Critiek op minister Veldkamp „Op kort zicht gefundeerd PUZZEL NUMMER 32 Telhotel Charmante societyfiguur van dubbele moord beschuldigd JAARVERSLAG C.S.W.V. opportunistisch beleid Inbrekers stalen 35.000 uit brandkast Ongeluksweg is in studie Vervoerverbod voor varkens verlengd Protestbetoging tegen afgelasting van feest Twee jaar geëist tegen kunsthandelaar Antieke meubelen houden waarde 4 ZATERDAG 28 APRIL 1962 5 Rjksweg 12 bij Veenendaal 53? mF I Sensationele zaak voor het Münchertse gerechtshof Prof. Romme lid van Raad van State R N P A T R E E C H S N W 169 124 145 102 167 122 143 100 165 120 141 98 163 S A E E 0 L H A T D A C I 82 103 168 123 144 101 166 121 142 99 164 119 140 S E K R A F I E T L R S A 125 146 81 26 53 40 67 28 55 42 69 162 97 R 0 R E E G U I E N 0 N S 104 83 52 39 66 27 54 41 68 29 56 139 118 R L S Y U E I I T H M H I 147 126 65 80 25 12 17 6 23 70 43 96 161 N T G U F D E K W T E R 0 84 105 38 51 2 7 24 11 16 57 30 117 138 IJ A R U R E 0 N E R A E 0 127 148 79 64 13 18 1 22 5 44 71 160 95 A T E I R F M IJ K E E E U 106 85 50 37 8 3 20 15 10 31 58 137 116 Z P C R L R U S 0 N E T L 149 128 63 78 19 14 9 4 21 72 45 94 159 V X D S A N U I E C S E D 86 107 36 49 76 61 34 47 74 59 32 115 136 E A A I N S L H K G D A 0 129 150 77 62 35 48 75 60 33 46 73 158 93 I A G A H G R C U R S R F 108 87 152 131 110 89 154 133 112 91 156 135 114 N R C N E C A E E 0 F F P- 151 130 109 88 153 132 111 90 155 134 113 92 157 Oplossing paardesprongpuzzel In Barneveld: Consumentenbond pleit voor vroeg vers brood Kort nieuws (Van onze Haagse redacteur) Hoezeer ook de woordkeus in het jaarverslag (1961) van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond gekenmerkt is door de afwezigheid van ook maar de schijn van onbeleefdheid, moet gezegd worden, dat er een paar harde woorden in worden gezegd aan het adres van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Dat werd ronduit toegegeven op de persbijeenkomst, die gisteren in Amsterdam gehouden werd, waar het jaarverslag werd toegelicht door ir. W. II. Kruyff, voorzitter en de secretarissen mr. A. J. R. Mauritz, mr. C. E. J. Maitland en mr. G. C. van Dijk. „Het optreden van de nieuwe bewindsman leverde na een korte periode van ver kenning een reeks van nieuwe activiteiten op, waarvan op vrij spectaculaire wjjze den volke kond werd gedaan. Ook in de eerste twee maanden van 1962 verschenen aankondigingen van nieuwe maatregelen. Voor een dergelijke wijze van werken kunnen wel materiële voorzieningen worden uitgebreid, doch een welover wogen beleid ten aanzien van de daar mede samenhangende stijging van so ciale kosten kan niet worden verwacht", zo staat in het aarverslag te lezen. „Van het volgen van een bepaald programma of van een duidelijk algemeen beleid is tot dusverre niets gebleken", zo wordt verder gezegd. Overladen programma Het verslag vervolgt dan met: „De eer ste algemene beslissing, waarmede wij onmiddellijk na het loonoverleg in Wasse naar rauwelings werden geconfronteerd, was de aankondiging van een verhoging van de A.O.W.-uitkeringen, welke verho ging naar het oordeel van de minister voor het eerste half jaar uit de in het Algemeen Ouderdomsfonds aanwezige middelen zal dienen te worden gefinan cierd. De zekerheid bestaat bij voorbaat, dat deze verhoging van uitkeringen in 1963 zal leiden tot premieverhoging, welke op de een of andere wijze uit de beschikbare produktiviteitsruimte zal moeten worden bekostigd. Op dezelfde datum zullen de zelfstandi gen hoogstwaarschijnlijk premieplichtig worden voor de Algemene Kinderbijslag wet, waarvan de invoering op zichzelf ook reeds tot een verhoging van de kosten van de kinderbijslagen voor het bedrijfsleven zal leiden. Bovendien zal de aanhangige verbetering van de uitkeringsvoorwaarden van de Al gemene Weduwen- en Wezenwet evenzeer tot verhoogde kosten, ditmaal voor de ge hele bevolking, leiden. Ook een eventuele nieuwe opzet van een interimregeling voor invaliden zal niet zonder gevolgen blijven voor het sociale kosten-cijfer. Wij zijn be nieuwd om te zijner tijd te vernemen hoe de minister zich voorstelt de benodigde ex tra middelen te verwerven. Er zijn van zelfsprekend wegen hiertoe te vinden, ver moedelijk de ene nog minder elegant dan de andere. Om de maat vol te maken heeft inmid dels de minister van Sociale Zaken nog bekend gemaakt, dat hij bereid is de op heffing van de loongrens in de werkloos heidswet op korte termijn tot stand te brengen, naast een verlenging van de ma ximum uitkeringsduur uier wet, welke kostenverhogend werkt". Bedenkingen Het Centraal Sociaal Werkgevers Ver bond heeft zich niet tegen de verhoging van de A.O.W.-uitkeringen en de verbete ring van de A.W.W. verzet. Tegen de wijze waarop de A.O.W.-verhoging is aanhangig gemaakt blijft het verbond echter zijn be denkingen handhaven. Het had tenminste voorafgaand beraad verwacht, teneinde de prioriteiten te kunnen vaststellen voor de ze verhoogde uitkeringen en de later op tredende stijging van kosten. Dit beleid wordt een „op kort zicht gefundeerd op portunistisch beleid" genoemd. Het verslag stelt niet zonder enige bit terheid vast dat de voorbereiding van ar beidsongeschiktheidsverzekering op een zijspoor is gerangeerd. Het bedrijfsleven heeft bij herhaling als zijn mening ken baar gemaakt, dat met de verzekering de meest mogelijke spoed betracht moet wor den zowel uit sociale overwegingen als uit een oogpunt van efficiency en vereenvou diging van wetgeving. „Wij betwijfelen of de minister deze consequenties van zijn, naar ons gevoe len, overijld handelen wel voldoende in zijn beschouwingen heeft betrokken. Zijn optreden heeft er toe geleid, dat een mon strum van wetgeving als de Algemene Kinderbijslagwet tot stand komt, dat voor uitgelopen wordt op nader beraad over een principiële wijziging van de Algemene Ouderdomswet en wellicht ook van de Al gemene Weduwen- en Wezenwet, terwijl de zo noodzakelijke invoering van de ar beidsongeschiktheidswet min of meer op de lange baan is geschoven, dit laatste niettegenstaande andersluidende toezeg gingen bij de behandeling van de begroting voor 1961 van het zittende kabinet. Een minder gelukkige wijziging van de koers, die voor de toekomstige ontwikkeling wei nig goeds doet verwachten. Wij zijn van oordeel, dat in een tiid waarin door de regering op het terrein van de loon- en prijspolitiek zo sterk op matiging wordt aangedrongen, een zekere zelfbeperking ook ten aanzien van de so ciale voorzieningen, alleszins op haar plaats zou zijn," zo eindigen de „inleidende be schouwingen" van het jaarverslag. Stichting van groot belang Over de „maand van zorg" rond het be staan van de Stichting van de Arbeid, toen daar de moeilijkheden rezen rond de af spraak van „Oud-Wassenaar" wordt even- Bij éen inbraak in het kantoor van een autobedrijf in Den Haag is de brandkast opengebrand. De inbrekers namen 35.000 mee. De daders zijn binnengekomen met een valse sleutel. Zij hadden de gereedschap pen, nodig voor het openbranden van de brandkast meegebracht. eens het een en ander opgemerkt. Geluk kig bestond bij alle partijen de wil om „bij elkaar" te blijven. Voorzitter ir. Kruijff gaf op de bijeenkomst gaarne uiting aan een gevoel van tevredenheid over de van alle zijden betoonde welwil lendheid om mede te werken aan een compromis. „Dat het bestaan van de stichting van groot belang is," zo zei hij, „werd juist dezer dagen nog bewezen toen zij het drei gende conflict in de zeevaart wist te voor komen". Nochtans heeft het huidige loonbeleid niet de volle instemming van het Verbond. Met belangstelling ziet men dan ook uit naar het rapport van de commissie-Schou ten (werkgroep „maatstaven loonbeleid"). Het werkgeversstandpunt is als nota bij de werkgroep ingebracht en gehoopt wordt nu op een waardevol rapport, waarin niet uitsluitend het criterium produktiviteit zal gelden. De vraag dringt zich herhaaldelijk op of de overheid wel toezicht moet uit oefenen, of het georganiseerde bedrijfsle ven zijn „natuurlijke" weg moet laten gaan. En indien er dat toezicht moet zijn of dat dan vooraf of achteraf moet wor den uitgeoefend. Of het noodzakelijk blijft het College van Rijksbemiddelaars en de Stichting van de Arbeid op de wijze zoals dat thans geschiedt daarbij te betrekken is niet de eerste vraag. Men zal eerst tot een uit spraak moeten komen en daarna moeten nagaan welke organen erbij betrokken moeten worden. Dat daarbij het concept- arbeidsvoorwaardenwet even terzijde moet worden gezet, wordt niet als een be zwaar gezien. Ware het zo. dat de arbeidsmarkt min der krap zou zijn, dan zou eigenlijk elk loonsysteem werken. Zelfs zou men het zonder systeem kunnen doen, daar „vraag en aanbod" dan wel voor een op lossing zorgen. In de in hoge mate geautomatiseerde bedrijven zijn de arbeidskosten zo weinig dominerend, dat een wat hoger loon wei nig uitmaakt. Er zijn echter arbeidsinten sieve bedrijven (scheepvaart bijvoorbeeld) waar de situatie anders ligt. Het jaarverslag, dat steeds meer het ka rakter heeft gekregen van een documen tatie omtrent de sociaal-politieke ontwikke ling in Nederland en de activiteiten van het C.S.W.V., bevat in hoofdstuk I een over zicht van de werkwijze van het verbond, de samenstelling der bestuurscolleges, de verschillende organen van samenwerking, waarbij het verbond betrokken is, enz. In de volgende hoofdstukken wordt een be schrijvend overzicht gegeven van de voor naamste behandelde onderwerpen. Een uitvoerige inhoudsopgave vergemakkelijkt het raadplegen van het jaarverslag. De bijlagen, de tabellen en enige grafie ken bevatten tal van gegevens, die vooral voor de sociaal-econoom van zeer groot nut kunnen zijn. Horizontaal: 1. deel van het jaar; 6. ge scheiden; 11. bep. afsluiting; 14. afgrond; 15. soort bier; 16. vlaktemaat; 17. element, afk.; 18. -aan: middelmatig formaat; 20. -'s dood: bekend comp. v. Grieg; 21. branie: 22. kosten, verzekering en vracht (Eng. afk.); 24. gindse; 26 spits toelopend einde; 28. stad in Noorwegen; 30. eenmaal; 32. al; 35. soort vlinder; 38 trots; 39. keurige; 41. verharde huid; 43. groente; 44. riviertje in Drente; 45. regelmaat; 48. voedsel tot zich nemen; 50. voorzetsel; 51. ongeveer, afk.; 53., uitroep; 55. echtgenoten; 57. rivier in Duitsland; 59. v. politiek onbetrouwbare figuren ontdoen; 62. entstof; 64. uitwas; 65. japon; 68. voorganger in moskee; 70. -tra: dochter v. Agamemnon (Gr. myth.); 72. lidwoord; 73. nachtkleding; 75. jongens naam; 77. het vroegere Mesopotamië; 79. deel van de Bijbel, afk.; 80. omroepveren.; 81. oude naam v. Indonesië; 83. deel van een trap; 85. kledingstuk; 86. stekelige zoogdieren; 87. zeer eenvoudig. Verticaal: 1. te kort; 2. hoofd v. bep. klooster; 3. ad interim; 4. olgens mij, afk.; 5. wordt gebakken!; 6. inspringende nieu we regel; 7. gezinshoofd!; 8. Turks opp.- bevelhebber; 9. overgebleven deel; 10. wees bedroefd; 11. gebruiken sommige athleten; 12. eer; 13. blaf; 19. gedeelte; 23. moderne woning; 25. en; 27. boom; 29. jongensnaam; 31. plaats; 33. bep. bloem; 34. sla in met snijdend stempel; 36. lucht - (voorvoegsel); 37. zangstem; 39. Romeins geschiedschrijver; 40. plaats in Drente; 42. zwarte kleverige stof; 46. dat wil zeggen; 47. 100 jaar; 49. naar beneden; 52. -schaap: schaap met gekrulde fijne wol; 54. Ierland; 56. soort van antilope; 58. bep. sterke- Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoeien, ronde ta fels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen Te lefoon 12223. Groot Heiligland 64. A Mudde, Gasthuisvest 45. drank; 60. reistas; 61. iemand die eet; 63. zit a. h. einde v. e. veter; 66. rommel; 67. eenjarig dier; 69. roer dooreen; 71. bek. Nederl. dichter; 73. paardekrachtuur; 74. Zweedse munt; 76. lofgedicht; 78. Ned. omroepveren.; 82. element, afk.; 84. ge tijde. Inzendingen, uitsluitend per briefkaart, dienen voor donderdag a.s. in ons bezit te zijn. Verkeersdeskundigen van de politie in Veenendaal breken zich al maandenlang het hoofd over de vraag hoe het te ver klaren is dat op de laatste drie kilometer van de rijksweg 12 Utrecht-Arnhem bij Veenendaal zo veel ongelukken gebeuren. Verongelukte automobilisten delen meestal mee dat zij de macht over het stuur kwijt raakten. Dit zou wijzen op een gebrek in hét profiel van de weg, maar een onderzoek heeft hiervan niets doen blijken. Dit jaar zijn bij Veenendaal al twintig ongelukken gebeurd, waarbij zeven men sen om het leven kwamen, drie zwaar en tien licht gewond. De politie verzamelt thans alle gegevens over de ongelukken van de afgelopen maanden in de hoop hierdoor een ant woord te kunnen geven op de vragen die zich rond dit weggedeelte hebben opge hoopt. Het vervoerverbod voor varkens is ver lengd voor de periode 1 mei tot 1 juni 1962. Ook de bestrijdingsvoorschriften en de aanwijzingen van de Directeur van de Veeartsenijkundige Dienst zijn gehand haafd in verband met de hardnekkigheid van de mond- en klauwzeerepidemie in enkele oostelijke en zuidelijke provincies van ons land. Tot het onbesmette gebied worden ge rekend de provincies Groningen Fries land, Drente, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, voorts de Noordoostpolder en Oostelijk Flevoland en delen van Over- ijsel. Utrecht, Gelderland, Noordbrabant en Limburg. In het onbesmette gebied kunnen onthef fingen van het vervoerverbod voor var kens worden verleend voor vervoer van veehouder tot veehouder binnen de pro vincie. In het besmette gebied worden de strenge maatregelen in een straal van vijf kilometer rondom een mond- en klauw- zeerhaard gehandhaafd. Binnen deze cir kel wordt geen enkele ontheffing voor ver voer van varkens verleend tot het gebied veertien dagen vrij van mond- en klauw zeer is geweest. v MüNCHEN (AP) Een stampvolle rechtszaal heeft gisteren geluisterd naar een uitvoerig relaas van mevrouw Vera Brühne over haar activiteiten op de dag dat de dubbele moord werd gepleegd waarvan zij en haar vriend Johann Fer- oude mevrouw Brühne en de 49-jarige Fer- bach worden beschuldigd. De 52 jaar bach moeten zich verantwoorden op een tenlastelegging dat zij schuldig zouden zijn aan moord op de welgestelde 65 jaar oude medicus dr. Otto Praun een ge wezen vriend van de blonde mevrouw Brühne en de huishoudster van de medicus Elfriede Kloo. De dubbele moord vond op 14 april 1960 plaats In dr. Prauns villa. Het proces is één der sensationeelste rechtszaken uit het naoorlogse Duitsland, omdat de charmante mevrouw Brühne in societykringen een bekende figuur was. Oorspronkelijk had de politie aangenomen dat de arts en zijn huishoudster zelf een einde aan hun leven hadden ge maakt, doch op aandringen van de zoon van de dokter werd lijkschouwing ver richt waarbij bleek dat ze gestorven wa ren aan revolverschoten, die ze nimmer zelf konden hebben gelost. Het motief voor de moord wordt ge zocht in een bepaling uit Prauns testa Thans is het Koninklijk Besluit versche nen waarbij met ingang van 1 mei tot lid van de Raad van State is benoemd prof. mr. C. P. M. Romme te Bloemendaal. WINKELSLUITING OP 30 APRIL De Commissie van Overleg van de Mid denstandsvakcentrales, waarin samenwer ken de Christelijke, de Katholieke en de Koninklijke Middenstandsbonden, advise ren de zelfstandige ondernemers, in midden- en kleinbedrijf, om op maandag 30 april a.s. hun zaken te sluiten, voorzover de om standigheden ter plaatse dit toelaten. Geheimschrift met paardesprong. Door de paardesprong toe te passen vol gens bovenstaande volgorde verkreeg men de volgende 13 beroepen: offsetdrukker, rijwielmonteur, geneeskundige, filmregis seur, autotechnicus, eierhandelaar, rijks ontvanger, fotohandelaar, taxichauffeur, scharenslijper, accordeoniste, operazange res, paleiswachter. In de juiste volgorde onder elkaar gezet leveren de beginletters van boven naar beneden het beroep persfotograaf op. 25,P. C. Bais, Siriusstr. 17, IJmuiden 25,M. Smit, Zwaardstr. 15, Haarlem O. 25,M. Buis, Spieringerweg 481, Vijf huizen. 10,J. Fortgens, Jansweg 6, Haarlem 10,A. J. Bax, Spaarnestr. 45, IJmuiden 10,E. A. Tuijn, Spieghellaan 13, Drie huis. 5,H. A. Meijboom, Dr. Schaepmanstr. 184, Haarlem 5,H. Brunink, Plein 1945 no. 29, IJ muiden 5,G. N. de Buur, Borneostraat 35, Haarlem 5,H. Hopman, Wilhelminalaan 30, Bennebroek 5,J. de Jong, Linschotenstr. 62, Haar lem. ment waarbij mevrouw Brühne een be zitting van ruim 1 miljoen gulden aan de Spaanse Middellandse-zeekust werd na gelaten. Dr. Praun zou echter van plan zijn geweest haar te onterven. Uit de verklaring van mevrouw Brühne bleek dat ze bij het vooronderzoek had geprobeerd een vals alibi te construeren, waarbij ze de hulp had ingeroepen van een bevriende tandarts, die bereid was geweest in september 1960 in zijn agen da te noteren dat ze in april van dat jaar op de dag van de moord door hem was behandeld. Gisteren herriep ze deze verklaringen echter. De president van de rechtbank wees erop dat haar verhaal van a tot z gelogen was geweest en dat hij dat zeer belastend voor haar vond. Mevrouw Brüh ne zag dat wel in, maar ze had het allemaal gefantaseerd, omdat het erg onaangenaam is van een moord te wor den verdacht". Voorts had mevrouw Brühne verklaard dat ze de dag voor de moord uit Keulen naar München was gereisd en ze gaf een gedetailleerde beschrijving van net loket in het station te Keulen waar ze een spoorkaartje had gekocht en ze ver telde hoe vol de trein was geweest. Het Openbaar Ministerie stelde daar echter verklaringen van de spoorwegen tegen over dat het bedoelde loket inderdaad bestond doch dat het al in januari van 1950 buiten gebruik was gesteld. Bovendien was de bewuste trein maar half vol geweest en was die trein met een half uur vertraging in München aan gekomen en niet precies op tijd zoals mevrouw Brühne had beweerd. Het O.M. was zo uitvoerig op alle ac tiviteiten van mevrouw Brühne op de dag voor de moord ingegaan omdat de of ficier van justitie het vermoeden koes tert dat mevrouw Brühne met haar hand langer samen naar München is gereisd en niet alleen zoals ze had beweerd. Ook kwam niet uit de doeken of mevrouw Brühne naar München was gereisd na een telefonische afspraak met dr. Praun en zo ja waarom ze die afsrpaak dan niet had gehouden Overal in Amsterdam worden voor bereidselen getroffen voor het be zoek, dat vele koninklijke gasten de komende week aan de hoofdstad zullen brengen. Hier wordt de ingang van het Amstelhotel, waar vele voorname gasten zullen verblijven, nog eens terdege onder handen genomen. De jeugd van Barpeveld heeft gister avond een protestdemonstratie gehouden tegen het besluit van de plaatselijke Oran je-vereniging om op koninginnedag geen feest te vieren. De betoging leidde tot een verkeersstremming. Op enkele punten in het dorp hadden de betogers de straten opengebroken. De politie verspreidde da demonstranten met de gummiknuppel. Tot laat in de avond bleef het onrustig in het dorp. De feestelijkheden zijn afgelast omdat het college van B. en W. geen medewer king bij de organisatie heeft willen verle nen. De gemeentelijke toestemming voor het houden van een „Oranje-speeltuin" tn van een oranjebal is niet verleend. Het feestprogramma vermeldde o.m. volksspe len en het optreden van het gezelschap van Rudi Carell. De Nederlandse Consumentenbond heeft de leden van de Tweede Kamer in een brief verzocht, het bij de Kamer ingedien de wetsontwerp tot wijziging van de ar beidswet 1919 zodanig te amenderen, dat in voering van ploegenarbeid in het bakkerij- bedrijf met meer aan beperkingen onder hevig zal zijn zodat alsnog een vervroe ging van het verkoopuur van vers brood mogelijk wordt. Oude man verdronken. In Rotterdam heeft de politie in de Coolhaven het lijk ge dregd van de 78-jarige M. G. Hurks, die al bijna drie weken werd vermist uit zijn te huis. Een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek en een bevel tot onmiddellijke ge vangenneming heeft de officier van Justi tie bij de Amsterdamse rechtbank, mr. R. L. Heukels, bij verstek gevorderd te gen de 25-jarige kunsthandelaar A. D. uit de hoofdstad, die door de officier schuldig geacht wordt aan de hem subsidiair ten laste gelegde verduistering van drie waar devolle schilderijen. De kunsthandelaar, directeur van de onlangs failliet verklaar- hoog vond, zou D. hebben gezegd dat hij de schilderijen desnoods wel voor 11.000 van de hand zou mogen doen. Dit lukte maar D. droeg de ontvangen 11.000 gul den niet aan mevrouw Kuipers af. Deze hoorde alleen van D. dat hij de Kruyders had verkocht, maar dat de Van den Bergh niet te verkopen was voor 5000.- Aan vankelijk ging zij akkoord met het ver zoek de 20.000 in drie termijnen betaald te krijgen, maar later kwam zij daarop de n.v. kunstgalerij Kartina, had vier j terug. Toen kwam het samenweefsel van schilderijen in commissie ontvangen van I verdichtsels uit De opbrengst van de drie mevrouw P. A. A. Kuipers-Tepas. Dat1 Kruyders 11.000 had D gebruikt voor was op 13 november 1959. Hij kreeg tot 21 exposities, onder meer in Kopenhagen november de tijd om deze vier drie schilderijen van Herman Kruyder en een schilderij van Frits van den Bergh te verkopen; de drie Kruyders moesten min stens 20.000 opbrengen, het vierde schil derij 5.000. „Ik heb ze laten verzeke ren", liet D. de enigszins ongeruste vrouw weten, waarop hij haar het polisnummer van een verzekering opgaf. Later bleek dat dit het nummer van de autoverzeke ring van D. was. Ik heb een Belgische gegadigde voor de schilderijen", vertelde D. de vrouw. Maar die gegadigde was er niet, want D. ging met de vier schilderijen meteen naar een Amsterdamse kunstrecensent, aan wie hij de drie Kruyders voor 3.000 verpand de. Op deze wijze hoopte hij deze met hem bevriende criticus tot het verkopen van de schilderijen te kunnen stimuleren. „Ze moeten 20.000 opbrengen", vertelde D., zonder een woord te reppen over het feit, dat hij de schilderijen in commissie van Op 24 december 1959 werd D. gearres teerd. Hij zat in de cel tot 2 febr. 1960, waarna hij onder bepaalde voorwaarden voorlopig op vrije voeten werd gesteld. De kunsthandelaar heeft zich niet aan deze voorwaarden gehouden, want hij is naar het buitenland vertrokken en is nog steeds spoorloos. Via enkele faillissementen heeft mevrouw Kuipers ongeveer 8 duizend gul den van het te vorderen bedrag terugge kregen. Het. bedrag van bijna acht duizend gulden in verschillende valuta, dat bij de arrestatie van D. in beslag werd genomen, zal zij via civiele weg moeten proberen op te eisen. De officier van Justitie, die de primair ten laste gelegde oplichting niet bewezen achtte, zag tenminste geen aan leiding om dit bedrag aan de vrouw toe te wijzen, omdat zijns inziens niet vast staat dat dit geld van misdrijf afkomstig is. Mr. Heukels achtte het noodzakelijk dat D. door een ernstige correctie leert se rieus zaken te doen. Het bevel tot onmid- mevrouw Kuipers had ontvangen. Toen de delljjke gevangenneming van D wees de criticus liet blijken dat hij 20.000 wel erg rechtbank toe. Het vonnis volgt op 1 mei.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5