LANGS SLUIZEN-EN HAVENS GRATIS FOLDER VESPA Fa. PRUIS Zoon VESPA Fa. Schuit Zoon Kentucky's best! m Lekkere pittige zware shag Stormvogelswelpen wonnen jubileumtoernooi VSV Opgaande lijn te bespeuren in Zonnebloem-Klimopwerk Sport in de IJmond y Kustvaart Heitje voor karweitje IJmondverenigingen vandaag en morgen Kort IJmondnieuws Driehuis krijgt mooie Koninginnedag Korte visserijberichten HAVENBERICHTEN Hoe de duiven vlogen Centrifuges - Wasmachines WISKER V. ÜiiNSDAG 25 APRIL 1962 5 ""syiwr- E DE KUSTVAART is een begrip, dat voor ons land een speciale betekenis heeft gekregen. De internationale betekenis, welke in de loop der tijden aan het begrip kustvaart" is toegekend, is die van het varen met schepen en het daarmee ver voeren van goederen, overzee, van de ene binnenlandse haven naar de andere, zonder dat daarbij een vreemde haven wordt aangedaan. Het is deze vorm van kustvaart, welke men in Engeland, Frankrijk en Duitsland aantreft en tevens in de Scandinavische landen. Een dergelijke vom van kustvaart kent ons land vrijwel niet en dat is verklaarbaar omdat de Nederlandse kust betrekkelijk kort is en ook weinig havens telt. De grote Nederlandse havens liggen immers meer landinwaarts aan brede, goed bevaarbare waterwegen en zijn bovendien onder ling weer door een stelsel van kunstmatige en natuurlijke waterwegen verbonden. Het verkeer tussen de zeehavens onderling vormt dan ook het domein van de binnenscheepvaart. Vraag de Vespa dealer met grammofoonplaatje! Concert ten bate van „Doe wat terug" OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Dure spinazie in Beverwijk Wasmachines - Centrifuges Huldiging jubilarissen bij Hoogovens Prijzen bloemen maandag sterk gedaald STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Steur van 92 kilo Het begrip kustvaart kan wat ons land betreft beter vervangen worden door „klei ne zeevaart", d.w.z. in de zin van korte zeereizen naar het buitenland, waarbij men wel langs de kust vaart, doch waar bij men zich ook wel op de open zee waagt al behoeven daarbij geen grote watervlak ten van het formaat van oceanen te wor den overgestoken. Aan schepen, die een dergelijke vorm van zeevaart uitoefenen, behoeven minder hoge eisen te worden ge steld wat betreft bouw, uitrusting en be manning. De wet op de zeevaartdiploma's maakt dan ook een onderscheid voor de papieren, waarover de kapiteins en stuur lieden moeten beschikken tussen de „gro te handelsvaart", welke met schepen van 500 bruto register ton en groter wordt ge dreven en de „kleine handelsvaart", voor welke laatste groep de wet zelfs het ter rein van haar activiteit vastlegt. Onder kustvaart kunnen we dus verstaan de „kleine zeevaart", d.i. de vaart met klei ne zeeschepen, kleiner dan 500 bruto re gister ton. Zodoende treffen we in ons land vele coasters aan, die 499.99 reg. ton bru- ton meten. Het totaal aantal vrachtschepen kleiner dan 500 ton, behorend tot de Ne derlandse koopvaardijvloot, bedraagt bij na 900. Sedert het einde van de oorlog zijn er vele gebouwd op Nederlandse wer ven, moderne schepen, die onderscheiden worden in het gladdektype, het raised quarterdecktype, het shelterdecktype en het halfshelterdecktype. Het schip op de foto is er één uit de Advertentie IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 Ioofdagent [I MUIDEN en OMSTREKEN MARKTPLEIN 1 - IJMUIDEN - TEL. 5781) Hoofdagent BEVERWIJK en OMSTREKEN BREESTRAAT 151 - BEVERWIJK - TEL 332' Onder auspiciën van de commissies Noord en Zuid van de Ned. Hervormde ïongeren in Santpoort wordt hedenavond in de „Hoeksteen" te Santpoort-Zuid een concert gegeven, waarvan de baten ten goede komen aan de actie „Doe wat terug voor het Leger des Heils. De organist Al- bert de Groot en de fluitist Frank Korting voeren werken uit van Bach, Handel en Mozart. Advertentie beginperiode van voor de oorlog. Het was in 1930, toen dit motorkustvaartuig nieuw de werf verliet van G. Pattje in Wester broek met een bruto inhoud van 163 ton, een lengte van 30.94 m., breedte van 6,28 m. en een holte van 2,13 m. Aanvankelijk was het vaartuig uitgerust met een 120 pk Hollandia motor, die in 1945 is ver vangen door een Industrie motor van 120 pk. Door M. Vellinga te Groningen werd het schip onder de naam Hollandia in de vaart gebracht. In 1952 ging het voor het eerst aan een andere eigenaar over, namelijk aan W. Belstra en de naam werd gewij zigd in Wiema. Intussen begon het vaar tuig tot de verouderde typen te behoren. De eigenaren, die het in bedrijf hebben gehad schaften een nieuw of een ander schip aan en zodoende ging de Wiema nog een paar keer in andere handen over. In 1955 werd de naam veranderd in Esperan- ce en behoorde het toe aan H. H. Dost te Groningen. In januari 1961 zien we hetzelf de schip als Rarrtona in de vaart met J. van der Schoot in Harlingen als eige naar en kortgeleden is de oude Hollandia overgegaan aan R. Meyer te Groningen, die het de naam Wubbina heeft gegeven. Arie van der Veer Advertentie Ppfóp KENNEMERLAAN 9 CC Telefoon 527 Erkend installateur P.E.N. Zoals elk jaar wordt deze week weer de landelijke actie „Een heitje voor een kar weitje gevoerd. In de gemeente Velsen zullen padvinders van de N.P.V. „De IJ- mondtrekkers" een beroep op u doen om deze actie te doen slagen. Het geld dat bij eengebracht wordt wordt in de eerste plaats verdeeld onder de B.E. (Bijzondere Eisen)- groepen. Dat zijn padvindersgroepen van gehandicapte kinderen. Ten tweede worden de gelden aangewend voor de aankoop van trc nhuizen en spelmateriaal. De pad vin rs willen donderdag en vrijdag graag werken voor een of meerdere heitjes. De Velsenaren kunnen dan tevens kennisma ken met „De IJmondtrekkers", de Velsense padvindersgroep, die de laatste jaren niet erg op de voorgrond trad. De laatste tijd echter is men druk bezig de groep nieuw leven in te blazen. Daarbij heeft men te kampen met een grote handicap: „De IJ mondtrekkers" hebben geen clubhuis meer. Het oude huis, aan de Strandweg, is in ver band met de werkzaamheden aan de ha venmond afgebroken. En na een jaar soe batten bij de overheid heeft men nog geen plaats aangewezen gekregen om een nieuw clubhuis op te trekken. WOENSDAG 25 APRIL Raadhuis Velsen, 19.30 u.: Openbare ver gadering gemeenteraad van Velsen Kennemer Theater, Zeestraat, Beverwijk, 20 u.: Nederlands Danstheater voor Keer kring. Openbare leeszaal. Beverwijk, 1417 en 1921.30 u.: Expositie „Beverwijk toen en nu". Hervormd Jeugdgebouw, Radarstraat, IJmuiden, 20 u.: De heer en mevrouw IJs- peert spreken voor de NCVB over „Een reisje door Noord-Holland". Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 1921.30 u.; Filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord, open tot 17 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ- muiden-Oost, open tot 17.30 u. Filiaal Pe truszaal. Venusstraat, 18.3019.30 u. DONDERDAG 26 APRIL Centrum, Beverwijk, 20 u.: Nivon- avond. Ds. Don spreekt over Zuid-Afrika. Openbare leeszaal, Beverwijk, 1417 en 1920.30 u.: „Beverwijk toen en nu". Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u.: Tavido speelt voor de Fryske Krite „Geschroeidne vlerken". Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 10—12.30 u. Filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord, 1012 u. B. J. Troelstraweg 20,' IJmuiden-Oost, 9.3010 u. (tel. 7166): Spreekuur stichting huishoudelijke en gezinsvoorlichting. Advertentie KONINGSPLEIN TELEFOON 4686 Op de groentemarkt te Beverwijk zag men de aanvoer daags na Pasen nog maar matig op gang komen. Ook nu bestond de grootste aanvoer weer uit rabarber. Voor dit produkt bestond een redelijke belang stelling met prijzen rond de 25 cent per bos, terwijl een extra partijtje het tot 32 cent per bos bracht. Spinazie van de koude grond was er nog niet veel, de prijzen die tussen de 65 en 75 cent per kilo begonnen, liepen tegen het einde der markt op tot 94 cent per kilo. De noteringen luiden: spinazie 6296, sla 2339, waspeen 5484, prei 3358, radijs 1623, rabarber 1632. Dark Fellow. Op vrijdag 18 mei orga niseert de Mater Amabilisschool een op voering van de musical „My dark fellow" in het Kennemer Theater te Beverwijk. Een tiental leerlingen speelt in deze musi cal mee. De muziek, de zang en het spel zijn gebaseerd op „My Fair Lady". Na af loop van het spel is er gelegenheid tot dansen. De sluitingsavond wordt op zaterdag 23 juni in Royal gehouden. Instuif. De Hervormde instuif „De Magneet" te Heemskerk organiseert op za terdag 28 april een amateuravond. Men kan voor alle genres inschrijven. Voor de winnaars heeft men aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld. Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voorƒ149.— met el. rem 179. 100 service en garantie. Betaling ook in overleg. Marktplein - Tel. 4262 De Stormvogelswelpen (zie foto) hebben het jubileumtoernooi voor welpen van VSV gewonnen. Zij speelden in de finale met 00 gelijk tegen VSV na een wed strijd, waarin beide elftallen met wind mee veel sterker waren geweest. De tweede serie strafschoppen besliste de strijd ten gunste van Stormvogels. De derde plaats werd bezet door SVIJ, dat ook al door strafschoppen van Velsen won na een 11 uitslag. De uitslagen waren: StormvogelsIEV 10; Waterloo—Velsen 02; IJmuiden VVB 3—0; IEV—SVIJ 0—2; VSV b—Bloe- mendaal 1—0; VVB—Waterloo 0—0; VSV aVelsen 20; BloemendaalSVIJ 2—3; VSV bStormvogels 04; VSV aIJmui den 2—0; VVB—VSV a 1—4; SVIJ—VSV b 10; BloemendaalStormvogels 01; VSV a—Waterloo 41; Velsen—IJmuiden 00; StormvogelsSVIJ 10; IEVVSV b 10; IJmuidenWaterloo 20; Velsen VVB 20; IEVBloemendaal 11. Eindstanden: Poul A: Stormvogels 8, SVIJ 6, IEV 3, VSV b 2, Bloemendaal 1; poule B: VSV a 8, Velsen 5, IJmuiden 5, VVB 1, Waterloo 1. Velsen werd hier tweede door strafschoppen. De ontwikkeling van het Zonnebloem-Klimopwerk in Beverwijk en Velsen ver toont nog steeds een opgaande lijn. Men kan zich in toenemende mate in daadwerke lijke belangstelling van bedrijfszijde verheugen. Dit blijkt uit het jaarverslag van deze stichting. Men zegt verder, dat, wil een verdere uitgroei en gewenst blijvende verdieping van het werk mogelijk blijven, de hiervoor ongunstige factoren als tekort aan ruimte en outillage en hierdoor toenemend tijdsgebrek van de leiding ernstig onder ogen moeten worden gezien. Het seizoen 1960-1961 heeft voor een be langrijk deel in het teken van de viering van het tienjarig bestaan gestaan. In de Joop der jaren is er sprake van een opval lende accentverschuiving van de avond- naar de dagcursussen. Men heeft zich dit jaar weer voor ernstige moeilijkheden ge plaatst gezien in verband met de beperkte ruimte, die men heeft in de gemeentelijke huishoudschool te Beverwijk. Toch heeft men op tijd kunnen beginnen dankzij de medewerking van de directrice van die school. In IJmuiden waren er zes groepen, die alle nog in de huishoudschool terecht- konden. Ook hier verleende de directrice veel medewerking. Men zegt dat men in Beverwijk steeds meer ruimte tekort komt. Er melden zich steeds meer cursisten aan en de huishoud- chool heeft wegens haar groeiend leer lingenaantal steeds minder te bieden. Van af november werd in vijf gebouwen ge werkt: de huishoudschool, de R.-K. VGLO. het Wittekruisgebouw, de danszaal van mevrouw Bolhoven en het clubhuis in de Dennenstraat. Men leidt een zwervend be staan met de cursussen en daaronder lij den de programma's. Vanaf januari hield mejuffrouw De Boer wekelijks instuifavonden voor de cursisten van de jongerengroepen, die met veel ani mo bezocht werden. Voor een aantal meis jes bleek dit soort ontspanningswerk een zeer wezenlijke behoefte te zijn. In Velsen moest het door de gemeente beschikbaar gestelde lokaal in de Jan Cam- pertkleuterschool eerst met zijn nieuwe bestemming in overeenstemming worden gebracht. Het verricht nu een nuttige func tie. In het afgelopen cursusiaar telden de beide afdelingen tezamen 14 groepen met in totaal 226 leerlingen. Het cursuspro gramma omvatte dezelfde vakken als het voorgaande jaar. Inplaats van sport en Donderdag 26 april zullen in het Kenne mer Theater te Beverwijk 15 personeels leden van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. en aan gesloten bedrijven gezamenlijk worden ge huldigd wegens het feit dat zij 25 jaar ge leden in dienst van de maatschappij traden. Op deze bijeenkomst zullen worden ge huldigd de heren P. C. de Boer, afdeling Hoogovens - Wijk aan Zee; C. Butter, af deling Elektrotechnische afdeling - Bever wijk; J. H. Bijl, afdeling Bouwkundige buitendienst - IJmuiden; H. L. Dekker, afdeling Mekog - IJmuiden; P. Dekker, af deling Transport - Velsen-Noord; H. M. Hoogland, afdeling Blokwalserij - Bever wijk; G. Koffeman, afdeling Transport - IJmuiden; J. J. Koper, afdeling Walserij West - Heemskerk; A. J. Kossen, afdeling Cemij - Heemskerk; W. H. Kranendonk, afdeling Mekog - Heemskerk; G. Schelle- vis, afdeling Breedband - Wijk aan Zee; P. J. Thomas, afdeling Martinstaalfabriek - Beverwijk; S. van Veen, afdeling Trans port - IJmuiden; J. P. Vennik, afdeling Transport - Heemskerk; H. J. de Wit, af deling Mekog - Beverwijk. De huldigings rede zal worden uitgesproken door ing. W. Bakker, adjunct-directeur. De grote „prijzenklap" op de Beverwijk- se bloemenveiling, die tussen Kerstmis en Pasen is uitgebleven, is dan toch gekomen en nog wel op tweede paasdag. De prijzen lagen guldens per bos lager. Door net warme weer kwamen de tulpen los, de aanvoer was maandag bijna groter dan de gehele paasweek. Dinsdag ging het al weer wat beter, de aanvoer was heel wat kleiner terwijl er veel belangstelling van de zijde der kopers was met over het algemeen hogere prijzen zij het dan enige dubbeltjes per bos. De aanvoer van perkplanten wil nog maar niet op gang komen zoals men dat ar.dere jaren om deze tijd gewend was Dinsdag waren er enige honderden kistjes perkplanten, waarbij de violen de grootste plaats innamen. Er werd tot 3,70 per kist betaald. De perkplanten hebben ook veel last ondervonden van de strenge winter. ritmiek kwamen de lessen van mevrouw Bolhoven. Dit is een goede greep ge weest. De lessen boden grote mogelijkhe den voor het lustrumspel. De tweedejaarsgroepen kregen in Velsen muziekles op de nieuwe wijze. Behalve zang werd nu ook aandacht besteed aan het zelf bespelen van eenvoudige instru menten. De activering vergrootte de be langstelling wel maar vooral de bedrijfs groep bleek nog moeilijk blijvend met dit ,spel" te boeien. Advertentie Excelsior, Holland Electro. Ruton, AEG, Electrolux, Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 service: Lange Nieuwstraat 433 - 435 Atletiek De Kennemerstaten Altetiekvereniging SUOMI, die door het amoveren van het sportpark Watervliet haar fraaie sintelbaan is kwijtgeraakt wilde op de nieuwe Ken- nemerstaten-velden aan de Koningsweg een noodaccomodatie voor de oefeningen aanleggen. Wegens het aanhoudende slech te weer in de laatste twee maanden was dit niet mogelijk. Een uitweg is nu gevon den aan de oude Bosweg in het voorma lige Rooswijk, waar leerlingen van de Hoogovens voor hun sport werp- en spring- gelegenheden maakte, die door SUOMI ge bruikt mogen worden. Hier zal ook nog een korte sintelbaan van ongeveer honderd meter worden aan gelegd, zodat de atleten-sprinters ook nog aan hun trekken kunnen komen. Teneinde de lopers onder de SUOMI-atleten niet te veel achterop te laten komen voor het nieuwe seizoen is de gemeente Beverwijk alsnog medewerking gevraagd om één avond per week de sintelbaan van het ge meentelijk sportpark te mogen gebrui ken. Voorts zal SUOMI behalve de nog in ok tober te houden Mulier-lopen in Velser beek ondanks het niet beschikken over een eigen sintelbaan door de afdeling Kenne- merland van de KNAU worden belast met het organiseren van twee wedstrijden. De eerste is op 1 juli, bestaande uit de re gionale senioren-wedstrijden; op 19 augus tus volgen de jeugdwedstrijden. Bridge De Beverwijkse bridgeclub „Sans-Atout' heeft de selectiewedstrijden voortgezet met de volgende uitslagen. Groep A: 1. J. Bos-Ph. v. Groningen; 2. Ph. Bakker- C. Spruit; 3. J. Nijman-G. Zoontjes. Groep B: Mevrouw Reymers-D. Hooge- boom; 2. P. Vlot-Th. v. d. Kolk; 3. R Hoen-H. Oosterveen. Watersport Op zondag 20 mei houden de Water vrienden weer een afzwemmiddag in het Velserbad. Men kan dan de diploma's A B of C behalen. Ook zal er getracht wor den met een nieuw diploma te verschijnen dat men voorlopig diploma B 2 heeft ge noemd. Dit zwemdiploma is in het leven geroepen om het lange wachten van B naar C wat te overbruggen. Mocht de proef sla gen dan zal men bij de bond om erkenning vragen. Het afzwemmen begint om 2 uur. Woensdagavond 25 april om half tien dus vanavond worden de clubkampioen schappen van de Sportbond verzwommen. Gisteren is bij de visafslag in Scheve- ningen een steur aangevoerd. De vis. die 92 kilogram woog. was gevangen door de bemanning van de Sch. 60. schipper Cor van der Zwan. Voor de prijs van 310,' is de steur verkocht aan de firma Hector Jansen in Scheveningen. Ook de Oranjevereniging Driehuis heeft een aantrekkelijk programma opgesteld voor de komende Koninginnedag. Overdag viert men op het bekende feestterrein feest met de jongeren en 's avonds wordt er in het Rex-theater een cabaretvoorstelling gegeven. Een speciaal woord van lof voor de mooie uitvoering van het feestprogram ma willen we hier niet laten ontbreken. Om kwart voor negen begint het feest met samenzang op het Kerkplein, met me dewerking van „Soli Deo Gloria" onder leiding van de heer J. Heeremans. Om 9.15 wordt er een kinderoptocht gehouden met medewerking van de muziekvereni ging Soli Deo Gloria. Vertrek vanaf het Kerkplein naar de Kpningin Julianaboom in de De Genestetlaan, waar voorzitter G. H. L. van Scherpenseel de driekleur zal hijsen. Dan door de straten van Drie huis naar het feestterrein aan de Driehui- zerkerkweg tegenover het landgoed Schoo- nenberg. Daar worden tot 11.30 kinderspe len gehouden. Voor de kleuters zijn er kringspelen en verder staan voor de wat ouderen op het programma; ezelstaartprikken, toren-bou wen, blikjesloop, zaklopen, autopedrace, hindernisloop, croquetspel, baegsprietvech- ten, damesvoetbal en schieten. Tijdens de kinderspelen worden versnaperingen uitge deeld. Bij zeer ongunstig weer wordt een filmvoorstelling gegeven in het missiehuis aan de Driehuizerkerkweg. Om half twee begint de gekostumeerde optocht voor kinderen van alle leeftijden. Opstellen in de Schaepmanlaan. Voorop loopt het tamboerkorps van de christelijke gymnastiekvereniging IJmuiden. Deze vereniging geeft met medewerking van het tamboerkorps om 15.30 uur op het feestterrein een turndemonstratie. Om acht uur begint de feestavond in het' Rex-theater, waar het gezelschap van Rens van Dorth het programma „Tarara- boemdiee" zal presenteren. Medewerken den zijn Rens van Dorth, Cas Oosthoek, Jack Bow's Aces, Marijke Morley, Les Valco's, Toos Hertz, Henk Knopper en Koos Huisman. Van half twaalf tot twee uur houdt men een groot oranjebal in de fpyer van Rex. De muziek wordt verzorgd door „The Moonliners". Op een scheepswerf in Victoria, Canada, zijn twee moderne vissersvaartuigen in aanbouw, bestemd voor de tonijnvisserij in Nieuw Zeeland en elk met een capaci teit van 700 ton. Kosten per schip een miljoen dollar. De Canadese overheid is bereid een subsidie van 40 percent op de bouwkosten te verstrekken. De hoeveelheid garnalen, die IJsland de eerste zes maanden van 1961 exporteerde, lag 25 percent in gewicht hoger dan die in de overeenkomstige periode van 1960 en beliep een waarde van IJKr 18 mil joen, dat is 1,7 miljoen gulden. Deze stij ging is een gevolg van de exploitatie van nieuw ontdekte garnalengronden op de noord- en oostkust, waar tijdens een speurtocht van een maand op 56 van de 87 onderzochte plaatsen garnalen werden aangetroffen. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Kafala van Safi; Hunzeborg, Mantyluoto; Rote, Stockholm; Sylt, Hamburg; Theano, Dublin; Batavier 3, Kö- ping; Spaarneborg, Swansea. Woensdag kwam in IJmuiden aan: Conception van Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Rotti naar Bremerbaven; Westerdok, Huil; Lady Sonia, Londen; Leliegracht, Rotterdam-, Salerno, Ant werpen; IJsel, Antwerpen; Clangula, Rotterdam; Saint Luc, Duinkerken; Lizard, Londen; Atlantic, Vlissingen; Rijnstroom, Huil; Zaanstroom, Lon den; Noordwijk, Monrovia, ledig van Buitenha ven IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Mailand naar Bremen; Starfighter, Antwerpen; Celebes, Londen; Hunzestroom, Grangemouth, walsmate- riaal geladen IJmuiden; Heriot, Leith; Lelykerk, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De IJmonden Van de postduivenhoudersver. De IJmonden te IJmuiden namen 104 duiven deel aan een wed vlucht van Essen af over een afstand van ill km. De lossing van de duiven geschiedde om 12 uur. Een duif van Van der Scheer bereikte als eerste het hok om 13.16 uur, de laatste prijsduif om 13.23 uur. Deze eerste vlucht van het nieuwe sei zoen werd begunstigd door mooi vliegweer. De duiven bereikten een snelheid van bijna 100 km. De uitslag was als volgt: Van der Scheer 14 5 6 7 8 11. Suurmond 2 10 12; Blok 3 18 21: Van Sloo- ten 9 15 20: Verduin 13 16; Knapen 14; De Vlugt 17; Visser 19.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5