IN DE VISHAL+EN OP ZEE Fransen winnen nu energie door middel van getij Costuums Regenkleding Japonnen en Deux-pièces ip r 4 mm Mantels i Op Nederlandse werven 44 schepen in aanbouw Omvangrijk programma in Vlaardingen Dodenherdenking in Velsen Maquette raadhuis naar Santpoort Beroepsschriften tegen de weigering bouw vergunning v VRIJDAG 4 MEI 1962 11 Vlaggetjesdag NEDERLAND kinderjacks, jurkjes en blazers Van Tongeren won de tweede zomeravondrit „Weduwensteun" keerde sedert 1927 ruim een ton uit Bromfietsdievenbende in Velsen opgerold WEEKABONNEMENTEN Zo was het gisteren Te IJmuiden werden donderdag aange voerd 6970 kisten vis, waarvan 771 tong en taroot, 7 heilbot, 13 tongschar en schar- tong, 664 schol, 20 schar, 136 haring, 4131 makreel, 335 schelvis, 413 wijting, 328 ka beljauw en gul, 8 leng, 14 hake, 33 wolf, 35 poon, 16 koolvis, 36 diversen. De prijzen waren donderdag: per 1 kg: heilbot 3.602.50, gr. tong 43.60, grm. tong 3.303, kim. tong 3.102.70, kl. tong I 3.10—2.60, kl. tong II 2.10—1.82, tarbot I 4.302.70, zalm 104. Per 50 kg: Tarbot IV 8574, tongschar 9076, kl. tongschar 7068, kim. schol 27, kl. schol I 33, kl. schol II 459, schar 27 16, verse haring 3225, makreel 409, gr. schelvis 52, grm. schelvis 5749, kim. schelvis 5341, kl. schelvis I 6046, kl. schelvis II 4429, wijting 3616, gr. gul 4328, mid. gul 4025, kl. gul 3626, kl. hake II 3526, kl. wolf 3625 poontjes 149, kl. koolvis zw. 42, kl. koolvis wit 42. kl. koolvis wit 42. Per 125 kg: gr. kabeljauw 13472, gr. koolvis zw. 10096, gr. koolvis wit 134, gr. leng 86, gr. Wolf 7670. De besommingen waren donderdag: KW 19 410,—, IJM 66 1770.—. Aanvoer van vrijdag In IJmuiden werden vrijdag 3200 kisten aangevoerd door 53 schepen, waarvan 4 met rondvis en makreel en 49 met platvis. Er waren 200 kisten schelvis, 260 wijting, 65 torren, gul en kabeljauw, 350 makreel, 475 schol, 10 tarbot, 470 varia, 420 stuks kabeljauw en 70.000 kilo tong. De HD 79 Drie Gebroeders, die 24 april was vertrokken, had 330 kisten, waarvan 35 schelvis, 250 makreel, 45 gul en kabel jauw en 300 stijve kabeljauwen. De KW 73 had 250 kisten, waarvan 80 schelvis, 40 makreel, 90 wijting en 40 diversen. Scheveningen In Scheveningen was de aanvoer 20 schelvis, 300 wijting, 80 gul en kabeljauw, 1200 makreel, 300 schol en 250 stuks ka beljauw benevens 12.500 kilo tong. Prijzen van vrijdag Per kilo: tarbot 43.50, grote tong 3.80, grootmiddel tong 33.10, kleinmiddel tong 2.70—2.50, tong I 2.60—2.40, tong II 1.64— 1.86. Per 125 kilo: grote kabeljauw 92110, leng 8580, grote koolvis 9286. Pér 50 kilo: grote schol 2227, grootmid del schol 22—27, zetschol 28—24, schol I 33—26, schol II 32—25, schol III 21—11, grote schelvis 50, grootmiddel, kleinmid del schelvis en schelvis I 48, schelvis II 3537, wijting noord 26—32, dichte wijting 18—20, griet 64—60, tarbot II 168—175, tar bot 3 140—124, tarbot IV 88—72, grote gul 4438, middel 3833, kleine 2825, haring 19, makreel 16.40—13.40, schar 20—14, bot 8—10. Per regel: kabeljauw 8064, middel 47—37. Op zee Van Scheveningen uit is de SCH. 21 Arie van der Zwan vertrokken om zijn geluk te beproeven bij IJsland. Misschien wel aangespoord door het succes van de traw Iers die vanuit IJmuiden deze visserij be oefenen. Vanuit Scheveningen is hij naar Huil gegaan om daar een visschipper op te halen. De schipper van de KW 135 Emma Wil- helmina meldde gisteravond aan een broer van de schipper van de Arie van der Zwan, die schipper is op de Oceaan 5 SCH 118, dat juist omstreeks acht uur de Far Oer was gepasseerd. Alles was wel aan boord. Men meldde van de Emma Wilhelmina dat er geen sprake was van vette visserij op de 61ste graad. Er werden regelmatig trekjes gedaan van 20 manden piepers, een paar manden wijting, en een of ander halve mand haring en makreel. Van de schepen, die op de 57e graad noor derbreedte achter de makreel aanzitten ko men berichten binnen die variëren van 10 tot 150 kisten per trek, al of niet voorzien van enkele kabeljauwen. De VL. 84 Jan Senior was van deze schepen wel de ge lukkigste door 600 kisten makreel scheep te zetten en de thuisreis aan te vangen, om te proberen van een beurt aan de maandagmarkt verzekerd te zijn. De tota le vangst van de Senior is 1300 kisten ma kreel, 100 vis, 100 stijve kabeljauwen en 60 kantjes gezouten makreel. De kotters, die deze week vrij gunstig weer hebben, vangen regelmatig hun vis jes, trekjes, variërend van 30 tot 50 kilo tong en twee tot drie manden vis en en kele kabeljauwen kan men dan ook van praktisch alle schepen vernemen. Op Nederlandse scheepswerven zijn mo menteel 44 vissersvaartuigen in aanbouw. Daarvan zijn 22 trawlers en 22 kotters. Van de trawlers zijn er elf voor binnen landse en elf voor Buitenlandse rekening. Van de kotters is er maar één voor bui tenlandse rekening. De scheepswerf Boot in Leiden bouwt twee trawlers met 750 pk Werkspoor moto ren voor de National Sea Products Limi ted in Canada. Voor de zelfde onderne ming bouwt men een trawler met een 750 pk. Deutzmotor. Voor de Gaultois ltd. wordt een trawler gebouwd met een 650 pk Werkspoor-motoh De Dageraad te Woubrugge bouwt een hektrawler met een 1200 pk Deutz-motor voor Nederlandse rekening. Bij de Haar lemse Scheepsbouw Mij t.v. te Haarlem worden twee trawlers met een 58 pk. Werkspoormotor gebouwd voor Franse re kening. Hakvoort Monnikendam n.v. bouwt een kotter voor IJsland. Kramer en Booy te Kootstertille bouwen een 450 pk Werk spoor-tra wier voor Franse rekening. De sleephellingmaatschappij Scheveningen bouwt drie trawlers met een vermogen van 40 pk voor buitenlandse rekening. Voor Nederlandse rekening worden drie trawlers gebouwd met een 125 pk motor. Bodewes n.v. te Franeker heeft een gar- nalenkotter afgeleverd van 150 pk voor M. Wenke, Delfzijl. Boot n.v. heeft een motorlogger van 300 pk afgeleverd. Bij Boot-Leiden n.v. is een motortrawler van 750 pk gereedgekomen voor de National Sea Products limited te Canada. Aan de vooravond van Vlaggetjesdag (zaterdag 19 mei) vindt in Vlaardingen een kranslegging plaats aan de voet van het vissersmonument. De plechtigheid zal worden omlijst door zang van Vlaardings mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Jos Vranken jr. Zaterdagmorgen gaan de vlaggen in top van de loggers, die aan de haringvisserij gaan deelnemen. Dr. S. L. Mansholt, vice- voOrzitter van de commissie van de Euro pese Economische Gemeenschap, zal in de Stadsgehoorzaal een rede houden over: „De visserij in het nieuw wordend Euro pa, in het bijzonder de plaats van de Ne derlandse visserij in E.E.G.-verband." 's Middags zullen de vele genodigden ten stadhuize worden ontvangen door de burgemeester, mr. J. Heusdens, en van het bordes af een défilé kunnen gadeslaan van de afgevaardigden in kleurrijke kle derdrachten uit Arnemuiden, Bunscho ten, Spakenburg, Hindeloopen, Yerseke, Huizen, Marken, Volendam, Schevenin gen, Katwijk, Noordwijk, Stellendam, Ter- munterzijl, Vlaardingen, Urk, Wieringen Den Oever en Zandvoort, begeleid door de Urker Harmonie, het tamboers- en pij perskorps „De Pijpers" en de chr. hap- monievereniging „Sursum Corda." Op een ponton in de Koningin Wilhelm! nahaven wordt een openluchtspel uitge voerd: „De zee, het venster van Vlaardin gen", van Jaap Kolkman, waarin muziek, zang; dans en declamatie elkaar zullen af wisselen. De regie berust bij Joop van Dorp. Het avondprogramma vermeldt een tap toe door de Marinierskapel der Koninklij ke Marine onder leiding van kapitein H. C. van Lijnschooten voor het kantoorge bouw van „Hollandia", gevolgd door een turnuitvoering in het licht van schijnwer pers door de gymnastiekvereniging „Hol landia", onder leiding van W. Oostveen. In de loop van de avond zal de verlich ting op de vlaggende vloot worden ontstO' ken. In de Visbank wordt onder het mot to: „Oud-Vlaardingen herleeft" van 18 tot en met 26 mei een tentoonstelling gehou den, waarop foto's worden geëxposeerd uit de tijd, dat Vlaardingen nog uitsluitend van de haringvisserij moest bestaan. Nadat vanmorgen de Hoogovens de ge vallenen hebben herdacht en vanmiddag bij het monument op het Plein 1945 een herdenkingsplechtighied is gehouden, zal vanavond de stille tocht weer worden ge houden. Op Westerveld zullen de militairen, zee lieden, verzetstrijders, geallieerde mili tairen, de slachtoffers en alle overigen, die waar ook ter wereld in de jaren van oor log te land, ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het koninkrijk zijn gevallen dan wel als Nederlanders of als Neder lands onderdaan ten gevolge van tegen hen gerichte vijandelijke actie zijn omge komen, worden herdacht. Van vanavond zes uur af zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Particulieren wordt verzocht dit voorbeeld te volgen. De ver trektijden zijn: IJmuiden: vertrek Plein 1945 om zeven uur precies, verzamelen 18.45 uur. Driehuis: aansluitend op IJmui den ongeveer 19.25 uur bij de r.k. kerk, Driehuizerkerkweg. Velsen-Noord, vertrek zuidzijde pont 19.00 precies. Velsen-Dorp, verzamelen 18.45 zuidzijde pont. Santpoort- Zuid, vertrek stationsplein 18.45, verzame len 18.30 uur. Santpoort-Noord, vertrek Frans Netscherlaan, 18.45 uur precies, verzamelen 18.30 uur. De weg naar de plaats van de plechtig heid zal te voet worden afgelegd in vol komen stilzwijgen en zonder het meevoe ren van vlaggen of vaandels. Alleen recht streekse nabestaanden van gevallenen zul len een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet mogen innemen. Het brengen van een eenvoudige bloemenhulde is toege staan. De r.k. harmonie St. Cecilia speelt vanaf 19.40 uur koraalmuziek. Een koor, samen gesteld uit de Velsense koren, zingt daar na „Ecce quomodo moritur" van Jac. Handl en „Trooslied" van Leo Mens. Om acht uur kondigen een roffel en een hoorn signaal twee minuten stilte aan. Twee mi nuten daarna zingen alle aanwezigen het eerste en zesde couplet van het Wilhemus. Daarna wordt er gedefileerd langs het her denkingsmonument. Tijdens dit défilé wordt koraalmuziek ten gehore gebracht. De maquette van het nieuwe raadhuis met de bouw waarvan op het Plein 1945 te IJmuiden spoedig zal worden begonnen, is de afgelopen twee maanden tentoonge steld in de gemeentelijke openbare lees zaal en bibliotheek aan het Plein 1945 en heeft daar grote belangstelling getrokken. Ten einde de bewoners van het zuide lijk deel der gemeente Velsen in staat te stellen kennis te nemen van deze zo be langrijke nieuwbouw, zal zoals des tijds was aangekondigd danks zij de wel willende medewerking van de directie van de Twentsche Bank n.v. te Santpoort, de maquette enige tijd kunnen worden geëxpo seerd in het gebouw van deze instelling aan de Broekbergenlaan 49. Dat er uit het regelmatig niveauverschil van eb en vloed energie zou kunnen wor den opgewekt, daaraan heeft de mens in de vorige eeuw ai gedacht Men beschikte echter niet over de technische middelen om de denkbeelden te verwezenlijken. Vol gens het Belgische Visserijblad wijdde de Franse waterbouwkundige ingenieur Béli- dor in 1737 een ernstig onderzoek aan het onderwerp. Hij kwam echter tot het besluit dat het ondoenlijk was om de kracht op tredend bij eb en bloed om te zetten in bruikbare drijfkracht. Thans echter, na lange jaren onderzoeken, ligt een doeltref fende oplossing van het probleem binnen het bereik van de ingenieurs. Men kwam twaalf jaren geleden in Frank rijk op het idee zeewater in een bassin te laten binnenlopen op een plaats langs de kust waar het verval bijzonder groot is. Tijdens de vloedstroom zou men dit bassin in een tijd van drie a vier uur laten vol lopen en het bij laagwater in dezelfde tijd weer laten leeglopen. Telkens in beide stroomrichting dus zou het water een wis selstroomturbine aandrijven. Het spreekt vanzelf dat de turbines, die moesten worden aangedreven, aan hoge eisen moesten voldoen. Ze moeten zo ge bouwd zijn dat ze snel draaien, ook bij klein niveauverschil, dat ze vlug en ge makkelijk van werkrichting veranderen en dat ze tenslotte ook als pompen kunnen worden gebruikt om het water in of uit de kuip te zuigen. Het moest dus een plaats zijn met een zeer sterk verval. Zulke plaats vindt men aan de Kanaalkust in de monding van de Severn in Engeland, maar ook in de mon ding van de Rance in Frankrijk. Daar bedraagt dit niveauverschil zelfs van 5 tot 13 meter, naar gelang de jaargetijden. In 1954 begon een studiegroep van de Franse maatschappij „Electricité de France" met een systematisch onderzoek van de eb- en vloedstromen in de Rance- monding. Er werd in 1956 speciaal voor dit doel een turbine-aggregaat vervaar digd, dat in november 1959 kon beginnen met proefdraaien. Deze voorlopige en ex perimentele installatie heeft tot op heden voortreffelijke diensten bewezen. De zuiver technische kant leverde toen geen moeilijkheden meer op. De admini stratieve kant echter werd voor de tech nici bijna fataal. De totale kosten voor de bouw van een getijcentrale werden in mei 1959 geschat op 400 miljoen nieuwe francs. De instal latie van een turbine zou de tijd van drie en een half jaar kosten en dan zou het nog eens vijf jaar duren voor de turbine in gebruik kon worden genomen. De autoriteiten lieten zich niet gemakkelijk overtuigen cn de leider van de studiegroep, prof. R. Gibrat heeft er dan ook heel wat moeite voor moeten doen. Hij kreeg even wel toch zijn zin en thans lijkt het er op dat de voltooiing niet zo lang op zich zal laten wachten als eerst was voorzien. Reeds in 1965 zouden de eerste turbines in gebruik worden genomen terwijl in 1966 de gehele centrale voltooid zou zijn. Men zal door de aanleg van een dam van slechts één kilometer een reservoir afslui ten met een oppervlakte van 22 kilometer. De dam wordt gebouwd tussen Pointe de la Brebis en Pointe de la Briantais. De watertoevoer bij vloed bedraagt ongeveer 15.000 m3 per seconde. In de dam komen 24 tunnels met een diameter van 7 meter in het middengedeelte. In elke tunnel zal een eenheid geplaatst worden met eén ver mogen van 10.000 kilowatt. Bijgevolg zal de installatie een totaal vermogen hebben van 240.000 kw. Mocht de getijcentrale van Rance vol doening schenken en men is bijna alge meen van oordeel dat ze dit zal doen, dan zal in de komende jaren in de baai van Mont Saint Michel een installatie van veel grotere afmetingen worden aangelegd. Daar toe zou men dan de Cause eilanden verbin den met het vasteland en er zou dus een dam moeten worden gebouwd van on geveer 40 km. Op deze manier zou een bassin gevormd worden van ongeveer 500 km. 2 waarvan de wateraanvoer- en af voer duizend turbines van het Rancetype in beweging zou brengen. Aldus zou men tot een elektriciteitsproduktie komen van circa 20 miljard kilowattuur. Advertentie biedt u de meest uitgebreide sortering in modieuze (o.a. vele kraagloze modellen) (o.a. Italiaanse pakjes in mercérisé) Ook in leuke, vlotte een bijzonder mooie collectie. KOMT U OOK EVEN KIJKEN Speciaalzaak Dames- en Kinderconfectie hoek L. NIEUWSTRAAT/ PLEIN 1945 - Telefoon 7541 Twee beroepschriften tegen de weige ring van een bouwvergunning zijn bij het Velsense gemeentebestuur ingekomen. Het college heeft in pre-adviezen aan de raad voorgesteld de beroepen van de adressan ten ongegrond te verklaren. Het ene beroepschrift tegen weigering van een bouwvergunning is van de heer J. C. Smit uit IJmuiden, die voornemens is achter de woning Hoofdstraat 9 te Santpoort een magazijn te bouwen. De bouwvergunning is geweigerd, omdat het magazijn geheel achter de ter plaatse gel dende achtergevel-rooilijn zou worden op getrokken, hetgeen in strijd is met de bouwverordening. Het gemeentebestuur stelt dat het pand gelegen is in een woonbuurt, waarin een magazijn annex verkoopruimte voor ge zaagd hout, niet past. De vrees bestaat bovendien dat het magazijn in de toekomst zal worden uitgebreid. Op grond van deze redenen, achten B. en W. het ontoelaat baar een magazijn aldaar te doen bou wen. Het tweede beroepschrift is afkomstig van de heer A. Th. Maarschalk uit Sant poort, die eveneens voornemens is een magazijn te bouwen op het terrein hoek Burg. Enschedelaan-Terrasweg. Ook deze bouw acht het college in strijd met de bouwverordening. In verband met het feit dat de voormalige boerderij op genoemd terrein in een woonwijk ligt en mede ge let op het toenemende gebruik van de gebouwen door allerlei bedrijfjes, waar van er reeds een onder de bepalingen van de Hinderwet valt, menen B. en W. dat geen bouwvergunning moet worden ver leend. Vijftigduizend duiven en duizend bal lonnen zijn in Frankfort opgelaten ter gelegenheid van de opening van de Westduits-Amerikaanse week van de vriendschap. Elke duif vervoerde een boodschap van de Amerikaanse opperbevelhebber in de noordelijke sector van het Amerikaanse leger- cOmmando voor de bewoners van plaatsen in het betrokken gebied. Elke ballon vervoerde brieven van Ameri kaanse schoolkinderen voor West- duitse Scholieren. De massale vlucht begon in het sportstadion van Frankfort. De tweede zomeravondrit van de Bever- wijkse rennersclub „Kennemerland", die over een afstand van vijftig ronden in het sportpark „Adrichem" te Beverwijk werd verreden, heeft een overwinning opge leverd voor Fred van Tongeren. Hij was in de slotfase uit het peloton ontsnapt en bleef ondanks een tegenaanval van Jan Timmer volledig buiten schot. De uitslag luidde: 1. F. van Tongeren (Beverwijk), de 60 kilometer in 1 uur 25 min. en 36 sec.; 2. J. Timmer (Velsen-N.); 3. B. Weeda, 4. J. Groot, 5. C. Duyker (allen Beverwijk), 6. C. Elswijk (Zaandam), 7. D. Dullemans (Beverwijk), 8. H. Winkelaar (Velsen-N.). In de strijd der B-klassers toonde Jan Serpenti zich de snelste finisher. Het resul taat was: 1. J. Serpenti (Wijk aan Zee), 2. H. Lunz, 3. J. Keyzer (beide Beverwijk), 4. J. van Egmond, 5. J. van Rijn, 6. G. Bo- beldijk (alle Heemskerk). Uitslag C-klasse: 1. P. v. d. Bos. 2. S. de Goede, 3. P. Slotemaker, 4. G. v. d. Winde (alle Beverwijk), 5. J. Bobeldijk (Heems kerk), 6. R. Ooteman (Beverwijk), 7. P. de Ruiter (Heemskerk). Uitslag jeugdklasse: 1. Van Hooff, 2. Tuyn, 3. Van de Outenaar, 4. A. Martens (alle Beverwijk), 5. C. Martens (Heems kerk). Hoe belangrijk het sociale werk van de vereniging „Weduwensteun", in 1927 door en voor het personeel van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. opgericht wel is, bleek uit de ledenver gadering. De vereniging heeft sedert haar oprichting ruim honderdtienduizend gul den aan weduwen uitgekeerd. In het af gelopen jaar bedroeg deze uitkering ruim 3.700.voor zeven sterfgevallen. De heer A. Geerlofs, voorzitter, kon in de jaar vergadering mededelen, dat het uit te keren bedrag per sterfgeval op 530, zou worden gehandhaafd voor het lopen de jaar. Het ledental is inmiddels toege nomen tot 1134. Nadat de aftredende bestuursleden de heren J. Wartenhorst, P. J. Bakker en P. Snijders waren herkozen werd ook het bestuursvoorstel aanvaard om leraren en leerlingen van de papiervakschool tot de vereniging toe te laten. „DE HEERENDUINEN' WEER OPEN GAAT Met ingang van 15 mei zal het gemeen telijke openluchtbad „De Heerenduinen" de poorten weer openen voor het nieuwe seizoen, wat de zwemlustigem in staat zal stellen om dagelijks een fris bad te gaan nemen in het verkoelende water. Het bad zal open zijn van 15 mei tot 21 juli dagelijks van 13 uur tot ongeveer 21 uur en gedurende de zomervakantie van 21 juli tot 2 september dagelijks van 7 uur 's morgens tot 21 uur. Na 2 september tot 16 september opnieuw van 13 tot 21 uur. Evenals het vorig jaar zullen ook nu weer de schoolkinderen voorrang krijgen bij het aanvragen van abonnementen en gezien het grote succes van de zomer seizoenen 1960 en 1961 toen duizenden abonnementen zijn genomen, zal dit aan tal zeker weer geëvenaard worden. Abonnementen zijn af te halen op 8, 9 en 10 mei van 14 tot 17.30 uur aan de kassa van „De Heerenduinen", waarna niet afgehaalde kaarten worden vernietigd. De Velser politie heeft licht kunnen brengen in de zaak van de bromfietsen, die regelmatig bij het Rex-theater te IJmuiden-Oost verdwenen. Men heeft twee ploegen jongens uit IJmuiden-Oost achter haald, die zich aan de diefstallen schuldig zouden hebben gemaakt. Regelmatig verdwenen bij het Rex-thea ter bromfietsen. Speciaal op zaterdag- en zondagavond was dit het gevaL De jon gens, die nu zijn achterhaald, vormden twee ploegen, een van twee, en een van vier jongens. De vermoedelijke hoofdda ders zijn door de politie in Verzekerde be waring gehouden. Ook twee onlangs in Haarlem wegge haalde bromfietsen zijn achterhaald. Een daarvan was nog in het bezit van de ver moedelijke hoofddader. De bromfietsen werden niet verkocht. De jongens, zouden er rondjes mee hebben gereden en ze daar na ergens hebben neergegooid, zodat er dus meer sprake was van praalrijden. noceooooooaoooc dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: A. F. J. Crama-Kirsten, z., Roemer Visserstraat 7 II, Haarlem; M. M. Bosschert-van Eden, z., Lindenstraat 57, IJmuiden-Oost; A. M. Woudenberg-Chris- tiaans, d., Roos en Beeklaan 74, Santpoort; J. H. W. Heijne-Zuidinga, d„ Rameau- straat 29, Heemskerk. ONDERTROUWD: J. G. Hoogendonk, Louise de Colignylaan 62, Santpoort-Zuid en J. C. T. Meijer, Wilstelaan 51, Sant poort-Zuid, t.a. Wüstelaan 51, Santpoort- Zuid; J. H. van Ruiten, Kerkweg 20, Half weg en C. E. M. Rutte, Valeriuslaan 52, Driehuis, t.a. Groeneweg 5, Halfweg; F. M, Bruijn, Haaimeetsewegje 5, Schore en T. Volmer, Grote Hout of Koningsweg 181, Velsen-Noord, t.a. Haaimeetsewegje 5, Schore; P. A. C. Brandsma, Nauwe Noor- derhorne, 26-28, Sneek en A. Evendijk, Rembrandtlaan 15, IJmuiden-Oost, t.a. Marktstraat 17, Bolsward; J. Penner, Pres. Steijnstraat 15, IJmuiden en H. Smit, Pres. Steijnstraat 15, IJmuiden; E. V. van den Eijnde, Burg. Enschedélaan 24, Santpoort en L. Hoeneveld, Vinkenbaan 18, Sant poort; B. J. V. Spoelstra, Dennenstraat 28, IJmuiden-Oost en A. Bijl, Paramaribo- straat 38, Santpoort, t.a. Bloemstraat 57 rd., IJmuiden; J. J. van Rixoort, Paul Kruger- straat 85, Ridderkerk en E. van Eijk, Ir. Krijgerstraat 32, Velsen-Noord; G. van 't Geloof, Mamixlaan 17, Driehuis en W. Grinwis, Wijkerstraatweg 118, Velsen- Noord, t.a. Mozartstraat 19, Heemskerk. GETROUWD: H. A. F. Moné en C. J. M. Rozemeijer, Breestraat 150, Beverwijk; H. J. J. Klous en J. M. van Kaam, Groenelaan 33, Beverwijk; G. Bos en P. J. Stals, Hont- horststraat 6, Heemskerk; N. P. Oostdam en M. E. Zwanenburg, Hogedijk 13, Zeven hoven; W. G. Potze en J. van Slooten, Rijn straat 112, IJmuiden; A. Jaspers en J. T. Blenk, Poolsterstraat 15, IJmuiden; W. Gravemaker en J. C. van Loon, Rijnstraat 122, IJmuiden; F. H. Ullrich en K. E. A. van der Schuit, Kievitlaan 6, IJmuiden- Oost. OVERLEDEN: F. J. Koks, 53 j., e. van D. van Bruggen, Hofgeesterweg 39, Sant poort; J. Samplonius, 84 j., wed. van P. van der Vlerk, Overbildtweg 11, Sant poort; W. de Bie, 67 j., e. van A. W. Wil- lems, Tuindershofje 8, IJmuiden-Oost; G. de Nijs, 67 j., wed. van C. A. M. Dijkman, Schans 16, Beverwijk.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11