Alle vijf Nederlandse paren kwalificeerden zich voor de bridge-finale in Cannes Verminderde belangstelling voor veertiende Tulpenrallye Vele favorieten zaterdag aan de start voor de tiende Ronde van Haarlemmermeer „Ik had maar één moeilijk moment Dangraad voor Van der Horst niet erkend Benkö staat goed tegen Fischer Ronde Nederland is definitief uitgesteld Rus won de eerste etappe in Berlijn Graczyk overwon in zesde etappe Ronde van Spanje VZV door grote zege op HPC kampioen L o I D A G 3 MEI 1962 27 Judo Teunissen oefenmeester bij De Graafschap Johansson vierde op lijst van uitdagers Engelse voetbalamateurs zijn geselecteerd 'n tip, rijdt VOLVO topkwaliteit O VER VEEN - TEL. K 2500 - 55602 -11123 'k 99 „Maar één moeilijk moment heb ik gehad in de hele wedstrijd", zegt scheidsrechter Leo Hom na afloop van de Europa-bekerfinale. „Dat was toen bijna alle Rcal-spelers aan me begon nen te trekken en te sjorren om een strafschop van me los te krijgen. Niet omdat ik bang voor die jongens was, of omdat ik niet zeker van mijn beslis sing was werd dat moment moeilijk, maar om op zo'n ogenblik je handen thuis te houden en niet met enkele sim pele judogrepen die kerels van je lijf te schudden. Voor mij was het vol komen duidelijk dat Eusebio van Ben fica onreglementair gevloerd werd bin nen de lijnen en Benfica dus een straf schop verdiende. De Real-spelers wa ren daar trouwens ook wel van over tuigd, want hun verweer was uitermate zwak en onzeker. Dat ze er erg zeker van waren dat Di Stefano gevloerd was, geloof ik ook niet. Ze deden hun uiterste best om me om te krijgen, maar toen ze zagen dat dat niet lukte, voetbalden ze normaal en sportief ver der en lokten ze geen nare dingen uit". Houding Conditie Jan Dassen 4 (Van onze speciale verslaggever) Cannes woensdag Het Nederlandse bridge heeft weer reden om trots te zijn op de spelers, die men naar de wereld kampioenschappen in Cannes heeft uitge zonden. Na zwaar bevochten voorronden, waarin 78 paren uit alle delen van de wereld deelnamen,- slaagden alle vijf Ne derlandse paren erin zich bij de 36 paren voor de finale ie kwalificeren. Dit waar lijk uitzonderlijke succes kwam tot stand door goed spel, vooral van de drie hoogst geklasseerde paren, die ook in de slot- ronden redelijke kansen zullen hebben op een goed resultaat De eerste drie plaatsen zullen wel zijn weggelegd voor een der vermaarde Engel se, Franse of Amerikaanse paren, die al vrij ver op onze landgenoten voor staan en die evenals de anderen een deel hunner in de voorronden behaalde score hebben meegenomen naar de finale. Vrijdagavond zal de laatste ronde worden gespeeld en dan zal bekend zijn, wie zich wereldkam pioen der bridge-paren zal mogen noemen. De Franse bridge-federatie, die onder auspiciën van de WBF dit toernooi organi seert, heeft voor een vrijwel technisch vol maakte organisatie gezorgd. De uitslagen worden op een electronisch brein berekend, een apparaat dat zelfs waarschuwt als iemand de score of zijn paarnummer ver keerd ingevuld heeft. Na afloop van elke ronde krijgen de deelnemers een volledig gedrukt overzicht van hun spellen en als men 's nachts om half drie eens een kijkje in Cannes zou nemen, zou men allerlei lieden zien, die met papiertjes in de hand, uitvoerig lopen te discussieren over wat er gebeurd zou zijn, als bijvoorbeeld hun partner rui ten acht in plaats van klaver zeven voor gespeeld had Complimenten voor hun voortreffelijk spel verdienen zeker de Nederlandse deel nemers, die in zo'n milieu nog nimmer meegespeeld hebben. In de eerste plaats de Culemborger Van Heusden, die zich met C. Kaiser in de voorronden onder 78 paren als nummer 8 klasseerde en de Haarlemmers Ligthart-Zijlstra, die na een aarzelend begin, enkele zware klappen uitdeelden en op hun bekende rustige wijze omhoog klommen op de ranglijst, waar zij thans op nummer 15 staan. Het Haagse damespaar Akkerman-Hoo- genkamp heeft in de damesontmoeting een programma van tien ronden van 26 spel len af te werken. Zij staan momenteel op de helft van de wedstrijd op de zevende plaats, na enige tijd als nummer één ge klasseerd gestaan te hebben. Gezien de goede stemming, waarin on ze dames spelen, en het weinige krachts verschil dat er met de anderen blijkt te zijn, is het helemaal niet onwaarschijn lijk, dat Nederland in dit damestoernooi (26 deelnemende paren) tenslotte zeer no- ge ogen zal gooien. In de onderstaande gegevens van de ranglijst der voorronden kan men bemerken, dat verschillende lan den met meerdere paren mochten inschrij ven, zulks op basis van hun ledenaantal. De eerste vijf plaatsen in de voorronden Op verzoek van de Nederlandse Jiu Jit- su- en Judobond heeft de secretaris van de Nederlandse Sport Federatie, dr. W. van Zijll, die tevens de leiding heeft bij de besprekingen tussen de vijf judo-orga nisaties om te komen tot een vorm van sa menwerking, een onderzoek ingesteld naar de verlening van de 5e dangraad door de Judokwai-Nederland aan de NJJB-leraar J. van der Horst te Utrecht. De heer Van Zijll is na zijn onderzoek tot de conclusie gekomen dat de handel wijze van Judokwai-Nederland in strijd is r*et de geest, waarin de thans plaats vin dende onderhandelingen worden gevoerd, omdat het verlenen van dangraden in de huidige situatie en op deze wijze de ver warring op dit gebied onherroepelijk zal vergroten. Bovendien is bedoelde handelwijze in strijd met de gemaakte afspraak om al les na te laten wat het verloop van de on derhandelingen zou kunnen benadelen. Op zijn minst had het op de weg van Judo kwai-Nederland gelegen inzake de verle ning van een 5e dangraad aan een lid van de NJJB, met laatstgenoemde organisatie overleg te plegen. Het is de heer Van Zijll gebleken dat de NJJB, noch de Europese Judo Unie, noch de Internationale Judo Federatie deze toekenning van de 5e dan graad kan erkennen. Schaken Bijna had de Amerikaan Benkö in de eerste ronde van het kandidaten schaak toernooi, dat in Willemstad (Curagao) is begonnen en acht weken zal duren voor een grote sensatie gezorgd door zijn land genoot Bobby Fischer te verslaan. Zover kwam het net niet, doch de kansen erop zijn nog volop aanwezig. De zeer boeiende partij is namelijk afgebroken in een voor Benkö kansrijke stelling. Paul Keres was de enige, die in de eer ste ronde de eer van de e-pion hooghield: het werd tegen dr. Filip een Siciliaan met het type spel, dat de Estlandse grootmees ter gaarne speelt. De Tsjech kwam in een positie, die veel precisie vereiste. Toen de klok een woordje mee ging spreken zwart had overigens inmiddels tegenspel gecreëerd besloten de matadoren tot remise: een kleine teleurstelling voor Keres. De resultaten waren: Keres (Rusland) dr. Filip (Tsjechoslovakije) remise; Kort- snoj (Rusland)Geiler (Rusland) remise; Benkö (Ver. St.)Fischer (Ver. St.) afge broken. Petrosjan (Rusland)Tal (Rus land) afgebroken. werden ingenomen door: 1. Gardener-Lo se (Eng.); 2. Dacherich-Ghesten (Frank rijk); 3. Jordan-Robinson (USA) 4. Reese- Shaniro (Engeland); 5. Jais-Trezel (Frank rijk); 8. C. Kaiser-Van Heusen; 15. Ligt hart-Zijlstra; 17 Filarski-Kramer; 31. R. Kaiser-Kokkes; 36. Boender-Oudshoorn. Bij de dames is de stand momenteel als volgt: 1. Pariente-Senf (Frankrijk); 2. Durran-Forbes (Engeland), 7. Akker- man-Hoogenkamp. De Graafschap heeft met ingang van 1 juli gecontracteerd de heer J. Teunissen (32), thans oefenmeester van Hilversum. De Engelse trainer Jones van de Doetin- chemse club gaat terug naar zijn vader land. Waarschijnlijk vertrekken met hem ook Watton en Kettle, de twee Engelse spelers van De Graafschap. Teunissen heeft gevoetbald voor ZVV uit Zaandam en Bloemendaal. Hij werd in 1953 jeugdtrainer van de Volewijckers en al spoedig hoofdtrainer van de Amsterdamse semi-profclub. In 1956 verwierf hij het di ploma van het CIOS. In 1959 trad hij in dienst van Hilversum, dat hij hielp promo veren naar de eerste divisie. Teunissen wil Hilversum verlaten, omdat een fusie tus sen Het Gooi en Hilversum onvermijdelijk zou zijn. Op de maandelijkse boksranglijst, die wordt opgemaakt door het Amerikaanse blad Ring Magazine, is de Zweed Ingemar Johansson na zijn veelomstreden zege op de Nederlander Wim Snoek opgeklommen naar de vierde plaats in de zwaargewicht klasse. Als voornaamste rechthebbenden op een titelgevecht met wereldkampioen Floyd Patterson worden beschouwd diens landgenoten Sonny Liston, Eddie Machen en Zora Folley, die de eerste tot en met de derde plaats bezetten op de lijst van uitdagers. Johansson staat, zoals gezegd, vierde en is daarmee de Canadees Robert Cleroux voorbijgestreefd. Deze laatste leed onlangs een nederlaag tegen Zora Folley. Na Cle roux volgen als zesde Archie Moore en als zevende de Brit Henry Cooper. De Euro pese kampioen Dick Richardson (Wales), die de komende maand zijn titel verde digt tegen Johansson, werd geen plaats waardig geacht onder de beste tien. Voor de trip die het Engelse amateur voetbalelftal in mei door West-Europa zal maken op 16 mei wordt in Zwolle tegen Nederland gespeeld, enkele dagen later in Ascoli tegen Italië en voorts zal nog een in West-Duitsland gelegerd Brits militair team tegenstander van de Engelsen zijn zijn de volgende zestien spelers geselec teerd: doel: Pinner en Shaw; achterhoede: Clark, Creasey en Martin; halflinie Ardrey, Law, Thursby en Townsend; voorhoede: Agar, Brown, Garbett. Larence, Lindsay, Pragg en Woods. In totaal 135 équipes een laagterecord hebben ingeschreven voor de 14de inter nationale Tulpenrallye, de tweede wedstrijd die telt voor het Europese kampioenschap van de FIA. Dat is 45 minder dan in 1961 en zelfs 69 minder dan twee jaar geleden. Elf landen zullen dit jaar bij de sterrit van de RAC-West, die van maandag 7 tot donderdag 10 mei wordt gehouden, verte genwoordigd zijn. Opvallend is, dat de ster ke teruggang van het deelnemers-aantal voor een belangrijk deel te wijten is aan een verminderde belangstelling vén de Ne derlandse rijders. Meldden zich in 1961 nog 67 Nederlanders aan, dit jaar waren het er slechts 42. Voorts liep het Zweedse con tingent van 17 terug naar 8. Engeland heeft ook dit maal het sterkste contingent. Er komen namelijk 55 Britse deelnemers. Nederland is met 42 equipes tweede. Voorts schreven er 14 Westduitse equipes in, acht Zweedse teams, vier Fran se vier Deense, vier Belgische, een Zwit serse, een Finse, een Italiaanse en een Amerikaanse. Opvallend is dat er voor deze 14de Tul penrallye geen DAF's zijn ingeschreven. Vorig jaar, toen vier Nederlandse wagens deelnamen, ging de zege in de nationale rally naar DAF. Ook in de jongste Rally Monte Carlo leverde het Nederlandse merk een redelijk goede prestatie. Al is de inschrijving kwantitatief teleur stellend, kwalitatief is het veld van rally rijders bijzonder sterk. Het korps van de oud-winnaars wordt vertegenwoordigd door de Britse gebroeders Morley met hun Aus tin Healey, voorts start Erik Carlsson, win naar van de Rally Monte Carlo 1962. Ook nu komt hij met Haggbom als co-equiper uit in een Saab. Walter, de sterke West duitse Porsche-rijder, heeft ditmaal zijn landgenoot Schöttler als assistent. Bekende Nederlandse combinaties zijn Ben Pon-Rob Gorris (Porsche Carrera), W. van Zijll jr.-Litsenburg (Chevrolet Monza), Rosenblatt-Van der Laan (Simca Montl- hery), Heidendahl-Diana van Strien (Saab 96) en Flinterman-Bootz (DKW-junior). Maandagmorgen 7 mei vroeg vertrekken de equipes van Noordwijk aan Zee met bestemming Monte Carlo. Donderdag in de loop van de avond komen zij in Noordwijk terug. Wielrennen De Ronde van Nederland 1962 gaat de finitief niet door op de door de UCI goed gekeurde datum van 10 tot en met 17 mei. De Stichting Eurosport, de organisatrice van de ronde, heeft om velerlei redenen dit besluit moeten nemen. De directeur van de stichting, de heer L. R. A. van Oest, vertelde ons woensdag, dat het niet in schrijven van de meeste prominente Ne derlandse profrenners en moeilijkheden met de sponsors voor de dagelijkse avond shows de voornaamste redenen zijn ge weest voor het uitstel. Het niet doorgaan van de ronde in mei betekent niet, dat de Stichting Eurosport zich geheel heeft teruggetrokken. De heer Van Oest zal binnenkort een onderhoud hebben met de KNWU om de mogelijkheid onder ogen te zien de ronde te laten door gaan in september. „Het is niet onmoge lijk, dat onze renners het dit zomerseizoen, bij voorbeeld in de Ronde- van Frankrijk, zo goed zullen doen, dat de firma's, waar op de ronde financieel steunt, weer inte resse zullen krijgen." Bovendien hoopt de heer Van Oest zo vlak voor het najaar andere firma's te kunnen aantrekken dan de gebruikelijke. „Ik denk daarbij bij voor beeld aan oliemaatschappijen, haardenfa- brieken en dergelijke." Mocht de stichting tot overeenstemming komen met de KNWU dan zal de lande lijke bond de nieuwe datum aan de UCI ter goedkeuring moeten voorleggen. Het feit, dat hij zo kort na de wereldkampioen schappen (de wegwedstrijd voor profs is op 2 september) zou moeten starten vindt de heer Van Oest niet bezwaarlijk. „In die tijd zijn er lang niet zoveel „klassiekers" in het buitenland als in mei." De tweede goal van Real Madrid. Na een dreunend hard schot van Puskas vliegt de bal langs de verdedigers van Benfica. Links Germano, rechts Joao en daar tussenin de vallende doelman Costa Pereira. Advertentie hoofd-agent tV. f. tuuhufsen rayon Haarle rayon Haarlem Zo om. en nabij 150 amateurs en onaf- hankelijken, waaronder verscheidene favo rieten, zullen zaterdag 5 mei om precies elf uur op het Cirkelparcours in Zwanen burg van start gaan burgemeester G. C. v. d. Willigen lost het startschot om el kaar de overwinning te betwisten in de „klassieke" Ronde om de Haarlemmermeer, de zware en lastige wegkoers van het Half- wegse „De Bataaf", die alweer voor de tiende keer wordt gehouden en waaraan als clubprijs de „Schipholtrofee" is ver bonden. Er is een zeer grote inschrijving van ca pabele renners, zoals de Heemsteedse fa voriet Piet Steenvoorddn (winnaar in 1958 en 1961), Cees Lute uit Castricum, de Sant poorter Coen Visser (triomfator in de Ron de van Gelderland), de talentvolle Amster dammer Henk Cornelisse (wegkampioen van Noord-Holland en eerste in de Rondes van Noord-Holland en Friesland), de Half- weggers Bert Boom (winnaar West Bra- bantkoers), Mik Snijder en Jurrie Dokter, Henk Peters uit Heemstede, de Haarlem mer Gerrit Krabbenbos. Toon Rutte uit Haarlemmerliede, de Brabanders Cees Snepvangers, Jos Linders en André van Aert, de Limburgers Eugen Beckers. Frans Evers en Huub Harings, Henk Buis uit Vijf huizen, de Beverwijker Chris Duyker, Jan Timmer uit Velsen-Noord. Jan Pieterse uit Oude Tonge, Wim Dieperink uit Barchem, Piet Verwey uit Gouda en de Hagenaar Marinus Paul. Maar ook Rinus v. d. Klooster (Rotter dam), Werner Swaneveld (Dordrecht), Wim van Dok (Enkhuizen), Henk Wester hof (Dedemsvaart), Gep Cuvelier (Nieuw Vennep), Henny Schouten (Badhoeve- „Ik ken ze", zegt Leo Horn een goed kwartier na de wedstrijd in de kleedka mer onder de tribune. „Ik ken hun thea ter, hun show en ik hou er van, ik mag hun wijze van reageren wel. Vergeet niet, voor die jongens staat er wat op het spel! Als je tweeduizend gulden kunt verdie nen dan wil je graag een strafschop! Nee, in feite was dit een sportieve en makkelijke wedstrijd. Ik heb al een stuk of tien keer een wedstrijd op het Iberisch schier eiland moeten leiden en heel wat keren wedstrijden onder andere leiding gezien in Spanje en Portugal, maar dan kan het er heet toegaan. Weet je wat een voor name factor was, dat deze wedstrijd zo makkelijk verliep? Het Hollandse pu bliek. dat net als ik neutraal is en voor een goed partijtje voetbal is gekomen en niet voor een knokpartij. Wel, ze hebben waar voor hun geld gekregen, is het niet? Acht magnifieke doelpunten en twee spe lers in actie, die ik tot de besten van de wereld reken: Eusebio en Coluna". Op weg naar de kleedkamer kreeg scheidsrechter Hom nog een aanval te doorstaan van rechtsbuiten Tejada van Real Madrid, die waarschijnlijk nog eens krachtdadig wilde nakaar ten over de beslissingen van de Neder landse referee. Grensrechter Bronk- horst (links) gelor kennelijk dat Leo Hom het alleen wel af kan. „Een werkelijk naar moment tijdens deze wedstrijd was voor mezelf ten minste toen ik voor een overtreding tegen Gento floot, terwijl de man de bal in bezit hield en ik de voordeelregel had moeten toepassen. Toen had ik mijn fluit wel willen inslikken. Dat was pech! Als scheidsrechter moet je ook geluk hebben, enorm veel geluk om een wedstrijd goed te leiden. Je kunt namelijk nooit een wedstrijd volgens een bepaald schema fluiten, elke wedstrijd is anders, heeft andere momenten. Vanzelfsprekend begin je de eer ste tien minuten straf te fluiten om later wat meer door de vingers te zien en het spel zich te laten ontplooien. Dat doet iedere scheidsrechter. Maar meer kun je van tevoren niet plannen. Ik ben deze wedstrijd begonnen met het vaste voor nemen om met 22 spelers te eindigen. Het was enorm jammer dat Casado, de rechtsback van Real Madrid moest uit vallen. Ik heb niet gezien wat er gebeurd is, zelfs niet dat hij op de grond lag." „Dat was mijn enige voornemen. Voor de rest moet je afwachten. Dat geeft je een bepaalde spanning als je ander de tribune vandaan komt. Als ik mijn pak aan heb en de bal in handen krijg heb ik het gevoel of ik een zware stier tege moet loop. Als ik het veld oploop ben ik niet de normale Hom, dan ben ik geme tamorfoseerd. Kijk maar naar de foto's die vlak voor het begin van een wed strijd zijn genomen, daar zie je me altijd met een enigszins vertrokken gezicht op staan. Dat is die spanning. Dat is geen kwelling, want dan zou ik er direkt mee ophouden." „Vanavond was die spanning een beet je sterker, omdat en dat zal je een beetje gek in de oren klinken ik voor eigen publiek moest optreden. Aan de ene kant gaf dat feit me een bepaald vertrou wen, maar aan de andere kant legde het me de taak op dat eigen publiek te la ten zien dat ik dergelijke wedstrijden aankan. Oh, ik weet het, dat er vele toe schouwers en collega's zijn die me pedant, eigenwijs en arrogant vinden. Dat ben ik ook. Die houding heb ik nu eenmaal, dat is Leo Horn." „Ik hou er van met een ander pak het veld op te draven dan alle andere scheids rechters hebben, ik hou er van mee te. doen aan de show, want laten we eerlijk zijn, voetbal is toch in grote mate theater. Het publiek betaalt toch om een goede show te zien. Ik ben anders dan de mees ten. ik fluit ook anders dan de meesten en als je mijn staat van dienst nagaat doe ik dat blijkbaar nog zo gek niet. Dit was mijn tweede Europa-bekerfinale. Ik heb Engeland-Hongarije met de historische uitslag 3-6 gefloten, ik heb de finale van het semi-wereldkampioenschap voor clubs gefloten (Real Madrid-Santos), pas geleden nog Schotland-Hongarije, ik ben in bijna alle landen van Europa geweest en welke scheidsrechter van het continent wordt al elf jaar achter elkaar in Enge land gevraagd om te fluiten, zoals ik?" „Ik ben helemaal niet zo'n uitmuntend spelregelskenner. Ik geloof eerder dat men mij vraagt om mijn houding, om mijn optreden. Als het een strafschop is dan geef ik hem, hoe belangrijk de wed strijd, hoe belangrijk die strafschop ook mag zijn, hoeveel mensen ook beweren dat het geen strafschop is. Zo eigenwijs, zo arrogant ben ik." „Ik weet het. Ik verkoop mijn num mer zoveel ik kan. Dat doe ik doelbe wust, o^idat ik niet inzie, waarom een goede scheidsrechter minder populair moet zijn dan een goede speler, net zo min als ik wil begrijpen dat een goede scheidsrechter minder recht heeft op betaling dan een goede speler. Wat hebben die spelers die vanavond in het Stadion hebben gespeeld aan die wed strijd overgehouden? En wat heb ik er aan overgehouden? Misschien krijgen Martens, Roomer en ik een prullaria als cadeautje. En dat terwijl er na zo'n wed strijd voor duizenden guldens wordt ver dronken en verkauwd. Ze verlangen van je als scheidsrechter dat je elke keer fluit als de beste referee van de wereld, ze verwachten een supermens, maar wer kelijk waarderen en dat laten blijken, ho maar.. Begrijp me nou goed, denk niet dat ik een hoog salaris wil ontvangen, dat we rijk willen worden van het flui ten, maar iets meer dan een speldje of zo lijkt me toch niet te veel gevraagd." „Vergeet niet dat je om zulke wed strijden te kunnen bijbenen over condi tie moet beschikken, dat je regelmatig moet trainen om die conditie te handha ven. Ik heb judo-les, rij twee keer in de week paard, train bij een klein Amster dams voetbalclubje elke week minstens één avond. Dat moet je er voor over heb ben om topwedstrijden te kunnen fluiten. Maar goed, laten we het daar verder maar niet over hebben." „Op een bepaalde manier word je toch ook betaald door het genot wat je tijdens het fluiten hebt als je de jongens zo on der de duim hebt, dat je ze kunt laten gaan, dat je ze kunt laten voetballen. De droomwedstrijd van elke scheidsrech ter blijft nog steeds de match waarin hij maar vier keer hoeft te fluiten. Om de speelhelften te beginnen en te beëin digen." dorp), Cor Schuuring (Amsterdam) en Frans Braat (Aalsmeer) zijn lang niet kansloos en kunnen voor het verrassende element zorgen. Al met al belooft het zaterdag op de Ringdijk van de Haarlemmermeer, die drie keer in zijn geheel door de renners „geno men" moet worden, weer een interessant wielergevecht te worden. Voor de „Schiphol"-trofee. die in '57 en '58 door de militaire ploeg en in '59 en '60 door het organiserende „De Bataaf" werd gewonnen, komen ditmaal twintig club- ploegen in aanmerking en daarvan heeft het Haarlemse „De Kampioen" dat vorig jaar op de trofee beslag legde stellig weer de beste papieren. Het rood-witte team wordt gevormd door Steenvoorden, Visser, Rutte, Henk Peters, Krabbenbos en Castricum. Maar ook „Maastricht" (Beckers, Evers, Harings), het Beverwijkse „Kennemerland" (Cees Lute, Duyker. Tim mer, Wim Zonneveld, Van Tongeren en Tel), het hoofdstedelijke „Le Champion" (Cornelisse, Wuurman en Den Enting) en „De Bataaf" (Snijder, Boom. Dokter, Buis, Schouten en Zomer) zijn met een sterk zestal vertegenwoordigd. Na de start van de Haarlemmermeer ronde wordt op het Cirkelparcours de Ron de van Zwanenburg voor nieuwelingen (65 man) en aspiranten (37 man) gehouden over respectievelijke afstanden van 48 en 25 kilometer. Omstreeks half vier worden de amateurs en onafhankelijken aan de finish op het Cirkelparcours verwacht. Sinds 1953 is de Ronde om de Haarlemmermeer achtereen volgens gewonnen door Frans Mahn, Wim Snijders (twee keer achtereen), Piet de Jongh, Joop Captein, Piet Steenvoorden, Bram Kool, Ab Sluis en weer Piet Steen voorden. 0 De Rus Anatoli Tcherepovitsch heeft woensdag de eerste etappe van de weg wedstrijd BerlijnPraagWarschau ge wonnen. Hij versloeg in de eindsprint van de 116 kilometer lange rit, die voerde over een parcours rond Berlijn, een groep van zes renners, van wie de Belg Hellemans de tweede plaats veroverde. De Pool Zielinski bezette de derde plaats. De tijd die de kopgroep kreeg toegewe zen, was 2 uur 38 minuten en 36 seconden. Henk Nijdam was de bestgeplaatste Neder lander, hii. j>ing^uim_een minuut na de winnaar als achtste over de eïndstrèep. De uitslag van de eerste etappe luidt: 1. Tcherepovitsch (Rusl.) 2.38.36 (met bon. 2.37.36); 2. Hellemans (Belg.) 2.38.36 (met bon. 2.38.06); 3. Zielinski (Polen) 2.38.36; 4. Ampler (O.-Dld.) z.t.; 5. Moiceanu (Roe menië) z.t.; 6. Hautalahti (Finl.) z.t.; 7. Paillier (Fr.) 2.38.45; 8. Henk Nijdam (Ned.) 2.39.40; 9. Melichov (Rusl.) z.t.; 10. Petrov (Rusl.) z.t.; 14. Jan Schroeders en 15. Cees van Espen 2.39.40; 50. Jaap de Waard 2.39. 40; 56. Leon Sebregts z.t.; 79. Jean de Vries 2.45.04; 80. Gerard Wesseling z.t. In het ploegenklassement staat Neder land ex aequo op de zevende plaats met een tijd van 7 uur en 59 minuten. De Fransman Jean Graczyk heeft woens dag de zesde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. In de eindsprint van de 156 kilometer lange rit van Benidorm naar Cartagena versloeg Graczyk een groepje van acht renners. De Italiaan Defilippis veroverde de tweede plaats en Stablinski (Fr.) de derde plaats. In het leidersgroepje bevonden zich ook de Neder landers van der Steen en Knops, die resp. als zevende en achtste finishten. De uitslag luidde: 1. Graczyk (Fr.), 4.03.33 met bonificatie 4.02.33; 2. Defilippis (It.), 4.03.33 met boni ficatie 4.03.03; 3. Stablinski (Fr.) 4.03.33; 4. Bertrand (Fr.); 5. Ciacci; 6. Bostoen (Belg.); 7. Van der Steen (Ned.); 8 Knops (Ned.) allen in dezelfde tijd als Graczyk; 9. Gekiere (België), 4.04.10; 10. Morales (Sp.) z.t.; 19. Jan Westdorp (Ned.) 4.04.10; 31. Michiel Stolker (Ned.) z.t.; 32. Ab Gel dermans (Ned.) z.t.; 63. Leo Coehorst (Ned.) z.t.; 67. Stevens (Ned.) z.t.; 70. Van der Horst 4.10.54. De Limburger Steuten staak te de strijd. De algemene rangschikking ziet er na de zesde etappe als volgt uit: 1. Elliot (Ierl.) 19.43.59; 2. Rudi Altig (Did.) 19.46.56; 3. Stablinsky (Fr.) 19.47.39; 4. Anquetil (Fr.) 19.47.51; 5. Michel Stolker (Nederland) 19.48.01; 6. Iturat (Sp.) 19.48.01; 7. Annaert (Fr.) 19.48.10; 8. Perez Frances (Sp.) 19.48.40; 9. Gabica (Sp.) 19.48.48; 10 Pacheco (Sp.) z.t.; 25. Knoops (Ned.) 29.01.27; 27. Geldermans (Ned.) 20.02.27; 53. Van der Steen (Ned.) 20.04.11; 56. Westdorp (Ned.) 20.04.48; 57. Coehorst (Ned.), z.t.; 66. Stevens (Ned.) 20.06.57; 70. Van der Horst (Ned.) 20.11.32. Door een 12-3 overwinning in de water- polowedstrijd tegen HOC is VZV kam pioen geworden van de tweede klasse wintercompetitie. De eerste onderbreking ging in met een gelijke stand, 2-2. Daar na werd HPC volkomen overspeeld en kon VZV de score regelmatig opvoeren. In de tweede spelperiode waren de Velsenaren Jan Stapper en Johan Vellinga vervan gen door de gebroeders Hamers. VZV liep in deze periode uit tot 7-2. In de derde spelperiode kwam Johan Vellinga in plaats van Jan Kobus in het water. De velsena ren wisten de stand op 10-3 in hun voor deel te brengen en nadat Piet Hamers wegens kramp en een bloedneus het wa ter had moeten verlaten op 12-3.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 27