Nederlandse atleten staan voor uiterst belangrijk een Zal de keiharde training zijn vruchten afwerpen bij Europese titelstrijd? seizoen co Vijfde tweede plaats voor Peter Post in Ronde van Duitsland REGELASSEN smaakt Brunt penningmeester van de UEFA Intertoto-competitie Sterke paarden in sportpark Hilversum Russische ploeg tegen Nederland Leo Horn leidt Europa Cup-finale Otto Bonsema verlaat GYAV Opnieuw een neder laag voor Burnley Ik heb geen interesse in recordverbetei ingen Heemstede kon promotiematch niet winnen i DOUWE EGBERTS I WOENSDAG 18 APRIL 1962 25 Momentopname Ijverig 200 per week 6 meter 15 1 Zachte geurige pijptabak WL. -- «Éi ÉS§« Gabardine v.a124. Katoen v.a49.75 Ilerb Elliott: kwaliteitsverf De even jaren tussen twee Olympische Spelen, zijn voor de sport in het alge meen altijd bijzondere jaren. Dan wor den in de verschillende takken van sport de Europese of wereldkampioenschap pen gehouden en die zijn met het oog op Tokio (1964) zeer belangrijk. Immers, dan kunnen de keuzeheren van de bon den en ook het bestuur van het Neder- landsch Olympisch Comité, die met argusogen de verrichtingen zullen be schouwen, aan de definitieve ophouw van de Olympische ploeg beginnen. Het jaar 1962 is ook voor de Nederland se atleten zeer belangrijk. Want harder dan ooit is er deze winter getraind, en vele atleten denken er alleen maar aan dat de eisen waaraan men moet voldoen bijzonder zwaar zijn. Want het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie stelt zich op het standpunt, dat die genen die voor uitzending in aanmerking komen tenminste een kans moeten hebben op een finaleplaats. En dat is met de Olympische Spelen van Rome nog in het achterhoofd geen kleinigheid. Het weer heeft déze winter niet meege werkt. Over het algemeen hoort men dan ook de klacht dat men ongeveer een maand achter is op het schema. Ondanks alles is er overigens in alle stilte hard gewerkt en de landenwedstrijden van de heren tegen Denemarken en Frankrijk en die van de Nederlandse da mes tegen Polen en Engeland moeten dan ook gezien worden als een „test" voor Belgrado. Wie er definitief in de Neder landse ploeg zal worden opgenomen is nu nog een open vraag. De Nederlandse kam pioenschappen in Amsterdam vormen het laatste obstakel, na die datum zal de af vaardiging bekend worden. Nog enkele weken scheiden ons van het atletiekseizoen. Nog enkele weken dan zul len de dames en heren-atleten hun in de w.nter vergaarde krachten kunnen uitle ven. Van bijzonder belang moet het wor den geacht, wat de Nederlandse top deze wmter heeft gedaan. Temeer daar deze „momentopname" tevens een inzicht geeft van de opofferingsgezindheid van de Nederlandse atleet. Bijzonder goede berichten kwamen er binnen van de in Amerika wonende Ray van Asten. Deze 20-jarige jongeling, die verleden jaar de 880 yards in 1 min.49.4. sec. liep dezelfde prestatie leverde de Australiër Herb Elliott in zijn jeugdjaren hetgeen neerkomt op een 800 meter.tijd van 1 min.48.7 sec., bereikte op 7 april in Walnut een overwinning op de 440 yards in 47.9 sec. (op de 400 meter 47.6 sec) en dat betekent dat hij de beste prestatie van de huidige voorzitter van de KNA1J, ir. A. Paulen, die op 17 april 1926 in Kansas City op de 440 yards 48.8 sec. liep, naar de geschiedenis verwees. Een typische uitlating van Ray van As ten in zijn brief was: „Jullie moeten in Holland niet denken wanneer ik straks naar Nederland kom een wonderloper te zien. Want laten wij eerlijk zijn, wat be tekent mijn 1.49.4 tegen Peter Snell's 1.45.1?" Minder goed nieuws is er van Eef Ka merbeek, die zijn training heeft moeten onderbreken, omdat hij met een gezwol len, verstuikte knie nu thuis zit en drie weken moet rusten. Ook Harry van Kleef (longontsteking) heeft de training onder broken, terwijl Frits Boss, (drie maanden geelzucht) weinig heeft gedaan. Eef Kamerbeek heeft tezamen met stu dent Hans de Haas, die verleden jaar in Sofia tot 6004 punten kwam, en Jan van Heek, een veelbelovend talent, onder lei ding van de Duitse trainer Russmann hard getraind. Vooral zijn technische nummers zijn beter geworden. Hij hoopt in Belgrado zijn 7594 punten minstens te evenaren. Herman Timme, een van onze beste tienkampers, wil het bewijs leveren nog tot de top te behoren. Iedere dag is hij op de sintelbaan, terwijl de kennis van coach Bode hem tot nu toe tot 45.99 me ter met de discus en 15.30 meter met de kogel brachten. Ook onze nationale record houder discuswerpen, de Rotterdammer Kees Koch, heeft geen uur ongebruikt gelaten. Zwaarder en sterker geworden, diepe kniebuigingen met 170 kg. in de nek, hebben hem de overtuiging gegeven, dat zijn „top" in het jaar van de Europese kampioenschappen aanzienlijk hoger zal liggen. Servee Wijsen, de Nederlandse kam pioen polsstokhoogspringen, die met Her man Timme in Maastricht door bonds coach Padelt onder handen is genomen, meent dat hoogten tussen 4.10 en 4.20 me ter binnen zijn bereik liggen. Jan van Uden is na zijn geslaagde Achillespees operatie weer in training, voor hem is het seizoen 1962 hoogstwaarschijnlijk verlo ren, temeer daar hij in militaire dienst moet. De Amsterdammer Gerard Weisscher onze beste vèrspringer, maakt momenteel zo'n 200 sprongen per weck, om dit sei zoen zo goed mogelijk voor de dag te ko men, terwijl de sprinterstraining in Am sterdam, waar jonge krachten als Vlam, Van der Wulp, Goedhals en Otten onder leiding van Padelt, wiens taak het is een zo sterk mogelijke jeugdploeg te kweken het beste doet hopen. Volgende week zal een zelfde training in Groningen beginnen, waaraan o.a. 't nieu we talent Fred van Herpen, Frits Boss, en Jaap Smit zullen deelnemen. De veel bereisde Padelt neemt vrijdags Jaap Noor denbos en de in 1961 naar voren gekomen Lenie Boele (11,9 sec.) onder handen. Voor al Fred van Herpen, die zich op advies van zijn trainer volledig op de sprint heeft geworpen ehr nog even wil wachten met de 400 meter, is in prima vorm. Een dagelijkse portie training is er ook voor de middenafstanders Aad Steylen, Piet Kortleve en Henk Snepvangers, ter wijl Harry Jansen en Henk Heida, die een seizoen voorbij heeft moeten laten gaan in verband met een gebroken been, hun woordje in het komende seizoen wil len meespreken. Joep Delnoye heeft zich ingesteld op de 1500 meter, Hein Cujé wil het recordop de 3000 meter hindernis scherper stellen, terwijl Frans Kunen, na een lange afstandseizoen, weer is over geschakeld naar de marathon. Onder leiding van trainer Bram Leeuwen hoek heeft sprinster en vèrspringster Jo ke Bijleveld zich voorbereid op de Euro pese kampioenschappen. Voor het eerst is zij deze afgelopen week begonnen met een volledige aanloop en daarbij waren sprongen van omstreeks de 6.15 meter. Gerda Kraan, tezamen met Ria de Win ter, Fien Twente en Jannie van Eyck- Vos hebben tot nog toe in Leiden onder het wakend oog van Gerard Rinkel aan de vorm gevijld. Gerda, die verleden jaar haar record op de 800 meter tot 2 min. 06.1 sec. bracht en tevens de Russinnen versteld deed staan met haar tweede plaats achter de Koreaanse Sim Kim Dan, is in topconditie, en zij is een van de „azen" voor Belgrado. Ine Terlaak-Spijk heeft de training ook weer opgenomen en zij zegt „wij zullen wel zien wat er uit komt". Ons sprinsterskorps heeft een kans op uitzending, want met een kwartet als Joke Bijleveld (11.8), Ellen Ort (11.8), Lenie Boele (11,9) en Ria van Kuik (11,9) moet een goede wisseltechniek tot de finale kunnen reiken. Jan Blankers heeft bijzonder goede verwachtingen van zijn pupillen. „Ze zijn in vorm, let op Locs Boling", zegt hij, „daar komt wat uit". Tilly van der Zwaard, verleden jaar nummer twee op de 200 meter heeft zich geprepareerd op de 400 meter, terwijl Corrie van Wijk haar stijl heeft veranderd. In de toekomst valt er veel te verwachten van de 16-jarige Els van Noorduin, die met de meisjes kogel tot 15 93 meter kwam tijdens in- doorwedstrijden in Amsterdam. Ook aan de jeugd wordt hard gewerkt, namen als Krikke, Mieremet, Hinten, Van Lieshout zijn er om te onthouden. De kwalificatie-eisen voor Belgrado zien er als volgt uit: heren: hoogspringen 2.03 meter, vèrspringen 7,50 meter, hinkstap- springen 15.50 meter, polsstokhoog 4.40 meter, kogelstoten 17.- meter, discuswer pen 53.- meter, speerwerpen 75.- meter, kogelslingeren 62.- meter, dames hoog springen 1,67 meter, vèrspringen 6,- meter, kogelstoten 15.- meter, discus 48.- meter, speerwerpen 50.- meter. Eef Kamerbeek, gehandicapt door verstuikte knie. Advertentie m s in handige plastic tabakszak y.\\NNO 17557 Dinsdag is in Sofia het congres van de UEFA (Europese Voetbal Federatie) begonnen. De Zwitser Gustave Wieder - kehr is gekozen als opvolger van de af tredende voorzitter Ebbe Schwarz (Dene marken). De Britse Sir Stanley Rous, die zijn functie als vice-president ter beschik king stelde, wordt opgevolgd door de Belg José Crahay. Derde vice-voorzitter werd Sandor Baros (Hongarije). De heer Lo Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB die al bestuurslid was, werd tot penningsmeester van de UEFA geko zen, terwijl de Zwitser Hans Bangerter de functie van algemeen secretaris zal gaan bekleden. Als afgevaardigde bij de FIFA werd de aftredende president Schwarz aangewezen. Het congres verklaarde zich akkoord met de nieuwe statuten, waarin onder an deren wordt bepaald dat, evenals bij de FIFA het geval is, de UEFA zich voor taan van vier officiële talen zal bedie nen: Engels, Frans, Duits en Russisch. In Genève hebben de organisatoren van de intertotocompetitie 1962 de namen van de clubs bekendgemaakt die deze zomer aan het toernooi zullen deelnemen. De ingeschreven teams zijn: West-Duitsland: Bayern München, Rot- weiss Oberhausen, F.C. Kaiserslautern en VFV Hildesheim. Frankrijk: Nïmes, Racing Paris, Stade Frangais en Nancy. Hongarije: Ujpest Dozsa, Tatabanya, Do- rog en Pees. Italië: Mahijova,. Venezia, Lanerossi ViT cenza en Padbva. Joegoslavië: Rode Ster Belgrado, Sera- jevo. Rijeka en Velec. Tsjechoslowakije: Rode Ster Bratislava, Spartak Praag, Spartak Pilsen en Slovan Nitra. Zwitserland: Servette Genève, La Chaux de Fonds, FC Basel en Young Boys Bern. De namen van de vier deelnemende Ne derlandse clubs zijn nog niet definitief, aangezien de eerste vier van de ranglijst worden ingeschreven en de competitie nog niet is afgelopen. Zoals bekend zullen de ploegen in acht poules van vier worden verdeeld. In iedere poule wordt een hele competitie gespeeld. De speeldata voor de wedstrijden uit de eerste ronde zijn: 27 mei, 3, 10, 17 en 24 juni en 1 juli. De acht poulewinnaars plaatsen zich voor de kwartfinales. Joke Bijleveld, die al vertesprongen van 6 meter 15 maakte. Grote en sterk bezette velden verschijnen woensdagavond in het sportpark in Hilver sum aan de start. Het begint al met het openingsnummer, waarin zestien jonge paarden naar de prijzen zullen dingen. Dit grote aantal maakt het voor de zwaarst gehandicapte paarden niet gemakkelijk tot in de voorhoede door te dringen. De beste kans lijkt dan ook te hebben Adeltraut M, die aan de kop vertrekt. Anna Scotch en Zoagli zullen in de eindstrijd in de nabij heid van de favoriet te vinden zijn. In de gebruikelijke serie-draverij zou Zampa van Papenhoef de aangewezen fa voriet zijn, ware het niet dat hij bij zijn seizoendebuut zulk een slechte indruk achterliet, dat slechts enorme vorderingen in veertien dagen tijds een ander paard van hem zouden hebben gemaakt. Daar dit twijfelachtig is gaat de voorkeur naar Zee- adelaar S, wiens zesde overwinning dan een feit zou zijn. Zwaluw S en de beide vertegenwoordigers van stal Bakker zijn mogelijk, evenals de goede X Lady Hol- landia. Voor de jonge trainer Leeman ligt een zege binnen het bereik met Z the Saint, die echter ernstig bedreigd wordt door Y van Ilollandia en Zus Ilanovcr. Outsider is Zclda's Happiness. De 13-jarige Quicksilver S schijnt on verwoestbaar. Week in. week uit is hij van de partij, steeds schitterende presta ties leverend. Voor zijn vierde achtereen volgende zege zal hij echter tot aan de bodem van zijn reserves moeten gaan om de sterke oppositie Theo Messidor, Jour de Java te kunnen kloppen. Winston Spencer maakt in dit gezelschap zijn de buut en zou kunnen verrassen. De klassedraver Zéfa maakt in het vier de nummer haar rentree. Daar haar uiter lijke conditie niets te wensen overlaat zal zij kunnen winnen van Wilma Zora en Yankee Maid. Een mogelijk outsider is Ybert D. In het slotnummer kan de veelbelovende Zephir Harvester opnieuw winnen, omdat hij. met zijn capaciteiten weinig te vrezen heeft van Zaida en Zenithy Ilollandia. Slechts Ylau zou in een goede bui kunnen verrassen. Peter Post schijnt in de Ronde van Duitsland geabonneerd te zijn op de ere plaatsen. De Amstelvener legde dinsdag voor de vijfde maal beslag op de tweede plaats. Na vijf dagen guur, regenachtig weer gingen de 40 overgebleven renners dinsdagmorgen in Oldenburg onder stra lende zonneschijn van start voor de 259 kilometer lange rit naar Bielefeld. Deze zesde en een na laatste etappe werd ge kenmerkt door een grote eentonigheid, hoewel het er in het begin niet naar uit zag. Nauwelijks enkele kilometers na de start toog de Duitser Kunde op avontuur. Na 70 kilometer bedroeg zijn voorsprong op het wandelende peloton ruim acht mi- Tcnnts In Moskou is maandag het tennisteam bekend gemaakt, dat van 5 tot en met 7 mei a.s. in Den Haag voor de eerste ronde van het toernooi om de Davis Cup tegen Nederland zal uitkomen. Voor deze wedstrijd, die op de Mets-banen wordt ge speeld, zullen Tomas Lejus, Mikhail Mo- zer, Sergei Likhachov en Rudolf Sivkhin de reis naar Nederland maken. Van deze vier is Lejus wel de meest bekende speler. In 1959 won de nu 21- jarige student de jeugdcompetitie op Wim bledon. Voorts veroverde hij verscheidene nationale titels. Mikhail Mozer is met zijn 27 jaren de oudste van het team. In 1960 behaalde hij de Russische titel in het enkelspel. Samen met Likhachov wist hij drie jaar achtereen in de Russische dubbelspel-ti telstrijd te zegevieren. De 23-jarige Sivok- hin is de huidige Russische kampioen in het enkelspel. Tijdens het internationale toernooi in Moskou van dit jaar won hij met Lejus de titel bij de doubles. Ook Likhachov zegevierde verscheidene malen in de nationale titelstrijd. In het gemengde dubbelspel had hij eveneens en kele malen succes. In het seizoen 1959- 1960 maakte hij deel uit van de vertegen woordigende Russische jeugdploeg. nuten. Toen werd de groep zich het ge vaar bewust en kort daarop was het met de vluchteling gedaan. Binnen 30 kilometer werd Kunde ingelopen, waarna broederlijk bijeen de resterende 100 kilometer werden afgelegd. Op de wielerbaan van Bielefeld zegevierde de Duitser Kemper in de eind sprint voor Post, die in het bezit bleef van de leiderstrui. Do uitslag van de zesde etappe luidt: I. Kemper (Did) 7.09.27; 2. Post (Ned.); 3. Jan Janssen (Ned.); 4. Nijdam (Ned.); 5. Luyten (Belg); 6. Kersten (Ned.); 7. Troonbeekx (Belg); 8. Gysel (Ned.); 9. Vloeberghs (Belg); 10. Roman (Belg); II. Plantaz (Ned.); 12. Junkermann (Did); 13. Wim van Est (Ned.); 14. ex aequo: Van der Borg (Ned.), Baens (Belg), Impanis (Belg), Niesten (Ned.), Hugens (Ned.), Rut ten Ned.), allen in dezelfde tijd als Kern- per 7.09.27; 33. Damen (Ned.) 7.09.47; 40. Van Kreuningen (Ned.) 7.12.15. Na de zesde etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Peter Post 40.09.14; 2. Troonbeekx (Belg) z.t.3. Baens (Belg) z.t.; 4. Renz (Did) 40.09.50; 5. Gieseler (Did) 40.12.39; 6. Junkermann (Did) z.t.; 7. Janssen (Ned.) 40.12.52; 8. Hermann (Did) z.t.; 9. Kerckhove (Belg) z.t.; 10. Im panis (Belg) z.t.; 11. Van der Borgh (Ned.) z.t.; 13. Damen (Ned.) 40.13.12; 15. Kersten (Ned.) 40.13.49; 17. Niesten (Ned.) 40.16.17; 18. Wim van Est (Ned.) z.t.; 20. Gijsel (Ned.) 40.22.28; 22. Rutten (Ned.) 40.24.55; 28. Hu gens (Ned.) 40.31.57; 29. Van Kreuningen (Ned.) 40.32.23; 33. Nijdam (Ned.) 40.42.21; 39. Plantaz (Ned.) 41.25.59 BASKETBALPROGRAMMA Voor de basketbalcompetitie zijn deze week alleen op donderdagavond wedstrij den vastgesteld. Het programma luidt: donderdag 19 april: dames: White Stars 3 HOC 4, HCK 2Exercitia 3, Exercitia 2 HCK 3, Rapiditas 3SC Haarlem, Ty phoonsRapiditas 2. Heren: HOC 3Ty phoons 3, Exercitia 2Antilopen 3, HCK 2 SC Haarlem. Tijdens een dinsdag gehouden vergade ring heeft de scheidsrechterscommissie van de KNVB de heer Leo Horn jr. (Bent veld) aangewezen als arbiter voor de fi nalewedstrijd van het toernooi om de Eu ropese beker tussen Real Madrid (Spanje) en Benfica (Portugal), woensdag 2 mei a.s in het olympisch stadion te Amster dam. Hij wordt geassisteerd door de heren J. Martens (Zeist) en P. Roomer (Rotter dam) die als grensrechters zullen fungeren. Naar wij vernemen, hebben het bestuur van GVAV en trainer Otto Bonsema na langdurig overleg geen overeenstemming kunnen bereiken over de wijze, waarop de training in het komende seizoen moet worden georganiseerd. In goed overleg hebben beide partijen daarom besloten het bestaande contract niet te verlengen. GVAV pleegt thans overleg over het aan trekken van een nieuwe oefenmeester, Naar welke vereniging Bonsema zal over gaan is nog niet bekend. Burnley heeft gisteravond met 0-1 ver loren van Blackburn in de eerste klasse van de Engelse league en is daardoor nog verder achtergeraakt op Ipswich, dat de eerste plaats bezet. In de enige andere wedstrijd in de En gelse league van gisteravond, hebben Fulham en Tottenham Hotspur met 1-1 gelijkgespeeld. Advertentie Gen. Cronjéstraat 40 - 44 Telefoon 54679 Haarlem Herb Elliott, ex-wereldrecordhouder op de mijl met een tijd van 3 min 54,5 sec, die verklaard heeft met atletiek te zuilen stoppen heeft zijn besluit nader toegelicht. „Ik heb over mijn besluit goed nage dacht en kwam tot de slotsom dat ik geen interesse meer had om records te verbete ren. Er is nog wel een sprankje vuur over gebleven en misschien komt er een tijd dat ik hier spijt van heb, het ziet er ech ter niet naar uit. Ik vind het jammer voor Peter Snell dat ik niet in de Empire Games, die dit jaar in Perth worden ge houden zal uitkomen, maar mijn studie en mijn gezin, ik ben getrouwd en ik heb twee zoons, gaan voor". „Het is een grote teleurstelling voor mij". Dat zei de Nieuwzeelandse loper Peter Snell dinsdag in Auckland toen hij van het besluit van Elliot hoorde, „maar ik had in zijn plaats precies zo gehan deld". Peter Snell voegde er aan toe, dat hij gaarne tegen Elliott had gelopen, maar het zou onbevredigend zijn geweest wanneer hij hem verslagen zou hebben wanneer Herb Elliott niet in goede vorm was. Percy Cerutty, de veelbesproken coach van de Australiër, die op de spelen van Rome menigeen shockeerde met zijn vreemde en harde uitspraken en vooral de aandacht op zich vestigde toen hij tij dens de 1500 meter, luid schreeuwend met een witte zakdoek zwaaiend, Elliott het sein voor de laatste aanval gaf, een sig naal dat Elliott in het geheel niet heeft ge zien, omdat de Italiaanse suppoosten de coach wegtrokken, neemt het niet. Hij zeide, naar Londen te willen vliegen om Elliott van gedachten te veranderen. Wanneer Herb wil zal ik hem zo voorbereiden, dat hij in Perth de mijl in 3 min 50.- of mis schien zelfs in 3 min. 45.- sec loopt", aldus Cerutty. Schaken Advertentie EEN PRODUKT VAN 0E SIKKENS GROEP De Heemsteedse schaakclub is er niet in geslaagd de eerste promotiewedstrijd om een plaats in de tweede klasse van de KNSB met succes af te ronden. Santen c.s. hadden het tweede tiental van de schaak club Utrecht te gast en werden met ruim verschil (21/>7'A) verslagen. De uitslag had mogelijk wat dragelijker kunnen uit vallen wanneer de Heemstedenaren in de sterkste formatie hadden kunnen aan treden. Maar of men tegen dit sterke Utrecht de nederlaag zou hebben kunnen ontlopen dient te worden betwijfeld. Voor Heemstede zijn de kansen op pro motie aanzienlijk gedaald, temeer daar het Amsterdam VAS 4 met liefst 19 over de schaakclub Alphen zegevierde en daarmee een bijzonder gunstig bordgemiddelde kreeg. Op 28 april volgt de wedstrijd HeemstedeVAS 4. De laatste beslissing in de tweede klasse B van de KNSB is nu gevallen. Na het Leidse Philidor 2 werd ook het IJmuider Kijk Uit naar de onderbond teruggestuurd nu het in de resterende partij met Philidor 2 niet verder kwam dan remise hetgeen tot een 55 einduitslag leidde. Hoewel Het Oosten alle gelegenheid aan de IJmuide- naren bood om zich te handhaven door de concurrent Watergraafsmeer te verslaan werden de Kijk Uiters nog net geWipt. Weliswaar behaalden Kijk Uit en Water graafsmeer een gelijk aantal matchpunten maar het betere bordgemiddelde van de Amsterdammers was voor Kijk Uit funest. Het team zal nu weer deel gaan uitmaken van de overgangsklasse in de NHSB. De eindstand in deze 2e klasse B laat verder een bijzonder fraaie derde plaats zien van Het Oosten, dat over het geheel bezien op een uitstekend seizoen kan terugzien. De eindstand luidt: 1. Philidor 1 2. De Pion 3. Het Oosten 4. Zaandam 5. V V G A 2 6. Watergr.meer 7. Kijk Uit 8. Philidor 2 0 14 2 9 47 —23 38 —32 36'A33 '/a 35 —35 34<A—35 Vi 31 —39 28'A—41'A 29'A40'A In de competitie van de Noordhollandse Schaakbond bereikte nu ook KTV (Enk huizen) de eerste klasse. Het kwam tegen De Pion (Wormerveer) tot een gelijkspel en drukt nu dus het voetspoor van het reeds eerder gepromoveerde Aalsmeer. In de tweede klasse won VHS 3 het aan getekende beroep uit de wedstrijd tegen Bloemendaal 2. Het duel kwam daardoor op 55 hetgeen betekent dat het Haar lemse HWP naar de derde klasse degra deert. In het „Stoofke" bond HWP 2 de strijd aan met Heemstede 3 in de beslis singscompetitie van de derde klasse, waar aan ook door VHS 4 en Aalsmeer 2 wordt deelgenomen. Het duel tussen HWP 2 en Heemstede 3 was ongetwijfeld de belang rijkste wedstrijd daar beide teams het eerste duel hadden verloren. Bij de stand 3V»4'A ten gunste van Heemstede 3 werd de wedstrijd verdaagd. De afgebroken par tijen staan dermate gunstig vóór de HWP-ers dat een overwinning waarschijn lijk lijkt. VHS 4 onderbrak het treffen met Aalsmeer 2 met gunstige vooruitzichten. eD uitslagen zijn: K.N.S.B. Tweede klasse B: De Pion—WGA 2 5—5; Het Oosten—Watergraafsmeer 5'4—41/, (C. Hovingh-J. Kennedy 1—0). Kijk UiWhilidor 2 5—5 (A. B KistemakerC. de Vroedt remise). Promotiecomp. om twee plaatsen in de K N.S.B Alphen—VAS 4 1-9; Heemstede—Utrecht 2 (bord 1: mr, E. A. M. Santen—L. H. Pietje 1—0, 2 S. Bonkenburg—L. Brouwer remise; 3 G. van Keu len—prof. dr. B F. Peerdeman 0—1; 4, K. J. Al- tena-B. Kieboom 0—1; 5. H. v d. Berge—J J Dumkermaat 0-1; 6. E. Cashoek—H. J B Rös- scher 0—1; 7 R J. Seinstra— C. A Kool 0-1; 8 P H. v. d Bos jr.—J. van Ha! 0—1: 9. G. Hui zing—A. Dieperink 0-1; 10 H. Ketel—dr H van Haeringen 0—1). Totaal 2'lz—T/t. N.H.S B. Promotiecomp. voor twee plaatsen in de eerste klasse: KTV—De Pion 5-5 (KTV pro moveert). Tweedeklassec: Bloemendaal 2—VHS 3 5—5 (na beroep). (HWP degradeert) Beslissingscomp derde klasse D: VHS 4—Aals meer 2 voorl HWP 2—Heemstede 3 (bord 1: Chr. OuddekenJ. Steenken remise; 2 C. Bleekemolen—J. Post 0—1: 3 E Haverkort jr -J. H. Maartense 1—0; 4. R Mossinkoff—W. Ver spoor 01; 5. G. A. v. d Stoop jr.—J. J. Ver straten 10: 6. J. van RaaphorstP. B. Dooyes remise: 7 G. v. d Stoop sr.-J. Smit afg 8. J Banken—K. v d. Veen 0—1: 9. B. Ran—F van Dort remise; 10. R HoltkampJ. Willemsen afg.). Totaal 3Vi4l/« voorlopig. eindstanden in de competitie van de iN.ri.ö.B. zijn: Eerste kl. B: Kijk Uit 2 5—7 Santpoort 5—6 Bloemend. 5—6 Heemst. 2 55 Weenink 6—4 Pat Mat 2 64 Tweede kl. C: Castricum 10 Zandvoort 7 Santpoort 2 5 Overgangski.: Heemstede 9 /VV 8 Pat Mat 6 VHS 2 4 Schaakmat.. 3 Rolland 0 Tweede kl. A: KTV 10 Caïssa 7 Wier.meer 6 Bergen 4 MSC 2 2 VVV 3 1 Eerste kl. A: Schaaklust 9 Zaanstr.-N.. 6 Zaandam 2.5 Oppositie 5 VVV 2 3 MSC 2 Tweede kl. B: De Pion 9 Witte Paard 6 Purmerend 6 Edam 6 VHS 33 Saende 3 Bloemendaal 2 3 Caïssa 2 0 HWP

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 25