Alkmaar kreeg Europawimpel AGENDA 3 neem geen vraag duidelijk J Qy i Kort en bondig Verloofd paar uit Tilburg verdwenen i N.T.K.C. viert haar 50-jarig bestaan NVV-bond wil leden van de CPN weren Granaat ontploft: 2 jongens gedood Tussentarief op bier geheel laten vervallen Pimpol, het omdeogeinide kaboutertje Vrije zaterdag bij dagblac in de Zaanstreek ft Moeilijkheden met bouw van de Starfighter rolt beter, plakt beter, brandt beter MAANDAG 7 MEI 1962 Met gestolen auto in Frankrijk verongelukt Haarlem V elseri'IJ muiden Beverwijk Congres in Hoofddorp «ft**" Hoofdlegerpredikant ds. De Kluis verlaat de dienst Drie jeugdige inbrekers gearresteerd Burgemeester werd schutter skoning Soekarno genezen door Chinese specialisten WEEKABONNEMENTEN 44. Op de loop voor Slokop en zijn medicijntas, vinden de vriendjes Zeerob, die alweer een makkelijk plaatsje heeft gevonden! „Wat is dat?", zegt Pingo stomverbaasd. „Doodgewoon een bedaepaard", zegt Pelli, „alsof je zoiets dagelijks tegenkomt!" Polle's mond blijft ervan openstaan! Trouwens, daar staat nog een wonderlijke grapjas! „Wat heb je een mooi hoedje op", zegt Polle. „We hebben net circus gespeeld", zegt de grapjas. Daar is Slokop weer, met zijn medicijnen. Maar de grapjas mankeert ook niets; wèl heeft hij een mooie patiënt voor Slokop, waar niets aan bedorven kan worden! „Wacht maar eens", zegt hij tegen de nieuwbakken dokter. Westduitsers falen waar Fokker al is geslaagd Met stilettomes gestoken 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Veel bewolking WEERRAPPORTEN 21 a Sa èo In tegenwoordigheid van delegaties uit de steden Bath, Darmstadt en Troyes is zaterdagmiddag door de Nederlandse vice- president van de Raad van Europa, prof. dr. C. L Patijn, aan het Alkmaarse stads bestuur de Europawimpel uitgereikt in een buitengewone vergadering van de gemeen teraad. Daarbij waren o.m. aanwezig de heer R. Radius, wethouder van Straats burg, het lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland mr. H. Westerman en bur gemeester L. Schuman van Lopik, aan wel ke gemeente vandaag de Euro-wimpel is uitgereikt. Prof. Patijn zei dat de na de oorlog in vele landen spontaan opgekomen Europe se beweging voor een groot deel is voort gekomen uit het gemeenschappelijk verzet. De vijand was hier niet Duitsland, maar het nationaal-scKialisme en daarom konden onze relaties met Duitsland na de tweede wereldoorlog zo veel beter worden dan na de eerste wereldoorlog, ofschoon er zo veel ernstiger dingen zijn gebeurd. Prof. Patijn herinnerde aan de ramp in Zeeland van 1953, toen uit alle hoeken van Europa hulp werd verleend. Hij zag daarin het symbool van een nieuwe Europese struc tuur, die groeiende is. Dit is echter geen zaak van politici, maar een zaak van vol ken. Namens de Raad van Europa gaf prof. Patijn uiting aan zijn grote waarde ring voor de bijdrage die Alkmaar heeft geleverd aan de verwezenlijking van de Europese gedachte door nauwe contacten en de levendige uitwisseling met de zus tersteden Bath, Troyes en Darmstadt. Daarom is ook aan Alkmaar dit jaar door de Raad van Europa de Europawimpel toe gekend. Hij bood deze wimpel aan burge meester Wijtema aan met de wens, dat deze onderscheiding een ereplaats zal krij gen in het Alkmaarse stadhuis. Interpol is ingeschakeld bij de opsporing van een verloofd paar uit Tilburg. De ouders van het 17-jarige meisje hebben haar opsporing en teHigbrerifeihg verzbbhf. Haar verloofde, een 23-jarige kantoorbe diende, wordt verdacht van diefstal en ver duistering. Hij heeft vorige week zijn pen sion in Tilburg verlaten, waar hij een een schuld van ongeveer 1000 had. Enkele koffers van zijn hospita heeft hij meege nomen. Bovendien heeft hij een sportauto, die hij op 3 mei bij een plaatselijk gara gebedrijf voor één dag had gehuurd, niet teruggebracht. Tijdens een buitengewone vergadering van de gemeenteraad van Alkmaar heeft de Nederlandse vice-voorzitter van de Raad van Europa, prof. dr. C. L. Patijn, de Europawimpel aan de gemeente Alkmaar uitgereikt. Links prof. Patyn, rechts de burgemeester van Alkmaar, mr. H. J. Wijtema. Burgemeester Wijtema bracht dank voor de eer, zijn stad gebracht. Hij noemde het een zware taak, de Europese eenheid over de taalbarrières heen te vinden. Namens de zustersteden boden vervol gens de burgemeesters van Bath, van Troyes en van Darmstadt, hun gelukwen sen aan, die zij vergezeld lieten gaan van geschenken. Ook zij zagen in het contact tussen de Europese steden een stap op de goede weg naar een Verenigd Europa, waarin het gaat om de toekomst van de kinderen, van de Europese beschaving en om de toekomst van de gehele wereld. Nadat de heer F. C. Wills uit Bath, die ereburger van Alkmaar is, een zilveren ko pie van de „Armadaschotel" had aangebo den, werd een telegram van hulde en ver knochtheid gezonden aan de koningin. De plechtigheid kreeg een muzikale omlijsting van een koor van driehonderd zangers en het schoolorkest van het Ludwig Georg- gymnasium uit Darmstadt. (Van onze corresponded 5t. PARIJS Tussen Cannes en St. Rapha el aan de Middellandse Zeekust werd vori ge week een snelle sportauto gestolen. De dief was blijkbaar niet gewend aan zulk een snelle wagen en reed bij de pont S. Barthelemy over de brugleuning. De wa gen kwam met de wielen naar boven in een zee-inham van acht meter diepte te recht. Drie dagen later haalde een zware kraanwagen, de auto. uit het water. De politie herkende het lijk Van1 de bestliuir- der aan een pasfoto, die na het ongeluk op de rotsen werd gevonden. "Het slachtoffer bleek een Nederlander te zijn, de 21-jarige Johannes van Dijk uit Enschede. De over gekomen vader heeft zijn zoon aan de kle ren herkend. Op de plaats van het ongeluk is ook nog een foto van een vrouw met blond haar gevonden, maar de vrouw zelf is spoor loos. Men acht het niet uitgesloten, dat zij uit de wagen is geslingerd en door de stroom naar zee is meegevoerd. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Thea ter met „De leugenaar", blijspel van Gol- doni. Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O., o.l.v. Henri Arends, m.m.v. Branka Musulin, piano. Beethoven en Tsjaikofsky. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 19.30 u.: „Koning der koningen", 14 j. Vanaf 14 u. doorlopende journaal voorstelling van het zilveren hu welijksfeest van het koninklijk paar. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Ieder meisje weet het", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat zich er door", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Voor Johnnie geen liefde". 18 j. Minerva, tot en met donderdag 20.15 u.: „Porgy and Bess", 14 j. Rembrandt, 14. 19 en 21.15 u.: „Diaman ten bij het ontbijt", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De volmaakte overval", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zij sneuvel den niet tevergeefs", 14 j. Monopole (Zandvoort), vandaag en dins dag 20 u.: „Een nacht om te stelen", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Bijzondere avond- openstèlling van 20.30-22.30 u., ook zondag; bovendien dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen tekeningen, gouaches en etsen van Els Kor- ver, 9-17 u. Tot 26 mei. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein) gedurende de maand mei ex positie van grafiek van Lou Strik, 10-22 u. Galerie „Uitenhout" (Kleine Houtstr. 41) Tentoonstelling van schilderijen van Jozef Santen; 10.30-17 u.; zondag 14-17 u.; boven dien vrijdag 20-22 u. Tot 28 mei. Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tentoonstelling van werk van 32 leden van „Kunst zij ons doel": 10.30 -12.30 en 13.30-17 u.; zondag 14-17 u. Tot 28 mei. DIVERSEN Hoofdwacht (Grote Markt): Tentoonstel ling „Oranje-bezoeken aan Haarlem in de laatste zestig jaar", ingericht door de ver eniging „Haerlem": 14-17 u., zaterdag ook 10-12 u. Tot en met 12 mei. Foyer Minervatheater, vandaag 20.15 u.: Hella Haase spreekt over moderne na-oor- logse Nederlandse romans en romanschrij vers (Heemsteedse Kunstkring). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 4 mei). MAANDAG 7 MEI City, 20 u.: „De drie musketiers". Rex, 20 u.: „Hercules verovert Atlantis". DINSDAG 8 MEI City, 20 u.: „Het geheim van het leven". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. MAANDAG 7 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De snertsoldaat". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De drie Musketiers". W.B. Theater, 20 u. „Trommelvuur op Monte Cassino". DINSDAG 8 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De snertsoldaat". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Straat der vergelding". W.B. Theater, géén voorstelling. De Nederlandse Toeristen Kampeerclub (N.T.K.C.) heeft dit weekeinde de viering van haar vijftigjarig bestaan ingezet met een modelkamp in het Haagse Westbroek- park. Daar toont een klein deel van de 5000 leden hoe men op de goede, rustige en stijlvolle manier, zonder iemand overlast te bezorgen, een ideaal verblijf onder tent- of caravandak in de vrije natuur kan heb ben. De club beschikt in ons land over een aantal eigen terreinen en huurterrei- nen op landgoederen, terwijl elders in Europa exclusieve terreinen voor de leden open staan. Het toeristisch kamperen kwam tegen 1912 uit Engeland naar Nederland overge waaid. Oorspronkelijk trokken de NTKC- leden te voet of per fiets rond. In de ja ren dertig ontstond de caravansectie, even eens naar Engels voorbeeld. Het halve eeuwfeest van de N.T.K.C. zal met Pinksteren worden gevierd met een rally naar het Amsterdamse Bos. Men ver wacht daar vele buitenlandse relaties. Op de eerste pinksterdag zal in „De Beurs" in Hoofddorp een congres worden gehouden over „Differentiatie in het kam peren gedurende 50 jaar N.T.K.C." Prof. E. Havinga uit Leiden zal dit congres pre sideren. Engelse, Duitse, Franse en Belgi sche deskundigen zullen het woord voeren. Van de 175 voorstellen en amendemen ten op voorstellen die de Algemene Bonds vergadering van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en op haar bijeenkomst op 10, 11 en 12 mei in de elektrotechnische industrie (A.N.M.B.) het Kurhaus te Scheveningen zal behan delen, heeft een aantal betrekking op het weren van leden van de C. P. N. en/of haar mantelorganisaties. Bondsbestuur en bondsraad stellen voor het artikel van de statuten van de bedrijfs bond (die bij het N. V. V. aangesloten is) dat de aanmelding van het lidmaatschap regelt, zo te wijzigen, dat diegenen die de beginselen van de C. P. N. en/of haar man telorganisaties aanhangen, het onmogelijk eens kunnen zijn met doel en beginselen van de bond en dat het derhalve uitge-. sloten is dat zij tevens lid van de bond zouden kunnen zijn. In het voorstel is, naast de C. P. N en mantelorganisaties, opgenomen „één of meer naar het oordeel van het bondsbestuur met de genoemde ge lijk te stellen verenigingen of comité's". Uit amendementen op dit voorstel blijkt ondermeer dat niet alleen de C. P. N met name zou moeten worden genoemd, maar b.v. ook de groep-Van Tienen, Hinag en Morele Herbewapening. Anderen menen dat het beter is alleen in de statuten te vermelden dat geen lid of admittend-lid van de bond kunnen zijn zij die door da den blijk geven geen aanhangers te zijn van het democratisch bestel. Aan de Carnissesingel in Rotterdam ztfn zaterdagmiddag twee kinderen om het le ven gekomen toen een handgranaat, waar uit zjj de veiligheidspen hadden verwijderd, met een geweldige knal ontplofte. De kin deren werden verschrikkelijk verminkt. Een wielrijder werd door de luchtdruk tegen de straat geworpen. De 8-jarige Leon Burghout was op slag dood, de 11-jarige Henk Hendrikse over leed op weg naar het zeikenhuis. Slechts met behulp van de aan flarden gescheurde kleren is het mogelijk geweest de stoffe lijke overschotten te identificeren. Men weet niet hoe de kinderen in hét bézit zijn gekomen van het gevaarlijke projectiel. Dat de granaat, zoals aanvan kelijk werd verondersteld, zou zijn opge vist uit de Lepelaarssingel of uit het „Waaltje" is niet aannemelijk. De verpak king van de granaat werd droog terugge vonden. Ook de verwijderde veiligheidspen is teruggevonden. Een derde jongetje, dat in gezelschap van de twee anderen was, begreep hoe gevaar lijk het spel van zijn vriendjes was. Hij heeft nog geroepen: „Gooi het weg" en is toen vlug naar de overkant van de straat gelopen. Dit kind werd niet gewond. H. Opdenberg overleden. Te Aalst bij Eindhoven is plotseling overleden de heer H. Opdenberg, die een week geleden af scheid had genomen als directeur van de afdeling ELA van Philips. Hij heeft een groot aandeel gehad in de ontwikkeling en popularisering van electro-akoestische produkten, zoals versterkers, microfoons, projectoren, televisie en bandrecorders. Advertentie Brouwerijen tot Tweede Kamer Het bestuur van het centraal brouwerij kantoor heeft een schrijven gericht tot de leden van de vaste commissie voor fi nanciën van de Tweede Kamer, waarin het eraan herinnert dat bij de totstand koming van de Wet op de Omzetbelas ting 1954 het bier uitdrukkelijk werd uit gezonderd van het tussentarief, zulks om dat en zolang de toegezegde verlaging van bieraccijns in Nederland in het kader van de accijnsunificatie in Bene- luxverband nog niet in werking was getreden. Ondanks deze toezegging werd, zo ver volgt het schrijven, de omzetbelasting op bier 1957 van 5 pet op 10 pet gebracht. Dit duurde tot 1 januari 1961. Toen kreeg de rangschikking van bier in het tussen tarief in de omzetbelasting zelfs een defi nitief karakter. Het bestuur betreurt het ten zeerste dat in het ontwerp van wet tot wijziging van de omzetbelasting 1954 op geen enkele wij ze wordt tegemoet gekomen aan de z.i. gerechtvaardigde verlangens van de Neder landse brouwerijen. Het bestuur verzoekt dan ook dringend het daarheen te leiden dat het tussentarief geheel komt te ver vallen en de artikelen, die thans nog in dit tarief zijn gerangschikt, worden ge plaatst in het algemene tarief van de om zetbelasting van 5 percent, subsidiair te bevorderen dat de gevraagde procedure wordt toegepast ten aanzien van het bier. De hoofdlegerpredikant, kolonel ds. A. T. W. de Kluis zal aan het eind van dit jaar wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd de militaire dienst met pensioen verlaten. Het is de bedoeling, dat luit. kol. ds. B. A. Bos hem zal opvolgen. Ds. Bos is reeds op het bureau van de hoofdle gerpredikant werkzaam. Ds. Bos is 61 jaar en werd in 1927 pre dikant bij de gereformeerde kerk in «Je Haarlemmermeer. In 1930 vertrok hij naar Assen, waar hij in de vrijmaking een voor aanstaande plaats heeft ingenomen. In 1950 vertrok hij als vrijgemaakt predikant naar Voorburg, waar hij zich herenigde met de gereformeerde kerken. Later werd hij ie- gerpredikant in vaste dienst. 52 32-33. Daar zat Pimpol nou. Hij jam merde en keek door de tralies naar dé tovenaar, die tevreden grijnzend in z'n handen wreef. Nou ga ik iets aardigs doen! zei Gogga. Hij liet Pimpol in het hok achter en ging naar een hoek van zijn hol, wadr een fornuis brandde. Uit potjes en kruiken schonk hij allerlei vloei stoffen in een pan, en die zette hij op het vuur. Het dagblad voor de Zaanstreek (De Ty phoon), een avondblad, laat de krant voortaan op zaterdag als ochtendblad ver schijnen. Deze courant houdt de kantoren op zaterdag gesloten. Daarmee is ^deze krant waarschijnlijk het eerste Nederland' se dagblad dat overgaat tot invoering van een wekelijkse vrije zaterdag. In Amsterdam zijn drie knapen van 14, 15 en 22 jaar (een perser, een coupeur en een lompensorteerder) op heterdaad be trapt bij een inbraak in een verenfabriek aan het Zeeburgerpad. Tevoren was een poging van het drietal om in te breken in een haardenwinkel aan de Zeeburgerdijk mislukt, omdat omwonenden het in de ga ten hadden gekregen. Het drietal heeft bekend vorige week te hebben ingebroken in een school en een clubhuis aan de Leeghwaterstraat. Daarbij bestond de buit uit 80, maar zij richtten zeker voor 500 vernielingen aan. De drie jongens ontmoetten elkaar ge regeld in ongunstig bekend staande cafés, waar zij zich moed indronken alvorens op het dievenpad te gaan. De burgemeester van Venlo, mr. dr. L. de Gou heeft er sedert zondagmiddag een functie en 'n titel bijgekregen. Tijdens een te Blerick gehouden schuttersfeest haalde mr. De Gou tot ieders verbazing met een welgemikt schot de houten vogel naar be neden en verwierf daardoor voor de tijd van een jaar de titel van schutterskoning Mr. De Gou mocht twee keer schieten, na melijk één keer als burgemeester en één keer als gildebroeder van het St. Jorisgil- de uit Heeze. Hij overtrof bij het tweede schot 120 gerenommeerde schutters, die er wel een beetje beduusd bij stonden te kij ken. Of mr. De Gou erg blij is met zijn nieuwe titel valt nog te bezien, want de folklore wil dat de schutterskoning, omhan gen met het omvangrijke koningszilver, bij een volgend schuttersfeest in vol ornaat met de optocht moet meetrekken. KOEALA LOEMPOER, (Reuter) Ra dio-Djakarta heeft gemeld, dat een leger specialisten uit communistisch China pre sident Soekarno in de afgelopen vier maan' den hebben genezen van een galblaas ontsteking en hem hebben behoed voor een ingrijpend' operatie.De lijfarts van Soekar no, dr. Soeharto, heeft de gezondheidstoe stand van de Indonesische president weer „zeer goed" genoemd. Dr. Soeharto zei dat de Chinese medici zowel van oeroude chi nese kruiden als van de modernste genees middelen en methoden gebruik hebben ge maakt. vwwmgfmaTBOofiuc dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OtXXMQOOOOOOOOCXXXXXXXXXXXJOijaJOOOiJÜOüüQUXAAA ■11 'iTia O OOO Oorlogsinvaliden op vakantie. Zater dagmorgen is uit Echt (L.) een stoet perso nenauto's met 35 Nederlandse oorlogsinva liden vertrokken naar Cavi di Lavagna aan de Italiaanse Rivièra. De trip wordt geor ganiseerd door de stichting M.O.V.E.O. (Meer Ontspanning Voor Ernstige Oorlogs gewonden). In Italië zullen de oorlogsinva liden de gasten zijn van een Nederlands reisbureau, dat een week lang een groot hotel gratis te hunner beschikking stelt. Verdronken. In het Albertkanaal bij de Belgische plaats Vroenhoven is het stof felijk overschot gevonden van de 47-jarige heer T. P. Gadet, caféhouder in Maastricht. Hij werd sinds 27 april vermist. Technici op de luchtvaarttentoonstelling in Hannover hebben verklaard, dat er in West-Duitsland moeilijkheden zijn gerezen bij 't monteren van de elektronische appa ratuur in de F 104 G „Starfighter", de straaljager die de komende jaren de West- Europese luchtverdediging zal versterken. Samen hebben de NAVO-partners West- Duitsland, Italië, België en Nederland on geveer duizend exemplaren van dit toestel besteld. Zij worden vervaardigd in twee produktiegroepen met Fokker als eindmon- tagebedrijf voor de ene groep en West- duitse fabrieken voor de andere. De West-Duitsers zouden geen kans zien het elektronische systeem „Supernassar" in te bouwen, terwijl Fokker geen moeilijk heden heeft en zelfs iets vóór ligt op het produktieschema. De „Starfighter" is zo snel, dat voor de navigatie en voor de bediening van de boord wapens 't menselijk reactievermogen tekort schiet. „Supernassar" moet deze taken van de vlieger overnemen. Het sys teem wordt reeds zes jaar gebruikt in de F 105 „Thunderchief", een toestel waarmee ook 'n aantal in West-Duitsland gelegerde Amerikaanse squadrons zijn uitgerust. Kin derziekten zijn in de praktijk al overwon nen zodat de problemen waarmee de West- Duitsers te kampen hebben, alleen kunnen voortspruiten uit de plaatsing van het sys teem in de „Starfighter". In Amsterdam is een 38-jarige man in de nacht van zaterdag op zondag toen hij op de Zeedijk een pakje sigaretten uit een automaat wilde trekken door een passe rende kleurling met een stilettomes in schouder, rug en bovenarm gestoken. Vol gens het slachtoffer, dat niet ernstig was gewond, was er voor deze steekpartij geen enkele aanleiding. De kleurling, die hij als dader beschreef, is spoorloos. Het K.N.M.I. deelt mede: Zuidwestelijke winden voerden gedurende het weekeinde vochtige en van oorsprong zeer zachte oceaanlucht over Frankrijk, de Britse eilanden en onze omgeving naar Duitsland, het Noordzeegebied en Zuid-Scandinavië. In deze lucht waren de minimum-tempera turen hoog, in ons land in de nacht van zondag op maandag plaatselijk zelfs 14 graden. De miefdagtemperaturen bleven echter nog betrekkelijk laag, doordat er veel bewolking was en de luchtaanvoer over het koude Noordzeewater plaatshad. Aan de kust kwam de thermometer niet hoger dan 10 tot 12 graden. Voorlopig komt in deze toestand nog weinig veran dering. Zwakke randstoringen zullen plaat selijk enkele buien veroorzaken, maar er zullen ook nu en dan opklaringen voorko men. Maximum-temperaturen M. •SS binnen- en buitenland. •o? d Neerslag: laatste 34 uur. E u Den Helder zwaar bew zw 12 4 Ypenburg half bew. z 13 3 Vlissingen zwaar bew. zzw 14 3 Eelde geheel bew zw 15 3 De Bilt zwaar bew. zzw 14 3 Twente zwaar bew zzw 16 4 Eindhoven regen zzw 16 4 Zd-Limburg zwaar bew. zzw 16 9 Helsinki half bew. z 10 0 Stockholm zwaar bew zzo 11 0 Oslo geheel bew nno 8 Kopenhagen onweer w 13 2 Aberdeen zwaar bew windst. 19 0,2 Londen geheel bew zzw 15 1 Amsterdam regen z 14 7 Brussel zwaar bew. zw 16 6 Luxemburg half bew. z 13 2 Parijs zwaar bew. z 20 0 Bordeaux zwaar bew. o 25 0 Grenoble licht bew. windst. 25 0 Nice half bew. nnw 18 0 Berlijn zwaar bew. wzw 20 1 Frankfort zwaar bew. zzw 16 3 München regen zw 15 5 Zurich zwaar bew zo 16 0,7 Genève zwaar bew. windst. 22 0 Locarno onbewolkt o 20 0 Wenen regen zw 18 2 Innsbruck zwaar bew. windst. 16 2 Athene zwaar bew. n 0 Rome zwaar bew. windst. 22 0 Ajaccio mist nno 19 0 Madrid licht bew. windst. 27 0 Mallorca licht bew. windst 26 0 Lissabon zwaar bew. windst. 27 0 Dinsdag 8 mei Zon op 4.59 uur, onder 20.15 uur. Maan op 8.30 uur, onder uur. Maanstanden 11 mei 13.45 uur eerste kwartier. 19 mei 15.32 uur volle maan. 26 mei 20.06 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 7 mei Hoog water 5 44 en 18 09 uur. Laag water 1 26 en 13.52 uur. Dinsdag 8 mei Hoog water 6.27 en 18.55 uur. Laag water 2.05 en 14.29 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2