Cafés in Barneveld op bevel van de politie ontruimd KIJK... hoe vlot en sportief! Peek&Cloppenburg Anti-Revolutionairen verdeeld over Nieuw-Guinea Dr. Bruins Slot: Partij moet geen schimmen najagen AGENDA 3 Kort en bondig Ook al aan de sigaar? Och, mijnheer, ik rook al jaren sigaren. Als ik die sigaren- advertenties zie, weiger ik er kennis van te nemen, ik had geen advertenties Waterman vrijdag naar N.-Guinea I „Wij zien Nederland [als werktuig Gods Woensdag verkiezingen in de Noordoostpolder Het blijft koud Bent U ook zo snel verkouden Even snel en bovendien veilig helpt Rheumin U er weer van af! KOELKASTENVERHUUR DINSDAG 1 MEI 1962 Relletjes na afgelasting van de Oranjefeesten nodig om de sigaar te ontdekken. Ze ergeren me, omdat ik vind, dat ze overbodig moesten zijn. Ga nou eens voor de étalage van 'n sigarenwinkel staan, of nee, ik moet zeggen: een rookwaren- winkel. Dan zie je toch zó dat het sigaren moeten zijn. Mijn vrouw kent voor de étalage van 'n banketbakkerswinkel ook nooit enige aarzeling, 't Is op het gebied van de genotsartikelen het timmermansoog, waarmee je meteen ziet, tot op een fractie van 'n millimeter, hoe het er precies voorstaat. Nou, dank zij dat oog heb ik nooit enige twijfel gekend. Zoals m'n vrouw resoluut zegt: „Mij moorkoppen", zeg ik: „Mij sigaren". Prof. Romme trouwde zoon Hazewind regenjassen, Terlenka pantalons, 55/45 Ha... Hazewind anoraks. Shorts Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Jonge kampeerder door stroom gedood Geen wonderen Gods Kritiek van partijleden V er ademing Rheumin-tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 63 ct. Een Brocades - product, dus: "ertrouw er op! Mevrouw Polak maakte weer ruzie met hondenhandelaren Kasiepo in geref kerk: „Staak Kamerbehandeling van de mammoetwet" Limburgs meisje in Aken uit voorarrest ontslagen C. HARTENDORP .sS 7 In Barneveld, waar de jeugd vrijdag avond had gemonstreerd tegen het afge lasten van de Oranjefeesten (B. en W. hadden een kermis geweigerd en wilden de gemeentelijke pluimveehal niet ter be schikking stellen voor een bal), is het gehele weekeinde onrustig geweest. Vrij dagavond was het een duidelijke betoging tegen de afgelasting van de feestelijk heden geweest, de volgende avonden wa ren het ordinaire nozemrelletjes. Herhaal delijk kwamen op rumoer en sensatie be luste jongelieden in botsing met de poli tie. Zaterdag om half een 's nachts maak te de plaatselijke politie, versterkt met manschappen van naburige gemeenten, met een charge met gummiknuppels een einde aan het relletjes schoppen van hon derden jongelui uit Barneveld en omge ving. Een caféraam en een telefooncel gingen kapot. De straten werden op ver schillende punten opengebroken. Maandagavond hebben de ongeregeldhe den een krachtig optreden van de politie uitgelokt. Na een rondgang van een plaat selijk muziekkorps begonnen de wanorde lijkheden. Op sensatie beluste jongelui be gonnen weer straten op te breken en be kogelden een politieauto met stenen. Om streeks half negen gelastte de politie de menigte de straat te ontruimen. Onmid dellijk hierna verschenen talrijke agenten die de straat met de knuppel schoon veegden, waarbij niet alleen de onrustige elementen klappen kregen. Op last van de burgemeester liet de politie omstreeks half tien alle cafés ont ruimen. Deze maatregel werd genomen omdat zich in de cafés deelnemers aan de wanordelijkheden bevonden, aldus de politie. Volgens ooggetuigen moest de ont- Advertentie j ruiming zo snel gebeuren dat velen niet in de gelegenheid waren af te rekenen. De politie deelde echter mee dat de be zoekers de gelegenheid hebben gekregen hun vertering te betalen en heen te gaan. Tot ver na middernacht was het nog on rustig in het dorp en bleef de politie patrouilleren. De politie van Barneveld was versterkt met tien tot vijftien man v .n de rijks politie. Ook in de nacht van zondag op maandag waren er uitingen geweest van ontstemming over de afgelasting van de feestelijkheden. In de nacht reed een auto met witte doodshoofden door het dorp In de vroege ochtenduren werd het stand beeld van Van Schaffelaar in de rouw gestoken. Vrijdag 4 mei zal het passagiersschip „Waterman" met ongeveer 800 Nederland se militairen aan boord uit Hoek van Hol land naar Nieuw-Guinea vertrekken. Het schip zal dezelfde route volgen als de „Zuiderkruis" die op 19 april met 865 militairen aan boord uit Hoek van Holland vertrok en die op dit ogenblik van Curacao op weg is naar het Panamakanaal. De dienstplichtigen die met inschepings verlof waren, moesten vandaag in de ka zernes terug zijn. Vrijdagmorgen zullen zij in de vroege ochtend worden ingescheept. In Amsterdam heeft prof. mr. C. P. M. Romme, oud-voorzitter van de K.V.P.-frac- tie in ce Tweede Kamer zaterdag als tij delijk onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand het huwelijk voltrokken tus sen zijn zoon, de 28-jarige arts M. A. J. Romme en de 25-jarige studente Engels mej. E. F. Brambergen. Voor de korte plechtigheid op het Amsterdamse stadhuis bestond veel belangstelling. Advertentie dua atark èn aportief. In prachtigs Hawlflex changeant poplin, water- afketsend. Voering: half serge, half fantasie. 10 jaar 36.75 Smal model zonder omslag. Modem midden-grijs en nieuwe multicolours. 10 jaar Prima waterafstotend. Hawiflex poplin in donkerblauw. Kijk... rits op zakken. Leukl 6 Jaar In kampsterke gabardine In heel wat „stoere" tinten. S jaar kleine stijging per maat Op het convent van de Anti-Revo lutionaire Partij, dat zaterdagmiddag in Utrecht is gehouden, is tijdens een uren lange discussie over de kwestie-Nieuw- Guinea, door een aantal partijleden qrj,- tiek geleverd op de tegenwoordige koers van de A.R.-Kamerfracties. Over welke aanhang de verschillende opvattingen precies beschikten was echter moeilijk uit te maken, want er werden geen mo ties aangenomen of uitspraken gedaan. Dr. J. A. H. S. Bruins Slot, voorzitter van de A.R-.Tweede-Kamerfractie en hoofdredacteur van het dagblad „Trouw", zette aan het begin van de middag zijn opvattingen over de kwes- tie-Nieuw-Guinea uiteen en verdedigde in zijn repbliek de houding van de beide Kamerfracties met de uitspraak van Cromwell: „Bij de politiek moet men de hemel in het hart hebben, maar met beide benen op de grond staan". Dr. Bruins Slot zei dat Nederland niet blijvend op voet van oorlog met Indonesië I kan leven en dat daarom de mogelijk heden voor een open gesprek moeten wor den afgetast. Een internationalisatie-po ging. gepaard gaande met een bilaterale benadering, noemde hij de enige kans. Van de zelfbeschikking moeten wij geen droombeeld maken, zei dr. Bruins Slot, maar hij was bang dat Nederland dat in I Nieuw-Güinea al te veel heeft gedaan c Stadsschouwburg, woensdag 20 u.: Voor stelling door het Nederlands ballet, o.l.v. Sonia Gaskell. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „De ko ning der koningen", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u., overige da gen 14, 19 en 21.15 u.: „Afspraakje in september", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Freddy und der Milliona", a.l. Luxor. 14. 19 en 21.15 u.: „Pikant verlof in Parijs", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 en woensdag 14.30 u.: „Meneer Hulot met vakantie", a.l. Woensdag en donderdag 20.15 U.: „Al leen de zon was getuige", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Diaman ten bij het ontbijt", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.„De gevrees de killer", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zij sneu velden niet tevergeefs", 14 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u.: „High society", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Bijzondere avond openstelling van 20.30-22.30 u„ ook zondag; bovendien dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen, tekeningen, gouaches en etsen van Els Korver, 19-17 u. Tot 26 mei. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): gedurende de maand mei ex positie van grafiek van Lou Strik, 10-22 u. DIVERSEN Kermis op Nasaulaan, Dagelijks van 14- 24 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" en het programma voor koninginnedag in de krant van vrijdag). DINSDAG 1 MEI City-theater, 20 u.: „Hartstochten rond de trapeze". Rex-theater: Geen voorstelling. WOENSDAG 2 MEI City-theater, 20 u.: „Hartstochten rond de trapeze". Rex-theater, 20 u.: „Het complot". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 14—16.30 uur. ,De De DINSDAG 1 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: Tien Geboden". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: Olympische spelen van Rome". WOENSDAG 2 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De Tien Geboden". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „De Olympische spelen van Rome", DINSDAG 1 MEI Marquette Theater: Geen voorstelling. WOENSDAG 2 MEI Marquette Theater, 20 u.: „Breng de Bismarck tot zinken". Bij een poging een elektrische water pomp in werking te stellen op een kam peerboerderij in Oosterhout is de 15-jarige Willem van Gelder uit Rotterdam met de elektrische stroom in aanraking geko men. Hij was op slag dood. Als wij de Papoea's een keuze laten doen en daarbij een machtig Nederland stellen tegenover een „prutserig" Indonesië, schept men een scheve verhouding en be driegt men de Papoea's, zei hij. Zouden wij een zelfstandig westelijk Nieuw- Guinea in het leven roepen, dan aou ons conflict met Indonesië op de Papoea's wor den afgewenteld en dat zou moreel ontoe laatbaar zijn, aldus de A.R.-fractieleider. Hij beklemtoonde dat noch de regering noch de anti-revolutionaire fracties Nieuw- Guinea willen „verkopen". Wij moeten ons tracten te houden aan de belofte van zelf beschikking, maar men dient daarbij in te zien, dat Nederland deze belofte niet zo zal kunnen inlossen als men dat in 1949 dacht, aldus dr. Bruins Slot. In de bepaling van een beleid mag men geen wonderen Gods calculeren. Als er een oorlog komt kunnen wij ons er niet afmaken met de opmerking dat het wonder is uitgebleven, aldus dr. Bruins Slot. Hij weersprak dat zijn fractie de rege ring tussen de benen heeft gelopen. Wij hebben ons gesteld achter het beleid van het kabinet waarin een zekere ontwikkeling zit, ook al hebben wij wel eens kritiek geleverd omdat de regering soms iets b:j de feitelijke ontwikkeling ten achter was, aldus dr. Bruins Slot. Hij verzekerde dat ook hij, evenals de regering, grote moeite met het probleem heeft gehad. Maar als men ziet dat de zaak afglijdt naar een verschrikkelijke crisis, dan moet men iets doen, of zo vroeg hij, moeten wij soms vechten tot de laatste Papoea? Bij de discussie verklaarde de heer Buiten, secretaris van de stichting „Door de Eeuwen trouw", dat de A.R.-omme- zwaai indertijd een totale overrompeling was.- Hij zou een verzoening met Indonesië toejuichen, als deze niet synoniem was met een capitulatie ten koste van Nieuw Guinea. Overdracht aan Indonesië noem de hij voor de Papoea's de slechtste op lossing. De houding van de A.R.-fracties heeft de regering en het beleid van minis ter Luns grote schade berokkend, zei hij, en deze houding wordt gekenmerkt door gebrek aan geloof en fierheid. De heer Dijkstra noemde het een treurig verschijnsel, dat de A.R.-leiding de omme zwaai motiveert met een „wij kunnen niet anders". De heer Bruining sprak zijn bezorgd heid uit over het gebrek aan vertrouwen dat er, volgens hem, bestaat tussen de A.R.-fractie en het kabinet. De schor sing die de heer Bruins Slot bij het Nieuw- Guineadebat in de Tweede Kamer heeft gevraagd, noemde hij hiervan een bewijs en een goede propagandastunt voor de Partij van de Arbeid. Het Eerste Kamerlid H. Algra zei, van mening te verschillen met de meerder heid van zijn fractie. Hij meende dat de situatie voor de regering zo moeilijk was gemaakt door een verbrokkeling van het binnenlandse front. Hij hekelde de zoge naamde politieke grensgangers, die zelf standig contact met Indonesiërs zochten. Waarom zijn wij van koers veranderd? Soekarno zal zijn houding heus niet wijzi gen, aldus de heer Algra, die nog een wees op de maatregelen die Indonesië in de afgelopen jaren tegen de Nederlanders heeft genomen. Prof Prins uit Utrecht verklaarde, dat door de houding van de A.R.P. veel ver loren dreigt te gaan van hetgeen minister Luns heeft bereikt. Hij constateerde voorts een parallel tussen „het grootkapitaal dat naar een verzoening met Indonesië streeft in de hoop er nog enkele miljoenen uit te slepen en de zending, die de belangen van Baarn en Oegstgeest wil redden. De heer P. Wijbengavond dat de zaak Nieuw-Guinea bij dr Bruins Slot in feite De heer P. Wijbenga vond dat de zaak Bruins Slot in zijn beleid geen wonderen defaitistisch is afgeschreven. Dat de heer als pro memoriepost uittrekken in de A.R.- politiek. JJ Prof R van Dijk sprak als zijn overtui ging uit, dat in de meerderheid van de A. R. P. niet de felle kritiek leeft die op het partijconvent tot uitdrukking fs ge bracht. Voor hem was het een verademing dat de fractie een ander standpunt innam. Het plan-Luns was niet goed omdat het buiten Indonesië omging, meende hij Dr Bruins Slot zei in zijn repliek, dat de A. R. P. alleen maar heeft gevraagd de mogelijkheden van een gesprek met Indonesië af te tasten, om een crisis te voorkomen. Als de uitvoering van onze beloften zou betekenen dat we een burger oorlog zouden ontketenen en mensen en land van Nieuw-Guinea zouden vernietigen zou dat in strijd zijn met het gebod Gods, zo voegde hij hieraan toe. Over de kritiek zei hij, dat men de A. R. P. niet mag dwingen tot een praktisch onbruikbare po litiek. Dr Berghuis onderschreef dit standpunt De critici hebben geen uitzicht geboden op een reële oplossing. Het heeft geen zin meer, aldus dr Berghuis, beschouwingen te wijden aan hetgeen we zo graag had den gewild, we moeten nu samen met de regering trachten te bereiken wat er voor de Papoea's nog inzit en-we moeten ver hoeden dat we een uitzichtloze weg in slaan die alleen maar kan leiden tot hersenschimmen. Advertentie Trap, proces-verbaal en klacht Mevrouw Polak uit Boekelo, die destijds in het nieuws kwam toen zij de Duitse hondenhandelaar Heinz Vieten een klap gaf, heeft zaterdag in Tilburg opnieuw een treffen beleefd met een dierenhandelaar. Zij begaf zich in Tilburg tussen de han delaren, die hun handel bedrijven in en om een café. Daar men geen prijs op haar aanwezigheid stelde, kreeg zij het verzoek het terrein te verlaten. Toen zij zich hier tegen verzette en daarom uit het café werd gezet, riep zij tegen de handela- ren: „jullie zijn allemaal hondenmoorde naars". Als repliek kreeg zij toen van een omstander een schop tegen het been. Mevrouw Polak heeft bij de politie van dit gebeuren procesverbaal laten opma ken. De hondenhandelaren hebben echter een aanklacht ingediend wegens beledi ging. Op een bijeenkomst, georganiseerd door een speciaal voor dit doel gevormd comi té, heeft zaterdagmiddag het Nieuw-Gui- nearaadslid Kaisiepo, in de vrijgemaakte gereformeerde kerk in Delfshaven bij Rot terdam gesproken over de situatie in Nieuw-Guinea. „Wij zien Nederland als een werktuig van God, die ons de mogelijkheid wilde bieden ons zelf te helpen een plaats te vinden temidden van andere volken," zei de heer Kaisiepo, die zich bediende van een tolk. „Soekarno heeft geen recht op Nieuw-Guinea. Daarom geloven wij niet intfie noodzaak Van èeh gesprek. Wij zóu- den Nederland willen vragen: stuur ons in structeurs, opdat wij onze eigen soldaten kunnen opleiden: Wij willen niet, dat voor Nederlands bloed wordt ver goten. Wij willen voor onze eigen toe komst, als dat moet, zelf vechten," al dus Kusiepo, die het plan-Bunker en de denkbeelden van president Kennedy fan tasieën en dromen noemde. „Amerika vraagt zich niet af wat recht is, maar wie de sterkste is," zo merkte hij op. Indonesië is geen democratie en zal dit nooit meer worden. Er heerst daar hon ger, ellende en dictatuur. Wij hopen, dat de wereld zal zien wat Nederland voor ons doet. Mocht Nederland zich terug moeten trekken, dan zullen wij dat moeten accep teren. maar wij zijn blij, dat Nederland op het ogenblik voet bij stuk houdt. De bevolking van de foordoostpoldcr gaat woensdag haar eerste gemeenteraad kiezen. Tot nu toe was zij vertegenwoor digd door een poldercommissie voor alge mene belangen, een lichaam met slechts een adviserende taak. Van de ruim 29.000 inwoners gaan nu de ongeveer 12.400 kiesgerechtigden een normale vertegenwoordiging kiezen. Aan de verkiezingen nemen zes partijen deel. Er zijn 21 raadszetels te verdelen. De lijstnummers zijn bij loting als volgt verdeeld: 1. K.V.P., 2. G.P.V., 3. Pv.d.A., 4. Protestants-christelijke groepering (waarin samenwerken A.R.P., C.H.U. en 5.G.P.), 5. Vrije Katholieken en 6. V.V.D Het onder nummer 2 optredende Gere formeerd Politiek Verbond is niet in de huidige poldercommissie vertegenwoor digd omdat men bij de vorige verkiezing de kiesdeler niet kon behalen. De verdeling van de zetels in de pol dercommissie is: protestants-christelijke groep 9, K.V.P. 5, P.v.d.A. 5, V.V.D.' 2. „Het wetsontwerp tot wijziging van het middelbaar en hoger onderwijs betekent een aantasting van het peil en het eigen karakter van het Nederlandse voorberei dend hoger onderwijs", aldus een memo randum, aanvaard tijdens de bijzondere al gemene vergadering van het Genootschap van Leraren aan Nederlandse Gymnasia en Lycea, die in Utrecht is gehouden. Het memorandum dringt aan op de schor sing van de beraadslagingen over het wets ontwerp en op een tefmijn-stelling voor de bestudering van een herziene wetgeving uitsluitend op het gebied van het VHMO. Een 22-jarig meisje uit Kerkrade, dat drie weken geleden werd gearresteerd ver dacht van medeplichtigheid bij een bank overval in Röttgen (Duitsland) is uit voor arrest ontslagen. Het meisje, dat als ser veerster werkte in een restaurant in Aken, was op de dag van'de overval gezien met de hoofddader, een juke-boxhandelaar. De Duitse politie verdacht haar ervan, dat zij de Duitser de machinepistolen waarvan de overvallers zich hadden bediend, in handen had gespeeld. Ook zou zij voor de vermom mingen hebben gezorgd. Failliet. De rechtbank in Den Haag heeft het effectenkantoor L. te Wassenaar failliet verklaard. Tot curator werd be noemd mr. C. D. van Boeschoten uit Den Haag. Het effectenkantoor had vorige week voorlopige surseance van betaling gekregen. De moeilijkheden van het kan toor zouden veroorzaakt zijn door de ver lening van kredieten, die als gevolg van de insolvabiliteit van de betrokken debiteuren niet ingevorderd kunnen worden. Ongelijk. De Haagse rechtbank heeft uitspraak gedaan in een civiele procedure, die door de Regelingscommissie voor de Melksanering was aanhangig gemaakt tegen een melkslijter uit Den Haag. Deze gesteund door ongeveer 100 collega's had enige tijd geleden een kort geding over de rechtmatigheid van de saneringsbepa lingen gewonnen. De rechtbank kwam tot een uitspraak die daar vrijwel lijnrecht tegenover staat: de melkslijter dient zich te houden aan de saneringsbepalingen en moet de kosten van het proces, 360, be talen. Onbereikbaar Delfzijl. De vereniging voor havenbelangen en industriële ontwik keling in Delfzijl heeft een open brief ge richt tot de fractievoorzitters van Eerste en Tweede Kamer om haar ernstige be zorgdheid te uiten over de ongunstige toe stand in de vaarweg naar de haven van Delfzijl. Sinds enige maanden is de diep gang in de vaargeul op de kritieke plaats bij de oversteek aan de punt van Paap- sand-Sud zo zeer teruggelopen, dat de vaart voor grotere schepen in ernstige ma te wordt belemmerd of zelfs wordt verhin derd, aldus de brief. Voorlichting. Op 9 mei zal de heer H. A. Hoogendoorn, hoofd van de afdeling Pers- en Culturele Zaken aan de Neder landse ambassade in Bonn. naar Nieuw- Guinea vertrekken. Hij zal tijdelijk aan de gouverneur worden toegevoegd als voor lichtingsadviseur in verband met de toe nemende belangstelling voor de ontwik kelingen om en in Nieuw-Guinea, die thans bestaat bij publiciteitsorganen in Neder land en in het buitenland. In blöei. In Zuid-Limburg staan de vroege peren- en pruimebomen en het grootste gedeelte van de kersenbomen in volle bloei. De Zeeuwse bloesemgebieden in Zuid-Beveland en de westhoek van Schouwen-Duiveland beginnen kleur te krijgen. Rond 's-Hertogenbosch staan de_ perenbomen in bloei. In het nationale park' ..De Hoge Veluwe", in Ommen en rond Dwingelo bloeien de krentebossen. Advertentie DE SPECIAALZAAK Gen. Cronjéstraat 43 Tel. 52760 Het K.N.M.I. deelt mede: Van Groenland tot Zuid-Engeland tref fen we nog steeds een gebied met hoge- luchtdruk aan. Weliswaar nam dit boven de Britse eilanden iets in betekenis af en verplaatste de kern ervan zich naar IJs land, maar het bleef boven West-Europa een koude noordelijke luchtstroming in stand houden waarin de temperaturen overdag nauwelijk boven de 10 graden ko men. In de afgelopen nacht heeft het bij na overal in het binnenland gevroren, op enkele plaatsen zelfs 4 graden. In de noordelijke stroming kwam van morgen een frontensysteem naderbij, waardoor de bewolking toenam. De kans op zware nachtvorst is daardoor in de ko mende nacht niet groot. Overdag komt er in de temperatuur ech ter niet veel verandering. Het frontensys teem zal slechts enkele buitjes veroórza- ken. WEERRAPPOBTEN Maximum-temperaturen to 1 c binnen- en buitenland. «O 2 S "m 5 Neerslag, laatste 24 uur. E t- B cl) Ë'fi S Den Helder zwaar bew nnw 10 0 Ypenburg mist windst. 10 0 Vlissingen licht bew. ono 10 0 Eelde half bew. w 9 0 De Bilt licht bew. windst. 11 0 Twente licht bew. windst. 10 0 Eindhoven onbewolkt windst. 10 0 Zd-Limburg onbewolkt nnw 10 0 Helsinki licht bew. zzo 3 0 Stockholm half bew. windst. 5 0 Oslo zwaar bew w 12 0 Aberdeen onbewolkt windst. 0 Londen onbewolkt n 11 0 Amsterdam half bew. windst. 10 0 Brusgel onbewolkt windst. 12 0 Luxemburg onbewolkt no 8 0 Parijs onbewolkt no 12 0 Bordeaux onbewolkt ono 17 0 Grenoble onbewolkt windst. 13 0 Nice zwaar bew. nnw 17 0 Berlijn licht bew. wnw 8 0 Frankfort onbewolkt windst. 10 0,1 München zwaar bew. nnw 7 0,1 Zurich mist windst. 6 0,1 Genève onbewolkt O 12 O Locarno onbewolkt O 16 0 Wenen zwaar bew nw 11 4 Innsbruck zwaar bew windst. 7 2 Belgrado licht bew. w Rome licht bew. ono 0 Ajaccio zwaar bew no 18 0 Madrid zwaar bew windst. 23 0 Mallorca zwaar bew no 24 0 Lissabon geheel bew zw 19 12 Woensdag 2 mei Zon op 5.10 uur, onder 20.05 uur. Maan op 4.52 uur, onder 17.46 uur. Maanstanden 4 mei 5.25 uur nieuwe maan. 11 mei 13.45 uur eerste kwartier. 19 mei 15.32 uur volle maan. 26 mei 20.06 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 1 mei Hoog water 110 en 13.39 uur. Laag water 9.01 en 21.44 uur. Woensdag 2 mei Hoog water 2.04 en 14.28 uur. Laag water 10.00 en 22.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2