Velsen vierde Koninginnedag ondanks zonnig weer binnenshuis Intensief Belgisch onderzoek naar pelagische visserij Toonkunstkoor in Beverwijk bestaat niet meer IEDERE STAND KOLEN CONTANT Kort IJmondnieuws DINSDAG 1 MEI 1962 11 NU GOEDKEURING VOOR PROEFSTATION IJ muiden V elsen-N oord V elsen-Zuid Driehuis Santpoort-N oord Santpoort-Zuid Schepen, rederijen en werven Herstel van Deense bananenboot valt tegen Pastoor Wijker vierde zilveren priesterfeest DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL wmmMmMgmm De IJmuidèr Harmonie gaf gistermid dag een beste show weg in het Sport park Schoonenberg. Bridge Bij de promotie-degradatiewedstrijden van „De Jump" hebben BakkumSchadé in lijn A gewonnen met 71.43% voor Hoo- geboomWey met 53.17% en echtpaar Van der Steen met 50.79%. In lijn B wonnen MulderWonink met 61.11% voor het echtpaar Roodzant met 60.32%. Laten we het maar zeggen zoals het is geweest: Velsen heeft Koninginnedag grotendeels thuis gevierd. In de kanier waar de t.v. staat. De keus voor de be zitters van zo'n apparaat en voor hen die bij familie, vrienden of buur konden komen kijken was niet zo moeilijk. Hier kreeg men immers de kans het zilveren bruidspaar en de vier prinsessön te zien tijdens de huldiging in de hoofdstad van Nederland, waarheen men zich gaarne zou hebben begeven indien men er niet zeker van was geweest dat in het over volle Amsterdam slechts met de grootste moeite slechts een glimpje zou zijn te vangen van onze jubilerende koningin en haar gemaal en hun kinderen. De televisie heeft het gewonnen van de plaatselijke Oranjeverenigingen. Men kan nauwelijks spreken van concurrentie: de partijen waren te ongelijk. In de voor middag was in alle delen van de ge meente vrolijke kleurige activiteit. Ge kostumeerde kinderen trokken in optocht door de straten, voorafgegaan door mu ziek en gevolgd door ouderen. Hier en daar waren wedstrijden, die de jongens en meisjes veel plezier bezorgden. Velen die in de morgenuren er nog niet zo zeker van waren of zij zij zich wel buitenshuis- zouden begeven in Wet weinig warmte gevende zonnetje, dat aan vankelijk nogal schuil ging achter de wol ken, lieten zich, uit het raam kijkend, vermurwen door de feestelijk uitgedoste kinderen die in groepjes voorbij trokken naar de verzamelplaatsen, van waar af de optochten zouden beginnen. Vier* heli copters en een luchtschip deden er een schepje bovenop en zo was het omstreeks tien uur toch een gezellige drukte op het Pleiadenplantsoen in IJmuidens Duinwijk, waar de jongelui zich gedwee lieten op stellen achter de Hoogoven Harmonie. De belangstelling werd hoe langer hoe groter langs de route, die van de Pla- netenweg via de Lange Nieuwstraat, Marktplein, Kennemerlaan en Moerberg- plantsoen naar het Gijzenveltplantsoen leidde, waar in de middaguren wedstrij den werden gehouden. Film- en poppentheatervoorstellingen completeerden het programma. Het optreden van de IJmuidèr Harmo nie en de volksdansdemonstraties op Schoonenberg verdienden een grotere be langstelling. Maar juist in die uren bood het beeldscherm een reportage van het grootse gebeuren in Amsterdam. De over dekte tribune was voor nog geen derde gevuld, twee openlucht tribunes bleven volkomen leeg en de derde open tribune was nauwelijks voor een zesde deel be zet. Het publiek bestond grotendeeld uit kinderen. De IJmuidèr Harmonie gaf desondanks een schitterende show ,weg en liet, zpajs IJmuiden -van haar gewend was, uitste kende marsmuziek horen. Applaus na. ap- laus klonk op. Hulde! Ook het kleine groepje volksdanseres sen en -dansers heeft zich niet laten ont moedigen door de geringe opkomst langs de lijnen van het voetbalterrein. Wat zij te zien gaven was een spontane uiting van vreugde, wagrin de toeschouwertjes deelden. Zaterdagmiddag al beet de Oranjever eniging IJmuiden-West net spits van de oranjefeesten af met een voorstelling van het jeugdcircus Shetland in het sportpark. De gure wind slaagde er niet in het enthousiasme van de honderden kinderen op de tribune te doven. Met uitzondering uiteraard van de oor logsjaren heeft de bevolking van Velsen- Noord sedert de laatste kwart eeuw gis teren de meest sobere viering van het Oranjefeest gekend, hoewel de organisa tie door de toch steeds wakkere Oranje vereniging Velsen-Noord voor wat de pro- grammadelen betreft, opnieuw goed was verzorgd. De omstandigheden echter, dat de schoolvakantie juist viel aan het einde van een geheel vrije week, waren er corzaak van dat de gebruikelijke jaarlijkse, optocht van tweeduizend schoolkinderen eze keer geen doorgang kon vinden, ■esondanks begon Velsen-Noord al vrij roeg met het inluiden van de wei nige festiviteiten van het sobere pro gramma door de drumband Schulpen- Meerweiden, die om acht uur mèt een rondgang een muzikale reveille bracht.1 Zoals in alle delen van Velsen werd ook in Oud-Velsen een kinderoptocht gehouden, die een fleurige aanblik bood. Achtereenvolgens raakten in drie opeen volgende voorstellingen het Jozefhuis en het Hervormd wijkhuis propvol met de schooljeugd. Voor alle eerste, tweede en derde klassen van de scholen' vertoonde Haak van Overloop een prachtig program ma met goochelen, sprekende pop en muzikale wonderwaardigheden in het Jo- zelfhuis. Voor alle hogere klassen was er in het wijkhuis een spannende en opvoedende voorstelling van de Cefa- film „De laatste passagier", waarin de jeugd zeer begrijpelijk meeleefde met de avonturen van de kleine Peter uit Beetsterzwaag, die zijn hondje niet wilde missen op weg als emigrant naar Austra lië. In beide gevallen kregen de bezoe kers een ruime tractatie. Van tien uur af marcheerden de r.k. harmonie St. Caecilia, de drumband Schulpen-Meerweiden en bovendien het tamboerkorps vtn Voorwaarts uit IJmui den door Noord om op deze wijze hun bijdragen voor een paar uur aan de so bere feestvreugde te geven. Voor de grote puzzelrit door Noord voor jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar was een goede belangstelling. Voor de meer jeugdige deelnemers waren de op gaven wel wat moeilijk uitgevallen door de sobere aanwijzingen, die tevens moes ten uitmaken wie het best zich georiën teerd had. Daarom waren er slechts wei nigen, die de tocht volbrachten. Het meest spectaculaire onderdeel was het schoolvoetbaltoernooi op Rooswijk, waarvoor wegens de koude wind overi gens niet veel belangstelling was. Hier is door de vertegenwoordigende schoolelftal len met veel spanning ge%tre<jenopa de uitgeloofde gfote Oranje-böRaal. waérvoor- vooral de "laatste wedstrijden enerverend waren. Een pracht oplossing was dit om de jongens bezig te houden. De eindstand werd: 1. Watervlietschool 6 p; 2. Da Costaschool 5p; 3. r.k. jongens school 4 p; 4. ir. Krijgerschool 3 p; 5. Del Court v. Krimpenschool 2 p. Een lange rustperiode onderbrak het programma tot 's avonds half negen, toen op het nieuwe tegelplateau aan het Stra- tingplantsoen ir. W. B. Rueb, voorzitter van de Oranjevereniging de prijzen van de gehouden wedstrijden uitreikte, waar na ten slotte een grote taptoe op het zelfde plateau met medewerking van St. Caecilia, de; fiarmoniekapel De Eendracht en de drumband Schulpen-Meerweiden ge durende bijna een uur de belangstelling van naar verhouding weinig publiek gaan - de hield. De deelname aan de kinderoptocht door Velsen-Zuid, georganiseerd door de Oran jevereniging Oud-Velsen was niet groot. Het aantal leden van de voorlopende IJmuidèr Harmonie was groter. Desal niettemin was het een mooie optocht. Kin deren hadden zich verkleed en zowel in- vidiueel als in groepen waren de creaties aantrekkelijk. Zo was er een jongetje dat zich als robot had verkleed (vader moet daaraan een hoop wqrk hebben gehad) waarop de woorden' „Oranje boven" wa ren geschilderd. Overal langs de route die door Velsen-Zuid ging, stonden de mensen. Vaders waren drukdoende hun foto-toestellen in te stellen en soms hiel den zij een deel van de optocht op om dat de kinderen stil moesten staan voor de opname. Des middags werden de kinderen van Velsen-Zuid vergast op een goochelvoor- stelling van monsieur Pierre, die' vele attributen had meegenomen naar de gym nastiekzaal van gymnasium „Felisenum". Van des middags twee tot half vijf ^ag de heer Pierre kans de kinderen bezig te houden. En met succesl Voor het ring steken op de fiets hadden zich vier en dertig deelnemers gemeld. Het ringsteken vond plaats in park Velserbeek, waar het gelukkig niet zo koud was als elders in de gemeente. De leden van de oranje vereniging Oud-Velsen kregen des avonds de gelegenheid het oranjefeest te vieren. In de gymnastiekzaal van „Felisenum" trad een cabaretgezelschap op onder lei ding van Dik Gabel. De zaal was nau welijks voor een derde bezet. „De tele visie zal daarvan wel de oorzaak zijn", zo zei het bestuur. Voor de aanvang van het programma werd nog afscheid geno men van de heer Bakker, die zestien jaar lang in het bestuur heeft gezeten. Thans is hij ere-voorzitter. In Driehuis begon de viering van Konin ginnedag met een samenzang, waaraan Soli Deo Gloria medewerking verleende. De samenzang had plaats op het kerk plein. Vandaar vertrok later een groot aantal kinderen naar het feestterrein aan de Driehuizerkerkweg, waar een grote tent was opgesteld. De kinderen konden i hier deelnemen aan allerlei spelen. Zo was er gelegenheid zich te bekwamen in het schieten met „pluimpjes" enzovoorts. Vanuit de .iuidëpnekers schalde twistmuziek.. E-n attrrrtrf' wus'omstreeks haif twaalf het overvliegen van. Zes helicopters. Het was gezellig druk op het feestterrein. Vroeg in de middag vertrokken tientallen verklede kinderen vanuit de Schaepman- laan voor een rondgang door Driehuis, voorafgegaan door het christelijk tamboer en pijperkorps van de gymnastiekvereni ging „IJmuiden". Het was een bont gezelschap dat door de straten trok. Vooral de groep heksen o" rnri- ontzag in. Des middags vond op het feestterrein aan de Driehuizerkerk weg een gymnastiekdemonstratie plaats door leden van de chr. gymnastiekver eniging IJmuiden. De ouderen genoten des avonds van een uitstekend cabaret-pro gramma dat in het Rex theater werd verzorgd door het gezelschap van Rens van Dorth. Een gezellig bal besloot de avond, De eigenlijke inzet van de koninginne dagviering in Santpoort-Noord betekende de feestelijke vlaggenparade op het kruis punt Terrasweg-Burgemeester Enschede- laan. Daar zongen vele Santpoortenaren, onder aanvoering van burgemeester J. C. Bührmann van Velsen en commissaris W. Sepp van de Velser politie, het Wilhelmus mee, dat door „Soli Deo Gloria" ten ge hore werd gebracht. Daarna trok een lan ge stoet van verklede kinderen en praal wagens door het zonnige Santpoort, waar op de trottoirs trotse ouders, broers en zusters toekeken. Veertienhonderd kinde ren namen aan de optocht deel. Zij wer den begeleid door de muziek. 's Middags werd in Zaal Zomerlust door het jeugdtoneelgezelschap Jan van Dom melen het toneelstuk „De Gouden Pantof fel" opgevoerd voor kinderen van leden van de oranjevereniging. Ook het ringste ken op de fiets trok als vanouds weer veel belangstelling van de zijde van de jeugd. De vreugde van het rolschaatsen op de asfaltweg bij het station Santpoort- Noord had wat te lijden onder de nogal gure wind. Er werd echter met veel geest drift gestreden. Niet mis was 's avonds de cabaretvoor stelling „Anoviteiten" in Zaal Zomerlust. Niet mis voor wat betreft de medewer kenden, het gebodene en de belangstel ling. Velen zagen Johnny Kraaykamp nu ook eens in levende lijve. doende met 4-3 in hun voordeel. De voet balwedstrijd tussen de winkeliers van Santpoort-Noord en die van „Zuid" bracht langs de lijnen veel gelach teweeg. Wat men echter aan techniek te kort kwam vergoedde men door geestdrift. Sensatie was er genoeg. Santpoort-Noord nam een schijnbaar veilige voorsprong van 2-0, maar in de slotfase van de strijd werden er nog vier doelpunten gemaakt: een door Santpoort-Noord en drie door Santpoort- Zuid. Daarmee kon ieder vrede hebben. Een lampionoptocht betekende het feeë rieke einde van de oranjefeesten in Sant poort-Zuid. Fel werd gistermidag op het Gijzen- veldplantsoen gestreden om de hoog ste eer bij het rolschaatsen In België bestaat grote belangstelling voor het probleem van de pelagische visserfj. Men beseft, dat van deze nieuwe visserij veel afhangt voor de toekomst, en het gevolg is, dat de onderzoekers van de praktijkmensen veel steun krijgen. Een nadeel is echter dat men in België over weinig mensen beschikt, die de onderzoekers aan bepaalde gewenste instrumenten kunnen helpen. De „fijne" instrumentmakers zijn er lang niet zo dik gezaaid als in Nederland, en men stelt in België dan toch ook wel hoop in een nauwere samenwerking met Nederland. Die fijne instrumentjes zijn voor de pelagische visserij nodig, want men moet steeds de stand van het net kunnen aflezen en snel kunnen reageren op aanwijzingen, die men omtrent de visscholen en hun hoogte boven de zeebodem krijgt. De grote samenwerking van wetenschap en praktijk wordt in België duidelijk ge demonstreerd, als men bij de dienst voor het zeewezen aan de Natiënbaai naar bin nen stapt. Daar loopt men kans ingenieurs en schippers broederlijk vereend aan te treffen rond een tafel, die bezaaid is met tekeningen van schepen, schroeven of netten. Zo troffen wij er schipper Allary aan, een man, die al dertig jaar als schipper de IJslandvisserij beoefent. Ir. Verhoest be sprak er zijn netténproblemen en ir. Van Middelem, die meer op de elektriciteit is gespecialiseerd, leverde voortdurend een belangrijk aandeel in de discussie. Deze mannen verrichten hun werk in het kader van de commissie voor toegepast wetenschappelijk onderzoek, die onder het ministerie van Landbouw valt. Men heeft verscheidene werkgroepen. Onder „tech niek" vallen scheepsbouw, netten en ratio nalisatie aan boord, om maar enkele voor beelden te noemen, onder „behandeling aan boord" valt de kwaliteitskwestie. Zo is er een werkgroep voor oesterteelt en een biologische werkgroep. Visgeluiden en nieuwe visgronden zijn zo van die onder werpen, cLe door deze werkgroep worden bekeken. Onder het ministerie van Onderwijs valt in België het Zeewetenschappelijk Insti tuut, dat bijvoorbeeld het overbevissings- probleem bestudeert. Proefstation Een belangrijke aanwinst zal voor het visserijonderzoek in België de totstand koming van een visserijproefstation zijn. De koninklijke goedkeuring voor dit sta- w Santpoort-Zuid was er gisteren al vroeg bij, want om negen uur al trok een ver sierde kinderoptocht achter het tamboer en fanfarekorps Wilhelmina door het dorp. Zeer veel spanning brachten de zeepkis tenraces in de Bruno Klauwersstraat. De jongens liepen zo hard zij konden voor een zo eervol mogelijk resultaat. De zaal van „De Duinpan" was 's middags stamp vol met kleuters, die er genoten van de verfilmde avonturen van een chimpansee en de getekende avonturen van andere dieren. Het terrein van de Witte Paters aan de Wüstelaan was in de avond het toneel van de voetbalstrijd tussen de beide Sant poorten. Eerst betraden de jeugdelftallen het veld. De Noorderlingen waren aanvan kelijk het sterkst, in de tweede helft ech ter domineerden de zuidelijken. De wed strijd eindigde met 3-3, waarna straf schoppen de beslissing moesten brengen. De jongens uit Santpoort-Noord schoten het zuiverste en beslisten de wedstrijd zo- Het voortbestaan van het toonkunstkoor van de afdeling Beverwijk en omstreken van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst is onmogelijk geworden, wat, gezien de goede en grote prestaties in de afgelopen zestien jaren, zeer hetreurens waardig moet worden genoemd. De zeer zware verantwoording, die thans op het ^bestuur drukt, kan niet langer worden ge dragen. Deze onthullende mededeling, lie namens het bestuur van het Toonkunst koor beduidt, dat in het culturele leven in de IJmond opnieuw een brok goede ontspanning voor een aantal mensen ver loren is gegaan. Het Toonkunstkoor zag zijn ledental gaan deweg afnemen tot ongeveer veertig le den; het repetitiebezoek liep navenant terug en tenslotte zag men geen kans meer een sluitende koor-exploitatie te voeren, aanzien er een wekelijks tekort van tien gulden voorkwam. Per concert moest voorts op een tekort van ca. 1200,- worden be rekend wegens de hoge kosten van solisten en muziek. Reeds nu bedraagt het totale tekort al 1900,-. Aangezien bovendien kwam vast te staan dat met de huidige samenstelling van het koor geen concert kan worden gegeven, hetgeen de tegenwoordige dirigent, de heer Anton de Beer uit Haarlem, moest erken nen, ondanks mogelijke financiële waar borg, en mede wegens het feit, dat ook een verdubbeling van het ledental in de eerstkomende jaren een concertuitvoering nog niet mogelijk zou maken, is het voort bestaan van het Toonkunstkoor niet meer mogelijk. Na de vorige week gehouden vergade ring met de leden is men tot al deze con clusies moeten komen en ook de daarna gevoerde besprekingen om te redden wat te redden was, vermochten het besluit tot opheffing van het koor niet ongedaan ie maken. Deswege is met ingang van heden, 1 mei het Toonkunstkóor Beverwijk e.o. op geheven, wat voor de trouwe leden die zich juist tot de beoefening van de klas sieken voelen aangetrokken een grote te leurstelling zal zijn. De door Toonkunst georganiseerde abon- nements-concerten zullen nog op normale wijze worden uitgevoerd, zodat het besluit op het doorgaan hiervan geen invloed heeft. Hoewel de geschiedenis van het Toon kunstkoor betrekkelijk kort is, heeft zij toch zeer belangrijk bijgedragen aan het culturele leven in de IJmond-Noord spe ciaal. - - Als superkoof op 3 januari 1946 opge richt met dirigent P. J. Potgieser, trad het koor toe tot de afdeling Toonkunst Be verwijk waardoor op 22 mei 1947 de naam Toonkunstkoor is ontstaan. In de loop van de jaren zijn door het koor verscheidene grote concertwerken uitgevoerd, waaronder achtereenvolgens Bach's Weihnachts Oratorium, de Grote Mis van Schubert in Es, de Jahreszeiten van Jos Haydn, Das Lied von der Glocke van A. Bruckner, de „Elias" van F. Men- delssohn-Bartholdy, de Messiah van G. F. Handel, de Johannes Passion van Bach, het Oratorium Paulus van Mendelssohn- Bartholdy, de Orgelmis van Mozart, die Schöpfung van Haydn en de Matthaus Passion van J. S. Bach. In augustus 1954 nam de heer Potgieser ontslag om te worden opgevolgd door de bekende Zaanse dirigent Jac. Kort, die het koor tot september 1954 heeft geleid. Drieduizendste. Op 27 april is in IJ muiden het drieduizendste schip binnen gekomen. Het was het m.s. Lingestroom. Verleden jaar kwam het drieduizendste vaartuig op 2 mei aan. Concert. Het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor zal op donderdag 3 mei onder leiding van dirigent Jaap Spigt in het Kennemer Theater een concert geven, waaraan medewerking wordt verleend door de volgende solisten: Leny Schindelaar, sopraan, Anneke Danijs, als, Bert van 't Hoff, tenor en Herman Schey, bas. De be geleiding is van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest. Uitgevoerd worden „Requiem" van Mózart en „St. Cecilienode" van G. F. Handel. tion is vorige week afgekomen, zodat men nu met de aanstelling van een directeur kan beginnen. Men hoopt, dat de werk groepen, die nu nog afzonderlijk werken, binnen enkele jaren in het nieuwe proef station gezamenlijk zullen kunnen werken. Men beschikt in ~-lgië over de „Hin ders", welk schip zowel door het Zee- wetenschappelijk Instituut als door de Commissie voor Toegepast Wetenschappe lijk Onderzoek wordt gebruikt. Vroeger verrichtte men zijn proefnemin gen aan boord van bedrijfssclupen. Maai de nu gevolgde methode is eenvoudiger. Men kan na een dag weer naar de wal, als men iets moet veranderen. Als een onder zoek gunstig uitvalt, worden de bedrijfs- schepen ingeschakeld. Zo doet men nu op verscheidene schepen al proeven met vor men van pelagische visserij. De nieuwste kotter van de Texelse vloot is de Anna Klazina TX. 23 die de vorige week is opgeleverd door de Scheepswerf „De Onderneming" te Landsmeer aan de firma B. J. van der Knaap" te Den Burg. Het vaartuig meet 60 ton, de grootste leng te bedraagt 21 m, de breedte 5,40 m en de holte 2.10 m. De voortstuwing geschiedt door een Stork Ricado motor van 235 pk. De N.V. Rederij en Kuiperij v.h. J. J. Tuijt te Scheveningen heeft haar motor- logger Deli SCH. 225 verkocht aan de N.V. Verre Visserij Maatschappij, aldaar. Hst schip heeft de naam Bep SCH. 15 gekre gen. Deze logger is gebouwd in 1940 bij de scheepswerf A. Vuijk Zonen te Ca- pelle aan de IJssel, meet 189 ton en is uitgerust met een 450 pk MWM motor. De motortrawllogger Jan IJM. 81 van de rederij J. van der Plas welk vaartuig in de Haringhaven een groot survey onder gaat is van een nieuw dekhuis en stuur hut voorzien. De werf van Wilton-Fijenoord in Schie dam zal de eerste reparaties verriehten aan de Deense bananenboot „Dragoer Maersk", die op Paaszondag in het Engel se Kanaal in een dikke mist geramd werd door de Italiaanse tanker „Marligure" en daarbij flinke schade boven en onder de waterlijn opliep. De schade is ernstiger dan men meen de. Tijdens het lossen van de lading bana nen is getracht de gaten in de huid provi sorisch te dichten, waarna een ruim en de machinekamer zouden kunnen worden leeggepompt. Maar dat is niet gelukt. De reparatie zal nu geschieden in het dok van Wilton. Zodra dat gebeurd is zal ook het restant van de lading uit de ruimen wor den gehaald. Men vreest echter dat 750 ton bananen moet worden vernietigd. Het ziet er naar uit dat de „Dragoer Maersk" enkele maanden uit de vaart zal zijn. De uiteindelijke reparatie vergt lange tijd, ook omdat de door het zeewater aan getaste machines geheel moeten worden nagezien. In zijn tegenwoordige standplaats Den Helder, waar hij reeds meer dan twaalf jaar pastoor is van de oud-katholieke ge meente van de H. Nicolaas heeft onze oud-plaatsgenoot, pastoor E. Wijker zon dag onder grote belangstelling zijn zilve- rer^priesterfeest gevierd. In de plechtige hoogmis des morgens, door de jubilaris zelf gecelebreerd, werd hij geassisteerd door zijn studievrienden de pastoors prof. dr. P. J. Maan en Th. Bakker, beiden uit Utrecht en A. Zwart uit Zaandam, die gelijktijdig de priester wijding ontving. Een hoogtepunt voor de jubilaris was de aanwezigheid van zijn bisschop van Haarlem, de tachtigjarige mgr. J. van der Oord en zijn studiegenoot mgr. P. J. Jans, bisschop van Deventer, die in het priesterkoor plaats namen. Prof. dr. Maan hield naar aanleiding van Jóhannes 20:19 de feestprediking. De ze, door zeer velen ook van buiten de eigen gemeente bezochte indrukwekkende kerkdienst werd ter gelegenheid van de Oranjefeesten besloten met het zingen van het volkslied. In de middag werd de plechtige Vesper gehouden, .va ar bij het fraaie nieuwe kerk gebouw tot de laatste plaats was bezet. De jubilaris bracht hierin zijn dank in een persoonlijk woord naar aanleiding 2 Kor.4:7. Na deze dienst vulde zich de rui me gemeentezaal met zeer velen, die de pastoor hun gelukwensen, veelal verge zeld van geschenken, aanboden. Namens de parochie kreeg pastoor E. Wijker een prachtige bromfiets en tevens een bedrag in geld. Loco-burgemeester P. S. van der Vaart schetste de goede verhouding tus sen de burgerlijke overheid en de pastoor en gemeente .van de oud-katholieke kerk in zijn stad. Advertentie

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11