Van der Kloot bleef favoriete sprinters voor in Zwanenburg „De Kampioen" weer beste voor de ploegenprijs Etappezege voor Geldermans in de Ronde van Spanje Nederland was kansloos tegen Russen in het toernooi om de Davis Cup Rapiditas kan degradatie door zege nog ontlopen Burnley kon Spurs de Cup niet ontnemen I Wereldtitelstrijd 1963 in België Rik van Looy niet op eerste plaats in Luik-Bastenaken-Luik De beste stuurlui aan de wal Handbalsters zijn geselecteerd m Koersen Duindigt MAANDAG 7 MEI 1962 13 Levendig Demarrage Luik-Luik Saai Loeren Dubbelspel De 21-jarige Brabander van der Kloot beeft zich in de Ronde om de Haarlemmer meer, die zaterdagmiddag voor de tiende keer door het Halfwegse „De Bataaf" werd gehouden en ditmaal door de goede weers omstandigheden minder zwaar was dan in voorgaande jaren, de sterkste rijder getoond. Hij was op de Zwanenburgerdijk met de finish in het zicht uit een der tig man sterke hoofdmacht ontsnapt en bleef tenslotte met vijf meter verschil aan de winnende hand. De favoriete sprinters waren door zijn aanval volkomen verrast. Zij mochten om de tweede plaats spurten en dat pleit won de steeds meer op de voor grond tredende Santpoorter Coen Visser. Rinus Paul, snelste man in de hoofdmacht, Henk Comelisse en Mik Snijder door 'n aflopende band van Paul in de laatste bocht uit balans geraakt kwamen er in de ze einsprint helemaal niet aan tepas. Wielrennen Voor het Haarlemse „De Kampioen" had deze „klassieke" wegwedstrijd weer een best verloop, want door de eervolle tweede plaats van Coen Visser, een zesde van Piet Steenvoorden en een zeventiende van Ger- rit Krabbenbos, kwam de rood-witte club uit de Spaarnestad voor de tweede achter eenvolgende keer in het bezit van de fel begeerde „Schiphol-trofee", die als ploe genprijs aan de Haarlemmermeerronde is verbonden. Van de andere Haarlemse ren ners had Henk Peters door pech de strijd moeten staken en was Toon Rutte door 'n valpartij in Aalsmeer achterop geraakt. Henk Castricum, die als zesde man de ploeg van „De Kampioen" had moeten comple teren, had zonder meer verstek laten gaan. Over het algemeen valt er over deze ron de, waarvoor zo'n 140 amateurs en onaf- hankelijken aan de start verschenen, niet zo bar veel te vertellen. Het was de meest eentonige koers uit de reeks van tien. Door het hoge tempo, dat constant rond de veer tig kilometer schommelde, waren alle ont snappingen al bij voorbaat tot mislukken gedoemd. Zelfs minder begaafde renners konden in deze temposlag aanvankelijk goed meekomen tussen de wielen van de favorieten en in de eerste omloop de Ringdijk moest drie keer „genomen wor den viel dan ook geen enkel wapenfeit van belang te noteren. De jonge Amsterdammer Henk Koopman ondernam weliswaar een drieste solovlucht maar daarvan heeft hij bitter weinig ple zier beleefd. Men riep hem weer spoedig tot de orde en in het verdere verloop is Koopmans er niet meer aan tepas geko men. Hij moest tenslotte als zovelen zijn positie in de hoofdmacht prijsgeven. Ook Frans Braat, Cees Haast en Henk van Schie, die tijdens de tweede doortocht in Lijnden tot de aanval overgingen, kregen geen kans om zich af te zonderen. Het peleton bleef hermetisch gesloten en al leen de achterblijvers en pechvogels, on der wie kanshebbers als een Cees Snep vangers, Henk de Rooy, Henk Peters, Eu- gen Beckers en Henny Schouten, bleven de aandacht vragen. Van strijd was nagenoeg geen sprake. Pas in de slotomloop, toen de renners voor de derde keer langs de luchthaven Schiphol snelden, kwam er door toedoen van Rinus v.d. Klooster wat meer leven in het koersverloop. Zijn ontsnapping le verde hem aanvankelijk 200 meter voor sprong op, maar in Aalsmeer, waar favo rieten als Frans Evers, Toon Rutte, Jos Brunenberg, Gep Cuvelier en Jan Pieter- se in een valpartij betrokken werden, was het weer met de heerschappij van Van der Klooster gedaan. Het bleef daarna onrus tig op het voorplan en de hoofdmacht nog altijd 35 man sterk viel in de contreien van De Kaag (150 km), door de verschillende demarrages in twee groe pen uiteen. De tweede groep bleef moedig volhouden vooral Van Lachterop, Van der Kloot, Lute, Van der Klooster en Tum- mers weerden zich uitstekend in de afweer- slag en kreeg in Beinsdorp weer aan sluiting met de aanvoerders. Alleen Rein de Jong was in deze strijd „gesneuveld". De toeschouwers in Hille- gom zagen een gesloten front van 34 man voorbijtrekken met in de achtervolging 'n sterk rijdende Toon Rutte. Maar deze ener gieke renner, die in Aalsmeer gevallen was en daardoor een fikse achterstand had opgelopen, had bepaald geen geluk, want op de Vijfhuizerdijk, toen hij de kopgroep tot honderd meter genaderd was sloeg Haast op de vlucht en dat werd Rutte noodlottig. De Haarlemer bleef in het „gat" hangen. Nauwelijks was de strijdvaardige Haast door Cornelisse, Boom, Steenvoorden, Vis ser, Duyker etc. tot de orde geroepen of zijn vriend Van der Kloot demarreerde. Er moesten toen nog een paar kilometer ge fietst worden naar de finish op 't Cirkel- parcours. Zijn ploegmakkers Linders, Van Aert,Martin de Jon? en Haast maakten zich helemaal niet druk om deze ontsnapping en Steen voorden, Cornelisse, Paul, Visser, Snijder, Duyker en Swanefeld hadden al leen maar oog voor elkaar .Daarmee had de attente Van der Kloot geluk en het voluit sprintende peleoton kreeg hem niet meer te pakken. Het verschil bedroeg aan de finish amper vijf meter. De uitslag luidde: 1. J. v. d. Kloot, Zun- dert, de 180 km. in 4 uur 22 min. 13 sec.; 2. C. Visser, Santpoort; 3. B. Boom .Half weg; 4. C Duyker, Beverwijk; 5. J. Linders, Roosendaal; 6.P. Steen voorden, Heemstede 7. W. Swanefeld, Dordrecht; 8. W. de Jager, Den Haag; 9. H. Cornelisse, Amsterdam; 10. M. Breure, Rotterdam. De Haar lemmer G. Krabbenbos werd zeventiende. Het clubklassement om de „Schiphol- trofee" werd gewonnen door „De Kam pioen" uit Haarlem (Visser, Steenvoorden en Krabbenbos) met 25 punten. De wereldkampioenschappen wielren nen 1963, die aan België zijn toegewezen, zullen voor wat de baanwedstrijden betreft worden gehouden in Rocour, waar ook in 1957 om de wereldtitels is gestreden. De ploegentijdrit zal zijn op een circuit ter lengte van 26 km in Halle (20 km ten zui den van Brussel), terwijl de overige weg wedstrijden zullen plaats hebben op een circuit van 16,4 km lengte nabij Renaix, niet ver van Wareghem, waar in 1957 de wegwedstrijden om de wereldtitels zijn ge houden. De afstanden, die de deelnemers aan de wegwedstrijden zullen moeten afleggen, zijn voor wat de professionals aangaat 278,8 km (17 ronden), voor de amateurs 196.8 km (12 ronden) en voor de dames 65,6 km (4 ronden). De ploeg van Jacques Anquetil beheer ste ook in dit weekeinde de strijd in de Ronde van Spanje. Wel won de Span jaard Gomez Del Moral zaterdag de ne gende rit, waarin Rudi Altig (Duitsland) door een straf van 30 seconden zijn lei derstrui kwijtraakte aan zijn ploeggenoot Elliott (Ierland), doch zondag ging op nieuw een van de ploegmakkers van An quetil zegevierend over de eindstreep. Dit maal was het onze landgenoot Gelder mans die met de eer ging strijken. De Beverwijker was 21 km. voor de finish in de aanval gegaan met nog zes renners, de Spanjaarden Rey en Hernandez, de Italiaan Sartore, onze landgenoot Knoops, de Belg Messelis en de Fransman Grac- zyk. Even later voegde zich ook Stablins- ky by de leiders en deze stelde Gelder mans in staat, zijn metgezellen achter zich te laten. Wel deden Rey en Hernan dez een verwoede poging om de Spaanse eer te redden, doch hun demarrages wer den bekwaam opgevangen. In het stadion van Real Madrid arriveerde Geldermans met een voorsprong van 30 seconden op zijn achtervolgers van wie Messelis in de sprint de tweede plaats veroverde. De topposities in het algemeen klassement worden nog steeds bezet door ploeggeno ten van Anquetil. Elliott leidt voor Altig en Stolker. Het algemeen klassement luidt na de tiende rit als volgt: 1. Elliott (Ierland) 43.39.36; 2. Altig (Duitsland) 43.39.58; 3. Stolker (Nederland; 43.41.38; 4. Stablins- ki (Frankrijk) 43.42.30; 5. Anquetil (Frankrijk) 43.44.19; 6. Colmenarejo (Spanje) 43.44.26; 7. Frances (Spanje) 43.45.08; 8. Gabica (Spanje) z.t.10. Ber- rendero (Sp.) z.t.; 20. Geldermans (Ned.) 43.56.26; 35. Knoops (Ned.) 44.09.00. Voor de eerste maal in zijn wlelercar- rière slaagde een Belg Jos Planckaert er zondag in een grote internationale klassie ker op zijn naam te brengen. Een eind sprint, waarin hij alles gaf, deed hem voor de Duitser Rolf Wolfshohl zegevieren in Luik-Bastenaken-Luik. Geen zege dus voor wereldkampioen Rik van Looy dit maal. De „Keizer van Herenthals" heeft echter wel in grote mate de strijd beïn- bloed. Hij was het, die een eerste afschei ding in het peloton bewerkstelligde en die er later zo hard aan trok, dat ook deze groep in verscheidene delen uiteenviel. De beslissing in deze 254 km. lange wed strijd viel echter door toedoen van Wolfs hohl, een van de dominerende figuren in de karavaan. Met nog ongeveer 60 km te rijden ging hij in het offensief, waarbij hij steun kreeg van de Fransman Colette en onze landgenoot Rentmeester. Op dat mo ment kreeg Planckaert van zijn kopman Van Looy opdracht zich bij de vluchters te voegen, hetgeen hij op voorbeeldige wij ze deed. Met Planckaert, die als een rap pe sprinter bekend staat, voorin, zag Van Looy geen reden voor een tegenoffensief en zo kon het viertal betrekkelijk rustig aan een voorsprong bouwen. Aangezien Rentmeester in de spurt eveneens zijn mannetje staat, waren de kansen op een Nederlands succes vrij groot, doch de Zeeuw bleek in de laatste kilometers niet in staat zijn metgezellen te blijven volgen. Kort voor de finish viel ook Colette terug, waardoor alleen Wolfshohl en Planckaert elkaar de eerste plaats betwistten. De laat ste was daarbij oppermachtig. De officiële uitslag was: 1. Planckaert (België) 6.55.56; 2. Wolfshohl (Duitsland) z.t.; 3. Colette (Frankrijk)6.56.16; 4. Wou ters (België) 6.56.52; 5. Darrigade (Frank rijk) z.t.; 6. Fore (België) z.t.; 7. Van den Berghen (België) z.t.; 8. Van Looy (Bel gië) z.t.; 9. Schoubben (België) z.t.; 10. Karckhove (België) z.t.; 14. Rentmeester z.t.; 17. Zilverberg z.t.; 29. Wim van Est 7.00.06; 41. Enthoven 7.13.20. Het bergklassement werd gewonnen door Wolfshohl met 19 punten voor Planckaert met 18 en Colette met 10 punten. Rent meester was exaequo vierde met 5 pun ten. Dortmund In een complete Nederlandse victorie eindigde zondag de wegwedstrijd voor professionals „Rondom Dortmund" Piet Damen zegevierde in de spurt over Jaap Kersten en Coen Niesten, waarna op de vierde plaats met een achterstand van ruim een minuut Hans Junkermann (Duitsland) als eerste niet-Nederlander door de finish ging. De jarige Junkermann was in deze wed strijd ongetwijfeld de grootste pechvogel. Na een mislukte, .bijna 100 km. lange vlucht in gezelschap van zijn landgenoten Donike en Gieseler, alsmede de Belg En- glebert, had hij nog voldoende reserves om ook in de beslissende ontsnapping v^n de partij te zijn. Acht man lieten het pe loton achter zich maar vijf van hen,, oh- der wie Junkermann ën -de actievè Peter Post, zouden door een val kort voor het einde uitgeschakeld worden voor de zege. Damen, Kersten en Niesten profiteerden namelijk van de verwarring door een vei lige voorsprong te nemen. De uitslag was: 1. Damen (Nederland) 205 km. in 4.44.38 (gemiddelde snelheid 43.329 km. per uur); 2. Kersten (Neder land) z.t.; 3. Niesten (Nederland) z.t.; 4. Junkermann (Duitsland) op 1.08; 5. Renz (Duitsland) op 1.28; 6. Van Daele (België) z.t.; 7. Post (Nederland) op 2.49; 8. Van de Caveye (België) op 2.52.; 9. Van der Klun dert (Nederland) op 7.56 17. van Kreunin gen (Nederland) op 10.06. Parijs Onze landgenoot Jan Derksen is zondag tijdens de strijd om de Grote Prijzen van Parijs in het Pare des Princes der de geworden bij de professional sprinters. In de finale werd hij verslagen door de Italianen Gaiardoni en Maspes. Het kon ook moeilijk anders op de veertiende bootjesdag, die zondagmor gen door de Amsterdamse speeltuin vereniging op de Bosbaan werd ge houden. Oud en jong volgden in ge spannen aandacht de start van de zelfgemaakte miniatuurbotters. Nederland is zondag op de METS- banen in Scheveningen door Rusland uitgeschakeld voor verdere deelneming aan het Davis Cuptoernooi. De Russen Thomas Lejus en Serge Likhachev zegevierden in het dubbelspel met 6—1, 7—5 en 6—2 over Willem Maris en Evert Schneider. Doordat de Nederlanders zaterdag ook beide enkelspelen verloren, is de stand thans 3—0. Vandaag worden de resterende enkelspelen verwerkt. Tennis Rusland heeft zijn tennis-zaken stevig aangepakt. Na een wat aarzelend begin in het internationale toernooi-tennis (Wimble don) werd dit jaar na gedegen voorberei ding voor het eerst ingeschreven voor het Davis Cup-toernooi. De tegenstander van de debutant was Nederland, die er na al die jaren van internationaal contact nog maar steeds niet in geslaagd is een top groep te kweken. In de eerste drie par tijen, twee singles en het dubbelspel, kwam de Nederlandse ploeg onder leiding van Ivo Rinkel niet verder dan tot het winnen van een set. Na twee vlotte overwinningen in de enkelspelen van Zaterdag: Maris Lejus 1-6, 1-6, 2-6 en Schneider-Likhachcv 3-6, 1-6, 6-4, 4-6 werd Maris en Schneider zondag in 't dubbelspel door dezelfde Rus sen binnen anderhalf uur met 1-6, 5-7, 2-6 van de baan gespeeld. Na het voor tennis ongewone openings- ceremonieel („nog een stap verder en ze lopen met rugnummers" hoorden we iemand opmerken) was het voor Neder lands eerste enkelspeler Willem Maris een zaak van komen en gaan in precies 57 mi nuten. In dat kleine uurtje had hij welge teld 4 gamse veroverd op de 20-jarige blonde Estlandse student Thomas Lejus, 'n burcht van controle en precisie. De indeling van Maris' zaterdag is wel Rapiditas heeft zijn plaats in de hand bal-overgangsklasse nog niet opgegeven. Dat bleek duidelijk zondagmorgen in de stromende regen op het TIJBB-terrein, toen de Rapidianen met veel overtuiging het Velsense IJmond tegemoet traden en door hun enthousiasme een veldoverwicht verkregen dat door inzicht en zuiver rich ten voor de rust in een veelbetekenen de 8-4 voorsprong resulteerde. Na de rust viel het spelpeil door de weersomstan digheden beduidend terug,-maar de Haar lemse zege kwam toch geen ogenblik in gevaar, daar was het aanvalsspel van Velsenaren veel te primitief voor. Door doelpunten van Kuijer (3x), Ton Teunissen (3x), Hekezen (2x), Koelemij (2x), Philippo en Hennie Teunissen werd het eindresultaat 12-7 De mogelijkheden voor behoud zijn door de Haarlemse zege toegenomen. De kandidaten voor de twee degradatieplaatsen staan geklasseerd als volgt: IJmond 11-6, Emmen en Omg. 11- 4 en Rapiditas 12-4. In een „modderballet" heeft Concordia op het terrein van TIJBB in Haarlem het bezoekende Laren een grote 14-7 ne derlaag toegebracht. Het was frappant dat men voor de rust slechts vijf doel punten scoorde; 4-1. Mogelijk bracht het gladde veld de verdedigers na de pau ze in verlegenheid. De herenploeg van De Blinkert toonde zich tegen titelkandidaat Zeeburg in Am sterdam bijzonder ijverig, nam zelfs een 2-0 voorsprong, ging hierna aanhoudend gelijk op, om ten slotte met vier inval lers met een verdienstelijk gelijkspel te eindigen; 6-6. Na Zandvoortmeeuwen (heren) heeft ook de dameskampioen ^an de afdeling Haar lem zich gemeld. Concordia dat na de zaalhandbalcompetitie een overtuigende eindsprint inzette, versloeg zondag IEV met liefst 7-2 en zal trachten met de kampioenen van Alkmaar, Amsterdam en Utrecht een plaats in de districtscompe titie te heroveren. Zandvoortmeeuwen versloeg Tonegido met 15-4 en Rapiditas 2 versloeg IJmond 2 met 14-5. Zondag zijn de veertien Nederlandse handb' iters aangewezen die de reis naar Wenen, waar zondag 13 mei een interland wedstrijd tegen het Oostenrijkse dames team worut gespeeld, zullen meemaken De opstelling van het Nederlandse elftal zal pas vlak voor de wedstrijd bekend wor den gemaakt. De geselecteerden zijn: Gien van Manen (Atleta), Lidy Jansen (Athene) Leny van Hoof (De Hazenkamp), Tilly Hoogerhuis (Zeeburg), Ria Samson (De Blinkert). Marjolein Das (Hygiea) Alie Kanna (Zeeburg), Willy de Maare (Zee burg), Tjits de Groot (Hygia), Nel van Hooff (WLC), Annie Kusters (V. en L.) Leny Opveld (Swift-Roermond), Carla Oldenburg (Hygiea) en Ineke Boom (AVA) bijzonder typerend voor de wijze waarop de Nederlandse top-tennisspelers moeten proberen zich een plaats op het hoge inter nationale niveau te veroveren. De 22-jarige Delftse student had zijn ochtend-uren door gebracht met het afleggen van eenbe langrijk tentamen. Twee uur nadat hij af scheid van zijn prof had genomen, moest hij aantreden om in een Davis Cup-wed strijd zijn land tegen toernooi-debutant Rusland te vertegenwoordigen. „Ik voelde me niet vermoeid, maar er was toch iets dat me absoluut verhinder de in mijn normale spel te komen. De backhandpassing, een slag die anders mijn sterkste wapen is, had geen enkel effect." Het was overigens heus niet alleen aan het zwakke tegenspel van Maris te wijten, dat Rusland de eerste Davis-Cuppartij uit zijn historie zo gemakkelijk won- Thomas Lejus had alles wat een speler van grote klasse nodig heeft, behalve veel vaart mis schien, maar vaart werd in deze saaie eenzijdige partij helemaal niet vereist. Zijn sterke, schitterend geplaatste service, zijn effectvolle backhand, zijn vastheid en zijn looptechniek waren onderdelen van 'n welvoorzien tennisarsenaal- Ook een Ma- ris-in-vorm zou hiervoor hebben moeten zwichten. Maar dan minder eerloos dan nu. Want eerloos was het, deze nederlaag, waarin de eerste set 16 minuten duurde. Een typerend voorbeeld van het krachts verschil, van het niet-gereed-zijn van Ma- ris voor dit wedstrijd-tennis. Pas in de vijfde game, toen hij voor de derde maal serveerde, won hij zijn eerste service-punt. Lejus kon met deze tegenstander doen wat hij wilde. Net-pressie was onnodig. Vanuit het achterveld verzamelde hij snel zijn punten door simpelweg alles met gro te spreiding en degelijkheid zo dicht mo gelijk tegen de lijnen terug te slaan. Geen spanning, geen emotie, geen strijd. Drie maal werd het van 0-4 1-4 in de derde set als beleefdheid tegenover de gastheer na 1-5 ook nog even 2-5. Toen was het gebeurd. Maris had drie service-games ge wonnen, Lejus had er slechts een verloren. Het leek of Evert Schneider op de baan was gekomen om in zijn enkelspel tegen Serge Likhachev eens even te laten zien dat het Nederlandse team niet van plan was zich zo maar even in straight sets te laten afslachten. Met veel overtuiging en loerend op elke kans om met zijn harde, snel genomen en verraderlijk duikende forehand-drive te scoren gaf hij de aan staande gymnastiek-leraar uit Baku op hartverwarmende wijze partij. Maar ook deze Rus hoewel duidelijk zwakker dan Lejus bleek een gevarieerd repertoire op zijn snaren te hebben. Hij demonstreerde hoe kan het anders als student in de lichamelijke vorming voor treffelijk voetenwerk en zijn reacties wa ren zo snel. dat Schneider inderdaad al zijn vaart moest gebruiken om de vinnige ji- vaal te passeren. Met zijn vaak goede ser vice hield hij de Rus lange tijd in be dwang, maar Likhachev beschikte ook nog over een tactisch wapen. Zodra hij achter kwam te staan, begon de Rus te „prik ken" met zachte hoge ballen, het spel ver tragend, en met goed geplaatste lobs. Om dit spelletje de kop in te drukken was meer controle nodig dan Schneider kon opbren gen. Hij kwam na 3-6, 1-6 en 0-2 met twee doorbraken op 4-3 en regelmatig op 6-4. Goede smashes, goede services en fraaie passeerslagen van fore- en back hand waren de wapenen van een met veel zelfvertrouwen spelende Schneider. Er werd tien minuten gerust en iedereen meende dat de jonge Nederlander een goe de kans had. In de vierde set was het echter weer miS. Een stuntelige scheidsrechter en een strenge maar rechtvaardige voetfoutrech- ter haalden Schneider bovendien uit zijn spel. Hij kwam snel met 2-0 voor, verloor toen echter 5 spelen achtereen: 4-6. Tottenham Hotspur, vorig jaar Engels leaguekampioen en winnaar van de En gelse beker, heeft zijn prestatie wat dit laatste betreft zaterdag in het Wembley- stadion in Londen herhaald. In de Cup- final versloegen de Londenaren hun mede-finalist Burnley met 3—1, nadat zij bij de rust met 1—0 de leiding had den. Voor de Spurs die hiermee voor de tweede achtereenvolgende maal de En gelse cup veroverden, scoorden Greaves, Smith en Blanchflower (strafschop). Het enige doelpunt van Bumley kwam op naam van linksbinnen Robson. Voetbal in Engeland Negen minuten voor het tijdstip, waarop zijn rijke carrière althans wat het club voetbal betreft —waarschijnlijk is geëin digd, bewees rechtshalf en aanvoerder Danny Blanchflower zijn club Tottenham Hotspur nog eenmaal een onschatbare dienst. Op feilloze wijze schoot hij een strafschop in, waardoor de stand in de cup-final tegen Burnley 3-1 werd. De be slissing was gevallen: voor de tweede achtereenvolgende maal zou de cup naar de Spurs gaan. Danny Blanchflower zal men bijna ze ker volgende seizoen niet meer op de En gelse velden aan het werk zien. Mogelijk sluit hij reeds woensdag in de landen-wed- strijd Nederland-Noord-Ierland zijn loop baan als speler definitief af. Vreemd genoeg was ditmaal voorname lijk de achterhoede van de Londenaren, met spil Maurice Norman als de groot ste man, verantwooordelijk voor de over winning. De aanvalslinie, met Jimmy Grea ves, Bobby Smith, en John White was wel gevaarlijk, doch bleek ditmaal niet oij machte de strijd alleen te beslissen. De voortreffelijke halfspelers Blanchflower en Mackay, de secure backs Baker en Henry, spil Norman en doelman Brown konden dat wel. Slechts eenmaal moesten zij ca- nituleren. namelijk vijf minuten na de her- v - y Gordon Harris via het been van linksbin nen Robson achter Bill Brown carambo leerde. Daarmee kwam Burnley eindelijk op gelijke hoogte met de Spurs, want Jimmy Greaves had reeds in de derde mi nuut met een knap schot voor een voor sprong gezorgd en tot de rust had de stand geen wijziging meer ondergaan. Even was na deze treffer de concentra tie in de verdediging van Burnley zoek. Bobby Smith profiteerde er uitstekend van door een meteen na de aftrap ofge- zette aanval te bekronen met een doel punt na een gave pass van John White. Opnieuw keek Burnley tegen 'n achterstand aan, maar ditmaal gelukte het niet deze vatting toen een voorzet van linksbuitenweg te werken, hoe furieus de club uit Lancashire het ook probeerde. Wel kwa men Harris en Miller dicht bij een doel punt, doch zij misten de koelbloedigheid om van de kansen te profiteren. Tien mi nuten voor het einde was de zaak beke ken; spil Tommy Cummings kon een schot van Medwin nog slechts met de hand stop pen, waardoor scheidsrechter Finney slechts één straf restte: penalty. Blanch flower bleef temidden van al het tumult ijskoud. Zijn schot was voor doelman Blacklaw volmaakt onhoudbaar. Zo veroverden dus de Spurs voor de tweede achtereenvolgende maal de trofee, een prestatie die Newcastle United tien jaar geleden voor het laatst had geleverd. De finale week in een opzicht sterk af van De tweede goal van de Spurs. Mid- voor Bobby Smith dreunt de bal achter doelman Blacklow van Bumley. De twee andere Burnley-spelers zijn Alex Elder (links) en Brian Miller (rechts). die der voorgaande jaren: ditmaal ein delijk een strijd, die van het begin lat het einde werd uitgevochten tussen elf spelers aan de ene en elf aan de andere kant. Er behoefden geen brancards te worden aangedragen om spelers voortijdig van het veld te dragen, hoewel er niet be paald zachtzinnig werd gespeeld. Het bleef bij blesssures van Dave Mackay en Bobby Smith, welke echter niet van ern stige aard waren. Het dubbelspel van zondag was 'n droe ve vertoning met een kleine opleving in de tweede set, toen Maris en Schneider dank zij sterk serveren van Schneider en goede volleys op 4-1 kwamen. Ineens was er net-pressie, ineens was ook de volley van Maris scherp en dodelijk. Maris ver loor daarna zijn service, die slap en on gevaarlijk was, maar ook die van Lejus werd opgevangen en met 5-3 en de service voor Schneider was een ommekeer nog al tijd mogelijk. Ondanks een dubbele fout, kwam hij toch op setpoint. Het punt ging verloren, de game ook en toen de drie volgende games: 5-7. De tegenstand in deze set was alles, wat het Nederlandse duo, waarin Schneider alleen niet kon goedmaken wat Maris be dierf, aan tegenstand opleverde. In de der de set waren zij nergens meer. De lobs waren te kort en de volleys van Maris waren als die van een tennisleraar die al les zoveel mogelijk binnen het bereik van de man aan de andere kant van het net plaatst. Lejus en Likhachev zwiepten er met hun afmakende slagen wellustig op los. Met 2-6 eindigde de partij en had Rusland zich voor de tweede ronde ge plaatst. De uitslagen van de zondag op Duindigt ge houden draverijen luiden: Rembrandt van Rijnprijs (2000 m 1. Z H Hollandia 1.31.7; 2. Your Pride; 3. Zignor V H. Winn. 1.70; pl. 1.50. 1.60. 5 10; gek. 3.20; cov. 4.70. Jan Steenprijs 12000 m 1. Ast.yanax 1.28.3: 2. Amor Du Commerce; 3. Adeltraut M. Winn. 1.50; pl. 1.20, 1.50; gek. 2.40: cov.e 2.70 Gerard ter Borghprijs (2120 m.): 1. Y Dunst 1.28.22; 2. Yackie Moore; 3. Zingaro. Winn. 23.60; pl. 4.10, 1.60, 2.50; gek. 46.60; cov. 3.40. Pieter de Hooghprijs (2100 m.): 1 Yewel Boy 1.26.1; 2. Zus van Spencer Gay; 3. Zilvervos. Winn. 9.10; pl. 2.50. 1.50; gek, 12.50; cov. 4.00. Willem van de Veldeprijs (2120 m.): 1. Xessi- dor 1.26.5; 2. Xaverius II; 3. X Lady Hollandia. Winn. 5.60; pl. 1.90, 1.80 2 00; gek. 13.60; cov. 5.30. Johannes Vermeerprijs (2500 m.): 1. Jour de Java 1.23.9; 2. Theo Messidor: 3. Typhoon. Winn. 4.60; pl. 2.40. 1.20; gek. 5.10; cov 4.00. Jan van Goyenprijs (2100 m.): 1. Ybe van Pa- penhoef 1.24.7; 2. Visuil S: 3. Xirene Hollands. Winn. f 2.90; pl. 1.40, 2.10, 1.60; gek. 5.20; cov. 7.20 Rennen Frans Halsprijs (1800 m.): 1. Young Idea 1.58.9; 2. Phrolic; 3. Sexy. Winn. ƒ2.80; pl. 1 50, 3.50. 4.30; gek. 9.30; cov. 9.80. Hengsten Productenren (170Om.l: 1. Paturion II 1.50.7; 2, Amigo; 3. Electrified. Winn. ƒ2.70; pl. 1.30, 1.40; gek. 3.90; cov. 3.20. Merriën Produktenren (1700 m.): 1. Chatterqueen 1.52.2: 2. Marina; 3. Susie Darlin', Winn. 9 70- pl. 4.20. 2 40: gek. 9.80; cov. 5.00. Totaal-omzet; 148.129.50.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13