Concertgebouworkest terug van ongeëvenaard succestoernee Plezierige expositie in „De Ark" Kerkconcert door Haarlems Christelijk Mannenkoor -UITGAAN IN HAARLEM i Fill Japanner die tijdens een concert gekucht had stuurde een excuusbrief aan de dirigent Haagse Comedie speelt twee premières voor Haarlem Werk van Lou Strik „In yt Goede Uur vervetal nkel sterk... prachtig «IJ En V R IJ D A G 4 MEI 1962 15 Tower fambswoollen sportcolberts v.a. 109,50 House of England Tower lichtgewicht zomerkostuums in Tyralon-80 149,50 House of England Tower lichtgewicht zomerpantalons va. 39,50 House of England MUZIEK TONEEL DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN LEZEN EN LATEN LEZEN T elevisieprogramma Jos. de Klerk Bob Buys Expositie van K.Z.O.D. in het Huis Van Looy De radio geeft zaterdag 1 HET CONCERTGEBOUWORKEST is gisteravond in Amsterdam terugge keerd van haar meest succesvolle en vol doening gevende tournee. In de afge lopen drieëneenhalve week hebben de 107 musici, onder leiding van Bernard Haitink en Eugen Jochum, vijftien con certen gegeven in zeven Japanse steden. Meer dan 45.000 Japanners hebben er een gemiddelde toegangsprijs van 20 en vaak een nacht lang wachten voor de concertzalen voor over gehad, om het beroemde orkest te zien en te horen. Miljoenen anderen hebben aan radio en televisie gekluisterd gezeten. De Japan se critici beschikten nauwelijks over vol doende superlatieven, om de prestaties van het orkest te prijzen. „NIMMER HEB IK een z.o dankbaar gehoor meegemaakt", aldus dirigent Ber nard Haitink. „Zodra de dirigent het po dium betrad viel er een stilte in de zaal die haast beangstigend was. Na afloop bleef men zitten. Niemand rende naar de vestiaire, maar men bleef om de musici met een warme ovatie te danken". „Nergens heb ik een dergelijke onge looflijke stilte tijdens het musiceren be leefd", zei ook dirigent Eugen Jochum, die Japan twee jaar geleden alléén be zocht. „Wij hadden enorm succes met de vijfde van Bruckner, een componist die daar vrij onbekend is. Het is een zwaar stuk, dat 80 minuten duurt, maar men was zeer enthousiast". DIRECTEUR P. C. HEUWEKEMEIJER had alle concerten als toehoorder in de zaal meegemaakt:„In de 25 jaar dat ik aan het orkest ben verbonden heb ik nog nooit in zo'n korte tijd vijftien concerten op een dergelijk hoog peil meegemaakt. Nooit heb ik zo veel geluk op de gezich ten van de toehoorders gezien. Meerma len kon ik tranen van ontroering niet be dwingen. Zo groot was het enthousiasme, dat vrijwel altijd toegiften*moesten worden gegeven. Vaak moesten er dwangmiddelen worden toegepast, om een eind aan het concert te maken, zoals het uitdraaien van het zaallicht. Het spelen van de volks liederen wilde ook wel eens helpen. Een van toehoorders, die tijdens een con cert enige malen had gehoest, stuude de volgende dag een briefkaartje aan de di rigent waarin hij zijn excuses aanbood. HET ORKEST speelde in Osaka, Yawa- ta, Hiroshima, Nagoya, Shizuahe, Tokio, en Koriyama. In de laatste stad stond een klas schoolkinderen op het perron, om de Nederlanders te verwelkomen met het zin gen van het lied „Piet Hein". De zalen in de diverse steden hadden een accommoda tie van 3000 tot 5000 toehoorders. Bernard Haitink noemde de akoestiek in de zaal van Osaka „subliem" en die van Tokio „schitterend". Gevraagd naar zijn indruk ken over Hiroshima, zei de dirigent: „Hi roshima maakte op mij een lugubere in druk, al is de stad dan ook geheel op gebouwd. Nee laat mij er maar niets van zeggen. Het publiek was daar nog dubbel zo aandachtig als elders". Even later vernamen wij, dat de heer Haitink in deze stad het initiatief heeft genomen tot het, namens het gehele or kest, neerleggen van een krans bij het voornaamste monument, dat aan de atoomaanval van 1945 herinnert. ALS VERTEGENWOORDIGER van het bestuur van de Orkeststichting en van de stad Amsterdam heeft de hoofdstedelijke wethouder van kunstzaken, mr. A. de Roos de tournee meegemaakt. Hij zei: „Het is een grote belevenis geweest. De Japanners zijn een krachtig levend volk met een grote culturele belangstelling. Al le zalen waren uitverkocht. Het succes De dirigenten van het orkest bij hun aankomst op Schiphol; links Eugen Jochum en rechts Bernard Haitink. belangrijk deel de oorzaak van ons suc ces geweest." HET ORKEST, dat op 8 april naar Japan vertrok, keerde naar Nederland te rug met een D.C.-8 chartervliegtuig, dat over de Pool vloog. Honderden familie leden en bewonderaars waren naar Schip hol gekomen, om de musici, die met de armen vol souvernirs uit het vliegtuig kwamen, te begroeten. Op het platform werden zij verwelkomd door de Japanse ambassadeur, burgemeester mr. G. van Hall en anderen. De voorzitter van de orkeststichting, mr. G. N. Greup sprak in een korte speech zijn vreugde uit over de behouden terugkomst van „dit kost bare bezit van Nederland". Naast de vele geschenken, waaronder een prachtige geisha-pop, werd na de aankomst door een tweetal bewonderaar- ters aan de beide dirigenten een fotoboek gen had verzameld van de dirigenten en over Japan aangeboden. Evenals verleden all? 107 m"Overal 'vaar wij kwa- j jaar na de tournee door de Verenigde men werden wij bestormd door jongelui. Staten zal het Concertgebouw-orkest in Vele musici werden voorts benaderd door het RAI-gebouw een concert geven voor mensen, die muziekles wilden nemen, al een massaal publiek. Dit concert zal op was het maar voor een uurtje in het 23 juni plaatshebben. Het eerste optre- hotel. De houding van het publiek heeftden na de Japanse reis zal op 14 mei de musici geïnspireerd en is voor een in het Concertgebouw zijn. van het orkest heeft Nederland en Am sterdam veel goed gedaan" Op een geluidsbandje hebben wij de Nederlandse ambassadeur in Tokio horen zeggen hoe dankbaar hij voor de komst van het orkest is geweest. „Het Concert gebouw-orkest is in Japan al sinds 1920 van de grammofoonplaten bekend. Als aan de komst van een orkest echter zo'n grote roem vooraf gaat, stelt dat hoge eisen aan dirigent en musici. Maar het is een daverend succes geworden. Om de betekenis hiervan te begrijpen dient men te weten, dat in Japan, dat regelmatig door de beste orkesten ter wereld wordt bezocht, een hoge standaard wordt aan gelegd". DIRIGENTEN en musici werden over al belaagd door handtekeningenjagers. Musicus S. Tromp vertelde: „Onze han den waren vaak stijf van het schrijven van handtekeningen. In Osaka heeft een man vijf dagen lang in ons hotel ver toefd, tot hij ten slotte de handtekenin- Advertentie Modenieuws uit Engeland pled de poule met brufna QYerruit." Chic en apart. Amsterdam, Regullersbreestr. 21-23 j tegenover Tuschlnskl Men herinnert zich misschien dat ik bij het bespreken van exposities in De Ark nogal eens tot een vergelijken kwam met wat verwacht kan worden van kan didaten voor de akte middelbaar tekenen. Thans kan men tot 28 mei in De Ark kennismaken met werk van de kwaliteit, die ik bedoel. Want Els Korver, die hier schilderijen, tekeningen, gouaches en gra fiek vertoont, heeft nog niet zo lang ge leden examen voor genoemde akte ge daan. Bovendien toont zij meer dan het minimum, dat voor de praktijkvakken ge- eist kan worden, zodat ik kan spreken van een allerplezierigste tentoonstelling. Veel hier heeft het karakter van de vlotte en rake studie. Els Korver heeft MET MEDEWERKING van de sopraan Tine van Raalte, de organist Simon C. Jansen en het Charlotte de Bourbon- schoolkoor, gaf Haarlems Christelijk Mannenkoor donderdagavond een uitvoe ring irn de Wilhelminakerk aan de Ge dempte Oude Gracht te Haarlem. Het koor, dat er kwantitatief blijkbaar niet op ach teruit gegaan is handhaafde onder zijn nieuwe dirigent, Teke Bijlsma, zijn stand. Het was ook nu en dan merkbaar, dat Bijlsma's pogingen om wat meer klaarte en kleur in het klankmateriaal te brengen, met goed gevolg aangewend werden. Dit wekt dan ook verwachtingen, dat het ensemble, onder de opwekkende stuwing van deze vlotte musicus een vrijmoediger en losser elan in zijn prestaties zal be reiken. LOS EN VRIJMOEDIG, en daarbij ook overtuigend klonk ook nu reeds de Hymne van Gebhard, muziek zonder problemen, die verlokt om er zich helemaal voor in te zetten. Koralen van Bach in bewerking voor mannenkoor zijn gevaarlijker din gen, niet alleen omdat het daarbij op moeilijker te bereiken evenwicht aan komt, maar ook omdat men ze uiteraard met een (overigens te loven!) ingetogen heid benadert, die de stemmen drukt en het vrij-uit zingen beknot. Een zeer aan nemelijk resultaat werd bereikt met het vaardig polifoon gecomponeerde „Miserere mihi" van Tom de Vries. En met het meer eenvoudig gezette „Benedictus" van M. Müller kwam men in klankverhouding en ongeremde zangvreugde de sfeer van de hierboven geciteerde Hymne al dicht na bij. Twee Valeriusliederen en het Wil helmus duidden op de herdenkingsdagen. Men zong in onze nobele volkshymne nog steeds: blijf ik tot den „doet". Ik hoop dat Teke Bijlsma er zijn zangers van zal weten te overtujgen, dat het niet„doet" maar gewoon „dood" moet zijn; al rijmt dit niet met „bloed", het is dan tenminste logisch, want „doet" is geen bestaand naamwoord en is het ook nooit geweest. In de zestien de eeuw toen het Wilhelmus gedicht werd, gold „oe" voor „oo". En wat het rijm Advertentie Naast 'lightweights' in wol met mohair en/o( zijde: Polyester met super Merinos- wol. Ideaal voor op reisl Advertentie Gemakkelijk In de vakantie Terylette, div. effen tinten, kreuk- en vlekvrij', plooifixi Amsterdam, Reguliersbreestr. 21-23 tegenover Tuschlnskl In het week-end van 12 en 13 mei zal De Haagse Comedie in de Stadsschouwburg twee premières voor Haarlem brengen; zaterdag 12 mei een voorstelling van „Pas op de verf" (Prenez garde a la- pain- ture), komedie in drie bedrijven van Rene Fauchois. Onder regie van Paul Steen bergen treden hierin op: Ida Wasserman, Joris Diels, Annie Leenders, Jan van Ees, Maria de Booy, Eric van Ingen, Bas ten Batenburg, Camille de Vries, Manfred de Graaf. De vertaling is verzorgd door Joris Diels, terwijl Hep van Delft het décor heeft ontworpen. Op zondag 13 mei volgt dan een opvoe ring van „Pour Lucrèce" van Jean Uuduöoux, vertaald door Max Nord onder de titel „De Enfel van het kwaad". De reg.e is m hanuen van Bob de Lange; oecurs en costumes worden verzorgd door .lairy Vvicn. De medespelenden zijn: Anny de Dange, Frans van der Lingen, Anne- Marie Heyligers. Carl van der Plas, Georgette Hagedoorn, Leo de Hartogh, Do van Stek, Wiebe Brandsma, Else Valk John Koch. Wim van Rooij, Kees Coolen en Ariette van Embden. Zondag 6 mei, Teyïers museum, 15 uur: Bespeling van 't 31-toons-orgel. Anton de Beer voert werken uit van Couperin, Badings en van hemzelf. Dinsdag 8 mei. Concertgebouw. 20.15 uur: Concert door het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest, o.l.v. Henri Arends, m.m.v. Branka Musulin, piano. Uitge voerd worden: Beethoven, Ouverture „Fid'elio" en Vierde pianoconcert en Tsjaikofsky, Zesde symfonie. Dinsdag 8 mei, Grote of St. Bavo kerk, 1617 uur: Orgelconcert door Piet Kee. Donderdag 10 mei, Grote of St. Bavo kerk, 1617 uur: Orgelconcert door iPet Kee. Vrijdag 4 mei, Stadsschouwburg, 20.45 u.: Opvoering van „Stilte der zee", bewer king door Jean Mercure van de gelijk namige novelle van Vercors, door de acteurs die dit spel onlangs voor de televisie opvoerden (Herdenkingsavond, Raad voor de Jeugd). Zaterdag 5 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Ensemble geep een voor stelling van „Een hoed vol regen", van Michael V. Gazzo. Onder regie van Jan Retèl treden o.a. op: Shireen Strooker, Joke v. d. Berg, Cor van Rijn, Sylvain Poons en Wim v. d. Heuvel. Zondag 6 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Ensemble herhaalt de voorstelling van „Een hoed vol regen" (Zie zaterdag). Maandag 7 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Theater met „De Leuge naar", blijspel van Goldoni. M.m.v.: Coen Flink, Richard Flink (regisseur), Winni- fred Bosboom, Martine Crefcoeur, Eric v. d. Donk. Gerard Hartkamp e.v.a. Bevrijdingsdag: Voor de feestelijkheden op zaterdag 5 mei zie men het program ma hiervan elders in deze editie. Zaterdag 5 mei, Concertgebouw, 20 uur: Het operettegezelschap „Diogé" geeft een uitvoering van de operette „Der Zigeu nerbaron" (Centrum Comité Koningin nedag). Zondag 6 mei, Concertgebouw, 14 uur: Feestmiddag verzorgd door het Haar lems Kleinkunst Theater. Zendag 6 mei. Tuinzaal Concertgebouw, 20 uur: Openbare dansavond. i Maandag 7 mei, Foyer Minervatheater, 20.15 uur: Hella Haase spreekt over moderne na-oorlogse Nederlandse romans en romanschrijvers (Heemsteed- se Kunstkring). Maandag 7 mei, Clubgebouw Kleverlaan, 19.30 uur: Speelavond van „Jeugd en Muiiek". Programma: Mozart, Handel, Brahms en Debussy. Dinsdag 8 mei en donderdag 10 mei. Stads schouwburg, 20 uur: Het Nieuw Operette Gezelschap geeft een uitvoering van de operette „Die Ungarische Hochzeit", op muziek van Nico Dostal. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 13: Tentoonstelling van schilde rijen, tekeningen, gouaches en etsen van Els Korver. Dagelijks geopend van 917 uur en op maandag, woensdag en vrijdag tevens tijdens de concerten van 1820 uur. Tot 26 mei. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Gedurende de maand mei expositie van grafiek van Lou Strik, dagelijks geopend van 1022 uur; dagelijks klassiek grammofoonplaten- concert van 2122 uur. Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstr. 41: Tentoonstelling van schilderijen van Josef Santen. Van 5 tot en met 27 mei. Dagelijks geopend van 10.3017 uur, zondag van 14—17 uur; bovendien vrij dagavond van 2022 uur. Hoofdwacht, Grote Markt: Tentoonstelling „Oranjebezoeken aan Haarlem in de laatste zestig jaar", ingericht door de vereniging „Haerlem". Van 5 t/m 12 mei dagelijks geopend van 1417 uur; 12 mei ook van 10—12 uur. Museum „Het Huis Van Looy", Kamper laan: Tentoonstelling van werk van 32 leden van het genootschap „Kunst zij ons doel". Tot 28 mei. Dagelijks geopend van 1012.30 en 13.3017 uur, zondag 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden Dagelijks geopend van 10-17 uur; zon dag van 13-17 uur. Bijzondere avond openstelling van 20.30-22.30 uur (ook zon dag). Teylermuseum Spaarne 16: Tentoonstelling uit eigen bezit. Schilderijen 19de en 20- ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen, his- torisch-natuurkundige instrumenten. 31- tooms Fokker-orgeL Dagelijks geopend Lijst van aanwinsten der Stadsbibliotheek: Romans: Berkhof, Omnibus (Inspecteur Mar cus in Marokko - De dood is in Napels - De commissaris gaat uit stelen); Mann, Oordeel te Neurenberg; Pressburger, De muis stierf op zon dag, de la Roche, Finch's fortuin; Simenon, Maigret en het huis van de rechter; van Salo mon, Die Geachteten; Gardner, The case of the perjured parrot; Ustinov, Add a dash of pity Ontwikkelingsboekende Vreese, Over hand schriften en handschriftenkunde; Modern niet- godsdienstig humanisme door W. Ban ning, H. Bonger, J. P. van Praag e.a.; West, Homosexualiteit; Klijn, Inleiding tot het Nieuwe Testament; van Leeuwen, Studies in godsdienst, occultisme en esoteriek; Emigratie 1960, verslag over de werkzaamheden van de organen voor de emigratie; Noordatlantische Verdragsorganisatie, de Kopp, Teilhard de Chardin; Crain, Wat is reuma en wat is er aan te doen?; Yü-fei, Oos terse keukengeheimen; Verlichting, door J. W. Favié, C. P. Damen, G. Hietbrink e.a.; Maschler, New English dramatists: Ibert, Antoine de Saint- Exupéryde Poortere, Martinus Nijhoff; Böll, Hier is Tibten, verhalen, essays en een hoorspel; H. F. Boot 85 jaar, eretentoonstelling; Heerkens, Zelf maken, zelf bespelen; Werumeus Buning, Woestijnen van water, ontmoetingen met zeeën, zeevolk en water; Kennan, Rusland en het wes ten onder Lenin en Stalin; Haarlem, een onder zoek naar de sociale structuur, een bijdrage voor een reconstructie en saneringsbeleid; Sociale at las Noord-Holland, dl. 1: Bevolking; Jaarverslag Stichting Haarlems Bloei 1961. (behalve op maandag) van 11-15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13-15 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat: Oude religieuze kunst, sehilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Het museum is geopend iedere werkdag, uitgezonderd maandag van 10-12.30 en van 13 30-17 uur; op zon- en feestdagen van 14-17 uur VOOR VRIJDAG NATIONAAL PROGRAMMA: 19.50 Do denherdenking. 20.10 Pauze. 20.15 Journaal en weeroverzicht. VARA: 20.30 Dagboek van Anne Frank, toneelstuk. VOOR ZATERDAG NTS: Eurovisie: 14.45 Reportage van de wedstrijd om de Engelse voetbalbeker te Londen. KRO: 16.45 Verkeer... ver keerd. 17.00-17.30 Voor de kinderen. 19.30 TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weer overzicht. 20.20 Nationaal programma: De Pilotenlijn, gefilmde documentaire. KRO: 21.00 Zaterdagavond-akkoorden, ga .,dood-bloed" betreft, dit is een kwestie van Zeeuws en Brabants dialect, terwille van de logica doen wij verstandig ons daar niet aan te stor- al doet de meerderheid in Nederland het verkeerd. VAN DEZE „SCHOOLVOSSERIGE" stunt afstappend, kan ik verder vertellen, dat het schoolkoortje onder leiding van Teke Bijlsma enige frisse liederen van Wim Terburg zong en een niet onaardige indruk wist te wekken met een mooie, in zwevend ritme gezette Psalm 149 van een niet genoemde comoonist. Waar het zingen van de kinderen wel eens even ontstemde, was het voor de handliggend, dat een te klein stijgende secund de oorzaak was ge weest. Overigens verdiende het jeugd- ensemble een compliment voor de uit spraak. Tine van Raalte gaf een welbegrepen vertolking van een fraai solo-motet van Heinrich Schütz, in diens kenmerkende rappresentativo-stijl, waar het vooral op uitdrukking van de tekst aankomt. Met een intelligente voordracht van het „Pie Jesu" uit het „eRquiem" van Fauré en het „Magna res" van Hendrik Andriessen maakte zij een betrekkelijk tekort aan vocale glans in de hoogte goed. De fraai getinte orgelbegeleidingen, waarmee de zangeres door Simon C. Jansen gediend werd, hielpen bovendien niet weinig mee om deze fraaie zangstukken sfeer en expressie te geven. ALS SOLIST optredend dwong Simon C. Jansen met virtuoze techniek en goede smaak het orgel tot verrassende effecten, vooreerst met een paar orgelkoralen van Bach, vervolgens met diens briljante Toccata in d en tenslotte met de Tien Inventies van Albert de Klerk. Het was alles orgelkunst op zijn best. Een talrijk publiek toonde belangstelling voor deze avond. smaak en toont talent voor het portret. Zij heeft een goed gevoel voor de houding harer modellen, zij heeft een even goed gevoel voor de atmosfeer rond de dingen. Mooi van expressie en licht is een klein vrouwenportret (no. 20). Een zwak heb ik ook voor het portret van Mevr. But- tinghausen, dat naar ik weet goed gety peerd werd, want ik herkende het model op slag. Toch ben ik erg benieuwd naar het vervolg in Els Korvers ontwikkeling. Want zij zal op de duur toch ook meer door werkte zaken moeten maken dan de hier vertoonde, en dat met het gevaar dat zij iets van haar zwierige voordracht voor een tijd kwijt raakt. Ik hoop dat zij daar goed doorheen komt, als zij inder daad tot het betrachten van enige ver dieping komt. Met zulke gaven als de hare is zij ver plicht tot meer. Meer bijvoorbeeld dan het charmante stilleven met vruchten. In haar grafiek gaat zij al verder. De tech niek eist nu eenmaal een overdachter con cipiëren en dat blijkt zij gelukkig aan te kunnen. Bewonderenswaardig is haar ets, die zij „Dien als Titus" noemde. Men beseffe dus dat we hier te doen hebben met een expositie van iemand, die aan het begin van een loopbaan staat. Els Korver heeft bovendien nog wat voor op collega's, die in eenzelfde periode ver keren. Een expositie van iets mindere kwa liteit kan nog met welwillendheid beke ken worden. Te veel tentoonstellingen hier vermochten dat nauwelijks op te roepen. Kandidaten voor exposities dienden eigen kwaliteiten dit keer eens te meten aan die van Els Korver. Advertentie ff „In 't Goede Uuur" wordt deze maand werk van de graficus Lou Strik geëxpo seerd. Striks technisch kunnen en kennis zijn groot te noemen. Ik leerde hem waar deren om zijn houtsnedes, die thans hout gravures genoemd mogen worden. Tussen het zwart en het wit kwam het grijs van de arceringen. In een tijd als deze wordt een vakmanschap als dat van Strik mis schien met wat minder interesse bekeken dan voorheen. Voor wie enigszins met dit vak op de hoogte is kan het beschouwen van Striks prenten een boeiend iets zijn. Men bekijke bijvoorbeeld eens de nieuw jaarskaart. met een naakt en een met pijl en boog gewapende centair, op de zo prach tige beheerste structuur der lijnen. Het is namelijk niet onmogelijk dat sommige beschouwers niet direct door Strik geboeid worden, daar werk in deze vormgeving al vaak vertoond is en veelal niet meer pre tendeert dan illustratie te zijn. Bovendien lijkt hier sprake van enige koelheid, on danks een expressionistische tendens en zelfs een wat karikaturaal vormen. Bij een dergelijke beheersing en wil tot nog ver dere ontwikkeling, moet de verbeeldings kracht van de kunstenaar wel zeer bijzon der zijn wil 't werk ons idrect boeien. Strik toont verbeeldingskracht, maar zijn ver beeldingen hebben misschien enige uitleg nodig. Wie Strik om meer zou willen be wonderen dan om het louter schone resul taat doet dan goed zich in te leven in het ontstaan en de groei van deze prenten. Uit Striks wijze van steken zal ons dan een grote gevoeligheid blijken. Hoewel Strik zich ook in andere technieken thuis toont, prefereer ik zijn houtgravures omdat ik door deze welllicht het meest van de mens Strik te zien krijg. Bij liefhebbers van gra fiek zal hij ook met andere werk zeker respect afdwingen. Hij vertoont eruditie en ook dat maakt een ontmoeting interes sant. Gisteravond is in het huis Van Looy aan de Kamperlaan in Haarlem een ten toonstelling geopend van werken van 32 leden van de vereniging „Kunst zij ons doel". Na een kort inleidingswoord van de voorzitter van de vereniging, de Spaarn- damse kunstschilder L. Spierenburg, na men de aanwezigen een halve minuut stilte in acht ter nagedachtenis aan de onlangs overleden leden S. H. de Roos en dr. A. Melchior. Vervolgens opende mr. M. J. M. To- nino, ambtenaar van culturele zaken in de gemeente Heemskerk, de tentoonstel ling. „Het is de bedoeling dat de men sen die deze expositie bezoeken niet al leen het werk dat hier hangt zullen be zichtigen maar er ook toe zullen komen de schilders op hun ateliers op te zoe ken om daardoor een betere keuze te kun nen maken", zei de heer Tonino die ver der constateerde dat vele Nederlanders gemakkelijker geld uitgeven voor dure luxe-voorwerpen dan voor een goed schil derij. In de tentoonstelling, die wordt gehou den tot 28 mei, worden schilderijen en enkele beeldhouwwerken geëxposeerd. Bij aankoop van kunstwerken wordt subsidie verleend door het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. EXPOSITIE IN BLOEMENDAAL. De tentoonstelling van werken van in Bloemendaal woonachtige beroepskunste naars, die in huize „Bloemendaal" gehou den zal worden, zal op zaterdagmiddag 12 mei om drie uur door de Bloemendaalse varieerd programma. 21.50 Sport. 22.10 wethouder van Onderwijs, mejuffrouw dr TV-film 22.40-22.50 Epiloog. M E. Nolte, geopend worden A A ttKOND/G//1G£H sn BESCHOUW!M GE tl HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 16.00-24.00 Nationaal Programma. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws en postduivenberichten. 8.19 Muzi kale ochtendpost (gr.) 8.35 Van de voor pagina, praatje. 8.40 Grammofoonmuziek. 8.50 Wegwijs, tips voor toeristen. 9.00 Gym nastiek voor de vrouw. 9.10 Kerkorgelmu- ziëk (gr.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Vocaal vrouwenensemble. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 Lichte muziek. 10.50 Tentoonstellings agenda. 10.55 Jazzmuziek. 11.20 Sport. 11.45 Lichte grammofoonmuziek. 11.45 Lichte or kestmuziek en zang. 12.15 Van de wieg tot het graf: vragenbeantwoording. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.34 Lichte muziek. 12.50 Oranje in 't zilver, reportage Koninklijk bezoek aan Zwolle. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Jazzmuziek. 13.35 Tussen mens en nevel vlek, lezing. 13.50 Jazzmuziek 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Kanttekeningen, lezing. 15.00 Operettemuziek (gr.) 15.30 Weekjour- naal. NATIONAAL PROGRAMMA: 16 00 Toespraak. 16.05 De helden van Nova Zem- bla, hoorspel voor de jeugd. 16.45 Lichte orkestmuziek. 17.15 Actualiteiten, of: gram mofoonmuziek. 17.30 Onze industrie, bron van nieuwe welvaart, klankbeeld. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte orkestmuziek. 18.45 Oranje in het zilver: reportage van net Koninklijk bezoek aan Arnhem. 19.00 Die vijfde dag in mei: Kerkelijke herdenkings bijeenkomst. 20.00 Nieuws. 20.05 Dit is ons leven!: feestelijk gevarieerd programma. 21.30 Promenade-orkest en zangsolisten. 22.00 Ik en de horde, hoorspel. 23.00 Nws. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.50 Dag sluiting. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 KRO. 15.55-24.00 Nationaal Program ma. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Geestelijke lie deren. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag (gr.). 8.50 Van en voor bejaarden. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Klassieke mu ziek (gr.). 11.00 Voor de zieken. 11.45 Or gelconcert (gr.). 12.00 Middagklok-nood klok. 12.04 Licht lunchconcert (gr.). 12.50 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Strijkorkest: amusements muziek. 12.50 Lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.25 Kerkelijke fanfare: amusementsmuziek. 13.50 Teenagerkeuze (gr.). 14.10 Franse les. 14.30 Voor de jeugd. 15.30 Voor elk wat wils (gr.). NATIONAAL PROGRAMMA: 15.55 Tweede helft v. d. eindstrijd om de Engelse voetbalbeker en grammofoonmu ziek. 17.30 Onze industrie, bron van nieu we welvaart, klankbeeld over de wederop bouw van onze nijverheid na de tweede we reldoorlog. 18.00 Nieuws. 18.15 Licht en semble. 18.45 Oranje in het zilver: repor tage van het koninklijk bezoek aan Arn hem. 19.00 Die vijfde dag in mei: kerke lijke herdenkingsbijeenkomst. 20.00 Nws. 20.05 Radiophilharmonisch orkest, groot koor en solisten: Klassieke muziek. 21.20 Oranje in het zilver: reportage van het koninklijk bezoek aan Utrecht. 21.30 In strumentaal kwartet: Klassieke muziek. 22.00 Ik en de horde, hoorspel 23.00 Nws. 23.10 Kamerorkest: Moderne muziek. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nieuws. Brussel 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 Filmkroniek. 14.30 De Academie der Discofielen. 15.40 Gevarieerde muziek. 16.00 Theaterkroniek. 16.20 Amusementsmuziek. 16.45 Reportages over de technische bij stand aan de ontwikkelingslanden. 17.00 Nieuws. 17.15 Dagklapper en liturgisch bericht. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gevarieerde grammofoonmuziek. 18.00 Or gelrecital. 18.30 Voor de soldaten 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Dans en amusementsmuziek. 21.00 Operettemu ziek. 22.30 Gevarieerde muziek. 23.00 Nws.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15