de ka thedrale kerk van de H. Gertrudis in Utrecht op Paasavond, 21 april, een ge deelte van de dienst en met name de Paas- wijdingen op het beeldscherm brengen. Deze Paaswijdingen zijn gebruiken, die herinneren aan de in de Oud-Katholieke Kerken nog altijd bestaande oude katholie ke liturgie, die juist door het bezigen van de landstaal zeer duidelijk aanspreken en daardoor de viering van het paasfeest tot het grootste kerkelijke hoogtepunt maken. De uitzending duurt van zeven tot acht ur 's avonds. FRANSE ACTEUR PIERRE LARQUEY OVERLEDEN. De Franse acteur Pierre Larquey is dinsdag in zijn woning te Parijs aan een hartaanval verleden. Hij was 78 jaar. Na sinds 1913 in verschillende Parijse theaters te hebben gespeeld, werd hij vooral popu lair door zijn optreden voor de film. Hij speelde in „Taras Boelba", „La Marmaille", ,L'Assassin habite au 21", en in „Quai des Orfêvres". Zij- laatste optreden was in 1958 in „Le Curé de Saint Amour". KIJKERS EN LUISTERAARS. Op 1 april bedroeg het aantal aangege ven televisie-toestellen 1.122.311 tegen 1.100.626 op 1 maart (Urn 16 april 1.134.322) zo deelt de persdienst van de P.T.T. mee. Er waren op 1 april 2.591.523 geregistreer de radio-toeStellen tegen 2.587.765 op 1 maart. Het aantal aansluitingen op de Draadomroep bedroeg op 1 april 474.841 tegen 475.563 op 1 maart. Het Reactor Centrum Nederland heeft de aannemerscombinatie Van Hattum en Blankevoort n.v. Amsterdamse Ballastmaatschappij met als onderaannemer Van der Tak's Bergingsmaatschapp(j opdracht gegeven tot het leggen van een leiding in zee bij het Centrum te Petten, voor het lozen van zwak radioactief afvalwater. De hinderwetvergunning hiervoor, wordt door de gemeente Zijpe verleend na overleg met de Arbeidsinspectie te Haarlem, met de Farmaceutische Inspectie van het Staats toezicht op de Volksgezondheid en het Rijksinstituut voor de zuivering van Afval water. De leiding zal in de loop van dit jaar worden gelegd. De leiding, die een lengte van 4 km. heeft, bestaat uit een plastic binnenhuis. Hieromheen zijn, gescheiden door elek trisch isolatiemateriaal, twee lagen dun koperstrip gewikkeld. Wederom geschei den door isolatiemateriaal bevindt zich hier omheen een loodmantel die het in dringen van zeewater moet tegengaan. Ten slotte is de leiding voorzien van een be wapening van staaldraad en een bekleding van gebitumeerde jute. De lagen koper strip die zich om de plastic buis bevinden zullen gebruikt worden voor een elektri sche detectiemethode waarmee steeds kan worden nagegaan dat de leiding geheel in tact is. De leiding zal per schip worden aangevoerd en op de bodem worden uit gelegd. Met een speciaal ontwikkelde spuit- methode zal de leiding daarna enkele me ters onder de zeebodem ingespoten wor den. Evenals in andere kernenergiecentra zal in Petten zwak radio-actief afvalwater echter in aanzienlijk geringere concentra tie dan elders naar zee worden afge voerd. Bij de keuze in 1956 van het ter rein in Petten was de mogelijkheid hier van één der overwegingen van de vesti ging aldaar. Met de betrokken overheids instanties is overleg gepleegd om te ko men tot een voor iedereen aanvaardbare veilige oplossing van de lozing. Het is te verwachten dat de behoefte tot lozing in zee de eerstvolgende jaren nog zeer ge ring zal zijn en niet meer zal bedragen Advertentie dan 15 millicurie per dag in een concen tratie van 200 microcurie per kubieke me ter. Dit betekent dat deze 15 mc zich in minstens 75 m3 water moeten bevinden. Aan het eind van de leiding zal een spuit- stuk bevestigd worden om te bewerkstel ligen dat het afvalwater onmiddellijk met zeewater wordt verdund. Binnen enkele meters wordt een verdunning met een factor 100 beréfkt, zodat de concentratie 2 uc per m3 bedraagt, hetgeen van dezelf de orde van grootte is als de gemiddelde activiteit van regenwater momenteel. De getij stroom en stromingen veroor zaakt door de wind hebben tot gevolg, zo als is gebleken uit berekeningen en metin gen van Rijkswaterstaat, dat binnen en kele kilometers een verdere verdunning tot minder dan 0,002 uc per m3 optreedt. De ze niveaus zijn dermate gering dat geen opneming door vis, garnalen, mosselen en zeewier (op de strekdammen) meetbaar zal zijn. Controlemetingen zullen zowel door de Overheid als door het R.C.N. ver richt worden. Het R.C.N. heeft het afge lopen jaar reeds metingen verricht aan bovengenoemde vissoorten om de thans reeds aanwezige radio-activiteit te bepa len. De oorzaak van de gasontploffing in de Rotterdamse stadswijk Crooswijk is vast gesteld. Het is gebleken dat de perslei ding is gezakt op een stuk muur, dat in de bodem zit. Daarop is de buis gebroken. Het ontsnappende gas drong o.m. een huis binnen waar in een kamer aan de straat een brandende kachel stond. Daar is het tot ontbranding gekomen. De gemeente Rotterdam is verzekerd te gen wettelijke aansprakelijkheid. Niet-ver- zekerde geduneerden behoeven dus waar schijnlijk niet zelf de schade te betalen. AMSTERDAM: Geslaagd voor het doc toraal examen geneeskunde mejuffrouw H. E. Bouwhui' (Haarlem) en C. Blok (Velsen). LEIDEN: Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht E. K. de Waard, O verveen; geslaagd voor het semi-arts- examen W. J. F. Boerrigter, Aerdenhout; J. Jurig- Leiden, en E. H. Nauta, Haarlem. HILVERSUM I 402 m. 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Viool en piano (gr.). 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmu- ziek. 9.00 Godsdienstige uitzending. 9.35 NCRV: 10.00 Grammofoonmuziek. 10.03 Ge wijde muziek voor orgel en viool (gr.). 10.15 Morgendienst. 10.45 Vocaal kwartet: Passieliederen. KRO: 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gewijde liederen. 12.00 Middag klok-Noodklok. 12.04 Instrumentaal Octet. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Lichte grammofoonmuziek- 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Po pulaire orkestwerken (gr.) NCRV: 14.00 Promenadeorkest. 14.30 Orkestmuziek (gr.) 15.20 Johannes Passion, oratorium. 16.00 Verkenningen in de Bijbel. 16.20 Tenor en klavecimbel. 16.55 Vocaal ensemble en or gel. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Negro Spi rituals (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte grammofoonmuziek. 18.15 Sportru- briek. 18.30 Barokkoperensemble. 18.50 So ciaal perspektief, lezing. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Samenzang. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Grammofoonmuziek. 20.10 Klassieke grammofoonmuziek. 20.55 Het land waar Jezus woonde, reportage uit Israël. 21.05 Christus, oratorium. 21.45 Doe wat terug, praatje. 22.00 Muziek vóór Miljoenen. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Pia norecital. 23.25 Klassieke grammofoonmu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.) VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht. Daarna: Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Ka merorkest. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.) 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Balletmuziek (gr.). 11.45 Kleren maken de vrouw. 12.00 Dansorkest The Skymasters. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen en grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Theaterorkest. 14.00 Kamermuziek. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Orgelspel. 15.30 Voordracht. 15.50 Piano recital. 16.20 Operettemuziek (gr.). 17.1.5 Dixielandmuziek. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Dansmu ziek. 18.35 Sportpraatje. 18.40 Gesproken brief. 18.45 Lichte muziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ga er eens even voor zit ten: a. Liedjes, b. Vogelkwartier, feuille ton. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest en soliste, 21.05 Jonathan, stemmenspel. 22.05 Liturgische liederen voor Pésach (Israëli tisch Pasen). 22.30 Nieuws. 22.40 Actuali teiten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Disco- taria. 23.55-24.00 Nieuws. Televisieprogramma's BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amuse mentsmuziek. 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Koor zang. 14.30 Orkestconcert en solisten. 15.45 Kamermuziek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Franse les. 16.21 Godsdienstige uitzending. 16.30 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Lichte muziek. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportpro gramma. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte mu ziek. 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 Voor de vrouw. 21.00 Symfonieconcert. 21.20 Werken van Vlaamse conmonisten. 22.00 Nieuws. 22.15 Gewijde muziek. 22.55- 23.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG KRO: 17.00 Voor de kinderen: NTS: 17.35 Jeugdjournaal. CVK-IKOR-RKK 17.45-18.05 Programma over de Bijbel voor de jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. VARA: 2020 Achter het nieuws. NTS: 20.35 Onbekend talent. VARA: 21.0-5 Sport. 21.25 Oesters voor de inspecteur, film. 21.50 Sociale veranderingen op het platteland, documentaire. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal. VPRO: 20.20 Ver nissage. 20.30 Onder vuur, politieke vra- genstellinge. 21.00 Christus wordt weer ge kruisigd, TV-spel. Advertentie Bij het bedrijf van de reactoren en het werk in de laboratoria te Petten ontstaat afval dat niet op de gebruikelijke wijze via riolering en gemeentereiniging afge voerd kan worden, omdat het daarvoor een te groot gehalte aan radio-actieve stoffen heeft. Met deze stoffen kan men weinig anders doen dan ze bewaren totdat de ra dioactiviteit ervan is afgenomen tot een veilige waarde. Om echter de omvang van deze opslag te beperken moet zoveel moge lijk de radioactiviteit in een klein volume worden geconcentreerd. De daartoe nood zakelijke bewerkingen, alsmede de opslag, geschieden in een speciaal complex van gebouwen en installaties in de N.O.-hoek van het R.C.N.-terrein. De vaste radioactieve afval (b.v. gebro ken glaswerk, metalen onderdelen die in een reactor zijn bestraald, dweilen, fil treer p apier) wordt verzameld in daartoe geplaatste vaten, die regelmatig worden opgehaald. Er zijn afzonderlijke vaten voor de brandbare en de niet-brandbare afval. Alvorens de inhoud van deze vaten op te slaan, wordt deze tot een kleiner volume teruggebracht, d.m.v. een balen pers. Op den duur zal bovendien de brand bare afval worden verast. De vloeibare afvalstoffen de z.g. sterk radioactieve vloeibare afval (met een ge halte aan radioactieve stof van meer dan ongeveer 5 mC/m3) wordt in speciaal daar- Evinrude-Johnson-Buccaneer nu al vanaf Showroom O.Z. Voorburgwal 121 - 123 Amsterdam - Telefoon 63376 Haarlem - Telefoon 14279 Betaling eventueel in overleg De enige zaak in Nederland met een eigen fijn-mechanisch bedrijf. Onont beerlijk voor Uw service. A.N.W.B.-bondsbootmotorherstellers voor bestemde flessen verzameld. Het gaat hierbij om hoeveelheden in de orde van liters, die zonder bezwaar kunnen worden opgeslagen. Daarnaast worden veel grotere volumi na geproduceerd met een lager gehalte. Deze gaan in de gootstenen van de labo ratoria, die echter niet lozen op de riole ring, doch op plastic tanks, die zijn ge plaatst in putten buiten de gebouwen. Als zo'n tank vol is wordt de inhoud ervan gepompt in een tankwagen en daarmee overgebracht naar een wachttank bij de afvalbehandelingsinstallatie. Uit deze wachttank wordt een monster genomen. Blijkt de radioactiviteit van het water een bepaalde grens te boven te gaan, dan wordt dit behandeld met me thoden soortgelijk aan die welke men ook elders voor de zuivering van water ge bruikt: Men voegt bepaalde chemicaliën toe, waardoor een vlokkig neerslag ont staat dat de opgeloste stoffen in zich op neemt en dit laat men bezinken. Het be zinksel wordt zo veel mogelijk in volume gereduceerd en dan opgeslagen. Het aldus van de meeste radioactiviteit ontdane wa ter vloeit naar een bassin. Daarin vloeit ook het water dat niet be handeld behoeft te worden. Uit dit bassin wordt het water door de leiding naar zee gepompt, nadat het eerst nog eens is be monsterd om na te gaan of de radioac tiviteit ligt beneden de toegelaten grens van 200 microcurie per cublieke meter. Het actie-comité van AVRO-vrienden heeft in een klacht bij de regeringscom missaris voor het radiowezen het AVRO- bestuur beschuldigd via de radio propa ganda te maken voor de bestuurskandida- ten en tegen de kandidaten, die de oppo sitie voor de gewestelijke verkiezingen heeft gesteld. Het comité heeft de rege ringscommissaris gevraagd de AVRO zulks te verbieden en tevens eenzelfde als door de AVRO voor haar propaganda gebruikte zendtijd beschikbaar te stellen om de eigen oppositie-kandidaten te kunnen aan bevelen. De AVRO heeft inmiddels de juistheid van de door het comité geformu leerde klacht betwist. In het AVRO-pro- grammablad zijn de namen van alle kan didaten gepubliceerd, zowel degenen die door het bestuur zijn gesteld als die van de oppositie. In de zenduren van de AVRO is enige malen een bestuursmededeling herhaald waarbij uitsluitend op het artikel in het programmablad de aandacht wordt gevestigd, zulks in verband met de vele te lefonische vragen die de AVRO breikten sinds de stembiljetten de leden hebben be reikt. Ook een klacht dat de stemming niet ge heim zou zijn omdat de enveloppen waar in het stembiljet moet worden opgezonden voorzien moeten zijn van naam en adres van het afzendende lid, wordt door de AVRO betwist. De vermelding van naam en adres is voorgeschreven in de statu ten en dient slechts om een notaris te kun nen doen controleren of de afzender in derdaad lid is. Deze controle berust uitslui tend bij de notaris, die ook alle maatrege len heeft getroffen dat bij de stemming de geheimhouding verzekerd blijft. Het AVRO- bestuur zal niet kunnen nagaan hoe de le- TV-DICHTHEID IN AMERIKA In negen van de tien Amerikaanse ge zinnen was aan het begin van het jaar ten minste één tv-toestel. Van elke honderd gezinnen hebben er 13 twee of meer tv- toestellen. i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 17