Exportheffing op snijbloemen voor Benelux afschaffen "drogist hééft meer... wéét meer Met Pasen wordt record-invasie van toeristen verwacht AGENDA Groen Co V Kort en bondig Voorrang voor De Nederlandse Bloemisterij 48. Weer voorschot aan personeel van de gemeentepolitie Trouwlustige voor de rechter Vrij zacht maar meer wind Met Pasen, een nieuwe make-up Fa. B. J. VAN HEMT vervetal sterk... prachtig DONDERDAG 19 APRIL 1962 2 1961 was een gunstig jaar voor de bloemisterij Iets héél aparts voor jou! 13 jaar 28.?5 Oh la la... c'est Chanel I Bouwvakvakantie voor 1963 reeds vastgesteld Examens Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Aa-Be PLAIDS Zaalberg 195 x 145 100 WOL ƒ41.75 Melkbezorging in hoge gebouwen OLIFANT ONTDEKT... Centrale Verwarming Oliestook-installaties IJÏT"TV ATTENTIE! m iff In zjjn openingsrede op de vandaag gehouden algemene ledenvergadering van de vereniging „De Nederlandse Bloemisterij", welke ditmaal, ter gelegenheid van de nationale bloemententoonstelling „De Hofstadbloem", in Den Haag werd gehouden, heeft de voorzitter, dr. A. J. Verhage, gepleit voor een zo snel mogelijke afschaffing van de heffing, die nog altijd op de export van snijbloemen naar de Beneluxpartners bestaat. Hij prees de Belgische kwekers, die op een gezonde basis hun bloemen- produktie hebben ontwikkeld. „Zij behoeven thans, gezien het verloop van de Bel gische import, geen enkele bescherming meer". De concurrentievoorwaarden tussen de Belgische en de Nederlandse producenten zijn, volgens dr. Verhage, thans ofwel gelijk, of in het nadeel van de Nederlandse kwekers. (Speciale berichtgeving) Ten aanzien van de gemeenschappelijke markt voor de sierteeltgewassen, merkte de voorzitter op, dat een eventuele toe treding van Engeland voor ons land een bijzondere moeilijkheid zou inhouden, om dat in Engeland de bloemen in hoofdzaak door groothandelaren in commissie wor den verkocht. Hiervoor zal in overleg met de Britten een oplossing moeten worden Advertentie Natuurlijk wilt ook U er met Pasen zo aantrekkelijk mogelijk uitzien. Fris en fleurig als de lente... daar voor bent U immers vrouw! Denk er dan goed aan dat het juist die .kleine' dingen zijn waarmee U op vaak verrassende wijze Uw aan trekkelijkheid kunt verhogen. Een nieuwe lippenstift, goed gekozen bij dat nieuwe japonnetje... wat be scheiden oog-make-up... En denk dan vooral eens aan een sportieve cologne, een .lentefris' parfum: ont dek hoe met een ander vleugje geur opeens een nieuwe charme van U uitgaat. Maar laat U dan wel adviseren door Uw drogist. Hij is immers volkomen ingewijd in alle geheimen van kleur en geur. Hun toepassing in oneindige variaties... gevonden. Een groei van de commissie handel op het continent zou tot een ern stige marktverstoring in de Europese ont wikkeling kunnen leiden. Hoewel de export van snijbloemen c-n bloemkwekerijplanten in de eerste drie maanden van 1962 17 percent hoger lag dan in dezelfde periode van 1961, was dr. Verhage niettemin teleurgesteld over de ontwikkeling van de export naar België, Luxemburg en Engeland. De uitvoer naar West-Duitsland. Zweden, Zwitserland, Ita lië, Frankrijk, Noorwegen en Oostenrijk was in de eerste drie maanden van 1962 niet onbelangrijk hoger dan in hetzelfde kwartaal van 1961. Frankrijk en Italië heb ben zeer te kampen gehad met slechte weersomstandigheden, waardoor hun Mid dellandse Zee-produktie beneden de maat bleef. Voorlichting Ten aanzien van de land- en tuinbouw- voorlichting deelde dr. Verhage nog mee, dat binnenkort een wijziging is te ver wachten. Hoewel de plannen nog niet open baar zijn gemaakt, nam hij aan dat ge tracht zal worden de voorlichting voor land- en tuinbouw, zowel landelijk als in de provincie, onder één leiding te brengen. Goed jaar Uit het jaarverslag van secretaris mr. P. W. H. Zwahlen bleek, dat 1961 niet al leen voor de diverse onderdelen van ae tuinbouw, maar ook voor de bloemisterij- sector een gunstig jaar is geweest, waar in de veilingomzetten, de binnenlandse af zet en de export niet onbeduidend zijn toe genomen. De omzetten van de bij de vereniging aangesloten bloemenveilingen stegen in 1961 van 93.763.125, naar 104.513.619, dus met 10.750.494 of ruim 11 percent. De totale stijging van de uitvoer bedroeg 9,2 miljoen. Het Economisch Instituut voor de Middenstand heeft becijferd, dat in 1961 de omzetstijging 6 percent bedroeg tegenover 10 percent in 1960. Wat de propaganda in het buitenland be treft, deelde mr. Zwahlen mede, dat in zendingen zijn gezonden naar de Flor '61 te Turijn, de Chelsea Flowers Show te Londen, de St. Eriks Massan te Stockholm de jaarbeurzen te Straatsburg en Parijs en naar diverse andere belangrijke evene menten buiten onze grenzen. Van de mees te betekenis hiervan was de Nederland se week in München, waar Haarlemse bloemenmeisjes aan het Duitse publiek Ne derlandse. bloemen uitreikten. Advertentie Kijk, wat leuk! Jacket met con trast-stiksel. No-iron katoenen gabardine van binnen en van bui ten in mooie contrastkleuren. Met capuchon. Première voorsportgirls. P&C brengt als eerste de grote Chanelmode in „wash 'n wear* regenmantels. Gecreëerd in pop lin. Met Chanelketting (plus groot medaillon) en machtige Chanelknopen! Voor 'n prijs, waar Parisiennes jaloers op zijn. 15 jaar 75 kleine stijging per maat Met de bouwvakvakantie 1962 nog in het vooruitzicht, heeft de bedrijfesraad voor het bouwbedrijf reeds een beslissing ge nomen over de bouwvakantie in het vol gend jaar. De bouwvakantie in 1963 is vastgesteld van 22 juli tot 3 augustus 1963. Voor dit jaar is als vakantieperiode aangewezen 23 juli tot 4 augustus. Amsterdam. (Gem. Un.). Geslaagd voor het doctoraal examen economie: B. W. Th. Stomps, Amsterdam. Zowel in de natuur als in het toerisme is toenemende activiteit waarneembaar. Aarzelend komt het eerste groen aan strui ken en bomen te voorschijn. Aarzelend zag men tot voor kort huiverende toeris ten uit auto's stappen om haastig „een plaatje te schieten" en dan schielijk weer achter het veilige portier te verdwijnen. Maar de „bollen", tot dusver slechts ge presenteerd door sneeuwklokjes en krokus sen, vertonen thans reeds de eerste batal- c Stadsschouwburg, zaterdag 19.30: Neder landse Comedie met „De gevangenen van Altona", van Jean-Paul Sartre; regie Kees van Iersel. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u.: „Het masker valt", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Jerry als ruimtevaarder", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Afspraak je in september", a.l. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „Die Fle- dermaus", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Koorts in het bloed", 18 j. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „Opera tie petticoat", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Caroussel", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De straat jongens van Madrid", a.l. Vrijdag gesloten. Zaterdag 14.30 u„ zondag en maandag 14 en 16.15 u.: „IJsco-toeristen", a.l. Zater dag t/m maandag 19 en 21.15 u.: „Liebe, Sommer uns Musiek"., a.l. Rembrandt, vandaag 18.45 en 21.15 u.: „Vergelding", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Ramona", a.l. Roxy, vandaag 19 en-21.15 u.: „De wraak van Zorro", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Bloedige zonsondergang", 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zij sneuvelden niet tever geefs", 14 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u.: „Hiroshima, mon amour", 18 j. Vrijdag t/m zondag 20 u.: „De weg der vergelding", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Bijzondere avond openstelling van 20.3022.30 u„ ook zon dag: bovendien dagelijks geopend van 10— 17 u.; zondag 1317 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van gouaches en houtsneden van Adriaan van der Weyden, 9—17 u. Tót 28 april. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein). Gedurende de maand april tentoonstelling van tekeningen van Ploos van Amstel: 1022 u. „Bloemenheuvel" (Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal): Tentoonstelling van schil derijen, tekeningen, aquarellen, pastels en grafiek van het schildersechtpaar J. M. Luttge-Deetman uit Nieuwersluis, 10 17 u., zondag 1417 u. Tot 30 april. (Zie ook „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag.) DONDERDAG 19 APRIL City-theater, 20 u.' „Het geheim tussen man en vro :w". Rex-theater, 20 u.: „Het gezicht achter de spiegel". VRIJDAG 20 APRIL City-theater, 20 u.: „De kolos van Rhodos". Rex-theater, 20 u.: „Paniek in Parijs". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012, 14—16.30 uur. ZATERDAG 21 APRIL City-theater, 1~ en 21.15 u.: „De kolos van Rhodos". Rex-theater, 20 u.: „Paniek in Parijs". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 uur. DONDERDAG 19 APRIL Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Canaille". VRIJDAG 20 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Zij sneuvelden niet te vergeefs". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Hercules herovert Atlantic". W.B. Theater, 20 u.: „Fracasse, de on overwinnelijke Musketier". DONDERDAG 19 APRIL Marquette Theater, géén voorstelling. VRIJDAG 20 APRIL Marquette Theater, géén voorstelling. ZATERDAG 21 APRIL Marquette Theater, 19.30 u.: „Exodus". Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12839 jons narcissen, die met de paasdagen waar schijnlijk wel tot vele regimenten zullen zijn aangegroeid, gesecondeerd door de bloei van vroege botanische tulpen. In West-Duitsland staan reeds tiendui zenden in starthouding om de traditionele wegen en de nieuwe „Holland-linie", rijks weg 12, in westelijke richting op te ruk ken. Dat is af te leiden van 't aantal boe kingen voor hotel- en logies-accommoda- tie. De reserveringen voor Amsterdam, Rotterdam en Haarlem zijn zo talrijk, dat de V V.V.'ers meer particuliere logeeradres sen pogen te krijgen. Ook berichten uit de provincie Utrecht, Het Gooi, Kennemer- land, Arnhem en Breda spreken van zeer grote aantallen aanvragen en boekingen, evenals Den Haag en de badplaatsen. Hote liers en pensionhouders zijn nu reeds te vreden. De Engelse belangstelling voor Nederland is, naar vermoed wordt mede dank zij de Keukenhof-tentoonstelling in het Londen- se warenhuis Selfridge's, zeer aanzienlijk. De K.L.M. heeft nu al een reeks extra vluchten ingelegd. De Belgische en Fran se belangstelling is minder duidelijk. Veel zal van het weer afhangen. Opmerkelijk is de Deense belangstelling voor paasbe- zoek in ons land. Zuid-Limburg verwacht, nu daar de bloei van fruitbomen reeds is begonnen, zeer veel dagbezoek. Slechts een klein percenta ge van de hotel- en pension-accommodatie is daar besproken. Anders is het met de noordwest- en midden-Veluwe. De hotels zullen er goed bezet zijn, maar in de pensions is nog volop ruimte. Het merendeel van het buitenlandse be zoek met Pasen zal naar verwacht kan worden uit Duitsland komen. Er zit zelfs de mogelijkhed van een forse recordverbe tering in. Het bedrijfschap Detailhandel in Melk en Melk- en Zuivelprodukten heeft in 1959 een onderzoek laten verrichten naar de arbeidsbelasting van hen die in hoge gebouwen melk moeten bezorgen. De re sultaten daarvan hebben aanleiding gege ven tot het instellen van een aanmer kelijk breder opgezet onderzoek naar de mogelijkheden van vermindering der ar beidsbelasting bij deze melkbezorging. Dit onderzoek is thans afgesloten. Er is nu een basis gevonden om maatregelen te nemen, die de arbeidsbelasting ver minderen en toch de melkbezorging aan huis zullen mogelijk maken. Het Neder lands Instituut voor Preventieve Genees kunde en het Bureau voor Interne Be drijfsorganisatie hebben het onderzoek verricht. Binnen kort zal het bedrijfschap bijzonderheden bekend maken. Advertentie Maar voor geen geld wilt u 'm weer missen, die echte Olifant-borrel van Melchers - Schiedam. Thuis of op reis Wees gezellig enpak 'n OLIFANTJE Proost MAAT 18 OF 48 De speciale Stoutenbeek kwa- litest vast-tapijtsoorten kunnen er tegen. Dit vast-tapijt wordt door neutrale specialisten re gelmatig getest op: de beste garenkwaliteit, juiste garen- binding, weefdichtheid en grote poolhoogte. KWALITESTUW GARANTIE VOOR EEN LANGER „TAPIJTLEVEN" stotttembeelc WONINGINRICHTING - BEVERWIJK BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 Na reeds eerder vier Flatgebouwen met suc ces van Centrale Verwarming te hebben voorzien, ontvingen wij van de N.V. Thunnis- 3en Bouwbedrijf te Heemstede de belangrijke opdracht tot het monteren van de Centrale Verwarming met oliestookinrichting in de inaanbouw zijnde 5e en 6e Flatgebouwen aan de Herenweg te Heemstede. Met deze opdracht is het eerste 15-tal grote Flatgebouwen geboekt welke in de laatste 10 laren door ons werden uitgevoerd. Automatische regeling alsmede het afleesbaar warmteverbruik, waardoor een zeer econo misch bedrijf mogelijk werd, hebben veel tot het succes bijgedragen. Zoals bekend is zijn per 1 april de nieuwe salarissen voor het rijkspersoneel ingegaan. Op dezelfde datum gaan echter de herziene politiesalarissen in, hetgeen be tekent dat de salarissen voor politieperso neel aan twee bewerkingen onderhevig zul len zijn, namelijk de berekening overeen komstig de salarisverhoging voor het ge hele rijkspersoneel en de berekening als gevolg van de herziening. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft nu aan de burgemeesters doen we ten, dat ook over het tweede kwartaal 1962 een voorschot als uitkering-ineens aan de gemeentepolitie-ambtenaren kan worden uitgekeerd ten bedrage van 18 percent van het salaris over die termijn. Over het eer ste kwartaal was reeds een uitkering-ineens geschied van 12 percent als voorschot op de verhoging van het salaris. Aangenomen wordt dat deze uitkering van" 18 percent nog in april zal worden gedaan. Aangezien de berekeningen voor rijks- en gemeentepolitiepersoneel niet tijdig gereed kunnen zijn en de minister het onjuist vindt om tweekeer de salarissen te laten herberekenen, meent de minister dat het beter is, nog eenmaal een voorschot te verstrekken. Terugbetaling van het totale voorschot van 12 percent over het eerste kwartaal en 18 percent over het tweede kwartaal wordt niet als mogelijk aange nomen. De korting op de bezoldigingen voor rijks ambtenaren voor het genot van woning vuur, water en licht zijn per 1 april 1962 eveneens gewijzigd. Deze zijn voor de po litie eveneens nog niet berekend. Hetzelf de geldt voor het bedrag van overwerk door rijksambtenaren verricht. Zoals be kend is kan voor hen een aanvulling van 7'/s percent worden uitbetaald. Over de wijze van berekening van een en ander zal de minister nog aanwijzingen geven. „Ik begrijp er niets meer yan. Hij is toch beslist geen Adonis.." verzuchtte gis teren de officier van Justitie bij de recht bank in Rotterdam wijzend op de 28-jarige huisschilder uit Amsterdam, die terecht stond wegens schaking van een 20-jarig meisje^ met wie hij in het Schotse Gretna Green in het huwelijk wilde treden. De officier liet zijn verzuchting vergezeld gaan van een eis van acht maanden gevange nisstraf. Het was een dwaas avontuur, waarvan de huisschilder vele ervaringen rijker werd maar ook veel geld armer. Want het geld raakte al spoedig op door de dure vlieg reis en de huisvesting in Gretna Green en het jonge paar moest het verblijf in het Schotse Mekka-der-huwelijken voortij dig afbreken. In Rotterdam teruggekeerd werd de man gearresteerd op een klacht van de ouders van het meisje. Zijn verdediger deelde mee dat zijn cliënt binnenkort in het huwelijk zal tre den. Niet met het geschaakte meisje, maar met haar enkele jaren oudere zuster, met wie hij voor de escapade al enkele jaren heeft samengewoond en die hem reeds twee kinderen schonk. Uitspraak op 1 mei. Ontslag. Bij K.B. is aan de heer ir. L. de Vries, op zijn verzoek, met ingang van 1 juni eervol ontslag verleend als rijks veeteelt-consulent in Alkmaar, met dank betuiging voor de bewezen diensten. U mag de lente niet missen in de Advertentie 's werelds grootste bloemenpracbt In Lisse Hoogleraren. Directeuren van de Vrije Universiteit te Amsterdam hebben tot gewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde benoemd de lectoren dr. F. van Faassen, dr. J. J. Janssens, dr. T. D. Stahlie en mej. dr. C. M. J. Velzeboer, dr. A. C. Drogendijk, sinds oktober 1958 bui tengewoon hoogleraar, en dr. R Donner, thans wetenschappelijk hoofdambtenaar A. Moord. De Hoge Raad heeft het cas satieberoep van een 25-jarige psychopaat behandeld, die op 10 mei 1960 het 17-jarige Venlose meisje Joke Groenendaal heeft vermoord. De dader was destijds uit een psychiatrische inrichting ontvlucht. De rechtbank in Roermond had hem twintig jaar gevangenisstraf opgelegd. Zowel de officier van Justitie, die levenslang had gevorderd, als de verdachte was van dit vonnis in beroep gegaan. Het gerechtshof in 's-Hertogenbosch bevestigde het vonnis van de rechtbank. De Hoge Raad behan delde de zaak met gesloten deuren. Hoofdagent. De Amsterdamse centrale recherche heeft een onderzoek ingesteld tegen een hoofdagent, die er van verdacht wordt dat hij van kasteleins in de binnen stad geld zou hebben aangenomen voor het geven van een gunstig advies voor het verlenen van vergunningen om muziek te mogen laten spelen en vrouwelijke be diening te hebben. De hoofdagent is in arrest gesteld. Uitzet bijeengestolen. De Emmense politie heeft een 21-jarig winkelmeisje aangehouden, die haar werkgever, een manufacturier, jarenlang heeft bestolen. Bij huiszoeking werd voor ongeveer 10.000 aan goederen gevonden, die het meisje had ontvreemd. Zij verklaarde voor haar huwelijksuitgezet gezorgd te hebben. Eerste-Kamerlid. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft benoemd verklaard tot lid der Eerste Kamer de heer J. H. M. Hennekens te Geleen in de vaka- ture J. H. J. Maenen, die lid der Tweede Kamer is geworden. Advertentie Het KNMI deelt mede: Een kleine uit Frankrijk komende storing is het Nauw van Calais overgetrokken en heeft van ochtend Engeland bereikt. Bij de storing behoorde een weinig om vangrijk regengebied, dat de afgelopen nacht en vanochtend Nederland passeer de. Van het zuiden uit breidt zich nu een rug van hoge druk over onze omgeving uit. Tegelijkertijd doet echter een actie ve depressie, die zich in het zeegebied tussen Groenland en IJsland ophoudt, de barometer tot over de Britse eilanden ge leidelijk dalen. Deze ontwikkeling heeft tot gevolg, dat de wind in Nederland weer zuidoostelijk wordt en morgen iets ster ker zal zijn dan vandaag. In de aange voerde lucht zullen zonnige perioden voor komen en het blijft vrij zacht. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen w M j» g binnen- en buitenland. ■O'S 4 2 c Neerslag, laatste 21 uur. Den Helder regen zw 13 Ypenburg geheel beu windst. 19 0,2 Vlissingen half bew. z 17 3 Eelde geheel bew w 16 0 De Bilt regen wnw 21 2 Twente lichte regen zw 19 0,5 Eindhoven regen windst. 22 2 Zd-Limburg zwaar bew. wzw 20 0,5 Helsinki zwaar bew n 13 Stockholm zwaar bew. ono 14 0 Oslo geheel bew w 13 0 Kopenhagen zwaar bew no 15 0 Aberdeen regen no 7 Londen mist O 9 6 Amsterdam regen zw 17 2 Brussel zwaar bew. zzw 23 3 Luxemburg regen z 20 0,1 Parijs onbewolkt ozo 14 0,3 Bordeaux half bew. zo 12 5 Grenoble mist windst. 21 2 Nice half bew. nnw 13 12 Berlijn geheel bew ozo 21 0 Frankfort licht bew. zw 23 0 München zwaar bew z 22 0 Zurich zwaar bew. zzo 21 0 Genève zwaar bew. zw 19 0 Locarno regen O 7 34 Wenen half bew. zo 21 0 Innsbruck half bew. w 20 0 Belgrado half bew. ozo 15 0 Athene onbewolkt no 23 0 Rome half bew. windst. 21 0 Ajaccio regen windst. 18 7 Lissabon onbewolkt w 16 0 Vrjjdag 20 april -r- wixvax-i. 4.Ö.11» UUI. Maan op 20.12 uur, onder 6.15 uur. Zaterdag 21 april Zon op 5.32 uur, onder 19.46 uur. Maan op 21.19 uur, onder 6.39 uur. Maanstanden 20 april 1.34 uur volle maan. 27 april 14.00 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 19 april Hoog water 3.44 en 15.59 uur. Laag water 11.38 en 23.55 uur. Vrijdag 20 april Hoog water 4.14 en 16.31 uur. Laag water 12.12 en uur. Zaterdag 21 april Hoog water 4.43 en 16 59 uur. Laag water 0.28 en 12.46 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2