Baggermolen komt brugpijlers in Noordzeekanaal opruimen Dure bloemen brengen weinig vreugde bij bollenexporteurs Nieuwe VVV-kantoor is een waardige ontvangstruimte voor vreemdelingen „Werk wordt door middenstand nog te weinig gewaardeerd Merel voelt zich best thuis in Beverwijks loodgietersbedrijf mm waarom karpet AREND REIJM Oecumenische kerkdag in de IJmond Veilingprijzen liegen er niet om Euromarkt laat zich hier ook voelen J. J. Schoorl 25 jaar bij papierfabriek in mm HAVENBERICHTEN KENNEMER GARAGE voor RIJLES L ü.vG 21 APRIL 1962 11 m i Als u dit jaar op reis wilt gaan In Europa of daar buiten UW REISBUREAU Joh. Vellekoop heeft het 0 is „SUCCES' Hoge prijzen voor bloemen, spinazie en waspeen IJmond ontvangt vanavond Duitse gasten Ongeval bij Hoogovens s v V ;vXv-vNvN^SvV Naar allo waarschijnlijkheid zal de steenbaggermolen „Kala Nag" van de Franse maatschappij „Frabeltra" de drie brugpjjlers in het Noordzeekanaal opruimen. De „Kala Nag" is ingeschakeld bij het opruimen van een deel van de zuiderpier in I.lmuiden, in het kader van de verlenging van de beide havenhoofden. Dit vaartuig is uitermate geschikt voor het zware opruimingswerk. Immers met hehulp van een bak van achttien kubieke meter wordt steeds een hoeveelheid van twintig ton puin weggebaggerd. Rijkswaterstaat overweegt thans de mogelijkheid om het bagger- vaartuig ook de drie zware brugpjjlers te laten opruimen. De opruimingswerkzaamheden zullen in mgustus beginnen. Dit hangt samen met le totstandkoming van de nieuwe pont havens. Deze moeten eerst gereed zijn. Daarna pas kan men beginnen met het verwijderen van de pijlers. Men heeft gestreefd naar een zo goed koop mogelijke manier van opruimen. De manier waarop de noordelijke brugpijler is verwijderd heeft veel geld gekost. Het puin moest met behulp van een drijvende kraan worden weggehaald. Met behulp van explosieven worden de pijlers bij stukjes en beetjes opgeblazen. De steenbaggermolen haalt daarna het puin weg. Dit vaartuig heeft ruimte nodig, Advertentie in de zomer of het komende najaar vraag dan eens inlichtingen, gidsen, folders en documentatie materiaal. per vliegtuig, trein, boot, tou ringcar of eigen vervoer. Kennemerlaan 25 - IJmuiden - Tel. 5306 C. H. Moensstr. 13 - B'wljk - Tel. 4029 of vraagt het voor u aan. Vakantie-reizen boekt u bij een REISBUREAU Op 12 en 13 mei wordt door de Oecu menische Raden van Beverwijk-Heems kerk en Velsen een Oecumenische kerk dag belegd voor de IJmond. Nadat men 's zaterdagsmiddags op drie plaatsen, na melijk in Beverwijk, Santpoort en IJmui den, in discussiegroepen bijeen is geweest trekt men op naar het' centrale punt in Beverwijk (de Opgang), waar, na een ge meenschappelijke maaltijd, een forum de vragen uit de discussiegroepen zal behan delen. In dit forum zullen onder anderen zitting hebben dr. E. Emrden en dr. L. G. M. Alting von Geusau, welke beiden in New Delhi waren, de laatste was Rooms- katholiek waarnemer. Als thema voor de kerkdag is gekozen het thema van de ver gadering van de Wereldraad' van Kerken in New Delhi, eind vorig jaar: „Het Licht der Wereld". De drie centra, waar een inleiding wordt gehouden bevinden zich te IJmuiden in het Wijkgebouw van de Bethlehemkerk aan de Radarstraat met inleider 'ds. L. Brink; te Santpoort in de „Duinpan", Nederland se Hervormde Kerk bij het station, inlei der ds. G. H. van Willemswaard en te Beverwijk in het Hervormd verenigings gebouw aan de Schans, inleider dr. L. G. M. Alting van Geusau, rooms-katholiek. Behalve de reeds genoemden hebben in het forum zitting mevrouw T. Olivierse- den Dikken en de heer W. Wessels. Pastoor J. C. M. Keman, oud-katholiek, verricht zaterdagavond de dagsluiting. Op zondag, 13 mei zijn in alle aangesloten kerken diensten over het thema: Getui gen, Dienen, Eenheid. Te kwart over ze ven 's avonds is er in Beverwijk in de Evangelisch Lutherse kerk aan de Koning straat een Oud-katholieke vesper. Te ze ven uur zal in de oude Engelmunsduskerk te Velsen-zuid eveneens een oecumenische dienst zijn. Advertentie CORN. ZWIER Kennemrrlaan 224-226 IJmuiden Tel. 4324 Voor eerste klas service vandaar dat eerst de ponthavens gereed moeten zijn. De aanleg van de beide havens is in volle gang. Zware houten palen zijn de grond ingeheid en thans is men bezig met het storten van beton voor de op- en af ritten. De verwachting is dat medio 1,963 het pontveer in gebruik genomen zal kun nen worden. Auto-, Motor- of Scooterles VANOUDS HET ADRES De enige rijschool ln de gemeente Velsen die gediplomeerd is door K.NAC. - A.N.W B. - K.N.M.V. - F.N.O.P en VAMOR. Het bewijs van vakmanschap. Door onze vakkundigs lessen leert u goed en veilig rijden. TEVENS RIJBEWIJS CENTRALE KERKWEG 67 - SANTPOORT Telefoon 893(1 en 8947 (02560) (Von onze medewerker voor bloembollencultuur) Vijf tot twaalf gulden krijgen de kwekers op dit ogenblik voor honderd nar cissen, gesneden van het vrije veld. Anderhalf tot drieëneenhalve gulden voor een bos van tien tulpen, tellen de handelaren op de veilingen neer. Plet zijn enorme prijzen. In het buitenland is het al precies hetzelfde. En daar komt nog eens de vracht bovrnop,Mh njcn daar bloemen itit Holland importeert. Deze uitvoer maakt de bloemen bij ons zo duur. Enkele jaren geleden zouden de exporteurs van bloembollen jubelend door de streek zijn gereden, dure bloemen gaven altijd uitzicht op grotere 'orders. Het is voorbij, want niemand twijfelt meer aan de oorzaak, de 7,uideuropese bloemen zijn bevroren of ondergesneeuwd. Daardoor zijn er te weinig bloemen in Europa. Veel handel is er niet in de bollen op het ogenblik, er is wel veel onzekerheid. Die vreugde van de exporteurs in vroe ger jaren was in feite een gevolg van kortzichtigheid. Het gebruik van bloemen door een bepaalde hoeveelheid publiek is vrij constant. Het aantal verjaardagen, bruiloften en begrafenissen loopt niet ver uiteen, men koopt voor versiering in de huiskamer vooral in het buitenland geen of weinig bloemen. Waren er hoge prijzen, dan was er altijd een bepaalde oorzaak. Of men had niet genoeg bloembollen op geplant om ze te forceren of er was ergens veel uitval. Het laatste geval was natuur lijk niet prettig, maar daar was wel over te praten. Was de vraag echter groot of het aanbod klein, dan lagen de zaken anders. De broeiers kregen flink geld en men kon het rustig aan de bloembollen reiziger overlaten om daarvan gebruik te maken. Hij verkocht dan heel wat meer. Hij maalde er niet om of er bollen konden worden ingekocht, en het interesseerde hem ook niet of dezelfde broeiers het vol gend jaar niet te veel zouden hebben Met ais gevolg, dalende prijzen! Eendrachtig klaagde 'men dan over eikaars onverstand om zoveel bollen te verkopen. Zo lag de zaak wel in zeer grote lijnen. Geen jubelstemming Maar nu er steeds meer bloemen van de Franse en Italiaanse Riviera komen, waar van de prijzen op hetzelfde lage niveau liggen als de tulpen en narcissen (dit zijn namelijk zogenaamde goedkope bloemen!) op een tijdstip dat vroeger eigenlijk alleen maar afgesneden tulpen en narcissen te krijgen waren, is de situatie anders. De hoge prijzen van nu zijn geen gevolg van een verkeerde inkooptactiek van de broeiers, maar van de late en strenge win ter in Italië waar alle bloemen zijn ver dwenen. Geen jubelstemming, maar een aanvaarding van de concurrentie, die overigens verkeerd wordt opgevangen. Men hoopt nu al weer tegen lage prijzen in het buitenland te verkopen, in de hoop dat de zeer stijve prijzen van de bollen in de voorhandel straks wel zullen dalen. In plaats van dat men wel jubelt over deze hoge bloemenprijzen, klaagt men. Deze prijzen bewijzen namelijk, dat de toenmalige minister van Landbouw, S. L. Mansholt, gelijk had met zijn bewering, dat bloemen een levensbehoefte gaan wor den. Hij gebruikte dit argument nogal eens bij onderhandelingen over de uitvoer van siergewassen. Als men bereid is om der gelijke hoge prijzen te betalen dan moet men toch zijn zinnen er op hebben gezet om zo iets te geven, of te krijgen! Maar neen, men praat liever over het gevaar van overproduktie als er straks in de Euromarkt geen teeltvergunningen zijn. Iedereen,kan dan bloembollen gaan telen of planten en heesters en dan gaat het weer precies als in 1929. Een catastrofe zal volgen. Reclame maken! De leiders van de Europese tuinbouw organisaties zijn hiervan niet zo overtuigd. Zij zijn van mening, dat de bevolking van Europa nog veel meer bloemen zal kunnen gebruiken. Als er maar voor wordt ge zorgd, dat men weet, dat er bloemen te koop zijn voor versiering en opvroljjking van de kamer. Daarvoor moet reclame werden gemaakt. Enfin, niet ieder kan een optimist zijn. De prijzen die woensdagmorgen op de veiling Flora in Rijnsburg werden ge maakt liegen er beslist niet om. Men wil bloemen hebben. Het is wel onze ervaring, dat de bloemenverkopers met een vast „stalletje" niet zo erg gelukkig zijn. Hoe- „Ons werk wordt weinig door de middenstand gewaardeerd. Men is nog lang niët doordrongen van het belang van een plaatselijke V.V.V., die belangeloos ijvert voor het welzijn van de plaats". Dit zei donderdagmiddag de voorzitter van de afdeling Velsen-IJmuiden van de V.V.V., de heer M. Roos, bij de officiële opening van het nieuwe kantoor op het IJmuidense Marktplein. Hierbij waren tal van autoriteiten aanwezig. Het was burgemeester mr. J. Chr. Bührmann die na een toespraak informa- trice mevrouw Jansen met een stevige handdruk feliciteerde. Immers zij heeft een houten keet kunnen verwisselen voor een fraai permanent gebouw een ontwerp van gemeente-architect H. A. Peters. De architect heeft ernaar gestreefd de gastvrijheid in het gebouw te verankeren. Daarin is hij onzes inziens volkomen ge slaagd. Dit is dan onder meer te danken aan het dak, dat vanuit het midden om hoog helt en aan de toepassing van veel glas. Het kantoor is gebouwd door de aanne mingsfirma W. Rolvink onder directie Van het bedrijf Openbare Werken van Velsen. Aan de onderzijde van de brede daklijst zijn vele lampjes aangebracht, die des avonds het V.V.V.-kantoor een feestelijke aanblik geven. Burgemeester Bührmann hield een toe spraak waarin hij herinnerde aan de op richting van een vereniging voor vreemde lingenverkeer in IJmuiden in 1924, die toen nog ÏJmuidens Bloei heette. In 1927 vroeg het bestuur hiervan een subsidie van 1000.- die werd geweigerd, omdat de aanvraag te Iaat was ingediend Oud idee De vereniging heeft altijd een open oog gehad voor de vele mogelijkheden die IJmuiden als trekpleister voor de vreem delingen te bieden had. Zo vermeldde het jaarverslag van vijfendertig jaar geleden al dat er voor IJmuiden meer mogelijk heden waren als zeehaven, dank zij de gunstige ligging. Gedacht werd toen al aan de mogelijk heid in IJmuiden een zeehaven aan te leg gen voor passagiersschepen. Het is merk waardig dat deze gedachte thans nog leeft, en zelfs in zeer sterke mate. De burge meester wees er in dit verband op, dat de commissie ter bestudering van de mo gelijkheden voor nieuwe havens aan de voet van de zuiderpier, binnenkort rapport zal uitbrengen (zie elders in dit blad). De V.V.V. kreeg dank zij de medewer king van de raad een subsidie van 10.000. Aanvankelijk moest de vereniging het stel len met een houten keet. Ter financiering van de bouw van een nieuw kantoor kreeg de V.V.V. een bedrag van 15.000.-. De heer Bührmann wees erop dat men in IJmuiden nog geen centrum heeft. „Wij veel zal het publiek kopen? Blijft hij met de helft zitten? Hij ziet ontevreden, ge zichten van zijn klanten, die zulke prijzen niet gewend zijn. Ze verdenken hem er van de prijzen op te drijven omdat het Pasen wordt en het is heus zijn schuld niet. Een bloemenwinkel moet zeker hon derd percent op de inkoop leggen, omdat alle onverkochte bloemen verlies beteke nen na enkele dagen. Weggooien is het enige. De man met het stalletje kan het met wat minder aan, omdat hij tegen het eind van de dag nog kan gaan ruimen als het tegenzit. Hij kan zijn verlies daardoor beperkt houden. Als de bloemen het volgend jaar wel goedkoop zijn dan heeft de bolleman de schrale troost, dat hij dan echt niet te veel heeft verkocht. De Italiaanse bloemen hebben dan wel gezorgd, dat wij in Holland weer voor minder dan een gulden een bosje narcissen van het veld kunnen krijgen. En dat is dan een beetje Euromarkt. Tenminste zo lang er geen kartels bestaan. In de loodgieterswerkplaats van de firma Coppens aan de Breestraat te Be verwijk heeft zich een merel genesteld, die zich weinig schijnt aan te trekken van het lawaai rondom hem. De vogel zit regelmatig op het nest, waarin al een ei is gelegd. Het voorjaar heeft dus over duidelijk haar in trede gedaan en dan nog wel binnenshuis. De merels leggen in het algemeen drie tot vier eitjes. Het vrouw tje gaat niet eerder zitten broeden dan nadat alle eitjes zijn gelegd. Het feit dat de vogel in het nest zit, wil dus nog niet zeggen dat het dier al aan het broeden is. Er wordt zorgvuldig een afstand van enige centimeters tussen vogel en eitje be waard. Zo is dit in de natuur allemaal ge regeld. Waarom het merelechtpaar zich nu in de werkplaats heeft genesteld? Wel licht omdat vogels er zeker van zijn dat zij in een loodgieterswerkplaats geen last van lekkage zullen hebben.... trachten dit centrum te krijgen", aldus spreker, die doelde op de komende bouw van een nieuw raadhuis en de plannen voor de bouw van een centraal kantoren gebouw tegenover het Marktplein. Dat de V.V.V. enorm veel werk verzet, mag blijken uit enkele cijfers. In het vo rige jaar werden 4400 inlichtingen ver strekt. Hiervan gingen 2700 informaties naar Nederlanders, de overige naar bui tenlanders, van wie het merendeel uit Duitsers (1300) bestond. Het aantal infor maties verstrekt in het eerste kwartaal van dit jaar bedraagt al 2700. Mevrouw Jansen en haar assistente, me juffrouw Roos zullen het gedurende de ko mende paasdagen zeer druk krijgen. Za terdag. zondag en maandag is het kantoor vanaf des middags vier uur geopend. Me vrouw Jansen vertelde ons, dat alle hotels en pensions voor de komende paasdagen Advertentie t BESTE ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstr. 718 - Telaf. 4333 De heer J. J. Schoorl die donderdag vijfentwintig jaar in dienst van de Ko ninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zo nen n.v. (e Velsen was, is op het directie kantoor gehuldigd Hij was vergezeld van zijn echtgenote en schoonvader, die ook al meer dan veer tig jaar aan het bedrijf is verbonden. De vader van de jubilaris heeft langer dan een halve eeuw in de papierproduktie ge werkt. De heer Schoorl werd wegens af wezigheid van de bedrijfsdirecteur, de heer J. H. Smidt va Gelder in, namens de directie ontvangen door het hoofd van de technische dienst ir. G. A. Schoonkind en het hoofd van het bedrijfsbureau de heer A. v.d. Bliek- Ir. Schoonkind herinnerde aan de loop baan van de jubilaris, die als vijftienjarige bij het bedrijf kwam, de eerste tien ja ren werkzaam was in de formaatafdeling en in deze periode kennis maakte met de arbeidsinzet in Duitsland. Deze periode is wel de moeilijkste ge weest wegens ziekte en een langdurig her stel na de uitzending. Gelukkig kon hij in 1947 een rustiger functie aanvaarden in de meetafdeling als controleur om van daar in 1955 een plaats te vinden bij de administratie van de garage en het vorig jaar in dezelfde hoedanigheid bij het be drijfsbureau van de technische dienst. Erkenning voor de verdiensten werd toen ook gevonden in de nieuwe status van be ambte, waarin hij zijn capaciteiten beter kan uitdragen. De heer Van der Bliek wenste de jubilaris toe zijn huidige func tie en taak bij het bedrijfsbureau nog vele jaren te kunnen voortzetten. De heer Schoonkind overhandigde als huldeblijk van de directie een enveloppe met inhoud en schriftelijke gelukwensen van de hoofd directie, waarna mevrouw Schoorl de ge bruikelijke foto kreeg aangeboden. In zijn woning aan de Wijkeroogstraat bleek evenzeer belangstelling uit de geschenken van collega's en van de vrienden uit de garage. De paasbloemen zijn ook de afgelopen week in Beverwijk duur geweest. De kwe kers zorgden er voor dat er een grote aan voer was, .moral in het laatste der week, maar de handel toonde veel belangstelling met hoge prijzen. Maandag was een dag met uitzonderlijk hoge prijzen. Dat luw de later wel even af maar vrijdag was alles weer volop aan de prijs. Vooral de afname van narcissen ging vlot met prij zen voor de verschillende koude grond-soor ten rond 50 cent per bos. Tulpen gingen vlot weg, de gele brachten zelfs nog ƒ2,50 per bos op. Beneden de gulden was er hier weinig te koop. Ook de fresia-prijzen trokken flink aan terwijl anjers en rozen uitgesproken duur waren. Er was een ruim aanbod van pot planten die ook al in het teken van dê paashandel stonden. Met de Pasen wil een ieder ook graag zijn tuin knap hebben wat tot gevolg had dat de perkplanten, waarvan het aanbod nog klein is, ook duur waren. GROENTE De groentemarkt werd deze week groten deels beheerst door het ruime aanbod van rabarber waarvoor de prijzen vergeleken bij vorige week wel iets terug liepen. Toeh betaalde men grif voor een goede partij tot 35 cent per bos. De eerste spinazie van de koude grond die deze week werd aangevoerd ging ook grif weg en kwam vrijdag nog tot f 1,08 per kilo. Waspeen doet het ook steeds nog goed en noteerde van 42 tot 89 cent per kilo. Ra dijs is in flinke partijen aan de markt met prijzen tot 26 cent per bosje. Minder vlot ging het met de prei. Nu het iets war mer wordt ging de prijs naar beneden. Ze kwam niet hoger dan 66 cent per kilo. Sla is een vlot te verkopen produkt waar voor men tot 42 cent per krop betaalde. De aanvoer van aardbeien is nog maar bescheiden, evenals de grootte der vruch ten. Er werd tot 23 cent per stuk betaald, voor de kleintjes tot 10 cent per stuk. in IJmuiden reeds zijn volgeboekt. Voor de stroom buitenlanders heeft men nu nog ongeveer duizend slaapplaatsen bij parti culieren beschikbaar. Voorzitter M. Roos dankte voor de me dewerking van het gemeentebestuur en de raad. Voor de porlog, zo zei hij, tracht te iedere vereniging zoveel mogelijk vreem delingen naar eigen plaats te trekken. Maar na de oorlog heeft men ingezien dat men een taak heeft in veel groter verband. Vandaar dat. werd opgericht een afdeling zuid-Kennemerland van de VVV. Namens het districtiebestuur van zuid- Kennemerland van de VVV sprak, de voor zitter, burgemeester Jhr. Thomassen Thues- sink van der Hoop van Slogteren. Hij is burgemeester van Bennebroek. Spreker zei dat Velsen veel bezienswaardigs heeft, onder andere de beroemde ruïne van Bre- derode. Hierop merkte burgemeester Bührmann op, dat er nog een ruïne is namelijk het raadhuis. De handbalvereniging IJmond, die al eni ge jaren vriendenrelaties heeft met de Duitse verenigingen HTG, bestaande uit dameshandbalsters, en Bad Homburg, de herenclub uit de gelijknamige plaats zal vanavond haar gasten, bijna vijftig in to taal, ontvangen in het Statenhuis aan de Velserweg. Na de ontvangst zal de gas ten een broodmaaltijd worden aangeboden waarna tegen acht uur de pleegouders wor den verwacht om hun tijdelijke gasten af- te halen. Dit duurt tot ongeveer half twaalf omdat aan dit afhalen tevens een gezellig samenzijn wordt verbonden. Op eerste paasdag worden waarschijn lijk op het terrein van Jong Hercules aan de Zeestraat twee wedstrijden ge speeld tegen de Duitse gasten en wel een dameswedstrijd en een ontmoeting tussen de heren van IJmond 1 en Bad Homburg 1. Zondagmiddag wordt met de gasten een rondrit gemaakt in de omgeving met be zoeken aan Volendam, Bergen en Eg- mond aan Zee. Voor de avond bestaat de mogelijkheid samen te zijn in het Watervliet-sportpaviljoen. Maandag wordt deelgenomen aan een door de vereniging Niloc te Amsterdam te houden zaalhandbaltoernooi in het oude RAI-gebouw, waarbij IJmond een dames- en een herenteam in het strijd perk brengt, evenzeer als de Duitse gas ten. Ook enige IJmond-jeugdteams doen aan deze wedstrijden mee. Maandagavond is er in het Watervliet- sportpaviljoen een afscheid van de gas ten, die dinsdagmorgen weer vertrekken. Donderdagavond 19 april is de 36-jarige heer J. Koopmans uit Velsen-Noord, werk zaam als eerste hoogovensmelter bij de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v., getroffen door een op geval. Bij het dichtstoppen van een gat in een lekke koelplaat ademde de heer Koopmans een hoeveelheid hoogovengas in. Na toediening van zuurstof moest de ge troffene naar het Rode-Kruisziekenhuis te Beverwijk worden vervoerd, waar zijn toe stand sterk is verbeterd. Advertentie Wel, u zult zien dat uw kamer er veel behaaglijker en gezelliger door wordt. Het spaart Uw vloer- bedekking. De nieuwste klassieke en moderne dessins kunt u be- j |n wonderen bij: 1 lil MARKTPLEIN 29 II Donderdag kwamen tn IJmuiden aan: Moray Firth 4, Aberdeen; Lingestroom, Londen: Waver - stroom, Dagenham: Heinrich Wessels. Hamburg; Fleuth, Swansea; Bern, Par; Gooiland, Hamburg; Msngen. Noordzee; Libertas, Rotterdam; Honte- stroom, Londen; Castor, Kramstad; Esso Emden, Hamburg; Lina. Londen; Wilhelm Doorenkamp, Hamburg; Groningen, Bremen, coils IJmuiden; Heelsum. Brake; Kwiek, Kristinehamn; Egret, Manchester; Gouwestroom, Rouen; Brita Onstad, Hamburg. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan; Roelof Hol- werda. Rotterdam, bijlegger; Eemstroom, Leith; Tosteroe. Oxelosund, erts voor IJmuiden; Libra, Kotka Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Cótes du Nord naar Antwerpen; Dicky, Delfzijl, ledig van IJmuiden; Anne S„ Borgholm, kunstmest van IJmuiden: Havelstein, Hamburg; Mangen. Noord zee. proefvaart; Salome, Nordenham, ledig van Zaandam; Amele Thyssen. Monrovia; Aeneas, Glasgow; Vizcaya, -Avilez; Venern, Varberg; Eemland. Bremen; Swift, Harlingen: Looiers gracht, Antwerpen; Thameswood, Londen, wals- materiaal van IJmuiden; World Cheèr, Norfolk, ledig van IJmuiden; Martha Ahrens, Hamburg. Saturnus. Londen; Mangen. Antwerpen; Plato, Hamburg: Bommo. Delfzijl; Schokland, Köping; Moerdijk, Genua; Hondsbosch. Middelharnis. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Hella naar Bremen; Thaletas. Rotterdam: Blue Master, Rot terdam; Bina. Aarhus; Bloemgracht, Rotterdam; Fluth, Gent.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11