Gevangenen op Nieuw-Guinea verbaasd over goede behandeling ZWITSAL jm? gFr,n h" r k»"<* s» wSrm.?vs z Peek&Cloppenburg Telefoonnet in Nederland weldra geheel automatisch AGENDA 3 Groen Co Polle, Pelli MOEDER WORDEN... „Men had ons gezegd dat door de Nederlanders gemarteld of gedood zouden worden99 Feest in Warffum op 22 mei NOVIB vraagt 1 percent van nationale inkomen De „Grotedijk zijn element Pïmpol, het ondeugende kaboutertje Ontslagen Italiaan stak kantoor van de R.E.T. in brand Zacht maar vochtig Bij Boele gaat het 1000ste schip te water HERENMODE-TIP 90 in KOELKASTENVERHUUR V R IJ D A G 4 MEI 1962 BABYSET DE LUXE Kerkelijk nieuws Zuidgat in Grevelingen- dam op 12 mei dicht luchtige zalen. Zij bereiden zelf hun voed-1 riJSinaeXCljterS Van maart sel in een aparte keuken en krijgen onder meer driemaal daags een flinke portie rijst met bijgerechten deze zaterdag Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Centrale Verwarming Oliestook-installaties Heemskerk Eis: Vier maanden gevangenisstraf Inmenging in interne aangelegenheid van Suriname? C. HARTENDORP 00 - jn ës 42. Opeens konten de kleintjes in grote vaart voorbijsnellen. „Die vervelen zich ook nooit! zegt Pelli, „moet je nu weer eens zien!" „Trouwens", zegt Pingo, „Zeerob heeft ook weer iemand ontmoet, zo te zien! Zullen we ook kennis gaan maken?" „Dat is goed", zegt Polle, „maar dan moeten we toch eerst die arme Veelvoet uit de handen van Slokop halen, wie weet, wat hij hem anders ook nog laat slikken!" HOLLANDIA (ANP-AP) Een aantal Ne derlandse en buitenlandse journalisten en cineasten zijn door de legerleiding in Ne derlands Nieuw-Guinea in de gelegenheid gesteld, een bezoek te brengen aan het eiland Woendi van de Padaidogroep, on geveer drie-en-halfuur varen van Biak. Op dit schilderachtige eilandje, dat slechts twee kilometer lang is, wonen in een ste nen met prikkeldraad omgeven barak 96 Indonesiërs, van wie 25 Papoeas, die op een enkele uitzondering na allen gevangen zijn genomen tijdens de recente acties op de eilanden Waigeo of Gag. De Indonesiërs zijn afkomstig van Java, Timor of de Kei eilanden. Van de Papoeas zijn velen op scholen in Nederlands Nieuw-Guinea ge weest. Anderen hebben gewerkt bij de Ne- derlandsche Nieuw-Guinea Petroleum Maatschappij in Sorong. Alle journalisten mochten vrij met de ge vangenen spreken. Sergeant-majoor Tokid- jo uit Djokjakarta, negentien jaar oud, vertelde dat hij in Hollandia de mulo had doorlopen en met zijn ouders uit Sorong naar Indonesië was gegaan. Hij had een militaire opleiding van vier maanden ge had. Zijn jongste medestrijder was slechts één maand in dienst toen hij werd inge deeld bij de militaire acties van het In donesische leger. De meesten zijn echter geoefende militairen. Bij de groep bevinden zich vijf militai ren met de rang van sergeant-majoor, al len beroepsmilitairen. Sergeant-majoor Soehendang 39 jaar oud, voert het voorlo pige bevel over de manschappen in het kamp. Hij us ex-KNIL-militair en maakt deel uit van de valschermtroepen. Het leven in het kamp en de behandeling die de Indonesische militairen ondervin den zijn wel heel sterk in tegenstelling met de ideeën die Indonesische legercomman danten hun minderen hadden ingeprent, zo bleek uit de gesprekken met de gevange nen. Er was hun gezegd dat als zij in handen vielen van Nederlandse militairen zij gedood of gemarteld zouden worden. Tot hun verbazing en opluchting waren de uitgeputte militairen die zich overgaven echter goed gevoed en onder doktersbe- Advertentie Dit is de titel van het niéuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Hei- en Boeicop (toez.) H. J. Smits te Stellendam vooar Bergam bacht J. W. de Bruyn te Harderwijk. Nadat in de eerste helft van april twee caissons als zuidelijk landhoofd en in de tweede helft van die maand drie caissons als noordelijk landhoofd warden geplaatst, zijn donderdag twee caissons geplaats in het zuidelijk sluitgat van de Grevelingen- dam. Tot en met zaterdag 12 mei zal da gelijks een aantal caissons in deze zuide lijke geul tot zinken worden gebracht. Op 12 mei tussen 12 en 13 uur zal met vier caissons de laatste opening in het zuide lijke sluitgat worden dichtgemaakt. In de loop van 1963 zal de definitieve sluiting van de Grevelingendam plaats hebben. Dit handeling gesteld I ï*1 met met ciassons maar met steenstor- binnenkomst. Zij slapen en eten in ruime, Volgens mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het al Sergeant-majoor Soehendang handhaaft gemeen landbouwprijsindexcijfer in maart onder de manschappen een strenge mili- 100>. hetgeen een punt hoger is, zowel ten taire discipline en laat ze sport beoefenen °Pzichte van de voorafgaande maand als en exerceren. „Zij moeten nog heel wat le- ten opzichte van maart 1961. ren", zei hij. Het groepsindexcijfer voor akkerbouwpro- Soehendang vertelde voorts, dat hij, sa- dukten liep met tien punten op tot 125, men met vier collega's, vanuit Djakarta hoofdzakelijk als gevolg van de sterk ge- naar Ambon was gedirigeerd, waar hun ste2en prijzen voor consumptie-aardappe- een aantal manschappen werd toegewezen. 'en' '-)e stijging ten opzichte van maart Van Ambon waren zij naar het eiland 1961 hedroeg negen punten. Gebe, dicht bij de grens met Nieuw-Guinea Het groepsindexcijfer voor veehouderij- vertrokken. Nadat zij op 14 april op dit Produkten was 93, dat is twee punten la- eiland waren gekomen, gingen zij enkele ger dan in februari en vier punten lager j ,3^ jn maart verleden jaar. dagen later met boten naar Waigeo. Toen de vaartuigen door een Nederlands vliegtuig werden ontdekt was een aantal naar het eiland Gag afgezwenkt, waar de mannen onmiddellijk het binnenland in vluchtten en op een Keuvel een soort vest zakfort inrichtten. Nadat het „fort" door verkenners van het Papoea-Vrijwilligers korps was ontdekt werd het door vliegtui gen aangevallen. Volgens Soehendang wa ren velen daardoor zodanig gedemorali seerd dat slechts één gedachte overheers te. Weg van het eiland. Zij voeren weg op geïmproviseerde vlotten, waarvan er verscheidene door de Nederlandse Marine waren opgepikt. Op één van deze marine schepen bevond zich de staatssecretaris I Warffum, een terpdorp in Groningen, van Defensie de heer De Jong. zal minister Korthals op 22 mei een auto- Op vragen van journalisten of zij, als matische telefooncentrale in dienst stellen, zij in Indonesië terug zouden zijn. nog- Door dezf handeling zal na 33 jaar maals naar Nieuw-Guinea zouden gaan. de volledige automatisering van het Iande- kwamen uiteenlopende antwoorden. Hel ''jke telefoonnet een feit zijn. Het berei- gros zei neen, maar enkelen antwoord- ken van deze mijlpaal zal feestelijk wor den „Ik ben militair en als ik daartoe den gevierd. Na de indienststelling zullen opdracht krijg ga ik opnieuw". Enkele 1.200.000 telefoonabonné's elkaar automa- gevangenen verklaarden dat hun opdracht tisch kunnen opbellen. Na Zwitserland is luidde: Geen open strijd met de Neder- Nederland hiermee het tweede land in de landers, maar Soekarno's commando uit- wereld dat een geheel geautomatiseerd te voeren, namelijk door middel van het I lefoonnet bezit, beïnvloeden van de inheemse bevolking West-Papoea" bevrijden van de Neder- I Amsterdam nam reeds in 1881 een tele landers. Velen verklaarden ronduit niet foonnet in gebruik, zes jaar nadat de En meer aan infiltratie te willen deelnemen, gelsman Alexander Graham Bell de tele- Een groep ontkende opdracht te hebben foon had uitgevonden gekregen Nieuw-Guinea aan te vallen. In 1911 werd in ons land een begin ge- Een andere groep erkende dit. Allen zei- maakt met de telefoonautomatisering. In den echter dat zij een zo goede behan- 1922 werd de automatisering van het in deling door de Nederlanders niet hadden ternationale verkeer ter hand genomen In verwacht. De leider van het kamp, Soe- de jaren 1940 tot 1945 werden echter onge- hendang, is afkomstig uit Djakarta. Hij veer 210 centrales verwoest of beschadigd, is getrouwd, heeft zes kinderen en is Thans zijn er 1200 in werking, reeds grootvoer. Er was hem gezegd Een sterke stimulans voor de automati- dat hij en zijn mannen door de Papoea's sering was de snelle toeneming van het met open armen zouden worden ontvan- aantal abonnees. In 1960 sloot de PTT gen.Zij waren echter door voedselge- de miljoenste telefoonabonnee aan In 1948 brek en door gebrek aan medewerking verwachtte men de miljoenste abonnee van de bevolking volkopien uitgeput pas in 1970. Nu voorspelt men voor 1972 Advertentie naar keuze in fraaie poplin of solide keperflanel royale pasvorm grote collectie reeds vanaf geraakt. Sommigen: van hen hebben zich toen overgegeven aan de politie, die de gevangenen overdroeg aan de militai ren. Een papoea uit Sorong vertelde, dat hij tijdens het vissen in een prauw door vijf anderen gedwongen werd mee te gaan naar Indonesië, waar hij gerecru- teerd werd om naar Nieuw-Guinea te orden gezonden. reeds de tweemiljoenste. In 1960 heeft men ook een begin gemaakt met de automati sering van het uitgaande interlokale ver keer tussen Amsterdam, Rotterdam Den Haag en West-Duitsland en België Warffum's nieuwe knooppuntcentrale heeft een capaciteit van vijfduizend abon nees. Op 1 april waren er 3329 aansluitin gen. Met de opbouw van deze telefoonauto maat is personeel van Philips' Bedrijfsap paratuur Nederland n.v. bijna een jaar be zig geweest. Naast de nieuwe centrale ver rijst een dertig meter hoge mast voor mo bilofoonverbindingen met de bewoners van het eenzame waddeneiland Rottumeroog. het echtpaar Toxopeus. Op 22 mei zeggen 33 telefonisten Warf fum voor goed vaarwel. Dagelijks verzorg den zij er, naast lokale gesprekken en door verbindingen, niet minder dan 3500 uitgaan de gesprekken. Wie meent dat met de vol ledige automatisering van het telefoonnet het beroep van telefoniste uitsterft, ver gist zich. Zestienhonderd telefonisten blij ven werken voor de internationale verbin dingen, telegrammen, informatie en klach ten. c Stadsschouwburg, vandaag 20.45 u.: Voorstelling van „Stilte der zee", een be werking door Jean Mercure van de gelijk namige novelle van Vercors. Zaterdag en zondag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Een hoed vol regen", van Michael V. Gazzo. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag gesloten. Zater dag en zondag 14 en 19.30 u.: „Koning der koningen", 14 j. Van maandag af 14 u.: „Zilveren huwelijksfeest koninklijk paar"; 19.30 u.: „Koning der koningen". Frans Hals, vandaag gesloten. Overige dagen „Ieder meisje weet het, 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat zich er door", 14 j. Vrijdag vervalt de eerste avondvoorstelling. Lux or, 14, 19 en 21.15 u.: „Bleke Bet", a.l. Vrijdag vervalt eerste voorstelling. Minerva, vandaag gesloten. Zaterdag 14.30 u.: „Uit de brand ben je", a.l. Zater dag en zondag 19 en 21.15 u.: „Operatie petticoat", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Diaman ten bij het ontbijt", 18 j. Vrijdag vervalt eerste avondvoorstelling. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De mum mie", 14 j. Vrijdag vervalt de eerste avond voorstelling. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zij sneu velden niet tevergeefs", 14 j. Vrijdag ver valt de eerste avondvoorstelling. Monopole (Zandvoort), zaterdag en zon dag 20 u.: „De honing der boekaniers", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Bijzondere avond openstelling van £0.30-22.30 u„ ook zondag; bovendien dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen, tekeningen, gouaches en etsen van Els Korver, 9-17 u. Tot 26 mei. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): gedurende de maand mei ex positie van grafiek van Lou Strik, 10-22 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 4 MEI City-theater, 21.15 u.: „Pearl Harbour- Hiroshima". Rex-theater: Geen voorstelling. Westerveld, 19.40 u.: Dodenherdenking; 19.00 u.: Begin stille tocht. ZATERDAG 5 MEI City-theater, 19 en 21.15 u.: „De drie musketiers". Rex-theater, 20 u.: „Hercules verovert Atlantis". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 14—16.30 u. Schoonenberg, 20.30 u.: Taptoe Velsen. De Stichting Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand (NOVIB) waarvan prins Bernhard voorzitter is heeft in brieven aan de minister-president, de leden van de ministerraad en de leden van de Staten-Generaal erop aangedrongen dat de bijdrage van de Nederlandse rege ring aan internationale bijstand met in gang van het begrotingsjaar 1963 wordt verhoogd tot een bedrag gelijk aan ten minste één percent van het nationale in komen. Deze bijdrage zou zoveel mogelijk moeten worden besteed via organen van de Verenigde Naties. Op het Nederlandse volk doet de stichting een beroep regel matig één percent van het eigen inkomen te bestemmen voor internationale bijstand. Het probleem van de onderontwikkelde gebieden zal besproken worden op het twee de landelijk congres van studenten, dat de Katholieke Staatkundige Studiegroepen federatie van 24 tot en met 26 mei in Dus- sen houdt. Met twee tewaterlatingen in drie weken tijds ziet de Holland-Amerika lijn haar vloot zienderogen groeien. Op 17 april gleed bij Wilton-Fijenoord in Schiedam de „Grebbedijk" als nr. 34 van de vloot van de helling. Gistermiddag, precies zestien dagen later, vertrouwden de scheepsbou wers van de Rotterdamse Droogdok Maat schappij het zusterschip, de „Grotedijk" aan zijn element toe. De doop werd ver richt door de Amerikaanse echtgenote van de vertegenwoordiger van de H.A.L in eNw York, mevrouw F. Rijpperda- Wierdsma-Lowden, die speciaal voor de ze gebeurtenis naar Nederland was over gekomen. De „Grotedijk" behoort, evenals de ..Grebbedijk" tot de G-Dijk serie van de H.A.L., waarvan de „Gaasterdijk" in ok tober 1960 als eerste in de vaart kwam. Het vierde en laatste schip wordt de „Gorredijk", waarvan de stapelloop over vijf maanden geschiedt bij Wilton. AI de ze vrachtvaarders van het ópen shelter- dektype hebben een draagvermogen van ruim 10.000 ton. De machinekamer en de accommodatie zijn in het achterschip ge plaatst. De „Grotedijk" heeft een druk knopsysteem op de brug, dat het stuur wiel vervangt. De „Grotedijk" zal omstreeks augustus worden opgeleverd. Het schip zal worden ingezet in de nu 5 jaar oude Golfdienst van de Holland-Amerika lijn. Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 VRIJDAG 4 MEI Kennemer Theater, 21.15 u.: „De snert soldaat" (Eén voorstelling). Luxor Theater, 21.15 u.: „De drie Mus- kettiers" (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Helden op sokken". ZATERDAG 5 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De snertsoldaat". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De drie J Musketiers". W.B. Theater, 20 u.: „Helden op sokken". VRIJDAG 4 MEI Marquette-theater: Geen voorstelling. ZATERDAG 5 MEI Marquette-theater, 20 u.: „Goliath en de barbaren". 28-29. Pimpol schrok ervan. Het touw met de lus werd aangetrokken, en hij werd machteloos de hoogte in gehesen. Boven in de boom werd het touw omhoog ge- sjord door een man, die grimmig lachte. Dat was de tovenaar Gogga, die in de boom woonde en waarvan de kabouters erg bang waren, want hij was een boze tovenaar. Het Tweede Kamerlid de heer Lank- horst (PSP) heeft aan de vice-minister- president, drs. Korthals gevraagd of het de regering bekend is dat de comman dant van de troepenmacht in Suriname op 19 februari in een brief de samen werking ten behoeve van radiouitzendingen tussen de troepenmacht en de Algemene Vereniging Radio Omroep Suriname heeft verbroken op grond van de aard van en kele commentaren die door dit radiosta tion zijn uitgezonden. Uit een door het bestuur van de A.V.R.O.S. ingesteld onderzoek is geble ken, dat het hier commentaren betreft op in Suriname zeer actuele strijdvragen zoals o.a. de onafhandelijkheid van Suri name, aldus de heer Lankhorst. Hij in formeert of het juist is dat deze com mandant aan zijn brief publiciteit heeft verleend en daardoor in het openbaar blijk heeft gegeven het met de inhoud van die commentaren niet eens te zijn. „Inien dit het geval is, is de regering dan niet van oordeel, dat deze comman dant, als bevelhebber van een orgaan van het koninkrijk, door zijn optreden zich in strijd met het statuut van het koninkrijk heeft gemengd in een interne Surinaamse aangelegenheid en is de re gering dan bereid de commandant op de onjuistheid van zijn optreden attent te maken?" vraagt de heer Lankhorst. Het A.N.P. vernam van de legerautori- teiten in Paramaribo, dat de samenwer king niet werd opgezegd „op grond van enkele commentaren, die betrekking zou den hebben op zeer actuele strijdvra gen", maar omdat de „AVROS", waar van het bestuur voor het overgrote deel lid is van een extreem-nationalistische be weging, uitlatingen had gedaan bij de aankomst van smaldeel V van de Ko ninklijke Marine. Deze uitlatingen en com mentaren waren bepaald beledigend voor de Nederlandse krijgsmacht, aldus deze autoriteiten. Ook de Surinaamse regering had in een communiqué duidelijk haar afkeuring uitgesproken over deze uitla- «vf recb'bank 'n Rotterdam heeft tingen van de zijde der Surinaamse na- een 29-jarige Italiaan uit Rome terechtge- tionalisten. Niet de commandant van de staan, die op 16 maart in het hoofdgebouw troepenmacht in Suriname heeft bekend- van de Rotterdamse Elektrische Tram 10 heid aan het einde van de samenwerking liter benzine uitstortte en er een lucifer gegeven, doch de „AVROS" zelf, die de bij hield. Een geweldige ontploffing volg- aan het bestuur gerichte brief in een de. De personeelsafdeling werd een grote radionieuwsuitzending omriep, ravage, maar slachtoffers vielen er niet, I De commandant van de troepenmacht, omdat er lunchpauze was en niemand in kolonel T. Beets, heeft gezegd, dat een het kantoor aanwezig was. ieder het recht heeft, er een bepaalde De Italiaan wilde met zijn daad protes- mening op na te houden, doch dat de teren tegen het naar zijn mening onrecht- troepenmacht het recht heeft het met de- vaardige ontslag dat hem was gegeven, ze mening niet eens te zijn en dat de nadat hij tijdens een ruzie zijn voorman landmacht tenslotte vrij is samen te wer- met een stuk hout had bedreigd. De officier van Justitie zei te begrijpen dat de man zeer in de war was geweest en onder zware emotionele druk had ge staan. Hij eiste vier maanden gevangenis straf. De verdediger mr. L. C. A. van Eijck, kon met deze eis meegaan. Hij wees er op dat zijn cliënt zeer grote spijt heeft van het gebeurde en zich vastbijt aan de gedachte de schade 20.000 terug te betalen. Zijn spaargeld, f 1.500, wil hij graag als een eerste aflossing geven en hij hoopt in Nederland te mogen blijven om de rest te kunnen verdienen. Mr. Van Eijck wees er voorts op dat het recht vaardigheidsgevoel van de man gekwetst was en dat hij helemaal de kluts was kwijt geraakt. Toen hij zich realiseerde wat hij gedaan had, heeft hij tot twee maal toe gepoogd een eind aan zijn leven te maken. Van het gebeurde heeft hij intense spijt, welke opmerking de verdachte in zijn ken met wie zij wil. Advertentie DE SPECIAALZAAK Gen. Cronjéstraat 43 Tel. 52760 Het K.N.M.I. deelt mede: De stroom koude polaire lucht van de laatste woord nog eens onderstreepte met Noordzee is tot stilstand gekomen en de een zeer emotioneel betoog, dat eindigde in veranderingen in de luchtdrukverdeling een huilbui. zijn zodanig, dat we de komende dagen Op 17 mei zal de rechtbank uitspraak geleidelijk wat zachter weer kunnen ver doen. Boele's Scheepswerven en Machinefa briek n.v. in Bolnes gaat een paar feeste WEERRAPPORTEN wachten. Op de oceaan ligt een omvang rijke depressie, aan de zuidwestflank waarvan subtropische lucht in de richting van Frankrijk en Zuid-Engeland wordt gestuwd. De begrenzing van deze lucht be vond zich vrijdagochtend boven België. Het ziet er naar uit dat deze lucht het komende etmaal ook over ons land uit vloeit. Daarbij zal door de grote voch- lijke dagen tegemoet. Op 17 mei namelijk I 'igheid over het algemeen veel bewolking heeft de duizendste tewaterlating plaats in ontstaan, waardoor de regenkansen toe- het 108-jarig bestaan van de werf, name- I nemen, lijk van de vrachtvaarder „Hollands Dreef" (14.440 ton dw.). Tientallen gasten uit het buitenland zijn uitgenodigd om de stapelloop bij te wonen en daarna excur sies te maken door het havengebied en naar de bollenstreek. De werf in Bolnes is de voortzetting van het initiatief, dat de gebroeders Pieter en Cornelis Boele in 1854 met hun werf in Slikkerveer namen. Het was toen nog de tijd van de houten zee- en rivierschepen. In oktober van dat jaar ging al het eerste rivierschip te water. De naam is onbekend, want in de oorlogsjaren en bij de waters nood is het archief gedeeltelijk verloren gegaan. Op 16 juli 1896 werd een tweede werf met de naam Boele gesticht. Dat gebeurde door Maarten Pieter Boele en Pieter Cornelis Boele. Het bedrijf kwam in Bolnes. De cri sistijd van de dertiger jaren bracht de bei de firma's tot elkaar en bij de fusie werd de werf in Slikkerveer opgeheven. Nu wer ken ruim 1200 arbeiders bij Boele's scheepswerven en machinefabriek, die in de laatste jaren vooral faam heeft gekre gen door het op spectaculaire wijze ver lengen van bestaande schepen. De „Hollands Dreef" gaat over ruim drie maanden de vloot van de Koninklijke Pak ketvaart Maatschappij in Amsterdam ver sterken. Het schip heeft vele overeenkom sten met de „Hollands Diep" en de „Hol- Duin", die gebouwd werden bij de werf „De Biesbosch" en bij Van der Gies- I sen en Zoon. De „Hollands Dreef" is iets korter, maar heeft een groter draagvermo gen. n zi 1 Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. ti3 d 9 Neerslaglaatste 34 uur. 5 z B 0/ Den Helder geheel bew n 9 0 Ypenburg mist windst 10 0 Vlissingen zwaar bew. ozo 13 0 Eelde regen w 8 0,1 De Bilt geheel bew zzw 11 0 Twente zwaar bew w 10 0 Eindhoven zwaar bew. windst. 14 0 Zd-Limburg zwaar bew. o 15 0,1 Helsinki half bew. nno 8 9 0 Stockholm mist nno 0 Oslo licht bew. nno 10 0 Kopenhagen half bew. no 9 0 Aberdeen zwaar bew z 9 0 Londen zwaar bew. windst. 17 0 Amsterdam zwaar bew wnw 9 0 Brussel zwaar bew. windst. 15 0 Luxemburg half bew. w 15 0 Parijs geheel bew. w 18 0,3 Bordeaux regen zzo 16 5 Grenoble regenbui windst. 21 5 Nice zwaar bew. nnw 17 0 Berlijn regenbui wnw 9 1 Frankfort licht bew. zzw 16 0 München zwaar bew wzw 15 0 Zürich regen wzw 18 0,1 Genève regen wzw 20 2 Locarno regen o 20 0,1 Wenen licht bew. wnw 12 0 Innsbruck half bew. windst. 18 0 Athene onbewolkt windst. 20 0 Rome onweer z 19 1 Ajaccio zwaar bew. zw 19 1 Madrid geheel bew. wzw 22 0 Mallorca mist windst. 22 0 Lissabon mist windst. 20 0 Zaterdag 5 mei Zon op 5.04 uur, onder 20.10 uur. Maan op 6.19 uur, onder 21.45 uur. Maanstanden 4 mei 5.25 uur nieuwe maan. 11 mei 13.45 uur eerste kwartier. 19 mei 15.32 uur volle maan. 26 mei 20.06 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 4 mei Hoog water 3.38 en 16.02 uur. Laag water 11.40 en uur. Zaterdag 5 mei Hoog water 4.21 en 16.44 uur. Laag water 0.04 en 12.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2