Schipper van „Cornelis Vrolijk" niet sculdig aan aanvaring Nederlandse logger wilde Belgen komen helpen IN DE VISHAL+EN OP ZEE KERKELIJK LEVEN COR OLY COR OLY Suède en Lederkleding Jongens-jacks COR OLY Herenregenjassen STOFZUIGERS Wilt Junior-kostuums u ideeën opdoen over het inrichten van uw woning Hoofdinspecteur voor de scheepvaart gooit met de prijzen RELIGIEUSE TELEVISIE Samen studeren BUBER: GEEN DOODSTRAF VOOR EICHMANN DONDERDAG 3 MEI 1962 11 398.- DE SPECIAALZAAK VELDHUIS 12.— tot 26.75 Herdenkingsbijeenkomst in Beverwijk Huisvrouwen op excursie 45.— tot 125.— Autobus met arbeiders tegen vrachtauto W I S K E R marktplein ©P|B IP Russische vluchtelingen in ons land Nachtclub op de Olijfberg Feest op de Wartburg Vrij van school voor voetbal 59.— tot 107. WONINGINRICHTING De hoofdinspecteur voor de scheepvaart, de lieer J. Metz, heeft vrijspraak gevraagd voor de schipper en de stuurman van de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn, SC/1,p. °P 16 "°_v®m!jer ,van het voriS )aar in aanvaring is gekomen met de Belgische kotter Z 77/ Credo. Dit schip is daarna snel gezonken. Uit de ver schillende verhoren, die in de loop der tijd door Belgische en Nederlandse autoriteiten zijn afgenomen, is duidelijk geworden, dat men op de „Credo" het Nederlandse vaartuig te laat heeft opgemerkt. Op de „Cornelis Vrolijk" is men er van uit gegaan, dat de Belgen wel zouden wijken. Signalen zijn er niet gegeven en konden van Nederlandse zijde ook niet worden gegeven, omdat er geen lucht op de stoomfluit stond. De hoofdinspecteur zag echter geen oor zakelijk verband tussen deze nalatigheid van de schipper en de 3e „Cornelis Vrolijk" was om kwart voor drie uit IJmuiden uitgevaren. Het was helder weer, de zee was glad. De SCH 171 zette koers naar het westzuid westen, naar het Kanaal, om daar de ha ringvisserij te gaan uitoefenen. De Belgi sche kotterformatie, die wel 40 a 50 sche pen telde, was vanuit Oostende en Zee- brugge op weg naar de Noordzee, om daar te gaan vissen. R uilverkaveling „Waarom kunnen we dit internationaal niet regelen" verzuchtte de hoofdinspec teur ironisch. „Als de Belgen nu in het Kanaal vissen en de Nederlanders op de Noordzee, dan behoeven ze elkaar ook niet te kruisen". „Een soort ruilverkaveling dus" merkte de president, mr. E. J. Ro sen Jacobson, op. Tijdens het onderzoek is wel komen vast te staan, dat er ook aan de verlichting van de schepen niets ontbrak. Zij naderden el kaar dus feitelijk onder omstandigheden, die een ramp nimmer konden doen ver moeden. Op de SCH 171 maakte de stuurman en de matroos, die van half acht af de wacht hadden zich niet ongerust, toen zij Belgi sche kotters op kruisende koersen zagen naderen. Zij behielden gewoon hun vaart om de zaak niet ingewikkeld te maken voor de Belgische concentratie en reken den er op, dat zij zouden doen, wat zij be hoorden te doen: uitwijken. Inderdaad schoven sommige kotters voorlangs, ande re, die dat niet meer konden, manoeuvreer den zo, dat zij achter de Cornelis Vrolijk Fzn langs liepen. Alleen de „Credo" bleef pal doorvaren. Niet opgelet Hoe was de stand van zaken op dit schip? Er stond een matroos op post, en deze wist wel, dat er sprake was van haring vangers vooruit. Maar de Cornelis Vrolijk had hij toeh niet zo duidelijk opgemerkt en toen hij zag hoe de linkerbuurman „Noordzee", die men juist aan het oplo pen was, ineens bakboord wegdraaide, dacht hij alleen maar dat deze wilde be ginnen met vissen. De reden voor de ma noeuvre van deze kotter, de Z 786, was echter een geheel andere: men had daar Advertentie A VA DA met staande start en telescoopvork. Hoe is het mogelijk TYPHOON van 775.yoor Pracht bromfiets. RAP enkele stuks Voorts vele goedkope aanbiedingen. 650.- 550.- HET ADRES met de grootste voorraad Ook in onderdelen. Ij Breestraat 108 Beverwijk de ramp. de Cornelis Vrolijk gepeild en gemerkt, dat de peiling niet veranderde. Omdat men wist voorrang te moeten geven draai de men bakboord uit. De matroos van de Credo begreep dit niet meteen. Maar toen hij, na even de gangen van de Noordzee gevolgd te hebben, op zijn kompas keek, zag hij ineens op nog geen vijftien meter voor zich de Nederlandse haringlogger opdoemen. Er was niets meer aan te doen. De Credo vloog met zijn neus in de ach terflank van de Nederlander, en verspeel de een groot deel van zijn voorschip. De schotten hielden het niet en dus was het schip verloren. Lichte rilling In de „Credo" lag de schipper te kooi. Hij las wat en merkte ineens een „lichte rilling" op. „Wat kan dat zijn?" vroeg hij de machinist, die ook op kooi lag. Het ant woord kwam meteen, maar niet van de machinist. De stem Van de matroos klonk „Alle man aan dek". De schipper had niet eens de tijd kleren aan te schieten. Men holde naar het dek en moest snel het schip verlaten. De „Noordzee" was vlakbij. De ma troos, die daar de ontwijkingsmanoeuvre had gemaakt, waarschuwde zijn mensen en snel zette men koers naar de mannen van de ..Credo", be „Cornelis Vrolijk Fzn" was wat verder weggeraakt, maar kwam ook zo snel mogelijk weer naderbij. Toen de Nederlander vlak bij de plaats van de ramp was gekomen, was de bemanning van de Credo al aan boord van de Noord zee. „Komen jullie maar niet te dicht bij" zeiden die van de „Noordzee". „Het zou de zaak maar gevaarlijker maken". Men vond 't dan ook beter, dat de „Cor nelis Vrolijk" de mannen niet over zou ne men, zoals men had aangeboden, maar bracht ze zelf naar Zeebrugge. De Cornelis Vrolijk volgde tien minuten, maar daar de schade gering was en er verder toch niets te doen viel zei de rederij, dat men maar weer naar de visgronden moest gaan. Tien dagen later keerde het schip terug in IJmuiden. Zo luidde het verhaal, dat door de Raad voor de Scheepvaart uit de verklaring kon worden gereconstrueerd. Kapitein Broere ondervroeg de schipper van de Nederlandse logger scherp over de fluit. „U bent verantwoordelijk" zei hij, toen er een ontwijkend antwoord kwam. „U zegt nu wel, dat het bij negen van de tien schepen zo is, dat de luchtfluit alleen onder druk staat bij mist, maar dat doet er niet toe. Als er iets aan de hand is moet u kunnen fluiten. Kunt u zeggen, of het niet anders had kunnen lopen, als de fluit gewerkt had?" De schipper wist het niet waarop kapitein Broere vaststelde, dat het toch anders had kunnen lopen. De pre sident merkte op, dat men in geval van twijfel, of het andere schip wel zal ge hoorzamen aan de gedragsregels, vijf sto ten moet geven. Advertentie Vrijspraak gevraagd Hoofdinspecteur J. Metz zei, dat de Belg moest uitwijken. Op de „Noordzee" wist men dat en men maakte dan ook een slag in het rond. Maar de belangstelling van de collega op de „Credo" was blijkbaar zo afgeleid, dat hij niet uitkeek zoals men dat van een uitkijk mag verwachten, na- melijk naar alle kanten. De hoofdoorzaak moet daar dan ook worden gezocht. Van de andere kant is er echter de kwes tie van de fluit. De Nederlander had, als de fluit in orde was geweest, door vijf sto ten de Belg kunnen „opschrikken". De heer Metz wees er echter op, dat bij vissersbo ten de situatie anders pleegt te ljggen dan bij mailboten. Bij grote schepen geeft men elkaar seirten, hoe men manoeuvreert, en dat is daar ook wel noodzakelijk (zoals in dertijd bij de ramp van de Andrea Doria en de Stockholm wel is gebleken. Red). Bij vissersschepen is het op het laatste mo ment reageren vrijwel regel. Men mag het betreuren, maar de praktijk is nu eenmaal deze minder voorzichtige manier. Het is dan ook begrijpelijk, meende de heer Metz, dat men op de SCH 171 heeft verwacht, dat de Belg op het laatste ogenblik zou zwenken om de goed verlichte Nederland se logger vrij baan te geven. ,Zou de stuurman hebben gefloten, als de fluit in orde was geweest?" De heer Metz geloofde van niet. Hij zag dan ook geen duidelijk oorzakelijk verband tussen de fluitstoring en de aanvaring. Wel no digde hij de Raad uit, in zijn uitspraak er duidelijk op te wijzen, dait hier van een nalatigheid van de schipper sprake is ge weest. De schuld van de aanvaring zocht hij echter in de nalatigheid in navigatie op de Credo. Naar zijn mening moeten schipper en stuurman van de SCH 171 vrij uit gaan. De Raad voor de Scheepvaart zal op dinsdag 22 mei uitspraak doen. Advertentie BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK - TELEFOON 5629 Leeftijd 2 t/m 16 jaar Ook origineel „HAZEWIND", Kennemerlaan 61 - IJmuiden Advertentie Ook voor auto-accessoires Zojuist ontvangen: PASSEERHOORNS Zeer voordelig Breestraat 108 - Beverwijk Het programma voor de nationale her denkingsbijeenkomst in het Kennemer Theater te Beverwijk, die morgenavond om half zeven begint, ziet er als volgt'uit: opening door voorzitter J. R. de Bock, zang door „Die Duinwijcksangers", toespraak door de weleerwaarde heer W. Leerink, declamatie door mevrouw R. KuiperGla- ser, sluiting, waarbij twee coupletten van het Wilhelmus zullen worden gezongen De jaarlijkse stille tocht langs het be vrijdingsmonument en naar Duinrust vindt plaats na afloop van de bijeenkomst. Ver trek om 19.15 van het Kennemer Theater. Advertentie Mevrouw ir. de Boer-v.d. Hoek spreekt donderdagmiddag 2 mei in het jeugdhuis De Haven in Santpoort-Noord voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen over „Glas". Zij vertoont tevens documentaire films van Bert Haanstra. Aanvang 20 uur. In aan sluiting op de lezing van mevrouw De Boer gaan de Santpoortse huisvrouwen op maandag 28 mei naar de Leerdamse glasfabriek en nemen een kijkje in het glasmuseum. Op woensdagochtend 16 mei is er weer de maandelijkse contactbijeenkomst m Velserend. Zaterdagmiddag 2 juni kunnen de leden van de afdeling Santpoort onder leiding van de heer Jager een rondwan deling maken door het landgoed „Linden- heuvel" in Bloemendaal. De leden van de afdeling Velsen-IJmui- den van de Ned. Ver. van Huisvrouwen gaan woensdag 9 mei een excursie maken naar de modelboerderij „Hetjes" in Oost huizen. Na het bezoek aan de boerderij rijdt het gezelschap, in twee bussen, naar „Stuttenburg" te Monnikendam voor een gezellig samenzijn. Dinsdag 8 mei houdt le afdeling Velsen-IJmuiden van 10.30 tot 1.30 uur een koffie-uurtje in het Cultureel entrum. Excursieleidster Kotte spreekt m over „Hoe zien anderen u?" De sluitingsmiddag is op donderdag 10 nei in het Cultureel Centrum. Aanvang 15 uur. Declamatrice Diet Bouwknecht- Vermeulen draagt voor „De kantelen kan telen" van Olaff J. de Landell. Aanvoer van donderdag Eenendertig vaartuigen zorgden vanmor gen in IJmuiden voor een aanvoer van 265 kisten schelvis, 513 wijting 265 gul en ka beljauw, 25 koolvis, 80 haring, 50 kleine kisten naring, 3975 makreel, 330 schol, 210 varia, 1000 stuks kabeljauw en 26000 kilo gram tong. Aan de markt waren de „Delft" IJM 37 met 1500 kisten, de ,,'s-Gravenhage" IJM 26 met 1300 kisten en de „.Julie Streiff" IJM 25 met 950 kisten. De vangsten van genoemde schepen bestonden grotendeels uit makreel. De IJM 25 echter voerde be halve makreel ook nog 120 kisten schelvis, 160 wijting, 80 haring, 50 koolvis en 30 wolf aan. Prijzen van donderdag Twee zalmen, gezamenlijk wegend 4,7 kilogram, brachten vier en een half maal 10 gulden op. Twee dobr de „Delft" aange voerde kleine haaien brachten 170 en 146 gulden op. In guldens, per kilo: 3,60—2,50, tarbot 4,20—3,50, grote tong 4—3,60, grootmiddel tong 3,303,10, kleinmiddel tong 3,102,70 tong I 3,102,60, tong II 1,842,20. Per 50 kilogram: grote gul 43—28, middel gul 40—25, kleine gul 36—26, koolvis I en 11 42, leng en lom 36—35, witte koolvis 4240, haring 3225, grote makreel 40 33, makreel 14—9, schar 23—17, bot 11—8, poon 2611, kleine schol 1628, schol II 56—27, schol I 43—28, zetschol 26—28, grote en grootmiddel schol 30—26, grote schelvis en grootmiddel schelvis 55—52, kleinmiddel schelvis 54—47, schelvis I 60—48, schelvis ,II..?.7—29' gestripte wijting 35—29, dichte wijting 2722, griet 6560, tongschar 86 65. scnartong 45—25, tarbot II 180—175 tarbot III 120—150, tarbot IV 8675 wolf 4836. Per 125 kilo: grote kabeljauw 7382 middel kabeljauw 92—80, grtoe koolvis 11492, grootmiddel koolvis 100—92, leng 90 86, wolf 17685, witte koolvis 134130. Grote regels kabeljauw 67—36, kleine regels kabeljauw 43—24. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer vanmorgen 210 kisten schol, 50 wijting en 1200 kilogram tong. Op zee De „Deining" KW 8 en „Voorwaarts" KW 141 over de vangsten van de afgelopen nacht weinig gunstigs melden. Er werden enkele kabeljauwen en wat stripvissen scheepgezet. De „Jan Senior" VL 84 meldt een och- tendtrek van 100 manden makreel en 30 kabeljauwen. De „Cornelis den Duik" KW 144 deed een ochtendtrek van slechts 5 manden makreel en een paar vissen. De „Helena" SCH 196 kon na een trek 50 tot 60 manden makreel in het ijs zetten. De schepen die vissen op 60 en 61 gra den n.o. waren niet te verstaan wegens de hevige atmosferische storingen. De kotters op de kust vingen in de af gelopen nacht 35 kilogram tong en 2 tot 3 manden vis per trek. De kotters in de ga ten vingen slecht, namelijk 60 kilogram tong en wat wijting in de hele nacht. Gabardine - POPLIN - TERLENKA Sportieve of meer geklede modellen Kennemerlaan 61 - IJmuiden Een autobus van de firma Oosterom uit Beverwijk is vanmorgen omstreeks half zes in de Gildenlaan in Velsen-Noord tegen een geparkeerde vrachtauto met aanhan ger gereden en daarbij zeer zwaar aan de voorzijde beschadigd. Enkele arbeiders, die met de bus naar hun werk werden ge bracht, liepen lichte verwondingen op. De autobus is met een takelwagen naar het hoofdbureau van politie gebracht. VEERTIENJARIGE AANGEHOUDEN. Een veertienjarige scholier uit Velsen is aangehouden. De politie heeft hem inge sloten in het hoofdbureau in IJmuiden- oost, omdat de knaap ervan wordt ver- dacht een bromfiets te hfebben ontvreemd. TWEE BROMFIETSERS TEGEN ELKAAR GEREDEN. Twee bromfietsers uit Heemskerk zijn hedenmorgen omstreeks zeven uur in Beverwijk tegen elkaar gereden, als gevolg waarvan beiden hoofdletsel opliepen. Een der bromfietsers moest voor behandeling naar het Roodekruis-ziekenhuis worden overgebracht. Advertentie Alle goede merken 100 service en garantie J ri t n TELEFOON 4262 Visauto tegen boom En auto van de IJmuidense zeevisgroot handel H. Post en Zn. is bij het bezorgen van vis in Assen tegen een boom gereden en totaal vernield. De bestuurder liep slechts enkele schrammetjes op. Hij zorgde ervoor dat de nog resterende 20 kisten vis kwamen V6rtraging b« de ^rners Besommingen van donderdag IJM 66 1770, KW 19 410. Advertentie f; JC0PEMHÈGFN Open brief aan de kerk De bekende oud-zendingsman en inter nationaal befaamde figuur in de oe cumenische beweging, prof. dr. H. Kraemer, heeft een open brief gericht tot de verantwoordelijke topfiguren van de Nederlandse kerken, die als le den van de Wereldraad van Kerken vertegenwoordigd zijn geweest in de vergadering in New Deihi. In deze brief dringt professor Krae mer aan op een gezamenlijk, weldoor dacht optreden van de kerkleidingen om aan de gemeenteleden de weg te wijzen opdat de visies en de parolen die in New Delhi zijn uitgegeven, in praktijk worden gebracht. „Nog nooit te voren heeft zulk een meelevend en ho pend verlangen gestaan achter een gro te vergadering van de Wereldraad. Zonder leiding en begeleiding zijn plaat selijke kerkeraden en gemeenteleden niet in staat tot verantwoorde daden te komen. Snel handelen is nodig omdat anders de gewekte aandacht en ver wachtingen vervliegen. Een gezamen lijk, doordacht optreden van kerkleidin gen als antwoord op New Delhi zou op zichzelf al een bevrijdende, dynamische uitwerking hebben. In New Delhi heeft de commissie voor Geloof en Kerkorde voor het eerst een eenvoudige, concrete omschrijving gegeven van wat „oecumenisch" in plaatselijke kerkelijke verhoudingen be hoort te betekenen. Bovendien is er een duidelijke oproep uitgegaan aan de leden-kerken om de moeilijke kwestie van het avondmaal niet alleen op ie sluiten in theologisch beraad, maar volhardend naar mogelijkheden te zoe ken opd"t verantwoord gezamenlijk Avondmaal-vieren gebeurt, ook al zijn de theologische moeilijkheden nog niet opgelost. De in New Delhi verlangde risico's en de als christelijke verplichting aanvaarde gemeenschappelijkheid moe ten beide staan onder de regel: spreek en handel samen in alles waar dan maar enigszins mogelijk is en inner lijk als christelijke geboden erkend Een dezer dagen zijn op Schiphol zeven Russische vluchtelingen uit Chi na in ons land aangekomen. Het zijn oude mensen, die een lange reis via Hong Kong achter de rug hebben. Hun wacht een rustige, goedverzorgde le vensavond in de beide Nederlandse te huizen (in Oosterbeek en Den Haag) voor bejaarde Russische vluchtelingen. Zij behoren tot een groep bejaarden, zjeken en gebrgkkigen voor wie de op neming in een tehuis de enig moge lijke oplossing betekent. De vluchtelin genhulp van de Wereldraad van Ker ken zoekt voor deze groep een plaats in Europa. Door bemiddeling van ae Hoge Commissaris van de Verenigde Natigs voor de vluchtelingen en de Ne derlandse Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen, konden deze zeven mannen en vrouwen naar ons land komen. Er wachten nog enkele duizenden vluchtelingen onder de meest benarde omstandigheden in China. Na ir schatting behoren ruim vierhonderd tot hen die in inrichtingen moeten worden opgenomen. Voor bijna de helft is een oplossing in zicht, doch voor de ande ren wordt nog ijverig gezocht naar een plaats. De Oecumenische Hulp hoopt dan ook spoedig nog meer vluchtelin gen te mogen ontvangen. In Amerika is een conferentie gehou den door vertegenwoordigers van ver schillende kerken en door enkele tele visie-maatschappijen om de ervaringen van vijf jaar religieuze televisie te be spreken. Eén ding stond voor alle aanwezigen vast, namelijk dat de pogingen om cp effectieve wijze het evangelie te ver kondigen een grote mate van vriend schap en samenwerking met zich mee brengen, dwars door kerkelijk scheids muren heen. Het gaat erom de waar heid te vertellen. „Laat het christen dom zien zoals het is, verbazingwek kend, overweldigend, want dat is het" Er is geen reden waarom de kerken de zondagmiddaguitzendingen niet zou den trachten te krijgen om in plaats van allerlei nonsensprogramma's onder werpen te geven die ook voor de mens buiten de kerk de moeite waard zijn en een inzicht geven in het wezen van de godsdienst. Bijvoorbeeld onder het motto: De hemelen vertellen Gods eer! wordt. Kraemer wijst in dit veifl op enige mogelijkheden die nog benut zijn. Zo onder meer het geiTL schappelijke beraad over enige hol___ rapporten van New Delhi door de pl?ï selijke kerkeraden. „New Delhi heeft nog veel ande? vergezichten geopend op het terreij van „Getuigenis en Dienst", die tc vernieuwing van de kerkelijke verhou dingen en toestanden kunnen medewer' ken. Hier ligt een rijke bron van ge zamenlijk, voorlichtend, stimulerend handelen voor de kerkleidingen. Een eerste onmisbare stap om de idealen van New Delhi in praktijk te brengen in Nederland is, dat de landelijke Oecu menische Raad een betere bewerktui ging en competente mankracht krijgt". In 1960 en 1961 hebben in West Zeeuws-Vlaanderen studie-bijeenkom sten over theologische onderwerpen plaats gehad, waaraan werd deelgeno men door alle hervormde en gerefor meerde predikanten van West-Zeeuws- Vlaanderen, de doopsgezinde predikant, de beide vrij-evangelische predikanten en acht rooms-katholieke geestelijken. Het studie-onderwerp in de afgelopen jaren was de Incarnatie (de menswor ding van God in Jezus Christus). De deelnemers waren verdeeld in drie stu diegroepen: een uitlegkundige groep, een dogmatische groep en een histori sche groep. Ter afsluiting van deze studie werd in januari van dit jaar een studiedag gehouden in het klein semi narie in Sluis, waar de deelnemers de gasten waren van de kanunniken van Lateranen. De drie groepen gaan nu beginnen aan een nieuw onderwerp: zonde en genade. Er gaan geruchten, dat op de Olijf berg bij Jeruzalem een groot luxehotel gebouwd zal worden. Drie verdiepin gen hoog, zal het tweehonderd kamers bevatten. Van verschillende zijden be ginnen protesten hiertegen hoorbaar te worden. Een Franciscaner monnik heeft de vrees geuit, dat er in het hotel ook een nachtclub zal worden ingericht. „Wellicht zal die de naam krijgen van „Passion Spot" (plaats van het lij den)!" De grote filosoof en theoloog Martin Buber heeft (opnieuw) opzien gebaard door zich uit te spreken tegen de dood straf voor Eichmann. Al vaker heeft hij zich verzet tegen de politiek van Israël. In dit geval was zijn betoog als volgt: De samenleving is slechts een groep van mensen. Wanneer zij één man doodt, doodt zij een deel van zich zelf. „Wie gaf de samenleving het recht zichzelf te doden? De samenleving be zit dergelijke volmachten en rechten niet". Bovendien zou de dood van Eich mann alleen maar een gemakkelijke, plaatsvervangende boetedoening voor de schuldigen zijn. Buber houdt vast aan de uitspraak van rabbi Mendel van Kosov (1825): „Wat de Tora ons leert is dit: niemand anders dan God kan ons bevelen een mens te vernietigen." Inmiddels worden de maatregelen al genomen cm het doodvonnis ten (litvoer te leggen... Een voorbeeld van de wijze waarop van atheïstische zijde in Oost-Duits- land de kerk wordt tegengewerkt, waar bij alle middelen in gebruik worden ge nomen om de betekenis van de kerke lijke geloofsbelijdenis te ondermijnpn, is bekend gemaakt door de Evangeli sche Presse Dienst. Men wil een anti-religieus jeugdfeest houden op het slot Wartburg, de plaats waarheen Maarten Luther destijds zijn toevlucht heeft genomen en waar hij de Bijbel heeft vertaald. Volgens een me dedeling van de Sovjet pers zullen de „jonge burgers van Eisenach en omge ving op feestelijke wijze worden opge nomen in de gemeenschap, die onder werkende mensen arbeidt aan de over winning van het socialisme". Het aan tal deelnemers aan de komende Ju- gendweihe-plechtigheden in geheel Oost-Duitsland wordt opgegeven als on geveer 150.000. De Chileense autoriteiten hebben de wintervakantie voor de scholen laten samenvallen met de data voor het wereldkampioenschap iwetbal, n.l. van 30 mei tot 17 juni. Volgens opvoed kundigen zou schoolgaan in deze pe riode voor de Chileense kinderen slechts tijdverspilling betekenen, aan gezien er dan toch alleen maar aan voetbal zou worden gedacht. Advertentie voor leeftijd 10 tot 17 jaar Modern TWEN-MODEL, precies wat uw jongens graag willen. Vraagt dan onze gratis brochure „Huizen vol gezelligheid" aan. MARKTPLEIN 29 IJMUIDEN Telefoon (02550) 7541 PLANTAGE 152 BEVERWIJK Telefoon (02510) 6105 Kennemerlaan 61 - IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9