Moordproces in München levert voldoende stof voor sensatie Politiedeskundige schoot schromelijk tekort o.fcx f President De Gaulle heeft niet veel tijd voor parlementsleden Onderwij svernieu wing een nationale zaak" Het einde van de bruiloft I MODIEUS HAAR THUIS ZELF DOEN GEERVLIET KLEURSPOELING Golf van stakingen in Groot-Bittannië Urogist hééft meer..ivéét meer! IS Hij wil aftreden als de mammoetwet verworpen mocht worden Eerste televisiebeeld via satelliet overgeseind Spionagenet opgerold in West-Duitsland Spiridonov in ongenade? POLY-COLOFt Eerste kernontploffing al in 1908 geschied? Congres over Delta-recreatie Fa. B. J. VAN HEMT ^HOORTOESTELLEN HOORBRILLEN y OORHANGERS VRIJDAG 4 MEI 1962 17 .JPiPii U merkt niets - anderen merken niets! tampons Spelletje Dolce vita Bestuurshervorming in de Engelse kerk aanbevolen a-Be ,95x 145 PLAIDS Zaalberg 100% WOL ƒ41.75 Lagerhuisdebat over de verpleegstersionen Canadese predikant brengt bezoeken aan Eichmann diverse merken de 5* Geprikkelde mr. Cals in Tweede Kamer: Geen uitstel Veel absenten Vier Oostduitse agenten gearresteerd AÊm m Russische theorie over een ramp in Siberië (Van onze correspondent) BONN. „Die schedel had een tong en kon eens zingen", zegt Hamlet als de doodgraver bij het graven van een graf voor Ophelia een schedel opschoffelt. Dezelfde lugubere gedachtengang zul len velen gehad hebben toen dezer da gen in de rechtbank in München bij het proces tegen Vera Brühne en Johann Ferbach uit een kartonnen doos de schedel tevoorschijn werd gehaald van de Münchense arts dr. Praun, die vol gens de aanklacht door Ferbach werd doodgeschoten. In dit proces, dat in West-Duitsland met de grootste aandacht wordt gevolgd, wil de officier van justitie bewijzen dat me vrouw Brühne, eens de vrouw van de com ponist Lothar Brühne, de slotenmaker Jo hann Ferbach aanzette tot moord op dr. Praun en diens huishoudster, Elfriede Klop omdat Praun aan Vera Brühne in zijn tes tament een villa met een tuin aan de Cos ta Brava had vermaakt. Tot de moord zou het gekomen zijn nadat Praun aanstalten had gemaakt zijn villa in Spanje te ver kopen, waardoor dit fraaie bezit Vera Brühne door de neus zou worden geboord. Kernpunten in het proces zijn: 1) kan dr. Praun, na zijn huishoudster te heb ben vermoord, zelfmoord hebben ge pleegd?, een mogelijkheid, die anderhalf jaar lang door de politie voor zeker werd gehouden en die door de deskun digen eveneens wordt opengelaten. 2) Was Praun inderdaad van plan zijn Advertentie Miljoenen moderne vrouwen voelen zich met o.b. tampons veilig - altijd en overal! Sport, fietsen, dansen, baden. Alles kunt u blijven doen. Heerlijk vrij en ongehinderd door gordel. Geen ver band of spelden. Onmerkbare Bescherming o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet - ziet men niet en merkt men niet. Gemakkelijke toepassing Bij o.b. tampons heeft men geen schuifkoker nodig. Men kan ze mee nemen in het kleinste tasje en na ge bruik altijd ongemerkt wegdoen. Onopvallend en absoluut safe o.b. tamporfs tekenen zich met af onder nauwsluitende kleding of bad pak en... u kunt zich veilig voelen onder alle omstandigheden. Medisch verantwoord Wetenschappelijk onderzoek in Ame rika en vele West Europese landen heeft aangetoond.dat de o.b. methode aan alle eisen vande moderne maand- hygiëne voldoet. de moderne maandhygiëne Per pakje van 10 tampons .voldoende voor maandelijks gebruik) Normaal f 1.-. Speciaal f 1.25 1 GRATIS Aan Drogerijen Mij., Mijdrecht I Gelieve mij in discrete blanco envelop te zenden gratis en franco uw uitvoerig I I geïllustreerde brochure met proefpakje o.b. tampons 0 N 1 Naam - Straat I Woonplaats I HD NR 4 Spaanse bezittingen te verkopen? 3) Was de verhouding tussen Vera Brühne en Ferbach zo, dat hij bereid was voor haar twee moorden te plegen? 4) Werd Ferbach betaald voor zijn diensten met een auto, die hij in april 1960, in de da gen voor de moord, van Vera Brühne kreeg of kocht? 5) In hoeverre kloppen de alibi's van verdachten? Op de dag van de moord beweert Vera Brühne in Bonn te zijn geweest., Ferbach bracht naar zijn zeggen de twee nachten voor Pasen 1960 al drinkende en de kroe gen aflopende door. Na afloop van zijn slemppartijen zou hij geslapen hebben bij zijn vaste vriendin. Het proces is nu een week aan de gang. Vier weken heeft men ervoor uitgetrokken en het is dan ook voorbarig om een reke ning op te maken. Maar wel kan men al vast zeggen dat Vera Brühne een slechte en Ferbach een goede indruk heeft ge maakt bij de verhoren. Mevrouw Brühne verstrikte zich in een onvoorstelbaar aantal tegenspraken over haar doen en laten twee jaar geleden. Verder bleek uit haar getuigenis dat zij voor geld bereid was om ver, zeei ver te gaan. Haar merkwaardige verhouding met dr. Praun, die zij be schreef als een vrouwenjager, bleek als basis haar winzucht te hebben. Ook in haar onoverzichtelijke relaties met ontel bare andere mannen speelde geld steeds een grote rol. Ferbach kwam beter uit de bus. Hoe wel ook hij geen sluitend alibi tevoorschijn kon toveren, sprak hij zich geen enkele keer tegen en zijn bewering vroeger zelfs nooit van dr. Praun te hebben gehoord en van diens gewelddadige dood pas uit de kranten te hebben vernomen, klonk zeer geloofwaardig. De relatie tussen de een voudige Ferbach en Vera Brühne, doch ter van een vroegere burgemeester van Bonn en levend in een welgestelde bohème wereld, bleef overigens duister. tekortschieten van het politie-onderzoek na het vinden van de dode man en zijn huishoudster. De leider van het onderzoek, Rodatus, was meteen zo overtuigd dat het een zelfmoord was, dat hij niet eens de moeite nam vingerafdrukken te ma ken van het pistool, waaruit de dodelijke kogels afgevuurd waren. Aan cognac, die op een tafeltje klaarstond, deed de poli tie zien tegoed en dan nog wel met glazen, die op tafel stonden en waarop dus eveneens vingerafdrukken hadden kun nen staan. Helemaal ongelooflijk tenslot te was dat Rodatus de uitgehongerde en blinde hond van dr. Praun in een zijvertrek afmaakte met een van Prauns pistolen, waarschijnlijk zelfs met dat waarmee de moordende schoten werden afgevuurd. Bij een onderzoek op de plaats van het misdrijf aan de Starnberger See, waarheen rechtbank, verdachten en som mige getuigen dinsdag togen, kreeg Roda tus de wind van voren. Hij raakte daar door zo van zijn stuk, dat hij huilend tegen journalisten zei „Ik heb al ver schillende moorden helpen oplossen. Nu maakte ik een fout, en daar begint ieder een op mij te schelden." Sleutelfiguren in het proces zijn Silvia Brühne, de dochter van verdachte, en een zekere Schramm, een man die bij Ferbach in de cel zat tijdens diens voorarrest. Vol gens Silvia en Schramm zouden Vera Brühne en Ferbach tegenover hen een soort biecht hebben afgelegd, waarin zij hun aandeel in de moord op dr. Praun hadden toegegeven. Vera Brühne had ove rigens in de hele zaak op een gegeven ogenblik zo'n plezier, dat zij een „moord spelletje" bedacht voor haar en haar doch ter, waarin zij de moord op Praun, zoals die toen in de pers werd beschreven, pro beerde te reconstrueren. Nog verdachter dan dat is dat zij door toevoegingen in het dagboek van hadr móe der heeft- geprobeerd éeh alibi te produ ceren vóór de dag van de moord. De Mün chense officier van justitie wil nu bewij zen dat zij dit al heeft gedaan voordat de moord nog maar was ontdekt. Praun en zijn aantrekkelijke huishoudster „het rustpunt in zijn leven" volgens een ge tuigenverklaring werden namelijk op witte donderdag van 1960 vermoord maar pas na Pasen ontdekte men hun ontzielde lichamen in het landhuis van Praun aan het Beierse meer van Starnberg. Twee facetten van de verhoren van de laatste dagen maken de zaak vooral moei lijk. Ten eerste het inzicht dat men door de verklaringen van de goed geklede mondaine Vera Brühne kreeg in het dolce-vita bestaan van zekere kringen in München en omgeving. Iedereen bleek met iedereen erotische betrekkingen te hebben, of het nu een verre vriend be trof of een goede buur. Het wisselen van partner in dit milieu was zo van zelfsprekend, dat het rechtbank en publiek duizelde en niemand meer begreep wie nu met wie betrekkingen onderhield. Een tweede facet is het schromelijk LONDEN (Reuter) Twee commissies van de Kerk van Engelnad hebben aan gedrongen op ingrijpende veranderingen in het systeem van kerkbestuur en op grotere bevoegdheden voor de leken. De hoofdaanbeveling van de commissies be treft afschaffing van de kerkvergadering :n instelling in de plaats daarvan van een lgemene synode van bisschoppen, geeste lijkheid en leken die de kerk zou moe ten besturen. De commissies zijn destijds ingesteld door de convocaties van Canterbury en York die de kerkelijke administratie in respectievelijk het zuiden en het noorden van Groot-Britannië verzorgen en waarvan Ie leken zijn uitgesloten. De convoca ties zullen niet voor hun bijeenkomst in ';tober over de aanbevelingen beslissen. Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12839 (Van onze correspondent) LONDEN. De golf van stakingen en stakingsdreigingen ter ondersteuning van de salarisacties van de onderbetaalde ver pleegsters in Groot-Brittannië groeit aan op het ogenblik dat de regering heeft beslo ten maandag over een week in het Lager huis een debat over deze kwestie te hou den. Ford heeft een ultimatum aan de ruim 31.000 arbeiders van dit bedrijf gezonden Indien zij vandaag gevolg zouden geven aan hun voornemen om een symbolische staking van een uur te houden, zullen de besprekingen over hun eigen looneisen, wel ke op het punt staan te worden gehouden worden uitgesteld. De verwachting was echter dat de korte staking met steun van alle betrokkenen zou doorgaan. In Noord-Londen hielden duizend metaal bewerkers donderdag een proteststaking van een halve dag. Vandaag zouden dui zend bouwvakarbeiders, die werken aan een elektrische centtrale in Essex demon streren. Woensdag zou Macmillan met brie ven worden gebombardeerd. Verpleegsters zullen 35.000 individuele protestbrieven aan de premier sturen. In Liverpool zouden van daag tweeduizend verpleegsters uit het noordwesten en Noord-Wales in uniform een protestmars houden Van de zijde van de organisatie van verpleegsters en vroedvrouwen is echter te kennen gegeven, dat, hoewel men dank baar is voor de morele steun welke van alle zijden wordt ontvangen, het verkeerd zou zijn wanneer de sympathisanten han delen in strijd met het advies van hun bonden. De verpleegsters willen niet dat zij terwille van haar in moeilijkheden ko men. Er is hoop dat de nationale staking van havenarbeiders voor looneisen, die op 14 JERUZALEM (Reuter) William L. Huil predikant van de Canadese Evange lische kerk, die in Jeruzalem woont, heeft gezegd dat Adolf Eichmann „er ernstig over nadenkt of hij verkeerd gedaan kan hebben" met het volgen van de nazi-leer en het deelnemen aan het doden van de Europese Joden tijdens de oorlog. Huil heeft Eichmann geregeld bezocht sinds deze in hoger beroep gegaan is. „Hij leest gedeelten uit de Bijbel die ik hem heb voorgesteld misschien leest hij wel meer en tijdens mijn volgende bezoek spreken wij daarover. Ik heb het gevoel dat wij het punt genaderd zijn waarop hij er ernstig over nadenkt of hij verkeerd gedaan kan hebben". Huil zei berichten dat Eichmann tegen zijn vrouw gezegd zou hgbben dat hij tot het inzicht is gekomen dat anti-se- mitisme verkeerd is, zeer onwaarschijn lijk te achten. PRINCETON (New Jersey) (V.S.) (AP) De Zwitserse theoloog dr. Karl Barth heeft verklaard te hopen dat Israël Eich mann niet- zal executeren en hem „iets als genade zal schenken". Advertentie Koningstraat 11 - Haarlem JA Telef. 16171 PARIJS (Reuter) President De Gaulle heeft donderdag een, naar wat genoemd werd, ietwat kille ontvangst bereid aan de voorzitter van de Nationale Vergadering, Chaban-Delmas en de nieuwgekozen vice- voorzitters, secretarissen en andere func tionarissen van de kamer, allen lid van het parlement. Het is traditie, dat de voorzitter van de Nationale Vergadering, die zelf voor de gehele duur van de parlementaire zit tingsperiode is gekozen, de nieuwe functio- Advertentie (Van onze parlementaire redacteur) Met een klemmend beroep op de Tweede Kamer om de mammoetwet met een zo ruim mogelijke meerderheid aan te nemen heeft minister Cals gisteren zijn redevoering bij de algemene beschouwingen in tweede termijn beëindigd. De Kamer zal straks beginnen aan de artikelsgewijze behandeling van dit zo zeer betwiste voorstel, dat het hele voortgezet onderwijs in één wet wil samenvatten. Eerst zal evenwel binnenskamers beraad worden gevoerd over de 112 ingediende amendementen. Minister Cals, die zich soms duidelijk geprikkeld toonde, be toogde dat niemand geheel zijn zin kan krijgen en dat regering en Staten-Gene- raal moeten pogen samen een oplossing te vinden. De bewindsman wil zijn ambt niet langer vervullen als het ontwerp mocht worden verworpen. Aanneming met een kleine meerderheid zou hij jammer vinden, maar dat zou hem er niet van weerhouden het wetsontwerp van kracht te laten worden. Bitter teleurgesteld was de bewindsman over het verwijt van de heer Tilanus (C.H.), dat hij langs de grondwet zou zijn .heengewandeld". „Aan vriendelijke woor den over een knap betoog heb ik weinig," aldus de minister. „Ik had liever gezien dat de heer Tilanus wat dieper op mijn betoog was ingegaan; het lijkt erop of hij langs mijn betoog is heengelopen." Mr. Cals citeerde een verslag van een op 25 maart 1959 ten tijde van de kabinetsfor- matiè gevoerd gesprek tussen hem en de leiders van de drie confessionele fracties, onder wie de heer Tilanus. Kernpunt was de verhouding van het mammoetontwerp tot de grondwet. Er zou toen een oplos sing zijn bereikt waardoor de drie betrok ken partijen (K.V.P., A.R.P. en C.H.U.) niet principieel uit elkaar zouden vallen. De fractieleider van de C.H.U. kon dus volgens de minister geen principiële be zwaren hebben. Minder seherp was minister Cals jegens mevrouw Van Someren-Downer (V.V.D.), die geen verwerping van het ontwerp wil de, maar wel een schorsing om gelegen heid te geven voor nader beraad met on derwijskringen. „Is mevrouw Van Some ren nu werkelijk zo'n vreemde in het Je ruzalem van het onderwijs?" vroeg de be windsman. „Zij weet toch hoeveel ver deeldheid er bij de onderwijsorganisaties bestaat?" De minister zag geen enkel heil in nieuw uitstel, dat wederom vele jaren zou vergen. „We moeten nu samen kno pen doorhakken," zei hij. Volgens ir. Van Dis (S.G.P.) zou de mi nister zich voor een deel hebben geba seerd op de r.k. staatsleer. Zelfs zou hij bij de schriftelijke voorbereiding van het ontwerp zinsneden uit een pauselijke en cycliek hebben overgenomen. Toen de heer Van Dis dit ter sprake bracht, kon minister Cals zich niet langer bedwingen. Hij interrumpeerde de stug doorsprekende afgevaardigde van de S.G.P., daarbij aanvoerende dat hij als mi nister op elk ogenblik van het debat het woord kon vragen. Dit bezorgde hem een opmerking van voorzitter Kortenhorst, volgens wie een mi nister zich voor interrupties niet kan ba seren op het Reglement van Orde. Het moet voor de minister teleurstellend zijn geweest, dat in de Laai het aantal Kamerleden tijdens zijn rede steeds ver minderde. Hij maakte er enige duidelijke De Amerikaanse luchtmacht heeft mee gedeeld dat op 24 april de eerste geslaagde proef is genomen met het overseinen van een televisiebeeld tussen twee punten op de aarde door het te laten weerkaatsen te gen een satelliet in een baan om de aarde. Het beeld werd geseind van een station in Californië naar een laboratorium in Westford, Massachusetts, dus over de ge hele breedte van de Verenigde Staten, een afstand van ongeveer 4.200 km. Het beeld heeft echter naar en van de satelliet een afstand van 5.000 a 6.000 km. afgelegd. De kwaliteit van het eerste beeld was niet goed. Het maakte de indruk van een slecht afgesteld televisie-apparaat met veel „sneeuw" in het beeld. Een aan journa listen getoonde foto van het ontvangen beeld liet echter duidelijk zien wat het eer ste beeld is dat via een satelliet is ver zonden: een kaart met de letters M.I.T. mei zou beginnen, zal worden vermeden. (Massachusetts Institute of Technology, toespelingen op. De heer Engelbertink. een der onderwijsdeskundigen van de K.V.P., had de vorige dag iets opgemerkt, waarop de minister nu wilde antwoorden. Maar hij was niet meer aanwezig. „Ik hoop, dat de heer Engelbertink inmiddels zijn trein ge haald heeft," aldus mr. Cals scherp. De minister was wel in staat te ant woorden op vragen van mr. Roosjen (A.R.) die echter niet in de vergaderzaal was, maar met een gast op de gereserveer de tribune werd ontdekt. „Welnu, dan zal ik me maar tot de tribune richten!" merkte de minister lakoniek op. De heer Roosjen voelde zich toch niet erg op zijn gemak, want enkele ogenblikken later ver scheen hij in de vergaderzaal. De minister sprak nog over de zogenaamde brugklas, de planprocedure, het Grieks op het gymnasium-B en de uitvoerings bevoegdheid van de Kroon, allemaal pun ten die van een of meer zijden sterk zijn betwist. Bij de artikelsgewijze be handeling zullen we er nog wel meer over horen. De strijd zal dan wellicht hoog oplaaien. Aan het eind van zijn algemene be toog, dat vaak een bewogen karakter droeg, verklaarde minister Cals dat ver nieuwing van het onderwijs, „waar we hoe dan ook toe zullen moeten komen een nationale zaak is, waarvan hij graag zou zien dat deze ook nationaal zou wor den behandeld. „Ik wilde", aldus de mi nister met een heftig_ gebaar, „nog eens duidelijk zeggen waar het op staat". (Van onze correspondent) BONN In Koblenz en omgeving is het de Westduitse politie gelukt een spionage net op te rollen en vier verdachten te ar resteren. Onder hen bevindt zich een echt paar, dat door het Oostduitse ministerie van staatsveiligheid speciaal voor agen- tenwerk in West-Duitsland zou zijn opge leid. Het oprollen van het spionagenet is nog in volle gang en men verwacht nog meer arrestaties. Al enige tijd lang schijnen de agenten geschaduwd te zijn. Van de vier arrestan ten is bekend dat zij de speciale opdracht hadden hun Oostduitse opdrachtgevers in lichtingen te verschaffen over militair- technische zaken en over de in de omge ving van Koblenz gestationeerde troepen van het Westduitse leger. Koblenz is de grootste garnizoensstad van het leger in de bondsrepubliek. Om hun eigenlijke doeleinden te verhul len hadden de agenten onopvallende baan tjes. Een van hen was leider van een taleninstituut te Koblenz. Het bekend worden van de arrestaties en het oprollen van het spionagenet schijnt tegen de bedoeling te zijn geweest van het openbaar ministerie in Karlsruhe, dat de leiding van de opsporing in handen heeft. In elk geval toonde men zich daar Zeer onthutst, toen de zaak gisteren in de openbaarheid kwam. Men vreest namelijk dat het verder oprollen van het spionage net door de berichten in de pers belem merd zal worden. MOSKOU (Reuter) Ivan Spiridonov, vorige week ontslagen als secretaris van het controlecomité van de Russische com munistische partij, is van zijn functie als partijleider van het gebied Leningrad op een door Kroesjtsjev bijgewoonde bij eenkomst ontheven. Officieel werd meege deeld dat Spiridonov vervangen is door zijn voornaamste assistent, Vasily Spiri- tolstikov. Er werd geen reden voor de verandering opgegeven. Westelijke waar nemers menen dat Spiridonov in on genade gevallen is wegens een menings verschil over voorrang voor defensie en zware industrie aan de ene kant boven landbouw en verbruiksgoederen aan de andere kant. Het is niet duidelijk waarom Kroesjtsjev naar Leningrad gereisd is om op de bijeenkomst aanwezig te zijn. Er werden geen bijzonderheden bekendge maakt waaruit de oorzaak van de plotse- vaj van Spiridonov zou kunnen blijken. narissen aan de president voorstelt. Deze plechtigheid is donderdagochtend in het paleis van het Elysee gehouden. Enkele parlementsleden, die de ontvangst bij woonden, waren van gevoelen, dat de pre sident het parlement weinig eer bewees omdat de ontvangst slechts drie tot vier minuten duurde, in plaats van zoals ge woonlijk twintig minuten tot een half uur. Chaban-Delmas zou De Gaulle de ver zekering hebben gegeven, dat hij en zijn medefunctionarissen van het parlement hun constitutionele bevoegdheden willen uitoefenen binnen het bestek van goede betrekkingen tussen de uitvoerende en de wetgevende macht. De Gaulle zou geantwoord hebben, dat de samenwerking tussen beide moet ge schieden „binnen de grenzen die door de grondwet zijn gesteld". De president zou eraan toegevoegd hebben: „het land heeft zekere doelen voor ons vastgesteld. Deze moeten, wat er ook gebeurt, voortdurend nagestreefd en geëerbiedigd worden". De parlementsleden vatten dit op niet alleen als een toespeling op het jongste referendum, dat De Gaulle volmacht gaf alle middelen te gebruiken die hij nodig vindt voor de uitvoering van de Frans- Algerijnse overeenkomsten van Evian, maar ook als een bedekte zinspeling op het vaker gebruik maken van het referen dum in de toekomst ter bepaling van het belangrijke politieke beleid. Nadat president De Gaulle zijn opmer kingen had gemaakt, drukte hij de vijftien parlementsleden de hand en besloot de receptie. Advertentie TUBE 1.95 WASHINGTON (AP) De Russische ge leerde Zigel komt met de verbazingwek kende theorie, dat de eerste kemontplof- fing ter wereld in 1908 37 jaar voor de uitvinding van de kernbom heeft plaats gehad. Dr. F. Yu. Zigel, die aan de Mos- kouse universiteit natuurwetenschappelijke onderwerpen doceert, is van mening dat er geen andere logische verklaring is te vinden voor de geweldige ontploffing, die het moerasbos bij Toengoeska in Siberië op 30 juni 1908 verwoestte. Een oppervlak, groter dan de stad New York en zijn bui tenwijken, werd toen volkomen van de aar de geveegd door een ontploffing, die 650 kilometer verder te zien en te horen was. Deze ramp is sinds jaar en dag een mysterie voor de geleerden. De autoritei ten hebben altijd gemeend, dat een zeer grote meteoriet of komeet de oorzaak is geweest. Enkele Russische geleerden, die onlangs een bezoek aan het gebied van Toengoeska hebben gebracht, huldigen die theorie nog steeds. Zigel is echter tot de slotsom gekomen, dat er een kemontploffing moet zijn ge schied, veroorzaakt door een ruimteschip van een andere planeet een mogelijk heid die hij zeer klein acht of door „een heel bijzonder, nog onbekend maar na tuurlijk hemellichaam." Zigel heeft zijn gedachten neergelegd in een tijdschriftartikel, dat door het Ame rikaanse departement van Handel vertaald en in omloop gebracht is. Het artikel is grotendeels gebaseerd op de exploratie van het gebied in 1959-1961 door een groep onder leiding van de geofysicus A. V. Zol- tov. In Burgh op West-Schouwen wordt op .0 mei een congres gehouden van de contact commissies van de V.V.V.'s op de Zeeuw se en Zuidhollandse eilanden. De adjunct directeur van de Planologische Dienst van Zuid-Holland, ir. G. C. de Lange, zal in deze bijeenkomst spreken over het Gre- velingenproject. Dit plan voorziet onder meer in het creëren van twee eilanden voor recreatie in de Grevelingen nadat de dammen door het Brouwershavensegat en door de Grevelingen gereed zijn gekomen. Ir. De Lange heeft van deze nieuwe re creatiemogelijkheid een diepgaande studie gemaakt, waarbij hij ook de mogelijkhe den heeft nagegaan om het Deltagebied vanuit Engeland te bereiken via een tun nel onder het Kanaal en daarna eventueel via een tunnel onder de Westerschelde. Voor de adellijke gasten van het Nederlandse koningspaar dat zich nu opmaakt voor zijn tocht langs de provinciale hoofdsteden waren gis teren de feestelijkheden in Nederland ten einde. In het Amstel hotel werden zij uitgeleide gedaan door prinsessen. Op de foto: v.l.n.r. koningin Fahiola, koning Boudewijn en prinses Beatrix. Op de achtergrond v.l.n.r. de prin sessen Irene en Margriet, groot hertogin Charlotte en prins Jean van Luxemburg.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 17