IN DE VISHAL+EN OP ZEE Nieuw VVV-kantoor in gebruik VSV en Stormvogels tijdens weekend Socialisten en liberalen ontdaan over lek in Bonn bender w Nieuwe kollekties KERK0 BLEYLE KERK0 BLEYLE IJmondverenigingen •vandaag en morgen Kort IJmondnieuws Von Brentano ontkent schuldig te zijn Anti-atoombommars IJmuiden-Haarlem Thames bracht fundament voor drijvend hotel naar Genua Donderdag 19 april 1902 9 in onze damesafdeling JAPONNEN JERSEY PAKJES BLOUSES JUMPERS en VESTEN enz. Raad van Velsen komt woensdag bijeen Losgeslagen dok weei; op sleeptouw Duits schip gezonken na aanvaring in Kanaal mmm jmmmmmÈM „Goudhaartje en de troubadour" Eerste spinazie van koude grond aangevoerd Brandweer in actie Schotse trawler bij IJsland opgebracht Bemanning van omgeslagen vissersboot vermist Reserves van HVGB versloegen VZV C. Duivenbode kampioen dammen eerste klasse Kennemerland eostuums regenjassen herenmode - UiILjU Bouw van 34 woningen in IJmuiden Compressor viel van vrachtwagen Woensdag De aanvoer in IJmuiden was woensdag 5550 kisten, waarvan 167 kisten tong en tarbot, 6 heilbot, 145 échol, 20 schar, 8 bot, 558 haring, 3760 makreel, 210 schelvis, 460 wijting, 90 kabeljauw en gul, 20 leng, 30 wolf, 20 poon, 36 koolvis en 20 diversen. Prijzen per kilogram in guldens: heilbot 4.80—2.70, gr. tong 4.103.80, grm. tong 4.403.90, kim. tong 54.40, kl. tong I 54.60, kl. tong II 4—3.50, tarbot I 6.50— 6.00. Prijzen per 50 kilogram: gr. schol 39, grm. schol 37, kim. schol 5647, kl. schol I 60—49, kl. schol II 61—16, schar 25—15.50, bot 167, verse haring 24.4011.20, ma kreel 559, gr. schelvis 7043, grm. schel vis 6449, kim. schelvis 6552, kl. schel vis I 7756, kl. schelvis II 5440, wijting 288, gr. gul 7562, mid. gul 57, kl. gul 5546, kl. wolf 5035, poontjes 3320, kl. koolvis zw. 4137 en kl. koolvis wit 72. Prijzen per 125 kilogram: gr. kabeljauw 348136, gr. koolvis wit 212194, gr. leng 10088 en gr. wolf 10898. Besommingen (in guldens) van woens dag: KW 49 22.500, KW 159 34.400, KW 91 2550, VL 131 17.600, HD 87 925, KW 5 1 870, KW 93 8140, KW 31 6050 en IJM 67 5550. Aanvoer van donderdag Te IJmuiden werden hedenmorgen aan gevoerd 15 kisten schelvis, 180 wijting. 300 spanharing, 100 makreel, 250 schol, 10 tar bot, 100 varia, 750 stuks stijve kabeljauw ên 20.000 kilo tong. Prijzen van donderdag Per kilo: tarbot 6,50-6; grote tong 4.10- 3.80; grootmiddel tong 4-3,30; kleinmiddel tong 4,40-3,70; tong 1 4,50-3,70; tong 2 3,70- 3,20. Per 125 kilo: grote en middel kabeljauw 170-160. Per 50 kilo: grote gul 73-49; middel gul 68-46; kleine gul 58-46; haring 24,40-13,40; makreel 18-16,60; schar 30-14; bot 8-18; poon 27; schol 3 27-15; schol 2 68-22; schol 1 en zetschol 65-16; grote en grootmiddel schol 42-18; grove schelvis 83; kleine schel vis 2 62-60; wijting gestript 30-10; wijting dicht 24-12,50; griet 86-75; tarbot 2 220-180; tarbot 3 140-120; tarbot 4 96-130; regel ka beljauw 112-76; kleine kabeljauw 67-52, sardien 8 (per 40 kilo). Op zee Van de vangsten van de kotters op de kust is geen hoogte te krijgen. De ene schipper geeft een trek door van zestig kilo tong, maar een ander haalt niet anders dan wat „koeteneieren" of vijfvoeten" uit de netten, waartussenin dan nog een enkel visje zit. De besommingen zijn thans een bron van tevredenheid, aldus de vissers. De klachten die hierover komen, kunnen op de nagel van de pink worden geschre ven. Van de makreelvissers zijn er verschei- Advertentie Dames- en Herenmodes Confectie Maatkleermakers Kennemerlaan 36 IJmuiden Tel. 4453 dene niet onfortuinlijk geweest. De IJM 36 „Jacoba Gezina" gaf een trek van negentig kisten door, de „Beatrice" zeventig kisten. De KW 55 maakte gewag van een mooie dagvangst, de KW 80 deed een trek van zes pakjes. Een dissonant was de vangst van de KW 8 „Deining". Dit schip haalde het net op met slechts enkele kabeljauwen en een paar makrelen erin. De makreel schijnt nu wel goed „los" te komen. De Helderse „Drie Gebroeders" die op de thuisvaart was voor de vrijdagmarkt, meldde aan de KW 42 „Nicolaas Senior" dat er door diverse Belgische vissers even beneden „Innershole" (ongeveer 56 graden noorderbreedte en vier graden oosterleng te) veel makreel was gevangen. De grootste concentratie van Nederlandse makreelvis- sers zat echter op de 55.20 noord en even bewesten de 3 graden oost. De „Jan Senior" VL. 83 gaf als vangst van drie trekken door: 130 kilo tong, een mand tarbot, twee manden schol en 40 kabeljauwen. De „Nel lie", SCH. 42 had gisteren een ongelukkige dag, daar tot twee maal toe de netten scheurden. Van de schepen die benoorden de 61 gra den noorderbreedte visten, zijn er verschei dene naar de zuidelijker streken gegaan, omdat er weinig of niets te vangen viel. Pech De HD 7 moest de visserij afbreken door dat de aandrijfas van de winch was gebro ken. De „Hennie en Appie" heeft zijn vis tuig binnen moeten halen. De KW 73 „Ma ria Jacoba" meldde gisteravond aan de re derij in Katwijk, dat er de laatste vier trekken slechts 60 kilo tong en een beetje vis was buitgemaakt en dat men daarom de visserij maar had afgebroken. Scheveningen Te Scheveningen werden hedenmorgen aangevoerd: 40 kisten schelvis. 400 wijting. 110 kabeljauw en gul, 1000 makreel, 250 schol, 40 varia en 20.000 kilo tong. Verlegging visserjjgrens Groot-Brittannië heeft vandaag een Deens voorstel aanvaard om te onderhan delen over verlegging van de visserijgrens rond de Faröer-eilanden. Faröer wil dat de huidige visserijgrens van zes op twaalf mijl gebracht wordt. De raad van de gemeente Velsen komt woensdag 25 april in openbare vergade ring bijeen ter behandeling van een vijf tien punten tellende agenda. De raad krijgt onder meer te beslissen over het uitbreidingsplan „Velsen-oost", dat dient te worden vastgesteld. Voorts komen aan de orde voorstellen tot het aankopen van een winkelpand aan de Lange Nieuwstraat om hiervan kantoorruimte voor de ge meente-ontvanger te maken, tot de aan koop van diverse panden en tot het ko pen van de BB-loodsen aan de Kriem- hildestraat in Driehuis. Ook zal de raad gevraagd worden zich uit te spreken over een deelneming in een op te richten stich ting voor het uitgebreid technisch onder wijs op basis van samenwerking in de IJmond en het Haarlemse gebied. Tot slot zullen enkele onderwijsbenoemingen plaats vinden. Bij de ingekomen mede delingen bevinden zich twee brieven van de heren A. Th. Maarschalk te Sant poort en J. C. Smit te IJmuiden die be roep aantekenen tegen het weigeren van een bouwvergunning. Het gemeentebestuur stelt voor de beslissing op deze beroeps schriften dertig dagen uit te stellen en de stukken in handen van het college te stellen om pre-advies. Sleepboten hebben gisteren een 20.000 ton metend drijvend dok van 180 meter lengte en 40 meter breedte weer op sleep touw genomen en met hun sleep koers ge zet naar de haven van Marseille bij zware zeegang. Het moest van Marseille naar Duinkerken worden gebracht. De waarde van het dok wordt geschat op 18 miljoen gulden. Maandagavond was het van de sleepboten losgeslagen. Het dreef gevaarlijk af. Er waren elf runners aan boord. Het konvooi hoopt donderdagmorgen Marseille te bereiken. Het dok zal waar schijnlijk gerepareerd moeten worden. Het 3.639 ton grote Duitse schip Augus- tenburg is vandaag in het Kanaal gezon ken na in de mist in aanvaring gekomen te zijn met het 5.510 ton grote Deense schip Colorado, dat de bemanning van de Augustenburg aan boord genomen heeft. DONDERDAG 19 APRIL Marktplein, 15 u.: Officiële ingebruik neming V.V.V.-kantoor. Watervlietpaviljoen, Velsen-Noord, 20 u.: Open klaverjasdrive IJmond. Sportpark Sehoonenberg, 14 u.: School- voetbaltoernooi. Openbare leeszaal, Beverwijk, 14-17 en 19-21.30 u.: Expositie „Beverwijk toen en nu". Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 10-12.30 uur. P. J. Troelstraweg 20, IJmuiden-Oost, 9.30-12 u. (tel. 7166). Spreekuur: Huishou delijke en Gezinsvoorlichting. VRIJDAG 20 APRIL Openbare leeszaal, Beverwijk, 14 tot 17 en 19 tot 21.30 u.: „Beverwijk toen en nu". R.K. leeszaal, Willemsbeekweg, IJmui- den-oost, open van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. ZATERDAG 21 APRIL Openbare leeszaal, Beverwijk, 14 tot 17 uur: „Beverwijk toen en nu". R.K. leeszaal, Willemsbeekweg, IJmui- den-oost, 14.30 tot 17.30 uur. Sehoonenberg, 9 uur: schoolvoetbaltoer- nooi. VSV-terreinen, Driehuis, 14 uur: jubileum-jeugdtó'ernooi VSV. Het nieuwe gebouwtje voor de IJmui- dense VVV is vanmiddag officieel in gebruik genomen. Eind vorige week was de inboedel i'an het op de andere hoek van het Marktplein staande VVV- keetje al overgebracht en informa- trice M. Jansen heeft deze week haar werk al in het nieuwe kantoor uit geoefend. Het behoeft geen betoog dat dit kantoor een grote verbetering is. Het is qud vormgeving zeer verant woord en biedt vooral ook 's avonds, als de lampen in de luifel ontstoken zijn een zeer aantrekkelijke aanblik. Ongetwijfeld kan de paasdrukte in het nieuwe VVV-kantoor op betere wijze kunnen worden opgevangen dan ooit het geval is geweest. De geheelonthouders-kinderoperettever- eniging „Kindergeluk" uit Beverwijk, had woensdagavond bij haar uitvoering in het K.S.A.-gebouw aan de Peperstraat recht op meer toeschouwers. De te geringe be langstelling was bijzonder spijtig voor het vele werk, dat door jong en oud was besteed aan de opvoering van „Goud haartje en de troubadour", de bekende kinderoperette door Geertruida van Vlade- racken. Met de eenvoudig gehouden intri ge, wordt het begripsvermogen van jeug dige toeschouwers nergens onder een te zware druk gezet. Ook de tekst is na tuurlijk en ongedwongen, zodat de stijf- deftige spreektrant, die vele andere kin deroperettes zo dikwijls een precieus gedwongen speeltrant oplegt, in dit geval geheel werd vermeden. Zoals bij „Kindergeluk" gebruikelijk, was deze voorstelling Hoor de heer S. Rol eveneens met groot enthousiasme voorbereid. Vandaar dat opnieuw de over gave en ambitie van de jeugdige be zetting, aanspraak maakten op een be hoorlijke dosis waardering. Zo werden de beide hoofdrollen, de troubadour en het meisje, dat haar gouden hartje met een rijke lokkenpracht van dezelfde hoe danigheid ziet beloond, zonder een spoor van plankenkoorts of verlegenheid, ge speeld en gezongen. Van de kostuums en de fraaie, lichtgevende decors, had men ook weer bijzonder veel werk ge maakt. hetgeen telkens uiterst fleurige tafereeltjes ten gevolge had. Joke van der Horst heeft niet minder reden om trots te zijn op het effect van de ver schillende dansjes, die zij had ingestu deerd, waarbij haar werk met het ele gante ballet door de hofhouding in het derde bedrijf, zowaar nog met een cli max werd bekroond. Voorts werden de vlotte melodietjes met een innemende op gewektheid door de koortjes gezongen, waarbij de kinderen in mevrouw G. Lieu- wen aan de piano een bekwame assi stente troffen. In het geheel dus een voor stelling, een operettevereniging waardig, welke binnenkort haar gouden jubileum hoopt te vieren. Woensdag werd aan de veiling Kenne- merland door de Heemskerkse tuinder Tinus Timmer de eerste spinazie van de koude grond aangevoerd Voor deze pri meur werd 1,10 per kilo betaald. Vorig jaar kwam deze eerste voorjaarsgroente al een maand eerder aan de veiling, namelijk op 17 maart. Ofschoon het eerste „Spinazieschaap" nu over de dam is, zal het toch nog wel even duren voordat de aanvoer van enige be tekenis gaat worden. De noteringen waren: aardbeien 4-19 cent per stuk, spinazie 81-118. sla 18-40, radijs 16-23, rabarber 17-37, prei 15-104, witlof 65-103, waspeen 38-89. Aanvoer rabarber 2500 kisten, of 30.000 bossen. Op tweede paasdag is er wei een bloe menveiling, maar geen groenteveiling. In verband met de paasweek veilt Ken- nemerland als volgt: dinsdag, woensdag en vrijdag aanvang 10 uur; donderdag begint de veiling om half elf. De daarop volgende week wordt op 30 april niet geveild. Daarna gaan de veilin gen normaal door. Voor de bloemenveiling wordt er op tweede paasdag wel geveild. Men begint dan om 10 uur. Er wordt ook hier met in gang van volgende week elke dag geveild; op dinsdag en donderdag begint de veiling om 2 uur en op de andere veilingdagen om half twee. Op 30 april begint de bloemen veiling om 10 uur 's morgens. De Velser brandweer is gisteravond van omstreeks negen uur tot half elf bezig ge weest met het blussen van een vuilnisbrand aan het einde van de Orionweg. Met twee lagedrukstralen werd voorkomen dat net vuur zich verspreidde. Vanmorgen omstreeks half acht rukte de brandweer uit op een brandmelding uit de Duinvlietstraat. Daar bleek de carburateur van een oliekachel lek te zijn, waardoor uitlekkende olie vlam had gevat. De be woners hadden echter zelf tijdig de hoofd- j olieleiding afgesloten, zodat er vrijwel geen schade werd aangericht. De brand weer kon na onderzoek en het geven van wijs advies weer inrukken. De 473 ton metende Schotse trawler Ben Lui is gisteren voor de kust van IJsland aangehouden en opgebracht. De beman ning "is meegenomen voor ondervraging of is gearresteerd. Dit meldt het Britse minis terie van Marine vanmorgen vroeg. De schipper is gearresteerd wegens vissen binnen de twaalfmijlszone op een verboden datum. De schipper, die vandaag terecht staat, ontkent dit. Het Britse visserij-inspectievaartuig Russel is in de buurt en stelt een onder zoek in. Het incident staat in verband met het geschil tussen Engeland en IJsland over de visserijgrenzen. Dit geschil is vorig jaar voorlopig be ëindigd door het sluiten van een akkoord. Volgens het akkoord mogen Britse traw lers tussen bepaalde data nog drie jaar lang vissen tot op zes mijl van de kust. De officiële grens ligt op 12 mijl uit de kust. Bij Brest is een omgeslagen vissersvaar tuig gevonden, dat twaalf bemannigsleden aan boord heeft gehad die nu worden ver mist. Het vaartuig, 140 ton groot, bestemd voor de kreeftenvangst en afkomstig uit Bretagne, had een reddingboot en twee rubberboten aan boord. Gaan VSV en Stormvogels de zaterdag vóór de Pasen zich met de beide Dordtse eerste divisieclubs meten, op tweede paasdag krijgen zij het met de twee Friese eerste divisie-teams aan de stok. VSV speelt dan thuis tegen Heerenveen en Stormvogels bezoekt Leeuwarden in de Friese hoofdstad. De eerste ontmoetingen tussen deze vier clubs leverden een volle dig noordelijk succes op: VSV verloor toen met 1-0 en Stormvogels met 1-3. Ondanks deze op de beide IJmuider se- mi-profclubs behaalde overwinningen, is de kans dat Friesland het volgende sei zoen nog in de eerste divisie vertegen woordigd is, niet groot. We kunnen ons desnoods nog voorstellen, dat men in het Leeuwarden-kamp met het oog op de 28 punten uit 28 wedstrijden nog niet defini tief alle hoop heeft opgegeven nummer zes, Veendam, heeft 32 punten maar Heerenveen met 25 punten uit 28 wedstrij den tegen nummer zes, ZFC, 33 punten kan onzes inziens alle hoop wel laten varen. De kans, dat VSV revanche neemt voor de in Heerenveen geleden 1-0 nederlaag lijkt ons vrij groot, ondanks het feit, dat de Friezen het in hun 15 uitwedstrijden dank zij niet minder dan 7 gelijke spelen tot 13 winstpunten hebben gebracht. De noordelijke defensie toch speelt nog al wisselvallig en dat gevoegd bij het vaak onberekenbare spel van de VSV-aanval, die o.m. tegen Limburgia, Elinkwijk en Be Quick 4 doelpunten wist te maken, doet ons de kans op een VSV-zege hoog aan slaan. Mjnder gerust zijn we op een revanche nemen door de Stormvogels, daar men er bij de blauwwitten nog maar steeds niet in geslaagd is een schutter te vinden. In 12 wedstrijden hebben de aanvallers der vo gels tevergeefs getracht de doelman der tegenpartij te passeren en negen maal slaagden zij daarin slechts één keer. Hier komt nog bij, dat de Leeuwarden-verdedi ging (29 tegenpunten in 28 wedstrijden) van zeer behoorlijke kwaliteit en vooral op eigen terrein uiterst moeilijk te passeren is (11 tegenpunten in 15 wedstrijden). De kans op een Stormvogels-overwinning we zeiden het reeds lijkt ons dan ook uiterst klein. In het allergunstigste geval zorgt misschien de verdediging er voor, dat men één punt rijker de Friese hoofd stad verlaat. AGIK. Voor de leden van de vereni ging Kennemerstaten wordt vrijdag 27 april in het Hervormd verenigingsgebouw aan de Schans te Beverwijk een ver strooiingsavond gegeven door AGIK (Amusementsigiroep in Kennemerstaten). Aquarium. Op de woensdagavond in de Promenade te Beverwijk gehouden ledenvergadering van de Aquariumvereni ging Kennemerland is, naar aanleiding van het steeds toenemende aantal leden in Heemskerk geopperd aldaar een afdeling op te richten. Sleepvaart. Voor de leden van net departement Heemskerk van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen heeft de heer W. Neehus, publiciteitschef van de zeesleepvaart- en bergingsmaatschappij Wijsmuller te IJmuiden woensdagavond een causerie gehouden. De heer Neehus vertelde over het ontstaan en sinds 1955 van de wederopbloei van deze maatschap pij en liet in dia's een aantal hoogtepunten uit de slepersgeschiedenis zien. Kip. Er was woensdagavond geen plaats onbezet in de kantine van Kamp Rooswijk, waar voor burger en militair een Bingo-avond gehouden werd. Er waren aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld, zoals dieren, tientallen rollades, krente- broden, taarten, geslachte kippen en tot aller verrassing, maar tot schrik van de prijswinnaar, ook een levende kip! Aanbesteding. De verlenging van de Wenckebachstraat tot de Schulpweg in Velsen-Noord is hedenmorgen in het open baar aanbesteed. Er waren zeven inschrij vers. De hoogste was de fa. Van de Hout en Smit te IJmuiden voor 169.100,en de laagste de fa. P. A. Heeremans uit Santpoort 156.900. (Van onze correspondent) BONN De Westduitse socialisten en liberalen hebben gisteren scherpe kritiek geuit tegen de onbekende, die de inhoud van het Amerikaanse „werkdocument" eind vorige week heeft laten uitlekken. Aangenomen wordt dat de onbekende hier mee heeft willen proberen de hervatte Amerikaans-Russische besprekingen te torpederen. Hoewel keurig gesproken wordt over de „onbekende", is iedereen duidelijk dat men hierbij denkt aan de Christen-democratische fractievoorzitter Von Brentano, van wie bekend is dat hij de zogenaamde „harde lijn" wil volgen en dat hij een fel tegenstander is van het pas in het laatste werkpapier opge doken Amerikaanse plan om aan een con trolecommissie over de toegangswegen naar Berlijn te laten deel nemen door Oost- zowel als Westduitsers. Von Brentano nam gisteren overigens de moeite om van zijn vakantieoord in Zuid-Frankrijk uit op te bellen naar Bonn om met klem alle geruchten tegen te spreken, die willen dat het lek bij hem zou hebben gezeten. Von Brentano zweeg echter, evenals al zijn prominente partij genoten, over de netelige kwestie hoe zijn Uitgaande van het Comité 1962 voor de Vrede, afdeling Kennemerland, wordt op zaterdag 21 april een anti-atoombommars van IJmuiden via Santpoort en Bloemen- daal naar Haarlem gehouden. De mars begint om 's morgens tien uur op het Stationsplein in IJmuiden waarna de volgende route zal worden gevolgd: Koningin Wilhelminakade, Kennemerlaan, Oosterduinplein, Velserduinplein, Kalver- straat, Raadhuisstraat, Plein 1945, Zeeweg. Vervolgens in Driehuis Waterloolaan, v. d. Vondellaan, in Santpoort Hagelingerweg, Burg. Weertsplantsoen, Schipbroekenweg, Enschedelaan, Middenduinerweg, Willem de Zwijgerlaan, Brederoodseweg, Duinweg, Bloemendaalsestraatweg, Rusburglaan, Van Dalenlaan, Bloemendaalsestraatweg. In Bloemendaal Kennemerweg, Wildhoef plantsoen, Noorder Stationsweg, tunnel station en verder in Haarlem Rijklof van Goensplein, Laurens Reaellaan, Lod. van Deyssellaan, Orionweg, Delftlaan, Pleia- denstraat, Eenhoornstraat. Na de lunchpauze wordt om half drie ge start voor een mars door Haarlem waarbij de volgende route wordt aangehouden: Mercuriusstraat, Marnixplein, Marnix- straat, Velserstraat, Kleverparkweg, Van Ostadestraat, Schotersingel, Frans Hals plein, Kloppersingel, Spaandamseweg, Prinsenbrug, Oude Weg, Harmenjansweg, Damaststraat, Oostvest, Amsterdamstraat, Nagtzaamplein, Kruistochtstraat, Slacht huisstraat, Schalkwijkerstraat, Buitenrust- brug, Rustenburgerlaan, Buitenrustlaan, Twijnderslaan, Frederikspark, Dreef. Bij het verzetsmonument op de Dreef wordt omstreeks 16 uur een openlucht- bijeenkomst gehouden waarop de heren G. A. de Bock uit Haarlem en dr. Kr. Strijd uit Amsterdam het woord zullen voeren. Op zondag 22 april (eerste paasdag) neemt het Comité 1962 voor de Vrede deel aan een demonstratieve mars Haarlem HalfwegAmsterdam, samen met leden van de „Ban de Bom"-groep die op 20 april te voet uit Den Haag vertrekken. De start in Haarlem is om 's morgens 11 uur. In Amsterdam wordt 's avonds deelgeno men aan een fakkeloptocht. VZV is er wederom niet ingeslaagd be slag te leggen >p de kampioenstitel van de tweede klasse heren. Woensdagavond werd in Velsen gespeeld tegen HVGB 2, dat ruim won. VZV liep hard van stapel. Uit een vrije worp van Jan Kobes maakte Luuc Mossel het eerste VZV-doelpunt, dat gevolgd werd door een treffer van Jelle Oortwijn. Na het wisselen werd de VZV- verdediging uiteen gespeeld, waarna Rol en Boon gelijk maakten. Vol vuur zetten beide ploegen de derde periode in. Zwaar spel van Hamers bezorgde Rol (HVGB) een strafworp, maar de scheidsrechter kende de goal niet toe daar de grensrech ter niet duidelijk genoeg gevlagd had. Na dat Schoberer de stand in het voordeel van HVGB had gebracht, werd Boon (HVGB) het water uitgestuurd en trok VZV met een meerderheid op het HVGB-doel af; Oort wijn schoot de bal het doel in, maar de treffer werd afgekeurd wegens opstellen binnen de tweemeterlijn. Toen was de weerstand van de VZV-ers gebroken. Rol, Boon (2) hadden de HVGB-voorsprong reeds op 62 gebracht toen Piet Hamers het water werd uitgezonden. De Haan bracht tenslotte de HVGB-overwinning op 82. Nog heeft VZV een kans op het kam pioenschap als het op 2 mei HPC 2 op bezoek krijgt. De VZV-dames boekten reglementair een 50 overwinning in de eerste klasse dames daar Haarlem liet weten dat men niet kon komen. De 16-jarige Cees Duivenbode uit de J. P. Coenstraat in IJmuiden is er iri geslaagd de laatste partij van het dam- toernooi eerste klasse Kennemerland te gen Teun Hoek (Santpoort) remise te spe len. Door deze uitslag is de DCIJ-er kam pioen eerste klasse Kennemerland geword Hij zal in het najaar mogen uitkomen in het provinciaal damtoernooi eerste klasse, dat in september in Uitgeest wordt gehou den. Voorts promoveert hij naar de hoofd klasse. Ook D. Bosma van DCIJ, die de tweede plaats veroverde, maakt deze pro motie. GEEN SPREEKUUR WETHOUDERS De wethouder voor openbare werken, de heer R. Verbeek en de wethouder voor so ciale zaken de heer C. P. J. Maas, hebben op donderdag 26 april 1962 geen spreek uur. partij denkt over de Amerikaanse plan nen. Socialisten en liberalen hebben na melijk inmiddels al laten weten, dat zij de Amerikaanse positie steunen en wel. vooral omdat zij onenigheid tussen Bonn en Washington voor fataal houden. In principe zullen evenwel ook de SPD en de FDP bezwaren hebben tegen samen werking van Oost- en Westduitsers in com missies. Hiervan zou men de Amerikanen op de hoogte hebben gebracht. Von Bren tano, die binnenkort naar de Verenigde Staten gaat, zou zijn bezwaren nog eens met nadruk naar voren willen gaan bren gen. Advertentie Steeds het nieuwste in -.ncrt itt her§n» en W. longen» kleding Breestraat 17.-19 Beverwijk GENUA (AP) Gesleept door de zee sleper Thames van Smit en Co uit Rotter dam is een landingsboot van de Ameri kaanse marine de haven van Genua bin nengekomen. Het vaartuig zal worden om gebouwd tot een drijvend luxe-hotel voor vakantiegangers aan de Rivièra. De 1st 1047 (landingsschip voor tanks), die later werd omgebouwd tot vliegdek- jschip, is onlangs door een maatschappij uit Milaan gekocht voor 480.000 gulden. Na de verbouwing tot hotelschip zal het vaartuig de Lisetta 1047 heten. Het komt te liggen bij Bordighera, een geliefkoosd vakantie oord voor rijke Britten. De Lisetta 1047 wordt uitgerust met luxe hutten, een restaurant, zwembad en een landingsdek voor helikopters. Voor de sleepreis over de Atlantische Oceaan was 45 dagen uitgetrokken. De Ne derlandse zeeslepers brachten het schip echter in de officieuze recordtijd van 28 dagen over. Eenmaal is de sleepkabel ge broken. Binnen een uur was echter op nieuw een verbinding tot stand gebracht. Dft „woningstichting Velsen" heeft het gemeentebestuur verzocht om een geldle ning van 660.000.- ter financiering van de bouw van 34 eengezinswoningen en achttien garages aan de Eridanusstraat in IJmuiden (Duinwijk). De raad wordt voorgesteld de gevraagde medewerking te verlenen. De woningen worden gebouwd met toe passing van de bepalingen van het pre mie- en bijdragebesluit 1960. Met een hevige klap viel woensdag morgen op het kruispunt Creutzberglaan- Bankelaan een compressor van een zwa re vrachtauto. Hierdoor ontstond veel schade aan de compressor. Toen de vracht wagenbestuurder van een aannemingsbe drijf langzaam met zijn voertuig wegreed, gleed de compressor naar achteren. Een ijzeren balk kon het gevaarte niet tegen houden. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Wilhelmus C., z. v. A. W. Paardekoper en T. J. Boogaard; Caroline, d. v. E. van Wijk en T. Coenen; Joan, d. v. J. Harmsen en G. van Hecht Muntingh Napjus; Maria G., d. v. J. I. de Ruijter en J. F. Maalman; Jim J., z. v. P. B. M. Duin en H. W. Vrugt; Petrus J. G., z. v. J. A. Hoogewerf en C. G. Niesten; Teo, z. v. T. van Beek en J. A. de Vries; Rogier, z. v. G. de Vries en M. J. Bakker; Petrus J. M., z. v. J. C. Berkhout en A. M. Groot, Mar- garetha W„ d. v. W. J. Lamberts en M. D. M. Wigman; Carolien d. v. J. A. Delfsma en K. C. Verel; Jeannetta, d. v. C. Kooij en G Luchies; Peter, z. v. G. Bulteel en J. Witlam; Robin, d. v. C. L. Uitham en R. Rugge, Freddy, z. v. J. van der Wal en G. Kluft. ONDERTROUWD: L. G. Doodeman en A. W. M. Groeneveld; J. Fokkens en J. Malenstein; W. Harms en A. M. Kok; M. M. Kochx en M. E. Kuijs; H. A. M. Duijn en A. Molleman; G. P. Heijnis en G. Bret- houwer; J. Hofland en P. W. A. M. van Hel voort; C. M. Burger en C. G. Thomas; E. W. Reisser en M. G. Bakker. GETROUWD: S. H. Ratsak en S. A. Spie- rings; L. J. Grapendaal en H. J. Rosier; P. J. J. Kusters en T. Dijkstra; E. H. Koop man en J. R. Molenkamp; J. J. Broeze en B. J. Marckelbach. OVERLEDEN: J. Mientjes, oud 81 jaar, weduwe van D. der Ruiter; J. P. Lentelink, oud 62 jaar, echtgenote van J. E. Boerla gen; L. Slotenmaker, oud 75 jaar; A. A. Schellevis, oud 65 jaar, echtgenoot van A. J. M. Wanders; T. Kuijer, oud 27 jaar, echtgenote van H. van der Weide; H. J. Otto, oud 86 jaar, weduwe van J. Dierx; G L. Landman, oud 66 jaar, gehuwd met: E. Dieudonné. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Theodorus, Willem, zoon van J. van den Akker en E. G. Hinrichs. Maria Johanna, dochter van A. P. de Rooij en M. J. de Zeeuw. Dirk Willem, zoon van W. H. C. Cornelis en J. M. Staff. ONDERTROUWD: J. P Hageman en M. A. Bleeker. E. Postma en R. Pieterse.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9