„PAS OP DE VERF" Door Amerika's zachtste tabakken m 1 1 r Tweeduizend Nederlanders liepen anti-atoombommars ilSlmrnEnii itffc '33^ nieuw \RATTEN- Grote betoging in Amsterdam Autobanden doorgeprikt van tientallen Duitse toeristen Lichamen gevonden van verdronken echtpaar Anti-bom-mars werd een groot succes Bent U ook zo snel verkouden Even snel en bovendien veilig helpt Rheumin U er weer van af! MUI3fïiÉSy,^STA VLOKKEN DINSDAG 24 APRIL 1962 Menselijk blijspelletje bij de Haagse Comedie Izvestia: La dolce vita kreeg te weinig Oscars ,Jsa|PB Bi 11» V oedingsbodem In Londen De subsidiëring van de Jan van Eyck-academie 7 elevisie programma De paasdagen Beeldschermer De radio geeft woensdag DE FRANSE toneelschrijver René Fauchois die een paar maanden ge leden op tachtigjarige leeftijd is over leden moet een situatie, wals ont staan rondom de nalatenschap van Vin cent van Gogh, voor ogen hebben gehad, toen hij de intrige verzon van zijn blij spel „Prenez Garde a la Peinture". Een plattelandsarts heeft jaren geleden een patiënt in huis gehad die hij voor een kladschilder hield, maar iviens schilde rijen, lang na de dood van de schilder plotseling furore maken. Die vuile lap pen linnen, waarmee het dak van het kippenhok gerepareerd is, zijn schatten waard geworden, de dokter wordt be laagd door opkopers, kunstkenners en -vervalsersal met al een situatie, die wel tot een vrolijk avondje toneel kan worden opgeklopt. DE HAAGSE COMEDIE heeft er nu een opvoering van gegeven die in feite een Nederlandse bewerking is door Joris Diels van de Engelse bewerking door de acteur Emlyn Williams, die er in Lon den grote successen mee heeft geoogst. En dat is ook geen wonder want die En gels-Franse samenwerking heeft een pro- dukt op/geleverd in de toneelstijl die Cor Ruys zo graaf beoefende, en die behalve een behoorlijke dosis situatie-humor ook een patroon van gemakkelijk aanspreken- Ida Wasserman in „Pas op de verf" van Emlyn Williams. de menselijke trekjes vertoont: eergevoel dat stand houdt tegen de stormloop van financiële verleiding, een jong meisje dat haar liefde verkiest boven succes en der gelijke edele trekjes die men op het to neel gaarne ziet. Bovendien bevat het stuk een aantal rollen die een kolfje naar de hand moeten zijn van iedere talentvolle acteur en actrice. Zo is er de rol van de huishoudster die voorheen de geliefde van de schilder is geweest en die nu zijn schil derijen door haar als „doux souvenirs" be waard voor geen goud wil afstaan. Deze Advertentie Rheumin-tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 63 ct. Een Brocades - product, dus: vertrouw er opl Het Russische regeringsblad Izvestia schrijft in zijn edities van donderdag dat de Italiaanse film La dolce vita in Hollywood „onvoldoende onderschei den" is. Het blad is van mening dat La dolce vita, die twee „Oscars" van ondergeschikt belang kreeg veel beter is dan de met tien Oscars onderschei den West Side Story. Volgens Izvestia heeft West Side Story zijn talrijke Oscars te danken aan het feit dat de jury per se een Ameri kaanse film wilde onderscheiden. Het merkwaardige feit doet zich voor dat La dolce vita in de Sovjet-Unie niet vertoond mag worden. Vooraan staande figuren uit de filmwereld, journalisten en andere leden van de élite hebben Fellini's film gezien, maar voor het grote publiek wordt La dolce vita niet geschikt geacht. sympathieke rol met zijn rijke mogelijk heden voor een lach en een traan, is in Landen gespeeld door Edith Evans en op Broadway door Shirley Booth. Het is dan ook te begrijpen, dat nu het toneelseizoen al weer ten einde neigt Ida Was serman er plezier in gehad heeft haar niet geringe krachten te wijden aan deze opgelegde succesrol. Maar als we hele maal eerlijk zijn, dan moet er toch ook vastgesteld worden dat ondanks de ge noemde spelmogelijkheden en een zekere handigheid van intrige, dit blijspelletje toch weinig kwaliteiten heeft die het een opvoering door het Haagse gezelschap en alle moeite en talent, die men er daar aan heeft willen besteden, waard maken. MEN KAN ALLE verwikkelingen zonder veel moeite, geruime tijd van te voren, voorspellen; de karakters zijn niet erg ori gineel en soms zelfs (de bange moeder en de naar liefde hunkerende dochter) wat aan de banale kant, en er zijn weinig wer kelijk goede grappen in de dialogen. De voorstelling moet het dus wel geheel van de spelprestaties hebben en daar heeft het dit weekeinde bij de première in de Ko ninklijke Schouwburg in d'en Haag ook niet aan ontbroken. Joris Diels speelde de tus sen charme en schraapzucht wankelende dokter met alle virtuositeit en humor waar over hij beschikt. Dat was grandioos ko mediespelen evenals uiteraard het spel van Ida Wasserman. Zij voorzag haar oorspronkelijke Bretonse, hui:houdster in deze versie van een smakelijk Vlaams ac cent, dat haar „natuurlijk" prachtig af ging. IN EEN GEZELLIG decor van Hep van Delft en fraaie overjarige jurken van Hen- ny van Dam-Simons bleek de regie van Paul Steenbergen er voornamelijk op ge richt de oppervlakkigheden van het stuk met fijne nuanceringen en geestig stil en semble-spel meer reliëf te verlenen, waar in men mede dankzij knappe kleinere rol len van Maria de Booy als de lieve doch ter, Bas ten Batenburg als een louche smiecht en Eric van Ingen als een aardige smiecht voortreffelijk slaagde. Het Haag se publiek, in paasstemming, toonde zich ter) minste uitzonderlijk enthousiast. Hans van den Bergh KERKCONCERT HAARLEMS CHRISTELIJK MANNENKOOR Op donderdag 3 mei geeft het Haarlems Christelijk Mannenkoor een kerkconcert in de Wilhelminakerk aan de Ged. Oude Gracht, onder leiding van zijn dirigent Teke Bijlsma. Gezongen worden onder andere koralen uit de Matthaus Passion en uit Valerius' Gedenckklank. Medewerking verlenen de sopraan Tine van Raalte en de organist Simon C. Jan sen en het Charlotte de Bourbon-school- koor. Advertentie Golden Fiction K/tij EEN LAURENS PRODUCT 20 STUKS 95 CENT In Amsterdam hebben op de middag van tweede paasdag ongeveer 2.000 demonstranten een anti-atoombommars van een uur gehouden van de Nieuw- markt naar het nieuwe RAI-gebouw. De deelnemers aan deze nationale mars, die uit alle streken van ons land naar Am sterdam Waren gekomen, droegen vele spandoeken en borden mee met anti- atoombomleuzen. Uit een tiental steden waren groepen demonstranten reeds zaterdag en zondag per auto, fiets of wandelend naar de hoofdstad getrokken, waarbij onderweg ook demonstraties werden gehouden. Enkele fel gekleurde spandoeken waren bijna tien meter lang. Een groep demon stranten droeg vierkante doosjes op het hoofd waarop stond „Blokhoofd B.B.". Aanvankelijk hadden de organisatoren van de tocht, het „Comité 1962 voor de vrede" een proefproces willen uitlokken door in Amsterdam verboden leuzen mee te voe ren. Hiervan heeft men echter afgezien. Wel moest de politie een enkel spandoek in beslag nemen van demonstranten van buiten Amsterdam, die kennelijk niet op de hoogte waren met de in Amsterdam geldende bepalingen. In de zuidhal van de nieuwe RAI werd in aansluiting op de protestmars een open bare vergadering gehouden, waar onge veer 2500 mensen aanwezig waren. De voorzitter van het „Comité 1962 voor de vrede", de heer A. J. Bruggeman, kon hier onder meer een Engelse, Duitse, Deense en Belgische delegatie welkom heten. Vijf sprekers voerden het woord. Drs. B. van der Lek omschreef het doel van het comité als het voorkomen van een derde wereldoorlog, waarin geen spra ke meer zal zijn van moord, doch alleen van zelfmoord. „Alleen als genoeg men sen de gevaren van een atoomoorlog wer kelijk kennen, is er een kans om zo'n oor log te voorkomen", aldus drs. Van der Lek. Mej. Els de Graaf uit Amsterdam be pleitte vervolgens een gewetensvolle poli tiek, waarbij men niet doet alsof alles wel goed gaat ondanks de atoombewape ning. Prof. J. Koekebakker zei van mening te zijn, dat een groeiend gedeelte van ons volk, dat zijn gezonde verstand ge bruikt, tegen de atoombom is. Hij noemde drie punten als voedingsbodem voor de voortgaande bewapening: de slaperigheid van het volk; het doodzwijgen van het atoomgevaar door autoriteiten, pers en des kundigen en het afschuifsysteem van de verantwoordelijkheid. „Wij zullen onrust moeten blijven brengen. Wij willen weten welke misdaden tegen de mensheid wor den .voorbereid", aldus prof. Koekebakker. Drs. Th. van Tijn wilde protest doen horen tegen misleiding en bedrog. Hij be streed argumenten als „iedereen is tegen atoombewapening", „Men zal de bom niet gebruiken" en „Wij zullen de bom niet als eerste gebruiken" en noemde de „schaamteloze misleidende propaganda van de BB" een onderdeel van de psy chologische oorlgvoering. Hij meende dat de strijd in ons land allereerst gericht moet zijn op het doen verwijderen van de atoomkoppen. „Wij strijden niet tegen on overwinnelijke machten. Als de Europese volkeren het willen, zal er een atoomvrije zone kunnen komen", zo besloot hij. Dr. H. W. van Dobben uit Wageningen zei onder meer; „De verhalen over de Amerikaanse achterstand in de atoombe wapening zijn verzonnen om de bewape ningswedloop te stimuleren. De Sovjet- Unie heeft nog geen tiende deel van de atoomwapens, waarover Amerika beschikt De atoomproeven zijn alleen een politiek drukmiddel. Er is een machtige, nationale beweging nodig, onafhankelijk van links of rechts, of van welke levensbeschouwing of politieke partij ook". Elize Hoomans hield een voordracht en Ronnie Potsdammer zong naar voorbeeld van de Britse anti-atoombomdemonstraties enige anti-atoombomliederen met de aan wezigen. De heer A. J. Bruggeman riep in zijn slotwoord op tot het vormen van plaatse lijke comités en kondigde een petitionne ment aan, dat in het najaar zal worden gehouden en waarin van het Nederlandse volk een uitspraak zal worden gevraagd over de aanwezigheid van atoomwapens in ons land. Voorts zal het comité in Am sterdam of in Den Haag een demonstra tie houden, zodra door Amerika de atoom- proeven worden hervat. Tientallen Duitse toeristen zullen aan hun paasverblijf in de hoofdstad minder prettige herinneringen bewaren. Toen zij hun auto's wilden starten voor een tocht door de bollenstreek, ontdekten zij dat de autobanden waren lek geprikt. Uit de bij de politie binnengekomen klachten is ge bleken, dat kennelijk een maniak aan het werk is geweest. Hij had het alleen op Duitse auto's, die in de binnenstad ge parkeerd stonden, voorzien. In Groningen is het stoffelijk overschot van de 55-jarige mevrouw P. Slump-van Faasen uit het Van Starkenborghkanaal opgehaald. Het lichaam van de 65-jarige heer J. Slump was enige tijd eerder ge vonden. Sinds 7 april werd het echtpaar vermist. Op die datum verlieten zij hun woning en reden weg in hun auto. De wagen werd na donderdagmiddag opge haald uit het Van Starkenborghkanaal, na- \dat er een schip op gestoten was. (Van onze correspondent) LONDEN De jaarlijkse protestmars van de anti-H-bombetogers naar Londen is mede dankzij het mooie weer een groot succes geworden. Het voorbij trekken van de stoet, die op tweede paasdag naar schatting 25.000 personen omvatte duurde meer dan drie uur. Ook een aantal buiten landers, waaronder een groepje Nederlan ders liep met de stoet mee. De slotdemon- stratie in Hyde Park werd door naar schatting meer dan 70.000 mensen bijge woond. Eén van de sprekers was een 29- jarige Japanse onderwijzer, die Hirosjima overleefde. Een groep demonstranten begaf zich haar het gebouw van de Amerikaanse am bassade om een brief voor president Ken nedy te overhandigen, waarin hem werd verzocht de bomproeven te staken. Een dergelijk verzoek werd ook hfgegeven aan de Sovjet-ambassade en aan de ambtswo ning van premier MacMillan. Op het plein voor de Amerikaanse ambassade namen de betogers onder leiding van kanunnik John Collins van de kathedraal van Sint Paul tien minuten stilte*in acht. Prof. Ritchie Calder, vice-voorzitter van de anri-H-bomcampagne, vloog maandag avond naar New York om zijn zaak bij de delegatie der Verenigde Naties te beplei ten. Op Trafalgar Square hielden tegen standers van de anti-H-bombeweging een betoging onder de leuze „keep the bomb" (behoud de bom). Ook in West-Duitsland protesten. In Ham burg, Frankfurt, Stuttgart, München en andere grote steden kon men duizenden jongeren zien demonstreren tegen de kern wapens. Naar schatting namen 10.000 jon geren aan de demonstraties, die langzamer hand een paastraditie beginnen te vormen, deel. Het betrof hier vooral leden van evangelische en socialistische jeugdvereni gingen. Hier en daar waren ook natuur vrienden van de partij. De manifestaties verliepen zonder incidenten. LONDEN (AP) Bijna zeshonderd Britse artsen hebben een beroep gedaan op de regeringen van de Verenigde Sta ten, Groot-Brittannië, Frankrijk en de Sovjet-Unie om de proeven met kernwa pens „die naar onze mening de gezond heid en zelfs de levens van talrijke me demensen in gevaar zullen brengen" te staken. Een petitie die ondertekend was door 587 Britse artsen is overhandigd op de drie ambassades in Londen en op het kabinet van premier Macmillan. Het Schotse Trade Union Congress, dat te Aberdeen in vergadering bijeen was, heeft een beroep op de Britse regering gedaan haar kernstrategie te herzien en te weigeren bases voor kernwapens te verschaffen. Voorts werd met grote meer derheid een motie aangenomen, waarin uiting wordt gegeven aan grote ontevre denheid over de aanwezigheid van Ame rikaanse Polarisonderzeeboten in 't Schot se Holy Loch. SIR HANDLEY PAGE OVERLEDEN Op 76-jarige leeftijd is zaterdag over leden Sir Frederick Handley Page, de stich ter van de eerste Engelse vliegtuigfabriek. Hij heeft 55 jaar lang vliegtuigen gebouwd en stond ten tijde van zijn dood nog aan het hoofd van de in 1909 gestichte firma Handley Page, Ltd. Het rijk is niet meer van plan de volle zwaarte van de toeneming van het jaar lijks exploitatie-tekort der Jan van Eyck- Academie te Maastricht alleen te dragen; tot nu toe subsidieerden de provincies Limburg en Noord-Brabant en de gemeen te Maastricht met een vast bedrag in de exploitatiekosten der academie. Het rijk moest dan het hele jaarlijkse accres van de exploitatie-uitgaven dekken. Over 1961 was er een exploitatie-tekort van rond 210.000; over 1962 verwacht men een stijging van dit tekort tot ten minste 235.000. In een bespreking tussen vertegenwoordigers van de vier genoemde subsidiènten werd dezer dagen een com promis bereikt op basis van een subsidie schema, uitgedrukt in percentages van het exploitatie-tekort. Het Rijk, in casu het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen verklaarde zich bereid 50 per cent van het tekort te dragen, maar dit subsidie-percentage dan als een absoluut maximum te zullen beschouwen. De pro vincie Noord-Brabant ging akkoord met een subsidie van 8 percent in het exploi tatie-tekort; Maastricht en Limburg ver plichtten zich tot een subsidiepercentage van resp. 28 en 14 percent. „HEEMSTEDE-WEST" BESLUIT HET SEIZOEN De toneelvereniging „Heemstede-West" geeft zaterdag 28 april in hotel-café-restau rant „Die Raeckse" aan de Raaks in Haar lem, haar laatste toneelvoorstelling van dit seizoen. Opgevoerd wordt „In Londen staat een huis" (The happy family), blij spel in drie bedrijven door Michael Clay ton Hutton; in de vertaling van Alfred Pleiter. De regie is van de heer S. Pater. Deze toneelavond wordt met een bal be sloten. Advertentie ROEIT ZE GENADELOOS UIT Voor dinsdag NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal. 20.20 Zendtijd po litieke partijen: uitzending van de Katho lieke Volkspartij. 20.30 Speelfilm. 22.05 Kort filmpje. 22.15-23.00 London Sympho ny Orchestra en solist. Voor woensdag NTS: 17.00 Jeugdjournaal. AVRO: 17.10- 17.45 Voor de kinderen NTS: 20.00 Jour naai en weeroverzicht. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.35 Van onze sportredakteur. 21.00 Piste: gevarieerd programma. 21.40 Verkeer verkeerd. 21.55 Istanboel, stad rond de gouden hoorn, documentaire. 22.15 i Epiloog. A A mOriD/G/fiCEfi rn BESCHOUW/fiGEN De paasdagen hebben ook op het beeld scherm hun sporen nagelaten. Niet in die zin, dat wij maar voortdurend met het paasgebeuren werden geconfronteerd. Dat was eigenlijk alleen op het scherm merk baar door de reportages uit Italië op de eerste paasdag. Het onderhoudend karakter in de programma's overwoog. De AVRO spande maandagavond de kroon met de tweede aflevering van de Victor Torria- ni-show, een orgineel opgezet en komisch uitgewerkt amusementsprogramma als een soort operette met moderne afwijkingen. De show zat kundig in elkaar en werd uitgevoerd in een tempo, dat ons met de beeldposities telkens opnieuw frappeerde. Als een soort anti-climax kwam Willem O'Duys daarna met een Muziek-mozaïek aan boord, dat het orgel als inzet had. O'Duys behandelt zijn onderwerp nooit zo uitputtend dat men als kijker uitgeput raakt. Ook dit keer had hij gezorgd voor veel deskundigheid en aangenaam weinig deskundigen. Op deze tweede paasdag was het beeld nauwelijks van de lucht want de hele middag waren de sportgebeurte nissen troef op het scherm met de wa- terpolomatch tegen Rusland als hoogte punt. De camera kon ook onder water kijken en wij zagen vaak wat de scheidsrechter ontging. Van de eerste paasdag herinneren wij ons een tegenvaller in de vorm van de nieuwe aflevering uit „Vrije nieuwsga ring" alsmede een onbenullige Belgische documentaire over het Vlaamse landschap. De komedie „De huiselijke vrede" gaf Guus Hermus en Andrea Domburg alle gelegenheid te schitteren in een geestige schets, waarin zij hun talenten ondubbel zinnig demonstreerden. Met gladde perfec tie verliep de Gene-Kelly show. Van het zaterdagavond-programma is ons vooral de documentaire bijgebleven, welke Kees van Langeraad en Wolf Kielich hadden gewijd aan de „Westerdam". Niet alleen de op zet was knap, een drietal werkelijke ge beurtenissen in één verhaal, maar ook de uitwerking was geraffineerd gedaan, in een sobere stijl, die veel spanning opriep en tegelijk een stuk menselijk beleven uit de oorlogsdagen bloot legde, waarvan men alleen maar met respect kan gewagen. Dat was weer prima televisiewerk. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 7.10 Grammofoonmuziek. 7.12 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Te Deum Lauda- mus. (gr.). 7.50 Meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Licht instrumentaal kwartet (gr.). 8.50 Lichte grammofoon muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Water standen. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram mofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gewijde muziek (gr.); 11.00 Jaarvergade ring C.H.U. 12.00 Grammofoonmuziek. 12.10 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Me dedelingen ten behoeve van land- en tuin bouw. 12.33 Bachkoor en -orkest: klassie ke muziek. 12.37 Alle-Dag-kerkdienst. 13.00 Nieuws. 13.15 Theaterorkest en solisten. 13.45 Instrumentaal octet (gr.); Klassieke en moderne muziek. 15.00 Lessen in het muziekbeluisteren. 15.30 Sopraan en pia no: romantische liederen. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Pianoduo (gr.): lichte mu ziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Het spec trum. lezingen. 18.00 Koorzang. 18.30 R.V.U.Hedendaagse letterkunde-III-Ro- man en Anti-Roman, door Jacques Den Haan. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Musette-muziek. 20.10 Wat zoeken wij laag- landers in het hooggebergte?, lezing. 21.30 Licht orkest. 21.50 Kanttekeningen bij de voorpagina. 22.00 Pianorecital: Moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammfoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.) (Om 8.35 Van de voorpagina, lezing); 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Kook- praatje. 9.15 Orkestconcert (gr.) VPRO 10.00 Protestantse Kerkliederen. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Een avondje thuis, gevarieerd programma (herh.) 12.10 Hammondorgelspel. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor hel platteland. 12.38 Lichte orkestmuziek met koor en solisten (gr.; 13.00 Nieuwe 13.15 Salonorkest en zangsolist. 13.45 Gespro ken portret. 14.00 Radio kamerorkest. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Nieu we Staten in een oud werelddeel, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Orgelspel. 17.20 Nederlands koperorkest. -17.50 Regerings uitzending: Aruba cultureel, door H. Arends. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Lichte orkestmuziek en vocaal ensemble. 19.00 Voor de kinde ren. 19.10 VARA-Varia en lichte grammo foonmuziek. 19.20 De K.W.G. en Het Con cilie, lezing. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muziek. 20.35. Zestig jaar levenservaring, lezing. 20.50 De gouden stemmen van deze eeuw, operamuziek (gr.) 21.20 Ontmoeting in de Herfst, hoorspel. 21.50 Radio Filharmo- misch orkest en solist. In de pauze: 22.00- 22.30 Het Europees biljartkampioenschap 47/1 te Nijmegen. Beschouwing door Joop van der Hoek. 22.30-22.40 Nieuws. 22.40- 22.55 Hart op de tong: actuele problemen. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 en 484 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gevarieerde grammo foonmuziek. 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Ameri kaanse concertmuziek. 15.20 Liederen. 16.00 Beursber. 16.06 Engelse les. 16.21 Filmmuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Kamer muziek. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Amu sementsmuziek. 18.10 Lekenmoraal en fi losofie, 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Sport programma. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte amusementsmuziek. 19.50 Herinneringen aan toen... 20.00 Lezing. 20.20 Muzikaal verhaal. 21.05 De Zeven Kunsten. 21.20 Lichte grammofoonmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Opvoedkundig praatje. 22.25 Etnische muziek. 22.55 Nieuws. 23.00-23.15 Voor de zeelieden. AANKOOP J. PLOOS VAN AMSTEL De tekening „De Uil" van J. Ploos van Am stel, die momenteel exposeert „In 't Goede Uur" te Haarlem, is aangekocht voor de moderne afdeling van het Frans Hals museum.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4