Ondanks bezwaren gaat de Eerste Kamer ermee akkoord m AGENDA Overheid te passief in landbouwbeleid Duitse weduwe voor 180,000 opgelicht door Amsterdammer Soldaat stond terecht voor dood door schuld Hoog water belette „Operatie duikboot" Stroomdraden tc laag over de Lek? Duinen langs het West- land zullen worden verbreed Minder zacht Universitair Asielfonds wilde geen beurs geven WOENSDAG 18 APRIL 1962 Eerste-Kamerleden menen Brugwachter Hembrug vrijgesproken A LGEMENE KINDERBIJSLA G VERZEKERING Haarlem Vélsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Twee maanden cel geëist tegen kroniekschrijver van „De Telegraaf" Kort nieuws Vredescomitc stuurt aan op proefproces over verboden leuzen Bromfietsenrovers stonden terecht Zuidajrikaanse studenten Studentencomité zoekt m contact met N oorwegen In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de begroting van Landbouw en Visserij merken een aantal leden op dat het optreden van de minister niet wordt gekenmerkt door een grote mate van dynamiek. Het komt hun voor dat de houding die je gens de landbouw door de overheid wordt aangenomen en dit in tegenstelling tot die van de regeringen van andere lid-sta- ten van de EEG in de agrarische sector in vele gevallen als afwachtend moet worden gekenschetst. De leden die dit opmerkten bleken ge troffen te zijn door de ruime aandacht, die paus Joannes XXIII in de encycliek „Ma ter et Magistra" aan de landbouw heeft gewijd. Vele andere leden vestigen er de aan dacht op, dat het inpassen van de natio nale landbouwpolitiek in het te voeren ge zamenlijke beleid niet slechts een voort durende coördinatie op het internationale vlak zal nodig maken, doch dat dit ook in toenemende mate zal vereisen dat het nationale landbouwbeleid als onderdeel van het gezamenlijke beleid zijn optimale rol zal moeten vervullen dat dus de op nationaal te treffen maatregelen behoren te worden afgestemd op wat in het rui mere kader staat te geschieden. Deze le den zijn van oordeel dat de overheid in dit menast dit stadium een belangrijke taak heeft op dit. punt. Daarom betreuren zij het dat de minister nog geen beoordeling heeft gege ven van het discussierapport „Landbouw politiek op langere termijn". Een RO-jarige Duitse weduwe uit Mün- chen heeft bij de Amsterdamse politie een klacht ingediend tegen een 62-jarige Amsterdammer, die volgens de vrouw haar ongeveer 180.000 afhandig heeft weten te maken en daarmede spoorloos is verdwenen. Rechercheurs hebben op verschillende adressen in de hoofdstad en in Den Haag invallen gedaan, doch zon der resultaat. De politie vermoedt, dat de man, die een goede bekende van de justitie is, de wijk naar het buitenland heeft genomen. De weduwe was via een advertentie in een Duitse krant met de man in contact gekomen. De Amsterdammer had zich daar in geannonceerd als een welgestelde Ne derlandse zakenman, die contact zocht met een Duitse vrouw. De man vertelde de vrouw dat hij in diamanten handelde, welke hij in Antwerpen kocht. Ook deed hij de weduwe trouwbeloften. Begin fe bruari moest hij weer voor zaken naar Antwerpen en <je weduwe gaf hem reis- cheques mee ter waarde van 200.000 mark vóór de financiering van zijn zaken. Na zijn vertrek uit München heeft de vrouw nog een brief van de man uit Reims ge kregen. Daarin drong hij er bij de vrouw op aan de voor een huwelijk vereiste pa pieren naar Nederland te sturen. De vrouw stelde zich eerst met een Duitse advocaat in verbinding. Deze liet een onderzoek instellen met een voor de Amsterdammer ongunstig resultaat. De gedupeerde wedu we kwam naar Nederland met een advo caat en heeft bij de Amsterdamse politie aangifte gedaan van de oplichting. De 55-jarige hoofdbrugwachter van de Ned. Spoorwegen is door de rechtbank in Amsterdam vrijgesproken van het hem ten laste gelegde „hoogst onvoorzichtig dichtdraaien van de Hembrug", terwijl op korte afstand een kustvaarder kwam aan varen, die daardoor in aanvaring met de brug kwam. De rechtbank achtte het ten laste geleg de niet bewezen. De officier van Justitie had eveneens vrijspraak gevraagd. Advertentie HUNTER De advocaat-fiscaal bij het Hoog Mili tair Gerechtshof in Den Haag, mr. J. Zaayer, heeft bevestiging van het vonnis van de krijgsraad vier maanden ge vangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist tegen een 19- jarige dienstplichtige soldaat. Ter gele genheid van de opening van de nieuwe kantine op de vliegbasis Volkel was er eind oktober 's avonds een feest, waar op nogal overvloedig drank werd geser veerd. De soldaat, die op de basis was gelegerd, kwam tijdens het feest in con tact met een 42-jarige burger, die op de basis werkte en hem uitnodigde mee naar huis te rijden. Onderweg gaf de burger het stuur over aan de soldaat die geen rijbewijs bezat en slechts enkele rijles sen had gehad. In een bocht verloor de soldaat de macht over het stuur. De wa gen botste tegen een boom, waardoor de burger om het leven kwam en de sol daat gewond werd. De verdediger, majoor R. Bakker, wees op het feit dat onge limiteerd kon worden gedronken. Hij acht te het voor een groot deel de schuld van de burger die de evenmin tot rijden in staat zijnde soldaat overhaalde en meenam. Ook vond hij het vreemd dat de auto onge hinderd de wacht had kunnen passeren. Hij zei dat de soldaat een rustige, goed willende en behulpzame jongen was met een blanco strafregister. Tenslotte wees de majoor op het technische rapport van de Koninklijke Marechaussee, waarin stiond dat de auto allesbehalve betrouwbaar was en sterk naar links trok. Hij benleitte ten slotte clementie. De president bepaalde de uitspraak op 8 mei. S.W.P.-kandidaten. De Amsterdamse afdelingen van de Socialistische Werkers partij hebben besloten voor de komende gemeenteraadsverkiezing te Amsterdam een lijst van kandidaten in te leveren. (Van onze parlementaire redacteur) De balans opmakend van de redevoeringen die de woordvoerders van de diverse fracties gisteren in de Eerste Kamer hebben afgestoken over het wetsontwerp tot vaststelling van een algemene kinderbüslagverzekering, mag men voorspellen, dat dit wetsontwerp wordt aangenomen. De hoofdelijke stemming wordt volgende week woensdag gehouden. De heer Van Wingerden (F.v.d.A.) had hoofdelijke stemming verlangd, na in zijn betoog al verklaard te hebben, dat hij zijn stem aan het ontwerp in de huidige vorm niet kon geven. Zijn mede-fractiegenoten zullen dat evenmin kunnen. De overige partijen inclusief de C.P.N. zullen echter vóór stemmen, met een klein voorbehoud misschien voor prof. De Gaay Fortman (A.R.), die het jammer vond, „dat zoveel vernuft in zo'n slechte zaak is gestoken". Gisteravond zou de senaat al hebben kunnen stemmen, als het quorum (de helft van het aantal leden plus één) aanwezig geweest was. Dit laatste was echter, zoals vaak in avondvergaderingen, niet het ge val, zodat voorzitter mr. Jonkman de stem ming moest opschorten. Opmerkelijk was, dat er na het antwoord van minister Veld kamp door geen der Kamerleden werd ge repliceerd. Er is over dit wetsontwerp, dat een herziene versie is van dat waarover minister Van Rooy destijds is gestruikeld, al zoveel gesproken en geschreven, dat de senatoren blijkbaar de moed niet konden opbrengen er in tweede termijn nog meer over te zeggen. Als de algemene kinderbijslagverzeke ring zal zijn vastgesteld en de bestaande algemene kinderbijslagwet zal zijn aange past, wordt de thans bestaande situatie als volgt aangevuld: kleine zelfstandigen krij gen uitkeringen voor het eerste en het tweede kind als hun jaarinkomen niet meer bedraagt dan 4.000. Allen krijgen kinder- Advertentie zo FSIS zo HELDER, zo SCHOON! VOORRAAD STREKTÏ c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Voor stelling door het Nederlands Danstheater. Concertgebouw, vandaag 20 u. Orgel concert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Het masker valt", 18 j. Frans Hals. vandaag 20 u„ overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „Afspraakje in septem ber", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Die Fleder- maus", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Terug uit de hel", 14 j. Donderdag „Operatie petticoat", 14 j. Minerva, vandaag en donderdag 20.15 u.: „De straatjongens van Madrid", a.l. Rembrandt, 14, 18.45 en 21.15 u.: „Vér- gelding", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wraak van Zorro", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag en don derdag 20 u.: „Hiroshima, mon amour", 18 j. DIVERSEN Raadhuis Bloemendaal, donderdag 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering. Polderhuis Hoofddorp, tentoonstelling over de Haarlemmermeer. Geopend van 1417 en 1922 u.; tot 20 april. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Bijzondere avond openstelling van 20.3022.30 u., ook zon dag: bovendien dagelijks geopend van 10 17 u.; zondag 1317 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van gouaches en houtsneden van Adriaan van der Weyden, 917 u. Tot 28 april. „Bloemenheuvel" (Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal): Tentoonstelling van schil derijen, tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van het schildersechtpaar J. M. Luttge-Deetman uit Nieuwersluis, 10 17 u., zondag 1417 u. Tot 30 april. (^je ook „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 13 april). DONDERDAG 19 APRIL City-theater, 20 u.: „Het geheim tussen man en vrouw". Rex-theater, 20 u.: „Het gezicht achter de spiegel". VRIJDAG 20 APRIL City-theater, 20 u.: „De kolos van Rhodos". Rex-theater, 20 u.: „Paniek in Parijs". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30—12, 14—16.30 uur. ZATERDAG 21 APRIL City-theater, 19 en 21.15 u.: „De kolos van Rhodos". Rex-theater, 20 u.: Paniek in Parijs". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 uur. De WOENSDAG 18 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: dolle generaal". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Canaille". DONDERDAG 19 APRIL Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Canaille". Openbare leeszaal, 1921.30 u.: Expo sitie „Beverwijk toen en nu". VRIJDAG 20 APRIL Openbare leeszaal, 1417 en 1921.30 u.: Expositie „Beverwijk toen en nu". ZATERDAG 21 APRIL Openbare leeszaal, 1417 u.: Expositie „Beverwijk toen en nu". WOENSDAG 18 APRIL Marquette-theater, 20 u.: „Nooit op zon dag. DONDERDAG 19 APRIL Marquette-theater: geen voorstelling. Het was de derde zitting die de recht bank aan deze zaak wijdde. Tijdens de voortgezette behandeling in januari acht te de officier het tenlaste gelegde bewe zen en kwam hij tot bovenstaande eis, die hij nu herhaalde. De rechtbank oordeelde echter dat het onderzoek onvolledig was geweest en verwees de zaak terug naar de rechter-commisaris. De rechtbank had de zaak terugverwe zen om meer licht te brengen in de brief wisseling tussen de ministeries van Bin nenlandse Zaken en Defensie over de be vordering van een der ambtenaren. Na deze derde behandeling van r - zaak had de officier niets aan zijn requisitoir toe te voegen. Hij bleef bij zijn mening, dat beide artikelen door hun onderlinge sa menhang beledigend zijn voor het open baar gezag en wat het artikel „het valse kaartspel" betreft bovendien beledigend voor gezagsdragers. De raadslieden concludeerden tot nietig heid van de dagvaarding, omdat daarin niet formeel de beledigende vorm van de artikelen was gespecificeerd. Zij meenden bovendien dat het duidelijk was dat de promoties van de twee ambtenaren door drogredenen zijn bepaald en „dat er een spel is gespeeld, waardoor de heer Van der Putten benadeeld moest worden". Beeld vernield. Onbekenden hebben in de tuin van de r.-k. kweekschool in Nij megen een bronzen beeld ter waarde van 4000 zwaar beschadigd. Het beeld, voor stellende een jongen, die een vogel op houdt, en dat vervaardigd was door Gerard Brüning uit Cuyk, is met kracht van het voetstuk geduwd en daardoor gebroken. bijslag van het derde kind af, mits het inkomen niet hoger is dan 14.000 per jaar. Minister Veldkamp zei dat er nog veel werk moet worden verzet om de in voering van de wet per 1 januari 1963 mogelijk te maken. Hij wilde graag toe geven, dat de wet het resultaat is van een groot aantal compromissen, maar toch zal in het kader van deze wet 96 percent worden uitgekeerd van datgene wat de be langhebbenden zouden hebben ontvangen als het oorspronkelijke voor minister Van Rooy zo fatale wetsontwerp zou zijn aangenomen. Ongehuwde vrouwen boven 45 jaar zul len van premiebetaling worden vrijge steld, aldus de minister, ongeacht het ad vies van de S.E.R., dat deze vrijstelling afraadt. De bewindsman stelde de Kamer een algemene maatregel van bestuur in het vooruitzicht, waarin de vrijstelling ge regeld wordt. Met deze vrijstelling verze kerde de minister zich van de steun van de C.H.U.-fractie, die bij monde van mr Van Bruggen had verklaard, dat het in zicht van de minister op dit punt beslis send was voor het al of niet instemmen met het wetsontwerp door deze fractie. Op dit stuk van sociale maatregelen i er volgens de heer Van Lieshou (K.V.P.) pas een bevredigende situatie, als de gehele kinderbijslagvoorziening in één algemene kinderbijslagwet is samen gevat. Hij bepleitte kinderbijslag van het eerste kind af voor alle categorieën. Hoe wel de heer Van Lieshout dus niet vol daan was, achtte hij het wetsontwerp toch een belangrijke stap op het terrein van de sociale ontwikkeling. Het kan dus reke nen op de stemmen van de K.V.P. Bijval kreeg het ontwerp ook van de C.P.N.-fractie. De heer Haken verklaar de, dat hij vóór het wetsontwerp zal stem men. Zijn kwalificatie „Iets is beter dan niets" houdt echter wel in dat hij niet helemaal tevreden was. De benedengrens 4.000,-) die bepalend is voor uitkering van het eerste kind af voor de kleine zelf standigen, moet volgens hem belangrijk worden verhoogd. De regering bedrijft hier „kruidenierspolitiek", z§i hij. En de heer Van Wingerden (P. v. d. A.) noemde het ontwerp „een mooi stelletje ongeregeld goed". Prof. De Gaay Fortman (A.R., nam deze uitlating over. Hij had ernstige bezwaren tegen de opzet van het wets ontwerp. „Het is te ingewikkeld en geeft moeilijkheden bij de uitvoering in verband met fluctuerende inkomensgrenzen," vond hij. Wat dit laatste betreft vond dr. Van de Vliet (V.V.D.) de grens van 14000 te hoog. Die zou 12.000 moeten zijn. De thans naar zijn mening te hoge grens zou hem er echter niet van weerhouden zijn stem aan het ontwerp te geven. Voordat de kinderbijslag ter sprake kwam, had de senaat zonder hoofdelijke stemming zijn goedkeuring gehecht aan de wetsontwerpen tot wijziging van de rijksbegroting voor 1961 (Bescherming Be volking), wijziging van de grens tussen dë gemeente Amersfoort en de gemeenten Leusden en Stoutenburg, herziening van de grens tussen de gemeenten Loppersum, Slochteren en Ten Boer, en een wijziging van de Gezondheidswet. Voorts heeft de Eerste Kamer met 39 tegen 19 stemmen de motie van afkeuring van de heer Van Wingerden (PvdA) inzake de gedragslijn van de minister van Binnen landse Zaken ten aanzien van het georga niseerd overleg in ambtenarenzaken ver worpen. Alleen de P.v.d.A. en de C.P.N. stemden vóór de motie. Advertentie Verolme heeft voor een vrachtvaarder van 15.000 ton, de „Irish Cedar" de 'kost bare tocht van Heusden naar IJsselmonde, bekend als de „operatie duikboot" moe ten uitstellen wegens de hoge waterstand van de Bergsche Maas. Ondanks de extra waterballast kon het schip niet onder de vaste bruggen bij Heusden en Keizersveer door. De tocht van een groot schip van de werf in Heusden naar Verolme's machinefa briek in IJsselmonde, waar de afbouw ge schiedt, heeft al vaker problemen en hoge kosten opgeleverd. Onder beide vaste bruggen moeten name lijk sleuven worden gebaggerd, waardoor dan de met water volgepompte schepen, ontdaan van de bovenbouw, een „duik" nemen. Na de passage worden de sleuven weer geëgaliseerd om ontzetting van de brugpijlers te voorkomen. Bij hoge waterstanden biedt deze maat regel echter geen oplossing. Een machinefabriek en een scheepswerf Het „Comité 1962 voor de vrede' dat in Nieuw-Lekkerland hebben een kort ge- de mars organiseert, heeft de hoofdcom- ding aanhangig gemaakt tegen de Elec- missaris van politie al laten weten dat triciteitsmaatschappij Zuid-Holland die zij hij deze spandoeken op de Nieuwmarkt in een onrechtmatige daad verwijten door beslag kan nemen. Met deze inbeslagne- over de Lek bij Dordrecht hoogspannings- ming hoopt men een proefproces uit te leidingen op een zodanige hoogte aan te lokken over de vraag of de Amsterdamse brengen, dat de drijvende bokken van de burgemeestér goede grond kan aanvoeren machinefabriek en de scheepswerf niet tot verbod van deze leuzen die in 200 an- meer kunnen passeren. dere Nederlandse gemeenten wel zijn .toe- Voor het aanbrengen van de overspan- gestaan, ning heeft de E.Z.H. vergunning van de minister van Verkeer en Waterstaat. In I de vergunning staat onder meer, dat de laagste draad 34,7 meter boven N.A.P. moet zijn. Ook is echter bepaald dat het Een jaar gevangenisstraf, waarvan drie wordeenaartVerkeer belemmerd ma« I maanden voorwaardelijk heeff de officier a/i> t „j van Justitie bij de rechtbank in Utrecht der Steenhoven betoogde na- geëist t een 2Harige schilder en een mens de fabriek en de werf dat de 24-iari"e vertegenwoordiger werkzaamheden, die thans worden uitgge- aum dfe er let eZbestelwagen op uit hü !1Jn de bepaling over trokken om overal langs de wef brol£fiet_ verkeer e emmeren van het scheePvaart- sen te steien. Deze werden veelal nog de- r-v„ j zelfde dag op de automarkt in Apeldoorn sum en een pompstation in Vreeland, waar zij kisten met gereedschap in hun auto laadden. Zij hadden het ook voorzien op autowieldoppen, die op de automarkt gre tig aftrek vonden. Beide jongemannen zijn afkomstig uit een behoorlijk milieu. De rechtbank zal op 1 mei vonnis wij zen. Etherpiraat. Opsporingsambtenaren van de P.T.T. hebben in samenwerking met de gemeentepolitie te Hoogeveen de clandestiene radiozender „Batavia" opge spoord en in beslag genomen. Tegen een 19-jarige fabrieksarbeider werd proces verbaal opgemaakt. bracht dat de bokken ongehinderd kunnen passeren. Met een dergelijke wijziging is maximaal 180.000 gemoeid Namens de E.Z.H. betoogde mr. Telders dat de E.Z.H. zich houdt aan de door de minister voorgeschreven hoogte van de overspanning. Hij twijfelde eraan of de bokken kunnen worden aangemerkt als scheepvaartverkeer. Op 26 april volgt de uitspraak van de president van de Haagse rechtbank. De smalle duinstrook tussen Hoek van I Holland en Ter Heide zal worden ver-1 sterkt door het aanbrengen van een ex tra zandliehaam aan de achterkant van I de duinenrij om te voorkomen dat de zee op den duur door de duinen heendringt Het voor deze zeewering benodigde zand die gisteren over Spanje trok, beweegt zich wordt uit de Nieuwe Waterweg gebag- vandaag langzaam over Frankrijk naar het gerd. Het vervoer van het zand van de noorden. Tussen deze depressie en een ho- Waterweg naar de duinen schiep een gedrukgebied boven Rusland stroomde probleem. De methode om dit via een zachte lucht over de Balkan naar Polen persbuisleiding uit te voeren werd ver- en Duitsland. Deze lucht, waarin tempe- worpen, daar met het zand ook het brakke raturen van meer dan 20 graden voorko- zeewater zou meekomen hetgeen schade- men, kan echter ons land niet bereiken, lijke gevolgen voor de tuinbouw in het Onder invloed van de naderbij komende Westland zou hebben. Men gaat nu stuk- storing nam de bewolking toe waarna het k<m opgespoten land tussen Maassluis en vanmorgen plaatselijk licht begon te re- Hoek van Holland met nog 600.000 kubieke genen. In Zuid-Frankrijk heeft de depres- meter zand volstorten via een perslei- sie in de afgelopen nacht plaatselijk meer ding. Nadat het water is afgevloeid, wor- dan 25 mm. regen gebracht. De storing den de terreinen afgegraven en wordt zal in de komende nacht dicht langs ons 1.500.000 kubieke meter zand per trein land naar het noorden trekken, vergezeld Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie. via een tljdelij ke spoorbaan naar de duinen vervoerd. Daarmee zal aan het eind van dit jaar worden begonnen. Het dagelijks bestuur van het Universi tair Asielfonds heeft in een communiqué meegedeeld, dat de twee niet-blanke Zuid- afrikaanse studenten, aan wie minister Beerman een verblijfsvergunning heeft ge weigerd, door het fonds inderdaad géén beurs is toegekend. De reden hiervoor is, dat deze studenten inderdaad in staat zou den zijn in Nederland rechten te gaan stu deren. Het studentencomité Zuid-Afrika heeft er bij het U.A.F. op aangedrongen I Luxemhnrc de Zuidafrikanen wél een beurs te ver- strekken. Een dergelijke beurs drukt zeer zwaar op de financiële middelen van het fonds. In beginsel wordt een verblijfsvergun ning aan buitenlandse studenten slechts verleend wanneer hun studie in Nederland g;eschiedt onder toezicht en verantwoorde lijkheid van het U.A.F. en wanneer er ook van regen. Daarna zal de wind naar wes telijke richting draaien, waarbij minder zachte lucht ons land zal binnenstromen. WEERRAPPORTEN hun verblijf bestaat. Omdat de eerste voorwaarde niet is ver vuld heeft de minister de Zuidafrikanen niet willen toelaten, zoals hij in een brief aan het studentencomité Zuid-Afrika heeft uiteengezet. De twee studenten zijn door de rassen- j maatregelen van de regering-Verwoerd niet in staat om in Zuid-Afrika te stude ren. Omdat zij Zuidafrikaans spreken wil- len zij in Nederland studeren. Zij verblij ven reeds tien maanden in Londen in af wachting van een Nederlandse verblijfs-j vergunning. In Londen worden zij finan- j cieel gesteund door het studentencomité Zuid-Afrika, waarvan sommige leden zich te hunner behoeve reeds grote financiële offers hebben getroost. Er is een kans dat de studenten na een verblijf van twaalf maanden in Engeland, een Brits paspoort krijgen en dan naar Nederland kunnen ko men. Maximum-temperaturen J5 S binnen- en buitenland. -o« d "3 5 Neerslag: laatste 2A uur. .Et E <u *G S3 Den Helder zwaar bew. o 12 0 Ypenburg geheel Dew. ono 12 0 Vlissingen geheel bew. nno 11 0 Eelde zwaar bew. o 14 0 De Bilt geheel bew no 14 0 Twente geheel bew. o 14 0 Eindhoven zwaar bew no 14 0 Zd-Limburg geheel bew no 13 0 Helsinki geheel bew zzo 12 0 Stockholm regen nno 12 0,1 Oslo licht bew. windst. 8 0,2 Kopenhagen half hew. no 11 0 Aberdeen mist windst. 10 0 Londen regen nno 14 0,2 Amsterdam zwaar bew ono 13 0 Brussel geheel bew. ono 12 0,1 Luxemburg regen ono 12 0,1 Parijs regen nno 12 5 Bordeaux regen z 10 3 Grenoble geheel bew. windst. 17 10 Nice geheel bew n 19 2 Berlijn geheel bew ozo 17 0 Frankfort zwaar bew. no 15 0 München geheel bew zzo 18 0 Zürich geheel bew ozo 17 0 Genève zwaar bew nno 11 5 Locarno regen o 5 31 Wenen zwaar bew. zo 18 0 Innsbruck geheel bew. ozo 18 0 Belgrado geheel bew. o 19 0 Athene zwaar bew. n 20 0 Rome geheel bew. zzo 26 0 Ajaccio geheel bew. n 28 0 Madrid zwaar bew. windst. 8 5 Mallorca zwaar bew. nw 21 0 Lissabon licht bew. nnw 15 0 Donderdag 19 april Als dit echter onmogelijk zal blijken, wil het studentencomité proberen de twee ver dreven Zuidafrikanen in een ander Euro pees land te laten studeren. De Neder landse studenten hebben hiervoor reeds Het hoog en laag water te Zandvoort is contact gehad met Noorwegen. I io tot 15 minutenIroeger dan te Sei Zon op 5.36 uur, onder 19.43 uur. Maan op 19.05 uur, onder 5.54 uur. Maanstanden 20 april 1.34 uur volle maan. 27 april 14.00 uur laatste- kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 18 april Hoog water 3.15 en 15.31 uur. Laag water 11.03 en 23.23 uur. Donderdag 19 april Hoog water 3.44 en 15.59 uur. Laag water 11.38 en 23.55 uur.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2