Wiarda Beekman Stichting wil Rijksdienst voor de Recreatie AGENDA 3 en De sportieve modelijn 19.75 COM FORT? Ingrijpen van de overheid bepleit De roterende Jotter r enz en- vulling. Schrijft tot 5 x langer Buitenlandse Zaken in Eerste Kamer goedgekeurd Voorsorteren op de tramrails toegestaan? Herdenking op 4 mei Dure „oplossing" van puzzelritten Jongen uit woonwagen stak Utrechter neer Geldschieters voor ruim anderhalve ton opgelicht Minder koud i ël I Carel van der Wal Is DONDERDAG 3 MEI 1962 RAPPORT OVER RECREATIE-PROBLEEM Landbouwgronden Verdwenen meisje is in Duitsland De zaak-Tiendeveen komt opnieuw voor Ook K.V.P.-„rebellen" stemden voor Communistisch blad in Indonesië verboden Haarlem Velsen-IJ muiden Dubbelstof anorak in NINOFLEX DIOLEN. Unieke aanbieding! Helanca wandelpantalon, slank model in slub-cord dessin. 2. Dubbelstof anorak in katoenen gabardine. Tal van frisse tinten. Tuinpantalon met afknoopbaar bovenstuk. Made by Sturka... in oersterk, soepel denim. Franse modekleuren. Kerkelijk nieuws Beverwijk Valkenburg-Houthem Heemskerk Koningstr. 46, Haarlem - Tel. 20719 ZUNDAPP - N.S.U. BROMFIETSEN Kort nieuws Eis: 10 maanden tuchthuis Zes en vier jaar voor inbrekers De Dr. Wiardi Beekman Stichting, het wetenschappelijk bureau van de Parti van de Arbeid, heeft een rapport ge publiceerd onder de titel „Ruimte voor recreatie". De grote bevolkingsdichtheid in ons land maakt de behoefte aan ruim te voor recreatie in de open lucht tot een maatschappelijk probleem van hoge oorde, zegt het rapport. Tal van be langen botsen. Zonder ordenend en sti muierend optreden van de overheic dreigt een persoonlijke beleving van de vrije tijd buitenshuis in gedrang te ko men. Temeer daar het toch al geringe areaal aan natuur- en recreatiegebied in ons land nog voortdurend afneemt. De commissie die het rapport heeft op gesteld meent, dat de voorzieningen voor de recreatie in de open lucht zich in de eerste plaats dienen te richten op de minst Advertentie Grijpmechanisme draait bij elke druk-op-de-knop de vulling een kwartslag om. Gevolg? Het drukpunt van de kogel wisselt telkens. Dus: géén slijtplek, géén inktverlies, géén hapering! Vanaf f 11.- Alleen vert. voor Nederland: Parker Service N.V - Beurs - Damrak Amsterdam-C. Produkten van the Parker Pen Company. Makers of the World's Most-Vk anted Pens draagkrachtigen. Aan de voorzieningen in en rondom de woonplaats moet daarom grote aandacht worden gegeven. Voor de vakantierecreatie is, gezien ook de grote groei van het buitenlands bezoek aan ons land, een verdubbeling van de bestaande logiesaccommodatie noodzake lijk. Vooral de behoefte aan goedkope ac- comodatie, zoals kampeerterreinen, tenten' kampen, bungalowparken en kampeerhui- zen. De overheid zal de totstandkoming door kredietregelingen moeten bevorderen en in sommige gevallen zelf de exploita tie ter hand moeten nemen. Zij zal door een wettelijke regeling van de vakantiesprei ding een optimaal gebruik van de bestaan de voorzieningen moeten bevorderen. De commissie preciseert een aantal maat regelen van wetgevende en bestuurlijke aard om de ruimte voor recreatie uit te breiden. Zo vraagt zij meer middelen voor de privaat- en publiekrechtelijke bescher ming van natuurgebieden, bepleit een wij ziging van de natuurschoonwet en dringt aan op een snelle totstandkoming van een natuurbeschermingswet die o.a. de over heid in staat moet stellen waardevolle na tuurgebieden in ons land aan te wijzen als beschermd gebied. Het zal aldus het rapport tevens nodig zijn landbouwgronden te bestemmen voor de recreatie, vooral rondom de gro' te steden. De commissie wijst erop, dat een na tionaal plan voor de recreatie onontbeer lijk is. Een rijksdienst voor de Recreatie dient zorg te dragen voor een gecoördi neerd nationaal beleid, meent het rapport. Tenslotte wordt in het rapport gewezen op de noodzaak om maatregelen te tref fen tegen de' ongelimiteerde prijsstijging van recreatiegrond ten gevolge van grond- speculatie. De commissie bestond uit 17 leden. Voor zitter was drs. A. R. Vermeer, secretaris drs. E. van Thijn. De Wiardi Beekman Stichting houdt op vrijdag 11 mei in hotel „De Roef" in Oud- Loosdrecht een conferentie over het in dit rapport behandelde onderwerp. De Duitse politie heeft het vermoeden van de rijkspolitie in Nieuwolda (Gr.) be vestigd dat de 15-jarige Clara van Anken uit Midwolda in Duitsland is Het meisje dat sinds 19 april verdwenen was is, zo komen vast te staan naar Duitsland gelift. Zij logeerde één nacht bij een Duit se correspondentievriendin, maar is daar- weggegaan. Zij heeft, vóór zij op 191 april verdween, veertien dagen met haar slechte rapport in Groningen rondgelopen. Zij durfde niet naar huis omdat zij al eens was blijven zitten. Haar ouders had den haar gezegd dat zij als haar Paas- rapport opnieuw slecht zou zijn haar van school zouden nemen. De twee wachtmeesters van de rijkspo litie die in verband met de dood van een 30-jarige man uit Tienderveen door de rechtbank in Assen buiten vervolging -.va ren gesteld, zullen opnieuw terecht staan. Het gerechtshof in Leeuwarden heeft de beschikking van de rechtbank die was gebaseerd op noodweer vernietigd. De officier van Justitie in Assen was tegen de uitspraak van de rechtbank in beroep gegaan. De zaak-Tiendeveen handelt over het do delijke schot op de bielsenlegger Berend P. op 4 juni 1961. In een café zou het slachtoffer drie politiemannen, die zich in verband met een verhoor in het café be vonden, met een mes hebben bedreigd. P. werd door twee kogels getroffen. Een der drie politiemannen moet de schoten heb ben gelost. (Van onze parlementaire redacteur) De begroting van Buitenlandse Zaken is gistermiddag door de Eerste Kamer aan vaard met 40 tegen 17 stemmen. Tot de voorstemmers behoorde opmerkelijk ge noeg de KVP-afgevaardigde mr. Regout die vorige week in de senaat gedreigd had tegen de begroting te stemmen, omdat het Nieuw-Guinea-beleid van minister Luns hem niet progressief genoeg was Eveneens opmerkelijk was het, dat de an dere KVP-„rebel", dr. De Gou, ook voor de begroting stemde. De KVP-fractieleider, mr. Kropman, gaf een verklaring voor het sluiten van de KVP-gelederen. Unaniem zou worden voor gestemd, omdat de KVP vertrouwt, dat de regering begrepen zal hebben, dat zij met de ernstige en gewetensvolle critiek (bedoeld werd die van de groepen Kraay- vanger en Regout) rekening moet houden De tegenstemmen kwamen van de P. v. d. A en de C. P. N. De houding van de socialisten werd door ir. Vos nog even verduidelijkt: „De regering mag niet de indruk hebben, dat de P. v. d. A achter het Nieuw-Guineabeleid staat". Minister Luns was niet in de senaat aan wezig. Hij woont de NAVO-vergadering in Athene bij. Nu kon premier De Quay zich als minister van Buitenlandse Zaken ad interim, ervan vergewissen, dat de KVP- dreigementen van vorige week weinig ge vaarlijk bleken. Aan het begin van de vergadering werd de heer J. H. A. Hennekens beëdigd als opvolger van de KVP-senator J. H. J, Maenen, die lid van de Tweede Kamer is geworden. Zonder hoofdelijke stemming keurde de Eerste Kamer een drietal wetsontwerpen goed: het wetsvoorstel tot machtiging voor het verlenen van de garantie van Neder land voor de door de Nederlandse Antillen te sluiten leningen ten behoeve van de ver steviging van de economische basis van de eilandengebieden Curagao en Aruba, de begroting van het Zuiderzeefonds voor dit jaar en een wijziging van de Zuiderzee- steunwet. De garantie voor de Antillen reikt tot een bedrag van 114 miljoen Antilliaanse guldens. De wijziging van de Zuiderzeesteunwet behelst een aanpassing aan de veranderde omstandigheden, ontstaan door het voort schrijden van cfe inpoldering van het IJselmeer. Op 15 mei zal de senaat weer vergaderen. Dan komt de begroting van Defensie aan de orde. DJAKARTA (Reuter) De militaire autoriteiten in Indonesië hebben wederom een verschijningsverbod opgelegd aan het blad van de communistische partij „Ha rian Rakjat". Als reden werd opgegeven een artikel in het blad waarin kennelijk onwettige occupanten van landerijen wer den aangemoedigd, zich te verzetten tegen de verwijdering door de sterke hand. De advocaat-generaal bij de Hoge Raad nam conclusie in een zaak, waarin het gaat om de vraag of voorsorteren op de tramrails is toegestaan of niet. Een Am sterdamse rijschoolhouder had zich laten bekeuren terwijl hij, op het Leidseplein voorsorterende, met zijn auto op de tram rails stonh. Het betrof 'n proefproces. We gens overtreding van art. 25 van het We genverkeersreglement was hij door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot een boete. c Stadsschouwbuarg, vrijdag 20 u.: Voor stelling van „Stilte der zee", van Vercors, in een bewerking van Jean Mercure naar de gelijknamige novelle. (Raad voor de Jeugd). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u., vrijdag alleen 14 u.: „Koning der koningen", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Af spraakje in september", a.l. Vrijdag ge sloten. Van zaterdag af „Ieder meisje weet het", 14 j. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „Freddy und dar Millionar", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat zich er door", 14 j. Vrijdag vervalt de eerste avondvoor stelling. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „Zolang er mensen zijn", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Bleke Bet", a.l. Vrijdag ver valt eerste avondvoorstelling. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Alleen de zon was getuige", 18 j. Vrijdag gesloten. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Diaman ten bij het ontbijt", 18 j. Vrijdag vervalt eerste avondvoorstelling. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „De ge vreesde killer", 18 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De mummie", 14 j. Vrijdag vervalt de eerste avondvoorstelling. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zij sneu velden niet tevergeefs", 14 j. Vrijdag ver valt de eerste avondvoorstelling. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u.: „Tot het geld ons zal scheiden", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Bijzondere avond openstelling van 20.30-22.30 u., ook zondag; bovendien dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen, tekeningen, gouaches en etsen van Els Korver, 9-17 u. Tot 26 mei. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): gedurende de maand mei ex positie van grafiek van Lou Strik, 10-22 u. DIVERSEN Kermis op Nassaulaan. Dagelijks van 14- 24 u. Vrijdag gesloten. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 27 april). DONDERDAG 3 MEI City Theater, 20 u.: „Uit het leven van een zondige vrouw". Rex Theater, 20 u.: „Het complot". VRIJDAG 4 MEI City Theater, 21.15 u.: „Pearl Harbour- Hiroshima". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum. 9.3012 en 1416.30 u. De advocaat-generaal wilde voorrang ge ven aan art. 25 boven art. 28 (plicht tot voorsorteren), zulks op grond van de uit zonderingsposities die de verkeerswetge ver aan de tram in het verkeer heeft ge geven. Deze uitzonderingspositie vindt in de eerste plaats haar grond in de omstan digheid, dat de tram haar baan niet kan verlaten. Vooral in smalle straten kan dit aanleiding geven tot een zekere belemme ring van het autoverkeer. Hier tegenover stelde hij dat er meer auto's p de weg zijn dan trams, zodat de tram langer op auto's zal moeten wachten dan andersom. De advocaat-generaal concludeerde tot verwerping van het beroep. Op 29 mei zal de Hoge Raad arrest wijzen. Advertentie Spoorwegraad. Met ingang van 1 juni is voor een tijdvak van drie jaar benoemd tot voorzitter en lid van de spoorwegraad mr. J. Vrij, hoofd van de Directie Verkeer van het ministerie van Verkeer en Water staat. Tot lid en plaatsvervangend voorzit ter is benoemd ir. F. Boomstra, hoofdinge nieur van het ministerie van Verkeer en Watersaat in Den Haag. Naar Athene. De minister van Buiten landse Zaken, mr. Luns, en van Defensie, ir. Visser, en de staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken, dr. H. R. van Houten, wonen de NAVO-conferentie bij, die van 1 tot en met 7 mei in Athene wordt gehou den. De delegatie is met een Fokker van de Koninklijke Luchtmacht naar Athene gereisd. Na deze NAVO-conferentie zullen zij in Brussel besprekingen bijwonen die verband houden met het voornemen van Engeland om tot de Europese Economische Gemeenschap toe te treden. Belasting ontdoken. Een boete van 25.000 heeft de Haagse rechtbank opge legd aan een 70-jarige Haagse diëtist die in vijf jaar ongeveer twee ton voor de in komsten- en, vermogensbelasting heeft ver zwegen. De officier van Justitie had vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk en een boete van 26.666 geëist. De recht bank veroordeelde voorts de 39-jarige se cretaresse van de diëtist wegens ontduiking van de omzetbelasting tot een boete van 1000. Eindhovense studiereis. De burge meester van Eindhoven en de wethouders van wederopbouw en stadsontwikkeling, van financiën en van onderwijs, alsmede de chef van de afdeling voorlichting van de gemeente, gaan van 13 tot 28 augustus naar de Verenigde Staten, ter bestudering van de ste-debouwkundige ontwikkeling en verkeersplanning. Het gezelschap zal twee dagen de gast zijn van het in Philadelphia te houden congres van de 101ste Air Borne-divisie, die in september 1944 Eind hoven bevrijdde. Eindhoven onderhoudt I nauwe contacten met dit legeronderdeel. Vlootbezoeken. Enkele eenheden van de Britse Homefleet zullen op 28 mei in Rotterdam arriveren voor een officieel be zoek van vier dagen. Het zijn drie torpedo- bootjagers. Aan boord van een der schepen bevindt zich de opperbevelhebber van de Homefleet, admiraal Sir Wilfred Woods. Niet officieel is het bezoek dat een Frans vlooteskader van 22 tot 26 mei aan de Maasstad brengt. Het bestaat uit het vlieg kampschip „Clemenceau", een depotschip en vijf torpedobootjagers. Rotterdam krijgt van 6 tot 9 juli ook be zoek van een onderdeel van de Duitse ma rine: vier patrouillevaartuigen en een be voorradingsschip. Evenals in de voorafgaande jaren heeft de Commissie Nationale Herdenking richt lijnen uitgegeven voor de herdenking der gevallenen op 4 mei. Deze richtlijnen houden ondermeer ir dat van 18 uur tot zonsondergang de vlag gen halfstok worden gehangen, dat van 19.45 tot een halve minuut voor 20 uur de klokken luiden en dat na acht uur twee minuten stilte in acht wordt genomen. Geref. Kerken Beroepen te Geldermalsen G. Vesseur te Rockanje. Beroepen te Vianen en te Vinke veen G. van der Maaten, kand. te Doorn spijk; te Schoonrewoerd C. Warner, kand. te Amsterdam; te Vrouwenpolder A. van Zuijlen, kand. te Rotterdam. Aangenomen naar Utrecht-Zuid (vac. J. van Reeven) R. Siertsema te Aalten; naar Amsterdam- Watergraafsmeer (vac. C. B. Bavinck) Th. Ferwerda te Noordwijk aan Zee; naar Heerjansdam P. Homburg te Vlissingen Bedankt voor Hoogvliet (3de pred.pl.) R. Akkerman te Diever (Dr.). DONDERDAG 3 MEI Kennemcr Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De drie Musketiers". VRIJDAG 4 MEI Kennemer Theater, 19.15 u.: „De snert soldaat" (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19.15 u.: „De drie Mus- j ketiers" (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Helden op sokken" Advertentie Zoek hol niet ta var, u vindt hef In Kom in mei of juni. dan bent u zeker van comfort en persoonlijke attentie. Laat u gratis inlichten over Valkenburg's Vakantie Variaties. V.V.V. Valkenburg (L), Tel. 04406-2048 Marquette-theaetr, donderdag en vrijdag geen voorstellingen. Advertentie Perschef van Kennedy. De perschef van het Witte Huis in Washington, Pierre Salinger, zal op 10 mei de gast zijn van het Nederlands Genootschap voor Public Relations. Op die dag zal de heer Salinger in de rolzaal in het Binnenhof in Den Haag een lezing houden over „International In formation". De heer Salinger komt uit West-Duitsland. Op 11 mei vertrekt hij naar Moskou. In september kwamen twee automobilis ten, een 41-jarige vertegenwoordiger uit Voorburg, en een 27-jarige bedrijfsassis- tent uit Den Haag, aan de start van twee verschillende puzzelritten, waarvan de op brengst bestemd was voor het Koningin Wilhelmina Fonds en het Julianakinderzie- kenhuis in Den Haag. Zij reden regelrecht naar de eerste prijzen van deze wedstrij den, een televisietoestel en een koelkast, maar, zo bleek later, dat was niet zo ver wonderlijk, want als organisator en deel nemer hadden zij elkaar tevoren ingelicht. De vertegenwoordiger had op 17 septem ber een puzzelrit ten bate van het Juliana- kinderziekenhuis georganiseerd. Tot ver rassing van vele deelnemers bemachtigde de Haagse bedrijfsassistent de eerste prijs, een koelkast. En toen op 30 september een mede door de bedrijfsassistent georgani seerde puzzelrit ten bate van het K.W.F. werd gehouden, won de vertegenwoordi ger. Beiden stonden thans voor de Haagse rechtbank terecht wegens oplichting. De officier van Justitie eiste tegen de verte genwoordiger f 500 en tegen de bedrijfs assistent 300 boete. Een 15-jarige jongen, die in oktober in Utrecht een man met een stilettomes doodstak, heeft voor de Utrechtse recht bank terechtgestaan. De jongen, afkomstig uit een woonwagenkamp bij Huis ter Hei de, doodde tijdens een ruzie de 31-jarige heer van Ingen. De officier van Justitie eiste een tuchthuisstraf van 10 maanden. Een oudere broer, een 21-jarige koopman, stond terecht wegens zware mishandeling. Tegen hem werd een gevangenisstraf van een maand geëist. Op 5 oktober waren de broers in Utrecht horloges gaan venten langs de deuren. De oudste kreeg onenigheid met een vrouw, die zijn horloges niet wenste te kopen. De jongen werd door de echtgenoot van de vrouw en diens buurman achtervolgd. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de jongste de heer Van Ingen neerstak. Toen reden de broers in een auto naar het po litiebureau om zich te gaan melden. Een 48-jarige vertegenwoordiger uit Am sterdam heeft vier personen met allerlei valse voorwendsels voor ruim anderhalve ton benadeeld. De gedupeerden zijn een 52- jarige oud-aannemer uit Rotterdam 25.000), een 41-jarige beleggingsadviseur uit Eindhoven 100.000), een inwoner van Zaandam 23.500) en een 48-jarige stof feerder uit Amsterdam 17.500). Hij had via advertenties contact gezocht met zijn slachtoffers. Hij wist hen met al lerlei mooie praatjes te bewegen zijn „han del" in ringen en horloges te financieren. Hij verkocht deze goederen in huurkoop, waarbij hij honderd percent winst zou ma ken. De helft van die winst zou voor de geldschieters zijn. Hij had zo op het oog een keurige boekhouding, maar die had geen enkele waarde. De huurkooptransac ties, die hij boekte, waren in werkelijkheid nooit verricht. Alle bescheiden waren ver valst. Gedurende de eerste tijd ging alles naar wens. Op tijd kregen de geldschieters de „huurkoopcontracten", die zij zelf mochten beheren. In de meeste gevallen hield de be taling na enkele termijnen op. Dat de man zo ongeveer drie jaar lang kon doorgaan, heeft hij vooral te danken aan het feit dat zijn geldschieters niet naar de politie durf den gaan omdat zij nog altijd een stille hoop hadden dat er nog wel iets van het geld zou terechtkomen. Als koper op afbetaling was de verdach te al even onbetrouwbaar. De inventaris van een van zijn Amsterdamse kantoren, waarvoor hij op huurkoop een schrijfma chine, een telmachine en wat meubelen had gekocht voor 1.500,—, deed hij, nadat hij er 600,— op had betaald, voor 800,— van de hand. Een televisietoestel van f 1.265,—. waarop hij 800,— had betaald, verkocht hij voor ƒ550,—. Twee leveran ciers van ringen en uurwerken heeft hij een strop bezorgd voor respectievelijk 1.200,en 1.500,De ringen en uur werken die hij had gekocht, verkocht hij op het Waterlooplein in Amsterdam ver beneden de inkoopprijs. Sinds oktober 1960 heeft hij wel tien auto's gekocht. Hij be gon er met een van 10.000,— op financie ringsbasis. Hij ruilde de wagen na korte tijd al in voor een andere. En zo ging het maar door Voor een reeks van inbraken heeft het Haagse gerechtshof een 41-jarige loswerk- man uit St. Willebrord zes jaar gevan genisstraf opgelegd, twee jaar meer dan hij van de Rotterdamse rechtbank had gekregen. De man, die reeds een aantal zware veroordelingen op zijn strafblad heeft, pleegde in het afgelopen jaar dief stallen in fabrieken en winkels in Rotter dam, Hoogerheide, St. Maartensdijk en Moergestel. Een 31-jarige arbeider, even eens uit St. Willebrord, die samen met zijn plaatsgenoot drie inbraken pleegde, hield de straf, die hem door de rechtbank was opgelegd: vier jaar gevangenisstraf. Het KNMI deelt mede: In de algemene weerstoestand voltrekken zich langzaam enkele veranderingen. Een rug van hoge- druk boven de Britse eilanden neemt voort- durend verder in betekenis af. Tegelijker tijd breidde zich een andere rug van ho- ge druk via Spanje in de richting van Oost-Frankrijk uit. Een kleine storing, die van Noorwegen naar Denemarken trok, zal in betekenis afnemend naar noordoost- Duitsland trekken. De wind blijft tamelijk zwak, maar de richting van de wind zal veranderlijk worden, zodat aan de aanvoer van koude lucht een einde komt. Een oce aanfront, dat de ingang van het Engelse Kanaal heeft bereikt, kan morgen tot dicht bij het zuidwesten van het land doordringen. Voor het front komen echter enkele opklaringen voor. De middagtem- peraturen zullen morgen wat hoger wor den dan vandaag. WEERRAPPOBTEN Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. Neerslag; laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon geheel bew. nw geheel bew w zwaar bew. w geheel bew w geheel bew w geheel bew. w geheel bew w geheel bew w zwaar bew zwaar bew onbewolkt zwaar bew geheel bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew onbewolkt zwaar bew. onbewolkt licht bew. regen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt regen regen zwaar bew. licht bew onbewolkt half bew. onbewolkt licht bew. z windst. nnw wzw n z nnw wzw nw windst. wzw windst. n w nw zw z windst. nno w windst. wzw windst. ono windst. windst. w 8 0 9 0,1 9 0 12 0,2 8 0 13 0 9 0 9 0 5 4 9 0 10 0,5 9 0 10 0 13 0 8 0,1 9 0 7 0 15 0 19 0 19 0 19 0 9 0,6 14 0 8 3 15 0 19 0 20 0 9 1 7 6 14 0 18 0 17 0 21 0 20 0 19 0 Vrijdag 4 mei Zon op 5.06 uur, onder 20.08 uur. Maan op 5.47 uur, onder 20.28 uur. Maanstanden 5.25 uur nieuwe maan. eerste kwartier, volle maan. laatste kwartier. 4 mei 11 mei 13.45 uur 19 mei 15.32 uur 26 mei 20.06 uur Hoog en laag water In IJmuiden Donderdag 3 mei Hoog water 2.51 en 15.19 uur. Laag water 10.49 en 23.18 uur. Vrijdag 4 mei Hoog water 3.38 en 16.02 uur. Laag water 11.40 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2