Steeds meer jeugd in topteams van de tennisverenigingen Nederlandse ploeg kan laatste plaats bijna niet meer ontgaan VELPON Piet van Est won verrassend tweedaagse „Dwars door België" Nederlandse jeugdploeg door een slechter doelgemiddelde uitgeschakeld in Roemenië X 8 Voorbereiding competitiese izoen door slecht weer maar matig Martin Jole wordt coach Clare Benedicttoernooi Gelijkspel tegen de Zwitsers Dick Rentmeester zegevierde in Vimoutiers Met Moss gaat het iets beter Rik Luyten won de tweede etappe Ronde van België Russische zege in Amsterdam Halve ton voor Michel Kruin De Jong leidt in damtitelstrijd fa .isII mm» WOENSDAG 25 APRIL 1962 13 ff II v! S r II P - x J Smit is weer in genade aangenomen Nederlands jeugdkam pioenschap schaken AMV.I versloeg Finse basketbalploeg Oostduitse damesploeg verbeterde Europees zwemrecord BOUWPLATEN plakt u met Ceta-Bever Twaalf keer ging een speler naar de kant Volleybalcompetitie loopt ten einde Het AROL-toernooi De Engelse league De bekercompetitie van de tafeltennissers De rugbycompetitie Zondag begint de tenniscompetitie. De voorbereiding is door het slechte weer maar matig geweest, alleen de paasda gen leenden zich voor tennis. Bovendien waren vele banen pas Iaat gereed. Niet temin konden vrijwel alle clubs uit het district Haarlem ons de samenstelling van hun teams verstrekken. De jeugd heeft aan invloed gewonnen, maar toch moesten nog te veel verenigin gen hun ploegen formeren uit „oude be proefde krachten", die uiteraard wel over de nodige routine beschikken, maar toch niet in staat zullen zijn om hun team op een hoger niveau te brengen. WOC heeft echter radicaal verjongd en brengt niet in de laatste plaats als vrucht van de gewaardeerde districtsjeugdtrai- ning, tegen de Meent zondag een nog veel belovende ploeg op het gravel die zal be staan uit Frieda Beunder, Julie Smids (ex- Zandvoort), Annette Broekers, Jan v. d. Veer en Han van Splunter. De Haarlemse LTC, spelend in de eer ste klasse met als grote rivaal het sterke Rotterdamse Victoria, speelt ongewijzigd met Kea Okker en Yvonne Harms, Henk Reus, Tonnie den Hartog, Hans Steffelaar en N. Clegg. Tom Okker, de grote troef van de HLTC'ers kan zich pas na zijn examen medio juli, volledig aan tennis gaan wijden en zal meer zelden of in 't geheel geen competitie spelen. Het twee de team van HLTC beschikt over C. Nop pen, J. van Welie, F. Schlatmann en J. v. d. Maesen. Welke dames zondag in Vlaardingen op de baan zullen verschij nen is nog niet bekend. Kandidaat zijn de dames' Randag, v. d. Valk Bouman, E. Schmeink, M. v. Rap- pard en M. Houtkoper, maar beide laatst genoemden spelen nog hockey. Moge lijk komen ook mevrouw Steffelaar en me vrouw Ottolini in aanmerking. Overigens heeft niet alleen de HLTC moeilijkheden door de vrij langdurige com petities van de wintersporten. Ook Bloe- mendaal, toch al gehandicapt door het ontbreken van Toos Schouten, zal het mis schien in de eerste wedstrijden zonder Cees Nieland moeten stellen. Voor Bloe- mendaal spelen mevrouw M. Gaus en me vrouw A. Fröhlieh en L. Verhoef. Het twee de team bestaat uit de dames Ter Metz en Gerssen en de heren Titiheru en de Vilder. Jeugd Brederode, dat eertijds met de dames Nijssen en Scherpenzeel vorig jaar met Gerrie Nijssen en Wil v. d. Broek steeds een sterke dames-b'ezetting heeft gekend, maar op de kracht van de heren aanhou dend struikelde, heeft nu de 16-jarige veel belovende Hein Vogelzang in het eerste team opgenomen, die met H. Boer en de dames Nijssen en W. v. d. Broek, tegen volkomen onbekende tegenstanders zoals Hoogerheide en Rhijnauwen, de overgangs klasse A zal trachten te bereiken. Het tweede team van de Santpoortenaren is voor de tweede klasse vrij sterk en zal spelen met roej. D. Schoorl (van Bloe- mendaal overgekomen) mej. I. Frater man van het Kennemerlhceum en de he ren Bloemirfk, Nederkoorn en C. de Boer. In dezelfde afdeling treffen we Zand- voort, versterkt met het echtpaar Hughan dat jaren achtereen in het hoofdklasse team van het hoofdstedelijke Dash speel de. Hughan, de vroegere partner van Van Swol en captain van het nationale vete- ranenteam, zal met Brandse, Hassink en de dames Hughan, Schutz en Wijckerheld Bisdom nogmaals een poging wagen Zand- voort naar de overgangsklasse te brengen. Het tweede team van de Zandvoorters verschijnt met de dames Van Tilburg, Van Poelgeest en Wilhelm en de heren Gerrits- ma, Sabbé en Weert. Groenendaal heeft naast de sterke da meskern, gevormd door Yvonne Verheek en Marjan Ocenasek, nu met F. Muschter Peter Groenland en R. van Tiel in het eerste team geplaatst. Het tweede team is vrij jeugdig van samenstelling en zal be staan. uit mej. Klimbie, Els Borgerding, Hans Blokker en Egon Wout. Jatiloo heeft geen mutaties en ver schijnt met de dames J. Meijer, W.v.d. Werff, P. Duyzings en de heren F. van Schaeck Mathon, H.Zwiers, J.v.d. Werff en F. Zegwaard. Ook bij Heemstede, dat met acht teams aan de competitie deel neemt, is alles bij het oude gebleven, dat wil zeggen dat het eerste team zal bestaan uit de dames Hiddinga van Scherpenzeel en de heren Borgerding en Wijkhuizen. Voor het tweede team spelen Verploegh Chassée, Gerkens, mevr. Pierlot en mej. Groot. Promotie Het Kennemerlyceum had nog moeite met de samenstelling en kon alleen de dames Van Denderen en Beets noemen. Duinlust komt binnen het strijd perk met de dames Rupert, v.d. Veer en Frich en de heren Maas, v.d.Veer en Miedema. HBC heeft haar kampioens team, dat vorig jaar het tweede team vormde en zeer jeugdig van samenstel ling is, tot topteam gepromoveerd: Els Knape en Mijon Weijers, Han Goossens en Ron van Rooden. Velsen komt ongewijzigd met B. Stals J. Post, mej. T. van Hoogen en mej. T Bol en Bastione speelt met de dames Sprengers en Bottelier en de heren Bol- leman, B. Spee en H. van Leuven. Alliance kon ons alleen de kandidaten noemen, n.l. de dames E. Badoux. M. Francke, H. Tonino en M. Dingemans en de heren L. Kat, W.Passtoors, T.Stambeek en H. Sips. Zaterdagcompetitie Voor de districtsjeugdcompetitie en de zaterdagcompetitie bestaat grote belang stelling. De indeling luidt: Senioren A: Bloemendaal, Heemstede, Velserbeek, Velsen, Bastione. Senioren B: Velserbeek 2, Velsen 2, Bastione 2, de Gieteling. Jeugd A: HLTC, Groenendaal, WOC, Brederode. Jeugd B: HLTC, Brederode, WOC, Alliance 1 en 2, Zandvoort, Bloe mendaal, Groenendaal 2. Voor het eerst zal Martin Jole dit sei zoen niet in de basisopstelling van EHS ver schijnen. Deze slagman met Hoogenbos en Hannie Urbanus de beste hitters in het moderne Nederlandse honkbal gaat zich op het coachen toeleggen. Dit jaar heeft hij het Haagse ADO ender zijn hoede. Jole, die via SC Haarlem en HHC naar EHS kwam, zal wel enkele wedstrijden in het tweede team van de Bulldogs spelen. De WVHEDW-speler Dummy Smit, die het vorig jaar van het lidmaatschap der KNHB vervallen werd verklaard, omdat hij als coach van Neptunus wat meer geld had ontvangen dan zijn werkelijke on kosten bedroegen, mag weer honkballen. Ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van de KNHB is Smit nu weer in genade aangenomen. De uitslagen van de partijen uit de derde ronde van het toernooi om het Nederlands jeugdkampioenschap schaken luiden: DuistermaatRiemersma 1-0; Verreck Kort afgebroken; ReeGeerdink 1-0; Zui- demaGepel 1-0; SimonFrederiks 0-1 Van BaarleDe Schipper afgebroken; Gre- benDe Groot 1-0. De stand na de derde ronde is als volgt: 1. Zuidema 3 pnt.; 2. Kort 2 pnt. en 1 af gebroken partij; 3/4/5. Gepel, Ree en Duis termaat elk 2 pnt.; 6. Verreck l'/t pnt. en 1 afgebroken partij; 7. Frederiks l'/i pnt.; 8/9. De Schipper en Van Baarle elk 1 pnt. en 1 afgebroken partij; 10/11/12. Greben, Riemersma en Geerdink elk 1 pnt.; 13/14. Simon en De Groot beiden 0 pnt. In de vierde ronde van het Clare Be nedicttoernooi speelden Bouwmeester en Keiler tegen Zwitserland een onregelmati ge Engelse partij met een weinig beweeg lijke pionnenstelling. Na 21 zetten werd Schaken de vrede reeds getekend. Prins speelde de damevariant waarmee hij tegen Span je verloren had. Zijn teamgenoten hiel den hun hart vast, maar Prins hield tij dens de verwikkelingen het hoofd koel en na afloop verklaarde hij er veel genoe gen aan te hebben ondervonden. Hij had er zoveel plezier in, dat hij een remise aanbod van Kupper weigerde en nog eni ge tijd doorspeelde. Maar aan remise was toch niet te ontkomen. Langeweg speelde ook Spaans tegen Blau. De Nederlander behield steeds voor deel ondanks heftige aanvalspogingen van de Zwitser. Dat voordeel bleek echter in de eindfase niet voldoende om tot winst te komen. Jongsma had het moeilijker te gen Marthaler die hem een damepion- opening voorzette. Jongsma gebruikte veel tijd om de moeilijkheden het hoofd te bieden, maar in tijdnood vond hij toch een goede afwikkeling en weer was remi se een feit. Door dit gelijke spel zal het Nederland moeilijk vallen om aan de laatste plaats te ontkomen, aangezien alleen nog tegen het sterke Duitsland moet worden ge speeld, terwijl Zwitserland tegen Engeland uitkomt. Spanje hield de ïace met West- Duitsland goed vol, hoewel Pomar in de afgebroken partij tegen Kottnauer minder duidelijke winstkansen heeft. De ontmoeting Nederland-Engeland uit de derde ronde eindigde onbeslist (2-2). De overige uitslagen van de derde ronde waren na het uitspelen van de afge broken partijen als volgt: Zwitserland- Oostenrijk 1Vi-21/», West-Duitsland-Spanje In de sportzaal van het AMVJ-gebouw in Amsterdam heeft de damesploeg van de AMVJ met 68-43 gewonnen van hef Finse team Figura Htu, uit Helsinki. Met rust hadden de Amsterdamse dames al een 34-21 voorsprong. Het was over het algemeen een vrij harde en slechte wed strijd waarin de Nederlandse dames ver uit superier waren aan hun Finse colle ga's. Alleen de Finse aanvoerdster Ha- kola en de kleine felle Sanden konden boven de middelmaat uitkomen. Bij de AMVJ-dames waren mej. Kloek. Duyf en Dijkstra de besten. De doel punten werden gescoord door: Figura Htu: Hakola 6-8, Sansen 7-6. Laime 4-7, Lintonen 2-0, Husme 0-1, Raunio 2-0 AMVJ: Schipper 4-2, Kloek 10-0, Duyf 6-8, v.d. Heyde 4-4, Campagne 0-6, Dijk stra 10-8, Fasten 0-6. Een Oostduitse dameszwemploeg heeft dinsdag tijdens wedstrijden in Moskou het Europees record op de 400 meter wis selslag estafette verbeterd en gebracht op 4 minuten en 45 seconden. Het oude record stond met 4.46.4 eveneens op naam van Oost-Duitsland. Ook een Russische herenploeg verbeterde het Europees re cord op de 400 meter wisselslag esta fette met een tijd van 4 minuten 11,1 seconde. Het oude record was met 4.11.2 eveneens in handen van Rusland. 2-2. De overige uitslagen waren: Engeland- Spanje lVi-lVt 1 afgebroken partij. Oos- tenrijk-West-Duitsland l'/i-l'/i 1 afge broken partij. De stand luidt nu als volgt: 1. Spanje 9 punten en 1 afg.; 2. West-Duitsland, 81/i en 1 afg.; 3/4 Engeland en Oosten rijk, beide 8 en 1 afg.; 5. Zwitserland 6'/«; 6. Nederland 6. Advertentie Wielrennen De Nederlander Piet Rentmeester heeft dinsdag een fraaie zege behaald in de 255 km lange wegwedstrijd ParijsVimoutiers voor professionals. In de laatste fase van de strijd was hij met zes renners, de Ier Elliott, de Be'g Marcel Janssens en de Fransen Ferrer, Huiart, Mahé en Gislard, ontsnapt uit het peloton. Van de koplopers konden Ferrer, Mahé, Gislard en Janssens het tempo niet volgen, doch de overige drie gingen door. In de eindsprint in Vimoutiers toonde Rentmeester zich ongenaakbaar. Twee lengten voor Seamus Elliott finishte hij als eerste. In de sprint van het peloton zege vierde Andre le Dissez voor een andere Nederland, Jo de Haan, die als negende werd geklasseerd. De uitslag was: 1. Piet Rentmeester (Ne derland) 255 km in 6 uur en 46 minuten; 2. Seamus Elliott (Ierland) z.t.; 3. Mare Huiart (Frankrijk) z.t.; 4. Marcel Janssens (België) op 17 sec.; 5. Ferrer (Frankrijk) op 20 sec.; 6. Gislard (Frankrijk) z.t. ;7. Fran cois Mahé (Frankrijk) z.t.; 8. Andre le Dis sez (Frankrijk); 9. Jo de Haan (Nederland). Stirling Moss, die 24 uur na zijn onge luk tijdens een autorace nog steeds bui ten kennis was, gaf gisteravond de eerste tekenen dat hij weer bij kennis ging ko men. Het ziekenhuis in Wimbledon, waar de 32-jarige coureur is opgenomen, is ge specialiseerd in hersenoperaties. Mosss vloog maandag met een snelheid van meer dan 160 km per uur uit de baan te Good wood in zijn Lotus (zie foto). Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend. Inplaats van de bocht te ne men reed Moss rechtdoor. Zijn wagen tol de rond op het gras en vloog toen met het achtereinde tegen een helling. Er zijn geen mechanische gebreken aan het licht gekomen bij het onderzoek van het wrak van de Lotus. De zuster van Stirling Moss, Pat Moss, is uit Oost-Afrika thuisgekomen, waar zij aan een rally heeft meegedaan. Zij ver klaarde dat geen van de familieleden po gingen in het werk zal stellen om haar broer ervan te weerhouden zijn coureurs loopbaan voort te zetten. Stirling Moss heeft vorig jaar in een televisie-interview verklaard dat hij bang is voor een onge luk en dat iedere coureur dat moet zijn. Als je niet bang bent voor een ongeluk, heb je geen grenzen, aldus Moss. De Belg Rik Luyten heeft dinsdag de tweede etappe van de Ronde van België gewonnen. Luyten, die zich in de spurt van het grote peloton de rapste toonde, kreeg over de 235 km van Namen naar Zweve- gem een tijd toegewezen van 6 uur 7 minu ten en 4 seconden. Zijn landgenoot De Wolf behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag van de tweede rit was: 1. Rik Luyten (Belg.) 6.07.04 (met bonificatie 6.06.34); 2. Michel van Aerde (Belg.) 6.07.04 (met bon. 6.06.49); 3. Rik van Looy (Belg.) 6.07.04; 4. Christiaens (Belg.); 5. Jos Wou ters (Belg.); 6. Arthur de Cabooter (Belg.); 7. Owald Declercq (Belg.); 8. Van Wyns- berghe (Belg.); 9. Vercau -ren (Belg.); 10 Wim van Est (Nederland); 16. Piet Damen (Ned.); 21. Henri de Wolf (Belg.); 26. Jaap Kersten (Ned.), allen in dezelfde tijd als de winnaar. Het algemeen klassement luidt nu als volgt: 1. Henri de Wolf (Belg.) 9.44.04; 2. Noel Foré (Belg.) 9.44.18; 3. Peter Post (Nederland) 9.44.37; 4. Michel van Aerde (Belg.) 9.44.49; 5. Frans Demulder (Belg.) 9.45.06; 6. Jos Planckaert (Belg.) 9.45.08; 7 Alfons Hermans (Belg.) 9.45.12; 8. Pino Cermai (Belg.) z.t.; 9. Guillaume van Ton- gerloo (Belg.) z.t.; 10. Edgar Sorgeloos (Belg.) 9.45.13; 18. Rik van Looy (Belg.) 9.45.16. De plaatsingen van de overige Neder landers in de tweede rit waren: 46. Peter Post; 47. Dick Enthoven, beiden in dezelfde tijd als de winnaar. Piet van Hees, na de eerste dag nog vierde in het algemeen klassement, staakte de strijd. In het algemeen klassement bezetten de overige Nederlanders de volgende plaat sen: 39. Dick Enthoven 9.45.39; 40. Jaap Kersten 9.45.41; 44. Wim van Est 9.45.45; 56. Piet Damen 9.52.38. De tweede etappe heeft geen schokkende wijzigingen in de algemene rangschikking teweeg gebracht. Van de hooggeklasseerde coureurs verbeterde alleen Michel van Aerde zijn positie enigszins door zijn 15 sec. bonificatie. Het Nederlands jeugdelftal heeft zich, ondanks bijzonder goed voetbal tegen Joegoslavië, een wedstrijd die in een doel puntloos gelijkspel eindigde, niet kunnen kwalificeren voor de halve finales van het jeugdtoernooi in Roemenië. Dat is bijzon der jammer, want de oranjeploeg heeft de afgelopen dagen getoond een elftal te zijn, dat zich kan meten met al de andere top- Voetbal ploegen. Zowel Joegoslavië, winnaar van groep B, als Nederland behaalden twee maal een gelijkspel en eenmaal een over winning op Engeland. Het voordeliger doelgemiddelde van Joegoslavië (50) tegenover de 41 van Nederland heeft echter de doorslag gegeven. Nederland werd uitgeschakeld en Joegoslavië zal te zamen met Turkije, Tsjechoslowakije, Ita lië en Roemenië, de winnaars van de an dere groepen, uitmaken wie de sterkste zal zijn. De wedstrijd tussen Nederland en Joego slavië, die voor 12.000 toeschouwers in Ploesti werd gespeeld, is van bijzonder goed gehalte geweest. Want ofschoon de Joegosiaven alles hebben geprobeerd een doelpunt te forceren, was de Nederlandse defensie, waarin Severijns en Ter Horst pal stonden en doelman Doesburg excelleer de, niet te passeren. Maar ook de Joegosia ven, die wisten dat van het resultaat van deze ontmoeting alles afhing, steunden op hun fanatieke verdediging, die het de Ne derlandse aanvallers onmogelijk maakten uit een gunstige positie te schieten. Een prachtige kans kreeg in de 39ste mi nuut de Joegoslavische middenvoor Ko- vaci toen hij alleen voor Doesburg ver scheen, maar het keiharde schot ging ra kelings naast. Vooral in de eindfase van de strijd kreeg Nederland het zwaar te verduren; een bewijs hiervoor is wel dat de hoekschoppenverhouding 81 voor Joegoslavië was, doch doelpunten werden er niet gescoord. Waterpolo De Nederlander Piet van Est heeft de tweedaagse wielerwegwedstrjjd „Dwars door België (Waregem-Ciney-Waregem) gewonnen. Met een voorsprong van 15 seconden op de tweede aankomende, de Belg Meuleman, reed hij zich zondag in de tweede etappe (Ciney-Waregem, 221 km) naar de eerste plaats. Doordat hij in de eerste etappe zaterdag in het grote peloton zat, waaruit de Belg Van Ge- neugden naar de zege spurtte Piet van Est werd in deze etappe als zes tiende geklasseerd was de eindover winning hem. Van Geneugden werd zon dag vierde en waande zich reeds de gro te triomfator, maar de wedstrijdcommis sarissen bleken in de ochtenduren een wijziging in het reglement te hebben aan gebracht, namelijk dat ditmaal niet de punten (voor de plaatsingen in beide etappes), maar de tijd zou beslissen. Nadat Piet van Est zaterdag kort voor het einde een ontsnappingspoging had zien mislukken, slaagde hij zondag wel in zijn opzet. Op 5 km van Waregem demar reerde hij en al spoedig was hij uit het gezicht van zijn concurrenten verdwenen. Tot aan de finish hield hij zijn voor sprong vast. De uitslag van de tweede etappe luidt: 1. Piet van Est (Ned), 5 uur 41 min. 30 sec., 2. Meuleman (Belg), op 15 sec., 3. Gustave Desmet (Belg), op 24 sec., 4. Van Geneugden (Belg)., 5. Raes (Belg), 6. Piet Rentmeester (Ned)., 15. Jan West dorp (Ned)., 16. Van der Klundert (Ned)., 24. Van de Putten (Ned)., 31. Sythoff (Ned), allen dezelfde tijd als Desmet. Het eindklassement luidt: 1. Piet van Est (Ned.), 11 uur 45 min 32 sec., 2. Van Geneugden (Belg), 11.45.55, 3. Piet Rent meester (Ned.) 11.45.57, 4. Kerakhove (Belg. (z.t.), 5. Doom (Belg.) 1146.45. 10. Van der Klundert (Ned)., 11.47.05. De Nederlandse ploeg die met Klaas Buchly als leider is vertrokken naar de Ronde van Spanje, die van 27 april tot en met 13 mei wordt gehouden, is als volgt samengesteld: Van der Steen (Etten), Westdorp (Schoondijke), Knops (Bocholtz), Koehorst (Tilburg), Van der Horst (Klundert), Van Amsterdam (Prin- senhage). Van Egmond (Den Haag), Le grand (Amsterdam), Tubee (Wessern) en Steute (Weert). In het sportfondsenbad in Amsterdam heeft het Russische waterpolo-team met 6-5 gewonnen van de Kikvorsen, een Ne derlands selectieteam. De score verliep als volgt: le periode 1-1 Juri Grogorovs- ky 0-1, aanvoerder Fred van Dorp 1-1; 2e periode 2-2, Hans Aalberts 3-3; 3e pe riode 1-2, Givi Tchiknanaya 3-4, Wladi- mir Semenov 3-5, Fred van Dorp 4-5; 4e periode 1-1, Anatoli Kartachev 4-6, Ton Stam 5-6. Scheidsrechter Wim Goose uit Rotter dam heeft het in Amsterdam niet ge makkelijk gehad. Het was een onvrien delijke en zeer harde wedstrijd waarin totaal 12 maal een speler naar de kant werd gezonden. Verbeten heeft de Kik- vorsenploeg, gesteund door het sublieme spel van aanvoerder Van Dorp. gevoch ten tegen de steeds weer opnieuw de lei ding nemende Russen. In de eerste en tweede periode kon den de Nederlanders de score bijhouden, maar in de derde was het eerst Givit- chiknanaya en even later Vladimir Se menov die de stand op 3-5 brachten. De Nederlandse ploeg leek aangeslagen, maar Fred van Dorp knalde in deze periode hard langs de Russische doelman (4-5). Onze landgenoten hadden de balans in evenwicht kunnen brengen, als Stam en Aalberts twee goede kansen niet hadden gemist. Ook in de laatste spelperiode was ie strijd ongemeen fel, maar verder dan één doelpunt kwamen beide ploegen niet al kanjerde Fred van Dorp enige minu ten voor tijd nog eenmaal tegen de lat. Vrijdagavond spelen de Russen de laat ste wedstrijd in Nederland, in Arnhem. Zowel in de gewestelijke volleybalhoofd' klassen als in de districts-overgangsklas sen en in de afdelingen lopen de competi ties ten einde en zijn de beslissingen om trent kampioenschap of de bezetting van de laatste plaats gevallen of aanstaande Zo werd het belangrijke duel in de westelijke hoofdklasse tussen de heren van REVA en DES in vijf sets in het voordeel van de hoofdstedelingen beslist, hetgeen betekent, dat de titel REVA niet meer kan ontgaan. In de dames-hoofdklasse klopte Veenen- daal het Rotterdamse Concordia, zodat het nu ook zeker is, dat laatstgenoemde club naar de overgangsklasse degradeert. Die Raeckse klom naar de vierde plaats op de hoofdklasse-ranglijst, ten koste van RVC, dat op eigen terrein in vijf sets door de Haarlemse dames werd verslagen. In het Krelagehuis wordt vanavond het laatste competitieprogramma van de af deling Haarlem afgewerkt. Hoofdschotel van het programma is de ontmoeting voor de kruisfinale-competitie in de overgangs klasse tussen Die Raeckse en de heren van HCSC uit Den Helder. De gasten zul len er wel in slagen de nogal gehavende rood-witte formatie te kloppen, maar dit treffen kan toch volleybal van behoorlijk gehalte opleveren. Het programma luidt: Dames le klasse Gios-Vesmia (8 uur); 2e, 3e en 4e klasse: HVS 2-PSVH, Set Up 4-Velox 2, FES- OVRA 2, De Blinkert 4-Spaarnestad, OSS- Vesmia 2. Heren, Overgangsklasse kruisfinale: die Raeckse-HCSC (9 uur), le klasse: HVS 2- HBC (7 uur); e en 3e klasse: PWN 2- PSVH; Set Up-PWN 2, FEè-OVRA 4, Al liance '22-JBS. HVS 3-WIK 2, VVCL-De Blinkert 2. Alliance '22 2-PSVH 2, Energie 2-OSS 2, Topscore-Set Up 2. De winnaars van de groepen D en E, Italië en Tsjechoslowakije, zullen een extra-wedstrijd moeten spelen op 25 april in Boekarest. De winnaar gaat over naar de halve finales, die op 27 april eveneens in Boekarest, worden gespeeld. De eind standen in de verschillende poules zien er als volgt uit: Groep A: 1. Roemenië 3 1 2 0 4 52 2. België 3 1 2 0 4 4—3 3. Portugal 3 0 2 1 2 1—2 4. West-Duitsland 3 0 2 1 2 25 Groep B: 1. Joegoslavië 3 1 2 0 4 50 2. Nederland 3 1 2 0 4 41 3. Bulgarije 3 0 3 0 3 11 4. Engeland 3 0 12 1 08 Groep C: 1. Turkije 3 3 0 0 6 4—0 2. Hongarije 3 1113 11 3. Spanje 3 0 2 1 2 12 4. Frankrijk 3 0 12 1 1—4 Groep D: 1. Italië 2 2 0 0 4 7—1 2. -Polen 2 10 12 2—4 3. Oostenrijk 2 0 0 2 0 26 Groep E: 1. Tsjecho-Slow. 3 2 1 0 5 52 2. Oost-Duitsland 3 2 0 1 4 8S 3. Rusland 3 1 0 2 2 5—7 4. Griekenland 3 0 12 1 36 De midvoor van de eerste divisieclub Elinkwijk, de Surinamer Michel Kruin, heeft tweede paasdag meer verdiend dan hij ooit op één dag met voetballen bijel- kaar zou kunnen krijgen. De overwinning van zijn ploeg op Enschedese Boys bete kende voor hem meer dan een overwin ningspremie. Toen hij thuis zijn poolformulier contro leerde. kwam hij tot de ontdekking dat hij twee rijtjes met twaalf goed voorspelde uitslagen had. De wedstrijd 't Gooi-Alk- maar was voor hem een te groot struikel blok. Zoals de zaker er momenteel voorstaan, ontvangt de Surinamer 50.000.- omdat èr geen meldingen met dertien en slechts acht met twaalf juist voorspelde kolom men bij de KNVB zijn binnengekomen. Het toernooi om de AROL-beker wordt zondag 26 augustus en zondag 2 septembèr op het nieuwe veld van AFC in Amster dam gespeeld. Deelnemende elftallen zijn: HBS, DCG, DWV. HFC, Robur et Ve- locitas, de Spartaan, Zeeburgia en AFC. Voor de wedstrijden om de Zilveren Bal overweegt men een nieuwe opzet. De be doeling is dit toernooi voortaan in één weekeinde af te werken. Aan de deelne mers is gevraagd of zij akkoord gaan met spelen op zaterdag en zondag. De uitslagen van de dinsdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijden waren: eerste divisie: Birmingham City Everton 00; Sheffield Un.Manchester Un. 23; W:st BromwichFulham 20; Leicester C.Bolton W. 11; Nottingham F.—Aston Villa 2—0. Tweede divisie: Leeds Un.Bury 00; Middlesbr.Walsall 30; Rotherham Un. Sunderland 03; Scunthorpe Un.Hud- dersfield T. 13; Stoke CityLiverpool 00; Swansea TownPlymouth Argyle 5—0. De uitslagen van de partijen, gespeeld voor de vijfde en zesde ronde van het dam kampioenschap, die dinsdag in Apeldoorn werden gespeeld, luiden: 5e ronde: W. C. BeekeVan Silfhout 11, DrenthJ. H. Beeke 02, Van DijkBakhuizen 11, HolstvoogdNoorman 20, De JongBom 20, Van Prooyen was vrij; zesde ronde: Van SilfhoutBom 02, NoormanDe Jong 02, Van ProoyenHolstvoogd 11, J. H. Beeke—Van Dijk 1—1, W. C. Beekè Drenth 02; Bakhuizen was vrij. De stand na de zrs ronden ziet er als volgt uit: 1 De Jong 8 punten uit 5 par tijen; 2. J. H. Beeke 8 uit 6; 3. en 4. W. C. Beeke en Van Dijk 7 uit 6; 5. en 6. Bom en Holstvoogd beiden 6 uit 5; 7. Drenth 5 uit 6; 8. en 9. Van Prooyen en Bakhuizen bei den 4 uit 5; 10. Van Silfhout 4 uit 6; 11. Noorman 1 uit 5. In de bekercompetitie tafeltennis vie len deze week de laatste beslissingen in de poules en werden tevens de eerste volg- ronden afgewerkt. In de eerste klassè bedwong GTTC- a VTC-c met 4-1 en be reikte hierdoor een plaats in de kwart finale tegenover HBC-b. In de tweede, derde en vierde klasse was het al Velsen wat de klok sloeg. Bij de tweede klassers speelden Velsen-a zich in de finale door Hotac-b met 4-1 te bedwingen. Daar deze finale zal gaan tegen het c-team van Hotac lijkt de beker binnen het bereik van de Velsenaren te liggen. In de derde klasse versloeg Velsen-c HTC-a met 4-1 en in de vierde klasse was het het d-team van Velsen, dat zich middels winst op Fusia-a met 5-0 in de halve eindstrijden plaatste. In de halve finales kwam HTC-a een flinke stap verder door met 4-1 VGZ-d uit te schakelen. Bij de junioren werd Heems kerk poulewinnaar door met 5-0 van Sido- b te winnen. De elf belangrijkste rugbyteams zullen voor het seizoen 1962/63 in een nationale poule worden ondergebracht. Zij spelen een halve competitie waarna de vier hoog- geplaatsten volgens afvalsysteem zullen dingen naar de Broekhuijssen-beker. De winnaar van de beker krijgt tevens het predikaat kampioen van Nederland. De elf vijftientallen zijn: AAC (Amsterdam), RCH 1 en 2 (Hilversum), RCE (Eindhoven), TWRC en HRC (beiden Den Haag), DSRC (Delft), LSRG (Leiden). RCG (Naarden), RRC (Rotterdam) en RCN (Nijenrode/ Breukelen). I

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13