I EHOIin m Eerste plaat van L f De Neöen Miazeo Afphenanr Orgelbespelingen in de Grote of St. Bavokerk Bijzondere uitkering voor gehandicapten Gas en stroom goed koper in Amsterdam Nieuw cabaret in de hoofdstad in „Caramella" Gondoliers ageren tegen motorbus Geen Surinamers naar N.-Guinea Hoge prijzen op de internationale bontveiling lw Exposities in Amsterdamse kunstzaler In de griep-greep bent U lusteloos maar beslist niet machteloos neem AAnnOflD/GIHGEfl enBESCHOUWIHGEN Voorrang voor dit Voordeel L G 3 MEI 1962 Bob Buys direct Rheumin Kerkelijk nieuws Particuliere maatschappij exploiteert t.v.-antenne Ruzie in Venetië uc teKening van Leonardo en zijn ranke „klassieke" gondel met een N .Ph.O.-lenteserie De radio geeft vrijdag Schoolhoofd had niets gezien vijfde symfonie worden als de grootste &teVlSteprOgratntna attracties van het programma van Eugen Sepultureets van RogerChailloux. MAGDALENE SOTHMANN exposeert tot 19 mei grafiek van Roger Chailloux. Chail loux studeerde aan de Rijksakademie en even langer beschouwen, omdat dan blii- koos daar de monumentale kunsten. En ken zal dat het minder gemakkelijk ge- zijn grafiek is monumentaal te noemen. Dit daan is dan dat op het eerste gezicht lijkt met in de eerste plaats door de kloeke Toch bleef het mij wat vlak formaten van zijn prenten, maar door j Chailloux' grote stelligheid in vormgeven BIJ GALERIE D'EENDT is tot 14 mei en door de monumentale eenvoud van zijn werk te zien van de schilder Cyril Fra- overigens zo veelomvattende composities, dan. Fradan werd te Johannesburg gebo- Hetgeen Chailloux te zeggen heeft is moei- ren< studeerde in Zuid-Afrika, Frankrijk, lijk met moorden na te vertellen. Zijn ver- Engeland en Italië. Hij is thans in Londen haal wordt gedaan met de middelen van gevestigd. Men kan Fradans schilderijen pure beeldende kunst. Drs. Hans Redeker misschien abstract noemen. Men kan als zocht met een litterair equivalent Chail- men wil in zijn werken landschappen, stil- loux in te leiden, en komt het compliment levens en interieurs zien. Zeker is dat wij toe illusies op te roepen, waarvan Chail- in zijn schilderijen iets kunnen beleven dat loux' werk op de tentoonstelling beant- ons in door andere aangevatte onderwer- woordt. pen, gelijk de genoemde, boeide. Er is in Fradans werk een sterke ruimtelijkheid, VERSCHEIDENE bladen zou men land- opgeroepen mede door zijn techniek en gro- schappen kunnen noemen, landschappen te helderheid te bewaren, en bovendien het vanuit de natuur herleide vormen, land- tè effectvolle te vermijden. Fradans be- schappen van zelden bij elkaar aan te handeling van verf' en doek getuigt van treffen zaken, maar tot een veelzeggend ecdlt vakmanschap, geheel gegroeid. En daarmee is Chailloux duidelijker en stelliger van zeggen dan vele tot de experimentelen gerekende collega's van hem, in wier werk het toeval veelal zo'n grote rol kan spelen. Chailloux' dui delijke wijze van uitdrukken moet het ge volg zijn van een echte en eigen visie. Men voelt zijn verbeeldingen als werkelijk „gezien" en niet als gegroeid uit het zich maar laten gaan en kijken wat ervan komt. Al is het misschien moeilijk hem geheel te begrijpen, men gelooft in hem en is bereid hem te volgen. Bij INA BROERSE is tot 7 mei een I tentoonstelling van grafiek en tekeningen van' Wim Zwiers te zien. Een en ander kwam ik al tegen in verenigingstentoon stellingen, waar Zwiers' werk in ieder ge val opviel door duidelijk vakmanschap. Zijn veelzijdigheid wordt pas op een „eigen expositie" als deze duidelijk. Hier over-1 weegt een helder vertolken van het aan schouwde, terwijl uit enkele zaken de be hoefte blijkt aan een vrijer loop geven aan de fantasie. Zwiers kan soms wat nuch ter zijn. Dan hangt voor onze waardering veel af van het onderwerp, dat Zwier ont moette. Maar steeds zal men respect voor zijn kunde en verantwoordelijkheidsgevoel moeten koesteren. BIJ SANTEE LANDWEER exposeert I tot 16 mei Vicente Ferrandis, een nabij Valencia geboren schilder. Ferrandis toont variaties op slechts enkele thema's, waar door men zijn tentoonstelling misschien vlug afkijkt. Ferrandis' werk verdient een Advertentie Rheumin - tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 63 ct. Een Brocades - product, dus: vertrouw er op! Ned. Herv. Kerk Beroepen te Haskerhorne-Oudehake (toez.) J. P. van Santen te Oostwold (Old.) te Haren (Gron.) als geestelijk verzorger van „Beatrixoord" J. W. Fase te Appel scha. Aangenomen het beroep van de Prov. Kerkvergadering van Gelderland te Lun- teren (Hervormde Kapel) H. P. Swets te Rijk naar De Lier (toez.) J. H. D. Lou- werse te Dalfsen. Bedankt voor 's-Heerenhoek-Nieuwdorp (tcjez.) W. S. Duvekot te Zonnemaire voor Katwijk aan Zee (7de pred.pl.) L. Kie vit te Putten. Geref. Kerken Beroepen te Klazienaveen (vac. M. N. de Wolf) D. Barten te Appelscha te Zuid- wolde (Dr.) G. van der Maaten, kand. te Doornspijk. Aangenomen naar Dokkum (vac. H. Ho- genhuis) A. van Asselt te Oostwold (Old.), die bedankte voor Appingedam (vac. H. Pestman). Aangenomen naar Schildwolde S. G. Bloem te Hoogezand-Sappemeer. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Helpman (Gron.) (2de pred.- pl.) G. Zomer te Bunschoten-Spakenburg. De minister van Maatschappelijk Werk, mej. Klompé, heeft een tijdelijke regeling getroffen, welke voorziet in uitkeringen voor levensonderhoud en uitkeringen voor bijzondere doeleinden ten behoeve van ge handicapten voor wie op grond van de be staande regelingen zeer weinig kan wor den gedaan. In een circulaire aan de ge meentebesturen omschrijft de minister deze categorie als volgt: meerderjarige, ongehuwde, in gezinsverband van onder- houdsplichtingen wonende gehandicapten, die jonger zijn dan 65 jaar en tengevolge van hun handicap geen regelmatige ar beid kunnen verrichten. Onder regelmati ge arbeid wordt verstaan arbeid, waar voor een netto-loon van 30,- of meer per week wordt ontvangen. Ér kan een perio dieke uitkering van 20.- per week wor den toegekend, te vermeerderen met de premie der vrijwillige en aanvullende zie kenfondsverzekering. Op deze uitkering worden in mindering gebracht eventuele invaliditeits- en ongevallenrenten en toe slagen, alsmede kinderbijslag, kindertoe lage of andere inkomsten. Inkomsten uit arbeid of bedrijf worden voor tweederde gekort. Vrijwillige bijdragen van derden blijven voorzover uit een oogpunt van hulpverlening aanvaardbaar buiten be schouwing. Er kan een bijzondere uitke ring worden verleend voor uitgaven, wel ke de deelneming kunnen bevorderen van de minder valide aan het maatschappe lijk verkeer, waaronder begrepen revali- datiekosten, welke niet door de zieken fondsverzekering worden betaald. De regeling, welke 1 juli in werking zal treden, is van tijdelijke aard, omdat nieu we regelingen met een meer algemeen karakter op komst zijn. Gemeenten, welke de regeling uitvoeren, ontvangen een rijkssubsidie van 60 per cent in de gedane uitkeringen. rai TELEVISIEFILM OVER SWEELINCK Deze maand is het vierhonderd jaar ge leden dat de Nederlandse componist en or ganist Jan Pieterszoon Sweelinck werd ge boren. Ter herdenking van dit feit maakte de KRO een televisiefilm, die vrijdagavond 11 mei om 21.25 uur op het scherm ver schijnt. In deze film die werd gemaakt naar een idee van Kees Middelhoff, onder regie van Joost Tholens, zijn bijdragen ver werkt van de organist Bernard Bartelink, Mr Romke de Waard, Gustav Leonhardt, Marijke Ferguson en Anke Meyer. Verder werken aan deze documentaire mee het Collegium Musicum Atnstelodamènse ol.v. Toon Vranken en Kees Middelhoff, die het commentaar verzorgt. Advertentie zo FEIS PROFITEER ZOLANG VOORRAAD Vwwas Zonder hoofdelijke .stemming heeft de Amsterdamse gemeenteraad besloten het elektriciteitstarief voor kleinverbruikers teN verlagen met een halve cent per kilo wattuur. Het vastrecht gedurende de nacht wordt gebracht van 5 op 4.2 cent per kilo wattuur. Het algemeen gastarief voor de kleinverbruikers is gebracht van 19,5 op 18,5 cent per kubieke meter. Het woning tarief en het tarief voor industrie en be drijf naast het vastrecht wordt van 15.5 verlaagd tot 15,2 per kubieke meter. Naar raming zal door deze maatregel 3.5 mil joen per jaar minder ontvangen worden. De tariefsverlagingen zijn mogelijk ge worden door de daling van de kolenprijs. (Van onze correspondent) BRUSSEL Te Namen is een antenne voor televisie-ontvangst in dienst gesteld De mast, aan welke hij is bevestigd, is 40 meter hoog en daar hij op een der heuvels is opgericht, steekt hij ongeveer 150 meter boven het dal van Maasvallei uit. Er kunnen vier programma's wor den ontvangen. De beide Belgische, dat van Nederland via de relaiszender Roer mond en dat van Parijs via de zender Rijssel. Ongeveer 5.000 woningen zijn thans reeds door middel van een kabel van En gelse makelij met een diameter van 11 mm met de antenne verbonden. Het ge hele net is 33 km lang. Het contract van de particuliere maatschappij, die de antenne exploiteert, verbiedt haar recla me-uitzendingen te ontvangen Dit laatste is van belang, omdat via dezelfde antenne en kabel ook op gemoduleerde frequen tie uitgezonden radio-programma's kunnen worden ontvangen en gedistribueerd. Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM Het voorheen in Amsterdam-West geves ti-gde Candlelight-Cabaret van Leo Kok heeft sinds gisteren zijn intrek genomen in de daartoe geheel nieuw ingerichte Caramella-dancing naast het City-theater in Amsterdam. De omgeving van het Leidseplein heeft er daarmee een sfeer volle uitgaansgelegenheid bij gekregen waar op het ogenblik dus tevens een voor de hoofdstad vrij uniek soort amusement wordt geboden. Rond tafeltjes met kaar sen gezeten, ziet U op het intieme toneeltje een programma in Café-chantant-stijl: Liedjes, voordrachtjes en een enkel sketch- je, aan elkaar gepraat door leider-tekst schrijver-componist-pianist Leo Kok. Die praatjes zijn overigens het zwakste punt van de voorstelling: Leo Kok is kenne lijk achter de piano beter thuis en daar begeleidt hij dan ook vaardig de voorna melijk door Truce Speyck en Louis Du- see gezongen liedjes. Vooral deze laatste kan heel wat. Hij heeft een prettige, ge schoolde stem, een wel komisch werken de mimiek en een bepaald opvallend imi tatietalent: Maurice Chevallier, Elvis Pres ley en Wim Kan zijn onmiddellijk her kenbaar en werkelijk knap getroffen. Tru ce Speyck komt in deze omgeving uitste kend tot haar recht met haar niet ge ringe zangroutine, ook al zijn haar num mers niet altijd even gloednieuw. Tineke van Leer, een ervaren kracht die bij Toon Hermans en Tom Manders heeft gewerkt, leerde daar kennelijk heel veel en brengt Op 8 mei, 's avonds acht uur, zal de Venetië, de oude stad van lagunes en serie gemeentelijke orgelbespelingen in de kanalen, maakt tegenwoordig een nieuw Grote of St. Bavo Kerk geopend worden soort „zeeslagen" mee tussen de gondoliers met een concert van de stadsorganist Piet en de motorboten. Kee. Behalve op de dinsdagavonden zullen Jaren geleden hadden de „gondoliers ook weer concerten op de donderdagmid- het r'ik alleen, maar de stad Venetië heeft dagen gegeven worden. Bij wijze van proef steeds meer stoom- en motorbarken inge- wordt het aanvangstijdstip van de donder- schakeld, zoals andere steden trams en dagmiddagconcerten echter gesteld op 4 autobussen gebruiken. Daarbij komen dan uur in plaats van voorheen 3 uur; dit in I nog de sneRe watertaxi's, het bijzonder ten behoeve van de school gaande jeugd. Met behoud van de traditionele vrije toe- De klacht van de gondoliers is dat de motorboten te snel varen en met hun hoge golven de veiligheid van hun ranke, smalle gondels bedreigen. Vorig jaar heeft het f-prhanri' ^on^erte" zullen ook in I stadsbestuur een maximum-vaarsnelheid hof.e k.°sten de dezer van 10 km te water ingesteld, nadat de aagen definitief voltooide restauratie van gondeliers hadden gedreigd, riemen en h„„ ller"orgel de programma's vaarbomen af te danken en buitenboord den vervolge tegen een bedrag van 0,25 motoren te gaan gebruiken beschikbaar worden gesteld. Het stadsbestuur was in alle staten, toen 7 1 een gondolier zijn dreigement uitvoerde van chroom blinkende buitenboordmotor Sir Charles Wheeler, voorzitter van de uitrustte. „Monsterlijk" was het commen- Britse Koninklijke Academie, heeft dinsdag taar van de Venetianen. ki itiek op het Britse volk geleverd omdat Vorige week protesteerden de gondoliers net niet voldoende geld bijeen brengt om opnieuw, omdat ze vinden dat de een tekening van Leonardo da Vinci in motorboten nog altijd te snel gaan. Met het land te houden. Sir Charles verklaarde tientallen hielden zij een protestdemon- aan een diner in Londen dat men wel tien stratie voor de steigers op het San Marco- miljoen pond sterling (meer dan honderd plein in het hartje van Venetië, die daar miljoen gulden) kan vinden voor gokken door geheel geblokkeerd werden. °p7arrdtrennenf maar'vo^Tet behouden van^n^erelanlegp^TenTetoulkTma11 ^eTgt ^n^ereT^^"8 biacht. Zoals bekend wil de academie de tekening verkopen omdat zij het geld no- De blokkade duurde drie uur. Toen dig heeft om haar onafhankelijkheid te siaagde" Pollt'edotenerin. de demon bewaren. De tekening, een voorstudie van strefe.nde gondolieri in hun gondels te een schilderij in het Louvre, stelt Maria, verdnJven- Christus, Johannes de Doper en St. Anna De gondoliers hebben in zoverre gewon voor. I nen, dat het stadsbestuur de zaak nu zal bespreken met het gemeentelijk (water) transportbedrijf. Het eerste concert van de Lente-serie van het Noordhollands Philharmonisch Or kest zal plaatshebben op dinsdag 8 mei as. Het concert, dat onder leiding staat van Henri Arends, wordt geopend met de Ouverture Fidelio van Beethoven. De pia niste Branka Musulin is hierna soliste in het 4e Pianoconcert, eveneens van Beet hoven. Na de pauze zal de 6c Symfonie „Pathetique" van Tsjaikofsky worden uit gevoerd. Branka Musulin werd te Zagreb geboren. Reeds vroeg bleek haar muzikale aanleg en op 9-jarige leeftijd trad zij in het open baar op met concerten van o.a. Bach en Mozart. Zij studeerde aan het Conserva torium te Zagreb en kreeg daar diverse onderscheidingen. Daarna studeerde zij bij Yvonne Lefébure en Alfred Cortot te Pa rijs en Max von Pauer in Duitsland. Zij trad op met bijna alle grote orkesten van Europa onder vermaarde dirigenten. Enige tijd geleden heeft het bestuur van de Bond van Oorlogsveteranen in Para maribo de commandant van de troepen macht in Suriname verzocht, de minister van Defensie te berichten dat meer dan 100 Surinaamse oorlogsvrijwilligers zich wil len opgeven als vrijwilligers voor Nieuw- Guinea. In zijn antwoord zegt minister Visser dat hoezeer het ook gewaardeerd wordt dat een groot aantal Surinaamse oorlogsveteranen zich vrijwillig voor uit zending naar Nieuw-Guinea ter beschik king stelt, het voorshands niet mogelijk is van hun diensten gebruik te maken, aangezien in de behoefte aan militair per soneel op Nieuw-Guinea uitsluitend wordt voorzien voor uitzending van in Nederland in werkelijke dienst zijnde militairen. nu o.a. een prachtige ietwat wrange tekst over een teer vrouwtje dat haar man ver moord heeft (,,'t Móest welAan het gezelschautje zijn verder nog twee danse resjes verbonden. Janine Lander en Ann I HILVERSUM 1. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 NA TIONAAL PROGRAMMA. 20.25 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmu ziek (Om 8.35 Van de voorpagina, praat je). 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Orkestmuziek (gr.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de Jaöt, die wij echter bij de première nog niet zagen dansen, omdat toen net al hun muziek was zoekgeraakt. Maar dat krijgt U er dus ook nog bij! Hans van den Bergh kleuters. 11.15 Zangrecital. 11.45 Orgel- Ongeveer 160 bonthandelaren uit Duits- spek AVRO: 12.00 Lichte muziek en zang. land, Engeland, Finland, de Verenigde l2n™ RmSSU/f?dmg: X°or ,de }and' T bouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en Staten, Frankrijk, Belgie, Italië, Denemar- tuinbouw. 12.33 Sport en prognose. 12 50 ken, Noorwegen, Oostenrijk, Canada en Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin- Zweden hebben gisteren hun eerste aan- gen en grammofoonmuziek. 13.25 Beursbe- kopen gedaan op de grote internationale Liph,te 1I?^iek' 14:°0 Rotter- Kont„n,Tv« i i dams Harpkwintet. 14.40 Boekbespreking bontveilmg, voornamelijk van Russisch voor de jeugd. 15.00 Kamermuziek. 15.10 bont, die gedurende twee dagen in het De twee minuten, beschouwing. 15.20 Ra- R.A.I.-gebouw in Amsterdam wordt gehou- dio Filharmonisch orkest. VARA: 16.00 den. Door de grote vraag op de wereld- Pr,epe,n uit de„ muziekgeschiedenis, muzi- lezing. 16.30 Voor de zieken. 17.00 markt naar persianer en nerts werden Radio Filharmonisch orkest en harpsolis- voor de eerste partijen nerts hogere prij- te. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 zen betaald dan verwacht was. Die stij- Politieke lezing. 18.25 Lichte orkestmu- ging liep op van twee tot vijf percent. 18'5° D® .ppnt;ies op„de praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Niet alleen hierdoor, maar ook door de Meisjeskoor. NATIONAAL PROGRAMMA: grote opkomst van de internationale bont- 19 30 Wi' waren achttien in getal, herden- handelaren (men had er een tachtigtal kmgsprogramma. 19.58 Inleiding tot de verwacht), noemde de directeur van een herdenking op De Dam te Amsterdam. Amsterdamse bontimport- en exportfirma 20-°° Stilte op De Dam. 20.02 Wilhelmus. (Heerfur n.v.), de heer R. Heertje, deze 2004 Psalm IX, uitgevoerd door Groot eerste grote bontveiling in ons land ge- Omroepkoor en omroeporkest en tenor slaagd. De heer Heertje verwacht danook VPRO20.25 De Joodse vrouw, hoorspel, dat zijn plannen om jaarlijks twee van 20.55 Nieuws. VARA: 21.00 Kamermuziek, dergelijke grpte veilingen in ons land te 2125 Grote en kleine problemen van deze houden, door zullen gaan. De waarde van koor- 22.15 Buitenlands weekoverzicht, de totale partij bont die de firma in con- 2239 Nieuws. VPRO: 22.40 Litterair pro- signatie heeft gekregen, bedraagt ongeveer gramma- VARA: 23.00 Socialistisch nws. zes miljoen gulden. De eerste partijen in Esperanto. 23.10 Rustig voorspel tot een nerts brachten gemiddeld acht dollar per lang weekeinde (gr.) 23.55-24.00 Nieuws, velletje op. Er zullen negentien soorten HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 bont worden geveild, waarvan de meeste uit Rusland afkomstig zijn. Advertentie Het Noordhollands Philharmonisch Or kest heeft zijn eerste grammofoonplaat gemaakt. In het Haarlemse stadhuis over handigde Bovema-directeur G. M. Oord gistermiddag een van de eerste exempla ren van de plaat aan burgemeester Cre- mers. Op deze His Master's Voice-uitgave in de serie Gramophonehouse Klassieken voert het N.Ph.O. onder leiding van zijn eerste dirigent Henri Arends zes Hon gaarse dansen van Brahms uit (de num mers 1, 5, 6, 10, 17 en 21) en vier Noorse dansen van Grieg (1, 2, 3 en 4). De hoes van de plaat wordt gesierd door een kleu renfoto van de Grote Markt te Haarlem. Van de grote plaat zijn drie 45 toeëen- plaatjes gemaakt (in de serie Muzikale Miniaturen), waarop voorkomen de Hon gaarse dansen 5, 6, 10 en 21 en de Noorse dansen 2 en 3. Op een voetbalveld in Zevenaar heeft een vlagincident" plaatsgehad. Toen de op tocht het terrein optrok, was dit veld keu rig met vlaggetjes in vakken verdeeld, zodat iedere klas over een aparte ruimte beschikte om kinderspelen te houden. Tot grote verbazing van het publiek en het feestcomité bleek een gedeelte te zijn af gezet met oranje vlaggetjes, waarop het Sovjet-embleem: ster, sikkel en hamer voorkwam. De vlaggetjes waren bij een plaatselijke boekhandel besteld en door het hoofd van de school in de morgen uren geplaatst zonder dat hij op de op druk had gelet. Met bekwame spoed wer den de vlaggetjes verwijderd. Burgemeester Cremers bekijkt het album met de grammofoonplaat. Links Henri Arends. Rechts de heer Oord. gr. noutstr. 137 „Tropic of Cancer" Een jury van zes mannen en zes vrouwen heeft een echtpaar vrijgesproken van overtreding der zede- lijkheidswetten van de staat door de ver koop van een exemplaar van Henry Mil lers „Tropic of Cancer". Laurence A. en Geraldine Mcgilvery zijn eigenaars van een boekwinkel waar zij in november van het vorige jaar het boek van Miller ver kochten aan een rechercheur in burger die zich uitgaf voor student. Het proces duurde vijftien dagen en het kostte de jury twaalf uur om uit te maken of de boekverkopers zich hadden schuldig gemaakt aan wets overtreding. Willem Horsman 70 jaar. De heer Willem Horsman bericht ons, dat ter ge legenheid van zijn zeventigste verjaardag NCRV. 19.30 NATIONAAL PRO GRAMMA. 20.35-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Grammofoon muziek. 7.13 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Te Deum Laudamus. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Ra diokrant. 8.35 Volksliederen (gr.). 8.45 Lichte grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassieke muziek (gr.). 10.15 Morgendienst. 10.45 Pianorecital. 11.15 12.00 Verpozingsmuziek rond de dertiger jaren. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Koorzang. 12.50 Grammofoonmuziek en eventueel ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte gram- foonmuziek. 13.45 Koperorkesten, (gr.) 14.05 Schoolradio. 14.25 Strijkoctet (gr.). 15.05 Gewijde muziek (gr.). 16.00 Clave- cimbaalrecital. 16.15 Bloemen en planten, praatje. 16.30 Tenor, hoorn en piano. 16 45 Klassieke muziek: gr. 17.00 Voordracht. 17.20 Vocaal ensemble. 17.40 Beursberich ten. 17.45 Koperorkest. 18.20 De hangmat. 18.50 Regeringsuitzending: De betekenis van het buurtwerk, door Drs. B. C. H. Verdoes van het Ministerie van Maat schappelijk Werk. 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.10 Op de man af, praatje. 1 n 1 c Radiokrant. NATIONAAL PRÖ- 19.15 de Nederlandse première niet op 22 juli GRAMMA: 19.30 Zie Hilversum 1. NCRV: in het Scheveningse Kurhaus Paviljoen zal 20;25 Klassieke muziek (gr.). 20.40 Gees- kunnen plaats hebben zoals in de bedoeling 'elllke koorwerken. 21.05 Klankbeeld over lag, maar dat de provincie omstreeks eind Nederland in het derde oorlogsjaar. 21.40 september de primeur krijgt. Omroeporkest: moderne muziek. 22.00 Or- „My fair Lady" met vakantie. In The- gelrecital- 22 30 Nieuws en S.O.S.-berich- ater Carré in Amsterdam is voor een uit- I IT™ b Wlj? als de wereld- lezingen, verkocht huis de laatste voorstelling »e»e- Kamerorkest en solist. 23.40 Klassie- ven van de musical „My fair Lady". Het ge- brusIfi soa 23'5Q5"24,00 Nieuws' zeischap gaat nu tot eind augustus met va- *?00 Nieuws "Vns ri kantie. Dan begint een nieuwe serie voor- wILj? 42 02 Fllmmuziek. 12.30 stellingen in Utrecht en vervolgens in Rot- 12'3'? Gevarieerde muziek, terdam. Daarna wordt dan nog een tournee w Beurskroniek. 13.00 Nieuws. 13.15 door Nederland gemaakt voordat mlt H?Tld?eI en Zang' 1400 Kamermu- Kerstmis de voorstellingen in België zullen Amusementsconcert. 15.45 Lich- beginnen. Srammofoonmuziek. 16.00 Beursberich- Concertgebouworkest. Ook in Tokio t6n' ,19 06 Vmolrecital. 16.35 Lichte orkest- nn - 'hben de eerste twee concerten van het J Nieuws. 17.15 Lichte geva- op 3 mei de Vereeniging ,Haerlem" deze 'certgebouworkest veel bewondering se- eerde grammofoonmuziek. 18.00 Orkest- zomer in de Hoofdwacht aan de Grote ,gst. De grootste Japanse krant de Asai Sluzl,ek- 18'20 Voor da soldaten. 18.50 Shimbun, schreef over het optreden van I 'a programma- 19.00 Nieuws. 19.45 Kro- Bernard Haitink: „Hij is zowel in naam als onnn rf" n.d der Grote Gezinnen, in daad de ware opvolger van Men°elber<J a Omroepsymfonieorkest en solist. 'In en Van Beinum. Nauwkeurigheid en leven- I N^euws1*26^ F)6 iT™ digheid van ritme tonen zijn bijzondere en Nieuws J^muziek. 22.55-23.1 jonge frisheid, die al zijn vertolkingen kenmerken". Brahms'vierde en Bruckners Jochum beschouwd. Over hem is onder an- VOOR VRIJDAG dere geschreven: „De schitterende exact- NATIONAAT PRnrn Aivrn/r a ,n heid en helderheid in detaillering leiden I A 19 5° Do" dank zij Jochum en het orkest tot uitzon- I— - -lnf. 2(H9 .^auze- 2015 -Journaal Markt een overzichtstentoonstelling zal geven van zijn werk als schrijver-teke naar. Tal van documenten en archivaria zullen worden geëxposeerd. Op 3 mei re- cipieert de als tekenaar van de Oude Bavo bekende stadgenoot te zijnen huize, Lin- schotenstraat 69. Toon Hermans' première. Toon Her mans heeft dit voorjaar enige tijd moeten rusten doordat hij overwerkt was. Daar door is hij met de voorbereidingen van de nieuwe one-man-show, die een van de vo rige drie geheel verschillend karakter 00 00 krijgt, achterop gekomen. Dat maakt dat derlijke expressieve vertolkingen". en weeroverzicht. VARA: 20.30 Dagboek Ivan Anne Frank, toneelstuk.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5