Feest in Amsterdam wordt krachtproef voor politie „Inhalende surveillance" door rijkspolitie in snelle auto's AGENDA en bondig Amstelhotel krijgt 45 rechercheurs PIJN KOU GRIEP AKKERTJE in nm- i r Route van rijtoer Koninklijk gezin terug van vakantie Kassier stak 50.000,- in eigen zak Steek de vlag uit! Maar... Weer een Deens schip zwaar beschadigd bij aanvaring Twee meisjes vermist Kort geding tegen de exportbepef'ing aardappelen Drs. Stubenrouch herdacht Rustig weer ZO ZACHT EN ZUIVER s WOENSDAG 25 APRIL 1962 2 Apart radionet direct .want Akkertjes zijn Instant cachets met 4-voudig werkend micropoeder. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes Plafond naar beneden Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Felicitatiekaarten in de boekwinkels verkrijgbaar 2 i Voor de Amsterdamse politie wordt 30 april, de dag van de koninklijke rij toer, de zwaarste dag sinds jaren. Het onderbezette politie-apparaat staat voor de taak de afzettingen tijdens de rijtoer te verzorgen en de verkeersstromen in goede banen te leiden. Bij mooi weer verwacht men dat er een miljoen mensen op de been zullen zijn Hiervoor zijn 1.050 geüniformeerde politiemannen no dig, onder wie 120 leden van de reserve- politie, terwijl 250 kaderleden en rechercheurs in de stoet zullen mee rijden. Op de 2de mei, als het koninklijk paar en de koninklijke gasten een bezoek zul len brengen aan de Keukenhof, keert de koninklijke stoet in Amsterdam terug als het avondspitsuur begint. Vervolgens zullen de hoge gasten zich van het paleis en van het Amstelhotel naar de haven begeven voor de party aan boord van de Oranjeop het moment dat een enorme verkeersdrukte begint voor de voetbal wedstrijd Real Madrid-Benfica in het stadion. Die avond zullen er 1.000 po litiemannen op de been zijn, van wie zich 650 geheel tot de koninklijke stoet en de voetbalwedstrijd zullen bepalen. De gasten die van 1 tot 3 mei in het Amstelhotel logeren onder wie verschei dene regerende vorsten zullen speciale bescherming genieten. In het Amstelhotel zullen de inspecteurs Hoegee, De Dood en Kooistra met een detachement van 45 re chercheurs de veiligheid van de koninklij ke gasten waarborgen. Bovendien zullen de regerende vorsten hun eigen lijfwachten in de buurt hebben. Buiten het hotel is er tenslotte nog de bewaking door de ge- uniformeerde politie. Voor vervoer van de hoge gasten op de avond van de 2de mei van Amstelhotel naar het oostelijk havengebied, waar de „Oranje" ligt gemeerd, zijn 80 auto's be schikbaar met militaire chauffeurs. De auto's, die met het oog op de avondspits en de toeloop van de voetbalwedstrijd langs rustige wegen o.a. via Katten burg naar de haven rijden worden voor afgegaan door twee motorrijders per auto. Voor dit traject circa 9 minuten rijden heeft de politie de beschikking gekre gen over een apart radiokanaal en specia le apparatuur, waardoor het mogelijk is alle kruispunten bijtijds af te sluiten en op een centraal punt de bewegingen van de auto's te volgen. De versieringen en de feestverlichting in Amsterdam zijn nagenoeg gereed. Vrij- Advertentie dagavond zal de illuminatie op de Heren gracht en omgeving proef branden. Langs dit traject zullen de koninklijke gasten op de avond van de eerste mei van het Am stelhotel naar het Rokin varen om, na van daar per auto naar het paleis te zijn ge reden, aan te zitten aan het grote banket. In de drie rondvaartboten voor vorstelijke personen zal het aantal zitbanken tot de helft worden teruggebracht, zodat ieder een de benen zal kunnen strekken. Van het feest dat de stad het konink lijk paar op de avond van de 30ste april in het concertgebouw aanbiedt is slechts één programmapunt bekend gemaakt, na melijk het aanbieden van het nationale geschenk door de voorzitter van het na tionaal comité, mr. G. van Hall. De konin gin heeft verzocht het overig programma een verrassing te laten blijven. Het feest krijgt het karakter van een genoeglijk avondje, waarvoor 200 gasten door het hof en 600 door het gemeente bestuur worden uitgenodigd. De gasten van de gemeente komen uit alle delen van het land, onder hen zijn burgemees ters, leden van Kamers van Koophandel, enz. In het concertgebouw komt een verlaagd plafond ter hoogte van de balkons, zodat een intieme ruimte ontstaat, die door kaar sen kan worden verlicht. Deze ingreep maakte het onmogelijk het aantal aan wezigen groter te maken dan circa 800. Na de aanbieding van het geschenk volgt een licht programma van een uur. Hier na zal het koninklijk paar naar het pa leis terugkeren en zullen de gasten voor een souper en een bal bijeenblijven. De belangstelling voor de rijtoer en vaartocht die Koningin en Prins op maandag 30 april door Amsterdam zul len maken is zó groot, dat alle hotels in de hoofdstad reeds zijn besproken voor het merendeel door buitenlanders. In alle delen van het land organiseren busondernemers speciale reizen naar Amsterdam ter gelegenheid van de feestelijkheden. De route, inclusief de vaartocht door de Amstel, is 12 kilo meter lang. Met uitzondering van gere serveerde plaatsen voor delegaties die het koninklijk paar hulde willen bren gen, kan men overal vrij plaats nemen. De rijtoer begint om drie uur 's mid dags bij het paleis op de Dam en gaat langs de volgende route: Dam, Rokin, Spui, Singel, Leidsestraat, Leidseplein, Leidsebosje, Stadhouderskade, Hobbe- mastraat, Museumplein, Van Baerle- straat, J. M. Coenenstraat,, Beethoven- straat, Bernard Zweerskade, Diepen- brockstraat, Wielingenstraat,, Schelde- Plein, Europaplein (RAI), Scheldeplein, Scheldestraat, Churchilllaan, Victorie plein, Vrijheidslaan, Berlagebrug, Wees- perzijde (vaartocht per koninklijke sloep naar Amstelhotel). En vandaar wordt gereden, Sarphatistraat, Frederiksplein, Utrechtsestraat, Rembrandtplein, Regu liers Breestraat, Muntplein, Rokin, Dam. Gistermiddag zijn de Koningin, prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Ire ne teruggekeerd in paleis Soestdijk van een vakantie in Porte Ercole in Italië. De te rugreis naar Nederland werd gemaakt per vliegtuig. De koningin, de prins en de prin sessen waren op 19 april naar Italië ver trokken. Menigeen heeft tijdens de paasdagen wel een van de twaalf zeer snelle witte politieauto's gezien, bemand met gespecia liseerde politiemannen en voorzien van de modernste verbindingsapparatuur. Daar mee is de rijkspolitie begonnen met de „inhalende surveillance". Dat is een voor Nederland nieuw begrip op verkeerspoli- tieel gebied. Luitenant-kolonel W. H. van Ballegoyen de Jong, hoofd an het Bureau verkeerszaken van de rijkspolitie, heeft de leiding over de nieuwe groep. Hij verge lijkt de witte auto's met herdershonden, die snel en efficient de kudde bewaken en verdoolde schapen" al naar de omstan digheden met harde of milde hand weer in het gareel brengen. De politiepatrouilles, die tot dusver op de rijkswegen surveilleerden, voerden de langzame surveillance" uit: in een be trekkelijk langzaam tempo rijdend of stil staand langs de weg lieten zij het verkeer langs zich heengaan. Hun aanwezigheid al leen al oefent een matigende invloed uit op het verkeer: de weggebruiker ziet hen van verre en gedraagt zich keurig. De patrouilles blijven, maar daarnaast zijn er nu de snelle patrouilles van de groep Surveillance Auto-Snelwegen (SAS) die in principe iets sneller rijden dan het verkeer op de weg, waarop wordt gepa trouilleerd. Dat biedt verscheidene voorde len. In de eerste plaats krijgt de patrouil lerende politieman in de open politieauto door die circa twintig kilometer hogere snelheid een breder kijk op het verkeers beeld. Hij kan ook. geografisch gesproken, grotere afstanden surveilleren (iedere wa gen controleert per dag rond 600 km. rijks weg). Hij ziet het verkeer in verschillende situaties bij het inhalen, het invoegen en bij het algemene gedrag op de weg. De hogere snelheid en het aan de verkeers dichtheid van de weg aangepaste patrouil lepatroon maakt dat de weggebruiker de patrouilles op ieder willekeurig moment kan verwachten. Daar gaat een grote pre ventieve werking van uit. De rijkspolitie heeft als vervoermiddel voor deze inhalende surveillance een Duit se sportwagen gekozen omdat de Duitse verkeerspolitie daarmee goede ervaringen heeft. De wagens verdragen lang hoge snelheden, de wegligging is uitstekend en ook bij noodremmingen is de wagen re delijk veilig. De fabriek heeft bovendien voor de le- c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het Koninklijk Mannenkoor „Caeci- lia". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Jerry als ruimtevaarder", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Afspraak je in september", a.l. Lido, 14. 19 en 21.15 u.: „Koorts in het bloed", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Carrousel", 18 j. Minerva, donderdag 14.30 u.: „De clown van circus Krone", a.l. Vandaag en donder dag 20.15 u.: „Als er dauw hangt, komt er regen", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ramona", a.l. Dagelijks 10.30 u.: „Tien kleine neger tjes", a.l. Roxy, 14.30 19 en 21.15 u.: „De over loper", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zij sneuvel den niet tevergeefs", 14 j. Monopole (Zandvoort), vandaag en don derdag 20 u.: „Vera Cruz", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Bijzondere avond openstelling van 20.3022.30 u., ook zon dag: bovendien dagelijks geopend van 10— 17 u.; zondag 1317 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van gouaches en houtsneden van Adriaan van der Weyden, 917 u. Tot 28 april. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand april tentoonstelling van tekeningen van Ploos van Amstel: 1022 u. „Bloemenheuvel" (Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal): Tentoonstelling van schil derijen tekeningen, aquarellen, pastels én grafiek van het schildersechtpaar J. M. Luttge-Deetman uit Nieuwersluis, 10 17 u., zondag 1417 u. Tot 30 april. (Zie ook „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 19 april) WOENSDAG 25 APRIL City Theater, 20 u.: „Sóldaten in nylons". Rex Theater, 20 u.: „De held van Iwo Jima". DONDERDAG 26 APRIL City Theater, 20 u.: „Het dagboek van Anne Frank". Rex Theater, 20 u.: „De held van Iwo Jima". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 u. Hervormd Jeugdgebouw, 20 u.: Toneel opvoering Tavido. WOENSDAG 25 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Zij sneuvelden niet tevergeefs". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Ont voering uit. Boedapest", DONDERDAG 26 APRIL Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Ont voering uit Boedapest". WOENSDAG 25 APRIL Marquette Theater, 19.30 u.: „Exodus". DONDERDAG 26 APRIL Marquette Theater: geen voorstelling. In Amsterdam is een 53-jarige inwoner van Baam aangehouden die 50.000 als kassier bij een motorenhandel in Am sterdam heeft verduisterd. Sinds anderhalf jaar had hij contant ontvangen reparatie bedragen niet in de boeken verantwoord, maar in eigen zak gestoken. Van het geld was niets over. veranties aan de Duitse politie een grote ervaring, die het van fabriekswege aan brengen van speciale voorzieningen minder kostbaar maakt. Een beleefde, maar harde groep, die niet aarzelt onverbiddelijk op te treden Twee dagen vóór Pasen zijn de patrouilles op de weg verschenen. Voorlopig zijn er twaalf wagens beschikbaar, waarvan er steeds zes op de weg zullen zijn. Voor het patrouilleren van alle rijkswegen zullen 22 wagens nodig zijn. Tegen het eind van dit jaar komen er nog vier en volgend jaar zes. Men zal zich voorlopig beperken tot de rijkswegen 12, 2, 4 en 4a, dus de driehoek Den Haag (waar voorlopig de centrale post van het S.A.S.-systeem is gevestigd) - Utrecht - Amsterdam met een uitloper naar de Duitse grens bij Ze venaar. Naarmate meer patrouillewagens en man schappen beschikbaar komen, zal het ge bied worden uitgebreid. Advertentie Hoera! Hier is een moment om feestelijk de vlaggen uit te steken fier en vrolijk wappert het dundoek van Neerlands huizen! Maar heeft iedereen zijn vlag terdege nagekeken alvorens hem uit te steken? Is hij niet vuil of ver sleten, gescheurd of sterk ver kleurd? Want dat hoort natuurlijk niet! En nóg een punt: iedereen haalt de vlag natuurlijk vóór zonsondergang binnen. Dè,t is traditie! De vlag in top, 't is feest! Een extra sigaret gepresenteerd, 't is feest! Welk merk? Gladstone vanzelfsprekend. Want Gladstone is - met of zonder Filter - een feestelijke sigaret die iedereen voldoening schenkt. king a size De sleepboten „Titan", „Simson", en Stentor" hebben gisteren de Deense bananenboot Dragoer Maersk" (4.722 ton), die zwaar beschadigd was door een aanvaring voor de kust van Dun- geness met de Italiaanse tanker „Marligure"de Nieuwe Waterweg op gesleept en naar de Maashaven in Rotterdam gebracht. Foto: Het grote gat, dat bij de aanvaring in de romp is geslagen. SS 1 V" Het Deense schip „Siena" van 9000 ton, dat om ongeveer zes uur gistermiddag uit Rotterdam was vertrokken, heeft om acht uur vlak voor de Nieuwe Waterweg een aanvaring gehad. De bemanning ging in de reddingboten omdat zij vreesde dat het schip, dat een groot gat in een der ruimen had opgelopen, ging zinken. La ter bleek echter dat het kon worden be houden. Een deel van de bemanning keer de daarom aan boord terug. De aan varing gebeurde in een dichte mist op ongeveer vijf mijl uit de kust. Het schip, waarmede de „Siena" in aanvaring kwam, was het Nederlandse schip „Atys", een 12.240 brt. metende tanker van de Shell. De „Atys" werd slechts licht beschadigd. Door de loods boot zijn 7 vrouwen en 2 kinderen van de „Siena" gehaald. Dit waren passagiers en familieleden van de bemanning, o.a. maakte de vrouw van de kapitein de reis mee. De vrouwen en kinderen zijn per autobus van Hoek van Holland naar het Scandinavische zeemanshuis in Rot terdam gebracht. De sleepboten „Schou- wenbank" en „Steenbank" van L. Smit's internationale sleepdienst hebben om twaalf uur de „Siena" binnengesleept. Klazina Niecette van Anken, oud vijf tien jaar, wonende te Midwolda-Oldambt, wordt sinds 19 april vermist. Zij is die dag in Groningen geweest en had daar aan een vriendin meegedeeld, dat zij om 18.30 uur met de trein naar huis zou gaan. Zij is echter niet thuisgekomen. Vermoede lijk was zij bang om naar huis te gaan, daar zij een slecht rapport had. In Amsterdam is tweede paasdag 's middags de 12-jarige Willemina Vrugt uit Amsterdam spoorloos. Om twee uur ging zij van huis om naar Artis te gaan, waar zij om vier uur haar oudere zuster zou ontmoeten. Het meisje verscheen echter niet op de afgesproken plaats en kwam ook later niet opdagen. Alle nasporingen zijn tot nog toe vruchteloos gebleven. Er was volgens de ouders geen reden voor het meisje om van huis weg te blijven. Willemina Vrugt is 1.68 meter lang en flink voor haar leeftijd. Zij heeft donkerblond lang golvend haar en draagt een bril. Zij draagt een khakikleurige re genjas met capuchon, een groene rok, een blauwgeel gestreepte blouse en een witte hoofddoek met blauwe stippen en zwarte schoenen met driekwart hak. Wie het meisje aantreft kan zich in ver binding stellen met de politie. Voor de voorzitter van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven te 's-Gra- venhage, hebben twee korte gedingen ge diend die exporteurs van aardappelen aan hangig hadden gemaakt tegen de minister van Landbouw en Visserij en het Produkt- schap voor Aardappelen, naar aanleiding van de exportbeperkende maatregelen op het gebied van de aardappelen die de mi nister van Landbouw en Visserij onlangs op advies van het Produktschap voor Aardappelen heeft genomen. Door deze maatregelen was een expor teur te Heusden niet in de gelegenheid de door hem voor levering aan Engeland gecontracteerde partij van duizend ton te leveren. Een andere exporteur uit Rot terdam was niet in staat zijn contractuele verplichtingen na te komen om naar Engeland 980 ton uit te voeren. Namens hen werd betoogd dat de maatregel van de minister in strijd is met het EEG- verdrag. Het was beide pleiters niet dui delijk waarom de minister, en ook het produktschap, dat de minister tot deze maatregel adviseerde, geen rekening kon houden met reeds afgesloten contracten. Het is voor exporteurs onmogelijk con tracten af te sluiten die een bepaling zou den moeten bevatten dat de levering geen doorgang kan vinden als de overheid be perkende maatregelen zou nemen. Namens de minister werd betoogd dat de maatregel niet in strijd is met het ver drag van de E.E.G. Namens het produkt schap werd verklaard dat men geen re kening kan houden met contracten, om dat er, naar in 1956 is gebleken toen men er wel rekening mee heeft willen houden, geen enkele zekerheid is dat dergelijke contracten bestaan. Er is geen enkele ver plichting om aan het produktschap me dedeling te doen van het sluiten van con tracten. De voorzitter bepaalde de uitspraak oo 2 mei om partijen de gelegenheid te geven alsnog tot overeenstemming te komen. In het ministerie van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen is dinsdagmiddag in het bijzijn van de ambtenaren van net ministerie de overleden staatssecretaris drs. G. C. Stubenrouch herdacht. Minister Cals gewaagde van de jaren lange vriendschap die tussen hem en de overledene heeft bestaan. De minister bracht in herinnering dat staatssecretaris Stubenrouch niet zozeer naar buiten op trad, maar dat hetgeen hij verrichtte enorm was. Maandenlang had hij zich voorbereid op het verdedigen van de Mam moetwet. „In het licht van de eeuwigheid", aldus de minister, „is alleen belangrijk hoe hij zijn taak heeft verricht, een ta jk die hij met hart en ziel volbracht. Wij zullen hem blijven missen als vriend en medewerker zoals zijn gezin hem als man en vader zal blijven missen. Na minister Cals spraken nog dr. J.H. Wesselings, secretaris-generaal van het ministerie, en mr. ir. M. Goote, inspec teur-generaal van het onderwijs. Huwelijksfeest Koninklijk Paar De felicitatiekaarten voor het zilveren huwelijksfeest van koningin en prins, die in de eerste helft van april aan alle school kinderen zijn uitgereikt, zijn nu voor ie dereen verkrijgbaar. Boek- en kantoorboek handelaren in het gehele land hebben een miljoen van deze kaarten tegen kostprijs gekocht en stellen die tot 15 mei gra tis beschikbaar. Dat is de uiterlijke da tum dat de kaarten kunnen worden in gestuurd. De waarde van de postzegels die op de kaarten worden geplakt is be stemd voor het nationaal geschenk. Propagandiste. Mevrouw A. C. 't Hart-Haussler uit Hilversum viert op 25 april haar zilveren jubileum als officieel representante voor Nederland van de Deense Vereniging voor Vreemdelingen verkeer. Zij was destijds de eerste Neder landse vrouw die dit werk ter hand nam. Jarenlang deed zij het als liefhebberij, doch na de oorlog maakte zij van haar hobby een dagtaak. Köning Frederik heeft de verdiensten van mevrouw 't Hart, die Nederlandse is, maar de Deense taal vloeiend spreekt, erkend door een konink lijke onderscheiding. De directeur-generaal van de Deense VVV komt naar Nederland om mevrouw 't Hart op de receptiedag te huldigen. Militaire hulp. Het toegenomen aan tal gevallen van mond- en klauwzeer in het zuiden en het oosten des lands heeft een stagnatie veroorzaakt in de afvoer van zieke dieren op de landbouwbedrijven in de besmette gebieden. Om de achterstand op te ruimen en daarmede de snelle afvoer van zieke varkens op de bedrijven te ver zekeren worden de dieren thans vervoerd naar het destructiebedrijf te Son (N.B.), daar pijnloos gedood en met medewerking van militairen onder de nodige voorzorgen en ontsmettingsmaatregelen diep in de grond begraven op een afgelegen tétrein van Staatsbosbeheer. Te Iaat. Het dorp Koningslust, dat met nog vijf andere dorpen behoort tot de gemeente Helden, heeft „de bus gemist" bij de kandidaatstelling voor de gemeente raadsverkiezingen. Er was een lijst opge steld, waarop de namen ven drie ingeze tenen van Koningslust voorkwamen en waarmee men de enige zetel voor Konings lust in de raad van Helden hoopte te ver dedigen. Deze kandidatenlijst is echter twintig minuten te laat op het hoofdstem bureau in Panningen ingediend. Nieuwe raad al bekend. Er is één ge meente in Nederland waar de nieuwe ge meenteraad reeds bekend is. In het Lim burgse Bemelen is namelijk één lijst in gediend, waarop de namen van zeven kan didaten voorkomen en aangezien het aan tal zetels in de raad eveneens zeven be draagt, zijn alle kandidaten er nu reeds zeker van straks zitting te hebben in de raad. Bij de Statenverkiezingen brachten de 170 stemgerechtigden vrijwel allen hun stem uit op de K.V.P.; drie stemden P.v.d.A. en één op de communistische partij. Verdronken. In de haven van Bremen is het stoffelijk overschot gevonden van de 18-jarige M. G. Merkelbach uit Geulle (Limburg) die sinds 11 januari werd ver mist. Hij was bemanningslid van het tank schip „Hilversum" en was het laatst in Bremen gesignaleerd. Rector magnificus. In het cursusjaar 19621963 zal prof. mr. W. F. de Gaay Fortman optreden als reetor magnificus van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Prof dr. G. A. Lindeboom zal deze periode secretaris zijn van de Academische Senaat. Het K.N.M.I. deelt mede: In West-Europa wordt het weer nog steeds beheerst door hogedrukgebieden. Het belangrijkste verplaatste zich van nacht in noordoostelijke richting over En geland naar de Noordzee. De luchtdruk in het centrum bedraagt hierin meer dan 1030 millibar. In ons land ontstond van nacht op uitgebreide schaal mist en laag hangende bewolking. Dinsdagmiddag al dreef er mist binnen van de Noordzee, waarbij aan de kust de temperaturen daal den tot 7 a 8 graden. De mist en laag hangende bewolking verdwijnen overdag voor een groot deel dankzij de zonnestra ling. Ook morgen wordt het weer begun stigd door het hogedrukgebied, dat ten westen van Ierland een versterking onder gaat. Een kleine onweershaard, die giste ren in België zware buien veroorzaakte bij de Ardennen viel 24 mm regen is verdwenen en de kans op regen is nu uiterst klein. In het temperatuurverloop komt over het algemeen weinig veran dering. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen «e c H IQ g binnen- en buitenland. ■O'S d Neeislag Laatste 3A uur. E 2 3 Den Helder mist n 12 0 Ypenburg geheel bew nw 15 0 Vlissingen geheel bew. n 14 0 Eelde mist nw 21 0 De Bilt mist nnw 20 0 Twente mist n 25 0 Eindhoven mist nnw 23 2 Zd-Limburg mist nw 24 1 Helsinki onbewolkt zo 15 0 Stockholm onbewolkt zzo 17 0 Oslo zwaar bew windst. 17 0 Kopenhagen onbewolkt windst. 14 0 Aberdeen half bew. windst. 13 0 Londen licht bew. windst. 16 0 Amsterdam geheel bew n 17 1 Brussel mist n 23 0,1 Luxemburg half bew. nno 0 Parijs geheel bew n 22 0 Bordeaux mist windst. 19 0 Grenoble onbewolkt windst. 24 0,5 Nice onbewolkt n 20 0 Berlijn onbewolkt O 27 0 Frankfort onbewolkt no 27 0 München onbewolkt nno 26 0 Zürich onbewolkt zzo 24 0 Genève onbewolkt windst. 22 0 Locarno onbewolkt ozo 24 0 Wenen licht bew. wzw 27 0 Innsbruck licht bew. w 25 0 Rome onbewolkt windst. 24 1 Ajaccio licht bew. 0 20 0,1 Madrid geheel bew. windst. 14 7 Mallorca zwaar bew windst. 21 0 Lissabon geheel bew. n 18 0 Donderdag 26 april Zon op 5 22 uur, onder 19.55 uur. Maan op 1.28 uur, onder 10.53 uur. Maanstanden 27 april 14.00 uur laatste kwartier Hoog en laag water In IJmuiden Woensdag 25 april Hoog water 6.53 en 19.19 uur. Laag water 2.31 en 14.52 uur. Donderdag 26 april Hoog water 7.37 en 20.11 uur. Laag water 3.11 en 15.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2