Vloot van Nederlandse zeesleepboten wordt gestadig uitgebreid Onze zeehelden aan de gevel LANGS SLUIZEN EN HAVENS 1 111tld H00GENB0SCH schoenen GRANDIOZE PMSSHOW JÉ I I i PAASTAARTEN erom Vier nieuwe slepers van Goedkoop Vredesmars van IJmuiden naar Haarlem op 21 apri! Gemeente-ontvanger krijgt kantoor aan L. Nieuwstraat em AtefOndM dn fojAktfbokkeM Wijkverpleging op Goede Vrijdag Begrotingsnootjes Kort IJmondnieuws IJmondverenigingen vandaag en morgen WISKER i i i i i i i i i Gasgeisers en Gasfornuizen A ~8 APRIL 1962 ms$x Wasmachines - Centrifuges OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Viering van koninginnedag in Santpoort-Zuid Ongevallendienst krijgt er in september een nieuwe ziekenwagen bij Kosten f 200.000,- Afdeling Kennemerland van ANLO opgericht Geen reclameborden aan Velsens lantaarnpalen v.a. 2.50 Uitzonderlijk hoge narcissen-prijzen A merikas passagiersschepen IpP rr- Arie van der Veer houdt in al zijn etalages een uw keus is daar zeker bij! W U\ ■f****:' Tnii|iO'aw iii I 'iii L. Smit Co's Internationale Sleepdienst, Rotterdam, gaat zijn bouwprogramma met twee grote zeesleepboten uitbreiden. Aan J. K. Smit's Scheepswerven n.v. te Kinderdijk is opdracht verstrekt tot het bouwen van twee zeesleepboten van de Mississippi-Thames-klasse, die dus eveneens een vermogen zullen krijgen van 3.250 p.k. De nieuwe eenheden zullen „Hudson" en „Orinoco" worden genoemd. De „Mississippi" en de „Thames" werden respectievelijk in 1960 en het begin van dit jaar in dienst gesteld. Verwacht wordt, dat de beide nieuwe eenheden van deze serie respectievelijk in 1963 en 1964 in de vaart zullen komen. De thans in de vaart zijnde „Hudson" zal onder de naam „Ebro", reeds be kend in de geschiedenis van de rederij, in dienst blijven. Zoals bekend, zal nog dit jaar de nieuwe „Zwarte Zee" met een vermo gen van meer dan 7000 p.k. te water worden gelaten. De huidige sleepboot „Zwarte Zee III" zal vervolgens de naam „Ierse Zee" voeren. Na voltooiing van het huidige bouwpro gramma zal L. Smit Co's Internatio nale Sleepdienst beschikken over 10 sleep boten, ieder met een vermogen van meer dan 3000 p.k. en een totale zeevloot van 30 eenheden. De „Hudson" en „Orinoco" zullen wor den gebouwd volgens de voorschriften van Lloyd's Register of Shipping voor klasse 100 A I en van Scheepvaart-Inspectie. De machine-installatie zal bestaan uit twee enkelwerkende direct omkeerbare Smit/ M.A.N. viertact dieselmotoren met opla ding welke een vermogen ontwikkelen van totaal 3250 IPK. De snelheid vrijvarend zal 14 knopen bedragen. Door de grote bunkercapaciteiten hebben de sleepboten ieder een actieradius van circa 20000 mijl. Enkele bijzonderheden van de sleepbo ten zijn: Lengte over alles 53,40 m.; leng te tussen de loodlijnen 47,50 m.; breedte op spanten 10.00 m.; holte tot hoofddek 5,10 m.f diepgang gemiddeld 4,50 m.; bru to tonnage 675 ton. De sleeplier zal voorzien zijn van twee trommels, waarvan er één een hydraulisch bediende reepgeleider zal hebben. De trommels zullen onafhankelijk van elkaar gebruikt kunnen worden, zodat met twee slepen tegelijkertijd gemanipuleerd kan worden. Wat betreft de accommodatie kan wor den opgemerkt dat deze voorzien zal zijn van airconditioning en dat het dagver blijf van de bemanning een plaats krijgt op het hoofddek i.p.v. op het lager gele gen tussendek. Behalve aan de beman ning van 24 personen kan elke sleep boot plaats bieden aan 12 runners. Door de installatie van een zoetwater-genera- Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voort 149.— met eL rem f 179. 100service en garantie. Betaling ook in overleg. Marktplein - Tel 4262 De officiële proefvaart van de nieuwe sleepboot „Petronella J. Goedkoop" fe Amsterdam, die dezer dagen gehouden had kunnen worden omdat dit schip door de werf is afgeleverd, is door de directie van de N.V. Reederii v./h. Gebr. Goedkoop uitgesteld tot juli. In die maand wil de rederij namelijk met vier nieuwe sleep boten tegelijk op één dag officieel proef varen. Men kon tot deze unieke proeftocht met vier aanwinsten tegelijk beslissen om dat in de komende twee maanden nog drie slepers twee van 450 IPK en één van 1.125 IPK (deze laatste is een zusterschip van de nu in dienst gestelde „Petronella J. Goedkoop") aan de Amsterdamse vloot van havensleepboten zullen worden toegevoegd. Het zusterschip van de 1.125 IPK sterke „Petronella J. Goedkoop" wordt eveneens door de Arnhemsche Scheepsbouw Maat schappij N. V. gebouwd. De twee andere slepers, elk 450 IPK, worden de volgende maand te water gelaten bij de Scheeps werf Van Bennekum te Sliedrecht. De nieuwe „Petronella J. Goedkoop" wijkt qua uiterlijk weinig af van de mo derne sleepboten, waarvan de rederij or reeds 6 in dienst heeft. Wel is, met het oog op het assisteren van de modernste zeeschepen, die een nogal scherpe steven- lijn hebben, de schoorsteen versmald en verkleind, de boeg iets minder ver vooruit stekend uitgevoerd en het stuurhuis min der breed gemaakt. De vloot van de rederij telt nu 24 sleep boten, 3 drijvende bokken en 3 bergings vaartuigen. Waardevast pensioen. De algemeen secretaris van de V.V.D., de heer D. W. Dettmeijer, heeft in Den Haag een com missie voor de bestudering van het vraag stuk van het waardevast pension geïnstal leerd. Voorzitter is prof. dr. H. J. Witte- veen, Rotterdam, secretaris jhr. mr. G. O. J. Tets, Rotterdam, leden: mr. C. Colen brander, Leeuwarden, J. C. Corver, Heem stede, ir. J. C. Kaars Sijpesteijn, Kromme nie, H. van der Kolk, Ede (Gld.) en drs. O. F. Staleman, Overveen. tor kan de voor drinkwater benodigde ruimte worden beperkt. De nautische uitrusting omvat de mo dernste middelen op dit gebied, zoals gyrokompas, radar, echolood, één 2000 Watt zoeklicht, twee kleine zoeklichten op de brug enz. De radio-installatie zal bestaan uit krach tige telegrafie- en telefoniezenders en -ontvangers en een richtingzoeker. Voor brandblus- en bergingsdoeleinden hebben de schepen onder meer aan boord transportabele dieselmotorpompen, water kanonnen in voor- en achtermast, duiker uitrusting, zware bergingsankers enz. Advertentie KONINGSPLEIN 1» TELEFOON 4886 Het Comité voor de Vrede, afdejing Ken- nemerland, organiseert op zaterdag 21 april aanstaande een demonstratieve mars van IJmuiden naar Haarlem. De demon stratie is gericht tegen het opslaan van atoomkoppen in het Nederlandse NATO- depot, verder tegen het nemen van atoom- bomproeven waar ook ter wereld. De de monstranten zullen spandoeken meevoeren waarop teksten staan waarin een atoom- vrije zone in Europa, alsmede afschaffing van de atoomwapens in ieder land worden geëist. De deelnemers aan deze protestmars moeten zich verzamelen tussen half tien en tien uur op het Stationsplein van IJmui- den-West. Om tien uür begint de mars die door Driehuis en Santpoort naar Haarlem gaat. Daar wordt 's middags om twee uur verzameld in de Mercuriusstraat nabij het huis „Te Zaanen". Van half drie tot vier uur is er dan weer een demonstratieve mars door Haarlem, gevolgd door een openluehtbijeenkomst, waarop het woord wordt gevoerd door de heren dr. K. Strijd en G. A. de Bock. Tweede paasdag wordt in Amsterdam een anti-atoombommars gehouden. Op eer ste paasdag vindt in de hoofdstad een fak keloptocht plaats. De oranjevereniging „Santpoort-Zuid" viert koninginnedag met het volgende pro gramma: 8.30 uur luiden der kerkklokken. 9-9.30 uur kinderoptocht met medewerking van tamboer- en pijperkorps „Wilhel- mina". 10.30-12 uur zeepkistenraces. 14-15.15 uur filmvoorstelling voor kleuters in zaal „de Duinpan". 14-16 uur behendigheidswedstrijden voor de jeugd van 6 tot en met 14 jaar. 18 uur jeugd voetbalwedstrijd Santpoort- NoordSantpoort-Zuid op een terrein aan de Wüstelaan. 20.30 uur lampionoptocht met medewer king van het fanfarekorps „Wilhelmina". Voor de zeepkistenraces en de behendig heidswedstrijden kunnen jongens en meis jes zich opgeven aan de adressen Bloemen- daalsestraatweg 132 en Zinneveldlaan 33. De Velsense ongevallendienst krijgt er in september een nieuwe ziekenauto bij. Het voertuig wordt in Duitsland gebouwd. Het wordt voorzien van een uitschuifbare vloer, waardoor het naar binnen brengen van de baar voor de dragers veel gemak kelijker wordt, en van een automatische afzuiginstallatie. Voorheen geschiedde het afzuigen doormiddel van een toestel dat met de voet werd aangedreven. Het kantoor van de gemeente-ontvanger van Velsen, dat zich thans aan de Heide- straat bevindt, zal, indien de raad met een desbetreffend voorstel akkoord gaat, verhuizen naar het perceel Lange Nieuw straat 775. Het huidige ontvangerskantoor en de ophaal- en stortingsdienst is al lange tijd zeer slecht gehuisvest. Het perceel aan de Lange Nieuwstraat is ten verkoop aangeboden aan de gemeen te Velsen voor een bedrag van f 120.000.-. Het is een winkel met bijbehorende ver trekken en twee verhuurde bovenwoningen Het pand zal moeten worden verbouwd tot kantoorruimte. De kosten daarvan be lopen een bedrag van bijna 80.000-, voor welk bedrag de raad eveneens kre diet wordt gevraagd, zodat het nieuwe kantoor van de gemeenteontvanger in to taal 200.000,zal kosten. In de Nederlandse Onderwijzers Vereni ging is een langdurige discussie geweest over de aansluiting bij een vakcentrale, met name het N.V.V. Het resultaat hiervan was een congres- besluit, waarin tot oprichting werd beslo ten van de „Algemene Nederl. Leerkrach ten Organisatie" kortweg ANLO. De N.O. V. leden die hiervan lid wensten te wor den gaven daarmee te kennen, dat zij bij hét N.V.V. wensten aangesloten te zijn. De ANLO is dus toegetreden tot het N.V. V. Het principe van de eenheid is statutair vastgelegd: men moet lid zijn van de N.O. V., wil men toe kunnen treden tot de AN LO. De ANLO leden van Haarlem en om streken hebben nu een afdeling gesticht voor Kennemerland. In het gebouw van Haarl. Bestuurdersbond kwamen zij bij een. Het secretariaat is gevestigd aan de Kerkerinklaan 55 te Santpoort-Nrd, tel. 02560-7063 t.n.v. D. de Bruijn, en omvat de plaatsen Haarlem, Heemstede, Bloe- mendaal, Zandvoort, gemeente Velsen en Beverwijk. In antwoord op 'n schriftelijke vraag van een raadslid omtrent de mogelijkheid tot het aanbrengen van reclameborden aan lichtmasten in de gemeente Velsen, hebben B. en W. geantwoord, dat zij hier afwij zend tegenover staan. „Om esthetische redenen en in het belang van de verkeers veiligheid achten wij het niet verantwoord borden aan lichtmasten toe te staan". Ervaringen in andere gemeenten, zoals Utrecht, hebben geleerd, dat reclamebor den aan lichtmasten niet bevorderlijk 'zijn voor de verfraaiing van het stadsbeeld. Verder leiden borden de aandacht van de weggebruikers af, vaak zodanig, dat de wettelijke verkeersaanduidingen over het hoofd dreigen te worden gezien. Een derde reden die het college opgeeft, is dat men de lantaarnpalen niet extra wil belasten, omdat er bij krachtige wind dan een te grote spanning zou ontstaan. Nederland heeft altijd veel bewondering gehad voor zijn zeehelden. Het valt dan ook niet te verwonderen, dat het maandblad van de Marine, „Alle Hens", eens een paar pagina's heeft gewijd aan de openlijke uitingen van bewondering, zoals die op uithangborden in de zeventiende en achttiende eeuw waren terug te vinden. Irl Vlissingen bijvoorbeeld kon men dit vinden: Piet Hein, die won de Sulvervloot En sloeg Spek-jan den Spanjaert doot En brogt ons koninklijke buyt Toeback en alderhande fruyt, Lamoenen en meer, toen was er geen noot Sijn naem die leeft nog na syn doot. Het Korps Mariniers werd gememoreerd in Delft, waar men dit aantrof op de gevel van een zeilmakerij: In de Ammeraal van Gent, die lant- en (zeesoldaat Wiens dappere oorlogsdeugt in menig hert nog staat Daar maakt men zilen om gelukkig meê (te vaar en 'k Wensch die ze koopt goe reis, bevrijt (van wree barbaren. Jan van Brakel werd genoemd op een tabakswinkel. Heeft Jan van Brakel niet genoeg gedaan Toen hij voor Chatam schrap ging staan? Vlot, ketting met syn kiel doorbroken, Dat wij met Vrede mogen Rooken. Dat laatste moest er natuurlijk bij, want er moet tenslotte verdiend worden. Voor Jan van Galen stond dit op een wafeltjeshuis: Dit is in den Manhaften Zeeheld Jan van (Galen Hier bakt men Wafelen alzo lekker als je ze in de Slijkerstraat kunt halen. Maar minder vriendelijk was het bord, dat aan de ene kant „De Heer van Ob- dam" vermeldde, maar aan de andere zij de „Zal vegten als een lam". Zo laat het blad „Alle Hens" tal van uithangborden de revue passeren. In Zwolle over Tromp: „Hier in de Jonge Tromp, de schrik van Brittenland Ver koopt men deegens en geweer na ieders hant", terwijl een tabakeshandelaar schreef „Den Admiraal Tromp heeft nooit de vlag voor zijn vijand willen strijken Zo heeft ook mijn Tabak voor geen andere te wij ken". En nog zakelijker was de ijzerhandelaar in Middelburg, die het zo deed: In Tromp, die Spanjaards vloot in Duins (versloeg met lof, Dan keerde hij verheugt weer naar Hol lands hof Daar wiert hij van de Prins met groote (vreugd ontfangen In d'Yzerwinkel van die Tromp verkoopt (men hengels, schoppen en tangen. Vreemd is vooral dit vers: Dit is in den Admiraal Tromp Drie Maartens broghten de werelt in (roeren D'een bruide de Papen en d'ander de (Boeren. Naar onze Maarten Hanpertszoon Tromp Kan de Engelsehen de staart afkappen, (want zyn swaart is niet stomp. Men zal dit chirurgische vers beter ver staan, als men weet dat de twee andere Maartens Maarten Luther en Maarten van Rossem waren en dat de Engelsen vroeger Staartmannen werden genoemd. Waar blijft overigens De Ruyter? Het is zeer merkwaardig, dat er niet één uithang bord of gevelsteen bekend is over deze illustere zeeheld. „Wat ons tegenwoordig missehien wel zal verwonderen", aldus Alle Hens, „is .de Itlii DE TROTS van de Amerikaanse koopvaardijvloot is het passagiersschip „Ünited States", dat in 1952 in dienst is gekomen, na te zijn gebouwd door de Newport News Shipbuilding Dry Dock Co. De bouw geschiedde in het droogdok. De kiel werd gelegd op 8 fe bruari 1950. Het schip werd uitgedokt op 23 juni 1951 en op 3 juli 1952 aan vaardde het de eerste reis van New York via Le Havre naar Southampton, behaalde een snelheid van 36,8 mijl per uur en kwam daardoor in het bezit van de Blauwe Wimpel. constatering, dat de meest bezongen zee held uit ons gehele maritieme verleden zonder enige twijfel Zoutman is geweest. Niemand, zelfs niet Tromp, Evertsen of De Ruyter kreeg zoveel eerbewijzen als Zoutman. De naam Zoutman werd om streeks 1781 vrijwel legendarisch." Advertentie Paaspetitfours22 ct Paasgebakjes v.a.25 ct Chocolade paasfiguren Eieren enz. KENNEMERLAAN 88, IIMUIDEN, TELEFOON 5520 Op Goede Vrijdag wordt de wijkverple ging als volgt verzorgd: Zr. Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550- 6504, IJmuiden-IJmuiden-Oost; Zr. C. Nap, Rembrandtlaan 5, IJmuiden, tel. 02550- 6195, IJmuidenIJmuiden-Oost; Zr. C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJmuiden, IJmuiden-OostVelsen-Zuid; Zr. J. Mar kerink, Geelvinckstraat 27, Velsen-N., tel. 025103936, Dre'ihuisVelsen-Noord; Zr. K. Langejan, Brederoodseweg 106, Sant poort, tel. 02560-7477, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid. Nog nimmer zullen op de bloemenveiling Het Centrum te Beverwijk zulke hoge prij zen zijn betaald voor narcissen van de kou de grond als gisteren het geval was, na melijk 1,13 per bos. De prijsstijging was het gevolg van de grote vraag van de zij de der exporteurs naar deze bloemen naar vooral Duitsland en Zwitserland, waar men kennelijk tijdens de paasdagen een mooi bloemetje op tafel wil hebben. De expor teurs waren in grote getale naar Bever wijk gekomen om 'n bloemetje te bemach tigen. Een bos gele narcissen ging weg voor f 1,13 Ook werden nog partijtjes glas-narcissen aangevoerd, die per bos tot 1,70 opbrachten. Ook de overige bloe men waren gisteren duur. Tulpen brach ten het tot f 2,65 per bos, irissen tot 2,70 en anemonen tot 1, per bosje. Hoge prijzen betaalde men gisteren ook aan de Beverwijkse groenteveiling Kenne merland, waar de aanvoer hoofdzakelijk bestond uit spinazie, sla en waspeen. De spinazie liep in prijs op tot 1,35 per kilo, de sla bracht het tot 0,40 per krop. De overige noteringen waren: waspeen 44 -86, prei 38-103, radijs 16-25, aardbeien 4- 20 cent per stuk. De inhoud bedraagt 51987 reg. ton bru to, de lengte over alles 301,80 m., lengte tussen de loodlijnen 279.40 m, breedte 31 m en de holte 11 m. De stoomturbines hebben een vermogen van 200.000 pk. De bemanning bestaat uit 1093 koppen en er is accommodatie voor 1725 passagiers. De United States Lines, de maatschap pij waartoe de „United States" behoort, is in 1921 opgericht en heeft eigenlijk haar ontstaan te danken aan het in beslag ne men van een aantal Duitse passagiers schepen in Amerikaanse havens. Hierdoor had Amerika plotseling de beschikking over een enorme en zelfs vrij moderne vloot van passagiersschepen. Vóór die tijd hebben Amerikaanse sche pen reeds aan de transatlantische scheep vaart deelgenomen. Een bekende rederij was bijvoorbeeld de American Line. Maar toen de United States Lines zich presen teerde, was meteen daar alle hoop op ge vestigd. De eerste schepen, die in het jaar 1921 reeds in dienst gesteld werden, waren de „George Washington" en de „America". Deze, ruim 20.000 ton metende, passagiers schepen hadden oorspronkelijk toebehoord aan de Duitse koopvaardijvloot. De „..„■.WiP saaiff' „George Washington" heeft onder dezelf de naam toebehoord aan de Norddeutscher Lloyd, de „America" was afkomstig van de Hamburg Amerika Linie (bij deze maatschappij heette het schip „Amerika"). Het derde schip van de United States Lines was de „Susquehanna" (dit was het voormalige Duitse schip „Rhein") en zo zijn er nog wel enkele op te noemen. De eerste schepen voeren op het traject New York-Southampton. Het grootste schip uit de beginperiode van deze Amerikaanse scheepvaartmaat schappij was de „Leviathan", die op 4 juli 1923 de eerste reis aanving op de rou te New York-Cherbourg-Southampton. Met een inhoud van 59956 ton was het in die tijd het grootste koopvaardijvloot ter we reld. Maar ook dit schip was uit Duits be zit verkregen. Als „Vaterland" was het in 1914 opgeleverd door Blöhm Voss te Hamburg en gebouwd voor rekening van de Hapag; drie jaar later werd het door de Amerikanen in beslag genomen, kreeg toen reeds de naam „Leviathan" maar deed dienst als troepenschip. <aaina heeft het ruim 10 jaar als passagiersschip dienst gedaan en na vier jaar opgelegd te zijn geweest, vertrok de „Leviathan" op 26 januari 1938 van New York naar Rosyth, om aldaar te worden gesloopt. De vloot van de United States Lines, ruim 50 schepen, bestaat thans uit sche pen die dateren uit de tweede wereldoor log en daarna. Het oudste is bet passa giersschip „America", dat in 1940 bij de zelfde werf als de „United States" gereed kwam, maar meteen als troepenschip dienst ging doen onder de naam „West Point". Erst in 1946 kreeg de United States Lines de beschikking over het schip, dat aanvankelijk 26454 ton mat, welke ton- nemaat in 1949, na verbouwing, was ge groeid tot 33532. Er hadden enkele ingrij pende veranderingen plaats en het schip kreeg onder meer twee forse schoorstenen, vrijwel van dezelfde vorm en grootte als die van de „United States". De Beverwijkse gemeentebegroting voor 1962 vermeldt duizenden getallen van nog meer bedragen. De belangrijkste cijfers willen wij de lezer echter niet onthouden. Ze geven een indruk van het vele dat nodig is om de gemeentelijke huishouding op gang te houden. Voor dit. jaar bijvoorbeeld is een bedrag van 16.193.- nodig voor het uitoefenen van kiesverrichtingen. De bijdrage in de kosten van het IJmond Adviescollege is geraamd op f 2850.-, wat bijna 15000.- minder is dan de raming voor '61. In Beverwijk verwacht men ken nelijk niet veel vergaderingen van het IJAC. Een subsidie van 4000.- is geraamd als uitgave aan verenigingen, die haar leden in het Velserbad zwemlessen doen geven. De bijdrage aan de gemeente Velsen in de kosten van de avondschool voor ULO is geraamd op f 1250.-. De subsidie in de kosten van voorstel lingen voor de Beverwijkse schooljeugd is geraamd op 2500.-, wat 1500.- meer is dan voor 1961. De bijdrage aan de stichting „Avond lyceum IJmond" te Velsen is weer ge raamd op een bedrag van f 22.353.-. De kosten voor openbare bibliotheken zijn in de begroting voor dit jaar geraamd op f 85.242.-, wat ruim 10.000.- meer is dan het bedrag voor '61. Een bedrag van 14.888.- is uitgetrok ken voor volksfeesten en concerten. Het N Ph. Orkest krijgt hiervan 11.374. Organist G. J. Moed krijgt, indien de raad daarmee akkoord gaat, 200.- voor zes zomeravondconcerten in Wijk aan Zee. Voor subsidie aan organisaties voor 't jeugdzorgwerk is een bedrag van 10.000.- uitgetrokken. Er komt nog een raads voorstel, waarin de materie geheel aan de orde wordt gesteld. De stichting „Vrienden van de Beiaard" ontvangt een subsidie van 3500.-, die renbescherming kan rekenen op 100.-. Voor het verstrekken van adviezen door Openbare werken aan de gemeente over werken, die niet worden uitgevoerd is f 75.750.- uitgetrokken. De kosten van het ontwerpen van uit breidingsplannen zijn geraamd op 71.000. De kosten van de gemeentelijke bloemis terij zijn geraamd op f 27.850.-. Heel wat hoger is het bedrag geraamd voor verpleging van minderjarigen in te huizen en gezinnen, namelijk voor dit jaar 107.500.-. Voor de ontspanning van bejaarden is f 1500.- uitgetrokken. Verenigingen voor gezinszorg en gezinshulp krijgen blijkens de raming een subsidie van 75000.-. Aan kostwinnersvergoedingen en in komstenvergoedingen aan militairen rekent Beverwijk erop dat dit jaar 100.000.- moet worden betaald. Een bedrag van een half miljoen is uit getrokken voor de kosten van verzorging van hulpbehoevenden, oorlogsslachtoffers en gerepatriëerden in 't voormalige „had hotel" te Wijk aan Zee en „Maris Stella". Advertentie P/y f/ysy KENNEMERLAAN 9 A C f CC TEL. 5271 ERKEND GAS- EN WATERFITTER Collecte. Het bestuur van de afdeling Velsen en omstreken van de Nederlandse Vereniging voor bescherming van Dieren, heeft nog tien collectanten (collectrices) nodig voor de aanstaande collecte, die ge houden wordt van 24 april tot en met 29 april. Men kan zich opgeven bij de heer H. A. Hagendoorn, Lariksstraat 12 te IJ muiden-Oost (tel. 6526). WOENSDAG 18 APRIL Maranatha, Castricum, 20 u.: Concert Kunstmaandorkest. KSA-gebouw. Beverwijk. 19.30 u. Kin dergeluk speelt „Goudhaartje en de Trou badour". Openbare leeszaal. Brulboei, 16-18. 19- 20.30 u., Plein 1945, IJmuiden-Oost. 19-21.30 u. R.-k. leeszaal. Willemsbeekweg 96 .IJ muiden-Oost. open tot 17.30 u. Petruszaal. Venusstraat, IJmuiden, 18.30-19.30 u. Gereformeerd Jeugdhuis, Santpoort. 20 u. ds. G. Lugtigheid voor NCVB over „Zijn wij nog getuigen van Jezus Christus?" Ontspanningslokaal. Van Diepenstraat, Velsen-Noord. 20 u.: Kienavond Schulpen en Meerweiden. DONDERDAG 19 APRIL Marktplein, 15 u.: Officiële ingebruikne ming WV-kantoor. Watervlietpaviljoen, Velsen-Noord. 20 u.: Open klaverjasdrive IJmond. Sportpark Schoonenberg, 14 u.: School- voetbaltoernooi. Openbare leeszaal. Beverwijk, 14-17 en 19-21.30 u.: Expositie „Beverwijk toen en nu". Openbare leeszaal, Plein 1945. IJmuiden- Oost 10-12.30 u. P. J. Troelstraweg 20. IJmuiden-Oost. 9.30-12 u. (tel. "7166) Spreekuur: Huishou delijke en Gezinsvoorlichting. WOENSDAG 18 APRIL City-theater. 20 u.: „Onder vreemde vlag". Rex-theater. 20 u.: „Het gezicht achter de spiegel". DONDERDAG 19 APRIL City-theater, 20 u.: „Het geheim tussen man en vrouw". Rex-theater, 20 u.: „Het gezicht achter de spiegel". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, 9.30-12 en 14-16.30 u. WOENSDAG 18 APRIL Openbare leeszaal, 19-21.30 u.: Expositie „Beverwijk toen en nu". DONDERDAG 19 APRIL Openbare leeszaal. 19-21.30 u.: Expositie .Beverwijk toen en nu". Advertentie KENNEMERLAAN 96 - IJMUIDEN

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5