Twee Europese biljartrecords voor Belg Schrauwen De opstellingen „Logisch dat we goed voor de club zijn Tabor kan van Jour de Java winnen Elftallen voor erewedstrijd Jan Klaassens uit ziekenhuis Studentenelftal Haarlems elftal tegen Leyton Orient Selectie-elftallen voor 1 mei in Nijmegen De Jong damkampioen van Nederland Russen te sterk voor Nederlandse combinatie ZATERDAG 28 APRIL 1962 19 :r Voetbal Semi-profs A mateurs BETAALD VOETBAL BEKERVOETBAL AM A TEURVOETBAL TENNIS 99 Hoofdkwartier Bijna 6 miljoen Cup-fighter Graag gegund Jan Dassen HANDBAL ZWEMMEN KORFBAL ROEIEN ATLETIEK Tini Wijnen handhaafde zich vrijdag avond in de kopgroep om het Europees kampioenschap 47/1 door een onbedreigde overwinning op de Spanjaard Aguilera, die in het milieu van Europa's beste biljar ters te veel tekortschiet om zich te kunnen handhaven. Al dadelijk dreigde Aguilera onder de voet te worden gelopen toen Wijnen in de derde beurt een briljante serie van 96 op het laken uitspreidde en daarmee ten opzichte van zijn tegenstan der duidelijk afstand nam: 134-21. Wijnen verviel daarna in zijn fout van een te grote nonchalance en dit wreekte zich Tot viermaal toe moest er worden afge teld doordat de ballen in de dedans po sitie bleven liggen. De Spanjaard kreeg hierdoor de gelegenheid zijn achterstand belangrijk ni te korten: 200-159 na 15 beurten. Pas tegen het einde van de par tij slaagde Wijnen erin, het ivoor volledig in zijn macht te krijgen en met goede series van 54 en 23 tot besluit voltrok hij het vonnis over Aguilera. Door 's avonds tiedtke te verslaan na van het begin af aan het initiatief te heb ben gehad. De uitslagen luiden: Scherz 291 19 67 15.31 Rudolph 300 19 62 15.78 Tiedtke 300 28 73 10.71 Aguilera 249 28 56 8.89 Schrauwen 300 14 76 21.42 Galmiche 210 14 53 15,— Scholte 288 19 65 15.15 Boulanger 300 19 90 15.78 Tiedtke 257 21 41 12.23 Galmiche 300 21 71 14.28 Wijnen 200 20 96 15.00 Aguilera 197 20 40 9.85 Boulanger 300 18 59 16.66 Rudolph 266 18 47 14.77 Scherz 40 3 27 13.33 Schrauwen 300 3 235 100,— In deze party vestigde de Belg Schrau wen zowel een nieuw Europees record Koersen op Duindigt De zondagmeeting op de renbaan Duin digt haalt niet de voortreffelijke bezetting van de tweede paasdag. Vooral in de ren nen is de deelneming geslonken, omdat de figuratie verkoos op stal te blijven. Slechts de werkelijke kanshebbers komen aan de start. En dat is in de Tennisprijs Eratosthe nes, die over de korte afstand faalde, doch nu in deze 2.500 m lange ren Ishan en Kar- mystou zijn hielen kan laten zien. In de eerste semi-klassieke zal Sambo de grote favoriet zijn In zijn voortreffen lijke vorm heeft hij van Scoglietto en Deer Gallows weinig te vrezen. In de derde ren kan Susie Darlin onder een gunstiger ge wichtsverhouding thans Mermaid een nederlaag toebrengen. Ook het internationale drafnummer is matig bezet, omdat de meesten op de vlucht zijn geslagen voor Tabor, die bij een repetitie van zijn laatste verrichting zelfs Jour de Java en Kerrwilliams de baas kan blijven. Na de teleurstellende prestaties van Yataghan Hanover gaat in de Zeilsport- prijs de voorkeur naar Ylite Rose en Vrij buiter. Outsider Yataghan. In de autostartkoers voor driejarigen maakt de kampioen van zijn generatie Axkit Hollandia zijn seizoendebuut. De grootste tegenstand bij zijn zegevierend optreden zal komen van Alphario en At- tila, met als mogelijk outsider ZH Hollan dia. In het andere autostartnummer kan William Hanover K zijn tweede zege boe ken en wel over X Signal en Xanthia S. Een bijzonder open nummer is de Bad- mintonprijs, waarin Zilvervos zijn herop treden doet. Hij stuit echter op grote tegen stand. zodat eerder verwacht mag worden dat Zeeadelaar en Ypermoron de buit onder elkaar zullen verdelen. In de Hockeyprijs staat Apace Spencer thans zo gunstig, dat hij Zampa en Yeliy Signal zal kunnen kloppen. In de Golfprijs heeft Yackie Moore een betere kans dan Zingaro, wiens opkomende vorm hem echter wel in staat stelt. Y Saint Parisien achter zich te houden. Mereveld Op maandag 30 april (Koninginnedag) brengt de Utrechtse baan Mereveld een aantrekkelijk programma, waarin niet minder dan vier autostartkoersen zijn op genomen. De belangrijkste daarvan is die voor de sprinters, waarin de Belgische merrie Ovation en de Franse merrie Mit- chouka voor de internationale noot zorgen. In deze echte Amerikaanse koers zal Vic- trix V de boventoon kunnen voeren, ge volgd door Sunny Williams en Ovation. In de Hoornprijs kan Y van Hollandia zijn goede staat van dienst met een zege verrijken, ten koste van Zwaluw S en de mogelijke outsider X Double Six. In de derde autostartkoers zijn de kan didaten Zion B en Zephyr Scotch, waar van eerstgenoemde een lichte voorkeur geniet. Lane Grey, die haa>- debuut maakt, is een mogelijk outsider. In de tweede af deling van dit nummer zal de opmars van Zephir Harvester niet te stuiten zijn, zelfs niet door Zeppeline en Zahir B. In het nummer voor leerlingen gaat de aanbeveling naar IJsloper, die zich in dit gezelschap niet tot onregelmatig draven behoeft te forceren om Xon Messidor en W'innifred voor te blijven. Het openings nummer kan een prooi worden voor Ze venklapper, vóór Alice v. Hagheweyde en Zulma. Bij de driejarigen is een scherp gevecht te verwachten tussen Astyanax, April Love. Agfa, Annemieke Hollandia en Amor du Commerce. Een lichte voorkeur gaat uit naar Astyanax en April Love. De Muidenprijs brengt het tweede op treden van Zéfa. De afstand is haar lang genoeg, waardoor zij zich opnieuw geklopt zal zien door IJsselmonde en Volann O. In het slotnummer een zestal klasse- paarden, waaruit een keuze zeer moeilijk is. Daar de beide Winstons (Hanover en Spencer) over hun grootste vorm schijnen te zijn zijn Yberflöte en Wilma Zora in deze volgorde aan de eindstreep te ver wachten. particulier gemiddelde als een nieuw serierecord. Het oude sericrecord stond op naam van Emile Wafflard (Belg) met 176 en dat van het particulier gemiddelde op 60. Beide oude records werden in maart 1960 (Luik) gevestigd. De stand luidt na de derde dag als volgt: Boulanger 5 Schrauwen 5 Wijnen 5 Galmiche 5 Scholte5 Rudolph 6 Tiedtke 6 Scherz 5 Aguilera 6 10 147 17.04 8 235 19.19 8 96 14.60 7 115 12.93 4 101 16.40 4 92 11.89 4 73 10.57 3 67 13.09 0 86 9.75 Maandag 30 april wordt in het Utrechtse stadion de ere-wedstrijd gespeeld ter ge legenheid van het 80-jarig bestaan van de Utrechtse amateur-voetbalvereniging Her cules. Tegenstanders zullen hier zijn het z.g. „rampenfonds-elftal", dat in 1953 het Franse nationale team zo verrassend klop te, en de vertegenwoordigende Nederland se ploeg uit die dagen. Voor deze ontmoeting zijn de teams als volgt samengesteld: Nederlands elftal 1953: Doel: Kraak. Achter: Van Staffelen en Tebak. Midden: Van de Bogert, Terlouw (aan voerder) en Biesbrouck. Voor: Van Ede, Van Schijndel, Michels, C. Clavan en Luiten. Rampenfonds-elftal: Doel: De Munck. Achter: Vreken en De Vroet. Midden: Schaap, Van der Hart en De Kubber. Voor: Appel, Timmermans, Van Geen, Röhrig en De Harder. Als arbiter in deze ontmoeting, die zal worden bijgewoond door het Portugese Benfica, woensdag in Amsterdam tegen stander van Real Madrid in de finalewed strijd cm de Europese beker, zal waar schijnlijk de heer Boogaerts (Dordrecht) fungeren. De in Venlo woonachtige Feijenoordspe- ler Jan Klaassens is in de loop van vrij dag ontslagen uit het St. Joseph-ziekenhuis in Venlo. Hij werd aldaar verpleegd we gens kwetsuren aan één van zijn halswer vels. Deze verwonding had hij opgelopen op 2 maart, toen hij per auto naar Venlo terugkeerde van zijn training in Rotter dam,,.en, werd aangereden dpor een.andere auto. Voorlopig mag Klaassens echter nog titfet Wérken laat;! staan voetballen. Hij moet nog veel rusten en mag pas na enige tijd aan heel lichte trainingen deelnemen. Op het Blauw Zwart-terrein in Wasse naar wordt maandag 30 april een voetbal wedstrijd gespeeld tussen het Nederlands studentenelftal en een Wassenaars elftal. De studenten verschijnen met: Vaandrager (HBS), Van de Weg (HVV) en Wijkhuizen (HFC); Thole (HFC), Boskamp (AFC) en Van Egmond (RCH); Bakker (Texel), Van Steensel Robur et Velocitas), Peper (RCH), Duson (Quick, H.) en Duis (AFC). Op 10 mei zal het Haarlems elftal een wedstrijd spelen tegen de Engelse profclub Leyton Orient op het Haarlemterrein, aan vang 18.45 uur. Het Haarlems elftal is als volgt samen gesteld: doel: Van der Berg (EDO), achter: Honout (RCH) en Brom (VSV), midden: Wooning (Stormvogels). Koster (EDO). De Graaf (Stormvogels) aanvoerder; voor: Vreeken (Haarlem), Kruyer (RCH). Fah- renhorst (VSV). Honnef (HFC). Jonker (Haarlem). Reserves zijn Stuy (VSV), Mo lenaar (HFC) en Koek (EDO). Om bondscoach Elek Schwartz met het oog op de komende landenwedstrijden tegen Noord-Ierland en Noorwegen, ge legenheid te geven de vorm en conditie van verschillende semi-profs te peilen, wordt er dinsdag 1 mei a.s. in het Goffert- stadion te Nijmegen een wedstrijd ge speeld tussen twee selectie-teams. De opstellingen zijn als volgt: Doel: Van der Merwe (NAC); achter: De Wit (Willem II) en Petterson (Blauw Wit); midden: Althof (Blauw Wit), Van der Meer (Leeuwarden) en Kanselaar (AGOVV); voor: Niehaus (Go Ahead), Sparendam (Blauw Wit), Schuman (Heracles), Koe man (Blauw Wit), Greving (Heracles). B-team: Doel: Van Zoghei (DOS); achter: Renders (PSV), Romeyn (SW); midden: Van Wijk (Volewijckers), Bee- nen (Fortuna), Tettero (DHC); voor: Brinkhuis (MVV), Bosveld (En schede), Bouman (Fortuna (VI.), Trommel (ADO) en Soetekouw (Volewijckers). Reserves (voor beide elftallen zijn) Pelk- mans (NAC), Dijkmans (Enschede), Kuiper (GVAV) en Vrielink (Heracles). Wim de Jong is Nederlands damkam pioen 1962 geworden. Hij zegevierde in de 10de en voorlaatste ronde van het toer nooit over Drenth. De stand na de tiende ronde ziet er als volgt uit: 1. en kampioen van Nederland: De Jong 14 punten uit 9 partijen; 2. 3. en 4. Bom, Hqlstvoogd en J. H. Beeke allen 11 uit 9; 5 Van Dijk 11 uit 9: 6. Van Prooyen 10 uit 9: 7. W. c. Beeke 9 uit 9; 8. Drenth 7 uit 9: 9. en 10 Van Silfhout en Bakhui zen uit 6 uit 9; 11. Noorman 4 uit 9. Haarlem (DWSA thuis): Van 't Kruys; Sibrandi en Seppewolde; Boom, Be- rendregt en Duyster; Jaski, Van Daal, Frie, Vreeken en Jonker. Stormvogels (AGOVV thuis): De Graaf; Smits en Visser; Van Wooning, Van der Bor en De Graaf; Degenaar, Doorneveld, Pirovano, Haverkamp en Ramaker. RCH (NEC thuis); Van der Schilden; Brouwer en Van Egmond; De Vries, Spaan, Liefhebber; Hendriks, Kruyer, Cyrill, Honout, Nanai. Ripperda (thuis tegen WA): Gerritse; Tiggeloven en Bouman; Pieterse, Van Kampen en Dreyer; Burghout, Ha- zeth, Houtkamp, Schreuders en Peters. TYBB (thuis tegen Schoten): Ter Wol beek; Rietvink en Nunnjk; Van der Vlugt, Veldhuizen en Pebesma; Van der Klugt, Valent, Jansen, Blom en Meier. Schoten (uit tegen TYBB); Hooning; Van Veen en Dinkelberg; Kossen, Boekelaar en De Looze; Kops, Kol- laard, Van Oosten, Smit en Blom. HBC (uit tegen RKAVIC): Warmer dam; Van der Eem en Langeveld; Van Bruggen, Kors en Drayer; Dui venvoorde, Neeskens, Halderman, De Reus en J. H. Duindam. Waterpolo Na het gelijke spel in de officiële lan- denwedstrijd in Rotterdam en de krappe overwinningen in Utrecht en Amsterdam heeft het Russische waterpoloteam vrij dagavond in het Sportfondsenbad van Arn hem de tournee door Nederland besloten met een klinkende 6-1 zege op een Neder landse bondsploeg. Bondscoach Van Feggelen had voor de ze laatste ontmoeting, een combinatie van A-internationals en jeugdspelers het water ingestuurd. De eenheid in het Nederland se team was zoek en het ontbrak aan vol doende spelinzicht, bovendien waren spe lers als Van der Voet, Van der Kolk, Jan sen en Molhuizen, nog niet geheel fit na de vermoeiende thuisreis uit Italië. De tussenstanden waren: 0-0 0-2, 1-3, 0-1. SPORT IN HET KORT VOETBAL. Fortuna heeft in Geleen een vriendschappelijke v/edstrijd tegen de Bel gische club Eendracht Aalst met 20 ge wonnen. Bij de rust leidden de Nederlan der^ rpet 1—0.door.een treffer van Mun sters in de 37ste minuut. Tien minuten voor het einde werd de stand 20 door Kohn. Ongeveer 2000 toeschouwers woon den de ontmoeting bij. Sport tijdens het weekeinde Voor zondag is er maar weinig compe- titievoetbal vastgesteld. Wel speelt Storm vogels op Schoonenberg tegen AGOVV. In de tweede divisie heeft RCH in het .Heem- steedse sportpark NEC als tegenstander. In de bekercompetitie zijn VSV en Haar lem nog in de strijd. De Velsenaren spe len al vanmiddag op eigen veld tegen de eredivisieclub Volendam, zondag ontvangt Haarlem de Amsterdamse hoofdklasser DWSA. Op het HFC-terrein in Haarlem is voor zondag de beslissingswedstrijd tussen DOG en OVVO vastgesteld. De verliezer degra deert naar de tweede klasse en die we tenschap zal beide ploegen wel tot een uiterste krachtsinspanning brengen. In de tweede klasse B van west I treedt Ripperda zondag voor de tweede keer als gastheer op van WA. De eerste ontmoe ting op Schalkwijk zondag 29 oktober werd zestien minuten voor het einde, toen de stand 1-1 was, door de arbiter gestaakt bij een onweersbui. Uit verloor Ripperda met 2-1 van WA. Ditmaal moe ten de oranje-witten winnen om zich de finitief veilig te kunnen stellen van de gradatiegevaar. Voor TYBB en Schoten (5-0), die elkaar eveneens op Schalkwijk ontmoeten, staat er in 2 B nagenoeg niets meer op het spel. Theoretisch hebben zij weliswaar nog een kampioenskansje, maar die is zo ge ring, dat men hem gerust buiten beschou wing mag laten. Het 60-jarige HBC, dat een uitwedstrijd heeft tegen RKAVIC (1-1), is vrij van degradatiezorgen en kan dus vrijuit spelen. Zandvoortmeeuwen is vrij af. In 3 A van west II vraagt de streek - derby Lisse-Hillegom de volle aandacht van de voetballiefhebbers in de bollen streek. Thuis bleven de Hillegommers met 4-0 aan de winnende hand en ook nu heb ben zij weer goede kansen op de volle winst. In 4A komen de hekkesluiters SVLV en Concordia tegen elkaar in het veld en die wedstrijd moet het Hillegom- se Concordia beslist winnen om het ge vaar van degradatie af te kunnen wenden. Thuis werd het een 5-2 nederlaag. Renova ontvangt in de vierde klasse C van West I bezoek van het reeds gede gradeerde Kinheim (0-0). Deze wedstrijd is van geen enkel belang meer. De Haarlemsche LTC begint zondag aan de Spanjaardslaan in Haarlem de tennis- competitie tegen het tweede team van de Oranje TC. HLTC 2 bezoekt Maas Vlaar- dingen voor de overgangsklasse A en voor de overgangsklasse B trekt Bloemendaal naar het Alkmaarse Inside, ontvangt Bre- derode in Santpoort NWTL en speelt Heemstede als gast van de Leidse LTC. Voor de tweede klasse vraagt in Zand- voort het duel tussen TC Zandvoort en BTederodej/-2 de aandacht. In Heemstede gfcgri Groeneixdë*d teggai Inside 2, op Ein- dênhout ontvangt TC-'^Heemstede 2 het vierde team van Festina en op Duinwijck kruist Bloemendaal 2 de degens met Pop- MADRID. Honderden opgewon den supporters veronachtzamen alle veiligheidsvoorschriften op het vlieg veld van Madrid als daar 's middags het K.L.M.-toestel uit Barcelona landt. Nog voor de propellers stil staan drin gen zij naar het toestel, wijzen op de glunderende gezichten achter de ca bineraampjes en schreeuwen: „Gento, Puskas, Santamaria, Stefano!" Telkens als men een voetballer achter zo'n raampje herkend heeft zwaaien en juichen ze hem uitbundig toe. Ze roe pen ongeduldig om de vliegtuigtrap. De mensen van Iberia Airwai/s wach ten echter heel verstandig op politie- versterking. Die komt net op tijd om te verhinderen dat de supporters zelf de trap bijschuiven. Als Ferenc Puskas mijn verbazing over die drukte merkt, zegt hij: „Zie je nou hoe belangrijk die wedstrijd te gen Barcelona was voor ons, voor Ma drid?" Di Stefano die over onze stoe len gebogen staat om ook zijn al kalende hoofd voor het raampje te ver tonen zegt grimmig: „Het vorig jaar heeft Barcelona ons van de zesde Euro pa-cup afgehouden. Nu gunnen we ze zelfs niet de "eer ons voor de Coupe Generalissimo uit te schakelen. Die Ca talanen hebben veel te gauw verbeel ding". De cabinedeur gaat open. Breed la chend dalen de spelers de trap op. Een gesloten rij van politie- en Iberian- mannen houdt een doorgang vrij naar de bus die zo dicht mogelijk bij het vliegtuig is gereden. Als iedereen on geschonden binnen is, rijdt die bus lang zaam „je moet de supporters wat gunnen" over het veld, buiten de gebouwen om, over de vierbaansweg naar de stad. In de Valenzuelastraat voor het hoofd kwartier van Real Madrid staat weer een grote groep supporters. Hun lan ge wachten wordt karig beloond. De spelers rennen uit de bus direkt het gebouw in. Op de tweede verdieping wachten hun vrouwen en kinderen. Klei ne Anuschka Puskas vliegt haar vader in de armen zodra ze hem ziet. Gen to, de zwijgzame, omhelst zijn vrouw. Di Stefano groet enkele bestuursleden, praat even en verdwijnt dan naar de binnenplaats waar zijn sportwagen staat om daarmee snel naar huis te rijden. Rechtsback Marquitos, de „mooie jongen" van Real, slaat de arm om mijn schouder en zegt: „Wij zijn de enige twee die niet omhelsd worden". Dat zegt hij op zo'n toon dat ik niet durf te vragen waarom hij niet door iemand verwelkomd wordt. „Hier voor het eerst?" vraagt hij. Op mijn knikken vervolgt hij: „Dit is een Di Stefano van de bars op deze verdieping. Hier naast zijn sportzalen. Beneden zijn de kantoren en boven op de derde ver dieping is de prijzenkamer en de ka mer van „big boss" Don Santiago Ber- nabeu". Hij brengt me naar die prijzenkamer. Verblindend schitteren de vele gouden en zilveren lauweren. Vijf grote Europa bekers staan in keurige rij achter dik glas. „Daar kan nog wel een zesde bij", zegt Marquitos. Tegen alle wanden staan grote glazen kasten volgepropt met beelden, bekers, medailles en an dere trofeeën „Verzekerd voor een be drag van 600.Ü00 gulden", zegt Marquitos trots. „Alleen die vijf Europa-Coupes, die wereldbokaal en die twee Latijnse bekers zijn al een lief sommetje waard zuiver materieel gezien. Ideël gezien zijn ze natuurlijk onbetaalbaar, vooral voor Don Bernabeu". „Hij heeft Real opgebouwd van een onbetekenende eerste divisieclub tot de grootste en rijkste club van Europa, misschien wel van de wereld. Hij en zijn naaste medewerkers hebben van Real een miljoenenbedrijf gemaakt met naast dit grote hoofdkwartier een eigen sportstad. In een buitenwijk van Ma drid staat nog eens een Real-gebouw van drie verdiepingen hoog, met ver gaderzalen en een groot restaurant. Dat gebouw is het middelpunt van hockey- basketbal-, volleybal- en andere sport velden, waar niet minder dan 27 spor ten op beoefend kunnen worden. Ver der liggen in die sportstad nog zwem baden, een wielerbaan en gymnastiek zalen, alles op de meest moderne ma nier geoutilleerd", „In 1943 werd ons grote stadion (125.000 plaatsen) gebouwd met behulp van obligatieleningen van de supporters. Over drie jaar zal dat stadion met zijn grote parkeerterreinen en zijn zwembad onder de tribune geheel eigendom zijn van de club. Die sportstad is hoofdza kelijk gebouwd met het geld dat Real aan de Europacupwedstrijden overhield. Elk jaar een kleine zes miljoen. Daar staan vijf Europa-bekers. Reken maar uit. Don Calderon, Spaans gentleman van zijn glanzend geborsteld haar tot zijn glanzend gepoetste schoenen neemt de voorlichtende taak van back Marquitos over: „De beste gooi van Don Berna beu is geweest de aankoop van de Ar gentijn Alfredo di Stefano na een ge weldig getrek met Barcelona. Voor 100.000 dollar trok hij aan het langste eind. Om Di Stefano volgens mij de beste voetballer van de wereld heeft Bernabeu het team gegroepeerd. Dure aankopen als Didi en Kopa werden uit het team gezet omdat ze niet bij het spel en het karakter van Alfredo pas ten. De nu tot Spanjaard genaturali seerde Di Stefano heeft het grootste ver trouwen van het hele bestuur. Niet al leen omdat hij een fenomenaal speler is, maar vooral omdat hij steeds zijn vak honderd percent serieus neemt, al tijd beried is zich tot het uiterste te geven. De verhalen dat hij aan het eind van zijn loopbaan is, omdat hij al 36 wordt, zijn belachelijk. Een man met een conditie als Alfredo houdt het nog jaren vol. U heeft zondag de wedstrijd in Barcelona gezien? Dan moet u zijn opgevallen dat hij nog steeds de stu wende kracht is van het hele team, dat mj overal op het veld is, in de ach terhoede. op het middenveld en in de aanval, dat hij nog steeds met gemak het leeuwedeel van het werk opknapt. Meer nog dan vroeger is hij nu met zijn geweldige techniek, zijn ervaren tak- tiek en zijn ongeëvenaarde dribbels de motor van het team". „In de Madrileens villawijk Colonia el Viso opent de „blonde pijl" de deur van zijn luxueuze flat. Senora Sara, zijn rijzige, donkerogige Vrouw kalmeert het luidruchtige spel van hun vier kinderen. „Die wedstrijden tegen Barcelona zijn voor ons een fantastische voorbereiding geweest op de aanstaande strijd in Am sterdam", zegt Di Stefano. „Het is on zin te beweren dat twee zulke zware wedstrijden vlak voor een beslissende finale nadelig kunnen zijn. Daarvoor hebben we allen een te goede conditie. Het risico van blessures zit er natuur lijk altijd in, maar er kan je ook iets op straat overkomen. Vooral die laat ste wedstrijd tegen die 100.000 Catala nen op de tribune en die elf verbeten spelende roodblauwen in het veld heeft onze mentaliteit versterkt. We zijn klaar, Marquitos zowel fysiek als mentaal om de strijd tegen Benfica te beginnen". „We hebben nu een echt cup-fighting- team, dat misschien wat minder speels, minder artistiek en geraffineerd speelt, maar dat aan sterkte heeft gewonnen door directer en effectiever spel. We onderschatten de Portugezen niet per slot van rekening moet je echt wel wat in je mars hebben om een Europa beker te winnen maar ik geef ze persoonlijk weinig kans om voor de tweede achtereenvolgende keer de be ker te winnen. Ik ben nog al optimis tisch. Optimistischer dan de vorige vijf kêer dat we de Europa-beker wonnen". „We gunnen het Don Bernabeu graag om een zesde beker in de prij- zenkast te zetten en.we gunnen ons zelf natuurlijk ook graag die extrapremie van 2000 gulden per man, die we de vorige keren kregen. We hebben het als spelers goed bij Real. Naast een eigen auto, heeft elke speler een mooie bungalow of flat en een jaarsalaris van 20.000 gulden waar dan nog een behoor lijk bedrag jaarlijks bijkomt aan pre mies voor gewonnen wedstrijden. Boven dien heeft Don Bernabeu voor ons elk een spaarbankboekje gesticht voor la tere, slechtere tijden. Op elk gebied zorgt de vereniging goed voor ons. Lo gisch dat wij ook goed voor de club willen zijn. Niemand van ons hoeft aan gespoord te worden om woensdag in Amsterdam zijn uiterste best te doen. Tot woensdag in het Olympisch Sta dion :n Amsterdam". pey. De jeugdige ploeg van WOC debu teert bij de Meent en de HLTC 3 trêkt naar Paraat. In eigen omgeving begint Jatilco vóór de derde klasse tegen Groenendaal 3, gaat het Kennemerlyceum op bezoek bij TC Zandvoort 3, speelt TC Velsen in Övêr- veen tegen WOC 2 en speelt op dezelfde banen Bastione zijn eerste wedstrijd te gen Brederode 3. Achter het Stoop's bad in Overveen ontvangt Duinlust Clubhuis te Werve 3, HBC ontmoet in Leiden het vijfde team van de Studenten en voor de vijfde klas se fungeert Alliance als gastheer in het duel met Never Out 5. Na de zege van Rapiditas op Microme ters, achten we het mogelijk dat de Haar lemmers in Winterswijk voor de handbal- overgangsklasse op WWV hun tweede over winning zullen behalen. IJmond trekt naar het iets sterkere Jahn II in Gronin gen. Aan de Van Oosten de Bruynstraat in Haarlem kan het plaatselijke duel tussen De Blinkert en Concordia om twee uur veel spanning opleveren. De damesplóeg van de Blinkert zal om drie uur tegen Spirit haar fraaie positie zonder moeite kunnen handhaven. De herenreserves van Concordia bezoeken Arma en de dames van IJmond ontmoeten in Duivendrecht Tavenu. Voor de afdelingscompetitie speelt Con cordia tegen haar Hillegomse naamgenote, TYBB tegen ADO 2 en IEV tegen Full Speed. Bij de heren ontvangt Rapiditas 2 Zandvoortmeeuwen om 10 uur en trekt IJmond 2 naar Tonegido. Vanavond aanvang half acht houdt DWT in het Sportfondsenbad in Haarlem een zwemvierkamp met medewerking van DAW (Alkmaar). De Vest (Naarden) en VZV (Velsen. Zondag heeft in Merksem bij Antwèr- pen de 56ste ontmoeting van de intèr- landenreeks België-Nederland plaats. De laatste wedstrijd, in Leiden gespeeld, bracht Oranje een 10-6 zege Doch eèn wedstrijd tegen de Belgen in België is veel lastiger. Voorlopig houden wij het op een gelijkspel. Voor de competitie speelt Haarlem I in A'dam tegen Victoria. Wanneer Haarlem wint en daarvoor is een goede kans, is Haarlem kampioen en promoveert naar de eerste klasse. Watervliet speelt op eigen veld tegen Hespa en moet winnen, wil het zijn kam pioenskansen behouden. In A'dam werd het een gelijkspel (5-5). Ditmaal zal Watervliet wel winnen. Nieuw Flora speelt zijn laatste wedstrijd tegen Vogel in Utrecht en kan daar wel 1 of 2 winstpunten rijker worden. In de derde klasse staat de belangrijke wedstrijd Tovers-Animo Ready Op het programma; beide ploegen hebben goede kampioenskansen, daar twee ploegen pro moveren. OKV uit Oostzaan kan nog ge lijk komen. De stand in deze afdeling aan de top is (er dienen 18 wedstrijden te worden ge speeld): Animo Ready 14 26 De Tovers 16 26 OKV 12 16 Er bestaat dus een kans, dat Animo Ready a.s. zondag het kampioenschap be haalt, doch daarvoor is een zege van Excelsior op OKV noodzakelijk, en winst of gelijkspel van Animo Ready. Sport Vereent krijgt bezoek van Zaan dam Zuid en moet, gezien z'n huidige vorm, een of twee winstpunten rijker worden. Zondag worden op het Zuider Buiten Spaarne de jaarlijkse roei wedstrijden van de westelijke roeibond gehouden Ditmaal ook met deelneming van de roeibond van Rotterdam en omstreken. De organisatie is in handen van de Ko ninklijke Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne. Er is een bevredigend aantal in schrijvingen binnengekomen. De wedstrij den vormen voor de ploegen van de roei verenigingen in het westen van het land steeds de opening van het roeiseizóen. Bij deze wedstrijden verschijnen in de regel alleen jonge ploegen aan de start, zo ook ditmaal. In ieder geval kan het geheel een aan trekkelijke krachtmeting worden, waarbij de uitslagen beslist niet zijn te voorspellen. De herenploegen strijden hier over een afstand van 1000 meter. H.A.V. „Haarlem begint morgen het atletiekseizóen met een driekamp tegen Vlug en Lenig én Beerschot (Antwerpen) op dé sintelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag. De uitnodiging voo deze inte ressante ontmoeting is ongetwijfeld te dan ken aan het feit, dat „Haarlem" het vol gend jaar op de Haarlemse sintelbaan zelf als gastheer van deze ontmoeting kan op treden. want buitenlandse ploegen en de laatste jaren ook de vooraanstaande Neder landse teams weigerden beslist op gras- banen uit te komen En hieruit blijkt dan nog eens overduidelijk hoe belangrijk het tot standko'men van de sintelbaan voor de Haarlemse atletieksport is. Wat de wedstrijd van morgen betreft, het is lang niet zeker of „Haarlem" volledig zal kunnen uitkomen. Mogelijk zullen b.v. Doornbosch (griep) en Vissers (militaire dienst) ontbreken, terwijl daarnaast de tienkamper Krijnen wegens dezelfde voet blessure als het vorig jaar alleen op het kogelstoten zal uitkomen. Benieuwd zijn we naar het optreden van Vlam op de 100 meter en Knol en Van Zijl op het hoog springen, terwijl Faas op de 1500 meter zal kunnen bewijzen, dat zijn uitstekende tweede plaats bij de Noordhollandse veld loopkampioenschappen geen uitschieter was. Ook naar de verrichting van de jonge Schaper op de 800 meter zal met belang stelling worden gekeken. TENNIS. Italië zal in de tweede ronde van het Davis Cup-toernooi tegen de win naar van de ontmoeting Nederland—Rus land (5, 6 en 7 mei in Den Haag) uitkomen. Indien Rusland de eerste tegenstander van de Italianen is de Italiaanse ploeg is in de eerste ronde vrij wordt de ontmoe ting Italië—Rusland van 18 tot 20 mei in Florence gespeeld. Mocht Nederland win nen dan komen de Italianen naar ons land toe voor hun eerste wedstrijd.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19