Hugo de Groot-school I Jmuiden winnaar scholendamtoernooi P. Kemp.) KERKQ Voetbal in Kennemerland sspbender ELIAS GLAS OP DE PLAAT TOCH MUZIEK STUDEREN VVV-propagandist A.R. de BOER PH. DE KONING Roofmoord werd snel opgelost Pastorie Heitje Puzzelen en wandelen Muiterij Gevonden ss- 4 5 Wethouder H. de Boer reikte prijzen uit Dit isde grote mode f 97.50 In Rotterdam 15.90 Medische verzorging tijdens het weekeinde WASMACHINES LOENDERSLOOT m\ Uiiuu Het viertal van de Hugo de Groot-school uit IJmuiden is winnaar geworden van het DCY-scholentoernooi. Naast de titel van school-damkampioen van de gemeente Velsen kreeg het winnend kwartet uit handen van wethouder H. de Boer een fraai schild, welke prijs volgend jaar moet worden verdedigd. Bovendien ontvingen de jongelui persoonlijke prijzen door DCY be schikbaar gesteld. De tweede plaats werd veroverd door de Prins Bernhard HBS. De uitslagen van de le ronde luiden: Groen van Prinstererschool-Hugo de Groot 26, Prins BernhardKohnstam VGLO 6—2. 2e ronde: Hugo de GrootKohnstam 62, Groen van PrinsterBernhard 44. 3e ronde: Groen van Prinsterschool—Kohn- stamschool 62, Hugo de GrootPrins Bernhardschool 44. Eindstand van de finale: 1. Hugo de Groot 3 2 10 2. Prins Bernhard 3 12 0 3. Gr. van Prinster 3 111 4. Kohnstam 3 0 0 0 huyzen 02; 4. A. KempRob van Baekel 0—2. Uitslag 4—4. Nuttig Met de prijsuitreiking bracht de heer H. de Boer het DCY-bestuur dank voor het organiseren van het organiseren van het jeugdtoernooi. Het mooie damspel, al dus de wethouder, is een nuttige en aan gename vrije tijdsbesteding. De jeugd leert denken en zich concentreren. Aan de cap tain van het zegevierend kwartet reikte de heer De Boer de door het gemeente bestuur beschikbaar gestelde wisselprijs uit, alsmede enige persoonlijke prijzen. Ook de ambtenaar van lichamelijke op voeding de heer Wedemeyer gaf blijken van belangstelling. Aan het slot kreeg Greetje van Straten bloemen aangeboden van voorzitter K. de Jong voor het vele organisatiewerk van dit welgeslaagd jeugdtoernooi. 5 4 3 3 de 16—8 14—10 12—12 6—18 twee Toen met de laatste ronde kwartetten van de Prins Bernhard en Hugo de Groot de strijd aanbonden had de Hugo de Groot-school aan gelijkspel voldoende om het toernooi te winnen. Spaning onder de vele jeugdige toe schouwers, als onder de aanwezige onder wijzers toen de stand 42 in het voordeel van het Prins Bernhard kwartet was. Er was nog één partij aan de gang. De stand in het eindspel: Wit: Rob van Baeke (Hugo de Groot) wit dam op 1 en twee stukken op 16 en 21. Zwart: A. Kemp (Prins Bernhard) zwart dam op 15, stuk op 6. Wit vervolgde met 2117 en nu had het offer 611 remise gegeven en was de Prins Bernhard school winnaar geweest. Kemp vervolgde met 154 en na de damoffer van Rob met 1 18 moest 15 x 11 worden geslagen en moest Kemp opgeven. Het verloop van de beslissende ontmoe ting: Prins BernhardHugo de Groot: 1. C. v. d. DoesP. Vlietstra 20; 2. K. Pippel Jaap Tuin 20; 3. A. VoogtJan Velt- Advertentie Trois pièces in contrast kleu ren gemaakt van 'Draion,' de ideale textielvezel. Gemakkelijk zelf te wassen, kleurecht, mot- echt, dus blijvend elegant! MODEHUIS Breestraat 30 Beverwijk - Tel. 3748 BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Johannes H, J., zoon van H. P. Wester en M. A. L. de Boer; Yvonne, Maria, Margaretha, dochter van H. J. G. Steur en P. J. M. Claêssens; Mirjam, Chris tine, dochter van J. Meere en J. J. H. de Waal; Eric, Wilhelmus, Jozef, zoon van W. N. Kraakman em G. A. van der Ven; Boudewijn, Johannes, Antonius, Maria, zoon van J. P. Kloes en A. M. Freitag: Astrid, Christina, Maria, dochter van C. Reijnders en J. Beentjes; Hedwiges, Hen- drika, Jacoba, Maria, dochter van L. J. M. Janssen en D. C. G. Roovers. ONDERTROUWD: L. J. A. Verleun en C. Vader; H. A. Korsman en A. M. de "eeuw. GEHUWD: J. Veldman en H. T. Zonne- d; A. R. J. van der Port en N. C. A. M. e Jongh; J. P. Hageman en M. A. Bleeker; E. Postma en R. Pieterse. OVERLEDEN: H. Emke, oud 77 jaren, wonende te Castricum, gehuwd met J. Stuifbergen; E. M. Lequé, oud 55 jaren, wonende te Castricum gehuwd met de W. Bruin Comelis. Advertentie CONSTANT - verlovingsring mi ALLE MODELLEN LANGE NIEUW STRAAT «IS - TEI.EF. 6321 In korte tijd heeft de Rotterdamse po litie dezer dagen een moordzaak opge helderd. Woensdagmorgen vroeg vonden voorbijgangers in de Spanjaardstraat in Rotterdam de 61-jarige vertegenwoordigen P. Roest, met gescheurde kleren en leeg geroofde zakken, dood op het trottoir lig gen. Dr. Zeldenrust vond wurgsporen aan de hals van het slachtoffer. Navraag in de buurt bracht aan het licht dat de man wiens identiteit nog onbekend was de vorige avond ver scheidene café's in de buurt had bezocht. Hij was daarbij in het gezelschap ge weest van twee taxichauffeurs, één om hem te vervoeren en één om zijn auto mee te nemen, want de man verkeerde zwaar onder de invloed van alcohol. De politie vond spoedig de beide taxichauf feurs en de auto van de vermoorde, waarna diens identiteit vastgesteld kon worden. Verdere navraag bracht aan het licht, dat de man de vorige avond om één uur een café had verlaten. Tegelijk met hem hoewel niet in zijn gezelschap hadden een jongeman en een 20-jange serveerster het café verlaten. De ser veerster werd spoedig gevonden. Zij vertélde met de jongeman, van wie zij slechts wist dat hij Hans heette, de vorige avond uit te zijn geweest. De ver tegenwoordiger had in het café en la ter ook op straat, herhaaldelijk en hinder lijk laten blijken, dat hij haar wel mocht. Dit had tot een vechtpartij tussen Hans en de man geleid, welke er mee eindig de dat de man roerloos op het trottoir was blijven liggen. Aangezien de serveer ster schulden had besloot het tweetal de man, die de hele avond gepocht had veel geld te hebben, te beroven. Van het geld zijn zij samen uitgegaan in een nacht club. Het meisje wist dat haar begelei der gehuisvest was op een Rijnschip dat aan de Lloydkade lag. In de loop van de avond is de jongeman gearresteerd. Het bleek een 19-jarige motordrijver te zijn. Advertentie KENNEMERLAAN 24 IJMUIDEN Artsen: J. Noorda, M. K. Hofstedestr. 48, tel. 5652; F. M. van Stekelenbung, Leeu weriklaan 52, tel. 4290. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, telefoon 7949. SANTPOORT Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan no. 23, Santpoort-Station, telefoon 8320. Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster straat 100, Haarlem-Noord, tel. 02500 51959; Bloeméndaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 02500—57903. VELSEN Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550 6504: IJmuiden en IJmuiden-Oost; zus ter C. Nap, Rembrandtlaan 5, IJmuiden, tel. 025506195: IJmuiden en IJmuiden- Oost; zuster C. Gomes, Leeuweriklaan no. 39, IJmuiden: IJmuiden-Oost en Vel- sen-Zuid; zuster J. Markerink, Geel vinkstraat 27, Velsen-Noord, tel. 02510 3936: Velsen-Noord en Driehuis; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, Sant poort, tel. 025608756: Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: K. K. Visser, Zee straat 96, tel. 3450. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstr. 8, Velsen, tel. 025103745. VELSEN-NOORD, BEVERWIJK en HEEMSKERK Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK—UITGEEST Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. J. v. Monsjou, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, tel. 02512 —2240. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk Wijkverpleging: zuster Dijk, Verlengde Voorstraat 6 A, Wijk aan Zee, tel. 02517 —343. Kraamverzorging: zuster Luiting, Prins Bernhardlaan 3, Beverwijk, telefoon 4324. Advertentie Miele. AF.G. Edy Bico Siwa. Velo. DRU Erres, Electrolux Sema Principal, reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 o service. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Voor de komende zondag is voor 2 A en 3 A een klein, doch een uiterst select pro gramma vastgesteld. In 2 A toch ontmoeten onder meer de kampioenspretendenten Purmersteyn en DWV elkaar en komen voorts Vitesse en De Kennemers, van wie de positie nog niet veilig gesteld is, tegen over elkaar te staan. In 3 A komt de bovenste plaats niet in het geding de Alkmaarse Boys hebben reeds beslag gelegd op de kampioenstitel maar twee der het meest in het nauw zittende clubs, Beverwijk en SEW. komen respectievelijk uit tegen Always Forward en thuis tegen Egmondia in actie. Zondag komen de twee grote rivalen in 2 A, Purmersteyn en DWV, in Purmerend tegenover elkaar te staan en al is de strijd om de bovenste plaats bij een overwinning van de thuisclub die er met 29 punten uit 18 wedstrijden gunstiger voorstaat dan DWV met 29 punten uit 19 wedstrijden nog geenszins beslist, een feit is het, dat in dat geval de papieren van de Purmeren- ders al bijzonder hoog genoteerd zouden komen te staan. Zover is het echter nog niet. Op 18 februari verloren zij nog met 20 van de Nieuwendammers. Wij houden het op een gelijk spel. VitesseDe Kennemers Alcmaria Victrix, dat momenteel de on derste plaats bezet, kan het nog tot 18 pun ten brengen. Alle clubs, die minder punten bezitten dan dit door de Alkinaarders nog te behalen totaal, zullen er dus in de ko mende weken op uit zijn hun positie veilig te stellen. Tot, die clubs behoren ook Vi tesse en De Kennemers en daardoor wordt deze ontmoeting tussen beide rivalen zon dag onder spannende omstandigheden ge speeld. De eerste ontmoeting op 18 februari eindigde in een 10 zege voor De Kenne mers. Het lijkt ons echter toe, dat de rood zwarten toen beter op dreef waren dan in hun laatste twee wedstrijden en daarom geloven we, dat ze het ditmaal hoogstens tot een gelijk spel zullen brengen. Verder staat nog op het programma Rip- perdaWest-Frisia. Hier verwachten we een kleine overwinning voor de Haarlem mers. De derdeklassers Door de onverwachte 25 overwinning van SEW op DTS dat nota bene een week tevoren HSV met 81 „inmaakte" is Beverwijk weer in het gedrang gekomen. Wel bedraagt de roodwitte voorsprong met nog drie wedstrijden voor de boeg twee punten, maar zo'n kleine voorsprong kan heel gauw teniet gedaan worden. Zondag speelt SEW thuis tegen Egmondia en als we bedenken, dat de Nibbixwouders on langs op eigen terrein van de Alkmaarse Boys, die toen nog geen kampioen waren, slechts met 12 verloren, dan zou het ons niet verwonderen, als ze van Egmondia wonnen. Always ForwardBeverwijk Beverwijk aanvaardt de altijd lastige reis naar Hoorn, want op dit terrein in de Coenstad is al menige club gesneuveld. Nu is er één lichtpuntje voor de Beverwijkers: Zondag j.l. heeft CSV, anders toch heus niet zo'n „matador" in het winnen van uit wedstrijden, Always Forward op eigen ter rein met 23 geklopt. Dit moet ook voor de club van Raap mogelijk zijn! CSV (1918) speelt in Akersloot tegen Meervogels (1917). Op eigen terrein won nen de Castricummers destijds met 31, maar ditmaal zal het zover niet komen, want de Vogels zijn de laatste tijd buiten gewoon goed op dreef (acht punten uit vijf wedstrijden). Hoogstens legt CSV op één punt beslag. STORMVOGELS 2—VELOX 2 De wedstrijd Stormvogels 2Velox 2 wordt niet zondag maar reeds de zaterdag daarvóór gespeeld om vier uur. Advertentie Steeds het nieuwste in: pantalons sportcolberts costuums .regenjassen herenmode sheren- en siHrüi jongens kleding Breestraat Beverwijk Kennemer Kruimels De jongeman op de foto is Elias Glas. Hij is een 22- jarige IJmuidenaar, wonend in de Eemstraat en werkzaam in het Velsense raadhuis. Daar kreeg hij bij velen be kendheid als de technicus, die bij huldigingen en bij het uitreiken van koninklijke on derscheidingen op de juiste tijd zorgt voor de juiste mu ziek. Hij zorgt niet alleen als technicus voor muziek. Sinds een dag of twaalf prijkt zijn beeltenis op een grammofoonplaathoes. Vorige week namelijk kwam zijn eerste plaat in de handel. „En het loopt al lekker", zegt hij. „Op één dag gingen er bij een handelaar al twintig weg, zonder dat er nou re clame voor was gemaakt". Elias'Glas staat op de rode hoes met zijn slaggitaar. De titels van de nummers die hij zingt staan er ook op. Het zijn „Restless lover" van Ruth Jochems en „A dream", mu ziek van Schootemeyer (Ik hou van Holland) en tekst van Elias Glas zelf. Hij nam de plaat op met het Quintet Dominique, bestaande uit Haarlemmers met wie hij tegenwoordig werkt. De plaat is het resultaat van een door het damesblad Rosita in ok tober j.l. uitgeschreven ta lentenjacht. Hij zond een bandje in, waarop hij met begeleiding van The Blue Birds (jongens waarmee hij destijds een ensemble vorm de) onder andere „A dream" zong. Zes werden er uitge kozen van de achthonderd. Bij die zes was Elias Glas ook. Hun nummer werd op de plaat opgenomen en toen mochten de lezeressen uitma ken wie de beste was. Elias Glas was de gelukkige. „Ik zing vanaf mijn zes tiende ongeveer", zegt hij. „Het eerst op feestavondjes van de mulo (Willem de Zwijger, red.) en op wed strijden. In 1957 begonnen we een trio, De Trico's. Daar mee hebben we aan veel concoursen meegedaan. We zijn voor de radio geweest, voor de KRO in de serie Mu sicerende Dilettanten en voor de AVRO in d'Oprechte Amateur. In '58 kwamen we in de Bernhard Drukker- show in Cinema Royal, Am sterdam en bij het cabaret Kees Manders. In 1959 viel het trio, waar van ook Leen Koster en Piet Hes deel uitmaakten, uiteen wegens de militaire dienst. Elias Glas ging toen door met The Blue Birds, met wie hij wederom voor de radio kwam en wel twee keer in het pro gramma De Springplank. In 1861, toen er al contracten voor optreden in Duitsland waren gemaakt, viel de band u'teen. Nu door emigratie. In december 1961 kwam Elias bij het Quintet Dominique. Met een busje reist het quin tet op de weekends vele plaatsen, vooral in de kop van Noordholland af, om er voor muziek te zorgen. „Druk hebben we het zeker", zegt Elias Glas. „Het afgelopen weekeinde zijn we in vijf verschillende plaatsen opge treden". Hij gaat op 31 mei waarschijnlijk ook naar het festival in Blokker en op 18 juni of 16 juli komt hij voor de AVRO-televisie in „Nieu we oogst". Elias Glas heeft zelf al ta melijk veel liedjes geschre ven, zowel de (Engelse) tekst als de muziek. Gitaarspelen en zingen heeft hij zich zelf geleerd. „Veel oefenen", zegt hij. „Ik studeer twee keer in de week met de jongens. Op de Engelse uitspraak wordt zeer veel geoefend. Stel dat er een plaat van je naar het buitenland gaat. Dan kan je natuurlijk geen figuur slaan door een slechte uitspraak". Elias glas is klein en blond. Zijn stem is zacht, vlak, en wat hees. „Zal ik hem een draaien?" Op de plaat klinkt zijn stem jong en helder. De „jongens" zorgen voor een pittig ritme. „Niet te wild", meent Elias. „Want ook de ouderen moeten het leuk vin den". Over een toekomst als „beroeps" wil hij zich nog niet uitlaten. „Je kan stijgen als een komeet en dan vallen als een baksteen. En wat dan?" De heer Uniken, Wijk aan Zeeërweg 45, IJmuiden, heeft een denkbeeld, dat, na reali satie, voor vele aankomende musici een uitkomst kan zijn. Hij gaat twee achtervertrek jes boven zijn muziekzaak verbouwen tot boxen, waarin men overdag naar hartelust kan studeren op elk instru ment dat men wenst. De heer Uniken wil deze studeerge- legenheid vooral bestemmen voor hen die in een flat wo nen en die met hun muziek studie het leven van hun medeflatbewoners danig kun nen vergallen. „Er zijn een hoop mensen die bijvoorbeeld willen leren pianospelen en dan hoor je altijd de klacht: ik woon op een flat en mijn beneden buurman zit in de continu dienst. Dan zien die mensen van een muziekstudie af", al dus de heer Uniken. Hij hoopt de twee boxen over een maand gereed te hebben. Nu is hij nog druk bezig met het uitzoeken van materiaal. De boxen zullen een afmeting krijgen van ongeveer twee en een half bij twee meter. „Ze kunnen er oefenen met alle instrumenten, maar de Hoofdzaak is wel piano", zegt de heer Uniken. „Een instru ment, waarvan de aanschaf cok bijzonder duur is". Hij stelt de instrumenten beschik baar, in bruikleen. „Dat heeft O 1 De tienjarige Rudi v. d. Schoor heeft op Koninginne dag op zeer originele wijze propaganda gemaakt voor de VVV. In de optocht van ver klede kinderen liep de jeug dige IJmuidenaar mee, hij woont in de Lange Nieuw- straat op nummer 432, met een model van het nieuwe VVV-gebouwtje op het Marktplein als hoofddeksel en borden, met kleurige fol ders beplakt, voor borst en rug. Voorts had hij zijn nette pakje en witte handschoenen aan. Een en ander bewoog de jury er toe hem de eerste prijs toe te kennen van de Bethlehemschool. Rudi zit op deze school in de vierde klas. Het hoofddeksel vervaardig de hij met (zeer veel) hulp van vader en moeder. „Wij wonen schuin tegenover het WV-gebouwtje en wij vin den het een schat van een model. Daarom kozen we het uit voor Rudi". De hoed is gemaakt van karton en tri plex en grotendeels bestre ken met zilververf. „Van de VVV hebben we alle mede werking gekregen", zegt de moeder van Rudi. Vanzelf sprekend, want welke orga nisatie zou niet in haar schik zijn met een dergelijke wijze van propaganda maken? het voordeel dat ze leren spe- Jen op goed onderhouden in strumenten", meent hij. „Maar het is proberen, hoor". De foto toont de heer Uniken in een der vertrekken boven de winkel. De pastorie van de Goede Herderkerk in IJmuiden-Oost verkeert in een vergevorder de staat van verwaarlozing. De jeugd heeft binnen al sloperswerkzaamheden ver licht en er is na inbraak ge probeerd brand te stichten. Er is nu een commissie in het leven geroepen, die aan deze toestanden een einde wil maken en ervoor moet zorgen dat de pastorie zo snel mogelijk geschikt wordt ge maakt als onderkomen voor vakantiegangers. Om de daartoe geëigende inventaris te krijgen wil men de hele hervormde gemeente IJmui- den-Oost inschakelen. Als men meubilair overheeft kan rnen dat opgeven bij Van de Vaart, Jeugdgebouw, Rem brandtlaan, tel. 5458; bij H. de Boer, Leeuweriklaan 26, tel. 5931 en bij Joh. Luyt, Wijk aan Zeeërweg 15, tel. *313. Geld voor aanschaf van gordijnen, servies, glas, be hang enzovoorts is ook wel kom. Men kan het gireren op postrekening 572591 ten name van H. de Boer, Leeu weriklaan 26, IJmuiden-Oost, met vermelding „Pastorie". Helpers en helpsters kunnen zich melden bij de familie Vingerling, Rijnstraat 185 of telefonisch bij een der bo vengenoemde adressen. De actie ,,'n heitje voor een karweitje", gehouden door de N.P.V. padvinders- groep De IJmondtrekkers, heeft in Velsen opgebracht 260,98. Van dit bedrag werd tien percent afgedragen aan de actie 10 x 10. De karwei tjes werden voornamelijk verricht door de jongste leden van de groep. De Instuif IJmuiden-Oost van de Ned. Herv. jeugd en ie jeugdvereniging „Xerion" in IJmuiden-West houden zondag 13 mei een puzzel wandeltocht door IJmuiden ter afsluiting van het win terseizoen. Er wordt gerekend op anderhalf uur lopen. De start is om 15 uur bij het Hervormd Jeugdgebouw in IJmuiden-Oost. We hebben in deze rubriek enige tijd geleden geschreven over de heer H. J. van Gastel, Soetemanstraat 28, Bever wijk. De heer Van Gastel in teresseert zich voor de mui terij op de „Bounty" en alles wat daarm'ee samenhangt. Nu zal hij op woensdag 23 mei in het radioprogramma Jeugdland van de NCRV een ontmoeting hebben met John Fletcher Christian, een na zaat van Fletcher Christian, een van de muiters. In het tijdvak van 20-4-62 tot 27-4-62 werden de vol gende voorwerpen als ge vonden aangegeven: be- schermplaten van bromfiets, portemonnee met inhoud, kinderfietsje, kinderjasje, kinderbroekje, plastic speel goedwagentje, medaille^ bankbiljet van 10,ket tinkje, ring met sleutels, kin derwantje, meisjesschoen, 1 pr. nappa handschoenen, brommer, broodmes, regen jas, hoofddoek, schillenmand, dameshandschoen, jongens jack, sjaal, ramenwisser, jon gensschoen, jongensjas, ring met sleutels, boodschappen- net, plastic mandje met pop petjes, damesschoenen, oud» damestas, cowboybroek.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5